Bonito - Bo liczą się dobre chwile
Bonito - Bo liczą się dobre chwile
Google PlayHuawei AppGallery
Aplikację zainstalowało już 169 583 osób!
Pobierz aplikację Bonito!
Google PlayHuawei AppGallery
Aplikację zainstalowało już 169 583 osób!
Bestsellery w najlepszych cenach!
Księgarnia » Książki » Podręczniki » Podręczniki akademickie » Ciepło - zimno, czyli termodynamika fenomenologiczna. Część I: Zasady
Facebook Twitter

Ciepło - zimno, czyli termodynamika fenomenologiczna. Część I: Zasady

Miniaturka
Nasza cena:
44,60 zł (zawiera rabat 28 %)
Cena rynkowa: 61,95 zł (oszczędzasz 17,35 zł)
Autor: Krzysztof Rejmer
Wydawnictwo: Sorus
Rok wydania:2017
Oprawa:miękka
Liczba stron:4233
Format:16.5x23.5 cm
Numer ISBN:9788363768140
Kod paskowy (EAN):9788363768140
Waga:696 g
Dostępność: nie (ostatnio dostępna: 01.06.2020 08:24)

Jeśli chcesz dostać powiadomienie, gdy pozycja będzie dostępna, podaj swój e-mail:

E-Mail:

Ciepło - zimno, czyli termodynamika fenomenologiczna. Część I: Zasady – opis wydawcy

Książka jest pierwszym z dwóch tomów podręcznika termodynamiki przeznaczonego głównie dla studentów oraz wykładowców fizyki wydziałów uniwersyteckich, ale zainteresuje on również chemików i matematyków, a także biologów. W przyszłości zostanie uzupełniony zbiorem zadań. Jego zawartość wykracza poza ramy podstawowego kursu termodynamiki, ale układ pozwoli Czytelnikowi pominąć, bez szkody dla ciągłości wykładu, te kwestie, które nie są mu niezbędne. Omawiane zagadnienia opatrzone są licznymi przykładami z rozwiązaniami oraz wieloma ilustracjami pochodzącymi z innych dziedzin wiedzy, przede wszystkim z biologii.

Autor stara się pokazać termodynamikę nie tylko poprzez zjawiska w przyrodzie i przez matematyczny formalizm służący do ich analizy. Omawia więc w podręczniku, przede wszystkim w tomie drugim, także zagadnienia bardzo rzadko lub nawet nigdy nie dyskutowane w podręcznikach termodynamiki, wpisujące tę dziedzinę nauki w szerszy kontekst kultury i cywilizacji. Obok bogactwa treści jest to jeden z podstawowych walorów książki.

W kilku miejscach Czytelnikowi potrzebna będzie znajomość metod fizyki statystycznej, na gruncie której fizycy uzasadniają termodynamikę ? naukę fenomenologiczną. Fragmenty te można pominąć, niemniej nadają one książce pewną głębię.

Krzysztof Rejmer (ur. 1955) - fizyk, poeta, tłumacz literatury naukowej, popularnonaukowej i pięknej. Ukończył Technikum Nukleoniczne w Otwocku, następnie studiował fizykę na Uniwersytecie Warszawskim i na UAM w Poznaniu. W 1996 roku obronił pracę doktorską na Uniwersytecie Warszawskim. W latach 1986?2010 pracował w szkołach różnego typu w Warszawie oraz na Uniwersytecie Warszawskim (Zakład Teorii Pola i Fizyki Statystycznej, a następnie Katedra Teorii Materii Skondensowanej). W latach 1996-1998 przebywał na stażu na Uniwersytecie w Wuppertalu. Od roku 2010 jest wolnym twórcą. Dziedziną jego zainteresowań naukowych jest fizyka statystyczna, a w szczególności zjawiska powierzchniowe. Oprócz prac stricte naukowych jest autorem licznych artykułów popularnonaukowych, dwóch podręczników fizyki dla liceum, tomiku wierszy oraz drobnych publikacji poetyckich i prozatorskich. Dla Wydawnictwa Naukowego PWN przetłumaczył trzy tomy kursu fizyki teoretycznej Landaua (Fizyka statystyczna cz. 1 i 2 oraz Kinetyka fizyczna). Interesuje się historią Europy Środkowej, literaturą czeską i francuską, malarstwem holenderskim. Także nic, co górskie, nie jest mu obce.

Krzysztof Rejmer - pozostałe pozycje w naszej księgarni:
Pobierz naszą aplikację!
Aplikacja Bonito w Google Play Aplikacja Bonito w App Store Aplikacja Bonito w AppGallery
Jesteśmy tanią księgarnią internetową. Oferujemy tanie książki i komiksy, muzykę na płytach CD, filmy DVD i Blu-ray, zabawki dla dzieci, puzzle i gry planszowe. Koniecznie sprawdź nasze Bestsellery!