hamburger
Menu
Kategorie
Kategorie
Wyszukaj książkę, grę, puzzle, zabawkę
Książki
Zabawki
Puzzle
Gry planszowe
Audiobooki
Muzyka
Filmy

Kalendarz premier z dnia 2014.01.03

Poniżej znajduję się lista książek oraz innych produktów, które ukazały się tego dnia, czyli w piątek 3 stycznia 2014 roku. Na pierwszym miejscu znajduje się Szkolenia oparte na dowodach (Ruth Colvin Clark), na drugim Ja, inkwizytor. Tom 9. Głód i pragnienie (Jacek Piekara). Kolejny produkt to Malownicze. Wymarzony dom (Magdalena Kordel) oraz Długi film o miłości. Powrót na Broad Peak (Jacek Hugo-Bader).
1
Szkolenia oparte na dowodach - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Szkolenia oparte na dowodach
Dostępny
7 szt.

Książka, która dotyczy pracy trenerów, szefów działów szkoleń, wykładowców, nauczycieli, twórców form e-learningowych. Opisuje badania dotyczące kwestii, z którymi spotykają się w zawodowej codzienności. Mowa w niej o sprawdzonych i skutecznych metodach służących podnoszeniu jakości i efektywności uczenia się. Wiele powszechnych praktyk szkoleniowych częściej wykorzystuje raczej szkoleniowe mody i mity, niż metody, które będąc oparte na dowodach przynoszą rzeczywiste efekty. Książka ta jest skutecznym poradnikiem pomagającym wykorzystać dowody i prawidłowości psychologii uczenia się podczas przygotowywania programu szkoleniowego (nauczania). Dzięki niej można przekonać się, w jaki sposób, opierając się na dowodach, zaoszczędzić pieniądze i czas, zazwyczaj marnotrawione na nieefektywne mody szkoleniowe.

44,99 zł
32,84 zł

Rabat 27,0%
oszczędzasz 12,15 zł

4 osoby kupiły
2
Ja, inkwizytor. Tom 9. Głód i pragnienie - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Ja, inkwizytor. Tom 9. Głód i pragnienie
Dostępny
270 szt.

Oto on, inkwizytor i sługa Boży człowiek głębokiej wiary. Oto świat, w którym Chrystus zszedł z Krzyża i objął władzę nad ludzkością. Świat tortur, stosów i prześladowań. Mogę być waszym najgorszym koszmarem, jeśli tylko zechcecie. Imię jego Mordimer Madderdin – przed sąd inkwizycyjny posłał dziesiątki ludzi. Nawet nie przypuszczasz, ile rzeczy da się wyrzeźbić za pomocą jednego dłuta.

49,90 zł
39,92 zł

Rabat 20,0%
oszczędzasz 9,98 zł

2 osoby kupiły
3
Malownicze. Wymarzony dom - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Malownicze. Wymarzony dom
Dostępny
389 szt.

Zajrzyj do Malowniczego. Tu zawsze jest czas, by się uśmiechnąć i porozmawiać Każdy ma swój Wymarzony Dom. Miejsce, w którym może znaleźć ukojenie, szczęście i miłość. Kiedy Magda podejmuje szaloną decyzję i kupuje stary dom w Malowniczem, miasteczku u podnóża Sudetów, nie wie jeszcze, jak bardzo zmieni się jej życie. W pierwszym odruchu chce się go pozbyć, ale dom nie chce wcale pozbyć się jej. Siła kryjąca się w jego wnętrzu pozwala Magdzie odnaleźć swoje miejsce i pomóc innym: • Małej Marcysi, która potrzebuje mamy; Krysi, która leczy złamane serca kawą migdałową, a wieczorami piecze "kłopotki", by zapomnieć o przeszłości; • Michałowi, który uczy się walczyć o miłość Magdy. Malownicze. Wymarzony dom to wzruszająca i pełna humoru opowieść o spełnianiu marzeń, a przede wszystkim o miłości, która zmienia życie i nadaje mu sens. Jeśli wyciągniesz rękę do innych i nauczysz się marzyć, los uśmiechnie się do ciebie.

32,90 zł
25,33 zł

Rabat 23,0%
oszczędzasz 7,57 zł

2 osoby kupiły
4
Długi film o miłości. Powrót na Broad Peak - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Długi film o miłości. Powrót na Broad Peak
Niedostępny
Brak
ostatnio dostępny: 2021.01.22

Atak – linia śmierci – deadline. Kulisy tragicznej wyprawy. Wielki sukces polskich himalaistów (pierwsze zimowe wejście) i jednocześnie wielki dramat. Hugo-Bader w czerwcu i lipcu 2013 roku przebywał w bazie, w Karakorum, był jednym z czterech członków polskiej wyprawy, która wyruszyła po zaginionych Tomasza Kowalskiego i Macieja Berbekę. Udało się odnaleźć tylko ciało Tomka. Czterech uczestników zimowego ataku na Broad Peak chciało przekroczyć granicę strachu, dwaj z nich przekroczyli granicę życia i śmierci. Co było przyczyną tragedii – miłość do gór, utrata instynktu samozachowawczego, czy pycha i żądza sukcesu? Komisja powołana przez Polski Związek Alpinizmu o tragiczne skutki wyprawy obwinia tylko Adama Bieleckiego. Ale czy to możliwe, aby błąd jednego człowieka przesądził o wszystkim? Jak było naprawdę? Bielecki nie chce więcej wspinać się z Polakami, Kowalski i Berbeka nie wrócili spod Broad Peaku, wkrótce potem pod górą w Karakorum ginie Artur Hajzer, twórca programu Polski Himalaizm Zimowy. Autor kreśli portrety wspinaczy i rozmawia z żyjącymi bohaterami. Odsłania tajemnicę wysokogórskiej wspinaczki i wprowadza w jej magię. Hugo-Baderowi można zaufać: poznamy naturę lodowych (jak ich nazywają) wojowników, zapach górskich bitew, ich gorycz i słodycz.

39,90 zł
30,72 zł
Powiadomienie

Rabat 23,0%
oszczędzasz 9,18 zł

5
Siedmiu wspaniałych - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Siedmiu wspaniałych
Niedostępny
Brak
ostatnio dostępny: 2021.04.09

Profesor Jerzy Eisler, wybitny znawca tamtego okresu, próbuje ustalić, w jakim stopniu doświadczenia życiowe i cechy charakteru liderów PZPR wpływały na sposób sprawowania władzy, pokazuje, jak zmieniały się ich relacje z kolejnymi gospodarzami Kremla. Propaganda każdego z nich przedstawiała jako „wspaniałego”. Dziś to określenia trzeba traktować tylko z ironią.

59,90 zł
46,12 zł
Powiadomienie

Rabat 23,0%
oszczędzasz 13,78 zł

6
Amerykański przekręt - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Amerykański przekręt
Niedostępny
Brak
ostatnio dostępny: 2020.12.23

Z zasmarkanego dzieciaka biegającego po ulicach Bronxu wyrósł na jednego z największych oszustów Ameryki U szczytu swojej „kariery” Mel Weinberg obracał milionami dolarów i zatrudniał kilkaset osób, ale, jak chętnie podkreślał, robił to nie dla zysku, ale dla frajdy. To Weinberg pomógł FBI wymyślić i przeprowadzić najgłośniejszą akcję w historii biura: na jej potrzeby udawał przedstawiciela niewyobrażalnie bogatych arabskich szejków, którzy chcieli zainwestować w Stanach Zjednoczonych. Wkrótce „szejkowie” dotarli do urzędników i polityków, którzy ułatwili im zakładanie kasyn, kupowanie nielegalnej broni i handel narkotykami. W wyniku tych operacji dwóch senatorów i pięciu kongresmenów straciło swoje posady.

39,90 zł
30,72 zł
Powiadomienie

Rabat 23,0%
oszczędzasz 9,18 zł

7
Zwierciadło pęka w odłamków stos - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Zwierciadło pęka w odłamków stos
Niedostępny
Brak
ostatnio dostępny: 2020.12.21

Przypadkowa rozmowa gwiazdy filmowej Mariny Gregg i jej wielbicielki Heather Badcock na przyjęciu w Gossington Hall na zawsze zmienia przyszłość obydwu kobiet, i to już po raz drugi. Panie spotkały się bowiem już wcześniej. Dla kogo przeznaczony był zabójczy drink? Kto i po co morduje członków „dworu” gwiazdy? Seria zgonów wstrząsa małym miasteczkiem. W St. Mary Mead same zmiany, ale jest ktoś, kto potrafi dotrzymać im kroku, a niektóre nawet przewidzieć. „Stara panna Marple była zawsze ostra jak brzytwa i moim zdaniem taka pozostała.” – mówi sklepikarz o bohaterce. Trudno się z nim nie zgodzić.

24,90 zł
18,99 zł
Powiadomienie

Rabat 23,7%
oszczędzasz 5,91 zł

8
Czarownica - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Czarownica
Niedostępny
Brak
ostatnio dostępny: 2018.12.09

Piętnastowieczna Anglia – czasy pożogi i polowań na czarownice. Anglia za panowania Henryka VIII. Władca po zerwaniu z Rzymem podporządkowuje sobie angielski kościół, a jego wasale palą posłuszne papiestwu opactwa. W hrabstwie Castelton z płonącego klasztoru ratuje się tylko jedna osoba - nowicjuszka Alys. Przygarnia ją wiejska znachorka ciesząca się sławą czarownicy i odkrywa w dziewczynie dar, jaki niewielu posiada. Niebawem w okolicy wybucha zaraza i wieść o umiejętnościach Alys dociera do zamku. Kiedy jej kuracja przywraca zdrowie staremu lordowi, ten żąda, aby pozostała przy nim na zawsze. Tymczasem w całym kraju trwa polowanie na heretyków i czarownice…

39,90 zł
29,53 zł
Powiadomienie

Rabat 26,0%
oszczędzasz 10,37 zł

9
Złodziejka książek - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Złodziejka książek
Niedostępny
Brak
ostatnio dostępny: 2019.02.25

Światowy bestseller, na podstawie którego powstał film wytwórni Twentieth Century Fox. Liesel Meminger swoją pierwszą książkę kradnie podczas pogrzebu młodszego brata. To dzięki "Podręcznikowi grabarza" uczy się czytać i odkrywa moc słów. Później przyjdzie czas na kolejne książki: płonące na stosach nazistów, ukryte w biblioteczce żony burmistrza i wreszcie te własnoręcznie napisane… Ale Liesel żyje w niebezpiecznych czasach. Kiedy jej przybrana rodzina udziela schronienia Żydowi, świat dziewczynki zmienia się na zawsze… ...zasługuje na miejsce obok "Dziennika" Anny Frank oraz "Nocy" Elie Wiesela. Ma szansę stać się pozycją klasyczną. "USA Today" Poruszająca i do głębi przejmująca. "Washington Post" "Dziecięcy Bestseller Roku" 2008 "Złodziejka książek" autorstwa Markusa Zusaka zdobyła największe uznanie dwóch gremiów jurorskich Nagrody PS IBBY "Dziecięcy Bestseller Roku", sprawiając, że po raz pierwszy w osiemnastoletniej historii Nagrody obydwie statuetki przypadły tej samej książce. Wydawnictwo Nasza Księgarnia otrzymało dwie statuetki – Małego i Dużego Donga.

39,90 zł
29,93 zł
Powiadomienie

Rabat 25,0%
oszczędzasz 9,97 zł

10
Wolność. Odwaga bycia sobą - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Wolność. Odwaga bycia sobą
Niedostępny
Brak
ostatnio dostępny: 2023.02.28

Odkryj nową jakość życia. Po pierwsze jest wolność do stanowienia o własnym ciele. Twoje ciało nie powinno być zniewolone, nie jest rzeczą i zasługuje na szacunek. Mimo coraz większej świadomości ludzkich praw także dziś tysiącom ludzi tej wolności fizycznej brakuje. Według Osho ludzie powinni wyzwalać się też z „psychicznego niewolnictwa”, w jakie są wtłoczeni przez rodziców, społeczeństwo czy religię. Taką wolność można osiągnąć poprzez rozwój i zachęcanie ludzi do samodzielnego poszukiwania prawdy. I wreszcie ostatni wymiar to wolność duchowa. To najwyższa i ostateczna wolność, która jest więcej niż byciem za lub przeciw czemuś. Jest wolnością po prostu, jest byciem sobą i życiem w zgodzie ze swoją wewnętrzną prawdą w każdym momencie. Jest czystą świadomością. Wolność nie oznacza chaosu. Oznacza większą odpowiedzialność, gdyż nikt nie ingeruje w Twoje życie. Osho pozwala wybrać mądry sposób walki o swoją wolność, pokazuje, jak wyminąć przeszkody i trudności stojące jej na drodze i znaleźć odwagę, by być wiernym sobie. W serii książek „Nowa jakość życia” znajdziesz wskazówki Osho, jak poradzić sobie z najważniejszymi problemami dotyczącymi współczesnego człowieka. Książki pomogą Ci zrozumieć, kim jesteś i jak jest istota Twojego życia.

24,90 zł
18,99 zł
Powiadomienie

Rabat 23,7%
oszczędzasz 5,91 zł

11
Podzielone królestwo Lodowe wrota - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Podzielone królestwo Lodowe wrota
Niedostępny
Brak
ostatnio dostępny: 2021.05.12

W całym Podzielonym Królestwie nie ma dziwniejszej wyspy niż Sfero-lin. Tropikalna dżungla rojąca się od dzikich bestii... Milczące klasztorne mury skrywające wiele sekretów... Niebosiężny górski szczyt tonący we mgle... Ta wyspa pełna jest niespodzianek i... śmiertelnych pułapek. I to właśnie tam, na pokrytych śniegiem zdradliwych zboczach, Drepcik, Esmeralda i Czarek mają szukać czwartej z sześciu zagubionych koron pradawnych borsuczych mędrców. Towarzyszy im Izmael Błędny, sympatyczny, lecz zupełnie pomylony zając, który ma prawdziwy talent do wpadania w tarapaty. Legendy mówią, że kiedyś, dawno, dawno temu, był jeden świat cały, jak piłka pływająca w przestrzeni, i że rządził wtedy mądry władca. Legendy mówią też, że władca pomylił się i spowodował wielki wybuch – tak wielki, że cały świat rozbił się na tysiące kawałków – wysp dryfujących na niebie. Władca zdał sobie sprawę, jak straszny błąd popełnił i w kilka minut, jakie pozostały do zniszczenia świata, udało mu się umieścić sześć magicznych koron na sześciu statkach i wysłać je tak daleko od eksplozji, jak to możliwe, z nadzieją, że pewnego dnia ktoś zbierze wszystkie korony i zjednoczy rozbity świat. Czy uda się to dwójce bohaterów, z którymi podążają źli piraci? Pełna niesamowitych przygód seria cenionych autorów: Allana Frewina Jonesa oraz ilustratora Gary'ego Chalka dla dzieci w wieku 7-11 lat – bestseller w wielu krajach świata.

20,00 zł
14,99 zł
Powiadomienie

Rabat 25,1%
oszczędzasz 5,01 zł

12
Prawo konstytucyjne Minirepetytorium - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Prawo konstytucyjne Minirepetytorium
Niedostępny
Brak
ostatnio dostępny: 2021.12.09

MINIREPETYTORIA to seria specjalnie przygotowanych książek, które umożliwiają szybkie przyswojenie wiedzy z danego przedmiotu oraz będą pomocne w powtórzeniu wcześniej opanowanej materii przed egzaminem lub kolokwium. Publikację wyróżnia: - przystępne i zwięzłe ujęcie tematu - przedstawienie najważniejszych wymaganych wiadomości z prawa konstytucyjnego, - możliwość korzystania z pełnego tekstu Konstytucji Rzeczypospolitej Polskiej, - przyjazny format, - atrakcyjna cena.

19,90 zł
17,99 zł
Powiadomienie

Rabat 9,6%
oszczędzasz 1,91 zł

13
Decydowanie polityczne - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Decydowanie polityczne
Dostępny
27 szt.

Próba kompleksowego i interdyscyplinarnego ukazania złożonych problemów teorii i praktyki decydowania politycznego jako istoty działalności politycznej. Celem Autora jest umożliwienie Czytelnikowi, poprzez przystępny wykład merytoryczny, poparty przykładami praktycznymi, doskonalenia umiejętności podejmowania decyzji politycznych, ich świadomego akceptowania bądź odrzucania oraz kontrolowania ich realizacji, co wydaje się bardzo istotne w dobie transformacji.

74,00 zł
65,12 zł

Rabat 12,0%
oszczędzasz 8,88 zł

14
Ewangelia według Piłata - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Ewangelia według Piłata
Niedostępny
Brak
ostatnio dostępny: 2021.02.19

Pierwszy raz w Polsce pełne wydanie jednej z najciekawszych powieści Erica-Emmanuela Schmitta Jeszua, młody Galilejczyk, spędza swoją ostatnią noc w gaju oliwnym. Wie, że sąd imperium rzymskiego wkrótce skaże go na śmierć. Przepełniony lękiem wspomina swoje życie, zastanawiając się, czy naprawdę jest synem Boga, cudotwórcą, którego chcą w nim widzieć jego bliscy. Na pytanie, kim jest Jeszua, przyjdzie odpowiedzieć także sędziemu, prefektowi Judei, który następnego dnia będzie musiał wydać na niego wyrok. Przejmująca powieść Schmitta pozwala spojrzeć na dobrze wszystkim znaną biblijną historię z zupełnie nowej perspektywy. W złożonej postaci Piłata autor odnajduje głęboko ludzkie cechy, wątpliwości i obawy, dzięki czemu ta wyjątkowa opowieść pozwala czytelnikowi zajrzeć w głąb siebie. Ewangelia według Piłata to jedna z najczęściej dyskutowanych i najpiękniejszych książek Schmitta. We Francji zdobyła Grand Prix czytelniczek magazynu „Elle" przyznawaną najlepszym powieściom.

34,90 zł
26,87 zł
Powiadomienie

Rabat 23,0%
oszczędzasz 8,03 zł

15
Tajemnica pani Ming - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Tajemnica pani Ming
Niedostępny
Brak
ostatnio dostępny: 2023.03.01

Kolejna po kochanym na całym świecie Oscarze i pani Róży książka Erica-Emmanuela Schmitta z bestsellerowego cyklu Opowieści o Niewidzialnym. Pani Ming, mądra, serdeczna kobieta, uwielbia opowiadać o dziesięciorgu swoich dzieci. Liczna rodzina zdaje się być jej całym światem. Główny bohater, przyjezdny z Europy, odwiedzający współczesne Chiny, jest zafascynowany jej osobą. Wiedziony ciekawością postanawia odkryć największy sekret pani Ming, dowiedzieć się, co kobieta skrywa za fasadą swoich poruszających, choć niewiarygodnych opowieści. W swojej nowej książce Schmitt z właściwą sobie wrażliwością jeszcze raz dotyka najskrytszych tajemnic ludzkiej duszy, mistrzowsko odmalowuje emocje, o których najtrudniej jest mówić.

23,90 zł
18,99 zł
Powiadomienie

Rabat 20,5%
oszczędzasz 4,91 zł

16
Orły imperium. Tom 6. Przepowiednia - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Orły imperium. Tom 6. Przepowiednia
Dostępny
2 szt.

Początek 45 roku naszej ery. Centurionowie Macro i Katon od kilku miesięcy oczekują w Rzymie na nowy przydział do legionów. Podejrzani o udział w zamordowaniu dowódcy kohorty, obawiają się najgorszego. Wiedzą, że wezwanie na dwór cesarza Klaudiusza może ostatecznie zadecydować o ich losie, toteż nie wahają się, kiedy otrzymują od Narcyza, cesarskiego sekretarza, zadanie odszukania tajemniczych zwojów, od których zależy bezpieczeństwo rzymskiego imperium. Tym razem nie mogą liczyć na swoich towarzyszy z Drugiego Legionu, a jedynie na własną odwagę i przebiegłość. Oddelegowani do rzymskiej floty pod rozkazy dwulicowego Witeliusza, zdają sobie sprawę, że posłano ich na pewną śmierć...

39,90 zł
29,53 zł

Rabat 26,0%
oszczędzasz 10,37 zł

17
Rozmówki niemieckie Z nami się dogadacie - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Rozmówki niemieckie Z nami się dogadacie
Dostępny
9 szt.

Rozmówki łączą w sobie wysoką jakość oraz przystępną cenę. Umożliwiają swobodne porozumiewanie się podczas podróży i w życiu codziennym. Szczególny nacisk położono w nich na praktyczną komunikację oraz przejrzysty układ tekstu. Są one doskonałą pomocą dla tych, którzy już posługują się językiem obcym oraz dla tych, którzy go jeszcze nie znają.

14,90 zł
10,99 zł

Rabat 26,2%
oszczędzasz 3,91 zł

18
Wokół Kena Robinsona - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Wokół Kena Robinsona
Niedostępny
Brak
ostatnio dostępny: 2021.09.07

Niniejsza książka jest próbą ukazania najważniejszych składników koncepcji edukacji Kena Robinsona, które świadczą o tym, że można ją określić jako kreatywne myślenie o edukacji. Ponieważ główne poglądy tego badacza zawarte są – jak sądzę – w zasadzie w dwóch jego podstawowych dziełach (mam na myśli The Element. How Finding Your Passion Changes Everything oraz Out of Our Minds. Learning to Be Creative), stanowią one bazę moich analiz i refleksji. Zdaję sobie oczywiście sprawę, że twórczość angielskiego myśliciela obejmuje wiele interesujących wątków, które niejako wynikają ze stworzonej przez niego koncepcji nie tylko edukacji, ale także całej kultury. Na uwagę zasługują przede wszystkim prace i raporty związane z wykorzystaniem teatru w nauczaniu. Zagadnienia te są jednak na tyle ważne i ciekawe, że powinno się im poświęcić – jak sądzę – odrębną pracę (być może niejedną). Celem było ukazanie istoty koncepcji Kena Robinsona i podzielenie się z Czytelnikiem swoimi refleksjami, które są niejako rezultatem moich spotkań z twórczością tego interesującego badacza. Autor Nie jest to odtwórcza recepcja myśli i doświadczeń brytyjskiego nauczyciela, ale […] konfrontowana z humanistyką próba podjęcia z nim pogłębionego dialogu, będącego nie tylko odczytaniem jego racji, lecz także uzupełnieniem ich o własną perspektywę myślenia filozoficzno-pedagogicznego. Książka A. Murzyna ma niesłychanie ważne przesłanie dla uniwersyteckiego kształcenia nauczycieli i pedagogów, znakomicie bowiem łączy w nim tradycję, w tym model humboldtowski, z ponowoczesnością. [...] A. Murzyn uruchamia naszą wyobraźnię zagrożeń, wykluczeń, dysfunkcji, także w polskiej edukacji, jeśli odpowiedzialni za nią politycy nie zrozumieją, że nie można pomijać współczynnika humanistycznego w tych procesach. Gorąco polecam tę książkę, gdyż czyta się ją szybko, lekko i przyjemnie, mimo ciężaru krytyki i poważnego znaczenia tez oraz koniecznych rozwiązań, jakie zostały w niej zawarte. Z recenzji prof. zw. dr. hab. Bogusława Śliwerskiego

24,00 zł
16,99 zł
Powiadomienie

Rabat 29,2%
oszczędzasz 7,01 zł

Wróć do góry