hamburger
Menu
Kategorie
Kategorie
Wyszukaj książkę, grę, puzzle, zabawkę
Książki
Zabawki
Puzzle
Gry planszowe
Audiobooki
Muzyka
Filmy

Kalendarz premier z dnia 2013.12.09

Poniżej znajduję się lista książek oraz innych produktów, które ukazały się tego dnia, czyli w poniedziałek 9 grudnia 2013 roku. Na pierwszym miejscu znajduje się Medytacje o 22 arkanach tarota, na drugim Być może należało mówić (Jacek Podsiadło). Kolejny produkt to Ser (Willem Elsschot) oraz Nadzieja w życiu ludzi (Kościelska Małgorzata).
1
Medytacje o 22 arkanach tarota - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Medytacje o 22 arkanach tarota
Dostępny
28 szt.

Jedno z najsłynniejszych współczesnych dzieł hermetyzmu, napisane w latach 60. XX wieku i opublikowane anonimowo. Stanowi ukoronowanie dziejów mistyki, gnozy i magii, jest swoistą teologią mistyczną. Mimo nawiązań do rozmaitych nurtów w tych dziedzinach, także do kabały i hinduizmu, są to medytacje chrześcijańskie, a nawet katolickie. Ich podstawą jest symbolika kart do gry w tarota (marsylskiego). 22 karty (21 „arkanów wielkich” i Głupiec) tworzą system opisujący świat. Sens ich symboli autor wykłada w duchu hermetyzmu – dla którego bóg Hermes Trismegistos uosabia magiczno-mistyczną jednię wszelkich intelektualnych działań umysłu – ale zmodyfikowanego w duchu chrześcijańskim, gdyż opartego na „sercu” i miłości. Choć „Medytacje…” są dziełem zasadniczo religijnym, zawierają niezmiernie bogatą treść „kulturową”, odnosząc się do najważniejszych zjawisk w dziejach człowieka aż po najnowsze problemy. To historyczne tło łączy się z osobistymi doświadczeniami autora w dziedzinie medytacji i „magii świętej”. Wprawdzie książka ukazała się anonimowo, ale dziś jej autorstwo nie jest już tajemnicą: Valentin Tomberg (1900–1973) urodził się w Rosji, w luterańskiej rosyjsko-estońsko-niemieckiej rodzinie i po przebyciu drogi przez prawosławie i antropozofię zbliżył się po II wojnie światowej do katolicyzmu. Ożeniony z Polką, działał w Estonii i Holandii, od 1944 roku w zachodnich Niemczech, by w 1948 roku osiąść na resztę życia w Anglii. Jego główne dzieła ukazały się pośmiertnie.

74,00 zł
51,80 zł

Rabat 30,0%
oszczędzasz 22,20 zł

2 osoby kupiły
2
Być może należało mówić - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Być może należało mówić
Niedostępny
Brak
ostatnio dostępny: 2020.12.21

"Być może należało mówić" to pierwsza od lat publikacja reprezentująca dorobek poetycki autora "Wychwytu Grahama". Tom zbudowany jest z tekstów ułożonych chronologicznie, zgodnie z ukazującymi się przez lata tomami. Wiersze wybrał i posłowiem opatrzył Piotr Śliwiński, tworząc tym samym z publikowanej książki całkiem nową wypowiedź artystyczną, zaświadczającą o tym, że nie bez powodu Jacek Podsiadło uważany jest za jednego z najwybitniejszych i najważniejszych poetów polskich.

49,00 zł
35,28 zł
Powiadomienie

Rabat 28,0%
oszczędzasz 13,72 zł

3
Ser - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Ser
Niedostępny
Brak
ostatnio dostępny: 2021.07.21

Ser (1933 r.) to opowieść o heroicznej walce skromnego urzędnika, by za wszelką cenę zostać biznesmenem i sprzedać swoje pierwsze dwadzieścia ton sera edamskiego. Przestroga przed porywaniem się na coś, do czego nie czuje się powołania. Bohater noweli Tankowiec (1941 r.), makler morski Jack Peeters, odpowiada na dziwny anons, w którym ktoś oferuje mu wejście w posiadanie statku... za darmo.

20,00 zł
14,99 zł
Powiadomienie

Rabat 25,1%
oszczędzasz 5,01 zł

4
Nadzieja w życiu ludzi - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Nadzieja w życiu ludzi
Niedostępny
Brak
ostatnio dostępny: 2022.05.23

Książka poświęcona jest roli ludzkiej nadziei w sytuacjach trudnych? takich, jak urodzenie chorego dziecka, sieroctwo społeczne, podjęcie się wychowania nieswoich dzieci, opuszczenie przez bliską osobę, zapadnięcie na chorobę psychiczną, alkoholizm, uzależnienie od narkotyków, utrata sprawności, przeniesienie się do domu opieki... Nadzieja bywa niezłomna, ale też i chimeryczna, ulotna, zwiewna. Przychodzi i odchodzi, potrafi wyprowadzić w pole, czasem trzeba jej szukać albo ją przemieniać, przeobrażać. Nadzieja faluje. Co ją wzmacnia, co gasi, dlaczego nas czasem opuszcza, potem znowu wraca, w czym pomaga, ale też jak czasem potrafi przeszkodzić ? na te pytania można znaleźć odpowiedzi w prezentowanej monografii.

39,00 zł
31,98 zł
Powiadomienie

Rabat 18,0%
oszczędzasz 7,02 zł

5
Tarnowskie studia historyczne. Tom 2 - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Tarnowskie studia historyczne. Tom 2
Dostępny
10 szt.

Przedstawiamy drugi tom Tarnowskich Studiów Historycznych. W numerze między innymi: Urząd hetmański w czasach Jana Tarnowskiego, „Przewagi wojenne” hetmana Jana Zamoyskiego, Wojna polsko-rosyjska według hetmana Stanisława Żółkiewskiego, Jan III Sobieski a staropolska sztuka wojenna w II połowie XVII wieku, Hetmani Rzeczypospolitej Obojga Narodów w XVIII wieku, Dzieje buławy hetmańskiej w dawnej Rzeczypospolitej.

59,00 zł
44,25 zł

Rabat 25,0%
oszczędzasz 14,75 zł

6
Oball. Autko, mix wzorów - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Oball. Autko, mix wzorów
Kids2
Niedostępny
Brak
ostatnio dostępny: 2022.01.27

Kolorowy samochodzik z elastycznymi i łatwymi do uchwycenia przez maluszka elementami, charakterystycznymi dla piłek Oball. W przezroczystych kołach autka znajdują się kolorowe koraliki, które grzechoczą podczas jazdy. Produkty Oball posiadają wyjątkową konstrukcję, gładką strukturę, różnoraką kolorystykę oraz duże otwory, dzięki czemu są łatwe do zgniatania, chwytania oraz gryzienia. Uwaga! Mix wzorów. Wzór wysyłany losowo. Cena za 1 samochodzik.

30,00 zł
28,50 zł
Powiadomienie

Rabat 5,0%
oszczędzasz 1,50 zł

7
Świecąca modna sukienka - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Świecąca modna sukienka
Dumel Discovery
Niedostępny
Brak
ostatnio dostępny: 2022.10.17

Świecąca modna sukienka dla laleczki Lum Lums i 3 akcesoria. Zestaw nie zawiera laleczki . Dla dzieci w wieku od 4 lat.

30,60 zł
26,93 zł
Powiadomienie

Rabat 12,0%
oszczędzasz 3,67 zł

8
1945 Rok zwycięstwa - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
1945 Rok zwycięstwa
Niedostępny
Brak
ostatnio dostępny: 2021.05.15

1945 rok był ostatnim rokiem II wojny światowej, która dla obywateli ZSRS była wielką wojną ojczyźnianą. Wojska sowieckie nieustępliwie, nie oglądając się na straty, parły w stronę Berlina, zdobycie którego dla sowieckich wodzów było symbolem klęski III Rzeszy.,,Po drodze” była Polska, zdradzona już przez sojuszników podczas Konferencji Jałtańskiej, Rumunia, która w ostatniej chwili zdążyła zmienić orientację wojenną, Węgry, którym to się już nie udało, Austria i Czechosłowacja.Po czterech latach zmagań żołnierz sowiecki wkroczył na tereny Germanii. Wkroczył jako zwycięzca, któremu nikt już nie mógł stawić oporu, wkroczył i zaczął się mścić. A miał za co! Płonęły grabione wsie i miasteczka, masowo gwałcono kobiety, mordowano starców i dzieci. Rozmiar bestialstw przekroczył wszelkie granice, dobroduszny Słowianin przeistoczył się w żądnego krwi potwora. Mijających granicę Prus Wschodnich i Niemiec żołnierzy witał napis: ,,Oto ona, przeklęta Germania”. I w tej przeklętej Germanii rękoma żołnierzy sowieckich dopełniła się sprawiedliwość dziejowa.?

42,00 zł
29,82 zł
Powiadomienie

Rabat 29,0%
oszczędzasz 12,18 zł

Wróć do góry