hamburger
Menu
Kategorie
Kategorie
Wyszukaj książkę, grę, puzzle, zabawkę
Książki
Zabawki
Gry
Puzzle
Papiernicze i szkolne
Muzyka
Audiobooki

Kalendarz premier z dnia 2011.06.02

Poniżej znajduję się lista książek oraz innych produktów, które ukazały się tego dnia, czyli w czwartek 2 czerwca 2011 roku. Na pierwszym miejscu znajduje się Ten fantastyczny CSS! Eric Meyer o tworzeniu nowoczesnych układów stron WWW (Eric A. Meyer, Łukasz Piwko (tłumaczenie)), na drugim Maya 2011. Wprowadzenie (Dariush Derakhshani, Zbigniew Waśko (tłumaczenie)). Kolejny produkt to Rozmówki bułgarskie ze słownikiem i gramatyką (praca zbiorowa) oraz Rozmówki ukraińskie ze słownikiem i gramatyką (praca zbiorowa).
1
Ten fantastyczny CSS! Eric Meyer o tworzeniu nowoczesnych układów stron WWW - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Ten fantastyczny CSS! Eric Meyer o tworzeniu nowoczesnych układów stro...
Niedostępny
Brak
ostatnio dostępny: 2021.09.25

Wykorzystaj potencjał technologii CSS 3 i HTML 5 pod okiem najsłynniejszego eksperta w tej dziedzinie!Przegląd najbardziej przydatnych narzędzi, selektorów oraz nowości w języku CSS 3Ponad piętnaście skutecznych technik rozmieszczania elementów na stronieSposoby na tworzenie efektownych układów oraz formatowanie i stylizowanie tabel Czym byłby dzisiaj Internet, gdyby nie fantastyczne możliwości CSS? Przestrzenią pełną nudnych, podobnych do siebie i zapewne średnio atrakcyjnych dla współczesnych użytkowników stron www... Choć jeszcze dziesięć lat temu technologii tej wróżono odejście do lamusa, dziś swoją popularnością dorównała językowi HTML i stała się już niemal tak samo powszechna. Kaskadowe arkusze stylów spotkamy wszędzie, od przeglądarek internetowych, przez zaawansowane sklepy internetowe, po aplikacje do czatowania. Na tym nie koniec! CSS nadal rozkwita - jego ogromne możliwości oraz zakres użycia coraz bardziej się rozszerzają! A w branży twórców stron internetowych niewiele jest osób, które potrafią tak dobrze objaśnić wszystkie aspekty korzystania z języka CSS, jak słynny Eric Meyer - autor tej fantastycznej książki! To właśnie z nim wyruszysz w podróż do najeżonego nowościami i zmianami świata najświeższych specyfikacji HTML 5 i CSS 3. To dla Ciebie stworzył ten nowoczesny przewodnik z setką porad, skutecznych metod i praktycznych sztuczek w zakresie tworzenia najwyższej jakości witryn internetowych przy użyciu CSS. W pierwszej części znajdziesz krótki przegląd przydatnych narzędzi i podstawowych technik, wliczając w to mało znane selektory CSS. Następnie zobaczysz, co można zrobić przy użyciu CSS - poznasz ciekawe efekty oraz różne sposoby osiągania tego samego celu i tworzenia wydajnych układów. Dowiesz się, jak CSS 3 współdziała z biblioteką JQuery. W ostatniej części znajdziesz opis technik zaawansowanych. Co ważne, każdy opis jest niezależny od pozostałych, możesz więc otworzyć książkę na dowolnej stronie i wykorzystać w swojej pracy to, co się na niej znajduje - bez obaw, że straciłeś coś ważnego. W tej niezwykłej książce znajdziesz między innymi: opis więcej niż piętnastu technik rozmieszczania elementów na stronie (clearfix, układy dwu- i trzykolumnowe, układy z fałszywymi kolumnami, One True Layout, Holy Grail, układy oparte na jednostce em, płynne siatki, kleiste stopki)sposoby ukrywania elementów i wyrzucania ich poza ekranmetody definiowania tła elementów body i html w języku XHTMLopis wielu efektów CSS (wyskakujące okienka CSS, tworzenie nieregularnych kształtów na stronie, zaokrąglanie rogów, sprajty CSS, Sliding Doors, Liquid Bleach)techniki formatowania tabel za pomocą CSS, w tym elementów thead, tbody, tfoot i nagłówków wierszysposoby formatowania wybranych kolumn, stylizowania tabel przy użyciu JQuery, zmieniania tabel w wykresy i mapyprzegląd niektórych nowości w języku CSS 3 (definiowanie wielu obrazów w tle elementów, model kolorów RGBA)Opanuj najlepsze techniki tworzenia nowoczesnych układów stron WWW!

49,00 zł
34,30 zł
Powiadomienie

Rabat 30,0%
oszczędzasz 14,70 zł

2
Maya 2011. Wprowadzenie - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Maya 2011. Wprowadzenie
Dostępny
5 szt.

Poznaj potęgę programu Maya i wejdź w świat profesjonalnej animacji oraz realistycznej grafiki 3D! Jak sprawnie poruszać się w środowisku programu Maya?Jak modelować, organizować i animować obiekty na scenie?Jak tworzyć cyfrowe oświetlenie i niezwykłe efekty specjalne?"Władca Pierścieni", "Matrix", "Shrek" i "Avatar"... to tylko część filmów, w których za porywającą animacją i niezwykle realistyczną grafiką stoi program Maya. Jeśli miałeś okazję widzieć choćby jeden z tych kultowych obrazów, zapewne już wiesz, jak ogromny potencjał kryje się w potężnym narzędziu firmy Autodesk. Maya, od lat używana głównie przez wielkie wytwórnie filmowe i czołowych producentów gier komputerowych do tworzenia niesamowitych efektów specjalnych i modeli 3D, dziś stała się bardziej dostępna zarówno pod względem ceny, jak i wymagań sprzętowych. W związku z tym coraz częściej trafia do amatorów w dziedzinie tworzenia trójwymiarowej grafiki i animacji. Jedynymi ograniczeniami w korzystaniu ze wszystkich magicznych możliwości tego programu pozostają już tylko umiejętność jego sprawnej obsługi i... granice ludzkiej wyobraźni! Oto podręcznik, który stanowi tak doskonałe wprowadzenie w świat grafiki trójwymiarowej i programu Maya, że nie pozostanie Ci nic innego, jak tylko uwolnić swoją kreatywność i zacząć tworzyć niezwykłe animacje! Najpierw zdobędziesz ogólną wiedzę o procesie powstawania filmów animowanych i poszczególnych fazach ich produkcji, a potem prześledzisz każde działanie od początku do końca, by zrozumieć, jak odbywa się to w praktyce. Dzięki licznym przykładom i praktycznym ćwiczeniom zaczniesz swobodnie poruszać się w środowisku programu Maya, a także dowiesz się, jak program ten definiuje i organizuje obiekty na scenie. Stopniowo opanujesz tajniki komputerowego modelowania oraz zdobędziesz wszystkie umiejętności pozwalające na teksturowanie, cieniowanie i - co najważniejsze - animowanie stworzonych modeli. Przeczytasz także o tworzeniu i edycji cyfrowego oświetlenia oraz dokładnie zgłębisz niezwykle istotny proces renderowania. Na koniec zajmiesz się tworzeniem zachwycających efektów specjalnych i nadawaniem obrazom pożądanej, naturalnie wyglądającej dynamiki. Z tym podręcznikiem:poznasz podstawowe pojęcia z zakresu trójwymiarowej grafiki komputerowejopanujesz interfejs programu Maya 2011utworzysz prostą animację planet w Układzie Słonecznympoznasz właściwości powierzchni NURBS i wielopodziałowychwymodelujesz ludzką dłoń, szkatułkę i parowózodkryjesz niuanse cieniowania i teksturowania obiektównauczysz się riggować modele pod kątem automatyzowania animacji, stosowania systemów kinematycznych, więzów itp.opanujesz oświetlanie obrazami HDR, animowanie zgodne z zasadami dynamiki i malowanie efektów Naucz się modelowania, animowania, teksturowania i oświetlania cyfrowych scen na najwyższym, profesjonalnym poziomie!

119,00 zł
83,30 zł

Rabat 30,0%
oszczędzasz 35,70 zł

3
Rozmówki bułgarskie ze słownikiem i gramatyką - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Rozmówki bułgarskie ze słownikiem i gramatyką
Dostępny
2 szt.

Rozmówki bułgarskie Lingea zawierają najbardziej potrzebne zwroty, przejrzyście uporządkowane według kategorii tematycznych. Oprócz zestawu podstawowych form grzecznościowych, znajdziemy tu wyrażenia używane w wielu sytuacjach – podróży, szukania miejsca noclegowego, wizyty w restauracji, zakupów czy wizyty w barze czy nawet flirtu. Zawarto tu również wyjaśnienia napisów informacyjnych, nazwy dni tygodnia, kolory i liczebniki. Poszczególne części rozmówek są oznaczone różnymi kolorami, co znacznie ułatwia szybkie odnalezienie potrzebnego zwrotu. Przy każdej bułgarskiej frazie jest podana wymowa, co nawet początkującym użytkownikom pozwoli na skuteczną komunikację. Praktyczne porady dotyczące różnych aspektów pobytu zagranicą zostały wkomponowane w rozmówki w postaci tabelek: można z nich dowiedzieć się np. o funkcjonowaniu transportu miejskiego czy o lokalnych zwyczajach. W książce znajduje się również dwujęzyczny słowniczek z najpopularniejszymi słowami. Minisłowniczki zawierające słówka związane z danym tematem można również znaleźć pod rozmówkami, co umożliwia szybkie znalezienie potrzebnego wyrazu. Informacje praktyczne o kraju, do którego się wybieramy, są zawarte na końcu książki - można tam znaleźć między innymi wiadomości o przepisach celnych i wizowych, przepisach drogowych, w tym ograniczenia prędkości na drogach. Znajdują się tam również przydatne adresy, telefony i adresy internetowe, ułatwiające kontakt z ambasadą czy liniami lotniczymi. Czytelnik odnajdzie tam porady dotyczące podróżowania po danym kraju, informacje o atrakcjach turystycznych, godzinach otwarcia banków, specjałach lokalnej kuchni itp. Do rozmówek dołączone jest zwięzłe i przystępne kompendium gramatyczne, dzięki któremu można pogłębić swoją znajomość języka.

29,90 zł
20,93 zł

Rabat 30,0%
oszczędzasz 8,97 zł

4
Rozmówki ukraińskie ze słownikiem i gramatyką - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Rozmówki ukraińskie ze słownikiem i gramatyką
Niedostępny
Brak
ostatnio dostępny: 2022.03.10

Seria rozmówek Lingea to niezawodny towarzysz podróży. Książka zawiera najbardziej potrzebne zwroty i wyrażenia, przejrzyście uporządkowane według kategorii tematycznych, oraz dwujęzyczny słowniczek z najpopularniejszymi słowami. Dodatkowo znajduje się w niej zwięzłe kompendium gramatyczne. Niewątpliwą zaletą są praktyczne porady dotyczące różnych aspektów podróżowania za granicą, umieszczone na końcu książki oraz w tabelkach wkomponowanych w rozmówki. Dowiemy się z nich na przykład ile zapłacimy za taksówkę z lotniska do centrum miasta, jak również które miejsca warto zwiedzić.

24,90 zł
17,99 zł
Powiadomienie

Rabat 27,8%
oszczędzasz 6,91 zł

5
Pamiątka Pierwszej Komunii świętej - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Pamiątka Pierwszej Komunii świętej
Dostępny
5 szt.

Ten wyjątkowy dzień w Twoim życiu powinien zostać nie tylko w pamięci, ale również w zbiorach rodzinnych pamiątek. Prezentujemy piękny i elegancki album, który można ofiarować dziecku jako pamiątkę przystąpienia do Pierwszej Komunii świętej. Pozwala on na wklejenie zdjęć i pamiątek z tego uroczystego dnia.

13,44 zł
10,99 zł

Rabat 18,2%
oszczędzasz 2,45 zł

6
Elementarz rysowania i malowania - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Elementarz rysowania i malowania
Niedostępny
Brak
ostatnio dostępny: 2021.05.24

Ta książka nauczy małych artystów stawiać pierwsze kroki w świecie sztuki. Dzięki wesołym wierszykom i opisom dzieci bez trudu przyswoją sobie, krok po kroku, zasady rysowania i malowania. Z prostych podstawowych figur: koła, trójkąta, kwadratu, prostokąta – narysują krasnala i księżniczkę, klauna i pirata, czarownicę i czarodzieja, zwierzęta na wsi i w zoo, ciężarówkę i traktor, śmigłowiec i żaglówkę i wiele innych rysunków.

44,10 zł
38,81 zł
Powiadomienie

Rabat 12,0%
oszczędzasz 5,29 zł

7
Ślónsko godka. Ilustrowany słownik PWN - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Ślónsko godka. Ilustrowany słownik PWN
Niedostępny
Brak
ostatnio dostępny: 2021.06.09

Ślónsko godka ze swadą i humorem przybliża urodę i odrębność językową Śląska . Zabawnie brzmiące w uszach Goroli śląskie słowa obrazują dowcipne ilustracje. Książka otwiera wyobraźnię i ułatwia dialog z niezwykle barwną społecznością Hanysów. Przygotowany z myślą o czytelnikach wrażliwych na polską kulturę, którym w sercach grają nuty "małych ojczyzn" i jak przyznaje sama autorka, z pochodzenia Ślązaczka, napisany przede wszystkim dla kamratów."Słownik Ślónsko godka dla Hanysów i Goroli powstał z tęsknoty. Z tęsknoty za klimatami dzieciństwa, za światem, którego już nie ma, za smakiem babcinego kołocza z posypką i zapachem hodowanych przez dziadka róż, za podsłuchanymi przypadkiem rozmowami babcinych sąsiadek, toczących się przy kuchennym stole, który był sercem domu, za snutymi przez dziadkowych kamratów od skata przerażającymi opowieściami o pracy pod ziemią" (ze wstępu Autorki).Słownik nie tylko rejestruje bogatą i już trochę zanikającą tradycję językową, ilustruje i opowiada również o ciekawych obyczajach Hanysów. Obyczajach, które swoje źródło mają często w górniczej tradycji. Dzięki niemu poznajemy słowa używane w różnych okolicznościach, bo treść ułożono tematycznie: Familio; Miana; Żywobycie; Niymoc i zdrowie; Klamory; Hausfrau, królowo chałpy; Boroki, brzidoki i gupileloki; Gody i inksze fajery; Fachmany i geszefciarze. Na stronach słownika rysuje się obraz społeczeństwa zżytego, niezwykle gościnnego, kultywującego życie rodzinne i tradycje przekazywane z pokolenia na pokolenie. My Gorole możemy im tego tylko pozazdrościć. Możemy też spróbować zabawy językowej na styku kultur.

59,00 zł
51,92 zł
Powiadomienie

Rabat 12,0%
oszczędzasz 7,08 zł

8
Dywizjon 303 - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Dywizjon 303
Niedostępny
Brak
ostatnio dostępny: 2021.06.13

Arkady Fiedler był porucznikiem rezerwy. We wrześniu 1940 roku został korespondentem wojennym przy polskich oddziałach lotniczych w Wielkiej Brytanii. W czasie wojny, w Londynie, ukazała się najsławniejsza z jego książek – Dywizjion 303, a także Radosny ptak drongo, czyli relacja z wyprawy na Madagaskar. Po wojnie, w roku 1946 Fiedler wrócił do polski i kupił dom w Puszczykowie pod Poznaniem, gdzie zamieszkał ze swoją sprowadzoną z Londynu rodziną – żoną Marią z domu Maccariello (narodowości włoskiej) oraz synami: Markiem i Arkadym Radosławem. Obecnie w tym domu mieści się muzeum-pracownia pisarza.

15,00 zł
10,99 zł
Powiadomienie

Rabat 26,7%
oszczędzasz 4,01 zł

9
Wykłady o Bogoczłowieczeństwie - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Wykłady o Bogoczłowieczeństwie
Niedostępny
Brak
ostatnio dostępny: 2021.11.30

Autor wykładów Włodzimierz Sołowjow (1853-1900) rosyjski filozof, którego w pełni zasadnie można by nazwać „rosyjskim Platonem” powszechnie uznaje się za „pierwszego profesjonalnego” filozofa rosyjskiego, próbującego skutecznie syntezować opozycyjne wobec siebie tradycje XIX-wiecznej myśli rosyjskiej oraz powiązać je z wszystkim znaczącymi kierunkami filozofii europejskiej. W styczniu 1878 roku w miasteczku Solanoj pod Petersburgiem rozpoczął cykl publicznych prelekcji z filozofii religii, nazwanych Wykładami o Bogoczłowieczeństwie, które stały się prawdziwym wydarzeniem intelektualnym, jak i społeczno-towarzyskim. Sołowjow przedstawił w nich historię ludzkość jako proces samorealizacji Boga. Proces ów miał mieć charakter dwustronny: z jednej strony jest uwikłaniem się Boga (poprzez akt stworzenia) w świat i osiągnięciem najwłaściwszej i doskonałej postaci tego uwikłania w swym uczłowieczeniu (Chrystus); z drugiej, jest aspirowaniem człowieka do nieśmiertelności, co przybiera postać historycznego, powszechnoludzkiego procesu przebóstwienia, inspirowanego zmartwychwstaniem Chrystusa. Procesowi bogoczłowieczemu odpowiada więc proces bogoczłowieczy.

33,00 zł
27,72 zł
Powiadomienie

Rabat 16,0%
oszczędzasz 5,28 zł

10
Lokomotywa i inne wesołe wierszyki dla dzieci - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Lokomotywa i inne wesołe wierszyki dla dzieci
Niedostępny
Brak
ostatnio dostępny: 2022.11.03

Przedstawiamy jeden z najwspanialszych utworów wierszowanych dla dzieci – słynna Lokomotywa z klasycznymi, najbardziej znanymi ilustracjami J.M. Szancera, a na okrasę: Rzepka i Ptasie radio.

25,90 zł
18,99 zł
Powiadomienie

Rabat 26,7%
oszczędzasz 6,91 zł

Wróć do góry