hamburger
Menu
Kategorie
Kategorie
Wyszukaj książkę, grę, puzzle, zabawkę
Książki
Zabawki
Gry
Puzzle
Papiernicze i szkolne
Muzyka
Audiobooki

Kalendarz premier z dnia 2011.05.31

Poniżej znajduję się lista książek oraz innych produktów, które ukazały się tego dnia, czyli we wtorek 31 maja 2011 roku. Na pierwszym miejscu znajduje się Sekrety kobiet (Ewa Woydyłło), na drugim Fiszki audio. Język angielski Słownictwo 1 (praca zbiorowa). Kolejny produkt to Psychologia zdrowia dzieci i młodzieży (praca zbiorowa) oraz Partyjni agenci (Maciej Tymiński).
1
Sekrety kobiet - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Sekrety kobiet
Niedostępny
Brak
ostatnio dostępny: 2023.05.30

Autorka pokazuje rzeczywistość na "tak" - uczy chcieć, pragnąć, wybaczać, oczekiwać, żądać, nazywać po imieniu, płakać bez wstydu, krzyczeć bez poczucia winy, być sobą bez strachu przed cudzą oceną. Uczy bycia kobietą. Demaskuje mity na temat związków sugerując realne sposoby budowania relacji między partnerami ("Jak kłócić się bez wrogości?", "Jak wybaczać?", "Jak wyrażać miłość i umieć przyjmować jej oznaki ze strony partnera?"). Pokazuje jak mimo różnić i konfliktów wspólnie przeżyć szczęśliwe życie."

32,90 zł
24,68 zł
Powiadomienie

Rabat 25,0%
oszczędzasz 8,22 zł

3 osoby kupiły
2
Fiszki audio. Język angielski Słownictwo 1 - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Fiszki audio. Język angielski Słownictwo 1
Dostępny
9 szt.

Jest to dźwiękowe uzupełnienie kursu FISZKI – Słownictwo i również składa się z sześciu części (sześciu płyt w formacie mp3), odpowiadających kolejnym poziomom zaawansowania (od poziomu podstawowego aż do poziomu biegłości językowej). Każda płyta zawiera około 200 minut nagrań, co łącznie stanowi ponad 20 godzin kontaktu z językiem angielskim. Płyta „Słownictwo 1” zawiera 190 minut nagrań – ponad 2200 haseł polskich i angielskich. Ta baza leksykalna przyda się zarówno osobom rozpoczynającym naukę języka angielskiego, jak i tym, które chcą gruntownie powtórzyć podstawy słownictwa.

35,00 zł
24,50 zł

Rabat 30,0%
oszczędzasz 10,50 zł

1 osoba kupiła
3
Psychologia zdrowia dzieci i młodzieży - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Psychologia zdrowia dzieci i młodzieży
Dostępny
29 szt.

Podręcznik przygotowano z myślą o studentach, którzy zamierzają się specjalizować w psychologii zdrowia, ze szczególnym jej odniesieniem do populacji dzieci i młodzieży, jak również o tych, którzy swoje zainteresowania skupiają na psychologii klinicznej dziecka, aby w przyszłych decyzjach zawodowych uwzględniali ścisłe powiązania między organizmem i psychiką, zwłaszcza te sprzyjające rozwojowi oraz podwyższające jakość życia młodego człowieka. Będzie on przydatny dla studentów kierunków pedagogicznych i nauczycielskich, gdyż w każdym przedszkolu, szkole i innych instytucjach edukacyjnych uczą się dzieci ze specyficznymi potrzebami zdrowotnymi, które muszą być brane pod uwagę w planowaniu i realizacji działań dydaktycznych, wychowawczych i terapeutycznych. Mogą z niego korzystać również studenci medycyny, pielęgniarstwa i socjologii, aby lepiej rozumieć potrzeby swoich przyszłych pacjentów czy podopiecznych. Jednym słowem, książka może zainteresować każdą osobę, dla której zdrowie dzieci i młodzieży jest ważną wartością. Ze Wstępu

46,98 zł
38,99 zł

Rabat 17,0%
oszczędzasz 7,99 zł

1 osoba kupiła
4
Partyjni agenci - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Partyjni agenci
Dostępny
19 szt.

W systemie gospodarczym realnego komunizmu przywódcy partii starali się przejąć pełną kontrolę nad niemal wszystkimi aspektami życia gospodarczego. Centralne władze nie były jednak w stanie samodzielnie kierować przejętymi przedsiębiorstwami. Zarządzanie i nadzór nad gospodarką znalazły się w gestii rozbudowanej administracji partyjno-państwowej. Aparat partyjny, jako ciało nadrzędne wobec pozostałych agend partii-państwa, odgrywał w tym systemie bardzo istotną rolę. W swojej książce Maciej Tymiński analizuje wpływ warszawskiej organizacji PZPR na funkcjonowanie przedsiębiorstw przemysłowych w okresie 1949-1955. Uwagę skupia na relacjach między funkcjonariuszami stołecznych instancji partyjnych i największymi zakładami przemysłowymi. Autor odtwarza podstawowe strategie postępowania pracowników aparatu partyjnego, ich relacje z zarządami fabryk, związkami zawodowymi i funkcjonariuszami organów bezpieczeństwa nadzorującymi przedsiębiorstwa. Dowodzi -wbrew ukształtowanemu przez tradycję partyjną wizerunkowi ofiarnego aktywisty - że przeciętny aparatczyk kierował się przede wszystkim własnym interesem: karierą, unikaniem nadmiernego wysiłku i korzyściami materialnymi. Mnogość takich zachowań prowadziła do spadku wydolności całego systemu gospodarczego, utrudniając realizacje politycznych i gospodarczych celów przywódców komunistycznego państwa.

49,00 zł
41,16 zł

Rabat 16,0%
oszczędzasz 7,84 zł

5
Paradoks bazyliszka - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Paradoks bazyliszka
Dostępny
46 szt.

W pałacu księcia Korybuta, Agnieszka spędza wakacje wraz z mamą, która jest konserwatorem obrazów. Niestety nigdy nie ma czasu dla dziewczynki, a składane obietnice pozostają bez pokrycia. Jednak pałac kryje wiele tajemnic. Rozżalona Aga wdaje się w awanturę z portretami. O dziwo one wcale nie pozostają dłużne. Dziewczynka zaprzyjaźnia się z księciem, który zdradza jej, gdzie znajduje się ukryta księga o hodowli bazyliszków. Dzięki niej Agnieszce udaje się wyczarować małego smoka. Jego obecność wywołuje lawinę sensacyjnych i przezabawnych sytuacji. Bazyliszek okazuje się pomocny w tropieniu szajki złodziei. Z jego pomocą Agnieszka i jej przyjaciel Karol, wyruszają na poszukiwanie ukrytego w podziemiach skarbu. Mała powieść o tęsknocie, samotności i niezmierzonej wyobraźni, z której wyrastamy jako dorośli.

23,00 zł
16,99 zł

Rabat 26,1%
oszczędzasz 6,01 zł

6
Atelier Akwarelisty. Malujemy pejzaże i naturę - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Atelier Akwarelisty. Malujemy pejzaże i naturę
Niedostępny
Brak
ostatnio dostępny: 2022.07.05

Książka Richarda Boltona to doskonały poradnik dla wszystkich, którzy pragną rozpocząć przygodę z malowaniem akwarelami. Pejzaż, to najchętniej podejmowany przez akwarelistów temat. Nie ma w tym zresztą nic dziwnego. Zachwyt jakiego doznajemy w kontakcie z naturą, podczas bliższych lub dalszych wycieczek, dla wielu z nas staje się naturalną inspiracją do działalności artystycznej. A przybory akwarelisty doskonale nadają się do zabrania w plener. Autor krok po kroku, zaczynając od zasad kompozycji, kończąc na wykańczaniu detali, pokazuje, jak tworzyć wspaniałe pejzaże i uchwycić na obrazie piękno natury. W książce artysta zebrał krajobrazy z różnych stron świata, które mogą być dla nas doskonałą inspiracją, będąc jednocześnie pretekstem do omówienia różnych problemów przed jakimi można stanąć w trakcie tworzenia. Namaluj pejzaż, który cię zachwycił!

34,90 zł
25,13 zł
Powiadomienie

Rabat 28,0%
oszczędzasz 9,77 zł

7
Ciężarówka Czarka. Mały chłopiec - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Ciężarówka Czarka. Mały chłopiec
Niedostępny
Brak
ostatnio dostępny: 2023.04.04

Historyjka, dzięki której dziecko może identyfikować się z bohaterem i puścić wodze fantazji. Na końcu tej ślicznie ilustrowanej książeczki mały Czytelnik znajdzie zagadki oraz miejsce na wklejenie własnej fotografii - teraz i On może ruszyć w trasę i poprowadzić ciężarówkę Czarka! Na serię "Mały chłopiec" składają się m.in. tytuły: Wóz strażacki Jacka, Koparka Marka, Łódka Jurka, Samolot Karola, Auto Artura, Kolejka Błażeja, Autobus Mariusza, śmieciarka Jacka, Traktor Tadka i Motor Marka, Bolid Bartka.

13,40 zł
10,99 zł
Powiadomienie

Rabat 18,0%
oszczędzasz 2,41 zł

8
Bolid Bartka. Mały chłopiec - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Bolid Bartka. Mały chłopiec
Niedostępny
Brak
ostatnio dostępny: 2023.04.04

Historyjka, dzięki której dziecko może identyfikować się z bohaterem i puścić wodze fantazji. Na końcu tej ślicznie ilustrowanej książeczki mały Czytelnik znajdzie zagadki oraz miejsce na wklejenie własnej fotografii - teraz i On może wziąć udział w ważnym wyścigu i poprowadzić bolid Bartka! Na serię "Mały chłopiec" składają się m.in. tytuły: Wóz strażacki Jacka, Koparka Marka, Łódka Jurka, Samolot Karola, Auto Artura, Kolejka Błażeja, Autobus Mariusza, śmieciarka Jacka, Traktor Tadka i Motor Marka, Ciężarówka Czarka.

10,70 zł
8,99 zł
Powiadomienie

Rabat 16,0%
oszczędzasz 1,71 zł

9
Niebo - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Niebo
Dostępny
35 szt.

Czym jest niebo? Jak możemy opisać miejsce, do którego podobno idziemy po śmierci? Autor książki Bruno Gibert czyni to niezwykle prosto, bez wielkich słów, zabawnie. Zaskakująco używa czytelnych znaków graficznych.

29,00 zł
20,88 zł

Rabat 28,0%
oszczędzasz 8,12 zł

10
W rytm serca Jezusa - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
W rytm serca Jezusa
Niedostępny
Brak
ostatnio dostępny: 2023.02.21

Serce Chrystusa przebite na krzyżu włócznią żołnierza jest nieustannie otwarte dla ludzi. Wystarczy tylko odpowiedzieć miłością na Jego miłość i wiernością na Jego wierność. Z Bożego Serca, tego "źródła życia i świętości", czerpiemy nieprzerwanie siłę do budowania w nas samych i w świecie cywilizacji prawdy i miłości. Podstawowym środowiskiem, gdzie rozwija się cywilizacja miłości, jest rodzina, dlatego cieszę się, że rodziny w Polsce poświęcają się Najświętszemu Sercu Pana Jezusa. - Jan Paweł II W rytm Serca Jezusa to zaproszenie, aby przybliżyć się do tajemnicy wcielonej Miłości. Prezentowane rozważania przygotowują Czytelników do tego, by obecność Jezusa umieli rozpoznawać w sobie i w otoczeniu. Ponieważ miłość Boga niejedno ma imię, każde litanijne wezwanie odsłania cząstkę "niezgłębionego bogactwa" Chrystusa i zaprasza do zaczerpnięcia z Jego Pełni. Sposób, w jaki może się to dokonać, wskazują świadkowie - wielcy czciciele "Serca, przebitego za nasze grzechy".

22,50 zł
16,99 zł
Powiadomienie

Rabat 24,5%
oszczędzasz 5,51 zł

11
Którędy do Ciebie, Olafie? - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Którędy do Ciebie, Olafie?
Dostępny
7 szt.

Lucyna Szomburg jest absolwentką Uniwersytetu Gdańskiego. Wydziału Ekonomiki Transportu, jest mężatką, matką trzech dorosłych synów. Jej zainteresowania to literatura, poezja, teologia i wyprawy z plecakiem. Co roku przeznacza kilka tygodni na wędrówki śladami średniowiecznych pielgrzymów. Swoją pasją dzieli się pisząc artykuły i opowiadania zamieszczane na stronach internetowych Polskiego Klubu Camino de Santiago oraz Przyjaciół Camino, organizuje spotkania, na których przybliża ideę wędrowania tymi szlakami, a także nagrała audycje w Radiu Gdańsk i Radiu Plus. Latem 2009 roku wyruszyła wraz z koleżanką na szlak św. Olafa, wiodący z Oslo do Nidaros (obecnie Trondheim) w Norwegii. Były pierwszymi Polkami, które pokonały pieszo tę 700-kilometrową trasę do grobu św. Olafa, patrona Norwegii. Wędrowały przez góry, pustkowie, ogromne pastwiska, tereny bagienne, płaskowyże o surowym, północnym klimacie, ale też wędrowały pięknymi dolinami rzek, brzegami jezior, dziewiczymi lasami i łąkami. Swoje wrażenia i przygody autorka opisała w książce, będącej formą dziennika z podróży.

24,00 zł
16,99 zł

Rabat 29,2%
oszczędzasz 7,01 zł

Wróć do góry