hamburger
Menu
Kategorie
Kategorie
Książki - wyszukiwanie
Książki
Zabawki
Puzzle
Gry planszowe
Audiobooki
Muzyka
Filmy

Kalendarz premier z dnia 2010.07.07

Poniżej znajduję się lista książek oraz innych produktów, które ukazały się tego dnia, czyli w środę 7 lipca 2010 roku. Na pierwszym miejscu znajduje się Podręczna gramatyka języka polskiego (Alicja Nagórko), na drugim Mój Kary (Anna Sewell). Kolejny produkt to Polowanie na Stalina Polowanie na Hitlera (Boris Sokołow) oraz Nes zapis przygód pilota (Sławomir Kwiatkowski).
1
Podręczna gramatyka języka polskiego - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Podręczna gramatyka języka polskiego
Dostępny29 szt.

Nowy podręcznik do gramatyki języka polskiego przeznaczony dla studentów polonistyki, slawistyki i innych kierunków humanistycznych. Autorka, wykorzystując najnowszy stan badań, omawia zagadnienia dotyczące budowy i funkcjonowania języka. Porządkuje terminologię oraz omawia dyskusyjne kwestie, takie jak chociażby podział na części mowy i części zdania, w bardzo przystępny sposób, aby nawet początkujący student mógł zrozumieć istotę problemu. Wykład urozmaicają analizy przykładów zaczerpniętych nie tylko z literatury pięknej, ale również z rozmów, tekstów prasowych i internetowych oraz materiałów reklamowych.

74,00 zł
65,12 zł

Rabat 12,0%
oszczędzasz 8,88 zł

4 osoby kupiły
2
Mój Kary - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Mój Kary
Niedostępny
Brak

Napisana przez wielką miłośniczkę koni książka jest znana na całym świecie i od kilku pokoleń budzi w młodym czytelniku najlepsze uczucia. Jest to opowieść o kolejach losu najpierw źrebaczka, potem pięknego konia. Kary, bo takie imię nosi bohater, kolejno trafia w ręce różnych właścicieli. Raz są nimi ludzie dobrzy i troskliwi, rozumiejący potrzeby i duszę swojego zwierzęcia, kiedy indziej nieczuli, traktujący zwierzę jak maszynę. Książka przekonuje nas o tym, że koń, jak każde udomowione zwierzę, potrzebuje troski i opieki. Za dobre traktowanie i odrobinę zrozumienia potrafi odwdzięczyć się człowiekowi szczerym przywiązaniem, posłuszeństwem, miłością. Bo miłość budzi miłość. Także u zwierząt.

21,90 zł
15,99 zł
Powiadomienie

Rabat 27,0%
oszczędzasz 5,91 zł

3
Polowanie na Stalina Polowanie na Hitlera - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Polowanie na Stalina Polowanie na Hitlera
Niedostępny
Brak

Czy niemieckie i japońskie służby specjalne przygotowywały zamach na Stalina? Na ile zabójstwem Hitlera zainteresowany był sowiecki wywiad? Jak działały w czasie II wojny światowej wywiady i kontrwywiady przeciwników po każdej stronie frontów? Kto, i dlaczego próbował zabić innych sowieckich przywódców? Na te i wiele innych pytań odpowiada prof.. Boris Sokołow. Czyni to w swojej manierze: analizuje dostępne materiały - tajne jeszcze nie tak dawno dokumenty, wspomnienia szefów ówczesnych służb, a nawet literackie opisy historycznych wydarzeń - wyciąga z nich często sprzeczne wnioski, aby po chwili również je obalić. Szukając odpowiedzi na stawiane pytania, nie stroni od nieoczekiwanych rozwiązań, ukazujących na ile historia może być pogmatwana i niejednoznaczna i jak łatwo można manipulować faktami. Sokołow to miłośnik pytań i odpowiedzi typu: co by było, gdyby...

39,50 zł
28,05 zł
Powiadomienie

Rabat 29,0%
oszczędzasz 11,45 zł

4
Nes zapis przygód pilota - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Wyprzedaż
Nes zapis przygód pilota
Dostępny1 szt.

Zanurzony w bezkresie gwiezdnych szlaków, we wnętrzu planety, pod wodą - wszędzie tam gdzie prowadzi go los i jego awanturnicza natura, pilot Nes sprawdza jaki smak może mieć przygoda, co można kupić za skrzynię diamentów, czy warto prawić komplementy pięknym kobietom , w jakim stopniu muzyka poprawia nastrój, oraz gdzie leżą granice ryzyka, szczęścia i absurdu.

28,00 zł
15,12 zł

Rabat 46,0%
oszczędzasz 12,88 zł

Wróć do góry