hamburger
Menu
Kategorie
Kategorie
Książki - wyszukiwanie
Książki
Zabawki
Puzzle
Gry planszowe
Audiobooki
Muzyka
Filmy

Kalendarz premier z dnia 2013.10.24

Poniżej znajduję się lista książek oraz innych produktów, które ukazały się tego dnia, czyli w czwartek 24 października 2013 roku. Na pierwszym miejscu znajduje się Wiedźmin. Sezon burz (Andrzej Sapkowski), na drugim Zeszyt A4 80 kartek w kratkę, mix wzorów (Interdruk). Kolejny produkt to Naklejki papierowe, jeże (Avery Dennison) oraz Poznajemy zwierzęta. Zwierzęta na wsi (praca zbiorowa).
1
Wiedźmin. Sezon burz - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Bestseller
Wiedźmin. Sezon burz
Dostępny623 szt.

Oto nowy Sapkowski i nowy wiedźmin. Mistrz polskiej fantastyki znowu zaskakuje. Sezon burz nie opowiada bowiem o młodzieńczych latach białowłosego zabójcy potworów ani o jego losach po śmierci/nieśmierci kończącej ostatni tom sagi. „Nigdy nie mów nigdy!” W powieści pojawiają się osoby doskonale czytelnikom znane, jak wierny druh Geralta – bard i poeta Jaskier – oraz jego ukochana, zwodnicza czarodziejka Yennefer, ale na scenę wkraczają też dosłownie i w przenośni postaci z zupełnie innych bajek. Ludzie, nieludzie i magiczną sztuką wyhodowane bestie. Opowieść zaczyna się wedle reguł gatunku: od trzęsienia ziemi, a potem napięcie rośnie. Wiedźmin stacza morderczą walkę z drapieżnikiem, który żyje tylko po to, żeby zabijać, wdaje się w bójkę z rosłymi, niezbyt sympatycznymi strażniczkami miejskimi, staje przed sądem, traci swe słynne miecze i przeżywa burzliwy romans z rudowłosą pięknością, zwaną Koral. A w tle toczą się królewskie i czarodziejskie intrygi. Pobrzmiewają pioruny i szaleją burze. I tak przez 404 strony porywającej lektury. Wiedźmin. Sezon burz to w wiedźmińskiej historii rzecz osobna, nie prapoczątek i nie kontynuacja. Jak pisze Autor: „Opowieść trwa. Historia nie kończy się nigdy…”.

42,90 zł
33,03 zł

Rabat 23,0%
oszczędzasz 9,87 zł

68 osób kupiło
2
Zeszyt A4 80 kartek w kratkę, mix wzorów - Artykuły papiernicze i biurowe
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Wyprzedaż
Zeszyt A4 80 kartek w kratkę, mix wzorów
Interdruk, 1 sztuka
Dostępny332 szt.

Zeszyt A4 w kratkę, 80 kartek. Mix wzorów, produkt wysyłany losowo. Cena za 1 zeszyt.

9,80 zł
5,29 zł

Rabat 46,0%
oszczędzasz 4,51 zł

7 osób kupiło
3
Naklejki papierowe, jeże - Artykuły papiernicze i biurowe
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Naklejki papierowe, jeże
Avery Dennison
Dostępny28 szt.

Naklejki papierowe z motywem słodkich jeży. Wśród kreatywnych naklejek Z-Design można znaleźć wiele ciekawych i oryginalnych wzorów. Spośród całego mnóstwa różnorodnych, kolorowych i modnych motywów każdy znajdzie coś dla siebie. W ofercie znajdują się m.in. naklejki papierowe, 3d, brokatowe czy pozłacane. Naklejki zachęcają do wykonywania oryginalnych prac ręcznych, a także są źródłem wielu pomysłów na tematyczne ozdoby, np. z okazji przyjęcia, dekorowania upominków, kartek, laurek.

6,00 zł
5,99 zł

Rabat 0,2%
oszczędzasz 0,01 zł

7 osób kupiło
4
Poznajemy zwierzęta. Zwierzęta na wsi - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Poznajemy zwierzęta. Zwierzęta na wsi
Dostępny23 szt.

Przedstawiona edukacyjna książeczka została wydana z myślą o najmłodszych dzieciach Twarda oprawa, poręczny format i przepiękne kolorowe zdjęcia przyciągają uwagę najmłodszych i zachęcają do oglądania. Wyrusz na wieś, aby poznać jej mieszkańców. Książka pozwala zapoznać się z najciekawszymi zwierzętami wiejskimi i uczy je prawidłowo rozpoznawać.

9,80 zł
7,99 zł

Rabat 18,5%
oszczędzasz 1,81 zł

5 osób kupiło
5
Umysł silniejszy od medycyny - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Umysł silniejszy od medycyny
Niedostępny
Brak
ostatnio dostępny: 2023.02.01

Gdy doktor Lissa Rankin zaczęła mieć problemy ze zdrowiem, zdała sobie sprawę, że tradycyjne metody, które dotychczas stosowała, nie uwzględniają niesłychanie istotnego czynnika. Tym brakującym ogniwem okazało się dostrzeżenie wrodzonej zdolności naszego organizmu do samonaprawy oraz siły umysłu pozwalającej pobudzić go do działania. Prowadząc na ten temat badania, Rankin odkryła, że organizm może leczyć się sam. Umysł silnieszy od medycyny to skarbnica naukowych danych potwierdzających, że samotność, pesymizm, depresja, strach i codzienne lęki mogą wpędzić nas w chorobę, podczas gdy intymne związki, uczucie wdzięczności, medytacja, seks i swobodne wyrażanie siebie to podstawa skutecznego samoleczenia Wyjątkowy, poparty dowodami obraz realnego wpływu sposobu myślenia i życia na ból, choroby i witalność. Dr Rankin pokazuje czytelnikom kulisy funkcjonowania systemu opieki medycznej i zabiera głos w sprawie nowego podejścia do zdrowia i leczenia, które w centrum uwagi stawia pacjenta. ta książka was zszokuje..., ale i uleczy. Jonathan Fields, twórca Good Life Project

39,90 zł
28,73 zł
Powiadomienie

Rabat 28,0%
oszczędzasz 11,17 zł

4 osoby kupiły
6
Zezia, Giler i Oczak - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Zezia, Giler i Oczak
Dostępny93 szt.

Zupełnie nowe przygody Zezi, nowi przyjaciele i nowy dom. W rodzinie Zezików duża zmiana. Pojawia się trzecie dziecko! Zezia Zezik, już trochę starsza, obserwuje swoimi dziecięcymi oczami dobrze nam znany świat i oczarowuje spostrzeżeniami. Opowieść o ciepłej i dobrej rodzinie – niby zwyczajna, a jednak niezwykle głęboka. Mądra, wzruszająca i zabawna. Dla dzieci i dorosłych.

34,90 zł
25,83 zł

Rabat 26,0%
oszczędzasz 9,07 zł

3 osoby kupiły
7
Przygody Fryderyki czyli bajki terapeutyczne - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Przygody Fryderyki czyli bajki terapeutyczne
Dostępny45 szt.

Książka zawiera dziewięć bajek terapeutycznych. Ich głównym zadaniem jest przezwyciężanie i redukowanie lęku u dzieci, a także opowiadanie o znaczeniu emocji w życiu. Sympatyczni bohaterowie bajek przedstawiają różne sposoby radzenia sobie w trudnych sytuacjach, z którymi musi zmierzyć się także każde dziecko. Dzięki opowiadaniom maluchom łatwiej będzie opanować strach przed hałasem czy ciemnością. Młodzi czytelnicy dowiedzą się, czym jest cień, tęsknota i melancholia, a także nauczą się posłuszeństwa i odpowiedzialności za innych. Na zakończenie odprężą się i uspokoją przy bajkach relaksacyjnych. Maluchom bajki mogą czytać rodzice lub dziadkowie, a starsze dzieci mogą same wejść w świat przygód Fryderyki. Maluchom bajki mogą czytać rodzice lub dziadkowie, a starsze dzieci mogą same wejść w świat przygód Fryderyki. W publikacji znajduje się: – 5 bajek terapeutycznych Fizia i Pan Cień Fizia i Pan Hałas Fizia i Pani Ciemność Fizia i Pani Tęsknota Fizia i Pani Melancholia – bajka o śmierci – 2 bajki edukacyjne Żabka Amelka i skutki nieposłuszeństwa Żabka Amelka i odpowiedzialność za innych – 2 bajki relaksacyjne Mała Czerwona Skrzynka Kotka w białych pantofelkach

15,00 zł
11,99 zł

Rabat 20,1%
oszczędzasz 3,01 zł

3 osoby kupiły
8
Naklejki błyszczące, świąteczne choinki - Artykuły papiernicze i biurowe
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Naklejki błyszczące, świąteczne choinki
Avery Dennison
Dostępny142 szt.

Naklejki błyszczące z motywem świątecznych choinek. Wśród kreatywnych naklejek Z-Design można znaleźć wiele ciekawych i oryginalnych wzorów. Spośród całego mnóstwa różnorodnych, kolorowych i modnych motywów każdy znajdzie coś dla siebie. W ofercie znajdują się m.in. naklejki papierowe, 3d, brokatowe czy pozłacane. Naklejki zachęcają do wykonywania oryginalnych prac ręcznych, a także są źródłem wielu pomysłów na tematyczne ozdoby, np. z okazji przyjęcia, dekorowania upominków, kartek, laurek.

5,30 zł
4,99 zł

Rabat 5,8%
oszczędzasz 0,31 zł

2 osoby kupiły
9
Podróż do Lhasy - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Podróż do Lhasy
Dostępny60 szt.

Jest rok 1924. Po ośmiu miesiącach wyczerpującej wędrówki, pokonując głód, mróz, własne słabości i czyhające na drodze pułapki, ukrywając się pod przebraniem tybetańskiej pątniczki, Aleksandra David-Néel jako pierwsza Europejka dociera do Lhasy – niedostępnej wówczas dla obcokrajowców stolicy Tybetu. Jej jedynym towarzyszem jest Jongden – młody tybetański mnich, cały ekwipunek mieści się w dźwiganym na plecak tobołku, a za oręż służy pomysłowość i niezłomny hart ducha. Wkraczając do Lhasy, ta na pozór krucha francuska orientalistka odnosi zwycięstwo nad granicami ustanowionymi przez ludzi i realizuje marzenie, podyktowane nie próżnością, ale miłością do tego kraju, ludzi, obyczajów, filozofii i religii. W dzienniku z tej niezwykłej podróży Aleksandra David-Néel utrwaliła Tybet, którego już nie ma. Bez uprzedzeń, ale i bez upiększeń opisała świat, który fascynował ją jako badaczkę i poruszał serce. Wiele z obserwacji, jakie poczyniła w Lhasie okazało się ponurym proroctwem, tym cenniejszym staje się więc to świadectwo przeszłości, kiedy Tybet należał do Tybetańczyków.

65,00 zł
55,90 zł

Rabat 14,0%
oszczędzasz 9,10 zł

1 osoba kupiła
10
Cyrkiel Metalowy z grafitami - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Cyrkiel Metalowy z grafitami
Dostępny11 szt.

"Cyrkiel metalowy z grafitami w komplecie: -idealny do szkoły, biura i domu "

7,99 zł
1 osoba kupiła
11
Skarby kartografii - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Skarby kartografii
Dostępny42 szt.

Kartografią – czyli nauką o metodach wykonywania map, a także sztuką ich kreślenia ludzie zajmują się od najdawniejszych czasów. Autor prezentuje pierwsze mapy świata greckiego, mapy średniowiecznej Europy oraz XIV-wieczne portolany – cenne pierwowzory map morskich. Omawia też niderlandzką szkołę kartografii. Specjalne rozdziały poświęca Polsce – prezentuje mapy, ryciny, plany od najdawniejszych aż po wiek XX.

89,00 zł
65,86 zł

Rabat 26,0%
oszczędzasz 23,14 zł

1 osoba kupiła
12
Sekrety wychowywania dziewcząt - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Sekrety wychowywania dziewcząt
Dostępny16 szt.

Steve Biddulph, autor bestsellerowego Wychowywania chłopców, zwraca się tym razem do rodziców dziewczynek, dla których współczesny świat nie jest przyjaznym miejscem. Wskazując zagrożenia - medialna presja na idealny wygląd i szczupłą sylwetkę, obsesja na punkcie własnego ciała, zaburzenia odżywiania, przemoc rówieśnicza, skłonność do depresji - podsuwa zarazem skuteczne rozwiązania tych problemów. Pokazuje, jak pomóc dziewczynce pomyślnie ukończyć pięć etapów rozwoju, tak aby: - zyskała poczucie bezpieczeństwa i pewność siebie, - zbudowała silną tożsamość, - potrafiła nawiązywać i utrzymywać dobre relacje z ludźmi, - w przyszłości umiała stworzyć szczęśliwy związek. Czerpiąc z najnowszych badań oraz swego bogatego doświadczenia psychologa, przystępnie i z poczuciem humoru podaje wskazówki, które pozwolą rodzicom córek doprowadzić je do celu - wartościowego życia. Steve Biddulph to światowej sławy psycholog, terapeuta rodzinny i autor bestsellerowych książek na temat rodzicielstwa. REBIS wydał jego Wychowywanie chłopców, Sekrety szczęśliwego dzieciństwa, Jeszcze więcej sekretów szczęśliwego dzieciństwa, Męskość. Nowe spojrzenie.

34,90 zł
26,18 zł

Rabat 25,0%
oszczędzasz 8,72 zł

1 osoba kupiła
13
Boża strzała - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Boża strzała
Niedostępny
Brak

Najwybitniejszy współczesny pisarz afrykański! Boża strzała, trzecia książka Achebe, ukazała się w roku 1964. Jak w dwóch poprzednich, także i tutaj autor zgłębia zderzenie kultury Igbo z europejskim chrześcijaństwem. Akcja rozgrywa się na początku dwudziestego wieku w wiosce Umuaro, a jej głównym bohaterem jest Ezeulu, naczelny kapłan Ulu. Wstrząśnięty impetem brytyjskiej ingerencji, Ezeulu każe jednemu ze swych synów, aby poznał sekrety obcych. Jak Okonkwo we Wszystko rozpada się i Obi w Nie jest już łatwo Ezeulu staje się ofiarą tragedii, do której rozpętania w jakiejś mierze sam się przyczynił. W liście do Achebe słynny amerykański pisarz John Updike z najwyższym podziwem pisał o nagłej katastrofie głównego bohatera Bożej strzały. Z admiracją pisał o odwadze autora, „by zwieńczyć powieść zakończeniem, które przyszłoby do głowy niewielu zachodnim autorom”. Achebe w odpowiedzi wskazał, że w literaturze afrykańskiej bohater indywidualistyczny to rzadkość, człowiek przede wszystkim bowiem jest zakorzeniony we wspólnocie i wraz z nią „zdany jest na działanie pozaludzkich mocy wszechświata".

32,00 zł
25,28 zł
Powiadomienie

Rabat 21,0%
oszczędzasz 6,72 zł

14
Książka z dziurą - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Książka z dziurą
Niedostępny
Brak

Jest książka, a w niej dziura. Wielka dziura w samym środku książki. Dziura może się stać szkłem powiększającym, przez które obejrzysz owady, albo basenem, do którego wskoczysz. Torem wyścigowym albo tropikalną wyspą. Zbuduj własny trójwymiarowy wieżowiec, przymocuj słoniowi trąbę albo zagraj w koszykówkę zmiętą kartką papieru. Możesz też wymyślić własne gry i zabawa nie będzie miała końca. Tylko nie wpadnij do dziury! Pełna śmiesznych rysunków i jeszcze śmieszniejszych pomysłów „Książka z dziurą” bestsellerowego autora Hervé Tulleta oczaruje dzieci w każdym wieku.

24,99 zł
18,99 zł
Powiadomienie

Rabat 24,0%
oszczędzasz 6,00 zł

15
Teatrzyk cieni. Podwodny świat - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Teatrzyk cieni. Podwodny świat
Niedostępny
Brak
ostatnio dostępny: 2022.11.03

Weźcie do rąk postacie z Podwodnego Świata i rozpocznijcie przedstawienie! Wymyślcie wspólnie historie do odegrania lub skorzystajcie z 10 scenariuszy w załączonej książeczce. Teatrzyk Cieni to niezwykły pomysł na spędzenie magicznego wieczoru wspólnie z Twoim dzieckiem! Teatrzyk Cieni to zestaw wyjątkowych postaci, które ożyją jako cienie na ścianie pokoju Twojego dziecka. Poza postaciami, pudełko zawiera patyczki i klipsy oraz książeczkę z pomysłami na bajki i zabawy, czyli wszystko czego potrzebujesz, żeby rozpocząć wieczorną przygodę. Dodatkowo, postacie po naświetleniu świecą w ciemności, sprawiając jeszcze więcej frajdy Twojemu dziecku! Seria Teatrzyk Cieni zawiera następujące części: Podwodny Świat Zaczarowane Królestwo Niesamowite Maszyny Teatrzyk Cieni to: Rodzinna zabawa: odegraj przedstawienie dla Twojego dziecka, potem Twoje dziecko dla Ciebie, a na koniec pobawcie się wspólnie postaciami. Możecie również zaprosić widzów. To wspaniała rozrywka w rodzinnym gronie! Rozwój wyobraźni: postacie Podwodnego Świata już czekają na kolejną, nową historię opowiedzianą przez Twoje dziecko. Teatrzyk cieni to szerokie pole do popisu dla jego wyjątkowej wyobraźni Rozwój umiejętności: prowadząc swoje własne przedstawienia teatralne, Twoje dziecko rozwinie umiejętności aktorskie, interpersonalne i manualne Zabawa bez końca: Teatrzyk cieni to pomysł nie tylko na wieczór czy pochmurne popołudnie, ale również piękny dzień (korzystając ze słońca zamiast lampy). Załączona książeczka ze scenariuszami to tylko początek – wymyśl swoje historie lub zabawy, odegraj znane bajki, stwórz nowe postaci – nie ma miejsca na nudę!

29,90 zł
22,43 zł
Powiadomienie

Rabat 25,0%
oszczędzasz 7,47 zł

16
Teatrzyk cieni. Zaczarowane królestwo - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Teatrzyk cieni. Zaczarowane królestwo
Niedostępny
Brak
ostatnio dostępny: 2022.12.06

Weźcie do rąk postacie z Zaczarowanego Królestwa i rozpocznijcie przedstawienie! Wymyślcie wspólnie historie do odegrania lub skorzystajcie z 10 scenariuszy w załączonej książeczce. Teatrzyk Cieni to niezwykły pomysł na spędzenie magicznego wieczoru wspólnie z Twoim dzieckiem! Teatrzyk Cieni to zestaw wyjątkowych postaci, które ożyją jako cienie na ścianie pokoju Twojego dziecka. Poza postaciami, pudełko zawiera patyczki i klipsy oraz książeczkę z pomysłami na bajki i zabawy, czyli wszystko czego potrzebujesz, żeby rozpocząć wieczorną przygodę. Dodatkowo, postacie po naświetleniu świecą w ciemności, sprawiając jeszcze więcej frajdy Twojemu dziecku! Seria Teatrzyk Cieni zawiera następujące części: Zaczarowane Królestwo Podwodny Świat Niesamowite Maszyny Teatrzyk Cieni to: Rodzinna zabawa: odegraj przedstawienie dla Twojego dziecka, potem Twoje dziecko dla Ciebie, a na koniec pobawcie się wspólnie postaciami. Możecie również zaprosić widzów. To wspaniała rozrywka w rodzinnym gronie! Rozwój wyobraźni: postacie Zaczarowanego Królestwa już czekają na kolejną, nową historię opowiedzianą przez Twoje dziecko. Teatrzyk cieni to szerokie pole do popisu dla jego wyjątkowej wyobraźni Rozwój umiejętności: prowadząc swoje własne przedstawienia teatralne, Twoje dziecko rozwinie umiejętności aktorskie, interpersonalne i manualne Zabawa bez końca: Teatrzyk cieni to pomysł nie tylko na wieczór czy pochmurne popołudnie, ale również piękny dzień (korzystając ze słońca zamiast lampy). Załączona książeczka ze scenariuszami to tylko początek – wymyśl swoje historie lub zabawy, odegraj znane bajki, stwórz nowe postaci – nie ma miejsca na nudę!

29,90 zł
22,43 zł
Powiadomienie

Rabat 25,0%
oszczędzasz 7,47 zł

17
Marysiu, jak myślisz... - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Marysiu, jak myślisz...
Niedostępny
Brak

To książka rodzinna, tak jak jest kino familijne. Młodsi wciągną się w przygody Marysi i jej braciszka Maksia wędrujących z mamą przez czas. Dorosłych rozbawi inne widzenie świata. Wszyscy będą mieli okazję zapoznać się z wiedzą filozoficzną starożytności i średniowiecza. Idee Platona zrozumieją nawet dzieci bawiące się w piasku. Cynicy okażą się pierwszymi hippisami, Marek Aureliusz postacią z "Gladiatora", natomiast Święta Hildegarda z Bingen gwiazdą rocka. "Jak myślisz Marysiu" gwarantuje dobrą zabawę.

32,90 zł
26,32 zł
Powiadomienie

Rabat 20,0%
oszczędzasz 6,58 zł

18
Jedenaście godzin - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Jedenaście godzin
Niedostępny
Brak

Historia, od której nie sposób się oderwać. Początek serii sprzedanej w blisko milionie egzemplarzy. Młoda kobieta w zaawansowanej ciąży opuszcza centrum handlowe w upalny dzień. Życie upływa jej na zakupach, dbaniu o rodzinę: ukochanego męża Richa oraz dwie córeczki, i oczekiwaniu narodzin trzeciego dziecka. Nagle zostaje ono brutalnie zakłócone przez zdesperowanego młodego człowieka, który porywa Didi. Jakie są jego motywy? Rozpoczyna się morderczy wyścig z czasem, z udziałem policji, FBI i zrozpaczonego Richa. W ciągu kolejnych jedenastu godzin Didi dociera do granic ludzkiej wytrzymałości, mierząc się z koszmarnym przeznaczeniem. W Jedenastu godzinach Simons stworzyła nowy gatunek thrillera, który prowadzi czytelnika do najmroczniejszych zakamarków ludzkiej duszy

32,90 zł
26,32 zł
Powiadomienie

Rabat 20,0%
oszczędzasz 6,58 zł

19
Legion - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Legion
Niedostępny
Brak

OPRAWA MIĘKKA. Mieli być wyklęci. Okazali się zwycięzcy... Walcząc z Sowietami i Niemcami, dawali dowody, że państwo polskie trwa - karze przestępców, likwiduje zdrajców, chroni ludność i przygotowuje kadry dla niepodległego kraju. Byli solą tej ziemi, wyrośli w polskich lasach. Liczyli tylko na siebie. Nie mieli broni ani z Londynu, ani z Moskwy. Ich jedynym orężem była odwaga. Kiedy wielu upadło na duchu i rozpoczęło pertraktacje z Sowietami, oni postanowili nie poddać się nikomu i przedrzeć do armii polskiej na Zachodzie. Ponad tysiąc karnych zdecydowanych na wszystko żołnierzy Brygady Świętokrzyskiej dotarło do Czech. W Holiszowie brawurowo oswobodzili zaminowany i przygotowany do spalenia niemiecki obóz koncentracyjny dla kobiet. Setki uratowanych od śmierci Polek, Żydówek i Francuzek w dowód wdzięczności podarowały im serduszka uszyte z pasiaków. Najwyższe odznaczenie, jakie dostali w życiu. Razem z Amerykanami wzięli do niewoli sztab XIII armii niemieckiej. Generał Patton przywitał ich słowami: "Na Boga, powinniśmy podrzeć te cholerne, podłe porozumienia z Sowietami i ruszyć prosto na wschodnie granice". W tak fascynujący, emocjonalny i pełen humoru sposób, może pisać tylko Elżbieta Cherezińska. O patriotyzmie bez patosu, o prawdziwych bohaterach bez bohaterszczyzny. Powieść z iście filmowym nerwem. Niczym Bękarty wojny i Złoto dla zuchwałych. Powieść o tych, którzy nie poddali się nikomu. "Brygada Świętokrzyska" - największy związek taktyczny NSZ, utworzony w sierpniu 1944 roku na Kielecczyźnie w celu realizacji programu polityczno-militarnego. Dowódcą był płk Antoni Szacki - "Bohun-Dąbrowski". Liczyła 800-1200 żołnierzy, walczyła równolegle z Niemcami (m.in. pod Brześciami, Zagnańskiem, Cacowem, Marcinkowicami) i bandami komunistycznymi (m.in. pod Fanisławicami i Rząbcem). W styczniu 1945 roku rozpoczęła marsz przez Śląsk i Protektorat Czech i Moraw, aby dotrzeć do PSZ na Zachodzie. Od 15 stycznia 1945 roku nie walczyła z Niemcami, ale nie została rozbrojona. Pod koniec wojny wznowiła walki z Niemcami, wyzwoliła obóz koncentracyjny dla kobiet w Holiszowie, została uznana za formację aliancką u boku Armii USA. W sierpniu 1945 roku, gdy Wlk. Brytania odmówiła jej wcielenia do PSZ, została zdemobilizowana i przekształcona w Kompanie Wartownicze w amerykańskiej strefie okupacyjnej Niemiec. "Dzieje Brygady Świętokrzyskiej to w najlepszym razie domena literatury faktu, a najczęściej po prostu badań historycznych. Pasjonujący temat lękliwie pomijany zarówno przez film, jak i tzw. literaturę piękną. Polacy nie cenią Realpolitik, wiadomo. A Elżbieta Cherezińska ma zwyczaj przyglądania się polskim sprawom w momencie kryzysu, w chwilach decydujących, w całej, bardzo ciekawej złożoności. Tak jest i tym razem" Łukasz Modelski, autor "Dziewczyn wojennych"

39,90 zł
31,52 zł
Powiadomienie

Rabat 21,0%
oszczędzasz 8,38 zł

20
Pionierzy, czyli poczet niewiarygodnie pracowitych Polaków - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Pionierzy, czyli poczet niewiarygodnie pracowitych Polaków
Niedostępny
Brak
ostatnio dostępny: 2022.12.23

Oni byli pierwsi! Poznaj Polaków, którzy zasłużyli na to, by znał ich cały świat. Kto zbudował kolej w Andach? Kto wymyślił salony piękności? Kto złamał tajne szyfry wroga? Kto wynalazł kamizelkę kuloodporną? Polacy! Żyjący dawno temu i całkiem współcześni. Pomysłowi i odważni. Czasem trochę szaleni, zawsze uparci. I niewiarygodnie pracowici. Ta książka to połączenie klasycznego leksykonu z anegdotą, sensacją, plotką. Wciągająca – czasem mrożąca krew w żyłach, a czasem zabawna – opowieść o Polakach, którzy dokonali tego, co nikomu przed nimi się nie udało albo nawet nie przyszło do głowy. Lektura, która udowadnia, że Polak potrafi! Odkrywczym tekstom towarzyszą nowoczesne ilustracje, nawiązujące do starej techniki drzeworytu.

35,00 zł
26,25 zł
Powiadomienie

Rabat 25,0%
oszczędzasz 8,75 zł

21
Leksykon zabytków architektury. Leksykon zabytków architektury Lubelszczyzny i Podkarpacia - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Leksykon zabytków architektury. Leksykon zabytków architektury Lubelsz...
Dostępny10 szt.

Autor, historyk i pasjonat – regionalista, przedstawia w układzie alfabetycznym zabytki architektury znajdujące się w 700 miejscowościach: budowle sakralne, pałace i dwory, domy mieszkalne i zabudowania gospodarcze, mosty, bramy, cmentarze – często leżące poza głównymi szlakami turystycznymi. Całość zilustrowana została planami ukazującymi kolejne etapy powstania poszczególnych założeń oraz 500 archiwalnymi i współczesnymi fotografiami.

109,00 zł
80,66 zł

Rabat 26,0%
oszczędzasz 28,34 zł

22
Wespazjan. Tom 3. Fałszywy bóg Rzymu - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Wespazjan. Tom 3. Fałszywy bóg Rzymu
Niedostępny
Brak

Trzeci tom cyklu o losach przyszłego cesarza Rzymu. Rzym, lata czterdzieste I wieku. Wespazjan wraca do Rzymu z nadzieją, że wraz ze śmiercią cesarza Tyberiusza skończy się szaleńcze rozpasanie i cesarstwo podźwignie się z kryzysu. Tymczasem kolejny władca, Kaligula, na jego oczach przeistacza się w szaleńca. Jednak ekstrawaganckie projekty budowlane, niekończące się igrzyska, ostentacyjność kazirodczego związku z siostrą Druzyllą są niczym w porównaniu z najbardziej szalonym pomysłem Kaliguli: zamierza przerzucić most przez Zatokę Neapolitańską i przejechać nim w zbroi Aleksandra Wielkiego. I właśnie Wespazjan ma się udać do Aleksandrii, by... dokonać kradzieży tego legendarnego pancerza. Inteligentna intryga, wartka, błyskotliwie prowadzona akcja, plastycznie i nienachalnie oddane realia Rzymu w czasach pryncypatu, mocną kreską zarysowane główne postaci – prócz tytułowego bohatera również jego ochroniarza Magnusa, cesarza Kaliguli, ale też Szawła/Pawła, Heroda Agryppy i wielu innych – to atuty pisarstwa Fabbriego, do których Autor przyzwyczaił Czytelnika już w pierwszych tomach cyklu: Wespazjan. Trybun Rzymu oraz Wespazjan. Kat Rzymu. Robert Fabbri urodził się w Genewie, w 1961 roku. Ukończył studia z teatrologii na Uniwersytecie Londyńskim. Pracował w przemyśle filmowym i telewizyjnym na stanowisku asystenta reżysera przy takich produkcjach, jak „Czas patriotów”, „Billy Elliot” czy „Hellraiser”. Jego cykl powieściowy o Wespazjanie ma liczyć siedem części.

44,90 zł
33,68 zł
Powiadomienie

Rabat 25,0%
oszczędzasz 11,22 zł

23
Rośliny leśne - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Rośliny leśne
Niedostępny
Brak

W treści książki: * ponad 800 gatunków podzielonych na warstwę drzew, krzewów, runa i mszysto - porostową; * profesjonalne, szczegółowe opisy botaniczne pozwalające bezbłędnie zidentyfikować i zaklasyfikować roślinę; * występowanie gatunku na świecie i w Polsce; * wymagania glebowe, świetlne i wodne rośliny; * zbiorowiska leśne, w których występuje; * piktogramy szybko informujące o statusie rośliny: chroniona, lecznicza, trująca, obca; * zdjęcia portretowe roślin wykonane przez najlepszych fotografów-botaników; * indeks nazw ułatwiający wyszukiwanie gatunków. Autorka – Leokadia Witkowska-Żuk to doświadczony botanik leśny, nauczyciel akademicki, wychowawca wielu pokoleń leśników.

139,00 zł
101,47 zł
Powiadomienie

Rabat 27,0%
oszczędzasz 37,53 zł

24
Anegdoty dziennikarskie - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Anegdoty dziennikarskie
Niedostępny
Brak

Na co dzień Maciej Mazur w „Faktach” TVN piętnuje absurdy polskiej rzeczywistości, ale tym razem pod lupę wziął kolegów po fachu i w swoim charakterystycznym stylu opowiada najdziwniejsze, najśmieszniejsze i najbardziej absurdalne historie z życia polskich mediów. Zdradza przed kim i dlaczego Aleksander Kwaśniewski uciekał przez okno po drabinie, jak brzmi Tomasz Lis, gdy wydaje mu się, że nikt go nie słyszy, w jakich okolicznościach największe gwiazdy dziennikarstwa puszczały soczyste wiązki na antenie i kto udawał, że jest papieżem. Całkiem zresztą skutecznie. Przy okazji świat dowie się wreszcie, kim jest słynny Rurek – cichy bohater TVN.

34,90 zł
24,43 zł
Powiadomienie

Rabat 30,0%
oszczędzasz 10,47 zł

25
Praktyka uważności dla początkujących - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Praktyka uważności dla początkujących
Niedostępny
Brak

Dążymy do osiągnięcia życiowej pełni, ale nie zdajemy sobie sprawy, że – mówi Kabat-Zinn – pełnia jest już w nas. Praktyka mindfulness nie oznacza możliwości osiągnięcia poczucia płytkiego zadowolenia, ale dotarcia do pogłębionej harmonii, która przeniknie całą naszą egzystencję. Dzięki temu możesz nauczyć się, w jaki sposób przekształcić swoje myślenie, uczucia, sposób pracy oraz relacje z osobami, które kochasz, aby pozostawać w zgodzie i równowadze ze swoim prawdziwym „ja”.

34,99 zł
26,24 zł
Powiadomienie

Rabat 25,0%
oszczędzasz 8,75 zł

26
Łakociowa Chatka. Książeczka rozkładanka - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Łakociowa Chatka. Książeczka rozkładanka
Niedostępny
Brak

Rozkładana książeczka dla maluchów, która sprawi, że święta będą jeszcze weselsze. Poznaj wszystkie postaci i nie zapomnijcie wysłać listów do świętego Mikołaja! Zbierz wszystkie książeczki: U świętego Mikołaja, Łakociowa Chatka, Boże Narodzenie

4,00 zł
3,99 zł
Powiadomienie

Rabat 0,2%
oszczędzasz 0,01 zł

27
Boże Narodzenie. Książeczka rozkładanka - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Boże Narodzenie. Książeczka rozkładanka
Niedostępny
Brak
ostatnio dostępny: 2022.11.03

Rozkładana książeczka dla maluchów, która sprawi, że święta będą jeszcze weselsze. Poznaj wszystkie postaci i nie zapomnijcie wysłać listów do świętego Mikołaja! Zbierz wszystkie książeczki: U świętego Mikołaja, Łakociowa Chatka, Boże Narodzenie

4,00 zł
3,99 zł
Powiadomienie

Rabat 0,2%
oszczędzasz 0,01 zł

28
Pisaki dwustronne, 6 kolorów - Artykuły papiernicze i biurowe
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Pisaki dwustronne, 6 kolorów
Hasta, 6 sztuk
Dostępny19 szt.

Pisaki dwustronne łatwozmywalne. Dwie, trwałe końcówki, wentylowane zatyczki, 6 nasyconych kolorów. Wyprodukowano z użyciem energii słonecznej.

8,99 zł
29
U świętego Mikołaja. Książeczka rozkładanka - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
U świętego Mikołaja. Książeczka rozkładanka
Niedostępny
Brak

Rozkładana książeczka dla maluchów, która sprawi, że święta będą jeszcze weselsze. Poznaj wszystkie postaci i nie zapomnijcie wysłać listów do świętego Mikołaja! Zbierz wszystkie książeczki: U świętego Mikołaja, Łakociowa Chatka, Boże Narodzenie

5,20 zł
4,99 zł
Powiadomienie

Rabat 4,0%
oszczędzasz 0,21 zł

30
Moje maszyny budowlane. Książka z zadaniami - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Moje maszyny budowlane. Książka z zadaniami
Niedostępny
Brak

Wybierz się na plac budowy i poznaj niezwykłe maszyny tam pracujące - spychacze, wywrotki, koparki, ładowarki... Ta książka z grami, zadaniami, łamigłówkami i ponad 120 naklejkami wielokrotnego użytku zapewni ci wiele godzin wspaniałej zabawy!

16,99 zł
13,99 zł
Powiadomienie

Rabat 17,7%
oszczędzasz 3,00 zł

31
Podróże z nim i samotnie. Pięć piekieł na ziemi - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Wyprzedaż
Podróże z nim i samotnie. Pięć piekieł na ziemi
Dostępny1 szt.

Świat zapamiętał Marthę Gellhorn z dwóch powodów. Po pierwsze – była wybitnym korespondentem wojennym relacjonującym ważne konflikty, począwszy od wojny domowej w Hiszpanii, przez wojnę w Wietnamie, po amerykańską inwazję w Panamie. Tego typu praca wykonywana przez kobietę stanowiła fakt bez precedensu. Drugi powód doprowadzał ją do szału, bo nie miała zamiaru być przypisem do życia kogokolwiek. Mianowicie popularność dzięki małżeństwu z Ernestem Hemingwayem. Niektóre wyprawy odbywała w jego towarzystwie. Martha Gellhorn była kobietą o wielkim temperamencie. Takie też są jej wspomnienia z podróży, które obfitują w przygody pełne grozy i niebezpieczeństw. Autorka wbrew rozsądkowi przedziera się starym autem przez targane wojną Chiny, aby spotkać się z Czang Kaj-szekiem. Dryfuje po wodach Morza Karaibskiego w poszukiwaniu U-Bootów. Dociera też do rosyjskich dysydentów w Związku Sowieckim. Na te „piekła na ziemi” reaguje oburzeniem, poruszeniem, ale i ironicznym humorem. To pełna ognia i pasji rywalka Hemingwaya. „Żona Hemingwaya postanowiła się ścigać z mężem – być wszędzie i opisać wszystko. Hongkong był wtedy parterowym miastem pozbijanym z kawałków starego drewna. Jedzie na wojnę w Chinach. Opisuje to jak wycieczkę najgorszego biura podróży. Droga na wojnę jest gorsza od samej wojny. Błoto, flegma, whisky, pluskwy. Najgorsza dla niej na wojnie jest nuda. Nie ma nic nudniejszego od relacjonowania wojny, która się nie dzieje, jak na Karaibach, gdzie można pływać nago między U-Bootami. Taniec i wóda do upadłego. Zapach trędowatych. Hemingway nazwałby to wszystko rypcium-pypcium, jak Wańkowicz notatki Króliczka. Ale ten typ literatury w pierwszej osobie potrafi budzić fascynację stylem: jadłam pomyje, mieszkałam jak świnia, ociekałam potem, etc. Martha Gellhorn pozostaje legendą i jako żona wielkiego pisarza, i jako wielka, tylko po swojemu, pisarka”. – Krzysztof Mroziewicz

39,90 zł
23,14 zł

Rabat 42,0%
oszczędzasz 16,76 zł

32
Neurologia t.1/2 - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Neurologia t.1/2
Dostępny61 szt.

Oddajemy do Państwa rąk nowoczesną, dwutomową publikację prezentującą podstawowe – dla współcześnie wykształconego studenta medycyny – quantum wiadomości z neurologii klinicznej – obejmujące nozologię, symptomatologię, diagnostykę oraz terapię chorób układu nerwowego. Bogata ikonografia podręcznika, a także liczne, zamieszczone w sieci odniesienia – głównie o ilustracyjnym, tabelarycznym i filmowym charakterze – zwiększają atrakcyjność i komunikatywność lektury. Prof. dr hab. med. Wojciech Kozubski, Prof. dr hab. med. Paweł P. Liberski Tom pierwszy Neuroanatomia, neurofizjologia, badania neurologiczne, laboratoryjne i neuropsychologiczne, wprowadzenie do neuropatologii, najważniejsze objawy i zespoły kliniczne dotyczące układu nerwowego. Tom drugi Najważniejsze jednostki nozologiczne i zespoły objawowe, etiologia, patogeneza, objawy kliniczne, diagnostyka, terapia i profilaktyka. Objawy neurologiczne w chorobach narządów wewnętrznych, zaburzenia psychiczne w chorobach układu nerwowego, niepożądane działanie leków, encefalopatie. Pytania testowe i odpowiedzi.

199,00 zł
185,07 zł

Rabat 7,0%
oszczędzasz 13,93 zł

33
Rachunkowość finansowa i podatkowa - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Rachunkowość finansowa i podatkowa
Dostępny38 szt.

Nowe, uaktualnione i poszerzone wydanie cieszącego się dużą popularnością podręcznika z dziedziny rachunkowości finansowej z uwzględnieniem zagadnień podatkowych! Autorzy powołują się na najnowsze rozwiązania prawne, obowiązujące w 2010 roku, w tym: zmiany w ustawie o rachunkowości i prawie podatkowym, nowe i zmienione Międzynarodowe Standardy Rachunkowości oraz Międzynarodowe Standardy Sprawozdawczości Finansowej, zmiany w prawie UE. Kompleksowe ujęcie tematu przy zachowaniu jasnego i przejrzystego języka to niewątpliwe atuty książki. Ponadto do jej zalet można zaliczyć: osadzenie rachunkowości w otoczeniu prawno-podatkowym, bogata i wieloaspektowa interpretacja prezentowanych zagadnień, zarówno teoretyczne, jak i praktyczne przedstawienie omawianych zagadnień. Podręcznik jest przeznaczony dla: studentów kierunków ekonomicznych i prawno-ekonomicznych, dyrektorów finansowych, głównych księgowych i pracowników służb finansowo-księgowych, biegłych rewidentów, właścicieli i pracowników biur rachunkowych, doradców podatkowych. Autorami podręcznika są doświadczeni dydaktycy, pracownicy naukowi Uniwersytetu Ekonomicznego we Wrocławiu, członkowie wielu ogólnopolskich gremiów naukowych, doradczych i samorządowych oraz biegli rewidenci.

109,00 zł
95,92 zł

Rabat 12,0%
oszczędzasz 13,08 zł

1 osoba kupiła
34
Badanie fizykalne w pielęgniarstwie - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Badanie fizykalne w pielęgniarstwie
Niedostępny
Brak

W książce przedstawiono zagadnienia dotyczące badania podmiotowego i przedmiotowego z uwzględnieniem odrębności fizjologicznych związanych z wiekiem podopiecznego. Dla łatwiejszego przyswojenia wiedzy poszczególne techniki badań zostały dokładnie zilustrowane. Podręcznik poprzedza rozdział uwzględniający uwarunkowania kulturowe, społeczne i zdrowotne w ocenie stanu zdrowia. Każdy rozdział badania szczegółowego kończy się przykładem dokumentacji wyników w ujęciu tabelarycznym. Książka adresowana zarówno do studentów pielęgniarstwa, położnictwa, będzie również przydatna w codziennej pracy pielęgniarce i położnej.

79,00 zł
73,47 zł
Powiadomienie

Rabat 7,0%
oszczędzasz 5,53 zł

35
Serca Atlantydów - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Serca Atlantydów
Dostępny104 szt.

W swojej książce Stephen King proponuje czytelnikom pięć wypraw w niezbyt odległą przeszłość: lata sześćdziesiąte i siedemdziesiąte. Senna atmosfera amerykańskich prowincjonalnych miasteczek, zwyczajne troski i radości zwyczajnych ludzi, mało ważne wydarzenia, owocujące mało istotnymi konsekwencjami... Nie dajmy się jednak zwieść pozorom: spokój jest tylko udawany a zwyczajność powierzchowna. Pod cienką warstwą spokoju kipią niebezpieczne namiętności, uważny czytelnik bez trudu zaś ułoży z porozrzucanych przez autora fragmentów i wskazówek obraz co najmniej równie mroczny i groźny jak te, które mistrz literatury grozy kreślił w swoich wcześniejszych, bestsellerowych powieściach.

36,00 zł
27,00 zł

Rabat 25,0%
oszczędzasz 9,00 zł

36
Lux perpetua. Audiobook - Audiobooki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Lux perpetua. Audiobook
Andrzej Sapkowski, Supernowa
Dostępny31 szt.

Produkcja „Trylogii Husyckiej” to największa do tej pory produkcja audiobooka w Europie. W części „Boży bojownicy” wystąpiło aż stu siedemdziesięciu aktorów. W nagraniu usłyszymy spektakularne efekty dźwiękowe oraz muzykę skomponowaną przez Adama Skorupę (uznanego przez amerykański portal IGN najlepszym twórcą oryginalnej muzyki do gier komputerowych w 2007 roku za oprawę muzyczną gry „Wiedźmin”). Producentami audiobooka są Fonopolis i SuperNOWA, które wspólnie wydały już dwa tomy opowiadań: Wiedźmin oraz Boży bojownicy. Lux Perpetua jest powieścią historyczną z elementami fantasy. To trzecia i ostatnia część Trylogii Husyckiej Andrzeja Sapkowskiego, w skład której wchodzą Narrenturm i Boży bojownicy. Lux perpetua z języka łacińskiego znaczy dosłownie „nieustające światło” lub skłaniając się do luźnego tłumaczenia zakorzenionego w katolicyzmie „światłość wiekuista”.

79,90 zł
61,52 zł

Rabat 23,0%
oszczędzasz 18,38 zł

37
iKnow - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
iKnow
Niedostępny
Brak

Wyjątkowa. Dynamiczna. Wciągająca. iKNOW jest grą planszową, w której istotną rolę odgrywa interakcja. Wiedza, umiejętności taktyczne oraz szczęście składają się w jej przypadku na niepowtarzalną całość. Wynik zależy nie tylko od poprawnych odpowiedzi na pytania, ale i od trafnych przewidywań, co do wiedzy znajomych, z którymi grasz. Przekonaj się, jak dobrze ich znasz! Zawartość: - 400 kart (1600 pytań i 5400 podpowiedzi), - 6 pionków iKnow, - 6 pionków iBet, - plansza, - żetony punktacji w dwóch kolorach Wiek graczy: 15+ Liczba graczy: 2-6 Czas rozgrywki: 45 minut

106,90 zł
87,66 zł
Powiadomienie

Rabat 18,0%
oszczędzasz 19,24 zł

38
Pier Paolo Pasolini Twórczość filmowa - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Pier Paolo Pasolini Twórczość filmowa
Niedostępny
Brak

Książka Pier Paolo Pasolini. Twórczość filmowa to pierwsza w Polsce pełna monografia filmowych dokonań Piera Paola Pasoliniego, obejmująca omówienie wszystkich kreacyjnych i dokumentalnych dzieł włoskiego poety-reżysera: od fabularnego debiutu, filmu Włóczykij (1961), po ostatnie dzieło – skandalizujące Saló, czyli 120 dni Sodomy (1975). Autor przedstawia kino Pasoliniego w szerokim kontekście antropologicznym, historycznym i literaturoznawczym, wychwytując najważniejsze formalne i treściowe wyznaczniki filmowego dzieła Pasoliniego, tak nierozerwalnie związanego nie tylko z twórczością literacką i społeczną poety, ale przede wszystkim z jego tragicznym życiem. Kletowski analizuje dokonania Pasoliniego przez pryzmat strategii „życiopisania”, a więc głębokiego przeżywania własnej egzystencji i czynienia z niej przedmiotu artystycznej kreacji. Pasolini, twórca „kina poezji”, całkowicie identyfikujący się ze swoim dziełem, stał się wzorem dla współczesnych twórców sztuki, którzy w zdesakralizowanym świecie starają się odnaleźć ślady sacrum.

49,00 zł
36,26 zł
Powiadomienie

Rabat 26,0%
oszczędzasz 12,74 zł

39
Katedra - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Katedra
Niedostępny
Brak
ostatnio dostępny: 2022.11.03

„To świat bezimiennych często bohaterów i świat rzeczy, który nie został uczłowieczony. Świat z natury obcy, którego mieszkańcy żyją w cudzych domach, poruszają się pośród cudzych mebli. Zasadnicza obcość świata rzeczy przekłada się tu na losy urzeczowionych postaci, bez względu na ich gotowość podjęcia wysiłku czy wolę zmiany. Ta ugruntowana w przedmiotach i ludziach obcość, uniemożliwiająca dialog i współodczuwanie, skazująca wszystkie związki i sensy na nieuchronny rozpad, wydaje się u Carvera potężną podskórną energią, która może lada chwila eksplodować. A jednak nie – świat Carverowskiej codzienności nie jest ufundowany na wulkanie. Tu wielkiego wybuchu nie będzie”. – z Posłowia Jerzego Jarniewicza

29,00 zł
20,88 zł
Powiadomienie

Rabat 28,0%
oszczędzasz 8,12 zł

40
Fotograficzne promieniowanie tła - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Fotograficzne promieniowanie tła
Dostępny425 szt.

Publikacji o Polakach w Wolnym Mieście Gdańsku mamy całkiem sporo, ale książki takiej, jak Fotograficzne promieniowanie tła jeszcze nie było. Zygfryd Stefan Mielewczyk (1936-2011) postanowił spisać rodzinną historię w oparciu o zdjęcia zachowane w domowym archiwum. Układają się one w opowieść o życiu codziennym i odświętnym zarówno w Gdańsku, jak i na Kaszubach. Jest ona tym bardziej ciekawa, że ojcem autora był Franciszek Mielewczyk, obrońca Poczty Polskiej w Gdańsku, któremu udało się wydostać z oblężonego przez Niemców budynku i szczęśliwie uniknął losu kolegów rozstrzelanych na Zaspie w październiku 1939 r. Aczkolwiek w dzieciństwie los boleśnie doświadczył autora, to jego wspomnienia są afirmacją życia. Pokazują m.in. jak przed laty kochano i bawiono się, jak robiło się interesy. Poczynione przez Zygfryda Stefana Mielewczyka obserwacje pozwalają spojrzeć z innej perspektywy na lata międzywojenne i czas okupacji.

39,90 zł
27,93 zł

Rabat 30,0%
oszczędzasz 11,97 zł

41
Diabeł w błękitnej sukience - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Diabeł w błękitnej sukience
Niedostępny
Brak

Diabeł w błękitnej sukience, pierwsza część cyklu o przygodach Easy’ego Rawlinsa, to ubrana w kostium kryminału noir niezwykle osobista opowieść o jazzującej Ameryce lat czterdziestych, snuta z perspektywy „czarnucha”. To także hołd złożony literaturze noir, Raymondowi Chandlerowi i Dashiellowi Hammettowi. Hołd przewrotny, gdyż uzupełniający tradycję czarnego kryminału o dobitnie artykułowane wątki społeczne i rasowe.

32,00 zł
23,04 zł
Powiadomienie

Rabat 28,0%
oszczędzasz 8,96 zł

42
Żelopis Brokat Glitter 10 kolorów - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Żelopis Brokat Glitter 10 kolorów
Niedostępny
Brak

Długopis żelowy z brokatem: -grubośc wkładu: 1,0mm -ilość kolorów: 10 -wygodny, gumowany uchwyt -żywe, przyciagające kolory

13,99 zł
Powiadomienie
43
Pastele Olejne okrągłe16 kolorów - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Pastele Olejne okrągłe16 kolorów
Dostępny8 szt.

"Pastele olejne: -ilość kolorów: 16 -rozmiar: 9x60mm -żywe, intensywne kolory "

10,99 zł
44
Żelopis Brokat Glitter 4 kolory - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Żelopis Brokat Glitter 4 kolory
Dostępny6 szt.

"Długopis żelowy z brokatem: -grubośc wkładu: 1,0mm -ilość kolorów: 4 -wygodny, gumowany uchwyt -żywe, przyciagające kolory "

7,99 zł
45
Pastele olejne okrągłe 24 kolory - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Pastele olejne okrągłe 24 kolory
Dostępny8 szt.

"Pastele olejne: -ilość kolorów: 24 -rozmiar: 9x60mm -żywe, intensywne kolory "

12,99 zł
46
Tablice chemiczne - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Tablice chemiczne
Niedostępny
Brak

Tablice chemiczne to wyjątkowe kompendium wiedzy dla uczniów, studentów, nauczycieli i wszystkich zainteresowanych chemią. Wszystkie działy chemii w jednym tomie: chemia nieorganiczna, chemia analityczna, chemia fizyczna, termodynamika i kinetyka chemiczna, elektrochemia, budowa atomów i cząsteczek, chemia organiczna, biochemia, technologia chemiczna, chemia stosowana. Tablice chemiczne to także: przejrzysty układ tabel, diagramów i wykresów właściwości pierwiastków i związków chemicznych najnowsza wersja układu okresowego reguły nazewnictwa związków chemicznych starannie wybrane dane liczbowe niezbędne w każdym laboratorium zastosowania chemii w życiu codziennym wszystko od wodoru i tlenu do superkwasów i białek. Ciekawe i przydatne nie tylko dla chemików.

29,90 zł
21,53 zł
Powiadomienie

Rabat 28,0%
oszczędzasz 8,37 zł

47
Kusicielka w opałach t.12 - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Kusicielka w opałach t.12
Niedostępny
Brak

Wiech jednakowo zachwyca już czwarte pokolenie. Przedtem dziadków i rodziców. Teraz znów dzieci i wnuków. Pokładamy się ze śmiechu i zarazem ciarki nas przechodzą.

26,00 zł
18,99 zł
Powiadomienie

Rabat 27,0%
oszczędzasz 7,01 zł

48
Między zdarzeniem dźwiękowym a znaczeniem. Szkice z filozofii muzyki - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Między zdarzeniem dźwiękowym a znaczeniem. Szkice z filozofii muzyki
Niedostępny
Brak

Nikt dobrze nie wie, czym jest muzyka jako taka - ani jej wybitni twórcy, ani filozofujący na jej temat, ani jej masowi konsumenci. Prób jej „zdefiniowania” mamy wprawdzie wiele, lecz są one niezadowalające. Muzyka wyrasta ponad nie i istnieje wcześniej, w sposób bardziej fundamentalny, niż jakiekolwiek o niej orzekanie. Sądy o wartościach, czy specyficznych jakościach przysługujących poszczególnym utworom muzycznym, nie tworzą jej bytu. Podobnie same zdarzenia dźwiękowe oraz współistniejące z nimi procesy cielesno-zmysłowe uczestniczące w jej postrzeganiu i odbiorze, jakkolwiek dla zaistnienia treści muzycznej wydają się konieczne, są od niej samej czymś odmiennym. Łączą je jednak pewne pokrewieństwa ontyczne zrozumiałe wtedy, kiedy na dzieła muzyczne patrzymy jako na twory egzystencjalnie efemeryczne, potrzebujące zgodnego współdziałania ze sobą elementów pozornie sprzecznych. Byt muzyki konstytuują różnorakie elementy gry, rywalizacji i pokazu, współzawodniczenia i spektaklu, choć zarazem współpracy, wspólnego dążenia do tego samego celu, co twórczość muzyczną upodabnia do nauki oraz czyni przedsięwzięciem, w którym znaczący udział mają czynniki zarówno o charakterze naturalnym jak i kulturowym.

33,60 zł
26,54 zł
Powiadomienie

Rabat 21,0%
oszczędzasz 7,06 zł

49
Tajemnice czarnych baronów - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Wyprzedaż
Tajemnice czarnych baronów
Dostępny2 szt.

Były ich tysiące. W okresie nasilenia represji - nawet setki tysięcy młodych ludzi więzionych pod ziemią. A mimo to nikt nic o nich nie wiedział. Żołnierze - górnicy nazywani szyderczo czarnymi baronami (tak niegdyś mówiono o właścicielach kopalń) nawet na Śląsku uchodzili po prostu za przestępców, wyrzutki społeczeństwa. Otaczała ich aura wzgardy, nawet potępienia. Karne bataliony kopalniane funkcjonujące pod szyldem Wojskowej Służby Zastępczej, należały bowiem do najlepiej zamaskowanych metod represjonowania "wrogów ustroju". Pieczono zresztą dwie pieczenie przy jednym ogniu: cichcem rozprawiając się z politycznym przeciwnikiem, jednocześnie za bezcen zwiększano wydobycie.

25,00 zł
12,50 zł

Rabat 50,0%
oszczędzasz 12,50 zł

50
Kroniki Prydainu - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Kroniki Prydainu
Niedostępny
Brak

Kraina Prydainu jest w niebezpieczeństwie. Lasy przemierza wyjątkowo okrutny Rogaty Król. Niszczy wszystko na swojej drodze. Młodszy świniopas Taran, zabawna i nieco ekscentryczna księżniczka Eilonwy, sympatyczny bard i nieustraszony rycerz Gwydion - to tylko część drużyny, która rusza na ratunek Prydainowi. Muszą stawić czoło największemu złu. Pół ludzie, pół bestie, tajemniczy bardowie, krasnoludy oraz przygoda, przygoda i jeszcze raz przygoda w naprawdę dobrym stylu. Zapraszamy do świata baśni, w którym przyjaźń, odwaga i honor są najwyższymi wartościami.

29,90 zł
21,83 zł
Powiadomienie

Rabat 27,0%
oszczędzasz 8,07 zł

Wróć do góry