hamburger
Menu
Kategorie
Kategorie
Książki - wyszukiwanie
Książki
Zabawki
Puzzle
Gry planszowe
Audiobooki
Muzyka
Filmy

Kalendarz premier z dnia 2014.02.14

Poniżej znajduję się lista książek oraz innych produktów, które ukazały się tego dnia, czyli w piątek 14 lutego 2014 roku. Na pierwszym miejscu znajduje się Zielony i Nikt (Małgorzata Strzałkowska), na drugim Polska tradycja. Prace ręczne na wiosnę (Marcelina Grabowska-Piątek). Kolejny produkt to Saga rodu Michorowskich. Wyższe sfery. Rodzeństwo (Anna Rohóczanka) oraz Pożyczalscy idą w świat (Mary Norton).
1
Zielony i Nikt - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Zielony i Nikt
Dostępny59 szt.

Obsypana nagrodami, pierwsza część baśniowego tryptyku o Zielonym i Nikcie – przeznaczonego dla dzieci w każdym wieku i – podobnie jak „Mały książę” – wartościowego także dla dorosłych. Pięknie ilustrowana bajka, która pomaga oswoić lęk przed nieznanym. Proza Małgorzaty Strzałkowskiej i towarzyszące jej nastrojowe, pobudzające wyobraźnię ilustracje Piotra Fąfrowicza przenoszą nas daleko, daleko stąd, za siódmą górę i dziesiątą rzekę, gdzie nikomu nieznany Nikt od wielu lat mieszka na odludziu w starej wyschniętej studni. Studnia jest całym jego światem. Ograniczonym, lecz na swój sposób bezpiecznym. Zielony to wielbiciel wszystkiego, co zielone – trawy, koniczyny, sałaty, szczypiorku, szpinaku… Pewnego dnia trafia na polanę ze studnią w poszukiwaniu rzadkiego gatunku mchu. Sympatyczny, pełen entuzjazmu rudzielec przynosi ze sobą zapach lasu, ciepło słońca, zapowiedź nowego… Jego ciekawość, dobre słowo i pomocna dłoń całkowicie odmienią życie Nikta.

29,90 zł
21,53 zł

Rabat 28,0%
oszczędzasz 8,37 zł

2 osoby kupiły
2
Polska tradycja. Prace ręczne na wiosnę - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Polska tradycja. Prace ręczne na wiosnę
Dostępny1 szt.

Książka zawiera wzory pomysłowych i łatwych do wykonania wiosennych dekoracji na ścianę czy półkę w domu lub w klasie, ozdób wielkanocnych, modeli zabawek i innych prac ręcznych związanych z tematyką wiosenną. Każdemu wzorowi poświęcono mały rozdział składający się z dwóch stron. W rozdziałach znajdują się kolejno: • omówienie niezbędnych materiałów i przyborów, • dokładny i klarowny opis sposobu wykonania ozdoby,uzupełniony rysunkami i zdjęciami, • zademonstrowany na zdjęciu efekt końcowy pracy i jej ewentualne warianty, • propozycje różnego wykorzystania wykonanych modeli. Książka sprawi ogromną radość i przyczyni się do wielogodzinnej pracy twórczej w każdym domu, w którym są dzieci. Będzie także cennym źródłem informacji i scenariuszy zajęć dla przedszkolanek i nauczycieli nauczania początkowego.

17,00 zł
12,99 zł

Rabat 23,6%
oszczędzasz 4,01 zł

3 osoby kupiły
3
Saga rodu Michorowskich. Wyższe sfery. Rodzeństwo - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Saga rodu Michorowskich. Wyższe sfery. Rodzeństwo
Dostępny10 szt.

Opowieść o potędze miłości, która przemienia zło w nieskończone dobro. Trzecia część „Sagi rodu Michorowskich”. W trzecim tomie Anna Rohóczanka kreśli dalsze dzieje Stefci i Waldemara Michorowskich. Pojawiają się także dzieci byłej guwernantki i ordynata – Maciej i Anna. Czy tak jak rodzice będą musieli walczyć o miłość? Czy los oszczędzi im gorzkich doświadczeń? Niech opowieść toczy się dalej...

22,50 zł
15,99 zł

Rabat 28,9%
oszczędzasz 6,51 zł

2 osoby kupiły
4
Pożyczalscy idą w świat - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Pożyczalscy idą w świat
Dostępny2 szt.

Dalszy ciąg przygód rodziny Pożyczalskich – maleńkich istot, które „pożyczają” od Człowieka wszystko, czego potrzebują, ale za nic nie chcą być przez niego widziane. Niełatwo zamienić wygodne mieszkanie pod podłogą starej willi na życie pod gołym niebem. A jednak Pożyczalscy – Strączek, Dominika i Arietta – zmuszeni do ucieczki, dzielnie stawiają czoła przeciwnościom. Urządzają się w bucie, przechodzą na wegetarianizm i przygotowują się do nadchodzącej zimy. Ale niespodziewanie znów ściągają na siebie niebezpieczeństwo. Na szczęście pojawia się tajemniczy Spiller. Czy z jego pomocą Pożyczalskim uda się znaleźć nowy, bezpieczny dom? Drugi tom pięciotomowej serii, zapoczątkowanej Kłopotami rodu Pożyczalskich. Podbiła ona serca czytelników na całym świecie.

37,90 zł
28,43 zł

Rabat 25,0%
oszczędzasz 9,47 zł

1 osoba kupiła
5
Język polski Korepetycje maturzysty - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Język polski Korepetycje maturzysty
Niedostępny
Brak
ostatnio dostępny: 2023.01.16

Potrzebujesz korepetycji z języka polskiego? Powtórki przed maturą? Szybkiej pomocy przed klasówką? Nowa seria repetytoriów dla licealistów "OLDSCHOOL - stara dobra szkoła" to skuteczna nauka tego, czego naprawdę potrzebujesz. Weź to na rozum! My w Ciebie wierzymy! Seria została przygotowana przez doświadczonych korepetytorów i metodyków, we współpracy z nauczycielami i samymi maturzystami. Repetytorium przeznaczone jest dla wszystkich uczniów szkół średnich, którzy potrzebują powtórki z języka polskiego, a zarazem chcą poznać wszystkie zagadnienia przydatne na maturze. Może też być świetną pomocą dla nauczycieli i korepetytorów. Główne zalety repetytorium: - wszystkie istotne zagadnienia: przegląd epok, dzieła, lektury, autorzy, nurty literackie i artystyczne - słowniczek najważniejszych terminów i pojęć, testy z epok - zgodność z wymaganiami maturalnymi na poziomie podstawowym i rozszerzonym - ilustracje, indeks osób, porady dla maturzystów - przejrzysty układ oraz staranna szata graficzna. Domowe korepetycje tylko z OLDSCHOOL!

39,90 zł
28,33 zł
Powiadomienie

Rabat 29,0%
oszczędzasz 11,57 zł

1 osoba kupiła
6
Tajemnica Belwederu - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Tajemnica Belwederu
Dostępny9 szt.

Warszawa, lata przed i po I wojnie światowej. Ludwik Marian Kurnatowski był wysoko postawionym urzędnikiem policji. Po wojnie został nadkomisarzem i Zastępcą Naczelnika Urzędu Śledczego w Warszawie. Po przejściu na emeryturę opisał wybrane, najciekawsze prowadzone przez siebie sprawy kryminalne. W tej książce zapozna Czytelnika z historią tajemniczego rabunku w Belwederze, sprawą gangu „usypiaczy” w pociągach, porachunkami mafii żydowskiej z niejakim Zielińskim oraz będzie śledził ducha, pojawiającego się wśród uli na jednej z rosyjskich pasiek. Wszystkie historie wydarzyły się naprawdę. Książka ta to unikalny przekaz spraw kryminalnych sprzed lat.

33,20 zł
23,90 zł

Rabat 28,0%
oszczędzasz 9,30 zł

1 osoba kupiła
7
Bezwiedni aktorzy. Audiobook - Audiobooki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Bezwiedni aktorzy. Audiobook
Honoré de Balzac, Lissner Studio
Dostępny16 szt.

Bezwiedni aktorzy to powieść, która ukazała się w roku 1846 w tomie „Sceny z życia paryskiego” Komedii ludzkiej. Przygody głównego bohatera, Sylwestra Palafox-Castel Gazonala, zwanego Gazonalem, są pretekstem do przedstawienia grup społecznych i postaci balzakowskich podglądanych na żywo, w akcji, najczęściej w Paryżu. Gazonal, przybysz z prowincji, prezentuje się jedynie jako świadek komedii ludzkiej, prawdziwym bowiem bohaterem powieści jest Paryż. Paryż salonów, łagodnych nastrojów, jedwabnych tkanin, eleganckich dzielnic i Paryż diabelski – pełen orgii, ciemnych uliczek i nędznych poddaszy.

24,30 zł
17,99 zł

Rabat 26,0%
oszczędzasz 6,31 zł

1 osoba kupiła
8
Dwaj poeci. Audiobook - Audiobooki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Dwaj poeci. Audiobook
Honoré de Balzac, Lissner Studio
Dostępny20 szt.

Dwaj poeci to pierwsza część cyklu zatytułowanego Stracone złudzenia, na który składają się jeszcze Wielki człowiek z prowincji w Paryżu oraz Cierpienia wynalazcy. W chronologii Komedii ludzkiej cykl ten zajmuje obok Ojca Goriot jedno z najwcześniejszych miejsc. Jak zwykle Balzac ukazuje w tych powieściach warsztat myśli ludzkiej: od skromnej drukarni na prowincji, gdzie samotny myśliciel szuka sposobu przetworzenia techniki drukarskiej, od ubogiego mieszkanka paryskiego poddasza, gdzie również myśliciel zaczyna tworzyć wielkie dzieła, aż do przybytków rozpusty ducha, błyszczącego świata teatrów i wielkiego księgarstwa paryskiego. czyta: Joanna Lissner

24,30 zł
17,99 zł

Rabat 26,0%
oszczędzasz 6,31 zł

1 osoba kupiła
9
Najciekawsze mity greckie. Książka audio - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Najciekawsze mity greckie. Książka audio
Niedostępny
Brak
ostatnio dostępny: 2023.02.07

Kto to taki Minotaur? Jak powstał świat greckich bogów/ I dlaczego Dedal i Ikar potrafili latać? Książka ta porywa małych i dużych czytelników w ciekawy świat greckich mitów. Opowiada o Syzyfie i jego próbie przechytrzenia śmierci; o Kadmosie walczącym z groźnym smokiem i o tym, jak zakładał miasto Teby; o królu Midasie, który zapragnął, by wszystko, czego dotknie, zamieniało się w złoto - i o wielu innych bogach, ludziach i mitycznych postaciach. Interpretację świetnie przedstawił Jerzy Stuhr.

25,00 zł
18,99 zł
Powiadomienie

Rabat 24,0%
oszczędzasz 6,01 zł

10
Pierwsza pomoc na morzu - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Pierwsza pomoc na morzu
Niedostępny
Brak

Poradnik zawiera usystematyzowane wskazówki postępowania w sytuacjach, gdy konieczne jest udzielenie pierwszej pomocy na jachcie morskim. Nawet osoby bez medycznego doświadczenia będą wiedziały, jakie działania podjąć i w jakiej kolejności. Niezwykle pomocne są zwięzłe opisy jednostek chorobowych i stopniowanie ważności czynności ratunkowych. Dodatkową zaletą książki jest wodoodporny papier i wygodna konstrukcja umożliwiająca bardzo szybkie znalezienie potrzebnych informacji. Ta książka zawiera wszystko, co jest potrzebne w trudnych sytuacjach na morzu... może uratować życie wielu osobom. „Yachts & Yachting“

30,00 zł
24,30 zł
Powiadomienie

Rabat 19,0%
oszczędzasz 5,70 zł

11
10 niesamowitych przygód Neli - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
10 niesamowitych przygód Neli
Niedostępny
Brak

Cześć, nazywam się Nela i mam osiem lat. Gdy miałam pięć lat, zaczęłam podróżować po świecie i nagrywać filmy. Moim idolem jest Steve Irwin i pragnę zostać prezenterką podróżniczką. Byłam w wielu ciekawych krajach na różnych kontynentach. Na przykład w Afryce zwiedziłam Etiopię, Zanzibar, Tanzanię i Kenię. W Azji – Tajlandię, Kambodżę, Malezję, Indonezję i Filipiny. W Ameryce Południowej – Peru, Boliwię i Chile. Zapraszam cię w niezapomnianą podróż. Opowiem o pięknych miejscach, które poznałam, i o fascynujących zwierzętach, które zobaczyłam. Świat jest cudowny i możesz oczami wyobraźni podróżować ze mną oraz przeżywać wspaniałe przygody!

34,90 zł
25,48 zł
Powiadomienie

Rabat 27,0%
oszczędzasz 9,42 zł

12
Minuta Koguta. Audiobook - Audiobooki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Minuta Koguta. Audiobook
Sven Nordqvist, Media Rodzina
Dostępny14 szt.

W zagrodzie Pettsona pojawia się kogut - ku wielkiemu niezadowoleniu Findusa. Latem Pettson i Findus wybierają się na biwak, zimą obchodzą Boże Narodzenie… Staruszek Pettson i jego kot zawsze mają coś ciekawego do roboty. Druga płyta z przygodami Pettsona i Findusa w znakomitej interpretacji Jerzego Stuhra.

22,00 zł
16,99 zł

Rabat 22,8%
oszczędzasz 5,01 zł

13
Indie rozdarte - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Indie rozdarte
Niedostępny
Brak

Arundhati Roy, pisarka zaangażowana społecznie i politycznie, autorka głośnej powieści Bóg rzeczy małych, bezlitośnie rozprawia się z wyidealizowanymi wyobrażeniami na temat Indii. Poddaje ostrej krytyce funkcjonowanie państwa, powszechną korupcję, łamanie praw człowieka i brak skutecznej polityki społecznej wobec najuboższych. Staje po stronie najsłabszych, wykluczonych, sponiewieranych obywateli swojego kraju. Próbuje zrozumieć, jak doszło do tego, że Indie, aspirujące do miana nowoczesnej demokracji, są rozdzierane przez wewnętrzne konflikty. Dlaczego, jeśli jest tak dobrze, obywatele występują zbrojnie przeciwko rządzącym, a rządzący odpowiadają siłą, traktując obywateli jak terrorystów, nie próbując zrozumieć ich racji.

34,90 zł
25,83 zł
Powiadomienie

Rabat 26,0%
oszczędzasz 9,07 zł

14
Droga powrotna od choroby do zdrowia - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Droga powrotna od choroby do zdrowia
Dostępny5 szt.

Kolejna książka autorstwa dr Ewy Danuty Białek p.t. DROGA POWROTNA OD CHOROBY DO ZDROWIA. Autentyczna historia sukcesu. Autorka, długoletni naukowiec w dziedzinie medycyny (immunologii i diagnostyki klinicznej), pierwszy w Polsce psychosyntetyk, a jednocześnie cierpiąca od najwcześniejszego dzieciństwa na różne problemy zdrowotne, postanowiła po latach mało skutecznych terapii wziąć odpowiedzialność za zdrowie w swoje ręce, docierając do przyczyn swych problemów (opisywanych jako choroby z autoimmunoagresji), pozbierać w jedną całość swą historię i wyzdrowieć. Autorka z głębokim zrozumieniem i odwagą odsłania przed Czytelnikiem swoją historię, zgłębiając dokładnie jej konsekwencje na zdrowie i jakość życia. Jako długoletni społecznik i propagatorka „wychowania do zdrowia w rodzinie, szkole i świecie” oraz „edukacji o sobie” przenosi tę indywidualną perspektywę na rodzinę i społeczne skutki, wyciągając wnioski dla budowania „modelu edukacji dla przyszłości”, aby po latach nie trzeba było terapii, nie tylko indywidualnych, ale społecznych patologii. „Ten ogląd przebytej drogi umacniał mnie w momencie niewiedzy i zwątpienia, że ja wiem wszystko o sobie najlepiej i że tylko ja mogę wszystko połączyć w jedną całość. To stało się podstawowym argumentem za tym, że tylko ja mogę dać sobie z tym radę, dotrzeć do przyczyn i je odkodować. Wiedziałam już czego chcę. To był najważniejszy dzień mego życia. Przejęłam stery mego okrętu, zwanego życiem i zdrowiem”. Fragment jednego z rozdziałów książki

62,00 zł
43,40 zł

Rabat 30,0%
oszczędzasz 18,60 zł

15
Assassin's Creed: Czarna bandera - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Assassin's Creed: Czarna bandera
Niedostępny
Brak

Złota era piractwa. Śmiałków w rodzaju Edwarda Kenwaya – aroganckiego syna walijskiego hodowcy owiec i męża pięknej Caroline, opętanego obsesją zdobycia majątku i szacunku otoczenia – werbownicy mamią korsarskim rzemiosłem na morzu. Po tym, jak jego rodzinne gospodarstwo padło ofiarą ataku, Edward podąża za swoim pragnieniem, by zyskać sławę jednego z najniebezpieczniejszych piratów swoich czasów. Jego drogę znaczą chciwość, ambicje i zdrady. A kiedy na jaw wychodzi spisek grożący zniszczeniem wszystkiego, co drogie jego sercu, w Kenwayu budzi się żądza zemsty. I tak oto Edward Kenway zostaje wciągnięty w odwieczną walkę asasynów i templariuszy.

40,00 zł
32,00 zł
Powiadomienie

Rabat 20,0%
oszczędzasz 8,00 zł

16
Obietnica sukcesu - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Obietnica sukcesu
Niedostępny
Brak

Oto szczegółowo opisana i sprawdzona strategia tworzenia osobistego, mistrzowskiego planu – projektu działania, dzięki któremu przekształcisz niesprecyzowane ambicje w konkretne cele, spełnisz swoje marzenia i odniesiesz sukces. To umowa między osobą, którą jesteś dzisiaj, a osobą, którą chcesz się stać – zdrową, bogatą, szczęśliwą i mądrą. Ta metoda osiągania sukcesu na podstawie mistrzowskiego planu została stworzona przez najlepszego amerykańskiego trenera biznesu i doradcę personalnego Michaela Mastersona. Daje on możliwość poznania jego metod i sposobów na to, jak wykorzystać swój talent, potencjał i możliwości, by przekuć swoje pasje w sukces zawodowy i realizować cele życiowe. Wszystkie – niezależnie od tego, o czym marzysz i co kochasz robić – czy jest to pisanie pamiętnika, zbieranie znaczków czy może jesteś już cenionym przedsiębiorcą i chcesz rozszerzyć swą działalność. Dzięki osobistemu mistrzowskiemu planowi dowiesz się, że nie ma rzeczy nieosiągalnych. Sprawdź więc, jak go sporządzić! W Obietnicy sukcesu znajdziesz: • proste wskazówki, jak dokonać natychmiastowych zmian i ustanawiać długoterminowe cele; • szczegółowe programy, jak stać się bardziej produktywnym w pracy; • sposoby na to, jak zarządzać czasem dla osiągnięcia maksymalnej wydajności; • plan działania, który uporządkuje Twoje szczegółowe i cele i będziesz mógł krok po kroku je realizować; • strategię 4-godzinnego dnia pracy. Nie siedź bezczynnie i nie czekaj na dogodny moment, by zmienić coś w swoim życiu. Ludzie sukcesu wiedzą, że nie ma czegoś takiego, jak właściwy czas – okoliczności budują sobie sami. Dzięki Obietnicy sukcesu masz szansę stać się jednym z nich! Człowiekiem, który rozpoczyna i kończy wymarzone projekty, efektywnie prowadzi swój biznes, wykorzystuje w pełni swoje umiejętności, robi to, co kocha, jest pewny siebie i cieszy się życiem! Przekształcaj swoje marzenia w zadania i osiągaj sukces!

44,90 zł
32,33 zł
Powiadomienie

Rabat 28,0%
oszczędzasz 12,57 zł

17
Reguła milczenia - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Reguła milczenia
Niedostępny
Brak

Wyrafinowany thriller szpiegowski zekranizowany z Robertem Redfordem i Susan Sarandon w rolach głównych. Wdowiec i samotny ojciec Jim Grant w latach młodzieńczych był aktywistą studenckiej organizacji Weather Underground. Za swoje czyny z tamtego buntowniczego okresu nadal jest poszukiwany przez prawo. Ukrywa się przed wymiarem sprawiedliwości od ponad trzydziestu lat. Jednak pewnego feralnego dnia Ben Shepard, agresywny młody reporter, może przyczynić się do odkrycia jego prawdziwej tożsamości...

24,90 zł
18,99 zł
Powiadomienie

Rabat 23,7%
oszczędzasz 5,91 zł

18
Trójpak maturalny (obowiązkowy): Matematyka+Polski+Angielski - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Trójpak maturalny (obowiązkowy): Matematyka+Polski+Angielski
Dostępny13 szt.

Potrzebujesz korepetycji? Powtórki przed maturą? Szybkiej pomocy przed klasówką? Nowa seria repetytoriów dla licealistów "OLDSCHOOL - stara dobra szkoła" to skuteczna nauka tego, czego naprawdę potrzebujesz. Weź to na rozum! My w Ciebie wierzymy! Seria została przygotowana przez doświadczonych korepetytorów i metodyków, a konsultowana z nauczycielami i samymi maturzystami. Repetytorium przeznaczone jest dla wszystkich uczniów szkół średnich, którzy potrzebują powtórki przed maturą, a zarazem chcą poznać wszystkie zagadnienia przydatne na maturze. Może też być świetną pomocą dla nauczycieli i korepetytorów. W skład pakietu wchodzą: język angielski, język polski i matematyka. Domowe korepetycje tylko z OLDSCHOOL!

89,90 zł
63,83 zł

Rabat 29,0%
oszczędzasz 26,07 zł

19
Matematyka. Korepetycje maturzysty - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Matematyka. Korepetycje maturzysty
Niedostępny
Brak
ostatnio dostępny: 2022.11.03

Potrzebujesz korepetycji z matematyki? Powtórki przed maturą? Szybkiej pomocy przed klasówką? Nowa seria repetytoriów dla licealistów „Oldschool – stara dobra szkoła” to skuteczna nauka tego, czego naprawdę potrzebujesz. Weź to na rozum! My w Ciebie wierzymy! Seria została przygotowana przez doświadczonych korepetytorów i metodyków, we współpracy z nauczycielami i samymi maturzystami. Repetytorium przeznaczone jest dla wszystkich uczniów szkół średnich, którzy potrzebują powtórki z matematyki, a zarazem chcą uczyć się ze zrozumieniem. Może też być świetną pomocą dla nauczycieli i korepetytorów. Główne zalety repetytorium: • wszystkie istotne zagadnienia: od algebry, przez trygonometrię, po rachunek prawdopodobieństwa, • zgodność z wymaganiami maturalnymi i podstawą programową, • przegląd zadań maturalnych, • ilustracje, ćwiczenia, wzory, przykłady, • przejrzysty układ oraz staranna szata graficzna, • jasne i klarowne objaśnienia, zrozumiałe także dla „niematematycznych”. Domowe korepetycje tylko z „Oldschool”!

39,90 zł
28,33 zł
Powiadomienie

Rabat 29,0%
oszczędzasz 11,57 zł

20
Język angielski Korepetycje maturzysty Nowe wydanie - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Język angielski Korepetycje maturzysty Nowe wydanie
Dostępny49 szt.

Potrzebujesz korepetycji z języka angielskiego? Powtórki przed maturą? Szybkiej pomocy przed klasówką? Nowa seria repetytoriów dla licealistów "OLDSCHOOL - stara dobra szkoła" to skuteczna nauka tego, czego naprawdę potrzebujesz. Weź to na rozum! My w Ciebie wierzymy! Seria została przygotowana przez doświadczonych korepetytorów i metodyków, we współpracy z nauczycielami i samymi maturzystami. Repetytorium przeznaczone jest dla wszystkich uczniów szkół średnich, którzy potrzebują powtórki z angielskiego, a zarazem chcą poznać ćwiczenie przydatne na maturze. Może też być świetną pomocą dla nauczycieli i korepetytorów. Główne zalety repetytorium: - wszystkie tematy maturalne w ćwiczeniach - słownictwo, gramatyka, zestawy zadań maturalnych - zgodność z wymaganiami maturalnymi na poziomie podstawowym i rozszerzonym - ilustracje, krzyżówki, klucz do wszystkich ćwiczeń - przejrzysty układ oraz staranna szata graficzna - książka polecana przez native speakera, testowana przez maturzystów. Domowe korepetycje tylko z OLDSCHOOL!

39,90 zł
28,33 zł

Rabat 29,0%
oszczędzasz 11,57 zł

21
Żywe Trupy 3. Upadek Gubernatora - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Żywe Trupy 3. Upadek Gubernatora
Niedostępny
Brak

Philip Blake przebył drogę przez piekło. Teraz stoi na czele jednego z ostatnich bastionów ludzkości. Raz już próbowano położyć kres jego dyktaturze. Niestety bezskutecznie. W końcu nadszedł jednak czas upadku Gubernatora. Woodbury już nigdy nie będzie takie jak wcześniej. Być może do miasteczka zawita w końcu praworządność. Znani fanom komiksu oraz serialu bohaterowie - Rick, Michonne i Glenn - ośmielą się podnieść rękę na samozwańczego przywódcę, ale z tej potyczki żadna ze stron nie może wyjść zwycięsko... Od dawna skrywane urazy przerodzą się w zaskakujące konfrontacje, zarysowane zostaną nowe linie frontu, a niespodziewane zwroty akcji przypieczętują losy winnych i niewinnych, żywych i martwych. Oto początek końca.

34,90 zł
26,87 zł
Powiadomienie

Rabat 23,0%
oszczędzasz 8,03 zł

22
Krąg łgarzy. Powiastki filozoficzne z całego świata. Tom 2 - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Krąg łgarzy. Powiastki filozoficzne z całego świata. Tom 2
Dostępny1390 szt.

Pracowałem nad tym zbiorem przypowieści ponad dziesięć lat, towarzyszył mi wiernie, wracałem do niego niemal codziennie, wraz z upływem czasu powoli się rozrastał. Czy ułożę trzeci? Nie sądzę, bym miał jeszcze czas. Ale inni z pewnością pójdą dalej. Jest jeszcze wiele drogi do przebycia. Właściwie posuwamy się tu drogą bez końca i bez granic. Czasem trudno odróżnić prawdę od zmyślenia. Rzeczywistość i wyobraźnia od dawna zabawiają się w tej sposób, że to się łączą, to uwodzą się wzajem, to się boczą na siebie, to przed sobą uciekają. Ale „wyobraźnia jest królową prawdy”, jak powiedział (zdaje się) Baudelaire. A również trafne jest zdanie przeciwne. To, co prawdziwe, rodzi to, co wyobrażone. A więc prawdziwe jest wszystko.

49,00 zł
38,71 zł

Rabat 21,0%
oszczędzasz 10,29 zł

23
Dekoracje wielkanocne. Wycinanki - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Dekoracje wielkanocne. Wycinanki
Niedostępny
Brak

Uprzestrzennianie papieru jest twórczą i rozwijającą zabawą, która nigdy się nie nudzi. Konstruując łatwe do wykonania modele, dzieci tworzą fascynujący świat, a przy tym ćwiczą sprawność manualną i kształcą wyobraźnię przestrzenną. Jednym słowem wycinanki „Pomysły dla maluchów” są najbardziej wciągającą książeczką edukacyjną, jaką można sprezentować dziecku. Dziecko może całkowicie samodzielnie wykonać zawarte w książce modele ozdób wielkanocnych – bez kleju i bez nożyczek! Pomogą wzory, jasne instrukcje oraz nacięcia, które sprawiają, że małe ręce bez trudu poradzą sobie z tworzeniem modeli. Dodatkową atrakcją wycinanek są proste teksty, które podpowiedzą jak ożywić papierowe modele.

13,40 zł
9,99 zł
Powiadomienie

Rabat 25,4%
oszczędzasz 3,41 zł

24
Nędzole - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Nędzole
Niedostępny
Brak

Para młodych Polaków wyrusza w podróż po Francji w poszukiwaniu pracy. Po licznych przygodach dojrzewa w ich głowach myśl, by osiąść w kraju nad Sekwaną na stałe. Mało kto w Polsce podjął się opisania tak ważnego zjawiska jak Polacy na emigracji zarobkowej po 2005 roku Masternakowi się to udało, bez serialowego upiększania. Nędzole to kontynuacja trzech powieści, które złożyły się na bestsellerowy cykl Księstwo. Trylogię młodzieńczą. Masternak to najczęściej filmowany pisarz młodego pokolenia, może dlatego, że jego proza jest oparta na obrazach i dialogach. Ma szczęście do współpracy z wybitnymi reżyserami - po Andrzeju Barańskim po jego twórczość sięga legenda polskiego kina, Krzysztof Zanussi, i to zanim jeszcze powieść została wydana.

29,90 zł
23,62 zł
Powiadomienie

Rabat 21,0%
oszczędzasz 6,28 zł

25
O własnej promocji środków przekazu w Polsce - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
O własnej promocji środków przekazu w Polsce
Dostępny2 szt.

Tom 23. serii "Media początku XXI wieku" wydawanej wspólnie z Instytutem Dziennikarstwa Uniwersytetu Warszawskiego. "Prezentowany zbiór artykułów przedstawia wyniki ciekawych badań empirycznych, ważnych dla wszystkich osób zaangażowanych zarówno w przemyśle medialnym, jak i dla studentów marketingu medialnego. W tym też kontekście książka ta buduje mosty między właścicielami mediów i redakcjami a światem akademickim. Zapoznaje młodzież akademicką, dziennikarzy redaktorów i zarządzających mediami z rezultatami naukowych dociekań i ma do spełnienia ważny społecznie cel: przyczynić się do poprawy jakości dziennikarstwa, wolności mediów, jak i rozumienia roli środków przekazu w rozwoju obywatelskiej edukacji medialnej." prof. dr hab. Jerzy Olędzki

39,00 zł
32,37 zł

Rabat 17,0%
oszczędzasz 6,63 zł

26
Zło dobrem zwyciężaj - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Zło dobrem zwyciężaj
Niedostępny
Brak

Prezentowana monografia porusza tematykę stosunków między państwem a Kościołem katolickim w Polsce w pierwszym dwudziestoleciu po II wojnie światowej. Powstała głównie na podstawie źródeł archiwalnych centralnych władz PRL, które nie były dotychczas uwzględnianie przez badaczy omawianego tematu. Walorem publikacji jest również nowe ujęcie poruszanej tematyki. Autor przedstawia dynamikę wydarzeń, w których centralną postacią jest Prymas Tysiąclecia kardynał Stefan Wyszyński. Książka zawiera także opisy - często bardzo dramatyczne - batalii księży oraz zwykłych ludzi o zachowanie wiary katolickiej i tożsamości narodowej, nawet za cenę własnego życia.

55,00 zł
45,65 zł
Powiadomienie

Rabat 17,0%
oszczędzasz 9,35 zł

27
My i Oni - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
My i Oni
Niedostępny
Brak

Zmiany tożsamości związane z integracją nie wyczerpują się w pytaniu o tożsamość europejską, gdyż tożsamości mają to do siebie, że współistnieją, wchodzą z sobą w interakcje i nawzajem się konstytuują. Idea zastąpienia poczucia przynależności narodowej projektowaną "europejskością", jakkolwiek byśmy definiowali tę ostatnią, to fałszywa droga rozumowania. Cechą Europy jako kręgu cywilizacyjnego jest przecież wielość tożsamości, odpowiadająca wielości organizmów politycznych, równie uprawnionych do funkcjonowania jako podmioty europejskie. Publikacja powstała we współpracy z Instytutem Europeistyki Uniwersytetu Warszawskiego.

39,00 zł
32,37 zł
Powiadomienie

Rabat 17,0%
oszczędzasz 6,63 zł

28
Procesy decyzyjne w Unii Europejskiej z perspektywy teoretyczno-metodologicznej - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Procesy decyzyjne w Unii Europejskiej z perspektywy teoretyczno-metodo...
Niedostępny
Brak

Oddając w ręce Czytelnika niniejsze opracowanie, autorzy wyrażają nadzieję, że przynajmniej w pewnym stopniu zapełni ono istniejącą lukę w zakresie prac natury metodologicznej, które starają się połączyć warsztat badacza z praktyką jego wykorzystania w studiach nad integracją europejską. Zdając sobie sprawę z tematycznej wybiórczości poniższych artykułów i wciąż niedoskonałego warsztatu, autorzy pragnęli wykazać, iż procedury decyzyjne w Unii Europejskiej mogą być pasjonującym obszarem badawczym, a spojrzenie na nie z perspektywy teoretyczno-metodologicznej pozwala na lepsze zrozumienie ich samych i tym samym prowadzenie dalszych studiów na integracją europejską w ogóle, a w szczególności nad konkretnymi jej przejawami. Publikacja powstała we współpracy z Instytutem Europeistyki Uniwersytetu Warszawskiego.

29,00 zł
24,07 zł
Powiadomienie

Rabat 17,0%
oszczędzasz 4,93 zł

29
Ten drogi Lwów - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Ten drogi Lwów
Niedostępny
Brak

Piosenki ze spektaklu teatralnego "Ten drogi Lwów" w wykonaniu Teatru "Pod górkę", m.in.: 1. Tylko we Lwowie 2. Lwowska polka 3. W dzień deszczowy i ponury 4. Randka pod Wiedeńską 5. Serce Batiara 6. Walczyk Lwowski 7. Tylko we Lwowie Wykonanie: Stanisław Górka Wojciech Machnicki Kierownictwo muzyczne i akompaniament: Zbigniew Rymarz Audio CD/ 55 minut

29,90 zł
21,53 zł
Powiadomienie

Rabat 28,0%
oszczędzasz 8,37 zł

30
Pomnik "Wołyńskich" dzieci - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Pomnik "Wołyńskich" dzieci
Niedostępny
Brak

Jest to najnowszy zbiór wierszy tego autora. Jako świadek ludobójstw popełnionych przez Niemców, policję ukraińską i tzw. Ukraińską Powstańczą Armię wyraża on pamięć o tych niewinnych ofiarach. Ta poezja to swoisty pomnik postawiony w farmie wierszy.

20,00 zł
16,99 zł
Powiadomienie

Rabat 15,1%
oszczędzasz 3,01 zł

31
Maroko - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Maroko
Niedostępny
Brak

Maroko urzeka kosmopolityzmem Tangeru, Casablanki, Marrakeszu czy Rabatu, nowoczesnością Agadiru, a także zabytkowymi pałacami, starymi medynami i meczetami, kazbami południa i berberyjskimi wioskami. Są tu wysokogórskie pejzaże, rozległe pustynie, głębokie doliny rzeczne, bujne gaje palmowe i wąwozy. Wybrzeże omywają z jednej strony wody Morza Śródziemnego, a z drugiej otwartego Atlantyku. Wszystko to w połączeniu z wielokulturową społecznością tworzy urozmaicony kraj – muzułmański, a zarazem otwarty na świat nieislamski. Można tu wejść na szczyt Jebel Toubkal, zmierzyć się z falami atlantyckiego przyboju, wędrować kanionami lub przesiadywać w kawiarniach na nadmorskiej promenadzie. Wyśmienita kuchnia nawiązuje do tradycji Berberów, Maurów i Arabów, oferując mieszaninę aromatów, konsystencji i kolorów. Królują tu szafran, kurkuma, imbir, kuskus, rozmaite odmiany chleba i herbata à la menthe. Jeśli lubisz życie na walizkach, spędź wakacje, podróżując po Maroku. Weź udział w aukcji dywanów, odwiedź hammam i zabaw się w garncarza. Dobij targu na marrakeszeńskim suku i pożegluj na desce w As-Sawirze. Zwiedź zabytkową feską medynę i place Casablanki. Wędruj tropem dzikich zwierząt w górach Atlas, spróbuj, jak smakuje kesra i atai.

34,90 zł
25,48 zł
Powiadomienie

Rabat 27,0%
oszczędzasz 9,42 zł

32
Dyktanda - NIE razem czy osobno - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Dyktanda - NIE razem czy osobno
Niedostępny
Brak
ostatnio dostępny: 2023.01.30

NOWA SERIA EDUKACYJNA TO 12 ZESZYTÓW POZWALAJCYCH NA ĆWICZENIE I UTRWALANIE WIEDZY PRZYGOTOWANE ZGODNIE Z PODSTAW PROGRAMOW! DOSKONAŁE UZUPEŁNIENIE NAUKI W PIERWSZYCH KLASACH SZKOŁY PODSTAWOWEJ! KSIŻKI POZWALAJCE NA SAMODZIELN NAUKĘ DZIECKA I UTRWALANIE ZDOBYTEJ WIEDZY KOLOROWE ILUSTRACJE I DODATKOWE NAKLEJKI ZACHĘCAJCE DO NAUKI KSIŻKI POZA TYM ROZWIJAJSPOSTRZEGAWCZOŚCI I ZDOLNOŚCI LOGICZNEGO MYŚLENIA

8,00 zł
5,99 zł
Powiadomienie

Rabat 25,1%
oszczędzasz 2,01 zł

33
Dyktanda Ci i Ch - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Dyktanda Ci i Ch
Niedostępny
Brak

Nowa seria edukacyjna to 12 zeszytów pozwalających na ćwiczenie i utrwalanie wiedzy przygotowane zgodnie z podstawą programową! Doskonałe uzupełnienie nauki w pierwszych klasach szkoły podstawowej. Książki pozwalające na samodzielną naukę dziecka i utrwalenie zdobytej wiedzy. Kolorowe ilustracje i dodatkowe naklejki zachęcające do nauki.

8,90 zł
6,99 zł
Powiadomienie

Rabat 21,5%
oszczędzasz 1,91 zł

34
Dyktanda Rz i Ż - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Dyktanda Rz i Ż
Niedostępny
Brak

Nowa seria edukacyjna do 12 zeszytów pozwalających na ćwiczenie i utrwalanie wiedzy przygotowane zgodnie z podstawą programową! Doskonałe uzupełnienie nauki w pierwszych klasach szkoły podstawowej. Książki pozwalające na samodzielną naukę dziecka i utrwalenie zdobytej wiedzy. Kolorowe ilustracje i dodatkowe naklejki zachęcające do nauki.

8,00 zł
5,99 zł
Powiadomienie

Rabat 25,1%
oszczędzasz 2,01 zł

35
Dyktanda Ó i U - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Dyktanda Ó i U
Niedostępny
Brak

Nowa seria edukacyjna do 12 zeszytów pozwalających na ćwiczenie i utrwalanie wiedzy przygotowane zgodnie z podstawą programową! Doskonałe uzupełnienie nauki w pierwszych klasach szkoły podstawowej. Książki pozwalające na samodzielną naukę dziecka i utrwalenie zdobytej wiedzy. Kolorowe ilustracje i dodatkowe naklejki zachęcające do nauki.

8,00 zł
5,99 zł
Powiadomienie

Rabat 25,1%
oszczędzasz 2,01 zł

36
Zabawy z ortografią - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Zabawy z ortografią
Niedostępny
Brak

NOWA SERIA EDUKACYJNA TO 12 ZESZYTÓW POZWALAJCYCH NA ĆWICZENIE I UTRWALANIE WIEDZY PRZYGOTOWANE ZGODNIE Z PODSTAW PROGRAMOW! DOSKONAŁE UZUPEŁNIENIE NAUKI W PIERWSZYCH KLASACH SZKOŁY PODSTAWOWEJ! KSIŻKI POZWALAJCE NA SAMODZIELN NAUKĘ DZIECKA I UTRWALANIE ZDOBYTEJ WIEDZY KOLOROWE ILUSTRACJE I DODATKOWE NAKLEJKI ZACHĘCAJCE DO NAUKI KSIŻKI POZA TYM ROZWIJAJSPOSTRZEGAWCZOŚCI I ZDOLNOŚCI LOGICZNEGO MYŚLENIA

8,00 zł
5,99 zł
Powiadomienie

Rabat 25,1%
oszczędzasz 2,01 zł

37
Główka pracuje. Ładnie piszę - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Główka pracuje. Ładnie piszę
Niedostępny
Brak

Nowa seria edukacyjna do 12 zeszytów pozwalających na ćwiczenie i utrwalanie wiedzy przygotowane zgodnie z podstawą programową! • Doskonałe uzupełnienie nauki w pierwszych klasach szkoły podstawowej. • Książki pozwalające na samodzielną naukę dziecka i utrwalenie zdobytej wiedzy. • Kolorowe ilustracje i dodatkowe naklejki zachęcające do nauki.

8,90 zł
6,99 zł
Powiadomienie

Rabat 21,5%
oszczędzasz 1,91 zł

38
Fiasko - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Fiasko
Dostępny45 szt.

Czy można napisać filozoficzną książkę z przymrużeniem oka i na dodatek w sposób trafiający do szerokiej publiczności? Tomasz Mazur, filozof, stoik, wykładowca ze stopniem doktora w Instytucie Filozofii UW, ulubieniec mediów, za swój cel postawił upowszechnienie stoickiej myśli i pokazanie, że nauka Marka Aureliusza może być bardzo współczesnym narzędziem życia. Robi to w sposób przebiegły, a miejscami nawet pikantny – tworząc postać Tony’ego Kysto, którym może być każdy z nas. Fiasko to przewrotny antyporadnik, który pokazuje wykroczenia współczesnego człowieka przeciwko samemu sobie, prowadzące go do klęski. W trzynastu rozdziałach – Nie lubić siebie, Uważać, że inni nas nie lubią, rozpamiętywać przeszłość, robić zbyt wiele rzeczy na raz, stawiać sobie zbyt ambitne cele, romansować, pogrążać się w lęku, wieść jałowe życie, nie szukać dla siebie pomocy, nie starać się dogadać z innymi ludźmi – autor stawia bezkompromisową diagnozę i odpowiada na pytania: Jakie są powody naszych niepowodzeń? Czemu marnujemy życie? Opowieść można odczytać na wielu poziomach. Z jednej strony – na tym zupełnie podstawowym: jako zabawną relację z nieudanego, marnego życia – ale też można ją zinterpretować głębiej, np. jako zachętę do postawy stoickiej lub przewrotną próbę pokazania, że warto sobie radzić z przeciwnościami. Fiasko to także obraz współczesnych społeczeństw, które pochłania konsumpcjonizm, rosnąca niepewność i brak wartości, a ludzka egzystencja pozbawiona jest sensu – przedstawiony w ironiczny i parodiujący poradniki sposób.

34,90 zł
26,87 zł

Rabat 23,0%
oszczędzasz 8,03 zł

39
Globalne uwarunkowania rachunkowości - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Wyprzedaż
Globalne uwarunkowania rachunkowości
Dostępny1 szt.

W książce przedstawiono: problem różnicowania rachunkowości na świecie w dobie globalizacji, procesy zmierzające do ujednolicenia rozwiązań z jej zakresu w skali międzynarodowej oraz wybrane problemy międzynarodowej rachunkowości zarządczej. Książka jest przeznaczona dla osób zajmujących się problemami rachunkowości, w tym: pracowników naukowych i wykładowców uczelni ekonomicznych, doktorantów i studentów oraz osób zawodowo związanych z rachunkowością.

69,90 zł
30,76 zł

Rabat 56,0%
oszczędzasz 39,14 zł

40
Za Imperium Tom 2 Kobiety - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Za Imperium Tom 2 Kobiety
Niedostępny
Brak

Te samice nie są podobne do żadnej znanej mi kobiety. Są zupełnie inaczej wychowane. Jakikolwiek przyjacielski kontakt z nimi jest niemożliwy. Ich broń i sieci są bardzo dobrej jakości. Mają talent. Swój brak siły rekompensują dużą zręcznością. Ta "wada" świadczy o ich inteligencji. One pragną nas pokonać, tak bardzo, że są groźniejsze niż tysiąc uzbrojonych po zęby mężczyzn! Imperium jest u szczytu swojej potęgi. Żadna armia świata nie jest w stanie przeciwstawić się niepokonanym legionom. W tym czasie kapitan Glorim Cortis otrzymuje rozkaz od Cesarza, aby udać się ze swoim elitarnym oddziałem na niezwykłą misję, która ma zapoczątkować nową epokę: poszukiwanie nieodkrytych terytoriów poza granicami Imperium. Jeśli dotychczas Bastien Vives prezentował swój ilustratorski i narracyjny talent raczej w krótkich historiach, to tym razem udowodnił, w liczącej 3 tomy, współpracy z Merwanem, że posiada spektakularny warsztat. Bastien Vives żyje i pracuje w Paryżu. ?

37,90 zł
27,29 zł
Powiadomienie

Rabat 28,0%
oszczędzasz 10,61 zł

41
Numer Szósty - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Numer Szósty
Dostępny6 szt.

Unikatowa pozycja wśród książek Edgara Wallace’a. Napisana w 1927 r. i wydana w Polsce tylko raz osiem lat później. Ekranizowana w 1962 r. Cezar Valentine jest milionerem podejrzewanym o liczne zbrodnie. Do jego zdemaskowania Scotland Yard zatrudnia Numer Szósty, agenta, którego nikt nie zna poza szefem organizacji. Valentine próbuje rozgryźć Numer Szósty, Scotland Yard – zdobyć niezaprzeczalne dowody zbrodni milionera. Kto będzie pierwszy?

28,60 zł
20,59 zł

Rabat 28,0%
oszczędzasz 8,01 zł

42
Rozmówki francuskie ze słownikiem i gramatyką - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Rozmówki francuskie ze słownikiem i gramatyką
Dostępny37 szt.

Rozmówki francuskie Lingea zawierają najbardziej potrzebne zwroty, przejrzyście uporządkowane według kategorii tematycznych. Oprócz zestawu podstawowych form grzecznościowych, znajdziemy tu wyrażenia używane w wielu sytuacjach – podróży, szukania miejsca noclegowego, wizyty w restauracji, zakupów czy wizyty w barze czy nawet flirtu. Zawarto tu również wyjaśnienia napisów informacyjnych, nazwy dni tygodnia, kolory i liczebniki.

24,90 zł
17,99 zł

Rabat 27,8%
oszczędzasz 6,91 zł

43
Rozmówki rosyjskie ze słownikiem i gramatyką - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Rozmówki rosyjskie ze słownikiem i gramatyką
Niedostępny
Brak

Rozmówki rosyjskie Lingea zawierają najbardziej potrzebne zwroty, przejrzyście uporządkowane według kategorii tematycznych. Oprócz zestawu podstawowych form grzecznościowych, znajdziemy tu wyrażenia używane w wielu sytuacjach – podróży, szukania miejsca noclegowego, wizyty w restauracji, zakupów czy wizyty w barze czy nawet flirtu. Zawarto tu również wyjaśnienia napisów informacyjnych, nazwy dni tygodnia, kolory i liczebniki.

24,90 zł
17,99 zł
Powiadomienie

Rabat 27,8%
oszczędzasz 6,91 zł

44
Rozmówki szwedzkie ze słownikiem i gramatyką - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Rozmówki szwedzkie ze słownikiem i gramatyką
Dostępny21 szt.

Rozmówki szwedzkie Lingea zawierają najbardziej potrzebne zwroty, przejrzyście uporządkowane według kategorii tematycznych. Oprócz zestawu podstawowych form grzecznościowych, znajdziemy tu wyrażenia używane w wielu sytuacjach - podróży, szukania miejsca noclegowego, wizyty w restauracji, zakupów czy wizyty w barze czy nawet flirtu. Zawarto tu również wyjaśnienia napisów informacyjnych, nazwy dni tygodnia, kolory i liczebniki.

29,90 zł
20,93 zł

Rabat 30,0%
oszczędzasz 8,97 zł

45
Rozmówki czeskie ze słownikiem i gramatyką - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Rozmówki czeskie ze słownikiem i gramatyką
Dostępny18 szt.

Rozmówki czeskie Lingea zawierają najbardziej potrzebne zwroty, przejrzyście uporządkowane według kategorii tematycznych. Oprócz zestawu podstawowych form grzecznościowych, znajdziemy tu wyrażenia używane w wielu sytuacjach: podróży, szukania miejsca noclegowego, wizyty w restauracji, zakupów czy wizyty w barze czy nawet flirtu. Zawarto tu również wyjaśnienia napisów informacyjnych, nazwy dni tygodnia, kolory i liczebniki.

29,90 zł
20,93 zł

Rabat 30,0%
oszczędzasz 8,97 zł

46
Rozmówki ukraińskie ze słownikiem i gramatyką - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Rozmówki ukraińskie ze słownikiem i gramatyką
Niedostępny
Brak

Rozmówki ukraińskie Lingea zawierają najbardziej potrzebne zwroty, przejrzyście uporządkowane według kategorii tematycznych. Oprócz zestawu podstawowych form grzecznościowych, znajdziemy tu wyrażenia używane w wielu sytuacjach - podróży, szukania miejsca noclegowego, wizyty w restauracji, zakupów czy wizyty w barze czy nawet flirtu. Zawarto tu również wyjaśnienia napisów informacyjnych, nazwy dni tygodnia, kolory i liczebniki.

27,90 zł
19,99 zł
Powiadomienie

Rabat 28,4%
oszczędzasz 7,91 zł

47
Psychologia Etologia Genetyka Tom 28/2013 - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Psychologia Etologia Genetyka Tom 28/2013
Niedostępny
Brak

Marcin Jaracz, Alina Borkowska: Rola systemu dopaminergicznego i serotoninergicznego w procesie podejmowania decyzji [The role of dopaminergic and serotonergic system in decision-making], s. 9?30; Jerzy Osiński: Poznawcze ograniczenia zachowań altruistycznych u zwierząt [Cognitive limitations of reciprocal altruism in animals], s. 31?46; Ewa Małgorzata Szepietowska, Barbara Gawda: Gramatyczne, semantyczne i afektywne cechy fluencji słownej: jakie czynniki determinują ich wykonanie? Badania 302-osobowej grupy Polaków [Grammatical, semantic and affective characteristics of verbal fluency: What factors determine their performance? The studies of 302 Polish participants], s. 47?66; Karolina Stala: Agresja a rozpoznawanie mimicznych ekspresji emocji przez pedofilów [Aggress ion and recognition of facial express ion of emotion in pedophiles], s. 67?80; Kamil Imbir: Zdegradowane prezentacje słów związanych z emocjami o genezie automatycznej bądź refleksyjnej a przejawy efektywności kontroli poznawczej w Teście Antysakkad [Degraded presentations of words ass ociated with automatic vs. reflective emotions and cognitive control in the Antisaccade Task], s. 81?96; Urszula Barańczuk, Bogdan Zawadzki: Temperament, poznawcza regulacja stanów afektywnych oraz poziom nastroju w zaburzeniu stresowym pourazowym (PTSD) [Temperament, cognitive affect-regulation and the mood level in posttraumatic stress disorder (PTSD)], s. 97?112.

21,00 zł
18,99 zł
Powiadomienie

Rabat 9,6%
oszczędzasz 2,01 zł

48
Odpamiętane. O historii mówionej na przykładzie narracji kazachstańskich Polaków o represjach na tle narodowościowym i religijnym + CD - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Odpamiętane. O historii mówionej na przykładzie narracji kazachstański...
Dostępny10 szt.

Książka ta wyraża chęć zastosowania nowoczesnej metodologii oral history w praktyce, jest próbą odejścia od nurtu wpisującego rozmówcę w bezosobową grupę „świadków historii”, dotychczas marginalizowanych przez historiografię, oraz upatrującego w narratorze jedno z wielu źródeł wiedzy o przeszłości. W swoich rozważaniach na pierwszym miejscu stawiam narratora, którego traktuję jako twórcę narracji autobiograficznej. Interesuje mnie człowiek, który poprzez narrację szuka sensu własnego życia, odkrywa a nieraz buduje swoją własną tożsamość. W centrum mojej analizy zatem znalazły się zarówno proces powstawania narracji wraz nurtującymi badaczy dylematami, jak i treść zawarta w narracji oraz jej poetyka. Niniejsza praca ma też za zadanie zaprezentować rozważania metodologiczne związane z prowadzeniem badań oral history w środowiskach, dla których nie jest to nowe doświadczenie (tzn. narratorzy na ogół mają za sobą szereg doświadczeń tego typu). Zdecydowałam się zilustrować moje refleksje teoretyczne przykładami z własnych badań prowadzonych w środowisku kazachstańskich Polaków właśnie ze względu na olbrzymie doświadczenie opowiadania o własnej traumatycznej przeszłości przez jej przedstawicieli oraz o licznych dylematach tożsamościowych z niej wynikających.

42,00 zł
30,66 zł

Rabat 27,0%
oszczędzasz 11,34 zł

49
Rozmówki norweskie ze słownikiem i gramatyką - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Rozmówki norweskie ze słownikiem i gramatyką
Niedostępny
Brak

Rozmówki norweskie Lingea zawierają najbardziej potrzebne zwroty, przejrzyście uporządkowane według kategorii tematycznych. Oprócz zestawu podstawowych form grzecznościowych, znajdziemy tu wyrażenia używane w wielu sytuacjach - podróży, szukania miejsca noclegowego, wizyty w restauracji, zakupów czy wizyty w barze czy nawet flirtu. Zawarto tu również wyjaśnienia napisów informacyjnych, nazwy dni tygodnia, kolory i liczebniki.

29,90 zł
20,93 zł
Powiadomienie

Rabat 30,0%
oszczędzasz 8,97 zł

50
Speakout Starter Flexi Course Book 1 + 2CD - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Speakout Starter Flexi Course Book 1 + 2CD
Dostępny4 szt.

Speakout is a comprehensive six-level general English course for adults that builds confidence in speaking, listening, reading and writing using authentic materials from the BBC. With its wide range of support material, it meets the diverse needs of learners in a variety of teaching situations and helps to bridge the gap between the classroom and the real world.

87,90 zł
78,23 zł

Rabat 11,0%
oszczędzasz 9,67 zł

Wróć do góry