Bonito - Bo liczą się dobre chwile
Bonito - Bo liczą się dobre chwile
Google PlayHuawei AppGallery
Aplikację pobrało już 96 882 osób!
Pobierz aplikację Bonito!
Google PlayHuawei AppGallery
Aplikację zainstalowało już 96 882 osób!
Poznaj nowe tytuły Disney!
Księgarnia » Książki » Literatura naukowa » Militaria » Najsłynniejsze okręty liniowe i pancerniki
Facebook Twitter

Najsłynniejsze okręty liniowe i pancerniki

Nasza cena:
55,30 zł (zawiera rabat 21 %)
Cena rynkowa: 70,00 zł (oszczędzasz 14,70 zł)
Autor: David Ross
Wydawnictwo: ALMA-PRESS
Rok wydania:2016
Oprawa:twarda
Liczba stron:224
Format:21.0x29.5 cm
Numer ISBN:978-83-7020-639-0
Kod paskowy (EAN):9788370206390
Waga:1000 g
Dostępność: nie (ostatnio dostępna: 05.05.2021 17:16)

Jeśli chcesz dostać powiadomienie, gdy pozycja będzie dostępna, podaj swój e-mail:

E-Mail:

Najsłynniejsze okręty liniowe i pancerniki – opis wydawcy

Książka zawiera opisy 52 słynnych okrętów liniowych i pancerników, które pływały i walczyły w ostatnich pięciu stuleciach. Przedstawiono wszystkie główne etapy rozwoju okrętów artyleryjskich, zaczynając od Henry Grace a Dieu, okrętu flagowego Henryka VIII, i uwzględniono żaglowce takie jak Sovereign of the Seas, Santissima Trinidad i Victory. Najwięcej miejsca poświęcono epoce pancerników o napędzie parowym, która zaczyna się od wejścia do służby Gloire w 1859. Poznamy przeddrednoty, takie jak Inflexible, Mikasa, Indiana i Cesariewicz. Autor szczegółowo opisuje też wielkie pancerniki z obydwu wojen światowych, jak choćby Derfflinger, Nagato, Hood, Scharnhorst, Vittorio Veneto, Yamato i Iowa. Wiele z nich mogło się poszczycić wyróżniającą służbą i brało udział w słynnych akcjach, jak choćby pościg Prince of Wales i Hooda za niemieckim pancernikiem Bismarck. Inne, np. Tirpitz, pamiętane są ze względu na strach, który budziły w przeciwniku, a jeszcze inne, np. USS Maine, tylko ze względu na zatoniecie w podejrzanych okolicznościach.

Spis zamyka ostatni pancernik, Vanguard, który wszedł do służby w 1946 roku.

Każdy rozdział zawiera krótki opis okrętu, jego historię, kolorowe rysunki w trzech rzutach i dane techniczne. Tekst ilustruje ponad 200 obrazów i fotografii. To wspaniały przewodnik dla każdego historyka wojskowości i miłośnika wojen morskich.

David Ross jest specjalistą od historii marynarki i kolei. Napisał wiele książek poruszających te dziedziny, między innymi: North American Trains, George and Robert Stephensons: A Passion for Succes, Statki i okręty. Ilustrowana encyklopedia oraz The Essential Naval Identification Guide: Submarines 1914-Present.

David Ross - pozostałe pozycje w naszej księgarni:
Pobierz naszą aplikację!
Aplikacja Bonito w Google Play Aplikacja Bonito w App Store Aplikacja Bonito w AppGallery
Jesteśmy tanią księgarnią internetową. Oferujemy tanie książki i komiksy, muzykę na płytach CD, filmy DVD i Blu-ray, zabawki dla dzieci, puzzle i gry planszowe. Koniecznie sprawdź nasze Bestsellery!