hamburger
Menu
Kategorie
Kategorie
Wyszukaj książkę, grę, puzzle, zabawkę
Książki
Zabawki
Puzzle
Gry planszowe
Audiobooki
Muzyka
Filmy

Kalendarz premier z dnia 2014.02.27

Poniżej znajduję się lista książek oraz innych produktów, które ukazały się tego dnia, czyli w czwartek 27 lutego 2014 roku. Na pierwszym miejscu znajduje się Wycinanki dla dzieci (Igor Buszkowski), na drugim Rozmówki ilustrowane – włoskie (praca zbiorowa). Kolejny produkt to Główka pracuje, teścik rozwiązuje 1 (Monika Kozikowska) oraz Camino de la plata (Daria Urban, Wojciech Kostyk).
1
Wycinanki dla dzieci - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Wycinanki dla dzieci
Dostępny
401 szt.

Książka adresowana jest do starszych przedszkolaków. Zawiera 16 kart – różnokolorowych wycinanek. Do wykonania zadań znajdujących się w książce przydadzą się następujące przybory: nożyczki, linijka, klej, włóczka lub sznurek, dziurkacz oraz taśma obustronnie klejąca.

9,99 zł
7,99 zł

Rabat 20,0%
oszczędzasz 2,00 zł

21 osób kupiło
2
Rozmówki ilustrowane – włoskie - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Rozmówki ilustrowane – włoskie
Dostępny
8 szt.

Rozmówki z nagraniami, dzięki którym: • ściągniesz potrzebne zwroty w formie mp3, np. na komórkę • porozumiesz się w każdej typowej sytuacji • szybko odnajdziesz poszukiwane zwroty i słowa • sprawdzisz znaczenie słów w mini słowniczku • lepiej zrozumiesz kraj, który odwiedzasz

22,90 zł
18,99 zł

Rabat 17,1%
oszczędzasz 3,91 zł

5 osób kupiło
3
Główka pracuje, teścik rozwiązuje 1 - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Główka pracuje, teścik rozwiązuje 1
Dostępny
93 szt.

Sprawdziany wiedzy i umiejętności szkolnych dla uczniów klas pierwszych” mają na celu systematyczne badanie opanowanych przez nich umiejętności i przyswojonych wiadomości z zakresu edukacji polonistycznej, matematycznej i przyrodniczej. W ten sposób ukierunkują i przygotują do sprawdzianu na zakończenie pierwszego etapu edukacji szkolnej.

15,99 zł
11,99 zł

Rabat 25,0%
oszczędzasz 4,00 zł

2 osoby kupiły
4
Camino de la plata - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Camino de la plata
Dostępny
6 szt.

Jesteśmy chrześcijanami i pielgrzymowanie ma dla nas bardzo istotny wymiar duchowy. Autorzy Do Santiago de Compostela pielgrzymi udają się od wieków. Najczęściej wędrują Drogą Francuską. Autorzy wybrali jednak Via de la Plata. Wiedzie ona z Sewilli i liczy ponad 1000 kilometrów. Książka jest opisem wędrówki, towarzyszących jej przeżyć i poznania, czegoś czego na co dzień nie dostrzegamy. Jest również doskonałym poradnikiem dla wyruszających na szlak. A dla tych, którzy pójść nie mogą wspaniałym przewodnikiem po Camino.

24,90 zł
17,99 zł

Rabat 27,8%
oszczędzasz 6,91 zł

2 osoby kupiły
5
Heartland 19-2. Krok w przyszłoś / Rozstania i powroty - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Heartland 19-2. Krok w przyszłoś / Rozstania i powroty
Dostępny
12 szt.

Heartland to wtulone pomiędzy wzgórza Wirginii schronisko dla koni, ale i coś więcej. To niezwykłe miejsce, gdzie przerażone i dotychczas źle traktowane zwierzęta uczą się od nowa ufać ludziom. Zbliża się ślub Lou, a Amy zaczyna myśleć o rozpoczęciu studiów, co oznaczałoby opuszczenie ukochanego Heartlandu. W podjęciu trudnej decyzji ma jej pomóc odkrycie sposobu, w jaki można pomóc tajemniczemu kucowi, który zjawia się w schronisku. Planowany wyjazd Amy powoduje, że w stadninie zaczęto podejmować decyzje bez niej. Zagadkowe zachowanie nowego konia wyjaśnia się po wypadku, który przywraca jego opiekunce bolesne wspomnienia. Dziewczyna zaczyna rozumieć, że magia Heartlandu pozostanie w jej sercu na zawsze…

27,00 zł
19,99 zł

Rabat 26,0%
oszczędzasz 7,01 zł

2 osoby kupiły
6
Obciążenia budynków i konstrukcji budowlanych według Eurokodów - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Obciążenia budynków i konstrukcji budowlanych według Eurokodów
Dostępny
60 szt.

Książka jest niezbędnym wstępem i podstawą do projektowania wszelkich konstrukcji budowlanych i inżynierskich. Dotyczy zagadnień określonych w Eurokodzie 1 – obciążeń. Uwzględnia najnowsze normy europejskie, w tym Eurokod 1990. Są w niej omówione: • podstawowe definicje związane z obciążeniami, • metodologia definiowania obciążeń w wybranych inżynierskich programach komputerowych, • wprowadzenie do Eurokodów obciążeniowych oraz charakterystyka norm, • oddziaływania stałe oraz zmienne, oddziaływania śniegiem, wiatrem, termiczne, obciążenia oblodzeniem i oddziaływania wyjątkowe, • oddziaływania w czasie wykonywania konstrukcji. Wydanie drugie zostało uzupełnione o rozdział zawierający informacje dotyczące polskich norm z lat 1923-2010, a więc sprzed wprowadzenia Eurokodów. Do rozdziału tego sięgną projektanci, którzy będą wykonywać oceny stanu technicznego istniejących konstrukcji wybudowanych przed 2010 r. Książka zawiera przykłady obliczeniowe wynikające z wieloletniej praktyki projektowej i eksperckiej autorki. W wielu rozdziałach są podane przykłady katastrof budowlanych, których jedną z przyczyn było nieuwzględnienie danego obciążenia. Dołączona do książki płyta zawiera wersję demonstracyjną programu Kalkulator Oddziaływań Normowych KON EN firmy SPECBUD, który umożliwia wyznaczenie oddziaływań na budowle i ich elementy wg norm obciążeniowych, w tym wiatrowej i śniegowej, oraz pliki obliczeń oparte na wybranych przykładach z książki. Publikacja przeznaczona dla studentów budownictwa i architektury oraz ich wykładowców a także projektantów oraz inżynierów, którzy chcą rozszerzyć swoją wiedzę o zagadnienia ujęte w nowych normach. Pewne elementy mogą być wykorzystywane przez projektantów maszyn i urządzeń (np. żurawi wieżowych, urządzeń energetycznych) i inżynierów kierunków pokrewnych dla budownictwa (jak inżynieria środowiska, instalacje sanitarne).

79,00 zł
69,52 zł

Rabat 12,0%
oszczędzasz 9,48 zł

1 osoba kupiła
7
Cyferki od kropeczki do dziewiąteczki - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Cyferki od kropeczki do dziewiąteczki
Dostępny
48 szt.

Książeczka „Cyferki – od kropeczki do dziewiąteczki“ przeznaczona jest dla dzieci rozpoczynających naukę pisania cyfr i wchodzących w świat matematyki. Cyferki umieszczone zostały na różnych podłożach – kartkach gładkich, w kratkę i w linię, są one też różnych wielkości. Dziecko ma również możliwość ćwiczenia poszczególnych elementów danych cyferek. Pamiętajmy, by przed ćwiczeniem pisania pokazać dziecku, jak właściwie trzymać przyrząd do pisania, jaką przyjąć postawę ciała w czasie pisania oraz wskazać kierunek kreślenia danych cyfr.

14,99 zł
10,99 zł

Rabat 26,7%
oszczędzasz 4,00 zł

1 osoba kupiła
8
Główka pracuje, teścik rozwiązuje. Sprawdziany wiedzy i umiejętności szkolnych dla uczniów klas III - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Główka pracuje, teścik rozwiązuje. Sprawdziany wiedzy i umiejętności s...
Dostępny
248 szt.

Dzięki książce nauczyciele mogą systematycznie badać opanowane przez uczniów umiejętności i przyswojone wiadomości z zakresu edukacji polonistycznej, matematycznej i przyrodniczej. W ten sposób ukierunkują i przygotują do sprawdzianu na zakończenie pierwszego etapu edukacji szkolnej. Przedmiotem monitorowania są umiejętności zgodne z Rozporządzeniem Ministra Edukacji Narodowej z dnia 23 grudnia 2008 r. wyszczególnione w Podstawie programowej kształcenia ogólnego dla szkół podstawowych. Tematyka sprawdzianów została dopasowana do pór roku, zjawisk zachodzących w przyrodzie, świąt- jest bliska i przyjazna dziecku. Każdy test zawiera szczegółowy plan sprawdzanych umiejętności i nabytych wiadomości, kartę samooceny ucznia, miejsce na ocenę i komentarz nauczyciela oraz szczegółową instrukcję do sprawdzania i oceny. Opracowane sprawdziany mają być pomocą i inspiracją dla nauczycieli. Sposób oceniania jest propozycją, a każdy nauczyciel powinien dostosować go do wewnątrzszkolnego systemu oceniania obowiązującego w danej placówce.

15,99 zł
11,99 zł

Rabat 25,0%
oszczędzasz 4,00 zł

1 osoba kupiła
9
Rysunki, rysuneczki Dinusia Gąbeczki - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Wyprzedaż
Rysunki, rysuneczki Dinusia Gąbeczki
Dostępny
2 szt.

Stare powiedzenie, że zeszyt to wizytówka ucznia, jest bez wątpienia aktualne. Co zatem zrobić, żeby literki były kształtne, napisane starannie i mieściły się w liniaturze? Odpowiedź jest prosta – stosować ćwiczenia grafomotoryczne. Stanowią one wstęp do właściwego pisania. Dzięki nim dziecko usprawnia piszącą rękę i koordynację wzrokowo-ruchową, a także doskonale rozwija zdolność koncentracji. Podstawowym rodzajem takich ćwiczeń są szlaczki. Jednak rysowanie szlaczków może wydać się małemu dziecku formą mało atrakcyjną, a nawet nużącą. Rysowanie po śladzie będzie na pewno dużo ciekawsze. Tym bardziej, że dziecko może wykonywać pracę wielokrotnie, aż do uzyskania zadowalającego efektu. Poza tym maluch ma możliwość tworzenia własnych kompozycji poprzez dorysowanie w obrazkach brakujących elementów. Może tez przerysować gotowy wzór. Rysunki są tak dobrane, aby były szczególnie atrakcyjne dla chłopców.

15,99 zł
7,20 zł

Rabat 55,0%
oszczędzasz 8,79 zł

1 osoba kupiła
10
Rozmówki ilustrowane tureckie + MP3 - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Rozmówki ilustrowane tureckie + MP3
Dostępny
27 szt.

Rozmówki z nagraniami, dzięki którym: - ściągniesz potrzebne zwroty w formie mp3, np. na komórkę - porozumiesz się w każdej typowej sytuacji - szybko odnajdziesz poszukiwane zwroty i słowa - sprawdzisz znaczenie słów w mini słowniczku - lepiej zrozumiesz kraj, który odwiedzasz

22,90 zł
18,99 zł

Rabat 17,1%
oszczędzasz 3,91 zł

1 osoba kupiła
11
Kompendium wiedzy z ćwiczeniami dla klas 4-6 szkoły podstawowej - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Kompendium wiedzy z ćwiczeniami dla klas 4-6 szkoły podstawowej
Dostępny
32 szt.

Niniejsza publikacja przeznaczona jest dla uczniów klas IV-VI szkół podstawowych. Składa się z treści literackich i nauki o języku. Zawiera wiedzę, którą w myśl nowej podstawy programowej , uczeń szkoły podstawowej powinien opanować.

9,99 zł
7,99 zł

Rabat 20,0%
oszczędzasz 2,00 zł

1 osoba kupiła
12
Literki. Od kropeczki do laseczki - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Literki. Od kropeczki do laseczki
Dostępny
82 szt.

Książeczka przeznaczona jest dla dzieci rozpoczynających naukę pisania liter. Może tez służyć jako materiał do pracy z dziećmi starszymi mającymi trudności w opanowaniu sztuki poprawnego i starannego pisania. Literki na części stron w większości podzielone są na grupy, według cech podobieństwa małych i dużych znaków. Służy to lepszemu zapamiętaniu kształtów liter i drogi ich kreślenia. Pamiętajmy, by przed ćwiczeniem pisania pokazać dziecku, jak właściwie trzymać przyrząd do pisania, jaką przyjąć postawę ciała w czasie pisania oraz wskazać kierunek kreślenia danych liter.

14,99 zł
10,99 zł

Rabat 26,7%
oszczędzasz 4,00 zł

1 osoba kupiła
13
Pewnym krokiem do szkoły - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Pewnym krokiem do szkoły
Dostępny
68 szt.

KsiążkaPewnym krokiem do szkoły” adresowana jest do starszych przedszkolaków. Daje znakomitą podstawę do podjęcia nauki w szkole. Zawiera elementy edukacji polonistycznej, matematycznej, przyrodniczej i społecznej.

15,99 zł
11,99 zł

Rabat 25,0%
oszczędzasz 4,00 zł

1 osoba kupiła
14
Rusz głową - utwórz słowo. Klasa 1 - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Rusz głową - utwórz słowo. Klasa 1
Dostępny
5 szt.

Książka przeznaczona jest dla uczniów klas I szkoły podstawowej. Została opracowana zgodnie z nową podstawą programową MEN. Może być wykorzystywana jako dodatkowy zeszyt ćwiczeń do wszystkich podręczników dopuszczonych do użytku szkolnego na poziomie I klasy kształcenia zintegrowanego lub do doskonalenia umiejętności polonistycznych podczas pracy w domu. Jej celem jest pokazanie, jak należy zapisywać sylaby, tworzyć wyrazy, redagować proste zdania. Ponadto uczy, jak wyodrębniać i nazywać rzeczowniki, czasowniki i przymiotniki. Książka uczy poprzez zabawę ze słowem.

15,99 zł
11,99 zł

Rabat 25,0%
oszczędzasz 4,00 zł

1 osoba kupiła
15
Tajemnice Szydła Grypsy z Majdanka 1943-1944 - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Wyprzedaż
Tajemnice Szydła Grypsy z Majdanka 1943-1944
Dostępny
1 szt.

Grypsy z Majdanka pisane w latach 1943-1944 przez Henryka J. Szcześniewskiego są dokumentem niezwykłym, świadectwem czasu okupacji, lekturą wstrząsająca. Grypsy [?] są gęste od faktów i zdarzeń. Świadek rejestruje hitlerowskie zbrodnie, ale także realistycznie ukazuje zachowania współwięźniów, nastroje i obyczaje, warunki życia, pracy i mieszkania. Notuje charakterystyki prawdziwych ludzi, katów i ofiar, nawet cytaty rozmów. [?] Schowany w szydle pierwszy gryps z 15 Sierpnia 1943 [Henryk J. Szcześniewski] napisał po harcersku, ołówkiem kopiowym [...]

40,00 zł
21,20 zł

Rabat 47,0%
oszczędzasz 18,80 zł

16
Łamigłówki nie z tej ziemi - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Łamigłówki nie z tej ziemi
Niedostępny
Brak
ostatnio dostępny: 2020.03.28

Witajcie w świecie łamigłówek; interaktywnej książce z mnóstwem zadań i zagadek ćwiczących koncentrację, spostrzegawczość oraz umiejętność logicznego myślenia! Mały czytelnik spotka tu Olbrzymiego Rycerza, z którym uratuje kilka królestw, sprawdzi, do czego może służyć peleryna niewidka, pozna grzybiarzy, roboty i bliźniaków, a nawet latające królikowęże; Nad takimi łamigłówkami przyjemnie się głowić! Nie przegapcie również "Labiryntów nie z tej ziemi" tego samego autora!

19,90 zł
14,99 zł
Powiadomienie

Rabat 24,7%
oszczędzasz 4,91 zł

17
Mundra - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Mundra
Niedostępny
Brak
ostatnio dostępny: 2022.01.10

Mundra to zapis dziesięciu rozmów z położnymi. Najstarsza ma ponad dziewięćdziesiąt lat i pierwsze porody przyjmowała podczas II wojny światowej, najmłodsza – dwadzieścia sześć i pracowała w szpitalu w Tanzanii. Należą do różnych środowisk, mają odmienne doświadczenia i światopogląd. Opowiadają o cudzie narodzin, o ogromnej sile, którą natura obdarzyła każdą matkę, ale także o ciemnej stronie swojego zawodu – poronieniach, aborcjach, powikłaniach okołoporodowych, przemocy wobec rodzących. Poruszają wiele aktualnych i kontrowersyjnych tematów – problem medykalizacji porodu, odejścia od natury, cesarskiego cięcia na życzenie czy zapłodnienia in vitro. To książka o „mundrości” natury i kulturowej sile kobiety.

39,90 zł
29,13 zł
Powiadomienie

Rabat 27,0%
oszczędzasz 10,77 zł

18
Samotny krzyżowiec. Tom 1. Miecz Salomona - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Samotny krzyżowiec. Tom 1. Miecz Salomona
Dostępny
51 szt.

Rok Pański 1187, Ziemia Święta. Wojska krzyżowców ponoszą miażdżącą klęskę na wzgórzach Hittinu. Zwycięski sułtan Saladyn zdobywa większość ziem Królestwa Jerozolimskiego. Wielki mistrz templariuszy wysyła z sekretną misją poselstwo do Starca z Gór, wodza owianej złą sławą sekty asasynów. Wraz z braćmi zakonnymi podąża Roland de Montferrat, zwany Czarnym Rycerzem. Co chce osiągnąć mistrz templariuszy, układając się ze skrytobójcami Starca z Gór? Dlaczego los pcha Rolanda do siedziby asasynów, gdzie ukryto wykuty przed wiekami niezwykły miecz, przeklęty przez demona? Krzyżowcy i Saraceni, zbroczone krwią pola bitew, mroczne tajemnice starożytnej Jerozolimy, zaginione skarby króla Salomona, starotestamentowa magia – oto świat rycerza z Montferratu. Aby w nim przeżyć, samotny krzyżowiec musi stawić czoło nie tylko wrogim mieczom, ale też siłom nadprzyrodzonym. Czy czarna zbroja ochroni rycerza przed ścigającymi go cieniami przeszłości? Marek Orłowski, a właściwie Marko Szapkarow–Orłowski, urodził się w 1958 roku w Warszawie. Jest absolwentem ASP w macedońskim Skopje. Pasjonuje się jeździectwem, sportami wodnymi i turystyką górską, ale też historią średniowiecza i zabytkową bronią. Aktywny tryb życia łączy z zamiłowaniem do czytania książek o dość eklektycznie dobranej tematyce. Samotny krzyżowiec jest jego literackim debiutem.

34,90 zł
26,52 zł

Rabat 24,0%
oszczędzasz 8,38 zł

19
Sabbath Bloody Sabbath - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Sabbath Bloody Sabbath
Dostępny
81 szt.

Żaden inny zespół w świecie heavy metalu nie znajdował się tyle razy na granicy życia i śmierci, nie walczył z uzależnieniami i między sobą tak zaciekle, jak Black Sabbath. Odchodzili i wracali tyle razy – po każdej katastrofie z następnym albumem do unikatowej kolekcji – że osiągnęli już status instytucji. Autor Joel McIver dokładnie zbadał długą i zagmatwaną historię zespołu pochodzącego z Birmingham, zespołu, który na zawsze zmienił oblicze muzyki popularnej. Przeprowadził dziesiątki wywiadów z muzykami i osobami trzęsącymi światowym show biznesem, którzy byli naocznymi świadkami jazdy bez trzymanki, jaką zafundowali sobie Ozzy, Tony, Geezer i Bill, oraz z pozostałymi muzykami Sabbath, którzy przewinęli się przez skład zespołu w ciągu długich lat jego kariery. McIver odnosi się w swej książce nie tylko do samej burzliwej historii, lecz porusza także takie kwestie, jak ta, czy Black Sabbath to rzeczywiście pierwszy heavymetalowy zespół w historii (a odpowiedź na to pytanie nie jest tak oczywista, jak mogłoby się niektórym wydawać), co tak naprawdę wydarzyło się między Ozzy’m i jego kompanami, odkrywa całą prawdę o programie MTV, który sprawił, że wokalista stał się zjawiskiem na skalę światową, oraz wiele, wiele więcej. Oto kompletny przewodnik po legendzie zespołu Black Sabbath, którego wiarygodność opiera się na informacjach z pierwszej ręki zebranych od tych, którzy byli naocznymi świadkami wydarzeń – w 1970 roku, kiedy po raz pierwszy podniosła się ręka przeznaczenia, w 1978, gdy na zespół spadł pierwszy z wielu poważnych kryzysów, a także w 2005, kiedy to po raz kolejny znaleźli się na rozstaju dróg.

64,90 zł
51,92 zł

Rabat 20,0%
oszczędzasz 12,98 zł

20
Cambrai 1917 - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Cambrai 1917
Niedostępny
Brak
ostatnio dostępny: 2022.08.24

Jedna z najbardziej znanych bitew stoczonych na froncie zachodnim w 1917 roku, w czasie I wojny światowej, między armiami angielską z jednej a niemiecką z drugiej strony. W historiografii znana jest jako bitwa czołgów. Obie strony straciły po ok. 40 000 ludzi, w tym po 10 000 zabitych. Zyski terenowe aliantów były minimalne i niewspółmierne do poniesionych strat. Bitwa pod Cambrai ujawniła znaczenie zmasowanego użycia czołgów, które stworzyło możność wyjścia z zaułka wojny pozycyjnej. Zasadniczy cel ofensywy Sprzymierzonych, czyli przełamanie linii Zygfryda, nie został osiągnięty.

28,00 zł
22,40 zł
Powiadomienie

Rabat 20,0%
oszczędzasz 5,60 zł

21
Ofiary z ludzi - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Ofiary z ludzi
Niedostępny
Brak
ostatnio dostępny: 2023.03.16

Starożytne kultury i barbarzyńskie plemiona nie znające pisma wydają się nam dużo bardziej "okrutne" i pozbawione zasad niż cywilizowane narody. Wystarczy jednak sięgnąć do przykładów z historii najnowszej, żeby diametralnie zmienić ten pogląd. Zastanowić by się można, dlaczego dysponując tak licznymi przykładami odrażających zachowań z przeszłości, jak kanibalizm, palenie ludzi na stosach, przytaczanymi przez kronikarzy, antropologów, czy archeologów, bardzo często ku przestrodze współczesnych i kolejnych pokoleń, nie potrafimy wyciągać z nich odpowiednich wniosków. Ofiary z ludzi - efekt wielu godzin spędzonych przez autora na stanowiskach archeologicznych, w bibliotekach i muzeach na całym świecie - obnaża ów karnawał okrucieństwa, który ma swoją niechlubną tradycję w przeszłości i trwa w najlepsze w dzisiejszym świecie.

29,90 zł
23,92 zł
Powiadomienie

Rabat 20,0%
oszczędzasz 5,98 zł

22
Szaleńczy galop Jinny z Finmory 5 - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Szaleńczy galop Jinny z Finmory 5
Niedostępny
Brak
ostatnio dostępny: 2022.05.30

Piąta część kultowej serii o przygodach Jinny i jej klaczy Shanti w górzystej Szkocji. W Finmory duże zmiany. Młody przyjaciel rodziny Mandersów, Ken, wyjechał do Holandii, Jinny uczy się w szkole daleko od domu, a Kelly – pies Kena – nie dość, że bardzo tęskni za panem, to znalazł się w ogromnym niebezpieczeństwie! Czy Jinny i Shanti zdążą na czas, aby go ocalić?

19,90 zł
14,99 zł
Powiadomienie

Rabat 24,7%
oszczędzasz 4,91 zł

23
Zmącony spokój Pani Labiryntu - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Zmącony spokój Pani Labiryntu
Niedostępny
Brak
ostatnio dostępny: 2018.11.13

Joe Alex towarzyszy swej przyjaciółce Karolinie Beacon w poszukiwaniach zaginionej świątyni Kreteńczyków. Młodej archeolog udało się odczytać starożytny manuskrypt, według którego mityczny przybytek znajduje się na wyspie Keros. Analityczne umysły badaczy nie pozwalają im uwierzyć we wspomnianą w tekście klątwę, dopóki ciało jednego z nich nie zostaje znalezione w gąszczu podziemnych korytarzy. Czy rzeczywiście Pani Labiryntu mści się za zakłócenie jej spokoju? Alex, pisarz, a z zamiłowania detektyw, podejrzewa, że prawdziwy morderca wcale nie ma nadprzyrodzonej mocy…

22,90 zł
16,99 zł
Powiadomienie

Rabat 25,8%
oszczędzasz 5,91 zł

24
Gdzie przykazań brak dziesięciu - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Gdzie przykazań brak dziesięciu
Niedostępny
Brak
ostatnio dostępny: 2019.01.06

Joe Alex przybywa ze swoją narzeczoną do posiadłości jej dziadka, emerytowanego generała. Były wojskowy ma nadzieję, że Alex, pisarz i detektyw-amator, doradzi mu w pewnej kryminalnej sprawie. Nim jednak dochodzi między nimi do rozmowy, generał zostaje znaleziony martwy. Co więcej, okazuje się, że jego śmierć była zapowiedziana w anonimowych listach, które docierały do Scotland Yardu. Podejrzani są wszyscy goście obecni w rezydencji. Czy Joe Alex odnajdzie wśród nich winnego?

24,90 zł
18,99 zł
Powiadomienie

Rabat 23,7%
oszczędzasz 5,91 zł

25
Ryszard Kukliński. Życie ściśle tajne - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Ryszard Kukliński. Życie ściśle tajne
Niedostępny
Brak
ostatnio dostępny: 2019.08.20

„Niezwykła opowieść o jednym z najbardziej fascynujących epizodów "zimnej wojny"… czyta się jak powieści z Jamesem Bondem, ale to nie jest fikcja.” Zbigniew Brzeziński „Ryszard Kukliński ocalił kraj od najgorszego. Zapłacił za to bardzo wysoką cenę. Szkoda, że Polacy nigdy nie poznali go bliżej, tak jak ja. To była jego tragedia, przeżywana bardzo boleśnie. Wierzył w siebie i w to, co czynił. Miał świadomość swoich intencji, ryzyka i poświęcenia, jakie towarzyszyło jego działaniom. Kukliński znajdzie właściwe miejsce w historii. Bardzo mocno w to wierzę. Będzie fascynował historyków i publicystów, wszystkich ludzi, będzie się o nim dyskutować w przyszłości i, w końcu, zostanie powszechnie uznany za bohatera. Jestem przekonany, że w dłuższej perspektywie - zwycięży.”Jan Nowak-Jeziorański Benjamin Weiser zebrał obszerny materiał na temat działalności Kuklinskiego dzięki licznym wywiadom i dostępowi do zastrzeżonych archiwów CIA. Udało mu się także odtworzyć przebieg całości operacji widziany oczami Amerykanów i ujawnić metody i techniki stosowane przez CIA, które uniemożliwiały zdemaskowanie Kuklińskiego. Autor opisuje jego dyskretne spotkania z agentami CIA na ulicach Warszawy oraz postać "opiekuna" o pseudonimie Daniel, który prowadził z nim bardzo osobistą korespondencję. W efekcie czytelnik otrzymał niespotykanie szczegółowy opis nieznanych aspektów "zimnej wojny". Benjamin Weiser pracuje od 1997 roku w "New York Timesie", pisuje na tematy dotyczące prawa i terroryzmu. Przez 18 lat był reporterem "Washington Post", gdzie zajmował się śledztwami dziennikarskimi. Został wyróżniony nagrodami George'a Polka i Livingstona.

34,90 zł
27,92 zł
Powiadomienie

Rabat 20,0%
oszczędzasz 6,98 zł

26
Hotel Bertram - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Hotel Bertram
Niedostępny
Brak
ostatnio dostępny: 2021.02.20

Hotel Bertram to miejsce staroświeckie, podobnie jak jego goście. Codzienne rytuały bywalców zakłócają ciąg niezwykłych zdarzeń: zamach na dziedziczkę fortuny, powtarzające się kradzieże, napad na pociąg, wypadek roztargnionego kanonika. Podejrzanych przybywa, a wszystkie ślady prowadzą do hotelu, który pogrąża się we mgle... także mylnych tropów! Panna Marple jest wprawdzie w podróży sentymentalnej, ale pilnie obserwuje, a zdarza się, że i podsłuchuje... Jej intuicja oraz celne wnioski pomogą policji rozwikłać skomplikowaną intrygę. Thriller z przenikliwymi obserwacjami dotyczącymi postępu oraz nieuniknionych zmian pokoleniowych i obyczajowych.

24,90 zł
18,99 zł
Powiadomienie

Rabat 23,7%
oszczędzasz 5,91 zł

27
Tajemniczy pan Quin - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Tajemniczy pan Quin
Niedostępny
Brak
ostatnio dostępny: 2022.02.21

Nietypowy zbiór miniatur z ulubioną przez pisarkę postacią Arlekina. Harley Quin „przychodzi i odchodzi niespodzianie” jak duch i pomaga panu Satterthwaitowi wyjaśnić nierozwiązane zagadki z przeszłości. Obaj są strażnikami Miłości, Sprawiedliwości i Prawdy. Silne emocje i atmosfera niesamowitości: maski, gra cieni i tajemne przejścia. Trudno oprzeć się wrażeniu, że jak u Szekspira wszyscy odgrywają swoje role w „świecie, który jest teatrem”. Agata Christie po mistrzowsku łączy literaturę detektywistyczną z romantyczną konwencją grozy.

24,90 zł
18,99 zł
Powiadomienie

Rabat 23,7%
oszczędzasz 5,91 zł

28
Safari, CD - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Safari, CD
Pustki, Agora - multimedia
Dostępny
7 szt.

Po trzech latach przerwy, w marcu 2014 ukazała się nowa, studyjna płyta Pustek pt. Safari. Zespół zapowiada duże zmiany w warstwie muzycznej. Przy nagraniach współpracowali z trzema producentami, co zaowocowało oryginalną mieszanką brzmień. Jak sami mówią: "Nowa płyta to zawsze wyzwanie, szczególnie dla takiego zespołu jak my, który nie lubi się powtarzać. Jak zwykle chcieliśmy, żeby album był inny niż wszystkie poprzednie. Tyle rzeczy wydarzyło się w międzyczasie, tyle koncertów zagraliśmy, tyle zmieniło się w życiu każdego z nas, rodziny, macierzyństwo, więc zmiany nastąpiły naturalnie. Postanowiliśmy mocniej niż kiedykolwiek postawić na piosenki, siłę melodii i tekstu. Chcieliśmy też grać w inny sposób, inaczej podejść do instrumentów i więcej pracy włożyć w produkcję płyty. Nie mogliśmy zdecydować się na producenta, więc album miksowaliśmy z trzema różnymi osobami". Album współprodukowali: Eddie Stevens (Moloko, Roisin Murphy, Zero 7), Adam Toczko (Kult, Pogodno) oraz Bartek Dziedzic (m.in. Brodka).

39,99 zł
29,99 zł

Rabat 25,0%
oszczędzasz 10,00 zł

29
Temperament w pierwszym roku życia - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Temperament w pierwszym roku życia
Niedostępny
Brak
ostatnio dostępny: 2022.12.14

W prezentowanej książce omówiono badanie dotyczące relacji między zmiennością genetyczną oraz środowiskiem prenatalnym a wymiarami temperamentu niemowląt. Autor, z jednej strony przedstawia w jaki sposób czynniki te odrębnie przekładają się na zachowanie dzieci, z drugiej zaś ukazuje ich interakcję. Monografia skierowana jest do szerokiego grona odbiorców zainteresowanych wczesnymi etapami rozwoju dziecka. Opinię dotyczącą monografii dra Wojciecha Łukasza Dragana Temperament w pierwszym roku życia – uwarunkowania genetyczne i środowiskowe można podsumować tylko jednym krótkim określeniem – znakomita. Z recenzji wydawniczej prof. dr. hab. Bogdana Zawadzkiego Celem recenzowanej monografii jest prezentacja wyników badań realizowanych w ramach autorskiego projektu. (...) Dotyczył on zwłaszcza analizy roli stresu prenatalnego i jego znaczenia dla dalszego rozwoju dziecka. W tym zakresie badania Autora należą do unikatowych . Przedstawione w pracy badania podejmują zatem kwestie niezmiernie istotne dla badań podstawowych w psychologii. Mają także walor aplikacyjny. Z recenzji wydawniczej dr hab. Eleonory Bielawskiej-Batorowicz, prof. UŁ

37,80 zł
33,26 zł
Powiadomienie

Rabat 12,0%
oszczędzasz 4,54 zł

30
Ten, kto zabije smoka - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Ten, kto zabije smoka
Niedostępny
Brak
ostatnio dostępny: 2019.08.21

Evert Backström, antybohater z krwi i kości, ma do rozwiązania sprawę, która początkowo wygląda na zwykłe zabójstwo po pijaku. Pomimo drastycznej zmiany stylu życia zaleconej przez lekarza, Backström nie traci ostrości umysłu i już wkrótce odkrywa, że sprawa nie jest taka prosta, jak by się mogło wydawać. Do jej rozwiązania niezbędny jest Backström – nawet jeśli będzie musiał sięgnąć po broń.

36,99 zł
27,74 zł
Powiadomienie

Rabat 25,0%
oszczędzasz 9,25 zł

31
Mechanika nawierzchni drogowych w zarysie - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Mechanika nawierzchni drogowych w zarysie
Dostępny
37 szt.

Mechanika kubaturowych konstrukcji budowlanych (budynków, budowli przemysłowych, obiektów mostowych), czyli mechanika budowli będąca podstawą naukową ich analiz i projektowania, jest bogato opisana w literaturze. Jednak dominujące w mechanice budowli modele jednowymiarowe elementów konstrukcji nie są adekwatne do nawierzchni drogowych. Dlatego też powstała niniejsza książka, w której po raz pierwszy w kraju, w formie zwartej, przedstawiono całościowo zagadnienia mechaniki nawierzchni drogowych jako konstrukcji budowlanych. W kolejnych rozdziałach zostały omówione następujące zagadnienia związane z nawierzchniami drogowymi: • model geometryczny i parametryzacja, • deformacje i kinematyka, • siły zewnętrzne i wewnętrzne działające na nawierzchnię drogową, • modele mechaniczne materiałów, • zagadnienia termiczne, • modele mechaniczne podłoża, • modele obciążenia pojazdami, • modele mechaniczne konstrukcji. W ostatnim rozdziale (najobszerniejszym) są przedstawione przykłady rozwiązań zagadnień mechaniki nawierzchni drogowych. Książka jest adresowana do wszystkich kadr technicznych drogownictwa, a w szczególności: do osób prowadzących badania i analizy nawierzchni drogowych (badania doświadczalne i analizy teoretyczne), projektantów i konsultantów w zakresie konstrukcji nawierzchni, inżynierów prowadzących budowę i przebudowę dróg – także oczywiście do studentów, doktorantów i młodych pracowników nauki specjalności drogowych.

89,00 zł
78,32 zł

Rabat 12,0%
oszczędzasz 10,68 zł

32
Kobieta i mężczyzna Sekret udanego związku - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Kobieta i mężczyzna Sekret udanego związku
Dostępny
3 szt.

Wielu ludzi zawierając ślub najczęściej z radością i nadzieją wchodzi w ten nowy etap swojego życia. Pojawia się więc pytanie, dlaczego część z tych małżeństw ulega rozpadowi? Może brakuje odpowiedniego fundamentu pod budowę udanego związku, a także zrozumienia i empatii między kochającymi się osobami? Pary, które udzieliły wywiadu do książki nie są cukierkowymi postaciami, które będą nas pouczały jak być mężem i żoną, ale są ludźmi z ”krwi i kości”, którzy w życiu małżeńskim nieraz natrafiają na trudności. Pokazują jednak, jak się im nie poddawać, jak stale walczyć o to, aby ich małżeństwo było piękne i przynosiło satysfakcję.

34,90 zł
24,43 zł

Rabat 30,0%
oszczędzasz 10,47 zł

33
Donikąd - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Donikąd
Niedostępny
Brak
ostatnio dostępny: 2021.03.19

Egocentryczny i wyalienowany Bruno Werner dorasta w świecie, który nazywa papierowym labiryntem. Po śmierci rodziców postanawia napisać swoją pierwszą powieść. W tym czasie natrafia na poruszającą książkę niejakiego Daremo Inaia. Poszukiwania autora widmo nie przynoszą efektów. Bruno Werner jednakże z niesłabnącą fascynacją towarzyszy głównemu bohaterowi zagadkowego tekstu w jego wędrówce po retroświecie przyszłości. Z wątkami narratora i Daremo Inaia przeplata się także pełna sekretów opowieść o Sophie Kavan, współczesnej eremitce, która – zanurzona w modlitwie kontemplacyjnej – żyje w centrum Manhattanu. Trzy, splątane ze sobą historie zmierzają do wspólnego finału (czy raczej początku). Donikąd to szkatułkowa powieść egzystencjalna. Jej pełna zwrotów akcja rozpięta jest pomiędzy Nowym Jorkiem lat pięćdziesiątych ubiegłego wieku a współczesnym, ale fikcyjnym Wrocławiem, zahaczając o zanurzoną w bezczasie krainę Gen'ei. Oprócz pytania o kierunek, w którym zmierza człowiek, powieść ta dotyka jednocześnie zagadki istnienia jako takiego. Konrad Czerski (1977 rok) – anglista, absolwent Podyplomowego Studium Przekładu (UWr). Uprawniony do nauczania języka angielskiego w kolegiach kształcenia ustawicznego na terenie Wielkiej Brytanii (Trinity College London). Tłumacz przysięgły i tłumacz literatury. Jako autor porusza się w obszarze szeroko rozumianej literatury postmodernistycznej. Donikąd jest jego debiutancką powieścią. Mieszka we Wrocławiu.

30,00 zł
22,80 zł
Powiadomienie

Rabat 24,0%
oszczędzasz 7,20 zł

34
Trudne zadania - piszemy wypracowania. Klasa 3 - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Trudne zadania - piszemy wypracowania. Klasa 3
Niedostępny
Brak
ostatnio dostępny: 2021.10.11

Książka „Trudne zadania – piszemy wypracowania“ przeznaczona jest dla uczniów klas III szkoły podstawowej. Została opracowana zgodnie z nową podstawą programową MEN. Może być wykorzystywana jako dodatkowy zeszyt ćwiczeń do wszystkich podręczników dopuszczonych do użytku szkolnego na poziomie III klasy kształcenia zintegrowanego oraz do doskonalenia umiejętności polonistycznych podczas pracy w domu. Jej celem jest pokazanie, jak należy pisać zaproszenie, ogłoszenie, list, opowiadanie i opis. Zawiera wiele ćwiczeń gramatyczno-stylistycznych prowadzących do nabycia umiejętności redagowania krótszych i dłuższych form wypowiedzi pisemnych.

15,99 zł
11,99 zł
Powiadomienie

Rabat 25,0%
oszczędzasz 4,00 zł

35
Lubię matematykę - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Lubię matematykę
Niedostępny
Brak
ostatnio dostępny: 2022.08.22

Lubię matematykę to książka zawierająca zestaw zabaw i ćwiczeń wspomagających przygotowanie dziecka do podjęcia nauki w szkole. Zawiera 63 karty pracy. Dziecko bawi się i uczy się wędrując po matematycznych Krainach: • łamigłówek, • zbiorów, • figur, • porównań, • liczb, • działań. Ćwiczenia znajdujące się w książce wspomagają rozwój umysłowy dziecka, pomagają zrozumieć pojęcia matematyczne, doskonalą myślenie operacyjne, wdrażają do uważnego patrzenia oraz skupienia uwagi. Podczas matematycznej wędrówki dziecko uczy się klasyfikowania, porównywania liczebności, porządkowania i przeliczania elementów, poznaje podstawowe figury geometryczne oraz znaki matematyczne. Dziecko jest aktywne, ma sposobność wykazania się własną pomysłowością. Wszystkie zadania i ćwiczenia odnoszą się do czynności i zdarzeń znanych dziecku z życia codziennego. Na każdej stronie znajdują się ćwiczenia grafomotoryczne usprawniające rękę piszącą. Wielkim walorem książki jest barwna szata graficzna, która zachęca dziecko do pracy i zabawy.

15,99 zł
11,99 zł
Powiadomienie

Rabat 25,0%
oszczędzasz 4,00 zł

36
Tropik matematyczny dla klasy 1 - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Tropik matematyczny dla klasy 1
Niedostępny
Brak
ostatnio dostępny: 2023.01.30

Książka Tropik matematyczny dla klasy I przeznaczona jest dla uczniów klasy I. Została opracowana zgodnie z nową podstawą programową MEN. Może być wykorzystywana jako uzupełniający zeszyt ćwiczeń do wszystkich podręczników dopuszczonych do użytku szkolnego na poziomie klasy I kształcenia zintegrowanego, do zajęć dydaktyczno–wyrównawczych lub doskonalenia umiejętności matematycznych podczas pracy w domu.

15,99 zł
11,99 zł
Powiadomienie

Rabat 25,0%
oszczędzasz 4,00 zł

37
Pokażę co potrafię - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Pokażę co potrafię
Dostępny
2 szt.

Książeczka przeznaczona jest dla dzieci wchodzących w świat edukacji przedszkolnej i wczesnoszkolnej. Może służyć też do pracy z dziećmi starszymi jako materiał do pracy wyrównawczej. Zawarte w książeczce ćwiczenia obejmują: rozwój sprawności manualnej, słuchu fonemowego, logicznego myślenia, wyobraźni, spostrzegawczości, koncentracji, orientacji w stosunkach przestrzennych, klasyfikacji ilościowej i jakościowej, zawierają również elementy ćwiczenia techniki czytania. Samoocena, która pojawia się na każdej stronie ma mobilizować dzieci do działania i krytycznego spojrzenia na własną pracę. Od osób dorosłych zależy jaką formę nagrody zastosują w związku z samooceną. Polecenia, które umieszczone są przed zadaniami czyta Rodzic lub Nauczyciel- pozwala to na dyskretne kierowanie pracą dziecka. Dziecko uczy się i sprawdza swoje umiejętności poprzez zabawę! Kochani! Bawcie się razem z dziećmi!

15,00 zł
10,99 zł

Rabat 26,7%
oszczędzasz 4,01 zł

38
Z Maciusiem i Zuzią dzieci się nie nudzą - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Z Maciusiem i Zuzią dzieci się nie nudzą
Dostępny
7 szt.

Książka Z Maciusiem i Zuzią dzieci się nie nudzą adresowana jest do dzieci 5 i 6-letnich. Została opracowana zgodnie z nową Podstawą programową wychowania przedszkolnego. Proponowane zabawy i zadania mają na celu nie tylko przygotowanie do podjęcia nauki czytania i pisania w szkole, ale też kształtowanie umiejętności społecznych niezbędnych do poprawnych relacji z dziećmi i dorosłymi. Ćwiczenia zawarte w książce rozwijają koordynację wzrokowo-ruchową, percepcję wzrokową i słuchową, orientację przestrzenną oraz procesy poznawcze. Dzieci, pomagając bohaterom książeczki, uczą się rozwiązywania problemów oraz uwrażliwiają na potrzeby i uczucia innych.

15,00 zł
10,99 zł

Rabat 26,7%
oszczędzasz 4,01 zł

39
Punktobranie. Język polski. Klasa 4 - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Punktobranie. Język polski. Klasa 4
Dostępny
3 szt.

Zapraszam Cię na 10 wypraw do świata książek! Spotkasz tam postacie, które na pewno już znasz i lubisz, na przykład, Mikołaja, Doktora Dolitte, Harrego Potera, Pinokia, czy Pana Kleksa. Poznasz też niezwykłego smoka, Ciasteczkowego Potwora, pewnego naiwnego kucharza i głupiutkie Lemingi. Wybierzesz się z nimi w podróż do krainy baśni, do teatru marionetek, na ulicę Sezamkową i w wirtualny świat komputera. Przeżyjesz niezwykłe przygody w drodze do Afryki, w Akademii Pana Kleksa i w czarodziejskim Hogwarcie. Dowiesz się, jak buduje się maszynę do wyciskania soku, jak gra się w minigolfa i jak św. Mikołaj mieści się w kominie. Na pewno nie będzie się nudzić. Podczas tych książkowych wypraw poćwiczysz potrzebne Ci umiejętności czytania ze zrozumieniem, rozumowanie i poprawne pisanie różnych form wypowiedzi. Starałam się, żeby zadania były niezbyt długie, ciekawe i urozmaicone. Na końcu książki umieściłam odpowiedzi do zadań i punktację. Możesz samodzielnie sprawdzić efekt swojej pracy. Możesz również pracować przy pomocy nauczyciela na lekcjach języka polskiego. Na ostatniej stronie każdego tekstu znajdziesz koszyk. Służy do zbierania... nie grzybów, lecz punktów. Zapisz w nim swój wynik. Zapraszam na PUNKTOBRANIE! Czytaj uważnie, myśl, szukaj odpowiedzi i pisz poprawnie zgodnie z poleceniem, a na pewno uzbierasz pełne koszyki... punktów!

8,99 zł
6,99 zł

Rabat 22,2%
oszczędzasz 2,00 zł

40
Wszystko umiem!... bo czytam i rozumiem - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Wszystko umiem!... bo czytam i rozumiem
Dostępny
24 szt.

Niniejsza publikacja, przeznaczona dla uczniów klas IV-VI szkół podstawowych, zawiera 15 zestawów zadań, których celem jest trening czytania ze zrozumieniem treści Czytanie to proces złożony. Osiągnięcie w nim sprawności stanowi podstawowy warunek rozwoju osobowego człowieka, uczestnictwa w kulturze i obiegu informacji. Jest to umiejętność niezbędna w dalszym procesie kształcenia i przydatna w życiu. Wchodzi w skład tzw. pięciu standardów wymagań egzaminacyjnych, ustalonych przez MEN, w związku z powszechnym sprawdzianem dla uczniów szkół podstawowych. Poszczególne zadania, zawarte w niniejszym zbiorze, pozwalają na szeroko rozumiany trening umysłowy w ramach pierwszego standardu egzaminacyjnego: czytanie. Kształcą sprawność płynnego czytania, uczą rozumienia treści dosłownych i odczytywania sensów przenośnych, poszukiwania informacji i sprawnego poruszania się w obrębie tekstu. Zbiór opracowałam w oparciu o urozmaicone teksty kultury: literackie (prozatorskie i poetyckie), popularnonaukowe, publicystyczne oraz użytkowe, wybrane z myślą o ich wartościach poznawczych, wychowawczych i przede wszystkim – bliskie uczniom, zgodne z ich gustami i zainteresowaniami. Tekstom towarzyszą zróżnicowane ćwiczenia, opracowane w formie zadań krótkiej odpowiedzi, zadań z luką, zadań na dobieranie lub wielokrotnego wyboru. Trening umiejętności, zaproponowany przeze mnie, nie wymaga od ucznia zaawansowanych umiejętności polonistycznych i wiedzy teoretycznej, a mimo to kształci w zakresie obserwacji, analizy, kojarzenia, wnioskowania, rozwija wyobraźnię, pamięć, samodzielność działania. Równie ważna jest dla mnie troska o bogacenie słownictwa uczniów. Kolejne teksty i towarzyszące im zbiory ćwiczeń można wykorzystywać jako pomoc dydaktyczną podczas lekcji języka polskiego, a także w samodzielnej pracy ucznia. W celu ułatwienia oceny umiejętności i sprawności uczniów, zamieszczono w publikacji informacje na temat ilości punktów możliwych do uzyskania oraz szczegółowe kryteria oceny zadań i poprawne odpowiedzi. Zadań nie należy traktować jako sprawdzianów, ale jako swobodny trening rozwijający osobniczo każdego ucznia, najlepiej w zaproponowanej kolejności, ponieważ poziom trudności zadań sukcesywnie wzrasta.

9,99 zł
7,99 zł

Rabat 20,0%
oszczędzasz 2,00 zł

41
Odkrywamy świat 5-6 latki - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Odkrywamy świat 5-6 latki
Dostępny
12 szt.

Książka dostarcza wielu przykładów z życia codziennego. Ćwiczenia doskonalą motorykę małą, logiczne myślenie, pamięć wzrokową, koordynację wzrokowo-ruchową. Każde dziecko będzie mogło doskonalić swoje umiejętności. To dobra książka pozwalająca zorganizować czas, szczególnie w pochmurne dni, kiedy dzieci mogą oddać się pracy twórczej i poznawać świat zabaw na kartkach książki.

9,99 zł
7,99 zł

Rabat 20,0%
oszczędzasz 2,00 zł

42
Mój mały świat. 3-4 latki - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Mój mały świat. 3-4 latki
Dostępny
6 szt.

Książka dostarcza wielu przykładów z życia codziennego. Ćwiczenia doskonalą: • motorykę małą, • logiczne myślenie, • pamięć wzrokową, • koordynację wzrokowo-ruchową. Każde dziecko będzie mogło doskonalić swoje umiejętności.

9,99 zł
7,99 zł

Rabat 20,0%
oszczędzasz 2,00 zł

43
Literka za literką - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Literka za literką
Dostępny
37 szt.

Książka dla nauczyciela może stanowić pomoc przy wprowadzaniu wszystkich liter alfabetu. Wiele miejsca zajmują atrakcyjne dla dzieci ćwiczenia usprawniające grafomotorykę, m.in. łączenie kropek, pisanie i rysowanie po śladzie, kolorowanie i wycinanie. Dzieci znajdą tu również to co lubią najbardziej – krzyżówki, zgadywanki, wyszukiwanie różnic między obrazkami itp. Ćwiczenia zaproponowane w książce zawierają również elementy terapii pedagogicznej. Niewątpliwym walorem książki jest jej uporządkowana i ciekawa forma, która daje dziecku poczucie bezpieczeństwa i pozwala na jego samodzielną pracę. Rodzaje ćwiczeń znajdujących się w książce: wyróżnianie nagłosu, wygłosu oraz śródgłosu; wyszukiwanie wyrazów rozpoczynających lub kończących się określoną głoską; budowanie modeli wyrazów; rozpoznawanie liter wielkich i małych, drukowanych i pisanych; czytanie sylab, wyrazów i krótkich zdań z akcentem na metodę sylabową i globalną; rozumienie pojęć: samogłoska, spółgłoska, litera, dwuznak, sylaba, wyraz, zdanie, tekst; pisanie liter, sylab, wyrazów i zdań. Życzymy miłej zabawy i nauki.

14,99 zł
10,99 zł

Rabat 26,7%
oszczędzasz 4,00 zł

44
Bawię się i uczę! Zabawy edukacyjne - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Bawię się i uczę! Zabawy edukacyjne
Niedostępny
Brak
ostatnio dostępny: 2022.09.17

Zabawy edukacyjne – Bawię się i uczę to bestsellerowa książka z łamigłówkami, zabawami logicznymi i zadaniami matematycznymi. Można tu znaleźć labirynty, łączenie elementów, szukanie różnic i wiele innych ciekawych zagadnień. Zadania są edukacyjne, rozwijają zdolności manualne, spostrzegawczość, rozwijają myślenie logiczne – dzięki czemu dziecko uczy się poprzez zabawę! Dzięki książeczceZabawy edukacyjne – Bawię się i uczę każdy może się przekonać, że rozwiązywanie zadań logicznych jest pasjonującą i kształcącą przygodą – również podczas wakacji. Udanej zabawy!

4,99 zł
3,99 zł
Powiadomienie

Rabat 20,0%
oszczędzasz 1,00 zł

45
Tropik matematyczny dla klasy 3 - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Tropik matematyczny dla klasy 3
Dostępny
14 szt.

KsiążkaTropik matematyczny dla klasy 3” została opracowana zgodnie z nową podstawą programową MEN. Może być wykorzystywana jako uzupełniający zeszyt ćwiczeń do wszystkich podręczników dopuszczonych do użytku szkolnego na poziomie klasy III kształcenia zintegrowanego, do zajęć dydaktyczno–wyrównawczych lub doskonalenia umiejętności matematycznych podczas pracy w domu.

15,99 zł
11,99 zł

Rabat 25,0%
oszczędzasz 4,00 zł

46
Tęga głowa przedszkolaka - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Tęga głowa przedszkolaka
Dostępny
2 szt.

Tęga głowa przedszkolaka to edukacyjna książeczka dla starszych przedszkolaków. Zestaw zadań i ćwiczeń został tak dobrany, żeby jak najefektywniej stymulować rozwój intelektualny dziecka, pamiętając przy tym, że podstawową formą aktywności dziecka w wieku przedszkolnym jest zabawa. Zaproponowane w publikacji ćwiczenia mają na celu: • rozwój wyobraźni (np. opowiedz, co tu nie pasuje? czego brakuje?), • rozwój spostrzegawczości (np. porównywanie obrazków, wyszukiwanie różnic i podobieństw, łączenie w pary jednakowych wzorców), • usprawnianie zdolności językowych (np. budowanie odpowiedzi na pytania do sytuacji przedstawionej na obrazku), • doskonalenie sprawności manualnych (np. rysowanie po śladzie, kolorowanie, labirynty), • rozumienie stosunków czasowych (np. co było najpierw?) i przestrzennych (np. nad, pod, obok, przed, za) oraz cech wielkościowych (np. co jest mniejsze? Co jest wyższe). Poprzez kontakt i pracę z książką edukacyjną warto przygotować przedszkolaka do roli ucznia. A zatem Do szkoły – gotowi – start !

12,98 zł
9,99 zł

Rabat 23,0%
oszczędzasz 2,99 zł

47
Rysunki, rysuneczki Zuzi Biedroneczki - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Rysunki, rysuneczki Zuzi Biedroneczki
Dostępny
28 szt.

Umiejętność rysowania po śladzie warto doskonalić od najmłodszych lat. Jest to bowiem bardzo pożyteczne połączenie nauki i zabawy. Z jednej strony rozwija u dziecka koordynację wzrokowo-ruchową, koncentrację uwagi i uczy cierpliwości, a z drugiej jest ciekawym, lubianym przez nie zajęciem. Rysując po śladzie dziecko uczy się prawidłowego trzymania przyborów, jednocześnie doskonaląc płynność ruchów. Rysunki zostały dobrane w taki sposób, aby były dla dziecka rozpoznawalne i atrakcyjne. Dzięki temu maluch bardzo chętnie podejmie się zadania rysowania po śladzie. A jeżeli praca się nie uda może ją wykonać jeszcze raz. Możliwość wielokrotnego wykorzystywania kart to dodatkowy atut książeczki. Warto również pamiętać, że przedstawione rysunki mogą posłużyć do ćwiczeń w mówieniu, a tym samym wzbogacić słownictwo kilkulatka. Serdecznie polecamy.

15,99 zł
11,99 zł

Rabat 25,0%
oszczędzasz 4,00 zł

48
Nowe zadania - piszemy zdania. Klasa 2 - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Nowe zadania - piszemy zdania. Klasa 2
Niedostępny
Brak
ostatnio dostępny: 2022.03.10

Książka „Nowe zadania – piszemy zdania” przeznaczona jest dla uczniów klas II szkoły podstawowej. Została opracowana zgodnie z nową podstawą programową MEN. Może być wykorzystywana jako dodatkowy zeszyt ćwiczeń do wszystkich podręczników dopuszczonych do użytku szkolnego na poziomie II klasy kształcenia zintegrowanego lub do doskonalenia umiejętności polonistycznych podczas pracy w domu. Jej celem jest pokazanie, jak należy pisać krótkie wypowiedzi na podany temat, redagować zdania opisujące osoby, zwierzęta, rośliny i przedmioty, pisać krótkie pozdrowienia, życzenia i listy oraz poprawnie je adresować.

15,99 zł
11,99 zł
Powiadomienie

Rabat 25,0%
oszczędzasz 4,00 zł

49
Rysunki, rysuneczki. Kucykowe Kropeczki - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Rysunki, rysuneczki. Kucykowe Kropeczki
Niedostępny
Brak
ostatnio dostępny: 2022.08.25

Stare powiedzenie, że zeszyt to wizytówka ucznia, jest bez wątpienia aktualne. Co zatem zrobić, żeby literki były kształtne, napisane starannie i mieściły się w liniaturze? Odpowiedź jest prosta – stosować ćwiczenia grafomotoryczne. Stanowią one wstęp do właściwego pisania. Dzięki nim dziecko usprawnia piszącą rękę i koordynację wzrokowo-ruchową, a także doskonale rozwija zdolność koncentracji. Podstawowym rodzajem takich ćwiczeń są szlaczki. Jednak rysowanie szlaczków może wydać się małemu dziecku formą mało atrakcyjną, a nawet nużącą. Rysowanie po śladzie będzie na pewno dużo ciekawsze. Tym bardziej, że dziecko może wykonywać pracę wielokrotnie, aż do uzyskania zadowalającego efektu. Poza tym maluch ma możliwość tworzenia własnych kompozycji poprzez dorysowanie w obrazkach brakujących elementów. Może tez przerysować gotowy wzór. Rysunki są tak dobrane, aby były szczególnie atrakcyjne dla dziewczynek.

15,99 zł
11,99 zł
Powiadomienie

Rabat 25,0%
oszczędzasz 4,00 zł

50
Koloruję świat - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Koloruję świat
Niedostępny
Brak
ostatnio dostępny: 2022.03.30

Książka adresowana jest do młodszych przedszkolaków. Tytuł książki jednoznacznie wskazuje, że dominującą aktywnością dzieci będzie kolorowanie – czyli rodzaj ćwiczeń grafomotorycznych, które usprawniają rękę piszącą.

9,99 zł
7,99 zł
Powiadomienie

Rabat 20,0%
oszczędzasz 2,00 zł

51
Egzamin gimnazjalny z języka angielskiego - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Egzamin gimnazjalny z języka angielskiego
Niedostępny
Brak
ostatnio dostępny: 2022.01.31

Zestaw testów przygotowujących do egzaminu Zestaw testów zawierających zadania doskonalące umiejętności w zakresie 2 obszarów: odbioru tekstu czytanego oraz reagowania językowego. Uproszczony poziom ćwiczeń umożliwia doskonalenie sprawności językowych testowanych na egzaminie gimnazjalnym z języka angielskiego już od klasy I. Klucz odpowiedzi dołączony do testów pozwala uczniom na idywidualną pracę w domu. Zachęcamy do sprawdzenia swoich wiadomości i umiejętności.

6,99 zł
5,99 zł
Powiadomienie

Rabat 14,3%
oszczędzasz 1,00 zł

52
Wędrówki matematyczne - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Wędrówki matematyczne
Niedostępny
Brak
ostatnio dostępny: 2022.04.15

Testy: • przeznaczone są dla uczniów klas V i VI szkół podstawowych, • mają motyw przewodni, który związany jest z życiem codziennym ucznia, • inspirują ucznia do samodzielnej pracy, • uczą ich wykorzystywania wiedzy matematycznej w rozwiązywaniu problemów.

9,90 zł
7,99 zł
Powiadomienie

Rabat 19,3%
oszczędzasz 1,91 zł

53
Wolność przede wszystkim - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Wolność przede wszystkim
Dostępny
40 szt.

Zestawienie w jednej publikacji realiów życia społecznego w dwu równoległych opresyjnych systemach - PRL i NRD - należy uznać za pomysł niezwykle trafny. Efektem prac zespołu autorskiego jest dziesięć tekstów, z których część ma formę eseju, a część - narrację typową dla prac historycznych. Materiał tekstowy został wzbogacony o dokumenty, zdjęcia, życiorysy, objaśnienia pojęć i zdarzeń, zaopatrzony w obszerny spis literatury przedmiotu. Jest to publikacja nader wartościowa z dydaktycznego punktu widzenia, dostarczająca wielu informacji nieznanych lub niedostępnych w ramach podstawowego programu nauczania. Największą jednak jej zaletą jest stworzenie możliwości porównania dwóch rzeczywistości, tak zdawałoby się podobnych, a tak bardzo się różniących, po to, by m.in. uświadomić sobie, że nawet w najtrudniejszych warunkach odwaga cywilna pozostaje niezbywalną wartością człowieka. Z całą pewnością publikacja ta przyczyni się do lepszego zrozumienia przez uczniów zarówno istoty systemu totalitarnego, jak i związanych z nim zachowań społecznych.

56,00 zł
39,20 zł

Rabat 30,0%
oszczędzasz 16,80 zł

54
Tropik matematyczny dla klasy 2 - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Tropik matematyczny dla klasy 2
Dostępny
83 szt.

KsiążkaTropik matematyczny dla klasy 2” przeznaczona jest dla uczniów klasy II. Została opracowana zgodnie z nową podstawą programową MEN. Może być wykorzystywana jako uzupełniający zeszyt ćwiczeń do wszystkich podręczników dopuszczonych do użytku szkolnego na poziomie klasy II kształcenia zintegrowanego, do zajęć dydaktyczno-wyrównawczych lub doskonalenia umiejętności matematycznych podczas pracy w domu.

15,99 zł
11,99 zł

Rabat 25,0%
oszczędzasz 4,00 zł

55
Zadbany trawnik - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Zadbany trawnik
Niedostępny
Brak
ostatnio dostępny: 2021.07.11

Zadbany trawnik jest wizytówką domu. Cieszy wyglądem, doskonale eksponuje rośliny ozdobne i przede wszystkim uprzyjemnia spędzanie czasu w ogrodzie. Z prezentowanego poradnika Czytelnik dowie się, jak krok po kroku zaplanować siew trawnika, jak go pielęgnować i co robić, gdy w ogrodzie pojawią się szkodniki. Instruktażowe rysunki, kolorowe fotografie i rzetelne opracowanie to z pewnością atuty poradnika.

10,00 zł
7,99 zł
Powiadomienie

Rabat 20,1%
oszczędzasz 2,01 zł

56
Kroniki dziedziców, część 3. Dziedzic Smoka - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Kroniki dziedziców, część 3. Dziedzic Smoka
Niedostępny
Brak
ostatnio dostępny: 2020.04.16

Konstytucja, która miała zapobiegać wojnom między czarodziejami, została skradziona i Trinity musi się przygotować na możliwy atak. Każdy robi to, co potrafi najlepiej: Seph monitoruje Wajdlotmury, Jack i Ellen szkolą armię duchów, nawet niemagiczni Will i Fitch podkładają miny wzdłuż muru obronnego. Jason Haley natomiast czuje się nikomu niepotrzebny. Może nie jest najpotężniejszym czarodziejem w Trinity, lecz gotów jest walczyć w obronie swoich przyjaciół. Wszystko się zmienia, gdy Jason znajduje ukryty w jaskini potężny talizman – ogromny opal zwany Smoczym Sercem. Między kamieniem a chłopcem rodzi się niezwykła więź i Jason zaczyna wierzyć w to, że stać go na więcej, niż można by przypuszczać. Kiedy dochodzi do decydującego starcia, w miasteczku, będącym niegdyś azylem dla obdarzonych mocą, rozpętuje się piekło. Mając tak wiele do stracenia, o co zechcą walczyć mieszkańcy Trinity i ile będą w stanie poświęcić?

39,90 zł
29,53 zł
Powiadomienie

Rabat 26,0%
oszczędzasz 10,37 zł

57
Śladami Steinbecka. W poszukiwaniu Ameryki - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Śladami Steinbecka. W poszukiwaniu Ameryki
Niedostępny
Brak
ostatnio dostępny: 2020.08.10

23 września 1960 roku John Steinbeck wraz ze swoim psem Charleyem wybrał się na wyprawę po Ameryce, by na nowo przyjrzeć się swojemu krajowi i jego mieszkańcom. Pięćdziesiąt lat później, z dokładnością co do godziny, Geert Mak wyrusza z dawnego domu Steinbecka w podróż śladami pisarza i jego psa, by obejrzeć Stany Zjednoczone z perspektywy roku 2010. Jak przez pół wieku zmieniły się amerykańskie miasta i miasteczka? Czego pragną i o czym marzą dziś Amerykanie? Co pozostało z mitu ziemi obiecanej? Czy to w Ameryce jest teraz centrum świata? Co w XXI wieku łączy Europę i Amerykę? Tak jak Steinbeck Geert Mak unika utartych szlaków. Mila za milą przemierza ziemniaczane pola Main i niekończące się prerie Środkowego Zachodu, zasiada do stołu z rolnikami, rybakami i nauczycielami, zagląda na lśniące przedmieścia, mija zabite deskami sklepy, wytrwale szukając korzeni tego kraju, który od wieków rozbudza wyobraźnię.

54,90 zł
40,08 zł
Powiadomienie

Rabat 27,0%
oszczędzasz 14,82 zł

58
Chłopiec w śniegu - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Chłopiec w śniegu
Niedostępny
Brak
ostatnio dostępny: 2020.09.09

Kolejna powieść M.J. McGrath, która zauroczy miłośników bestsellerowego autora Henninga Mankella. Kontynuacja przygód Edie Kiglatuk, bohaterki książki Białe piekło. Edie, pół Inuitka, pół biała, pomaga swojemu byłemu mężowi Sammy`emu w jego zmaganiach podczas wyścigu psich zaprzęgów Iditarod. Jednakże wyścig schodzi na dalszy plan, gdy na ziemi należącej do starowierców, wygnanego z Rosji odłamu Rosyjskiego Kościoła Prawosławnego, Edie natyka się na pokryte tajemniczymi rytualnymi znakami zwłoki niemowlęcia. Gdy Sammy ze swoim zaprzęgiem przemierza zamarznięte pustkowia, Edie rozpoczyna własne śledztwo, które wprowadza ją w mroczny świat skorumpowanych polityków, nietolerancji religijnej, chciwości i przemytu nieletnich dziewcząt, które zmusza się do prostytucji. Gdy jednak Edie zaczyna odkrywać prawdę, okazuje się, że jej samej grozi odkrycie bolesnego sekretu z przeszłości.

39,90 zł
27,93 zł
Powiadomienie

Rabat 30,0%
oszczędzasz 11,97 zł

59
Barca Toons. Święty Jerzy i legendarna drużyna - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Barca Toons. Święty Jerzy i legendarna drużyna
Dostępny
122 szt.

Klub FC Barcelona stworzył kreskówkowe postaci piłkarzy oraz trenerów i nadał im życie w serii krótkich filmików które przyjęły się pod nazwą Barca Toons. Pomysł okazał się być nad wyraz trafiony - fani klubu od razu pokochali te animacje a sam klub chcąc wyjść naprzeciw oczekiwaniom swoich najmłodszych kibiców postanowił wydać rysunkową książkę z postaciami uwielbianej serii Barca Toons. Święty Jerzy i legendarna drużyna to już druga po Drużynie Marzeń wydana w Polsce książka z serii Barca Toons. Jest to oficjalne wydawnictwo klubowe skierowane do najmłodszych kibiców.

19,90 zł
15,99 zł

Rabat 19,6%
oszczędzasz 3,91 zł

60
Rozmówki ilustrowane greckie + MP - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Rozmówki ilustrowane greckie + MP
Dostępny
17 szt.

Rozmówki z nagraniami, dzięki którym: - ściągniesz potrzebne zwroty w formie mp3, np. na komórkę - porozumiesz się w każdej typowej sytuacji - szybko odnajdziesz poszukiwane zwroty i słowa - sprawdzisz znaczenie słów w mini słowniczku - lepiej zrozumiesz kraj, który odwiedzasz

22,90 zł
18,99 zł

Rabat 17,1%
oszczędzasz 3,91 zł

61
Rozmówki ilustrowane rosyjskie + MP3 - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Rozmówki ilustrowane rosyjskie + MP3
Dostępny
32 szt.

Rozmówki z nagraniami, dzięki którym: - ściągniesz potrzebne zwroty w formie mp3, np. na komórkę - porozumiesz się w każdej typowej sytuacji - szybko odnajdziesz poszukiwane zwroty i słowa - sprawdzisz znaczenie słów w mini słowniczku - lepiej zrozumiesz kraj, który odwiedzasz

22,90 zł
18,99 zł

Rabat 17,1%
oszczędzasz 3,91 zł

62
Rozmówki ilustrowane. Francuskie + MP3 - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Rozmówki ilustrowane. Francuskie + MP3
Dostępny
16 szt.

Rozmówki z nagraniami, dzięki którym: - ściągniesz potrzebne zwroty w formie mp3, np. na komórkę - porozumiesz się w każdej typowej sytuacji - szybko odnajdziesz poszukiwane zwroty i słowa - sprawdzisz znaczenie słów w mini słowniczku - lepiej zrozumiesz kraj, który odwiedzasz

22,90 zł
18,99 zł

Rabat 17,1%
oszczędzasz 3,91 zł

63
Rozmówki ilustrowane audio – chorwackie - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Rozmówki ilustrowane audio – chorwackie
Dostępny
12 szt.

Rozmówki z nagraniami, dzięki którym: - ściągniesz potrzebne zwroty w formie mp3, np. na komórkę - porozumiesz się w każdej typowej sytuacji - szybko odnajdziesz poszukiwane zwroty i słowa - sprawdzisz znaczenie słów w mini słowniczku - lepiej zrozumiesz kraj, który odwiedzasz

22,90 zł
18,99 zł

Rabat 17,1%
oszczędzasz 3,91 zł

64
Rozmówki ilustrowane audio – angielskie - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Rozmówki ilustrowane audio – angielskie
Dostępny
6 szt.

Rozmówki z nagraniami, dzięki którym: - ściągniesz potrzebne zwroty w formie mp3, np. na komórkę - porozumiesz się w każdej typowej sytuacji - szybko odnajdziesz poszukiwane zwroty i słowa - sprawdzisz znaczenie słów w mini słowniczku - lepiej zrozumiesz kraj, który odwiedzasz

22,90 zł
18,99 zł

Rabat 17,1%
oszczędzasz 3,91 zł

65
Dom nad jeziorem smutku - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Dom nad jeziorem smutku
Niedostępny
Brak
ostatnio dostępny: 2021.04.28

Przejmująca, magiczna i niezwykle poruszająca historia pewnej rodziny Marilynne Robinson jest laureatką nagrody Fundacji Hemingwaya za książkę Dom nad jeziorem smutku. Teraz ta budząca emocje książka trafia do rąk Czytelników. Historia Ruth i jej młodszej siostry Lucille stanowi fabułę powieści. Ich wychowanie przebiega w sposób przypadkowy: najpierw trafiają pod opiekę troszczącej się o nie babci, następnie dwóch komicznie nieudolnych sióstr dziadka i wreszcie Sylvie, ekscentrycznej, nieprzystosowanej społecznie ciotki. Ruth i Lucille mieszkają w domu rodzinnym w Fingerbone, prowincjonalnym mieście leżącym nad jeziorem, w którym – w wyniku spektakularnej katastrofy kolejowej – zginął dziadek bohaterek. Kolejną ofiarą, którą pochłonęło jezioro jest matka dziewczynek. Zjechawszy samochodem z urwiska, ginie także w otchłani wody. Miasto, będące tłem akcji jest miejscem zarówno magicznym, jak i typowym: „zna swoje miejsce w szeregu za sprawą dominującego okolicznego krajobrazu, nieprzewidywalnej pogody i świadomości, że cała historia ludzkości rozegrała się gdzie indziej”. Trudy dorastania sióstr idealnie obrazują cenę straty i przetrwania, a także niebezpieczeństwo samotności. Dom nad Jeziorem smutku to niezwykle poruszająca historia rodziny, którą mimo przeciwności losu łączy ogromna więź.

15,00 zł
10,99 zł
Powiadomienie

Rabat 26,7%
oszczędzasz 4,01 zł

66
Midrasz 1/2014 - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Midrasz 1/2014
Niedostępny
Brak
ostatnio dostępny: 2022.06.19

Spis treści: Rozmowy "Midrasza" Jan Kłossowicz Tajemnica Themersona. Rozmowa z Marcinem Giżyckim Okładka Artur Sandauer/Erna Rosenstein Józef Baran Sandauer na tle szczytów Andrzej Zieniewicz Śmierć liberała? narodziny krytyka Alina Molisak Sandauer i żydowskość Urszula Usakowska-Wolff ?Nigdy nie zamierzałam się poddać?. Rozmowa z Erną Rosenstein Urszula Usakowska-Wolff Odbicia na płótnie, niecichnące słowa Dorota Jarecka ?Uderzenia? i rok 1968 Biblioteka Olga Medvedeva-Nathoo Zaświadczenie o narodzinach ? zaświadczenie o przeżyciu Opinie i recenzje Jan Kłossowicz Stefan i Franciszka ? Franciszka i Stefan Renata Piątkowska Przedmioty i ludzie Joanna Ostrowska Kocie sprawy Henryk Szczepański Wielki nieznajomy, zapoznany syn mistrza Izaaka Jolanta Łada-Zielke Przerwana profesura Agathe Lasch Tomasz Miedziński Moje spotkania z Tadeuszem Mazowieckim Bella Bella Szwarcman-Czarnota Chleb, poezja i folklor Izrael Sztern Chleb i poezja Literatura Włodzimierz Zeew Żabotyński Pięcioro

9,80 zł
7,99 zł
Powiadomienie

Rabat 18,5%
oszczędzasz 1,81 zł

67
Kochanek królowej - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Kochanek królowej
Niedostępny
Brak
ostatnio dostępny: 2020.12.21

15-letnia Karolina Matylda Hanowerska jest młodszą siostrą króla Anglii, Jerzego III. W 1766 roku została wysłana do Danii, aby poślubić dwa lata starszego od siebie króla Chrystiana VII. Życie ich obojga na rozwiązłym, kipiącym wręcz od namiętności i intryg duńskim dworze przybiera dramatyczny obrót przez nasilającą się chorobę psychiczną króla z jednej oraz miłość młodej królowej do inteligentnego i czarującego Johanna Struensee z drugiej strony. Struensee jest bowiem nie tylko uznanym królewskim medykiem, ale także człowiekiem o wyjątkowo silnej pozycji politycznej – po przyjęciu posady na królewskim dworze zostaje zaufanym poplecznikiem duńskiego monarchy, rozkochując w sobie młodą królową, samotną i nierozumianą zarówno przez poddanych, jak i przez małżonka. Znakomita książka duńskiej pisarki to powieść, w której wielkie idee stają się punktem wyjścia do miłosnej historii.

40,00 zł
28,00 zł
Powiadomienie

Rabat 30,0%
oszczędzasz 12,00 zł

68
Modlitewnik. Matka Boża Kalwaryjska - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Modlitewnik. Matka Boża Kalwaryjska
Dostępny
9 szt.

Kalwaria Zebrzydowska – ukochane Sanktuarium Papieża Polaka. Niezwykle ważne miejsce na mapie kultu Maryjnego w Polsce zajmuje Sanktuarium w Kalwarii Zebrzydowskiej, nazywane także „polską Jerozolimą” . Sanktuarium pasyjno-maryjne ojców bernardynów składa się z bazyliki, klasztoru i 42 kapliczek. W 1999 roku zostało wpisane na Listę Światowego Dziedzictwa UNESCO, jako tego typu miejsce, a w roku 2000 obiekt uznano za Pomnik historii Polski. Historia Sanktuarium sięga początków XVII wieku. Wspomniane 42 kapliczki i kościoły tworzą tzw. dróżki Pana Jezusa i Matki Bożej, które są przemierzane od wieków przez pielgrzymów. Jan Paweł II był wielokrotnym gościem w tym miejscu. Podczas jednej z ostatnich wizyt w Polsce wspominał: „Przychodziłem sam i wędrowałem po dróżkach Pana Jezusa i Jego Matki, rozpamiętywałem Ich najświętsze tajemnice. To jest zupełnie przedziwna rzecz — te dróżki... . Co tutaj człowieka stale pociąga na nowo? Tajemnica zjednoczenia Matki z Synem i Syna z Matką, opowiedziana jest plastycznie i szczodrze poprzez wszystkie kaplice i kościółki, które rozłożyły się wokół centralnej bazyliki”. W prezentowanym modlitewniku znajdziemy m.in. modlitwę do Matki Bożej Kalwaryjskiej, Modlitwy Jana Pawła II. Informacje historyczne a także te, dotyczące wielokrotnego pobytu Jana Pawła II w Kalwarii Zebrzydowskiej stanowią niewątpliwy atut naszego modlitewnika.

4,30 zł
3,99 zł

Rabat 7,2%
oszczędzasz 0,31 zł

69
Urzeczywistniaj swoje marzenia - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Urzeczywistniaj swoje marzenia
Dostępny
3 szt.

Życiowe trudności, wyzwania i próby, jakie musiał przejść Les Brown nauczyły go bardzo wiele. Teraz dzieli się tą wiedzą z innymi. Pomaga zrozumieć jak wielki potencjał kryje się w każdym z nas i podpowiada, jak możemy go lepiej wykorzystać. Historia życia Lesa Browna to inspirująca podróż, dzięki której stał się jednym z najlepszych mówców motywacyjnych na świecie, a także pisarzem i trenerem wystąpień publicznych. Dzięki jego wskazówkom będziesz mógł poprawić swoje relacje z ludźmi, zadbać o zdrowie, wejść na ścieżkę trwałego rozwoju osobistego, zwiększyć sprzedaż oraz poprawić swoje umiejętności liderskie. Młodzi ludzie zyskają więcej wiary w siebie i siły do budowania wspaniałej przyszłości. Les Brown pomoże Ci rozpakować wielki dar, jaki nosisz w sobie: Twoją nieskończoną wielkość! Co m.in. znajdziesz w książce "Live Your Dreams. Urzeczywistniaj swoje marzenia" Lesa Browna? Mały synek Mamie Brown, czyli niezwykłe losy Lesa Browna; Silne pragnienie — rzecz nieodzowna, czyli potęga wewnętrznej motywacji; Siła zdolna wywołać zmianę, czyli niepokorni zwycięzcy potrafią zmieniać własne życie; Obudź się i bierz do pracy nad własnymi marzeniami, czyli cztery kroki ku wspaniałości; Wcielaj marzenia w życie, czyli ustalanie celów; Skupianie uwagi, czyli w jaki sposób cele nadają kierunek naszemu życiu; Lęk przed żabami, czyli jak pokonać bezpodstawne lęki; Młodzi ludzie bez celu w życiu, czyli umiejętność dostrzegania wspaniałości w sobie samym oraz w innych; Bądź pozytywnie naładowany, czyli jak oczyścić życie z negatywnych myśli oraz z toksycznych osób; To jest możliwe!

57,00 zł
46,74 zł

Rabat 18,0%
oszczędzasz 10,26 zł

70
Koziorożec 11. Chińczycy - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Koziorożec 11. Chińczycy
Dostępny
65 szt.

11 tom cyklu. Po upadku Konceptu Koziorożec pieszo próbuje przedostać się na wschodnie wybrzeże i powrócić do domu.

37,90 zł
26,53 zł

Rabat 30,0%
oszczędzasz 11,37 zł

71
Mariska z węgierskiej puszty - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Mariska z węgierskiej puszty
Niedostępny
Brak
ostatnio dostępny: 2023.02.27

Węgry… Wystarczy tylko przymknąć oczy, a z łatwością przywołamy obraz puszty i nawet poczujemy jej zapach. Oczami wyobraźni pod rozgwieżdżonym niebem dojrzymy Cyganów i usłyszymy żałosne łkania ich skrzypiec, ponieważ od wieków „za parę groszy szlochają oni z biedakami i biadają z nieszczęśliwie zakochanymi”. Obraz ten towarzyszy także akcji powieści rozgrywającej się w latach 1910–1953. Fabuła oraz imiona bohaterów są fikcją literacką. Autentyczne są natomiast losy narodu węgierskiego ukazane na tle dziejów małżeństwa Mariski i Jarosa oraz ich syna Michaela – księdza, któremu przyjdzie zapłacić najwyższą cenę za swoją niezłomność wpojoną mu przez matkę. Plastyczne obrazy węgierskiego folkloru i historii poruszą wrażliwość każdego czytelnika.

34,90 zł
25,13 zł
Powiadomienie

Rabat 28,0%
oszczędzasz 9,77 zł

72
Europa Nikt nie mówił że będzie łatwo - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Europa Nikt nie mówił że będzie łatwo
Dostępny
16 szt.

Ta niezwykła autobiografia pozwala prześledzić życie jednego z największych żyjących Belgów i Europejczyków, 9-krotnego premiera Belgii i twórcy potęgi Europejskiej Partii Ludowej, od 20 lat stojącego na jej czele. Pisząc o sobie pisze Martens także o ludziach, którzy na różnych etapach politycznej kariery byli jego partnerami i autorytetami. Przywołuje konkretne osoby i osobistości, które spotkał na swojej życiowej drodze, umiejscawiając je w konkretnym czasie i okolicznościach. Ze Wstępu.

63,00 zł
44,10 zł

Rabat 30,0%
oszczędzasz 18,90 zł

73
Sprawdzian szóstoklasisty z języka niemieckiego. Zestawy zadań + CD - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Sprawdzian szóstoklasisty z języka niemieckiego. Zestawy zadań + CD
Niedostępny
Brak
ostatnio dostępny: 2021.01.22

To publikacja przygotowana z myślą o uczniach, którzy na sprawdzianie kończącym szkołę podstawową wybiorą język niemiecki. Zawiera osiem przykładowych zestawów: rozumienie ze słuchu, znajomość funkcji i środków językowych oraz rozumienie tekstów pisanych.

29,10 zł
26,19 zł
Powiadomienie

Rabat 10,0%
oszczędzasz 2,91 zł

74
Egzamin gimnazjalny z języka niemieckiego Poziom podstawowy i rozszerzony + CD - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Egzamin gimnazjalny z języka niemieckiego Poziom podstawowy i rozszerz...
Dostępny
50 szt.

To pozycja uzupełniająca w stosunku do wiodących podręczników języka niemieckiego stosowanych powszechnie w gimnazjum. Książka prezentuje wszystkie struktury gramatyczne wymagane na egzaminie gimnazjalnym i pomaga przygotować się do tego egzaminu.

30,90 zł
27,81 zł

Rabat 10,0%
oszczędzasz 3,09 zł

75
Ciekawi świata. Zajęcia artystyczne. Przedmiot uzupełniający. Zajęcia filmowe. Podręcznik wieloletni dla szkół ponadgimnazjalnych. Zakres podstawowy - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Ciekawi świata. Zajęcia artystyczne. Przedmiot uzupełniający. Zajęcia ...
Niedostępny
Brak
ostatnio dostępny: 2022.07.04

Wydanie aktualne na rok szkolny 2017/2018. Dzięki treściom zawartym w podręczniku uczeń dowie się jak nakręcić własny film fabularny. Pozna wszystkie etapy produkcji – od pomysłu, poprzez napisanie scenariusza, okres przygotowawczy i zdjęcia, aż do montażu i premiery.

32,90 zł
29,61 zł
Powiadomienie

Rabat 10,0%
oszczędzasz 3,29 zł

Wróć do góry