Bonito - Bo liczą się dobre chwile
Bonito - Bo liczą się dobre chwile
Google PlayHuawei AppGallery
Aplikację zainstalowało już 129 983 osób!
Pobierz aplikację Bonito!
Google PlayHuawei AppGallery
Aplikację zainstalowało już 129 983 osób!
Skorzystaj z 35% rabatu na całą ofertę wydawnictw Kobiece i Mova!
Księgarnia » Książki » Poradniki » Psychologia, motywacja » Stoicyzm na każdy dzień roku. 366 medytacji na temat mądrości, wytrwałości i sztuki życia
Facebook Twitter

Stoicyzm na każdy dzień roku. 366 medytacji na temat mądrości, wytrwałości i sztuki życia

Miniaturka
Nasza cena:
27,93 zł (zawiera rabat 30 %)
Cena rynkowa: 39,90 zł (oszczędzasz 11,97 zł)
Autor: Ryan Holiday, Stephen Hanselman
Wydawnictwo: Helion
Rok wydania:2017
Oprawa:miękka
Liczba stron:416
Format:14.0 x 21.0 cm
Numer ISBN:9788328335004
Kod paskowy (EAN):9788328335004
Waga:446 g
Dostępność: nie (ostatnio dostępna: 13.10.2021 17:18)

Jeśli chcesz dostać powiadomienie, gdy pozycja będzie dostępna, podaj swój e-mail:

E-Mail:

Stoicyzm na każdy dzień roku. 366 medytacji na temat mądrości, wytrwałości i sztuki życia – opis wydawcy

Na podstawie pism Seneki, Epikteta i Marka Aureliusza. Antyczna mądrość w służbie codzienności.

Wszyscy jesteśmy zabiegani i zestresowani. Wszyscy szukamy rozwiązania naszego codziennego problemu: jak zachować spokój w dynamicznie zmieniającym się świecie? Czasem można pogubić się wśród porad coachów, trenerów nurtów współczesnej psychologii, a tajemnicze mindfulness wciąż jest poza naszym zasięgiem.

Z pomocą ruszają nam... stoicy. Antyczni filozofowie, którzy tysiące lat temu odkryli sposób na zachowanie spokoju i życie zgodnie ze swoimi przekonaniami. Słowa Seneki, Marka Aureliusza i Epikteta w zaskakujący sposób pozostały aktualne. Możemy skorzystać z ich doświadczenia i mądrości. Niezależnie od tego, czy jesteś pracownikiem korporacji, biznesmenem, czy politykiem, rady stoików pomogą ci zachować spokój, dokonywać mądrych wyborów, znaleźć sens życia i poczucie szczęścia.

Autorzy w łatwy i zrozumiały sposób przekazują ponadczasową wiedzę, przetestowaną przez ostatnie dwa tysiące lat w laboratorium ludzkich doświadczeń. Książka składa się z wprowadzenia do myśli stoickiej, medytacji na każdy dzień roku. Gwarantujemy, że będziesz po nią wielokrotnie sięgać. Twój umysł jest twoim kompasem, a antyczni filozofowie przewodnikami po niespokojnym morzu.

Wyrusz w podróż po spokojne i szczęśliwe życie.

Opinie czytelników o „Stoicyzm na każdy dzień roku. 366 medytacji na temat mądrości, wytrwałości i sztuki życia”
Średnia ocena: 5,0 na bazie 1 ocen z 1 opiniiOcenaOcenaOcenaOcenaOcena
Autor:
Data: 22.06.2019 11:41
Ocena: 5,0 OcenaOcenaOcenaOcenaOcena

Zostać stoikiem...

Stoicyzm to nurt w filozofii zapoczątkowany przez Zenona z Kition i rozwijany przez ateńskich filozofów greckich i rzymskich. Samo słowo „stoik” pochodzi od greckiego słowa „stoa”, które oznacza bramę, bowiem właśnie w bramie odbywały się pierwsze nauki. Choć dziś stoicyzm kojarzony jest głównie z wycofaniem, apatią, to tak naprawdę nie można się bardziej pomylić. Spojrzenie stoików na świat nie tylko dało podwaliny pod logikę formalną, etymologię oraz gramatykę, ale również dowodzi, że wszelkie poznanie ma źródło w doświadczeniu zmysłowym, zaś najwyższym dobrem człowieka jest szczęście. To szczęście właśnie ma swoje korzenie w poczuciu, że niezależnie od okoliczności człowiek może polegać na sobie i że wszystko, co wartościowe, znajduje się w naszej duszy.
O stoicyzmie, ale takim praktykowanym każdego dnia, możemy przeczytać w książce Ryana Holiday, autora bestsellerów oraz Stephena Hanselmana, księgarza, wydawcy i agenta. Publikacja „Stoicyzm na każdy dzień”, która ukazała się nakładem Wydawnictwa Onepress, to wyjątkowa pozycja, która powstała na podstawie pism Seneki, Epikteta i Marka Aureliusza. Zawiera ona 366 medytacji na każdy dzień, dotyczących mądrości, wytrwałości i szeroko pojętej sztuki życia, zaś lektura uzupełniona refleksją, pozwoli nam nie tylko zbliżyć się do filozofii stoików, zrozumieć jej sens, ale i pociągnie za sobą realne zmiany w naszym życiu. Co więcej przekonamy się, że choć ten nurt w filozofii pojawił się wiele wieków temu, to jednak wciąż jego założenia są aktualne i zaskakująco proste do wdrożenia ich w życie.
Okazuje się, że stoickie podejście do życia, to filozofia, która może nas mocno zainspirować. Pokazuje inną perspektywę, którą niemal w każdym przypadku można z sukcesem zastosować do naszej rzeczywistości. I choć nie do końca jest to popularne dziś podejście, bo dalekie od konsumpcjonizmu czy wyścigu szczurów, to jednak może okazać się tak samo dobrą drogą, jak hygge czy slow life, w wielu kwestiach zbieżne z nurtem stoicyzmu.
Książka podzielona jest na trzy części: „Postrzeganie”, obejmujące medytacje w miesiącach: styczeń - kwiecień, „Działanie”, które będziemy ćwiczyć w miesiącach maj – sierpień, a także „Wola”, którą wytrenujemy w miesiącach wrzesień – grudzień. W tych miesiącach autorzy na każdy dzień przygotowali medytację/przesłania, poprzedzone cytatami, nad którymi warto się pochylić, rozważając sens istnienia, ale i krok po kroku zmieniając swoje życie. Warto podążać za tymi wskazówkami, każdego dnia poznając nową myśl, choć równie dobrze można przeczytać całą książkę, a następnie powracać do wybranych dni, miesięcy, bądź też rzeczywiście przejść cały, roczny proces przemiany. Integralną częścią książki jest też model praktyki późnych stoików oraz słowniczek najważniejszych pojęć i fragmentów, które pozwolą nam głębiej, mocniej wniknąć w filozofię stoicyzmu i – być może – uczynić z niego filozofię własnego życia!
Ryan Holiday, Stephen Hanselman - pozostałe pozycje w naszej księgarni:
Pobierz naszą aplikację!
Aplikacja Bonito w Google Play Aplikacja Bonito w App Store Aplikacja Bonito w AppGallery
Jesteśmy tanią księgarnią internetową. Oferujemy tanie książki i komiksy, muzykę na płytach CD, filmy DVD i Blu-ray, zabawki dla dzieci, puzzle i gry planszowe. Koniecznie sprawdź nasze Bestsellery!