hamburger
Menu
Kategorie
Kategorie
Książki - wyszukiwanie
Książki
Zabawki
Puzzle
Gry planszowe
Audiobooki
Muzyka
Filmy

Kalendarz premier z dnia 2013.06.13

Poniżej znajduję się lista książek oraz innych produktów, które ukazały się tego dnia, czyli w czwartek 13 czerwca 2013 roku. Na pierwszym miejscu znajduje się Obłęd 44. Czyli jak Polacy zrobili prezent Stalinowi, wywołując powstanie warszawskie (Piotr Zychowicz), na drugim Intuicja (Osho). Kolejny produkt to Prawie martwy (Ake Edwardson) oraz Lekcje Madame Chic (Jennifer L. Scott).
1
Obłęd 44. Czyli jak Polacy zrobili prezent Stalinowi, wywołując powstanie warszawskie - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Obłęd 44. Czyli jak Polacy zrobili prezent Stalinowi, wywołując powsta...
Niedostępny
Brak

Historyczny MEGAbestseller – łączny nakład ponad 93 tys egz.!!! Książka Piotra Zychowicza, autora bestsellera Pakt Ribbentrop-Beck, nagrodzona tytułem Książki Roku 2013 „Magazynu Literackiego Książki” Polskie Państwo Podziemne nie zdało egzaminu, twierdzi autor Paktu Ribbentrop–Beck, książki, która zachwiała świadomością historyczną Polaków. Swoje koncepcje, zamiast na realiach, kierownictwo naszego podziemia oparło na złudzeniach i pobożnych życzeniach. Nakazując wspierać oddziałom AK wkraczającą do Polski Armię Czerwoną, dopuściło się kolaboracji z wrogiem. Był to obłęd. Komenda Główna AK wydała bowiem w ten sposób swoich żołnierzy w ręce sowieckiej bezpieki. Tysiące z nich zapłaciły za to najwyższą cenę. Apogeum tego obłędu była decyzja o wszczęciu Powstania Warszawskiego. Zryw ten, choć bohaterski, nie miał najmniejszych szans powodzenia. Spowodował za to gigantyczne straty: zagładę 200 tysięcy Polaków, zburzenie stolicy – wraz z bezcennymi skarbami kultury – i zniszczenie AK. Jedynej poważnej siły, która mogła się przeciwstawić sowietyzacji Polski. Było to spektakularne, ale bezsensowne samobójstwo. Powstanie Warszawskie okazało się najlepszym prezentem, jaki mógł sobie wymarzyć Stalin. „Obłęd ’44 Piotra Zychowicza wywoła falę świętego oburzenia. Nie zaszkodzi ona jednak tej książce, której autor – późny wnuk Józefa Mackiewicza – rozprawia się z mitami narosłymi w ciągu ostatnich 70 lat. Mitami wyjątkowo trwałymi i równie wyjątkowo szkodliwymi”. – Krzysztof Masłoń „Obłęd ’44 to opowieść o polskiej naiwności, brutalnej wojnie i zagładzie polskiego narodu. O polityce, która nie zna pojęcia honoru i «moralnego zwycięstwa», a także o agenturach, które trawiły nasze życie zbiorowe w chwilach decydujących dla narodowego bytu. Warto rozdrapywać zabliźnione rany, by już nigdy nie doprowadzić Rzeczypospolitej do samobójstwa i dziejowej katastrofy”. – dr hab. Sławomir Cenckiewicz Piotr Zychowicz jest publicystą historycznym. Pisze o II wojnie światowej, zbrodniach bolszewizmu i geopolityce europejskiej XX wieku. W swoich koncepcjach nawiązuje do idei Józefa Mackiewicza, Władysława Studnickiego, Stanisława Cata-Mackiewicza oraz Adolfa Bocheńskiego. Był dziennikarzem „Rzeczpospolitej” i tygodnika „Uważam Rze” oraz zastępcą redaktora naczelnego miesięcznika „Uważam Rze Historia”. Obecnie jest redaktorem naczelnym miesięcznika „Historia Do Rzeczy”. Absolwent Instytutu Historycznego Uniwersytetu Warszawskiego.

44,90 zł
33,68 zł
Powiadomienie

Rabat 25,0%
oszczędzasz 11,22 zł

2
Intuicja - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Intuicja
Niedostępny
Brak

Książka proponuje wiele ćwiczeń i metod medytacyjnych wspierających naturalne zdolności intuicyjnego poznania. Wszyscy mamy dar intuicji, ale socjalizacja i szkoła najczęściej spychają ją na dalszy plan. Przyzwyczajamy się lekceważyć swoje instynktowne odczucia, zamiast uczyć się je rozumieć i wykorzystywać w rozwoju osobistym. W ten sposób odcinamy się od korzeni naturalnej mądrości, której owocem jest właśnie intuicja.

24,90 zł
18,99 zł
Powiadomienie

Rabat 23,7%
oszczędzasz 5,91 zł

3
Prawie martwy - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Prawie martwy
Niedostępny
Brak

Dziewiąty tom cyklu kryminalnego z komisarzem Erikiem Winterem w roli głównej. W 1975 roku piętnastoletnia dziewczyna znika bez śladu z obozu młodzieżowego na wyspie Brännö. Trzydzieści lat później w Göteborgu pozornie zwykłym ludziom zaczynają przytrafiać się dziwne rzeczy. Jedna z osób zostaje zamordowana w wyjątkowo brutalny sposób. Śledztwo długo stoi w miejscu, lecz z czasem komisarz Erik Winter i jego współpracownicy krok po kroku zbliżają się do przerażającej prawdy. Ake Edwardson – znany i ceniony autor kryminałów. Jako pisarz zadebiutował w 1995 r., przedtem pracował jako dziennikarz i wykładowca uniwersytecki. W latach 1981-1982 był oficerem prasowym przy ONZ na Bliskim Wschodzie. Obecnie jest jednym z najchętniej czytanych szwedzkich autorów.

39,90 zł
29,93 zł
Powiadomienie

Rabat 25,0%
oszczędzasz 9,97 zł

4
Lekcje Madame Chic - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Lekcje Madame Chic
Niedostępny
Brak

Paryski szyk teraz w Twoim zasięgu! Jennifer Scott odkrywa sekrety życia francuskiej rodziny mieszkającej w ekskluzywnej szesnastej dzielnicy w Paryżu. Lekcji stylu udziela jej sama Madame Chic, a co najważniejsze wcale nie są one takie trudne. Jennifer przyjechała do Paryża jako Kalifornijka, wróciła do Kalifornii jako paryżanka. Dwadzieścia prostych rad i wskazówek wystarczyło, by nauczyć się żyć a la française. Teraz czas na Ciebie! Jennifer L. Scott – autorka bijącego rekordy popularności lifestylowego bloga The Daily Connoisseur i inspirowanego nim poradnika Lekcje Madame Chic, który natychmiast po publikacji opanował amerykańskie listy bestsellerów. Pisze artykuły do „Huffington Post Style”, współpracuje także z CNN, BBC, CBS News, „The New York Times”, „USA Today” oraz „The Daily Mail”. Mieszka w Santa Monica.

32,90 zł
24,68 zł
Powiadomienie

Rabat 25,0%
oszczędzasz 8,22 zł

5
Rok na Majorce - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Rok na Majorce
Niedostępny
Brak

Magda, młoda, niezależna i atrakcyjna pani architekt musi zacząć wszystko od nowa. Po rozwodzie z mężem i rozstaniu z kochankiem postanawia spakować swoje dotychczasowe życie w kilka kartonów i wyprowadzić się z synem na idylliczną Majorkę. Marzy jej się raj na ziemi, ale okazuje się, że la isla bonita wcale nie jest tak sielankowa. W urokliwym domku wymagającym ciągłego remontu trzeba najpierw nauczyć się żyć pod jednym dachem z jaszczurkami, znaleźć wspólny język z ekscentrycznym przyjacielem-gejem i dobroduszną seksbombą z Czech. W międzyczasie Magda próbuje przekonać tubylców, że sernik i makowiec to najlepsze specjały pod majorkińskim słońcem i, co najtrudniejsze, raz na zawsze pożegnać się z manią kompulsywnego kupowania zbyt drogich butów.

29,90 zł
22,13 zł
Powiadomienie

Rabat 26,0%
oszczędzasz 7,77 zł

6
Grób w górach - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Grób w górach
Niedostępny
Brak
ostatnio dostępny: 2023.02.05

Trzecia część cyklu kryminalnego z Sebastianem Bergmanem, policyjnym psychologiem i ekspertem od seryjnych morderstw. Jesień w górach. Dwie przyjaciółki wybrały się na wędrówkę szlakiem trójkąta jämtlandzkiego. Nagle zaczyna się ulewa i gdy jedna z nich podchodzi zbyt blisko górskiej krawędzi, aby spojrzeć na szumiący w dole potok, ześlizguje się i spada. Obrażenia nie są poważne, ale kobiety dokonują makabrycznego odkrycia. Z górskiego strumienia wynurza się szkielet ręki. Gdy na miejsce przyjeżdża lokalna policja, okazuje się, że w ziemi spoczywa więcej ciał. Policyjny profiler i psycholog Sebastian Bergman z krajowego wydziału zabójstw wyrusza w stronę Jämtlandii, aby zidentyfikować ofiary i wszcząć śledztwo, w którym początkowo nic się zgadza.

39,90 zł
29,93 zł
Powiadomienie

Rabat 25,0%
oszczędzasz 9,97 zł

7
Wrastanie w kulturę - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Wrastanie w kulturę
Dostępny11 szt.

Książka w nowatorski sposób podejmuje zagadnienie związków między edukacją a kulturą z perspektywy psychologii narracyjnej. Autorka wykazuje, że istotną rolę w procesie wychowania odgrywają narracje „wielkie”, opowieści rodzinne o miłości czy dzieciństwie, jak również narracje „małe”, za pomocą których rodzice przekazują dzieciom ważne treści. Rozwój psychiczny jest efektem nie tylko świadomych oddziaływań wychowawczych rodziców, ale także „zanurzania się” dziecka w świecie znaczeń, jakie oferuje mu kultura. Narracje kultury są bogate w psychologiczne treści; zapisane w języku kształtują środowisko rodzinne, moralność i regulują stosunki międzyludzkie. Publikacja adresowana do psychologów i pedagogów, jak również antropologów, socjologów, terapeutów rodzinnych oraz rodziców zainteresowanych problematyką wychowania.

34,00 zł
24,48 zł

Rabat 28,0%
oszczędzasz 9,52 zł

8
Biblia w przekładzie księdza Jakuba Wujka 1599 - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Biblia w przekładzie księdza Jakuba Wujka 1599
Niedostępny
Brak

Dzieło oparte na XVI-wiecznym przekładzie ks. Jakuba Wujka, transkrypcja typu „B” (zachowano język staropolski z zastosowaniem współczesnej ortografii i interpunkcji); szatę graficzną stanowi rekonstrukcja oryginalnych inicjałów renesansowych Biblia ks. Wujka została ukończona w 1596r., a po raz pierwszy ukazała się drukiem po śmierci tłumacza w 1599r. Od razu zdobyła uznanie i poczesne miejsce wśród ówczesnych przekładów Pisma Świętego. Jest ona nie tylko pomnikiem polskiej myśli teologicznej, ale także dziełem literackim o wielkiej wartości, na którym wychowywały się pokolenia Polaków, mającym wielkie zasługi dla rozwoju polskiego języka i literatury. Stylem przekładu ks. Wujka zachwycali się Mickiewicz, Słowacki i Sienkiewicz.

220,00 zł
162,80 zł
Powiadomienie

Rabat 26,0%
oszczędzasz 57,20 zł

9
Pokerzyści i frajerzy - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Pokerzyści i frajerzy
Niedostępny
Brak

Przedstawiamy książkę dla dorosłych czytelników. Opowiada o ludzkich słabościach i o strasznym nałogu – pokerze • Poker to gęstwina namiętności • Poker to bezpardonowa walka o pieniądze, prestiż i pozycję wśród swoich • Poker to kobiety, alkohol i wyuzdany seks Ta „trojka” przeważnie towarzyszy pokerzystom i ubarwia ich życie. Książka wprowadza w ten dziki i bezwzględny świat, który potrafi zniszczyć z dnia na dzień najlepiej poukładane życie. Franciszek „Nunek” Przeklasa – syn Franciszka i Stanisławy z d. Gałek, urodził się 16.03.1943 roku w Grossobringen (Niemcy). Ukończył pedagogikę na Uniwersytecie Łódzkim. Jego burzliwe życie zaprowadziło go w roku 1976 do Białej Podlaskiej, gdzie zaczął pisać opowiadania i wiersze, które zebrał w tomiku Nierówne bicie serca. Powieść Pokerzyści i frajerzy zaczął pisać w 1984, a ukończył w 2010 roku. Powieść została wyróżniona w konkursie Literacki Debiut Roku 2012.

27,00 zł
19,99 zł
Powiadomienie

Rabat 26,0%
oszczędzasz 7,01 zł

10
"Todmarch". Kampania wojsk katolickich 1620 roku (1) - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
"Todmarch". Kampania wojsk katolickich 1620 roku (1)
Niedostępny
Brak
ostatnio dostępny: 2022.11.25

Tymczasem wojska bawarskie stanęły pod dobrze umocnionym klasztorem benedyktynów w Altenburgu (czes. Staré Hrady). Jednakże jego załoga nie stawiła oporu, poddała się i zaciągnęła się na służbę u księcia bawarskiego. Wcześniej Maksymilian wysłał feldmarschallleutnanta von Anholta pod Waldberg z kilkoma chorągwiami piechoty i działami, aby zablokować zamek i zmusić załogę do poddania się. Jego właściciel, chory na podagrę baron von Puchheim (Buchheim), początkowo odmówił poddania się, oświadczając, iż chce zachować neutralność - na co otrzymał odpowiedź, że jeśli nie uzna władzy cesarza, zostanie powieszony za nogi, gdyż "jest to świetne lekarstwo na podagrę". Wobec takiej argumentacji baron zmienił zdanie i skapitulował. Żołnierze czescy mogli swobodnie odejść, zamek został obsadzony przez oddział bawarski...

24,00 zł
18,99 zł
Powiadomienie

Rabat 20,9%
oszczędzasz 5,01 zł

11
Patrz słońce zachodzi - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Patrz słońce zachodzi
Dostępny140 szt.

"(...) Sam tekst sztuki stanowi wyzwanie dla reżysera i aktorów - jest to dziewięć monologów zwyczajnych ludzi, którzy samotnie, w monotonii i nudzie codziennej egzystencji, oczekują na zdarzenie, na drugiego człowieka, który odmieni lub nada sens ich życiu. Dziewiątka tych postaci to szeroki przekrój współczesnego społeczeństwa, a raczej tej większej - bardziej szarej jego części. Są więc - kasjerka z hipermarketu obsesyjnie marząca o fizycznej miłości (...), pogrążona w niemocy bezrobotna kobieta po stracie dziecka zamykająca się w czterech ścianach własnego mieszkania (...), właściciel knajpy - starzejący się przedstawiciel pokolenia sex-drugs-rock&roll - pragnący zaistnieć jako poeta (...), podstarzała prostytutka tęskniąca za dawno minioną, prawdziwą miłością (...), trzydziestolatek spalający się pomiędzy wklepywaniem nazwisk do komputera w pracy a ślęczeniem przed telewizorem w domu (...), chorobliwie samotna dziewczyna z porażeniem mózgowym (...), chorujący i umierający "na wszystko" od 20 lat mężczyzna, zmierzający w spokoju z papierosem w ręku, nad piwem i krzyżówką do nieuchronnej śmierci (...). Obok tego ostatniego - wyjątek - postać z pogranicza rzeczywistości - (...) nieco cyniczny i diaboliczny, a jednocześnie ludzki i zwyczajny - Rak - nowotwór trawiący "oglądających za dużo telewizji i jedzących przetworzoną żywność" współczesnych ludzi. Pustka, brak osobowości, kłopoty z tożsamością i z usensowieniem własnej egzystencji czynią z tych ludzi niewolników życia, sprawiają, że ich życie toczy się jakby "poza nimi", że nie mają na nie wpływu. Chcą coś zmienić, a jednocześnie boją się zmian i nie potrafią zdobyć się na jakikolwiek wysiłek, czekają na cud (który nigdy nie nadejdzie). Stają się więc więźniami własnej niemocy, własnych przyzwyczajeń, własnych domów ze ścieżką wydeptaną od telewizora do lodówki. (...)" Za: J. Liszewska, Cisza na widowni, Nowa Siła Krytyczna, 25 lutego 2009

33,00 zł
25,74 zł

Rabat 22,0%
oszczędzasz 7,26 zł

12
Pierwsza pomoc. Krok po kroku - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Pierwsza pomoc. Krok po kroku
Niedostępny
Brak

W publikacji znajduje się: • 12 poglądowych ilustracji, • 5 etapów postępowania, • poręczny format. Opracowano na podstawie obowiązujących w roku wydania wytycznych Europejskiej Rady Resuscytacji z 2010 roku.

10,00 zł
7,99 zł
Powiadomienie

Rabat 20,1%
oszczędzasz 2,01 zł

13
Prasa jako medium edukacyjne - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Prasa jako medium edukacyjne
Niedostępny
Brak

Książka Edyty Zierkiewicz to dojrzałe i wielostronne studium dotyczące ważnego społecznie i bardzo interesującego naukowo fenomenu edukacyjnej funkcji prasy (i szerzej kultury) popularnej, w recenzowanej pracy badane na przykładzie konstruowania dyskursu choroby (rak piersi). Analizy autorki są wielostronne, interdyscyplinarne, a mimo to udało jej się zachować wyraźną i bardzo klarowną formę narracji pozwalającą na niezakłóconą i niemal linearną, systematycznie prowadzoną przez strukturę tekstu lekturę. (…) Jest to ważne i poznawczo bardzo interesujące studium dyskursu medialnego jako dyskursu pedagogicznego, informacyjnie i interpretacyjne „gęste od znaczeń” i otwierające wiele nowych perspektyw badawczych. Prof. dr hab. Tomasz Szkudlarek, Uniwersytet Gdański

60,00 zł
42,00 zł
Powiadomienie

Rabat 30,0%
oszczędzasz 18,00 zł

14
Und so weiter. Język niemiecki. Klasa 6. Zeszyt ćwiczeń - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Und so weiter. Język niemiecki. Klasa 6. Zeszyt ćwiczeń
Niedostępny
Brak

Zeszyt ćwiczeń do języka niemieckiego dla klasy 6 zawiera bogaty zestaw ćwiczeń utrwalających poznane słowa, zwroty oraz zagadnienia gramatyczne. Uczniowie znajdą tu również zabawy i gry językowe („Rap der starken Verben”, „Satzlotto”, „Textpuzzle”). Do zeszytu dołączono także sztywne plansze z grami oraz naklejki. Specjalne ćwiczenia pomagają pokonać trudności spowodowane dysgrafią. Mądra sowa (niem. Die kluge Eule) towarzyszy uczniom podczas samodzielnej kontroli wiedzy. Rozwiązane testy wraz z ciekawymi pracami projektowymi uczeń może gromadzić w portfolio językowym, dokumentując proces poznawania języka. Dołączona do podręcznika płyta CD zawiera teksty i dialogi prezentowane w podręczniku i zeszycie ćwiczeń.

34,60 zł
31,14 zł
Powiadomienie

Rabat 10,0%
oszczędzasz 3,46 zł

15
Poczucie własnej skuteczności we współpracy z grupą - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Poczucie własnej skuteczności we współpracy z grupą
Dostępny2 szt.

Koncepcja monografii trafia w sedno ducha epoki, zdominowanego konsumpcjonalizmem i egoizmem motywacji osiągnięć społecznych i edukacyjnych. Ten egoizm osiągnął punkt krytyczny, który wymaga nowego pomysłu odwrotu od zgubnych skutków dewastacji różnych form wspólnotowości. Autorka pracy dostrzega potrzebę i zbawczą moc mechanizmów motywacyjnych opartych na kooperacji i współdziałaniu grupowym przede wszystkim w systemie edukacyjnym. Książka Izabelli Marii Łukasik jest więc swoistym ewenementem w piśmiennictwie polskim, ponieważ zwraca się ona w kierunku obszarów mocno zaniedbanych, jakimi są działania kooperacyjne, zespołowe, ukierunkowane na wspólne myślenie, współodczuwanie i harmonizowanie celów indywidualnych w zbiorowości. Patrząc na książkę z tej perspektywy, należy podkreślić jej wartościowy i użyteczny charakter.

37,80 zł
29,86 zł

Rabat 21,0%
oszczędzasz 7,94 zł

16
Odpowiedzialność karna za udział w bójce lub pobiciu w ujęciu historycznym - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Wyprzedaż
Odpowiedzialność karna za udział w bójce lub pobiciu w ujęciu historyc...
Dostępny3 szt.

Prezentowana monografia stanowi bardzo solidne i dobrze udokumentowane opracowanie problematyki określone w jej tytule. Walorem dodatkowym publikacji jest przypomnienie wybitnych przedstawicieli nauki prawa karnego w Polsce, o których - niestety - często się zapomina, a także uświadomienie autorom inicjującym zmiany k.k. z 1997 r., że praca legislacyjna wymaga kwalifikacji, których brak prowadzi do psucia prawa, nie zaś jego doskonalenia.

33,60 zł
20,83 zł

Rabat 38,0%
oszczędzasz 12,77 zł

17
Strategie polskich przedsiębiorstw wobec wyzwań klimatycznych - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Wyprzedaż
Strategie polskich przedsiębiorstw wobec wyzwań klimatycznych
Dostępny1 szt.

Zmiany klimatyczne generują nowe wyzwania dla przedsiębiorstw. Wiążą się one z oddziaływaniem czynników społeczno-prawnych (regulacje prawne, presja organizacji ekologicznych, oczekiwania klientów) oraz z wzrastającą liczbą ekstremów pogodowych. Jak dotychczas problematyka reakcji przedsiębiorstw na wyzwania klimatyczne jest w literaturze praktycznie nieobecna. Niniejsza publikacja uzupełnia tę lukę przez przybliżenie czytelnikowi: - ryzyk klimatycznych zagrażających przedsiębiorstwom, - strategii przyjmowanych wobec zmian klimatycznych, - czynników warunkujących zachowania przedsiębiorstw w tym obszarze, - wpływ przyjętych postaw na wyniki finansowe przedsiębiorstw. Książka przeznaczona jest przede wszystkim dla środowiska naukowego. Czytelnik znajdzie tutaj szeroki przekrój wiedzy dotyczący zmian klimatycznych z perspektywy zarządzania przedsiębiorstwami. Praca może stanowić również źródło inspiracji dla praktyków zajmujących się kreowaniem strategii oraz ochroną środowiska w przedsiębiorstwach.

35,70 zł
22,13 zł

Rabat 38,0%
oszczędzasz 13,57 zł

18
Liryka wśród aktów mowy - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Liryka wśród aktów mowy
Dostępny3 szt.

Bogactwo form literackich jest kłopotem badaczy literatury, którzy muszą się z nim zmierzyć: rozpoznawać, opisywać, klasyfikować, czyli dokonać naukowego uporządkowania. Genologia jest tym działem literaturoznawstwa, który od dawna sprawia wiele trudności badaczom. Adam Kalbarczyk podejmuje naukową próbę zmierzenia się z genologią, ściślej - z rodzajem i subrodzajem liryki. Tworzy koncepcję liryki i gatunków lirycznych, przedstawia jasne i precyzyjne egzemplifikacje oraz, zasadnie odrzucając tezę o śmierci gatunków, buduje nowatorską ich koncepcję, a na koniec daje opracowaną przez siebie pragmatykę postępowania analitycznego z tekstem.

35,70 zł
28,20 zł

Rabat 21,0%
oszczędzasz 7,50 zł

Wróć do góry