hamburger
Menu
Kategorie
Kategorie
Wyszukaj książkę, grę, puzzle, zabawkę
Książki
Zabawki
Puzzle
Gry planszowe
Audiobooki
Muzyka
Filmy

Kalendarz premier z dnia 2013.10.30

Poniżej znajduję się lista książek oraz innych produktów, które ukazały się tego dnia, czyli w środę 30 października 2013 roku. Na pierwszym miejscu znajduje się Auta (Stephan Lomp), na drugim Na budowie (Stephan Lomp). Kolejny produkt to Intensywna krótkoterminowa psychoterapia dynamiczna (Patricia Coughlin, Della Selva) oraz Puzzle 120 elementów. Małe baletnice (Castorland).
1
Auta - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Auta
Dostępny
2924 szt.

W miasteczku Sprężyna Zdrój od samego rana panuje duży ruch. Mieszkańcy mają pełne ręce roboty, a na ulicach jest tłoczno. Straż pożarna, karetka pogotowia, śmieciarka, policja, taksówka, dźwig, koparka, kombajn, wyścigówka czy paralotnia – to tylko niektóre z pojazdów, których możesz szukać w tej pełnej kolorowych i szalonych przygód książce obrazkowej. Pod koniec dnia wszyscy spieszą się na wielki wyścig o Sprężynowe Grand Prix – musisz też być tam i ty! Wielkoformatowe książki obrazkowe z twardego kartonu – każda rozkładówka to kolorowa panorama pełna szczegółów i przygód, z której oglądania nawet najmłodsze dzieci będą czerpać radość i satysfakcję.

24,90 zł
17,99 zł

Rabat 27,8%
oszczędzasz 6,91 zł

48 osób kupiło
2
Na budowie - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Na budowie
Dostępny
3003 szt.

Wybierz się na budowę do miasteczka Sprężyna Zdrój! Tylko załóż kask i kalosze! Betoniarka, spychacz, walec, dźwig i wywrotka są już na miejscu. Wkrótce rozpocznie się budowa nowego domu oraz fantastycznego Sprężynowego Centrum Nauki! Tuż obok powstaje domek na drzewie, mały basen oraz nowe drogi i chodniki. Czy zauważysz zmieniające się pory roku? Przyłącz się do nas szybko, a razem uda nam się odkryć nawet szkielet dinozaura! Wielkoformatowe książki obrazkowe z twardego kartonu – każda rozkładówka to kolorowa panorama pełna szczegółów i przygód, z której oglądania nawet najmłodsze dzieci będą czerpać radość i satysfakcję.

24,90 zł
18,99 zł

Rabat 23,7%
oszczędzasz 5,91 zł

15 osób kupiło
3
Intensywna krótkoterminowa psychoterapia dynamiczna - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Intensywna krótkoterminowa psychoterapia dynamiczna
Dostępny
22 szt.

Od niedawna powstaje coraz więcej krótkoterminowych metod psychoanalizy. Jedną z najbardziej znanych i najdokładniej zbadanych jest innowacyjna intensywna krótkoterminowa psychoterapia dynamiczna stworzona przez dr. Habiba Davanloo, u którego szkoliła się autorka niniejszej publikacji. Książka została uporządkowana w sposób metodyczny, stanowiący odzwierciedlenie procesu terapii: od pierwszego kontaktu aż do badania kontrolnego po terapii. Publikacja zawiera szczegółowe przykłady kliniczne pokazujące, w jaki sposób teoria przekłada się na techniki o niespotykanej wcześniej sile i skuteczności.

57,00 zł
45,03 zł

Rabat 21,0%
oszczędzasz 11,97 zł

10 osób kupiło
4
Puzzle 120 elementów. Małe baletnice - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Puzzle 120 elementów. Małe baletnice
Castorland, 120 elementów
Dostępny
31 szt.

Puzzle 120-elementowe – klasyczne puzzle dziecięce Znajdziemy tutaj motywy popularnych bajek, samochody i specjalistyczne pojazdy, jak również domowe oraz dzikie zwierzęta. Starannie dobrane wzornictwo, doskonała jakość oraz cenne walory dydaktyczno-wychowawcze to niewątpliwe atuty puzzli klasycznych, dzięki którym marka Castorland jest znana i ceniona w ponad 40 krajach. Cechy produktu: – wysoka jakość nadruku, – duże nasycenie kolorów, – idealnie dopasowane elementy, – różnorodność kształtów, – wykonane z tektury o zwiększonej grubości, – odporne na zginanie, – możliwość przyklejenia i powieszenia jako obraz. Rozmiar obrazka po ułożeniu: 32.0 x 23.0 cm Rozmiar opakowania: 24.5 x 17.5 x 3.7 cm

12,19 zł
9,99 zł

Rabat 18,0%
oszczędzasz 2,20 zł

5 osób kupiło
5
LABIrynt - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
LABIrynt
Epideixis, od 6 lat
Dostępny
17 szt.

LABIrynt” to uniwersalna gra logiczna dla graczy powyżej 6. roku życia. Charakteryzuje się prostymi zasadami, ale mocno aktywizuje wszystkich graczy. To chyba jedyna gra planszowa, w którą jednocześnie może grać nawet 35 osób. Założenia gry zostały opracowane przez pedagogów pracujących na co dzień z dziećmi i mających wieloletnie doświadczenie w pracy z nimi. Są odbiciem treści zawartych w podstawie programowej nauczania zintegrowanego. Dzięki temu z powodzeniem mogą być wykorzystywane jako uzupełniający materiał dydaktyczny. Grając w „LABIrynt” dzieci nabywają i utrwalają umiejętność orientacji na płaszczyźnie. Uczestnicząc w rozgrywce ćwiczą też koncentrację, logiczne myślenie, przewidywanie i wyciąganie wniosków. Dorosłym, którzy sięgną po „LABIrynt”, gra dostarczy wiele emocji i umożliwi intelektualną rywalizację, ponieważ wymusza skupienie, podzielność uwagi przy kontrolowaniu ruchów swoich przeciwników oraz przewidywania posunięć tak, aby samemu jak najszybciej dojść do celu. Jest w niej duża losowość, która generuje zaskakujące sytuacje. W połączeniu z wielością kombinacji sprawią one, że każda rozgrywka jest niepowtarzalna. Gra „LABIrynt” może być doskonałą rozrywką intelektualną i towarzyską, a przede wszystkim atrakcyjną pomocą edukacyjną w szkole. Zawartość opakowania: • 35 dwustronnych plansz, • 6 pionków, instrukcję.

45,00 zł
38,25 zł

Rabat 15,0%
oszczędzasz 6,75 zł

5 osób kupiło
6
Naboje atramentowe Pelikan 4001, turkusowe, 6 sztuk - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Naboje atramentowe Pelikan 4001, turkusowe, 6 sztuk
Hasta, 6 sztuk
Dostępny
13 szt.

Naboje atramentowe do piór. Kolor turkusowy. 6 sztuk w opakowaniu.

6,99 zł
4 osoby kupiły
7
Plastelina z brokatem, 6 kolorów - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Plastelina z brokatem, 6 kolorów
Astra, 6 sztuk
Dostępny
18 szt.

Plastelina jest przeznaczona dla dzieci do zabawy i nauki modelowania w szkołach i przedszkolach, jak również w pracowniach plastycznych. Delikatna w dotyku i łatwa w modelowaniu plastelina nie klei się do rąk oraz nadaje się do wielokrotnego użytku. Produkowana jest z zastosowaniem doskonałych, bezpiecznych składników. Nadaje się do wykonywania wielu prac, m.in. modeli małych i dużych, odciskania wzorów, wykrawania foremkami, tworzenia obrazów poprzez rozcieranie palcami, a także do ćwiczeń terapeutycznych.

5,99 zł
4 osoby kupiły
8
Czytam sobie. Poziom 3. Pan Fortepianek - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Promocja
Czytam sobie. Poziom 3. Pan Fortepianek
Dostępny
15 szt.

Pewnego dnia Maciek budzi się z bólem brzucha. Nie ma siły iść do szkoły. Babcia podejrzewa, że to wymówka, jednak na wszelki wypadek dzwoni po znajomego doktora, pana Fortepianka, który po zbadaniu chłopca zaleca nader niezwykłą terapię… Połykam strony, trzeci poziom serii „Czytam sobie”, to świetny sposób na utrwalenie nauki czytania. Wciągające historie, napisane dłuższymi i bardziej złożonymi zdaniami, są dziełem wybitnych polskich autorów. Duża czcionka ułatwia czytanie, a słowa zaznaczone gwiazdką są wyjaśnione w alfabetycznym słowniczku na końcu książki. Forma książek zgodna jest z zaleceniami metodyków.

14,99 zł
10,99 zł

Rabat 26,7%
oszczędzasz 4,00 zł

3 osoby kupiły
9
Czytam sobie. Poziom 2. Bigos z Mamutka - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Promocja
Czytam sobie. Poziom 2. Bigos z Mamutka
Dostępny
2 szt.

W horrorze musi wydarzyć się coś przerażającego, a w horrorku? Sprawdźcie. Zdradzę jedynie, że spotkacie wesołego Mamutka, jego niezbyt odważnych przyjaciół, Wronę Bez Ogona i hipopotama Hlipa oraz okropnego łobuza Łysego Tłuka, który nosi wielki kij i gar na bigos. Składam zdania, drugi poziom serii „Czytam sobie”, to dobry pomysł na kontynuację nauki czytania. Świetne, zabawne historie są dziełem wybitnych polskich autorów. Opowiadania napisane są dłuższymi zdaniami oraz zawierają elementy dialogu. Bardzo duża czcionka ułatwia czytanie, a zamieszczone po bokach stron ramki służą do ćwiczenia sylabowania. Wysokiej klasy kolorowe i zabawne ilustracje są harmonijnym uzupełnieniem czytanego tekstu. Forma książek zgodna jest z zaleceniami metodyków.

12,99 zł
8,99 zł

Rabat 30,8%
oszczędzasz 4,00 zł

3 osoby kupiły
10
Święta Jadwiga Królowa Polski - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Święta Jadwiga Królowa Polski
Dostępny
19 szt.

Kolejna książka z serii przedszkolnej. Tym razem to historia św. Jadwigi – króla Polski, która rządziła naszym krajem mądrze i sprawiedliwie.

7,90 zł
6,99 zł

Rabat 11,5%
oszczędzasz 0,91 zł

2 osoby kupiły
11
Mali misjonarze 2. Jak dzieci na całym świecie doświadczają miłości Jezusa - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Mali misjonarze 2. Jak dzieci na całym świecie doświadczają miłości Je...
Dostępny
5 szt.

Pan Jezus bardzo kocha każde dziecko. Czy małe, czy duże, białe, czarne, czy żółte – każde jest dla Niego niezwykle cenne. Chcecie się o tym przekonać? Przeczytajcie tę książeczkę, a zobaczycie, jak Pan Jezus okazuje miłość dzieciom na całym świecie, a one z wielką radością przekazują ją innym. To właśnie są mali misjonarze! Znajdziecie w niej również odpowiedzi na wiele pytań, które stawiają sobie dzieci w różnych częściach świata: • Czy małe dziecko może być prorokiem? • Jak długo trzeba prosić Pana Jezusa o odpowiedź na modlitwę? • Czy osły przestrzegają sabatu? • Czy pies może komuś pomóc poznać Jezusa? • Poznajcie nowych przyjaciół i ich przygody, a dowiecie się: • Dlaczego Takila nie bał się, chociaż spędził całą noc na pustyni wśród lwów? • Czy kulawy chłopiec może zrobić coś dla Pana Jezusa? • Co sprawiło, że Rusłan nie bał się kary?

20,00 zł
14,99 zł

Rabat 25,1%
oszczędzasz 5,01 zł

1 osoba kupiła
12
Literackie portrety żołnierzy wyklętych - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Literackie portrety żołnierzy wyklętych
Dostępny
6 szt.

"Książka Soleckiego zajmuje się historią zakłamywania i (niezbyt niestety budującą, objętościowo skromną) historią odkłamywania naszych dziejów przez literaturę. Słabość, ułomność, nieśmiałość połączona niemal z poczuciem winy tych prób odkłamywania bierze się stąd, że prawie wszyscy wybitni pisarze krajowi wzięli udział w fałszowaniu rzeczywistości w interesie komunistycznej władzy i własnym. Znani literaci przez lata dorabiali najwznioślejszą ideologię do najpotworniejszych zbrodni. Na ich kłamstwach wyrosły autorytety moralne i finansowe - ujawnienie prawdy zagraża interesom zbyt wielu ludzi. W Polsce wciąż trwa walka AK i UB. Teraz II pokolenia AK i II pokolenia UB. Dobrym, znakomicie pogłębiającym pracę zabiegiem Soleckiego jest połączenie analizy literackiej z przypomnieniem historycznego tła wydarzeń. Unaocznia to ogrom fałszu i pogardę literatów propagandzistów nie tylko dla prawdy, ale także dla czytelników. Nic nie jest tak zabójcze dla kłamców i ich dzieł jak przypomnienie faktów i słów. Solecki to właśnie robi?".

39,40 zł
28,37 zł

Rabat 28,0%
oszczędzasz 11,03 zł

1 osoba kupiła
13
Naśladowanie Chrystusa. Droga do zjednoczenia z Bogiem w nauczaniu św. Jana od Krzyża - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Naśladowanie Chrystusa. Droga do zjednoczenia z Bogiem w nauczaniu św....
Niedostępny
Brak
ostatnio dostępny: 2021.09.22

W swojej książce Secundino Castro OCD przedstawia niejako istotę „ewangelii według św. Jana od Krzyża” – opis drogi Świętego ku Jezusowi Chrystusowi, ukazanej z jego osobistej, wewnętrznej perspektywy. Dzięki temu czytelnik może odkryć głębię i bogactwo duchowości hiszpańskiego mistyka wraz z możliwościami, jakie ofiaruje ona współczesnemu człowiekowi. Autor uporządkował teksty św. Jana od Krzyża w taki sposób, aby rozważania, zachowując klimat wypowiedzi Świętego, czytelnikom nieznającym go bliżej posłużyły za wprowadzenie, natomiast dla specjalistów stały się kolejnym spotkaniem z najczystszą esencją jego myśli.

29,90 zł
21,53 zł
Powiadomienie

Rabat 28,0%
oszczędzasz 8,37 zł

14
Wkład do długopisu ścieralnego FriXion Point 0,5mm fioletowy 3szt - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Wkład do długopisu ścieralnego FriXion Point 0,5mm fioletowy 3szt
Hasta
Dostępny
11 szt.

Wkład do piór kulkowego Frixion Point, średnica kulki 0,5 mm. Opakowanie 3szt.

25,40 zł
15
Plastelina kwadratowa, 6 kolorów - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Plastelina kwadratowa, 6 kolorów
Astra, 6 sztuk
Dostępny
106 szt.

Plastelina jest przeznaczona dla dzieci do zabawy i nauki modelowania w szkołach i przedszkolach, jak również w pracowniach plastycznych. Delikatna w dotyku i łatwa w modelowaniu plastelina nie klei się do rąk oraz nadaje się do wielokrotnego użytku. Produkowana jest z zastosowaniem doskonałych, bezpiecznych składników. Nadaje się do wykonywania wielu prac, m.in. modeli małych i dużych, odciskania wzorów, wykrawania foremkami, tworzenia obrazów poprzez rozcieranie palcami, a także do ćwiczeń terapeutycznych.

4,99 zł
16
Kołobrulion A6 Odkrywca. Seria z geniuszami - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Kołobrulion A6 Odkrywca. Seria z geniuszami
Olesiejuk Sp. z o.o.
Dostępny
1053 szt.

Wyjątkowe zeszyty z charakterem! Autorska kolekcja brulionów zaprojektowana przez Beatę Pawlikowską! Odważny, uparty i wytrwały, odkrywca Ameryki, najsłynniejszy podróżnik i żeglarz świata. Ty też możesz taki być!

13,70 zł
10,99 zł

Rabat 19,8%
oszczędzasz 2,71 zł

17
Kołobrulion A6 Malarz. Seria z geniuszami - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Kołobrulion A6 Malarz. Seria z geniuszami
Olesiejuk Sp. z o.o.
Dostępny
1182 szt.

Wyjątkowe zeszyty z charakterem! Autorska kolekcja brulionów zaprojektowana przez Beatę Pawlikowską! Uparty, odkrywczy i odważny, malarz, rzeźbiarz i rysownik, współtwórca kubizmu, najsłynniejszy malarz świata. Ty też możesz taki być!

13,70 zł
10,99 zł

Rabat 19,8%
oszczędzasz 2,71 zł

18
Przepisy na cały rok - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Przepisy na cały rok
Niedostępny
Brak
ostatnio dostępny: 2020.07.24

Życie nigdy nie jest nudne, dlaczego więc gotowanie miałoby być takie? Stań się kreatorem kuchni, oderwij od starych nawyków i ciesz się, przyrządzając 366 bajecznych dań. Wzbogacaj swoją codzienną dietę sezonowymi warzywami, przyprawiaj dania egzotycznymi ziołami. Od tej pory nie musisz się zastanawiać, co przygotować na śniadanie, obiad czy kolację. Nieważne, czy szykujesz się do wytwornej kolacji czy też na obiad wpadną przyjaciele - zawsze znajdziesz na stronach tej książki odpowiedni przypis. Ponury zimowy dzień? Znajdźmy coś sycącego i ciepłego. Upalny lipcowy wieczór? Przyda się coś orzeźwiającego. I tak przez 365 dni, a jeśli masz szczęście, trafi się rok przestępny

30,00 zł
23,70 zł
Powiadomienie

Rabat 21,0%
oszczędzasz 6,30 zł

19
Pracowite maszyny. Zabawa, nauka, kolorowanie - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Pracowite maszyny. Zabawa, nauka, kolorowanie
Niedostępny
Brak
ostatnio dostępny: 2020.02.24

Niezwykły zestaw, który z pewnością ucieszy każdego malucha, pobudzi jego wyobraźnię i kreatywność. Przeczytaj, pokoloruj i poznaj pojazdy, które pomagają człowiekowi w pracy! W zestawie książka do kolorowania oraz 6 modeli pojazdów do zadań specjalnych z tylnym napędem. Wystarczy pociągnąć zabawkę do tyłu i puścić, by móc obserwować, jak się porusza! W serii `Zabawa, nauka, kolorowanie`: Szybkie auta, Na ratunek, Pracowite maszyny, W powietrzu.

32,00 zł
25,28 zł
Powiadomienie

Rabat 21,0%
oszczędzasz 6,72 zł

20
Szybkie auta. Zabawa, nauka, kolorowanie - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Szybkie auta. Zabawa, nauka, kolorowanie
Niedostępny
Brak
ostatnio dostępny: 2019.12.20

Niezwykły zestaw, który z pewnością ucieszy każdego malucha, pobudzi jego wyobraźnię i kreatywność. Przeczytaj, pokoloruj i poznaj pojazdy, które mkną po torze wyścigowym! W zestawie książka do kolorowania oraz 6 modeli samochodów wyścigowych z tylnym napędem. Wystarczy pociągnąć zabawkę do tyłu i puścić, by móc obserwować, jak się porusza! W serii „Zabawa, nauka, kolorowanie”: Szybkie auta, Na ratunek, Pracowite maszyny, W powietrzu.

32,00 zł
25,28 zł
Powiadomienie

Rabat 21,0%
oszczędzasz 6,72 zł

21
Czytam sobie. Oko w oko z diplodokiem. Poziom 2 - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Promocja
Czytam sobie. Oko w oko z diplodokiem. Poziom 2
Niedostępny
Brak
ostatnio dostępny: 2022.04.14

Bruno jest mały, słaby, a na dodatek nosi okulary grube jak denka od szklanek. W 1A nikt za nim nie przepada. Pewnego dnia cała klasa wybiera się na wycieczkę do Gadolandu, wielkiego parku, w którym zgromadzono szkielety dinozaurów. Mrożące krew w żyłach odkrycie, którego dokona tu mały Bruno, raz na zawsze odmieni jego los! „Składam zdania”, drugi poziom serii „Czytam sobie”, to dobry pomysł na kontynuację nauki czytania. Świetne, zabawne historie są dziełem wybitnych polskich autorów. Opowiadania napisane są dłuższymi zdaniami oraz zawierają elementy dialogu. Bardzo duża czcionka ułatwia czytanie, a zamieszczone po bokach stron ramki służą do ćwiczenia sylabowania. Wysokiej klasy kolorowe i zabawne ilustracje są harmonijnym uzupełnieniem czytanego tekstu. Forma książek zgodna jest z zaleceniami metodyków.

12,99 zł
8,99 zł
Powiadomienie

Rabat 30,8%
oszczędzasz 4,00 zł

22
Sposób na sen. Spokojne noce dla ciebie i twojego dziecka od niemowlęcia do pięciolatka - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Sposób na sen. Spokojne noce dla ciebie i twojego dziecka od niemowlęc...
Dostępny
41 szt.

Jesteś rodzicem małego dziecka padającym z niewyspania, bo twoje dziecko ma problemy ze snem? A może dopiero spodziewasz się dziecka, ale przeraża cię wizja nieprzespanych nocy, którą roztaczają przed Tobą znajomi? Chcesz poznać skuteczne sposoby na uregulowanie snu dziecka, a co za tym idzie – także i Twojego? Jeśli tak, to jest książka właśnie dla Ciebie.

26,90 zł
19,99 zł

Rabat 25,7%
oszczędzasz 6,91 zł

23
Rosyjski. Fiszki. Starter - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Rosyjski. Fiszki. Starter
Dostępny
15 szt.

Tytuł zawiera 540 słów i zwrotów niezbędnych każdej osobie rozpoczynającej naukę języka rosyjskiego. Materiał ujęto w 14 lekcjach, które stopniowo wprowadzają nowe zagadnienia leksykalne i gramatyczne. Te ostatnie ujęte są w formie przystępnych i krótkich komentarzy, pozwalających zrozumieć podstawy gramatyki języka rosyjskiego. Dzięki temu samodzielnie, bez potrzeby sięgania do podręcznika, opanować można podstawy języka rosyjskiego, umożliwiające poprawną komunikację. Hasła zaprezentowano na 300 trwałych kartonikach, które zaprojektowano ze szczególną dbałością o prostotę i przejrzystość.

49,00 zł
34,30 zł

Rabat 30,0%
oszczędzasz 14,70 zł

24
155 zadań o szeregach z pełnymi rozwiązaniami krok po kroku - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
155 zadań o szeregach z pełnymi rozwiązaniami krok po kroku
Niedostępny
Brak
ostatnio dostępny: 2021.08.31

Opracowanie dotyczy najważniejszych zagadnień związanych z szeregami. Są to przede wszystkim: badanie zbieżności szeregów, wyznaczanie obszarów zbieżności, rozwijanie funkcji w szeregi potęgowe i Fouriera. Problematyka szeregów stwarza bowiem często wiele wątpliwości, a przeanalizowanie pewnej porcji przykładowych rozwiązań pozwala poczuć się pewniej w nowych obszarach wyższej matematyki. Podobnie jak inne książki z tej serii opracowanie zawiera tylko niezbędne do rozwiązywania zadań informacje teoretyczne. Głównym celem opracowań z tej serii jest bowiem przegląd i prezentacja metod rozwiązywania zadań z różnych działów matematyki wyższej, tak aby mogły one stanowić istotną pomoc dla studentów kierunków technicznych i matematycznych a także wszystkich zainteresowanych.

22,25 zł
15,99 zł
Powiadomienie

Rabat 28,1%
oszczędzasz 6,26 zł

25
Przedwojenny Lwów. Najpiękniejsze fotografie - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Przedwojenny Lwów. Najpiękniejsze fotografie
Dostępny
23 szt.

opowieść o Lwowie snuje urodzona w tym mieście pisarka, dziennikarka i tłumaczka Żanna Słoniowska. Dzięki niej poznamy legendę o smoku świętojurskim, dowiemy się, dlaczego Lwów nazywany jest miastem-statkiem, mimo że rzekę ma ukrytą pod ziemią, odkryjemy mało znane fakty o polsko-ukraińskich walkach w 1918 roku, a przede wszystkim odbędziemy nastrojowy spacer ulicami przedwojennego Lwowa.

29,99 zł
21,59 zł

Rabat 28,0%
oszczędzasz 8,40 zł

26
Demoniczny Damianek, czyli strach ma moje oczy Tom 2 - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Demoniczny Damianek, czyli strach ma moje oczy Tom 2
Dostępny
3 szt.

Drugi zbiór sześciu komicznych historyjek o wyjątkowo nieznośnym Damianku. Szkolne wpadki i przygody na pograniczu realizmu i fantazji, których bohaterem jest ten chłopiec o niezwykle złośliwym charakterku, prawdopodobnie wywołają u czytelników nie mniejsze oburzenie niż w przypadku pierwszego tomu.

21,90 zł
16,99 zł

Rabat 22,4%
oszczędzasz 4,91 zł

27
Ciało i tożsamość w internecie - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Ciało i tożsamość w internecie
Niedostępny
Brak
ostatnio dostępny: 2022.10.17

Internet zmienia sposób, w jaki myślimy o sobie i swoich ciałach. To główna teza tej książki. Seweryn Rudnicki pokazuje trudności teorii socjologicznych ze stworzeniem modelu relacji ciała i jaźni. Analizując sposób, w jaki pisano o internecie od początków jego popularności, ujawnia jak bardzo nasze myślenie o tej technologii bywa przeniknięte problematyką ciała i tożsamości. Autor prezentuje też wypowiedzi internautów analizowane za pomocą stworzonego przez siebie modelu teoretycznego. Badanie to pokazuje, jakim redefinicjom ulegają pojęcia ciała i tożsamości podczas codziennych praktyk używania internetu. Seweryn Rudnicki (AGH Akademia Górniczo-Hutnicza w Krakowie) – socjolog i psycholog, doktor nauk humanistycznych, adiunkt na Wydziale Humanistycznym AGH w Katedrze Socjologii Gospodarki i Komunikacji Społecznej. Jako uczony i analityk uczestniczył w realizacji kilkudziesięciu projektów badawczych: naukowych, biznesowych i pozarządowych. Jego zainteresowania naukowe to: socjologia ciała, socjologia internetu i nowych mediów, zastosowanie semiotyki w badaniach marketingowych oraz rola nauk społecznych w tworzeniu innowacji dla gospodarki i społeczeństwa.

32,60 zł
28,69 zł
Powiadomienie

Rabat 12,0%
oszczędzasz 3,91 zł

28
Niezwykłe światy Arabelki - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Niezwykłe światy Arabelki
Dostępny
4 szt.

Pewnego dnia Arabelka postanawia odkryć tajemnicę opuszczonego domu. Po wejściu do niego odnajduje ściążkę prowadzącą wprost do... głębokiego lasu. Tam spotyka kobietę, z którą wyrusza w niesamowitą podróż. Poznaje m.in. Miasto z innego świata, Podwodne Miasteczko, Wyspy Makaronowe, Krainę Dłoni, a także Muzeum Osobliwości. Wraz z nowymi przyjaciółmi: Lisią Dziewczynką, Haroldem, Trojaczkami, Edwardem, Karolinką udaje jej się przeżyć niezwykłe przygody. Wyrusz już dziś w fascynującą podróż i poznaj światy Arabelki!

15,90 zł
11,99 zł

Rabat 24,6%
oszczędzasz 3,91 zł

29
Korytarz podziemny B - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Korytarz podziemny B
Dostępny
8 szt.

Podwarszawskie podziemia. 7. tom Kryminałów przedwojennej Warszawy Najlepsza książka Aleksandra Błażejowskiego Moskwa, Warszawa, przełom lat 20. i 30. XX w. Inżynier Stefan Barczyński przebywa na delegacji w sowieckiej Rosji. Poznaje tam piękną i zmysłową kobietę. Po powrocie spotyka dawno niewidzianego przyjaciela ze szkolnych lat, powracającego z Ameryki. Życie Barczyńskiego płynie niby spokojnie dalej, jednak znaków zapytania i zbiegów okoliczności jest coraz więcej...

39,90 zł
28,73 zł

Rabat 28,0%
oszczędzasz 11,17 zł

30
Czarodziejka i inne bajki - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Czarodziejka i inne bajki
Niedostępny
Brak
ostatnio dostępny: 2020.11.20

Proponujemy Państwu nową serię Biblioteczka maluszka, w której oprócz bajek na dobranoc znajdą się zbiory zagadek i wierszy, pierwsze encyklopedie i inne książki edukacyjne. Bardzo duży wpływ na umysłowy i psychiczny rozwój małego dziecka mają odpowiednie książki czytane mu przez rodziców, ponieważ pobudzają jego wyobraźnię i wrażliwość. Ponadto wspólna lektura pogłębia więzi między rodzicami a dziećmi. Dziecko stopniowo rozszerza swój zakres słownictwa i w przyszłości samo będzie chętniej sięgać po książki. Mamy nadzieję, że ich lektura dostarczy wielu wspaniałych i przyjemnych chwil.

7,00 zł
5,99 zł
Powiadomienie

Rabat 14,4%
oszczędzasz 1,01 zł

31
Święty Franciszek i wilk z Gubbio WDS - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Święty Franciszek i wilk z Gubbio WDS
Dostępny
11 szt.

Pięknie ilustrowana bajka o św. Franciszku - przyjacielu najbardziej groźnych zwierząt.

7,90 zł
6,99 zł

Rabat 11,5%
oszczędzasz 0,91 zł

1 osoba kupiła
32
Słownik obrazkowy niemiecko-polski - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Słownik obrazkowy niemiecko-polski
Dostępny
25 szt.

27 500 haseł, 384 tablice z rysunkami, szczegółowe pojęcia i terminologia specjalistyczna. Szeroki zakres tematyczny: człowiek i jego środowisko, wszechświat, budowa atomu, świat zwierząt i roślin, przemysł, rzemiosło, środki komunikacji, sport itp. Indeksy - niemiecki i polski. Opracowanie na podstawie 4. wyd. Duden Bildwörterbuch der deutschen Sprache

101,60 zł
71,12 zł

Rabat 30,0%
oszczędzasz 30,48 zł

33
Finansowanie rozwoju źródeł wytwórczych... - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Finansowanie rozwoju źródeł wytwórczych...
Niedostępny
Brak
ostatnio dostępny: 2021.08.04

We współ­cze­snym świe­cie ener­gia elek­trycz­na jest jed­nym z głów­nych za­so­bów wpły­wa­ją­cych na roz­wój go­spo­dar­czy. Pol­ski sek­tor elek­tro­ener­ge­tycz­ny od lat bo­ry­ka się z pro­ble­ma­mi wy­ni­ka­ją­cy­mi m.in. z wy­so­kie­go stop­nia zu­ży­cia tech­nicz­ne­go i eko­no­micz­ne­go. Sy­tu­acja ta oraz wy­mo­gi pa­kie­tu kli­ma­tycz­ne­go UE po­wo­du­ją, że do tr­wa­nia i dal­sze­go roz­wo­ju tej bran­ży prze­my­słu ko­niecz­ne są ogrom­ne na­kła­dy na mo­der­ni­za­cję ist­nie­ją­cych i za­kup no­wych tech­no­lo­gii wy­ko­rzy­sty­wa­nych do pro­duk­cji i dys­try­bu­cji ener­gii elek­trycz­nej. In­we­sty­cje w elektroener­ge­ty­ce odz­na­cza­ją się jed­nak wy­so­ką ka­pi­ta­ło­ch­łon­no­ścią oraz dłu­gim cy­klem in­we­sty­cyj­nym. To wszyst­ko spra­wia, że pro­jek­ty in­we­sty­cyj­ne w ener­ge­ty­ce cha­rak­te­ry­zu­ją się wy­so­kim po­zio­mem ry­zy­ka, któ­re moż­na ogra­ni­czać m.in. po­przez opty­ma­li­za­cję struk­tu­ry ka­pi­ta­łu. W pre­zen­to­wa­nej mo­no­gra­fii pod­ję­to pró­bę od­po­wie­dzi na py­ta­nie: czy i w ja­ki spo­sób kon­cer­ny ener­ge­tycz­ne funk­cjo­nu­ją­ce w Pol­sce są w sta­nie sfi­nan­so­wać nie­zbęd­ne pro­jek­ty in­we­sty­cyj­ne? W ce­lu od­po­wie­dzi na tak po­sta­wio­ne py­ta­nie w książ­ce pod­ję­to pró­bę skon­stru­owa­nia mo­de­lu opty­ma­li­za­cji struk­tu­ry źró­deł fi­nan­so­wa­nia. "Opi­nio­wa­na pra­ca sta­no­wi bar­dzo in­te­re­su­ją­ce, kom­pe­tent­ne i uży­tecz­ne opra­co­wa­nie, po­świę­co­ne funk­cjo­no­wa­niu, roz­wo­jo­wi i fi­nan­so­wa­niu pol­skiej elek­tro­ener­ge­ty­ki. Książ­ka mo­że być tak­że cen­nym pod­ręcz­ni­kiem na róż­nych ty­pach stu­diów po­dy­plo­mo­wych, w tym MBA oraz spe­cja­li­stycz­nych z ob­sza­ru ener­ge­ty­ki". Z re­cen­zji prof. US dr. hab. Da­riu­sza Za­rzec­kie­go W książ­ce przed­sta­wio­no "(.) w spo­sób no­wo­cze­sny i kom­plek­so­wy wie­dzę po­trzeb­ną przy oce­nie moż­li­wo­ści eko­no­micz­nej roz­wo­ju ba­zy wy­twór­czej ener­gii elek­trycz­nej oraz podno­sze­nia ja­ko­ści w za­rzą­dza­niu fi­nan­so­wym pla­no­wa­nych przed­się­wzięć in­we­sty­cyj­ny­ch". Z re­cen­zji prof. zw. dr. hab. inż. Je­rze­go Sz­kut­ni­ka

39,00 zł
31,59 zł
Powiadomienie

Rabat 19,0%
oszczędzasz 7,41 zł

34
Święta Jadwiga Królowa Polski - kolorowanka WDS - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Święta Jadwiga Królowa Polski - kolorowanka WDS
Dostępny
8 szt.

Kolejna książka z serii przedszkolnej. Tym razem to historia św. Jadwigi - króla Polski, która rządziła naszym krajem mądrze i sprawiedliwie.Książka do kolorowania.

7,00 zł
5,99 zł

Rabat 14,4%
oszczędzasz 1,01 zł

1 osoba kupiła
35
Święty Franciszek i wilk z Gubbio. Kolorowanka - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Święty Franciszek i wilk z Gubbio. Kolorowanka
Dostępny
130 szt.

Pięknie ilustrowana bajka o św. Franciszku - przyjacielu najbardziej groźnych zwierząt.

7,00 zł
5,99 zł

Rabat 14,4%
oszczędzasz 1,01 zł

36
Święta Kinga - kolorowanka WDS - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Święta Kinga - kolorowanka WDS
Dostępny
29 szt.

Historia o św. Mikołaju i jego pomocniku Wicherku, który stara się pomóc choremu Mikołajowi w Jego przedświątecznych obowiązkach rozdawania prezentów. We wszystko miesza się oczywiście Diabeł ladaco, a co z tego wyniknie... przeczytajcie sami!  

7,00 zł
5,99 zł

Rabat 14,4%
oszczędzasz 1,01 zł

37
Święta Kinga WDS - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Święta Kinga WDS
Dostępny
22 szt.

Nulek mieszka w Dobrzanach na ulicy Marchewkowej 5. Ma pięć lat i mnóstwo spraw na głowie. Ma także marzenia. Dwa z nich już się spełniły. Nulek ma babcię, która ? choć przyjechała z Afryki ? nie odleciała na szczęście do ciepłych krajów. Ma też wymarzonego brata i siostrę. Ta zabawna i wzruszająca opowieść o Nulku, ale także o jego sąsiadach: Nusi, Miniu, Tyciej Edyci i Bertrandzie oraz o... Ameli, która koniecznie chciała się z nim ożenić, jest opowieścią o kłopotach i radościach, odkrywaniu świata i miłości.

7,90 zł
6,99 zł

Rabat 11,5%
oszczędzasz 0,91 zł

38
Media i nowoczesność. Społeczna teoria mediów - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Wyprzedaż
Media i nowoczesność. Społeczna teoria mediów
Dostępny
2 szt.

Jaką rolę pełnią środki masowego komunikowania w formowaniu współczesnych społeczeństw? Jak powinniśmy rozumieć społeczne oddziaływanie komunikowania i dyfuzji informacji, począwszy od wynalezienia druku w XV-wiecznej Europie, a na obecnej ekspansji globalnych sieci telekomunikacyjnych kończąc? W niniejszej książce John B. Thompson próbuje znaleźć odpowiedź na te i inne pytania. Stworzył on społeczną teorię komunikowania i mediów. Twierdzi, że rozwój mediów komunikowania wpływa na transformację przestrzenną i czasową uwarunkowań życia społecznego, kreuje nowe formy działania i współdziałania, które nie są już połączone z jednością miejsca i czasu.

49,00 zł
40,18 zł

Rabat 18,0%
oszczędzasz 8,82 zł

39
Matematyka z Sensem. Klasa 2, szkoła ponadgimnazjalna. Zbiór zadań. Zakres podstawowy i rozszerzony - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Matematyka z Sensem. Klasa 2, szkoła ponadgimnazjalna. Zbiór zadań. Za...
Niedostępny
Brak

Zbiór zadań z matematyki, przeznaczony dla uczniów drugiej klasy liceum i technikum, zakres podstawowy i rozszerzony.

30,00 zł
Powiadomienie
40
Św. Hildegarda z Bingen. Po prostu gotuj! - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Św. Hildegarda z Bingen. Po prostu gotuj!
Niedostępny
Brak
ostatnio dostępny: 2020.05.19

Dwie popularne autorki, znawczynie dorobku św. Hildegardy z Bingen, proponują nam 250 niezwykle prostych przepisów na smaczne potrawy, opartych na zaleceniach dietetycznych tej średniowiecznej uzdrowicielki. Kuchnia bazująca na spuściźnie świętej prócz dostarczania nam walorów smakowych ma także na celu uchronić nas przed rozmaitymi chorobami, przynosząc dobre samopoczucie, zdrowie i radość. Jest to możliwe nie tylko dzięki temu, że oparta jest na zdrowych, naturalnych produktach, pozbawionych konserwantów i chemicznych „ulepszaczy”, ale także przez to, że przepisy skomponowane są zgodnie z unikalną wizją zdrowia świętej Hildegardy, kładącą nacisk na wewnętrzną równowagę i viriditas, czyli uzdrawiającą siłę natury. W książce znajdziecie: • najróżniejsze przepisy i receptury łatwe w przygotowaniu, • przejrzyste listy produktów (powszechnie dostępnych), • praktyczne wskazówki dotyczące przechowywania zapasów, • niezbędną dawkę wiedzy o kuchni św. Hildegardy, • przydatne ilustracje. Znajdują się tu zarówno przepisy na potrawy doskonale znane, jak batonik musli, chipsy jabłkowe, dżem morelowy czy nadziewany kurczak, jak i dokładne instrukcje, jak przygotować te bardziej oryginalne i pomysłowe dania, na przykład: orkiszowe risotto, sandacza w panierce sezamowo-makowej, zupę serową z cynamonowymi grzankami czy galaretkę z pigwy i wiele innych. Książka cieszy się ogromną popularnością w Niemczech, gdzie działała św. Hildegarda.

34,90 zł
25,48 zł
Powiadomienie

Rabat 27,0%
oszczędzasz 9,42 zł

Wróć do góry