hamburger
Menu
Kategorie
Kategorie
Książki - wyszukiwanie
Książki
Zabawki
Puzzle
Gry planszowe
Audiobooki
Muzyka
Filmy

Kalendarz premier z dnia 2013.11.20

Poniżej znajduję się lista książek oraz innych produktów, które ukazały się tego dnia, czyli w środę 20 listopada 2013 roku. Na pierwszym miejscu znajduje się Lotta. Trzy opowiadania (Astrid Lindgren), na drugim Być mężem i ojcem (Jesper Juul). Kolejny produkt to Dzieci Filozofują. Dobro i zło, co to takiego? (Oscar Brenifier) oraz Kultury i religie świata w opowieściach, mitach i faktach (Krystyna Szwob).
1
Lotta. Trzy opowiadania - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Lotta. Trzy opowiadania
Dostępny87 szt.

Trzy opowiadania o Lotcie z ulicy Awanturników: wiosenno-rowerowe, wielkanocne oraz bożonarodzeniowe – z pięknymi ilustracjami Ilon Wikland. Książka z płóciennym grzbietem, idealna na prezent. Zawiera opowiadania: „Pewnie, że Lotta umie jeździć na rowerze”, „Pewnie, że Lotta umie prawie wszystko” oraz „Pewnie, że Lotta jest wesołym dzieckiem”. Lotta nie może już patrzeć na swój trzykołowy rowerek, chce mieć prawdziwy duży rower, taki jaki mają Jonas i Mia-Maria! Jest tak rozżalona, że wykrada z szopy cioci Berg stary rower i udaje, że potrafi na nim jeździć. Rower jest jednak dla niej zdecydowanie za duży, a ulica Awanturników zdecydowanie za stroma… Lotta z ulicy Awanturników tyle potrafi! Gwizdać i pomagać chorym ludziom, i całe mnóstwo innych rzeczy. Lotta ma już przecież pięć lat. Kiedy Jonas i Mia-Maria rozpaczają, że na święta nie będzie choinki, bo zabrakło ich w całym mieście – Lotta dokonuje rzeczy niemożliwej! Lotta, Jonas i Mia-Maria przebierają się za wielkanocne czarownice, by zgodnie z tradycją pójść do sąsiadów, zaśpiewać im i dostać słodycze. Tego samego wieczora dowiadują się strasznej rzeczy – zajączek wielkanocny nie będzie miał gdzie kupić cukierków, bo jedyny w okolicy sklep ze słodyczami właśnie został zamknięty... Astrid Lindgren, 1907-2002, uwielbiana przez dzieci na całym świecie pisarka, której książki przetłumaczono na 90 języków. Genialna obserwatorka psychiki dziecka, potrafiąca rozśmieszyć do łez, ale też pisać o rzeczach trudnych. Ilon Wikland, ur. 1930 w Estonii, od 14 roku życia mieszka w Szwecji. Od 1954 roku jest główną ilustratorką książek Astrid Lindgren, potrafiącą oddać zarówno idylliczny klimat ulicy Awanturników jak i grozę przeraźliwej Katli w Braciach Lwie Serce. Otrzymała wiele nagród, m.in. medal Elsy Beskow za całokształt twórczości.

39,90 zł
29,13 zł

Rabat 27,0%
oszczędzasz 10,77 zł

26 osób kupiło
2
Być mężem i ojcem - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Być mężem i ojcem
Dostępny1709 szt.

Co to znaczy: być dobrym ojcem? Jak zbudować ojcowski autorytet? Kto ma dzisiaj władzę w rodzinie? Jak dbać o relacje z partnerką? Jak stać się kimś ważnym dla dziecka? To książka dla prawdziwych mężczyzn! Nie znajdziecie w niej łatwego przepisu na życie, ale mnóstwo inspiracji i refleksji na temat tego, co dzisiaj znaczy być partnerem dla kobiety i ojcem dla dziecka. Do niedawna mężczyźni żyli w poczuciu, że ich rola polega głównie na zapewnieniu rodzinie środków do życia. Dzisiejsi ojcowie stopniowo przejmują odpowiedzialność za dzieci, jednak nie zawsze wiedzą, jak zbudować z nimi silną więź i zdobyć naturalny ojcowski autorytet. Jesper Juul rozważa najważniejsze dylematy współczesnego męża i ojca. Radzi, jak odnaleźć swoją pozycję w rodzinie i odkryć radość bycia z bliskimi.

29,90 zł
27,81 zł

Rabat 7,0%
oszczędzasz 2,09 zł

13 osób kupiło
3
Dzieci Filozofują. Dobro i zło, co to takiego? - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Dzieci Filozofują. Dobro i zło, co to takiego?
Dostępny56 szt.

Dzieci często zadają pytania mające naturę pytań filozoficznych. Dlaczego ludzie umierają? Dlaczego muszę słuchać rodziców? Dlaczego na świecie są wojny? Wobec takich pytań dorośli niejednokrotnie czują się bezradni. Nie wiedzą, w jaki sposób rozmawiać z dziećmi na trudne tematy, jakich udzielić odpowiedzi. Bo też czy istnieją jednoznaczne odpowiedzi? Seria „Dzieci Filozofują” skonstruowana jest w formie rozmowy dzieci i dorosłych. Wykorzystując naturalną prostotę dziecięcych pytań i odpowiedzi, otwiera drzwi do odwiecznych filozoficznych problemów, takich jak znaczenie życia, etyka, emocje, tożsamość czy świadomość. Każdy tom zawiera sześć ważnych pytań. Każde pytanie prowadzi do sześciu możliwych odpowiedzi, których mogłoby udzielić dziecko. Z kolei każda odpowiedź prowadzi do kilku nowych pytań, które w jakiś sposób podważają wcześniejszą odpowiedź. A wszystko to w odniesieniu do codziennego życia dziecka. Charakterystyczne ilustracje oparte na koncepcji żartu rysunkowego pomagają spojrzeć na omawiany problem w sposób humorystyczny, delikatny, poetycki czy nawet nieco wywrotowy - wszak myślenie to świetna zabawa! Książki Oscara Brenifiera wspierają naturalną skłonność dzieci do zadawania pytań o siebie, życie i świat, kształtując u nich tym samym analityczny i abstrakcyjny sposób myślenia. Tytuły rozdziałów w tym tomie: • Co możesz kraść jedzenie? • Czy musisz być miły dla innych? • Czy zawsze powinieneś słuchać rodziców? • Czy powinieneś zawsze wszystko mówić? • Czy zawsze powinieneś robić to, na co masz ochotę? • Czy powinieneś pomagać innym?

39,90 zł
29,13 zł

Rabat 27,0%
oszczędzasz 10,77 zł

5 osób kupiło
4
Kultury i religie świata w opowieściach, mitach i faktach - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Kultury i religie świata w opowieściach, mitach i faktach
Dostępny88 szt.

Książka przedstawia - zebrany w jedną całość - obraz wierzeń i religii, które kształtowały się w ciągu wieków w różnych częściach Globu Ziemskiego, w różnych kulturach i cywilizacjach i które na swój sposób próbowały odnaleźć i przedstawić Boga. Publikacja, przeplatana opowieściami składa się z pięciu części: 1. Wierzenia ludów Ameryki Środkowej (Indian, Majów i Azteków) i Ameryki Południowej; 2. Kultury i obyczaje plemion afrykańskich; 3. Wierzenia i bogowie państw basenu Morza Śródziemnego (Egipt, Grecja, Rzym); kultura urykeńska i minorska w mitologiach; 4. Religie i filozofie Dalekiego Wschodu: hinduizm i buddyzm w Indiach; taoizm i konfucjonizm w Chinach oraz shintoizm w Japonii; 5. Trzy podstawowe religie monoteistyczne: chrześcijaństwo, judaizm, islam.

39,00 zł
28,08 zł

Rabat 28,0%
oszczędzasz 10,92 zł

4 osoby kupiły
5
Terapia uzależnień - metody oparte na dowodach naukowych - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Terapia uzależnień - metody oparte na dowodach naukowych
Dostępny52 szt.

Kompedium nowoczesnych metod terapii uzależnień, których skuteczność potwierdzono w rygorystycznych badaniach naukowych. Publikacja adresowana do osób prowadzących leczenie osób uzależnionych oraz przygotowujących się do zdobycia odpowiednich certyfikatów (specjalistów psychoterapii uzależnień i instruktorów terapii uzależnień, psychologów klinicznych, psychiatrów, lekarzy rodzinnych i klinicystów, których pacjentami mogą być osoby z uzależnieniami), naukowców badających mechanizmy i efektywność terapii uzależnień, a także samych chorych i ich bliskich. Ważną grupą odbiorców tej książki są również twórcy polityki zdrowotnej i pracownicy instytucji finansujących leczenie osób uzależnionych. Zawarte w niej informacje ułatwiają bowiem podejmowanie decyzji w tej dziedzinie na podstawie wiedzy empirycznej. Doskonale skonstruowana, zawierająca obszerny spis literatury, jest dziełem zespołu wybitnych naukowców i klinicystów. Istotnym jej uzupełnieniem są dodatki dotyczące terapii uzależnień od alkoholu i narkotyków w Polsce.

61,00 zł
51,24 zł

Rabat 16,0%
oszczędzasz 9,76 zł

1 osoba kupiła
6
Pamiętnik Świętego Mikołaja - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Pamiętnik Świętego Mikołaja
Dostępny126 szt.

Książka o Świętym Mikołaju, o jakiej marzy każde dziecko 7 fascynujących opowieści o tym wszystkim, czego na temat Świętego Mikołaja i prezentów gwiazdkowych pragną dowiedzieć się dzieci. Bajki napisane są z fantazją i humorem, a równocześnie stają w obronie wartości chrześcijańskich i wiernie ukazują polską tradycję mikołajek i świąt Bożego Narodzenia. Dodatkowym atutem książki są urocze ilustracje, osadzone w polskich realiach świąt.

32,50 zł
23,40 zł

Rabat 28,0%
oszczędzasz 9,10 zł

7
Sztuka II RP - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Sztuka II RP
Dostępny27 szt.

Sztuka II RP autorstwa dr Stefanii Krzysztofowicz-Kozakowskiej ukazuje dokonania artystyczne i życie kulturalne Polski w okresie lat dwudziestych i trzydziestych XX wieku. W publikacji poruszane są różnorakie zagadnienia poświęcone architekturze, programom ideowym, sztukom plastycznym, sztuce użytkowej i działalności projektowej, omówiona jest twórczość głównych artystów tego okresu. Bardzo bogaty i zróżnicowany materiał ilustracyjny, obejmujący zarówno reprodukcje dzieł sztuki, jak też zdjęcia archiwalne i współczesne, pozwolił na stworzenie pełnego obrazu rozwoju sztuki polskiej w tym niezwykle ciekawym okresie. Zagadnienia podejmowane w książce nie zostały jeszcze do tej pory opracowane w sposób tak całościowy, publikacja ma zatem charakter nowatorski, a ze względu na swoją zawartość merytoryczną jest interesującym materiałem do dalszych studiów nad polską sztuką dwudziestolecia międzywojennego.

64,90 zł
47,38 zł

Rabat 27,0%
oszczędzasz 17,52 zł

8
Rzeczowo o modzie męskiej - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Rzeczowo o modzie męskiej
Niedostępny
Brak

Jak rozpoznać koszulę dobrej jakości? Czy spodnie powinny być jaśniejsze od marynarki? A może na odwrót? Co to jest sprezzatura? I dlaczego czarny garnitur wcale nie jest uniwersalny? Elegancja to nie podążanie za trendami. To przede wszystkim klasyczne i ponadczasowe fasony, tkaniny i wzory, umiejętność łączenia poszczególnych elementów garderoby, a także stosowanie kilku prostych zasad. Rzeczowo o modzie męskiej jest kompleksowym, przystępnie napisanym przewodnikiem po świecie mody męskiej. Zawiera praktyczne porady i wskazówki, a także liczne ciekawostki na temat ubioru i historii legendarnych modeli. Przeznaczony jest dla panów bez względu na wiek i preferowany styl. O autorze: Michał Kędziora – esteta i pasjonat mody oraz dobrego stylu, najpopularniejszy i najbardziej opiniotwórczy polski bloger piszący o modzie męskiej. Od roku 2009 prowadzi autorskiego bloga Mr Vintage, gdzie w rzeczowy i przystępny sposób tysiącom czytelników przybliża meandry mody męskiej. Czytają go zarówno nastolatkowie, jak i dojrzali mężczyźni. Na bazie bloga w ciągu czterech lat zbudował sobie pozycję eksperta w dziedzinie ubioru. Miesięcznik „Press” nazwał go „profesorem Miodkiem mody męskiej”, a prestiżowe czasopismo „Fashion Magazine” nagrodziło go w kategorii Najlepszy Blog 2013. Współpracuje z wieloma markami, prowadzi również szkolenia tematyczne. Co miesiąc ma więcej czytelników niż czołowe polskie czasopisma.

49,90 zł
38,42 zł
Powiadomienie

Rabat 23,0%
oszczędzasz 11,48 zł

9
Nuevo Prisma nivel C2 ćwiczenia - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Nuevo Prisma nivel C2 ćwiczenia
Dostępny6 szt.

Ćwiczenia na poziomie C2 do serii podręczników Nuevo Prisma, która jest wynikiem połączenia najnowszych tendencji w metodologii nauczania języków obcych i możliwości, jakie dają nowe technologie, co ma służyć wzbogaceniu procesu naucznia języka hiszpańskiego (tak w klasie, jak i poza nią). Podręczniki z serii Nuevo Prisma odpowiadają poziomom od A1 do C2, zgodnie z Europejskim Systemem Opisu Kształcenia Językowego i ?Programem Nauczania Instytutu Cervantesa?. Są unowocześnione od strony graficznej, zawierają zaktualizowane teksty i ćwiczenia, oferują korzystanie z narzędzi interaktywnych i multimedialnych ? wszysko po to, by dostosować nauczanie języka hiszpańskiego do wymagań, jakie stawia XXI wiek.

81,90 zł
72,07 zł

Rabat 12,0%
oszczędzasz 9,83 zł

10
Wspomnienia bitniczki - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Wspomnienia bitniczki
Dostępny59 szt.

Przełożył: Jędrzej PolakPosłowie: Jerzy Jarniewicz Niewątpliwie najsłynniejsza wspomnieniowa, choć nieco sfabularyzowana książka autorstwa jednej z kobiet ze środowiska bitników - i zarazem najsłynniejszej bitniczki, Diane di Primy. Dzieło to, owiane złą sławą „pornografii”, istotnie bardzo śmiałe erotycznie, szczere i pozbawione eufemizmów, zostało właśnie z powodów cenzuralnych opublikowane po raz pierwszy w paryskim wydawnictwie Olympia Press. Jest ono zdaniem przeważającej większości krytyków jednym z najciekawszych biograficzno-memuarystycznych dokumentów swoich czasów. Obejmuje głównie dekadę lat 50-tych, od chwili rzucenia studiów przez autorkę i jej zajścia w ciążę, a głównym motywem tomu jest nieskrępowany, hetero i biseksualny seks, uprawiany głównie w gronie ówczesnej artystycznej bohemy amerykańskiej, m.in. w towarzystwie Ginsberga i Kerouaca. Tłem erotycznych przygód bohaterki, niejednokrotnie zabawnych i opisywanych w sposób, zmuszający czasem czytelnika do aktywnej lektury (znajdziemy tu puste miejsca, które powinien uzupełnić czytelnik, wpisując np. swoje ulubione rodzaje pocałunków czy pieszczot), jest barwny obraz Nowego Jorku lat pięćdziesiątych i pierwsze oznaki politycznych i społecznych zmian, które miały ogarnąć Amerykę w następnym dziesięcioleciu i zmienić jej oblicze. Seks nie jest jednak w tej książce wyłącznie wabikiem, mającym kusić odbiorcę i wciągnąć go w strefę „skandalu”. Seks we Wspomnieniach bitniczki to także symbol wolności, tożsamości i otwartości na innych, kontrkulturowe narzędzie autoanalizy, którego swobodne stosowanie w tamtych latach, zwłaszcza przez kobietę, niosło ze sobą konkretne niebezpieczeństwa (za seks lesbijski i homoseksualny groziło więzienie, z braku środków antykoncepcyjnych właściwie każda przypadkowa przygoda erotyczna mogła skończyć się niechcianą ciążą, aborcja była zakazana i karana, a prowadząca libertyńskie życie seksualne dziewczyna narażała się na wrogość zarówno swoich najbliższych, jak i przeważającej części społeczeństwa). Zbuntowana autorka, odmawiająca establishmentowi prawa do kontroli nad swoim ciałem i umysłem, traktuje seks (i poezję) jako instrument wyzwolenia i świadomie staje się „literacką prostytutką” w niecodziennym znaczeniu tego terminu. Wspomnienia bitniczki to jeden z najciekawszych i najodważniejszych dokumentów epoki, widzianej oczami kobiety, która mimo swego niemal metafizycznego apetytu seksualnego nie chciała ograniczać własnego udziału w życiu literackiej cyganerii do kolejnych eskapad „łóżkowych”. Także z tego względu wspomnienia di Primy to zapis wczesnofeministycznej, wojującej postawy w zdominowanym przez mężczyzn świecie i prezentacja jej drogi, prowadzącej do osobistej niezależności i kobiecej samowystarczalności.

34,90 zł
25,13 zł

Rabat 28,0%
oszczędzasz 9,77 zł

11
Nuevo Prisma. Nivel A2. Podręcznik + CD audio - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Nuevo Prisma. Nivel A2. Podręcznik + CD audio
Dostępny10 szt.

NUEVO PRISMA to nowe wydanie sześcioczęściowego kursu przeznaczonego dla uczniów szkół ponadgimnazjalnych oraz dla dorosłych, odpowiadającego poziomom kompetencji od A1 do C2, w Europejskim systemie opisu kształcenia językowego oraz zgodnych z Programem Nauczania Instytutu Cervantesa. NUEVO PRISMA zawiera aktualne teksty i nowe ćwiczenia, materiały interaktywne i multimedialne, prezentuje gramatykę podporządkowaną celom komunikacyjnym oraz kładzie nacisk na strategie uczenia się i strategie komunikacyjne. Ponadto na platformie multimedialnej ELEteca znajdują się dodatkowe materiały dla nauczycieli i dla uczniów. Podręcznik NUEVO PRISMA A2 składa się z 12 rozdziałów i zawiera: • ćwiczenia umożliwiające pracę w grupach oraz rozwijające strategie uczenia się; • testy kompetencyjne przygotowujące do egzaminu DELE A2; • dodatek kulturowy, który przybliża zagadnienia świata hiszpańskojęzycznego.

116,60 zł
102,61 zł

Rabat 12,0%
oszczędzasz 13,99 zł

12
Embarque 1 ćwiczenia - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Embarque 1 ćwiczenia
Dostępny14 szt.

Ćwiczenia do pierwszej części podręcznika "Embarque". „Embarque” to kurs języka hiszpańskiego dla dorosłych, którzy chcą nauczyć się języka hiszpańskiego w sposób dynamiczny. Kurs ten odpowiada poziomom od A1 do C1 wg. zasad Europejskiego Systemu Opisu Kształcenia Językowego i Programu Nauczania Instytutu Cervantesa. Tym, co wyróżnia kurs „Embarque” jest: - metodologia (zorientowany na akcję); - łatwość (przystosowany do różnych rodzajów uczniów i ich różnych stylów nauki); - typ zadań (dynamiczne i oparte na rzeczywistości bliskiej uczniowi). Tym, co czyni kurs „Embarque” oryginalnym jest: - powód do podjęcia nauki – zaokrętowanie się na statku i życie z pasażerami, czytanie dziennika pokładowego (poziom 1) i dziennika podróży (poziom 2) i uczestnictwo w społeczności „Embarque” za pośrednictwem blogów; - bycie na bieżąco dzięki Wiadomościom pokładowym (poziom 1) i Wiadomościom z podróży (poziom 2) - praca samodzielna lub w grupie by wzmocnić samodzielność – dzięki propozycjom z podręcznika i dodatkowym materiałom gratisowym z „Sala de profesores” i „Zona de estudiante” - wersja cyfrowa podręcznika.

54,60 zł
48,05 zł

Rabat 12,0%
oszczędzasz 6,55 zł

13
Embarque. Podręcznik, część 2 - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Embarque. Podręcznik, część 2
Dostępny2 szt.

„Embarque” to kurs języka hiszpańskiego dla dorosłych, którzy chcą nauczyć się języka hiszpańskiego w sposób dynamiczny. Kurs ten odpowiada poziomom od A1 do C1 wg. zasad Europejskiego Systemu Opisu Kształcenia Językowego i Programu Nauczania Instytutu Cervantesa. Tym, co wyróżnia kurs „Embarque” jest: • metodologia (zorientowany na akcję); • łatwość (przystosowany do różnych rodzajów uczniów i ich różnych stylów nauki); • typ zadań (dynamiczne i oparte na rzeczywistości bliskiej uczniowi). Tym, co czyni kurs „Embarque” oryginalnym jest: • powód do podjęcia nauki – zaokrętowanie się na statku i życie z pasażerami, czytanie dziennika pokładowego (poziom 1) i dziennika podróży (poziom 2) i uczestnictwo w społeczności „Embarque” za pośrednictwem blogów; • bycie na bieżąco dzięki Wiadomościom pokładowym (poziom 1) i Wiadomościom z podróży (poziom 2); • praca samodzielna lub w grupie by wzmocnić samodzielność – dzięki propozycjom z podręcznika i dodatkowym materiałom gratisowym z „Sala de profesores” i „Zona de estudiante”; • wersja cyfrowa podręcznika.

130,10 zł
114,49 zł

Rabat 12,0%
oszczędzasz 15,61 zł

14
Embarque 2 ćwiczenia - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Embarque 2 ćwiczenia
Dostępny5 szt.

Ćwiczenia do drugiej części podręcznika "Embarque". „Embarque” to kurs języka hiszpańskiego dla dorosłych, którzy chcą nauczyć się języka hiszpańskiego w sposób dynamiczny. Kurs ten odpowiada poziomom od A1 do C1 wg. zasad Europejskiego Systemu Opisu Kształcenia Językowego i Programu Nauczania Instytutu Cervantesa. Tym, co wyróżnia kurs „Embarque” jest: - metodologia (zorientowany na akcję); - łatwość (przystosowany do różnych rodzajów uczniów i ich różnych stylów nauki); - typ zadań (dynamiczne i oparte na rzeczywistości bliskiej uczniowi). Tym, co czyni kurs „Embarque” oryginalnym jest: - powód do podjęcia nauki – zaokrętowanie się na statku i życie z pasażerami, czytanie dziennika pokładowego (poziom 1) i dziennika podróży (poziom 2) i uczestnictwo w społeczności „Embarque” za pośrednictwem blogów; - bycie na bieżąco dzięki Wiadomościom pokładowym (poziom 1) i Wiadomościom z podróży (poziom 2) - praca samodzielna lub w grupie by wzmocnić samodzielność – dzięki propozycjom z podręcznika i dodatkowym materiałom gratisowym z „Sala de profesores” i „Zona de estudiante” - wersja cyfrowa podręcznika.

56,70 zł
49,90 zł

Rabat 12,0%
oszczędzasz 6,80 zł

15
Angielski fiszki. Medical English + CD - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Angielski fiszki. Medical English + CD
Niedostępny
Brak

Angielski fiszki. Medical English to wyjątkowy zestaw pozwalający szybko i skutecznie opanować najważniejsze słowa i wyrażenia na poziomie średnio zaawansowanym i zaawansowanym (B2–C1), przydatne podczas pracy w sektorze ochrony zdrowia. Przeznaczony jest dla studentów medycyny, pielęgniarek i lekarzy przygotowujących się do egzaminów specjalizacyjnych i nostryfikacyjnych oraz podejmujących pracę za granicą. Kurs tworzą: 1000 ponumerowanych fiszek, płyta z nagraniami i programem multimedialnym oraz praktyczne pudełko z kolorowymi przegródkami. W 23 grupach tematycznych zamieszczono słownictwo z zakresu medycyny ogólnej i specjalistycznej (badania, procedury, specjalizacje medyczne, pierwsza pomoc, anatomia, fizjologia, sprzęt i inne). Ponadto dodano fiszki zawierające żargon medyczny i nieformalne określenia (British English) używane przez pacjentów i lekarzy. Do kursu dołączono program Aktywny Trening. Dzięki nauce z fiszkami: • poznasz 1000 słów i wyrażeń niezbędnych do pracy w sektorze służby zdrowia, podczas studiów, kursów i egzaminów, • szybko i skutecznie opanujesz słownictwo z zakresu medycyny ogólnej i specjalistycznej oraz poznasz żargon medyczny i nieformalne określenia, • nauczysz się 1000 przykładowych zdań i poznasz ich użycie w kontekście, • z programem Aktywny Trening stworzysz własną playlistę, którą przesłuchasz na dowolnym odtwarzaczu, • posłuchasz gotowych nagrań MP3 i przećwiczysz wymowę, • utrwalisz wiedzę za pomocą kolorowych przegródek i testów, • będziesz ćwiczył język o każdej porze i w dowolnym miejscu.

59,90 zł
41,93 zł
Powiadomienie

Rabat 30,0%
oszczędzasz 17,97 zł

16
Merde faktor - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Merde faktor
Niedostępny
Brak

Kolejna książka z cyklu bestsellerów Merde!, które w sposób komediowy i z dystansem opisują losy Brytyjczyka mieszkającego we Francji.

39,90 zł
34,71 zł
Powiadomienie

Rabat 13,0%
oszczędzasz 5,19 zł

17
Felix, Net i Nika oraz Orbitalny Spisek. Tom 2. Mała Armia - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Felix, Net i Nika oraz Orbitalny Spisek. Tom 2. Mała Armia
Niedostępny
Brak

Wystrzelona przypadkiem rakieta krąży po orbicie okołoziemskiej i wkrótce spadnie na Warszawę. Kto wygra wyścig z czasem? Trójka czternastolatków, naukowcy z Instytutu Badań Nadzwyczajnych czy… Mała Armia? Rzeczywistość warszawskiego gimnazjum, szalone akcje i wynalazki, odjechany humor i szczypta powagi – to przepis na książkę, którą pokochali młodzi czytelnicy.

39,00 zł
30,81 zł
Powiadomienie

Rabat 21,0%
oszczędzasz 8,19 zł

18
Eksperymenty lotnicze - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Eksperymenty lotnicze
Dostępny1 szt.

Czy wiesz, jak sprawić, by rodzynki zaczęły latać? Na jakiej zasadzie działa balon na gorące powietrze? I jak zrobić unoszące się w powietrzu rybki? W tej książeczce mali odkrywcy znajdą całe mnóstwo ciekawych eksperymentów poświęconych lataniu! - 15 fascynujących eksperymentów - przejrzyste instrukcje i powszechnie dostępne pomoce czynią odkrywanie dziecinnie prostym - doświadczenia odpowiednie dla grup przedszkolnych - eksperymenty sprawdzone przez wychowawców Dla ciekawych świata dzieci - od 4 lat.

14,80 zł
11,99 zł

Rabat 19,0%
oszczędzasz 2,81 zł

1 osoba kupiła
19
Medycyna sportowa - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Medycyna sportowa
Niedostępny
Brak

Podstawowym celem medycyny sportowej jest ochrona zdrowia zawodników uczestniczących we współzawodnictwie sportowym, dzieci i młodzieży uprawiających sport w szkołach sportowych i szkołach mistrzostwa sportowego oraz sportowców niepełnosprawnych. Książka jest adresowana do lekarzy specjalizujących się w dziedzinie medycyny sportowej oraz lekarzy orzekających o zdolności do uprawiania sportu. Może być wykorzystana w kształceniu przed- i podyplomowym w obszarze nauk medycznych, nauk o zdrowiu oraz nauk o kulturze fizycznej.

139,00 zł
129,27 zł
Powiadomienie

Rabat 7,0%
oszczędzasz 9,73 zł

20
Bądź młodszy za rok - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Bądź młodszy za rok
Niedostępny
Brak

Autorzy na podstawie własnego doświadczenia i najnowszej wiedzy o biologii człowieka przekonują, że każdy mężczyzna, który przekroczył pięćdziesiątkę może zachować, a nawet poprawić zdrowie i kondycję. Aby odzyskać witalność zalecają ćwiczenia, właściwe odżywianie i angażowanie się w związki z innymi. Holistyczne podejście dr Henrego S. Lodga – świetnego internisty i geriatry, połączone z doświadczeniem ponad 70-letniego Chrisa Crowley’a dają pewność, że można i trzeba być szczęśliwym niezależnie od upływu lat. Dzięki tej książce każdy dorosły mężczyzna weźmie odpowiedzialność za swoje zdrowie i życie!

34,90 zł
25,48 zł
Powiadomienie

Rabat 27,0%
oszczędzasz 9,42 zł

21
Ciekawi świata. Przyroda. Przedmiot uzupełniający. Część 4. Geografia. Karty pracy dla szkół ponadgimnazjalnych - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Ciekawi świata. Przyroda. Przedmiot uzupełniający. Część 4. Geografia....
Niedostępny
Brak

Wydanie aktualne na rok szkolny 2017/2018. Przyroda to zupełnie nowy przedmiot w szkole ponadgimnazjalnej. Jest on uzupełniający i obowiązkowy dla uczniów, którzy nie wybrali żadnego przedmiotu przyrodniczego (biologia, geografia, fizyka, chemia) na poziomie rozszerzonym.

31,00 zł
27,90 zł
Powiadomienie

Rabat 10,0%
oszczędzasz 3,10 zł

22
Angielski dla dzieci. Karty obrazkowe. Czas wolny - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Angielski dla dzieci. Karty obrazkowe. Czas wolny
Dostępny2 szt.

Zestaw zawiera: • 104 kolorowe karty angielsko-polskie, • poradnik dla rodziców i nauczycieli, • płyta CD z nagraniami słówek i piosenek. Zestaw kart obrazkowych opracowano specjalnie dla dzieci od 6 roku życia. Przeznaczony jest do nauki języka angielskiego w domu, w przedszkolu i szkole. Na kartach zamieszczono kolorowe zabawne ilustracje i podpisy pod angielsku (awers) i po polsku (rewers). Łącznie komplet uczy aż 104 słówek. Poradnik dla rodziców i nauczycieli Rodzice i nauczyciele znajdą w nim pomysły na 33 wspólne gry i zabawy z wykorzystaniem kart, a także przydatny w praktyce zapis wszystkich słówek i tekstów piosenek wraz z tłumaczeniem. Na płycie CD znajdują się wszystkie słówka i piosenki udźwiękowione przez profesjonalnych lektorów. Dzięki nagraniom dzieci szybciej nauczą się poprawnej wymowy, będą lepiej rozumiały angielskie wypowiedzi i chętniej rozmawiały w języku obcym. Karty mają wymiary 6.7 x 10.0 cm.

32,90 zł
23,03 zł

Rabat 30,0%
oszczędzasz 9,87 zł

23
Zarządzanie płynnością zakładu ubezpieczeń w warunkach perturbacji na rynkach finansowych - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Zarządzanie płynnością zakładu ubezpieczeń w warunkach perturbacji na ...
Niedostępny
Brak

Zakłady ubezpieczeń, podobnie jak pozostałe przedsiębiorstwa finansowe, funkcjonują w dynamicznym i zmiennym otoczeniu gospodarczym, co sprawia, że mają coraz krótszy horyzont czasowy na adaptację do pojawiających się perturbacji. Zapoczątkowany w 2007 r. kryzys doprowadził do znaczącego wzrostu zaburzeń oraz niepewności na rynkach finansowych. W tych warunkach zarządzanie finansami zakładu ubezpieczeń staje się wymagającym zadaniem. Płynność finansowa przedsiębiorstw ubezpieczeniowych jest zagrożona w szerokim spektrum ryzyk - od spadku cen aktywów oraz zmian podstawowych wskaźników ekonomicznych po wzrost szkodowości oraz utratę reputacji. Przedmiotem książki jest analiza wpływu perturbacji na rynkach finansowych w czasie kryzysu finansowego na zarządzanie płynnością zakładu ubezpieczeń. Autorzy wspierają swoje analizy i rekomendacje przykładami zakładów ubezpieczeń działających na polskim rynku ubezpieczeniowym oraz wybranych zagranicznych przedsiębiorstw ubezpieczeniowych.

49,90 zł
42,42 zł
Powiadomienie

Rabat 15,0%
oszczędzasz 7,48 zł

24
Anatomia człowieka - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Anatomia człowieka
Dostępny22 szt.

Książka zawiera 1200 pytań jednokrotnego wyboru z zakresu anatomii prawidłowej. Układ pytań znajdujących się w podręczniku – począwszy od osteologii, przez anatomię kolejnych części ciała, a skończywszy na mózgowiu i narządach zmysłów – odzwierciedla kolejne etapy nauki anatomii na uczelniach medycznych. Taki podział umożliwia zarówno szybką kontrolę nowo poznanego materiału, jak i łatwe powtórzenie całości. Na końcu znajduje się klucz z prawidłowymi odpowiedziami. Każdy egzemplarz książki ma indywidualny kod dostępu do 300 dodatkowych pytań testowych zamieszczonych na portalu mediSTUDENT.pl. Głównymi adresatami podręcznika są studenci wydziałów nauk o zdrowiu, kształcący się na kierunkach: fizjoterapia, pielęgniarstwo, położnictwo i ratownictwo medyczne.

79,00 zł
73,47 zł

Rabat 7,0%
oszczędzasz 5,53 zł

25
Jeszcze nie wieczór - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Jeszcze nie wieczór
Dostępny4 szt.

Absurdy rzeczywistości w krzywym zwierciadle Kiry Gałczyńskiej, pełnej czarnego humoru, ironii i autoironii, zadziwionych przemyśleń i serdecznego frasunku. Znakomita biografistka Zielonego Konstantego i Srebrnej Natalii tym razem proponuje dojrzałą powieść z kluczem. Kto jest kim w jej opowieści? Czy to ważne? Z pewnością piękna miłość – jest piękną miłością.

39,90 zł
28,73 zł

Rabat 28,0%
oszczędzasz 11,17 zł

26
Piosenki przedszkolaka - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Piosenki przedszkolaka
Niedostępny
Brak

To książka, która musi się znaleźć w każdej biblioteczce! Zawiera teksty ulubionych piosenek wszystkich dzieci. Są wśród nich najpopularniejsze utwory tradycyjne, na przykład Stary niedźwiedź mocno śpi, Jedzie pociąg z daleka, My jesteśmy krasnoludki, Zasiali górale, Miała baba koguta oraz inne znane piosenki śpiewane w domach i przedszkolach, takie jak Kundel bury, Cztery słonie, Słoneczko późno dzisiaj wstało.

20,00 zł
15,99 zł
Powiadomienie

Rabat 20,1%
oszczędzasz 4,01 zł

27
Kiedyś wrócisz tu... By szukać swoich dróg. Podręcznik, poziom C1 z płytą CD - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Kiedyś wrócisz tu... By szukać swoich dróg. Podręcznik, poziom C1 z pł...
Niedostępny
Brak

To podręcznik do nauki języka polskiego jako obcego dla cudzoziemców na poziomie zaawansowanym (C1). Składa się z ośmiu lekcji, a każda z trzech części: komunikacyjnej, tekstowej i gramatycznej, związanych ze sobą tematycznie. Na końcu zamieszczono klucz do ćwiczeń.

56,00 zł
40,88 zł
Powiadomienie

Rabat 27,0%
oszczędzasz 15,12 zł

28
Ciekawi świata. Przyroda. Przedmiot uzupełniający. Część 3. Biologia. Karty pracy dla szkół ponadgimnazjalnych - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Ciekawi świata. Przyroda. Przedmiot uzupełniający. Część 3. Biologia. ...
Dostępny5 szt.

Wydanie aktualne na rok szkolny 2017/2018. Przyroda to zupełnie nowy przedmiot w szkole ponadgimnazjalnej. Jest on uzupełniający i obowiązkowy dla uczniów, którzy nie wybrali żadnego przedmiotu przyrodniczego (biologia, geografia, fizyka, chemia) na poziomie rozszerzonym.

35,70 zł
32,13 zł

Rabat 10,0%
oszczędzasz 3,57 zł

29
Ciekawi świata. Przyroda. Przedmiot uzupełniający. Część 2. Chemia. Karty pracy dla szkół ponadgimnazjalnych - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Ciekawi świata. Przyroda. Przedmiot uzupełniający. Część 2. Chemia. Ka...
Niedostępny
Brak

Wydanie aktualne na rok szkolny 2017/2018. Przyroda to zupełnie nowy przedmiot w szkole ponadgimnazjalnej. Jest on uzupełniający i obowiązkowy dla uczniów, którzy nie wybrali żadnego przedmiotu przyrodniczego (biologia, geografia, fizyka, chemia) na poziomie rozszerzonym.

32,00 zł
28,80 zł
Powiadomienie

Rabat 10,0%
oszczędzasz 3,20 zł

30
Ciekawi świata. Przyroda. Przedmiot uzupełniający. Część 1. Fizyka. Karty pracy dla szkół ponadgimnazjalnych - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Ciekawi świata. Przyroda. Przedmiot uzupełniający. Część 1. Fizyka. Ka...
Niedostępny
Brak

Wydanie aktualne na rok szkolny 2017/2018. Przyroda to zupełnie nowy przedmiot w szkole ponadgimnazjalnej. Jest on uzupełniający i obowiązkowy dla uczniów, którzy nie wybrali żadnego przedmiotu przyrodniczego (biologia, geografia, fizyka, chemia) na poziomie rozszerzonym.

32,00 zł
28,80 zł
Powiadomienie

Rabat 10,0%
oszczędzasz 3,20 zł

31
Odkrywamy na nowo. Historia i społeczeństwo. Przedmiot uzupełniający. Starożytność. Podręcznik wieloletni dla szkół ponadgimnazjalnych. Zakres podstawowy - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Odkrywamy na nowo. Historia i społeczeństwo. Przedmiot uzupełniający. ...
Niedostępny
Brak
ostatnio dostępny: 2022.11.23

Numer dopuszczenia: 665/2013 Zgodnie z założeniami reformy programowej uczniowie szkół ponadgimnazjalnych, którzy zdecydowali się wybrać kształcenie w zakresie rozszerzonym z przedmiotów ścisłych i przyrodniczych, kontynuują kurs historii w obrębie przedmiotu uzupełniającego historia i społeczeństwo. Prezentowana publikacja jest propozycją realizacji dziewięciu wątków tematycznych w ramach epoki starożytnej zawartych w podstawie programowej. Tematyka pierwszej części podręcznika obejmuje zagadnienia dotyczące starożytności: krajów basenu Morza Śródziemnego jako obszaru przenikania się kultur, zasięgu i konsekwencji ekspansji rzymskiej, strategii wielkich wodzów, ewolucji pojęcia „barbarzyńca”, roli kobiety, mężczyzny i rodziny w Biblii oraz w Grecji i Rzymie, znaczenia określeń „obywatel” i „obywatelstwo” w starożytności i ich recepcji w późniejszych epokach, gospodarki w świecie starożytnym, antycznych korzeni współczesnych dyscyplin naukowych oraz dziedzictwa językowego Greków i Rzymian.

29,50 zł
26,55 zł
Powiadomienie

Rabat 10,0%
oszczędzasz 2,95 zł

32
Anestezjologia Millera tom 2 - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Anestezjologia Millera tom 2
Dostępny150 szt.

Podręcznik Miller. Anestezjologia od ponad 25 lat uznawany jest za najdokładniejsze i najbardziej wyczerpujące źródło wiedzy z zakresu współczesnej anestezjologii. Jednym z głównych atutów tej książki jest jej kompleksowość i niezwykle obszerna baza bibliograficzna oparta na aktualnych pozycjach piśmiennictwa. Obok tradycyjnych obszarów praktyki anestezjologicznej omówione zostały również najnowsze techniki znieczulenia i monitorowania funkcji organizmu z uwzględnieniem naukowych dowodów dotyczących teorii, praktyki i technicznych aspektów każdego działu anestezjologii. Polskie wydanie tej pozycji zostało podzielone na trzy tomy. Tom drugi zawiera rozdział na temat ryzyka i nadzoru w anestezji. Najdokładniejsze i najbardziej wyczerpujące źródło wiedzy z zakresu anestezjologii. Najważniejsze informacje umieszczone w tabelkach. Szczegółowe instrukcje postępowania z pacjentem przedstawione krok po kroku.

89,00 zł
33
Ziemia pracuje! - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Ziemia pracuje!
Dostępny6 szt.

Ziemia pracuje! to siódmy numer humanistycznego magazynu „Format P” przybierający formę wystawy-książki. Poświęcony jest konceptualnemu dziedzictwu Roberta Smithsona (1938 – 1973). Koncentrujemy się na współczesnych legendach, fikcji oraz zawłaszczeniach związanych z twórczością tego radykalnego artysty 40 lat po jego śmierci. Smithson jest artystą skrajnie zmitologizowanym a jego twórczość pozostaje jedną z najbardziej żywotnych legend XX-wiecznej sztuki. W polskim piśmiennictwie pojawia się jednak marginalnie lub w wyidealizowany sposób, jako jeden z pionierów sztuki ziemi, autor Spiral Jetty oraz domniemany piewca amerykańskiego krajobrazu. Żaden z tekstów Smithsona nie został dotąd przetłumaczony na język polski. Dlatego celem najnowszego numer „Formatu P” jest nie tylko zapełnienie tej luki, lecz także refleksja na temat żywotności idei artysty, które krążą w obiegu „z drugiej ręki” – poprzez przekaz ustny, śladową dokumentację czy nawet sfabrykowane informacje. Ziemia pracuje! to kolejny rozdział badań i spekulacji wokół projektu intelektualnego opartego na twórczości Smithsona, które dążą do weryfikacji pewnych proroctw, dotyczących m.in. architektury, industrializacji i muzeów, głoszonych w tekstach artysty z przełomu lat 60. i 70. W numerze zgromadzone zostały prace ponad dwudziestu artystów oraz badaczy. Niektórzy z nich, jak Center for Land Use Interpretation czy Cyprien Gaillard bezpośrednio odnoszą się do smithsonowskich idei. W większości przypadków jednak owe związki są bardziej niejednoznaczne. Prace artystów zostały uporządkowane według logiki czterech wybranych tekstów Smithsona końca lat 60., które traktować możemy jako instrukcje pomagające nawigować po świecie pojęć i definicji skonstruowanym przez artystę (język jako byt materialny, przesunięcie, miejsce kontra nie-miejsce, muzeum pustki, świat jako wystawa etc.), są to: A Sedimention of the Mind: Earth Projects (1968), Language to Be Looked At And/ Or Things to Be Read (1967), The Artist as Sight-Seer; Or, A Dintrophic Essay (1966-1967) oraz Some Void Thoughts on Museums (1967). Ich aktualność oraz wpływ na współczesne praktyki artystyczne są bezsprzeczne, choć nie zawsze uświadomione. Prolog do wystawy to kanoniczny tekst Smithsona A Tour of the Monuments of Passaic, New Jersey (1967), który zapowiada wiele z dzisiejszych strategii artystycznych: krytyczną turystykę, nowy instytucjonalizm, fuzje sztuki z architekturą, zainteresowanie naukami ścisłymi czy traktowanie miast jako „gotowych wystaw”. Jako epilog użyty został tekst mojego „delegowanego” wykładu …of Love, Springing from Pain and Despondency, Agony and Death, wygłoszonego przez brzuchomówcę Iana Saville’a i sopranistkę Marzenę Lubaszko podczas konferencji Radykalne języki w Cricotece, w 2012 roku. Smithson wystąpił podczas wykładu jako lalka, wykonana przez artystę Tomasza Kowalskiego. Obserwujemy powrót obsesji dotyczących „świata, który staje się muzeum”, szukamy odpowiedzi na pytania o przyszłość i etykę zawodu artysty-przewodnika po świecie ruin oraz muzeach-sarkofagch, jednocześnie wspominając smithsonowski truizm: „Nic nie jest nowe, ale też nic nie jest stare”… (tekst: Sebastian Cichocki)

25,00 zł
17,99 zł

Rabat 28,0%
oszczędzasz 7,01 zł

34
Kodeks pracy po zmianach - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Kodeks pracy po zmianach
Niedostępny
Brak

Książka ?Kodeks pracy po zmianach? to część serii wydawniczej Przepisy z komentarzem, w ramach której prezentujemy praktyczne omówienie obowiązujących przepisów. Książka zawiera omówienie zmian, jakie w ostatnich tygodniach weszły do Kodeksu pracy w zakresie: ? urlopów wychowawczych ? od 1 października 2013 r. obowiązują nowe zasady udzielania urlopów wychowawczych związane z ustanowieniem części urlopu dla każdego rodzica dziecka, która nie może być przeniesiona na drugiego rodzica; zmiany objęły także zasady ustalania wymiaru i prawa do urlopu wypoczynkowego, ? czasu pracy ? wprowadzenie 23 sierpnia 2013 r. elastycznego czasu pracy, na który składają się dłuższe (nawet 12-miesięczne) okresy rozliczeniowe, ruchomy i przerywany czas pracy, regulacje dotyczące odpracowywania wyjść prywatnych pracowników, a także nowy obowiązek pracodawców - sporządzanie indywidualnych rozkładów czasu pracy dla pracowników, ? uprawnień rodzicielskich z 17 czerwca 2013 r.- wprowadzenie nowego urlopu rodzicielskiego, zmiany w zasadach wykorzystywania urlopu macierzyńskiego oraz dodatkowego urlopu macierzyńskiego, wydłużenie okresu na skorzystanie z urlopu wychowawczego. ?Kodeks pracy po zmianach? dodatkowo zawiera omówienie zmian w ustawie o świadczeniach pieniężnych z ubezpieczenia społecznego w razie choroby i macierzyństwa, a także w innych ustawach ? m.in. o dodatkowym wynagrodzeniu rocznym, o promocji zatrudnienia i instytucjach rynku pracy, systemie ubezpieczeń społecznych, Karcie Nauczyciela. Stan prawny na 1 października 2013 roku.

49,90 zł
41,92 zł
Powiadomienie

Rabat 16,0%
oszczędzasz 7,98 zł

35
Kokaina - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Kokaina
Niedostępny
Brak

Kokaina to opowieść o poważnych problemach dojrzewania, które, niestety, wracają w dorosłym życiu. Krzysztof, trzydziestolatek z Gliwic, jak wielu młodych Polaków wyemigrował z Polski do Wielkiej Brytanii w poszukiwaniu ziemi obiecanej. Wyjechał czysty, choć z bagażem doświadczeń narkomana, ze świadomością ciągłego zagrożenia uzależnieniem od narkotyków. Rzeczywistość na Wyspach jest oczywiście inna od tej mu znanej, rodzimej – ciekawa, absorbująca, ale i groźna. I tam czyhają niebezpieczeństwa, z którymi bohater radzi sobie dobrze, gorzej i najgorzej – bo swoje problemy małżeńskie chce rozwiązać za pomocą kokainy właśnie. Kokaina to wnikliwe studium nałogu, zwłaszcza relacji w grupie narkomańskiej, która nastoletniemu bohaterowi zastępowała rodzinę. Okres wypaczonych norm moralnych, ale i pięknych przyjaźni, euforii, ale i przejmującego braku wiary w siebie – negatywy, jak się później okazuje, nie do przezwyciężenia i prowadzące do destrukcji. Z retrospekcji wyłania się obraz Polski lat 80. i 90. XX w. – oczami małego i dorastającego Krzysia widzimy ówczesnych „biznesmenów”, którzy przy szalonym zaangażowaniu z handlu między Turcją a NRD, z łóżek polowych dorabiają się własnych sklepów, dobrze prosperujących firm, obłożonych jednak olbrzymimi kredytami. Kokaina to również zapis obserwacji Polaków żyjących na Wyspach. Czy czują się zawodowo spełnieni, czy tylko zadowoleni z tamtejszego systemu socjalnego; czy opiewane perspektywy rozwoju są prawdziwe, czy to tylko szpan przed znajomymi w kraju; czy czują się jeszcze Polakami, czy już angolami, jaki jest ich stosunek do państwa wielokulturowego; czy to tylko spleen wywołany permanentnym zachmurzeniem, czy już depresja…

39,00 zł
26,91 zł
Powiadomienie

Rabat 31,0%
oszczędzasz 12,09 zł

36
Agata z Placu Słonecznego. Tom 3. Agato, zostań! - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Agata z Placu Słonecznego. Tom 3. Agato, zostań!
Niedostępny
Brak

Agato, zostań! to trzeci tom serii „Agata z Placu Słonecznego”. Rodzice piątki z ulicy Fortecznej powrócili już z Papui-Nowej Gwinei. Agata postanawia odejść, wezwana listem z końca świata. Dzieci podejmują wyprawę po tajemniczy naszyjnik aby ofiarować go w darze ukochanej niani, z nadzieją że z nimi zostanie. W trzecim tomie podopieczni Agaty odkryją kim są Stroiciele Snów, poznają tajemniczą królową żab, odszukają Włóczykija, a także odwiedzą planetę Małego Księcia. Zawsze jednak będą wracać na plac Słoneczny, tam gdzie wszystko rozpoczyna się na nowo. „Agata z Placu Słonecznego” Ewy Karwan-Jastrzębskiej to pięknie ilustrowana przez Annę Pol lektura dla dzieci i dla dorosłych.

32,90 zł
23,69 zł
Powiadomienie

Rabat 28,0%
oszczędzasz 9,21 zł

37
Kartki 3D Father Christmas Snow Globe - Artykuły papiernicze i biurowe
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Kartki 3D Father Christmas Snow Globe
Fridolin
Niedostępny
Brak

Śnieżna kula w 3D - z motywem bożonarodzeniowym.

21,03 zł
Powiadomienie
38
Brainbox Matematyka - Gry planszowe
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Brainbox Matematyka
Albi, od 7 lat
Niedostępny
Brak

Patrz uważnie na kartę przez 10 sekund. Zapamiętaj kolory, kształty i inne szczegóły przedstawione na pięknych obrazkach. Odwróć kartę i odpowiedz na wszystkie pytania (odpowiedzi zapisz na kartce papieru). Jeśli odpowiedziałeś poprawnie na wszystkie pytania możesz zatrzymać kartę. Jeśli jakaś odpowiedź jest błędna odkładasz kartę do pudełka. Zobacz ile kart uda Ci się zdobyć w 10 minut. Zawartość: - 71 kart, - 1 karta z zasadami gry, - 1 klepsydra, - 1 kostka. Gra dla 2-4 graczy, powyżej 4 lat.

65,60 zł
59,04 zł
Powiadomienie

Rabat 10,0%
oszczędzasz 6,56 zł

39
Janosik i Dobry Pasterz - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Janosik i Dobry Pasterz
Niedostępny
Brak

Jak w dzisiejszych czasach zostaje się Janosikiem? W bardzo prosty sposób – gdy człowiek nie bardzo wierzy, że nauka ma sens a uczciwą pracą można pomagać ludziom. Wówczas na drodze prędzej czy później spotka „czarownice”, które namówią go do bardziej radykalnego czynienia dobra. Tylko czy nadal będzie to jeszcze dobro? Bajkowy Janosik-student, którego na potrzeby słuchowiska Janosik i Dobry Pasterz wykreował Teatr Dobrego Serca z Warszawy, sam już nie wie, po co studiuje; zgubił drogę do domu i sens swojego życia. Zostaje więc hersztem zbójników (nietypowych, bo w spódnicach), by zabierać bogatym i oddawać biednym. Daje się oszukać, że ci pierwsi są źli, zaś ci drudzy zawsze dobrzy. W tle Janosikowych rewolucji spokojnie pasą się owce. Mają wszystko, czego im potrzeba, są bezpieczne, radosne i pewne opieki, którą zapewnia im Dobry Pasterz. Spotkania z nimi uzmysławiają młodemu rozbójnikowi, że kradnąc, dobra nie czyni, a właściwą drogą, której rozpaczliwie poszukuje, jest sam Pasterz, choć, by słuchać Jego głosu, bynajmniej nie musi zamienić się w naiwną owieczkę. Na początek wystarczy porzucić ciupagę i wrócić na studia. Słuchowisko Janosik i Dobry Pasterz to zabawna i mądra opowieść przystrojona odgłosami górskich hal i tradycyjną góralską muzyką w nowoczesnych aranżacjach Krzysztofa Maciejowskiego. Rodzice, dziadkowie czy wychowawcy znajdą w niej wszystko, co chcieliby dać dzieciom: morał (choć nie moralizatorstwo), prawdziwy poetycki rym, prostą (choć nie prostacką) muzykę, zabawne (lecz nie pozbawione smaku) żarty. A dzieci – dobrą zabawę! Słuchowisko Janosik i Dobry Pasterz powstało na podstawie autorskiego spektaklu Teatru Dobrego Serca z Warszawy, który w sposób radosny, pogodny oraz wolny od moralizatorstwa pragnie mówić o rzeczach pięknych, ważnych i mądrych. Bajka przeznaczona jest dla dzieci od lat 3. Płyta oprócz słuchowiska zawiera dodatkowo piosenki ze słuchowiska. Scenariusz i reżyseria: Jerzy Latos Aranżacje muzyczne: Krzysztof Maciejowski Mix i mastering: Marcin Iskrzycki Projekt graficzny: Ewa Kuriata W utworze pt. "Dobry Pasterz" gościnnie występuje Martyna Franek.

27,90 zł
20,93 zł
Powiadomienie

Rabat 25,0%
oszczędzasz 6,97 zł

40
Moja książeczka dźwiękowa Looney Tunes - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Moja książeczka dźwiękowa Looney Tunes
Niedostępny
Brak

Dzięki tej wyjątkowej książeczce bohaterowie znanej serii Looney Tunes, kot Sylwester i ptaszek Tweety, zagoszczą w Waszych domach: wystarczy nacisnąć przycisk i już rozbrzmiewa zaskakujący dźwięk! Zwariowana opowieść, zabawne ilustracje i zaskakujące efekty dźwiękowe zapewnią dzieciom radosne chwile wspaniałej zabawy. Książka z obrazkami i 10 efektami dźwiękowymi

15,90 zł
12,99 zł
Powiadomienie

Rabat 18,3%
oszczędzasz 2,91 zł

41
Eksperymenty budowlane - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Eksperymenty budowlane
Niedostępny
Brak
ostatnio dostępny: 2022.11.27

Czy wiesz, w jaki sposób zrobić z surowych jajek stabilne kolumny? Dlaczego robotnicy budowlani noszą kaski? I na jakiej zasadzie działa śruba? W tej książeczce mali odkrywcy znajdą całe mnóstwo ciekawych eksperymentów poświęconych budowaniu. W książeczce: – 15 fascynujących eksperymentów, – przejrzyste instrukcje i powszechnie dostępne pomoce czynią odkrywanie dziecinnie prostym, – doświadczenia odpowiednie dla grup przedszkolnych, – eksperymenty sprawdzone przez wychowawców. Dla ciekawych świata dzieci – od 4 lat.

14,80 zł
11,99 zł
Powiadomienie

Rabat 19,0%
oszczędzasz 2,81 zł

42
Księga zakazanych rozkoszy. Audiobook - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Księga zakazanych rozkoszy. Audiobook
Niedostępny
Brak

W klasztorze Świętego Kosza, popularnym burdelu w Moguncji, zwykła radość ustąpiła miejsca głębokiej ciszy. Zamordowana została Zelda, jedna z najstarszych i najbardziej wymagających specjalistek od zakazanych przyjemności. W mrocznym opactwie pod Strasburgiem Jan Gutenberg eksperymentuje z prasą drukarską. Kiedy udaje mu się wydrukować pierwsze egzemplarze, zostaje aresztowany pod zarzutem handlu apokryfami i uznany za falsyfikatora. Co łączy go ze zbrodnią w klasztorze? Czy Gutenberg był genialnym wynalazcą, czy oszustem, którego przestępstwa aż do dzisiaj pozostawały w ukryciu? Czyta Janusz Zadura.

34,90 zł
25,13 zł
Powiadomienie

Rabat 28,0%
oszczędzasz 9,77 zł

43
Party Time. Wielki Zakład - Gry planszowe
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Party Time. Wielki Zakład
Albi, od 11 lat
Dostępny3 szt.

Pokażcie, co potraficie! Przejrzyjcie przeciwników i załóżcie się z nimi! Gra Party Time Wielki Zakład jest idealna na każdą imprezę i spotkanie towarzyskie. Wszystko jedno, ile macie lat, bawcie się i miejcie z tego frajdę. Party Time Wielki Zakład to kontynuacja gry Party Time, którą pokochało wielu z Was. Nie jest to dodatek, tylko samodzielna gra. W Wielkim Zakładzie będziecie mogli zakładać się z drużyną przeciwników o to, że nie dadzą rady wykonać zadania, które dla nich wybierzecie. Zadania słowne sprawdzą Wasz zasób słów oraz pamięć, twórcze - pozwolą pochwalić się artystyczną duszą. Dzięki zadaniom ruchowym rozruszacie swoje ciała i umysły. W tej grze będziecie zarówno triumfować, jak i ponosić porażki, ale przede wszystkim będziecie się doskonale bawić! Zawartość - dwustronna plansza w kształcie ruletki, - 6 żetonów zakładów, - 6 figurek, - plastelinę, - klepsydrę, - 249 kart z 1494 zadaniami, - zasady gry. Wiek graczy: 11+ Liczba graczy: 4+ Czas rozgrywki: 45 minut

78,70 zł
70,83 zł

Rabat 10,0%
oszczędzasz 7,87 zł

44
Basia. Wielka księga - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Basia. Wielka księga
Niedostępny
Brak

Przedstawiamy zbiór opowiadań publikowanych w latach 2011-2012 w miesięczniku „Dziecko”. Widzimy Basię i jej rodzinę w najróżniejszych sytuacjach – czasem śmiesznych, czasem poważnych, zawsze prawdziwych.

39,99 zł
29,59 zł
Powiadomienie

Rabat 26,0%
oszczędzasz 10,40 zł

45
Gawędy o sztuce XIII-XV wiek - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Gawędy o sztuce XIII-XV wiek
Dostępny38 szt.

Zapraszamy czytelnika do odbycia pasjonującej podróży do Włoch doby renesansu. Podążymy śladami bohaterów Żywotów Giorgio Vasariego, poznamy prywatne życie wielkich mistrzów i ich mecenasów. Nie będziemy stronić od anegdot oczywiście nie zapomnimy o ich dziełach, na które spojrzymy przez pryzmat biografii twórców. Bogactwo materiału jest imponujące! Autorka pisze przy tym z taką werwą, że bez reszty wciąga czytelnika w swoją opowieść. I chociaż gawędy te dotyczą tylko wybranych i ulubionych artystów autorki, to niewątpliwie mogą zachęcić czytelnika do podjęcia dalszych poszukiwań na własną rękę.

64,00 zł
56,32 zł

Rabat 12,0%
oszczędzasz 7,68 zł

46
Przypowieści mnichów o miłości i przyjaźni - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Przypowieści mnichów o miłości i przyjaźni
Dostępny12 szt.

Sentencje mnichów to pouczające mądrości ubrane w krótkie opowieści z życia religijnych mędrców. Przypowieści pełne są refleksji i przemyśleń, czasem praktycznych porad, które pokazują zagadnienia „miłości” i „przyjaźni” w świetle doświadczenia mnichów. Słowo, zapomniane trochę jako narzędzie pomocy, w prezentowanych przypowieściach staje się wsparciem dla ludzi szukających porady, rozwiązania problemu, czy wskazania drogi postępowania w konkretnej sytuacji. Zebrane przypowieści to zbiór mądrości mnichów i pustelników – ich asceza, odrzucenie dóbr życia codziennego, ubogaciło ich życie duchowe, z którego, jak widać, możemy korzystać do dzisiaj.

22,00 zł
15,99 zł

Rabat 27,3%
oszczędzasz 6,01 zł

47
Modlitewnik do Bożego Miłosierdzia - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Modlitewnik do Bożego Miłosierdzia
Niedostępny
Brak
ostatnio dostępny: 2022.12.22

Modlitewnik.

14,90 zł
10,99 zł
Powiadomienie

Rabat 26,2%
oszczędzasz 3,91 zł

Wróć do góry