hamburger
Menu
Kategorie
Kategorie
Wyszukaj książkę, grę, puzzle, zabawkę
Książki
Zabawki
Gry
Puzzle
Papiernicze i szkolne
Muzyka
Audiobooki

Kalendarz premier z dnia 2012.02.01

Poniżej znajduję się lista książek oraz innych produktów, które ukazały się tego dnia, czyli w środę 1 lutego 2012 roku.
1
O działaniu scenicznym - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
O działaniu scenicznym
Dostępny
23 szt.

Łacińska Rozprawa o scenicznym wykonaniu (1727) bawarskiego jezuity Franza Langa to przede wszystkim jeden z pierwszych europejskich podręczników "koniecznej i szlachetnej sztuki" - gry aktorskiej. Ale nie tylko - problematykę aktorstwa osadzono bowiem w ramach poradnika dla nauczycieli odpowiedzialnych za przygotowanie przedstawień szkolnych od początku, tj. napisania tekstu sztuki, do finału, jakim był spektakl. W świetle dużej mobilności nauczycieli szkół jezuickich i kosmopolitycznej tendencji w programie działania zakonu rozprawę Langa traktować można jako sumę powszechnego doświadczenia europejskiego (zatem i polskiego) zdobywanego w tak niezwykle w owym czasie rozbudowanym teatrze szkolnym. Znajomość wywodów Langa pozwala nie tylko na rekonstrukcję kształcenia młodocianych aktorów równie istotna jest dla poznania publiczności teatralnej, na którą składali się w dużym procencie widzowie o wysokich kompetencjach.

34,99 zł
29,39 zł

Rabat 16,0%
oszczędzasz 5,60 zł

2
Dziecko niepełnosprawne ruchowo. Jak wspomagać rozwój psychoruchowy - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Dziecko niepełnosprawne ruchowo. Jak wspomagać rozwój psychoruchowy
Dostępny
23 szt.

W ostatnich latach dokonała się znacząca zmiana w podejściu do osób niepełnosprawnych, doprowadzając do weryfikacji dotychczasowych sposobów usprawniania. Obecnie nikt już nie podważa konieczności wieloprofilowego usprawniania dzieci bez odrywania ich od domu rodzinnego i środowiska, w którym się wychowują. W tym poradniku rodzice i opiekunowie dzieci niepełnosprawnych znajdą wyczerpujące informacje na temat rehabilitacji, najczęściej stosowanych metod usprawniania ruchowego, a także postępowanie leczniczo-usprawniające w codziennych czynnościach.

89,00 zł
82,77 zł

Rabat 7,0%
oszczędzasz 6,23 zł

Wróć do góry