hamburger
Menu
Kategorie
Kategorie
Książki - wyszukiwanie
Książki
Zabawki
Puzzle
Gry planszowe
Audiobooki
Muzyka
Filmy

Kalendarz premier z dnia 2012.01.26

Poniżej znajduję się lista książek oraz innych produktów, które ukazały się tego dnia, czyli w czwartek 26 stycznia 2012 roku. Na pierwszym miejscu znajduje się Karuzela uczuć (Jodi Picoult), na drugim Biologia. Genetyka, biologia stosowana (Barbara Bukała). Kolejny produkt to Życie ojca Pio (Gracjan Franciszek Majka OFMCap) oraz Serge Gainsbourg (Sylvie Simmons).
1
Karuzela uczuć - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Karuzela uczuć
Dostępny8 szt.

Wciągająca i trzymająca w napięciu powieść o dramacie dwóch rodzin. Przez osiemnaście lat rodziny Harte`ów i Goldów mieszkały po sąsiedzku, dzieląc ze sobą wszystkie radości i smutki życia. Ich dzieci były nierozłączne od kołyski; Chris i Emily wychowywali się razem, a więź między nimi stawała się coraz silniejsza. Może nawet zbyt silna... Kiedy nocną ciszę w obu domach rozdarł dzwonek telefonu, nikt nie mógł pojąć straszliwej prawdy. Emily zmarła od kuli rewolwerowej, a ranny w głowę Chris trafił do szpitala. O tym, czy to było samobójstwo czy morderstwo, ma zdecydować sąd, ale nic nie przywróci dawnej przyjaźni między rodzicami obojga nastolatków. Na podstawie książki powstał w 2002 roku film telewizyjny (polski tytuł: "W imię miłości").

34,00 zł
25,50 zł

Rabat 25,0%
oszczędzasz 8,50 zł

3 osoby kupiły
2
Biologia. Genetyka, biologia stosowana - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Biologia. Genetyka, biologia stosowana
Dostępny41 szt.

Prezentowana książka zawiera zestaw głównych zagadnień z genetyki – dziedziny biologii cechującej się najbardziej dynamicznym rozwojem. Układ treści prezentowany w książce jest zgodny z układem treści w poprzednich publikacjach z tego cyklu. Po każdym rozdziale są zamieszczone zadania sprawdzające, stanowiące często przykłady zadań maturalnych.

49,00 zł
37,24 zł

Rabat 24,0%
oszczędzasz 11,76 zł

1 osoba kupiła
3
Życie ojca Pio - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Życie ojca Pio
Niedostępny
Brak
ostatnio dostępny: 2023.01.06

Ojciec Pio z Pietrelciny (1887-1968) - mistyk z zakonu kapucynów, charyzmatyczny kapłan, niestrudzony kierownik duchowy i spowiednik czytający w ludzkich sercach. Swą ofiarną służbą zyskiwał miłość wiernych. Miał dar uzdrawiania, walczył z demonami i doświadczał nadzwyczajnych zjawisk, budzących wiele kontrowersji. Zawsze wierny Kościołowi, pokornie poddawał się decyzjom jego pasterzy. W roku 2002 Jan Paweł II dołączył go do grona świętych.

14,90 zł
10,99 zł
Powiadomienie

Rabat 26,2%
oszczędzasz 3,91 zł

4
Serge Gainsbourg - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Serge Gainsbourg
Niedostępny
Brak

Pierwsza na polskim rynku biograficzna opowieść o genialnym i kontrowersyjnym Sergu Gainsbourgu (1928-1991) – francuskim kompozytorze i piosenkarzu, aktorze, scenarzyście i reżyserze, który stał się siłą sprawczą i głównym prowokatorem rewolucji seksualnej w swoich czasach. W 1969 roku napisał piosenkę, która stała się jednym z największych światowych przebojów w historii. Utwór „Je t’aime… moi non plus” (Kocham Cię, ja też nie…) zamiast z Brigitte Bardot, dla której był przeznaczony, Gainsbourg zaśpiewał ze swoją ówczesną kochanką, piosenkarką Jane Birkin. Tekst i wykonanie wywołały liczne kontrowersje, głównie ze względu na pojawiające się w nim podteksty seksualne, a także sposób interpretacji (m.in. westchnienia Birkin w miłosnym uniesieniu, symulujące odgłosy kobiecego orgazmu). Utwór został uznany za skandaliczny. Zabroniono jego emisji w Hiszpanii, Islandii, Jugosławii, Szwecji, Włoszech i Wielkiej Brytanii. Do dzisiaj, zarówno życie Gainsburga jak i sama piosenka wywołują wielkie emocje, u niektórych: rumieńce wstydu i zażenowania, u innych: zachwyt i oczarowanie.

39,90 zł
28,73 zł
Powiadomienie

Rabat 28,0%
oszczędzasz 11,17 zł

5
Antropologia kulturowa. Globalne siły, lokalne światy - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Antropologia kulturowa. Globalne siły, lokalne światy
Niedostępny
Brak

Przedstawiamy przystępnie napisany, bogaty w treści etnograficzne podręcznik do antropologii kulturowej, prezentujący spójną i nową wizję tej dyscypliny oraz jej przedmiotu – różnorodności ludzkiej. Piętnaście rozdziałów i trzy rozbudowane studia przypadku przedstawiają wszystkie podstawowe działy antropologii kulturowej, w wyjątkowo oryginalny sposób porządkując je pod względem pojęciowym i tematycznym. Jedna trzecia książki została w całości poświęcona ważnym globalnym i historycznym zjawiskom kulturowym, takim jak kolonializm, nacjonalizm, etniczność i konflikt etniczny, rozwój gospodarczy, ekologia, odradzanie się kultur, fundamentalizm czy kultura popularna. Z tym szerszym kontekstem zostały zintegrowane bardziej tradycyjne zagadnienia antropologiczne (język, ekonomika, systemy pokrewieństwa, polityka, religia, rasa), co dobrze oddaje zmieniające się treści współczesnych kursów z tego przedmiotu.

77,70 zł
64,49 zł
Powiadomienie

Rabat 17,0%
oszczędzasz 13,21 zł

6
Lenc - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Lenc
Niedostępny
Brak

"Lenc" Buchnera to nowela o chorobie umysłu, pytanie o wpływ choroby na twórczość i o miejsce artystycznej wrażliwości we współczesnym świecie. Pozycja obowiązkowa dla tych, którzy chcą widzieć i słyszeć więcej...

15,90 zł
11,99 zł
Powiadomienie

Rabat 24,6%
oszczędzasz 3,91 zł

7
Świat Dysku. Na glinianych nogach - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Świat Dysku. Na glinianych nogach
Niedostępny
Brak

Kryminalna zagadka w świecie Dysku. Kto morduje nieszkodliwych staruszków? Kto próbuje otruć Patrycjusza? Kiedy jesienne mgły spowijają Ankh-Morpork, Straż Miejska musi schwytać mordercę, którego nie może zobaczyć. Może golemy coś wiedzą - ale poważni ludzie z gliny, którzy pracują całe dnie i noce, i nigdy nikomu nie wadzą, nagle zaczęli popełniać samobójstwa. Zresztą straż ma także własne problemy. Pewien wilkołak cierpi na syndrom napięcia przedpełniowego. Kapral Nobbs zaczyna bywać wśród jaśniepaństwa, a u nowego rekruta-krasnoluda można dostrzec pewne bardzo dziwne cechy - zwłaszcza kolczyki i cienie do oczu. Komu można zaufać, kiedy motłoch krąży po ulicach, spiskowcy kryją się w mroku, a wszystkie ślady wskazują niewłaściwy kierunek? W nocnych ciemnościach komendant straży, sir Samuel Vimes, przekonuje się, że gdzieś tam, być może, wcale nie ma prawdy. Prawda może być wśród słów w jego głowie.

29,90 zł
22,43 zł
Powiadomienie

Rabat 25,0%
oszczędzasz 7,47 zł

8
Czapka nie Witka czyli odlotowe zabawy słowem - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Czapka nie Witka czyli odlotowe zabawy słowem
Niedostępny
Brak

Lubicie żarty homonimowe i odlotowe zabawy słowem? Poszukujecie wierszyków dracznych, gdzie moc wyrazów jest wieloznacznych? Zajrzyjcie zatem do tej książeczki, gdzie gołąb szuka swej gołąbeczki, gdzie cielę myśli wśród myślicieli i Cela siedzi na Helu w celi. O norce w norce będzie tu jeszcze, o tym jak w Kleszczach szczerzą się kleszcze... Lubicie psoty...? To nie ma sprawy – zapraszam, życząc pysznej zabawy!

29,00 zł
20,88 zł
Powiadomienie

Rabat 28,0%
oszczędzasz 8,12 zł

Wróć do góry