Księgarnia internetowa Bonito.pl - Radość z czytania
Książka Zasady wojny
Czeszumski Łukasz
Skorzystaj z 40% rabatu na całą ofertę Wydawnictwa Poznańskiego!
Księgarnia » Pozostałe » Zasady wojny

Zasady wojny

Nasza cena:
35,91 zł (zawiera rabat 10 %) (pozycja niedostępna)
Cena rynkowa: 39,90 zł (oszczędzasz 3,99 zł)
Autor: 

Czeszumski Łukasz

Wydawnictwo: CL Media
Rok wydania:2015
Oprawa:miękka
Numer ISBN:9788394135522
Kod paskowy (EAN):9788394135522
Dostępność: pozycja niedostępna (ostatnio dostępna: 28.05.2018 12:37)
Jeśli chcesz dostać powiadomienie, gdy pozycja będzie dostępna, podaj swój e-mail:
E-Mail:

Zasady wojny – opis wydawcy

Dynamiczna powieść z wartką akcją i żywymi, ocierającymi się o naturalizm opisami. Czytelnik nie ma tu czasu na odpoczynek. Podobnie dzieje się z bohaterami książki, którzy żyją mocno, szybko, rzadko oglądają się za siebie. W świecie, w którym starają się odnaleźć dwaj główni bohaterowie panują zasady wojny, nijak mające się do norm panujących w zwykłej rzeczywistości. Brutalne starcia rebeliantów, karteli narkotykowych, biznesmanów i rządów każą zastanowić się nad poziomem zezwierzęcenia człowieka w rzeczywistości pozbawionej wartości humanitarnych.

FacebookTwitter
Zasady wojny - Dodaj do schowka
Dodawanie do schowka jest możliwe tylko po zalogowaniu na swoje konto.
Data ukazania się w księgarni: 2015.12.02
Recenzja
Opinie czytelników o „Zasady wojny”
Średnia ocena: 5,0 na bazie 1 ocen z 1 opiniiOcenaOcenaOcenaOcenaOcena
Autor: AgnieszkaK. , data: 15.12.2015 22:50, ocena: 5,0  OcenaOcenaOcenaOcenaOcena

"Życie bywa szalone, a ludzie są ułomni i popełniają błędy".

Wojna to zjawisko powszechnie znane, towarzyszy ludziom od najdawniejszych czasów. Prowadzi do całkowitej destrukcji ludzkiej tożsamości, uwalnia najgorsze instynkty, zezwierzęca i zupełnie niszczy psychikę człowieka. Pieniądze i władza stanowią bodziec, który w wielu ludziach wyzwala autokratyczne zachowania, prowadząc do całkowitego zatracenia zasad i godności. Świat biznesu bywa brudny i skorumpowany, wymyka się wszelkim standardom. Dla wielkich pieniędzy ludzie zdradzają, niszczą i zabijają. Wojna i ogromna fortuna - w tych światach główną zasadą jest przetrwanie i zwycięstwo, w konsekwencji władza i wielkie pieniądze, bez względu na koszty, które należy ponieść, aby osiągnąć obrany cel...

Łukasz Czeszumski - podróżnik, reporter, pisarz. Podróżował i mieszkał w krajach obu Ameryk oraz w Azji. Przebywał pół roku w samotnej podróży po 15 krajach. Prowadził ekspedycje i wyprawy przygodowe. Pomagał w poszukiwaniu osób zaginionych. Odkrywał pozostałości prekolumbijskich miast przepadłych w dżunglach północnego Peru. W kolumbijskiej Arauce badał temat wojny o ropę między kolumbijskimi rebeliantami i amerykańską korporacją Occidental. Pisał reportaże z Pakistanu, Afganistanu i Ameryki Łacińskiej. Jest autorem książki „Biały szlak”, która stanowi zbiór reportaży z frontów wojny kokainowej w Boliwii, Peru, Brazylii, Kolumbii i Meksyku. Zadebiutował powieścią „Legionista”, która ukazuje historię Polaka szukającego szczęścia w Legii Cudzoziemskiej.

Robert Tucker to wyspecjalizowany i doświadczony były podoficer elitarnych sił specjalnych. Dyscyplinarnie usunięty z armii za niesubordynację podejmuje zatrudnienie w prywatnej firmie ochroniarskiej. Pracuje, jako kontraktor wojskowy wypełniając zadania szkoleniowo-ochroniarskie na terenach krajów, w których toczy się wojna. Uczestniczy między innymi w konfliktach na terenie Iraku, zabezpieczając transporty i koncerny naftowe. Wreszcie trafia do kolumbijskiej osady w samym środku amazońskiej dżungli, która swoją sławę zyskuje dzięki linii rurociągów, w których dziennie przepływają setki tysięcy baryłek czarnego złota. Rurociąg jest własnością prywatnej kampanii naftowej, która dzierżawiąc kolumbijskie tereny, narażona jest na walkę z miejscowymi kolaborantami, którzy chcąc wymusić haracze, wysadzają rurociąg, naciągając korporację na miliardowe straty. Robert Tucker podejmuje się ochrony rurociągu, jednocześnie szkoląc kolejnych najemników. Ostatecznie pod płaszczykiem zabezpieczenia koncernu naftowego w środku dżungli rozgrywa się istny koszmar przypominający brutalną i bezwzględną wojnę, między najemnikami a armią komunistycznych partyzantów FARC. Kiedy pewnej nocy rozbija się samolot na pokładzie, którego przebywał kurier mający dostarczyć tajne dokumenty kampanii naftowej, Robert wraz z kilkuosobową grupą najemników wyrusza na terytorium wroga. Jego celem jest znalezienie i zabezpieczenie wraku oraz walizki z poufnymi danymi. Na miejscu katastrofy Tucker jest świadkiem szokujących faktów, które w konsekwencji prowadzą do ujawnienia niewygodnych sekretów. Czy walka z wrogiem okaże się warta poświęcenia?

"Zasady wojny" to trzecia książka Łukasza Czeszumskiego. Lektura tej powieści okazała się dla mnie ogromnym zaskoczeniem, bowiem obawiałam się całkowicie zmilitaryzowanej historii, która może mnie znużyć i stać się trudną do zrozumienia opowieścią. Tymczasem otrzymałam książkę, którą niełatwo jednoznacznie sklasyfikować, i od której trudno oderwać uwagę. Powieść wypełniona jest zawrotną i prężnie rozwijającą się akcją, mnóstwem przygód i przeżyć bohaterów, kolejnymi wyciekającymi aferami, ale także subtelnie poprowadzonym wątkiem obyczajowym oraz sprawnie skonstruowanymi portretami psychologicznymi bohaterów. W kolejnych etapach powieści autor pomału zgłębia epizody z życia pojawiających się postaci, nie wprowadzając w umysł odbiorcy chaosu i zagubienia. Akcja rozwija się we właściwym tempie, wdrażając czytelnika w militarne zawiłości i przeżycia bohaterów.

Łukasz Czeszumski bardzo sprawnie wiedzie czytelnika przez szereg różnorodnych miejsc, nie tylko przez amazońską dżunglę, ale także przez Irak, Paryż i Londyn. Ukazuje wewnętrzne przeżycia i rozterki bohaterów i robi to w sprawny i przemyślany sposób, nie powodując wątpliwości i bałaganu w głowie odbiorcy. Autor wykreował wiarygodne sylwetki, ludzi z krwi i kości, którzy żyją na granicy prawa, z ogromną mocą i intensywnością, narażając własne istnienie oraz zdrowie fizyczne i psychiczne, tym samym zupełnie niszcząc własną sferę emocjonalną i życie prywatne. Żołnierze, najemnicy, rebelianci, ich byt to pasmo walk, naładowanych przemocą, bólem i cierpieniem, wyściełanych wyłącznie strachem i śmiercią.

Łukasz Czeszumski na początku niniejszej powieści podkreśla, iż stanowi ona wyłącznie fikcję literacką, a jednak czytając tę książkę, odnosiłam wrażenie, że podparta jest autentycznymi wydarzeniami. Bardzo realne i jaskrawe postaci oraz wiarygodne i sprawnie poprowadzone wątki powodują, iż opisana historia wydaje się prawdziwa, przez co chwilami zdumiewa, szokuje i skłania do głębokich refleksji. Niniejsza powieść idealnie ukazuje pokrętność i ułomność ludzkiej psychiki oraz otaczający nas świat, pełen brutalności, terroryzmu i przemocy, a także korupcji i manipulacji na najwyższych szczeblach władzy, oparty na bezwzględnym barbarzyństwie, który po trupach dąży do obranego celu.

Mimo trudnego i kontrowersyjnego tematu książkę czyta się z lekkością i zaciekawieniem, na żadnym etapie lektury nie ma czasu na nudę czy znużenie. Fabuła wciąga i zupełnie absorbuje uwagę odbiorcy, chłonie się ją niczym wyborne danie. Ta książka pobudza zmysły, realnie ukazuje barwy i dźwięki bezwzględnej wojny. Łukasz Czeszumski serwuje czytelnikowi całą paletę różnorodnych emocji, które towarzyszą mu od pierwszej do ostatniej strony książki.
W mojej opinii autorowi udało się ominąć utarte schematy i stworzyć niebanalną fabułę, która pozwala czytelnikowi spojrzeć oczami osoby doświadczonej na Kraje Trzeciego Świata. Kraje, w których toczą się krwawe batalie rebeliantów, wojny domowe, świetnie funkcjonują kartele narkotykowe oraz skorumpowane rządy, które czerpią olbrzymie korzyści materialne z nielegalnych interesów mafii oraz wielkich koncernów wydobywczych, działających poza granicami prawa, dla których humanitaryzm i honor to pojęcia kiepskie i bezużyteczne. Niniejsza powieść bardzo rzetelnie i realnie obnaża także wyniszczający charakter pracy najemników czy żołnierzy biorących udział w międzynarodowych, tak zwanych misjach stabilizacyjnych.

Niewątpliwa odwaga, doświadczenie i kunszt autora przekładają się na niekonwencjonalny i intrygujący charakter niniejszej powieści. Nabrałam apetytu na więcej, za mną lektura "Białego szlaku", recenzja już niebawem, z pewnością sięgnę po "Legionistę" oraz każdą kolejną powieść, która wyjdzie spod pióra Łukasza Czeszumskiego.

Książkę polecam miłośnikom błyskotliwej literatury sensacyjnej, nasyconej brutalnością i bezwzględnością, która chwilami obezwładnia swoją kontrowersyjną treścią, budząc szereg różnorodnych emocji, tym samym skłaniając do głębszych refleksji. Czy świat i ludzie stojący na czele rządów mogą zapewnić nam bezpieczeństwo?

Recenzja pochodzi z mojego bloga: http://nieterazwlasnieczytam.blogspot.com/2015/11/przedpremierowo-zasady-wojny-ukasz.html
Czeszumski Łukasz
- pozostałe pozycje w naszej księgarni:
Krew wojowników. Tom 2. Książę Łukasz Czeszumski
Krew wojowników. Tom 2. Książę
Łukasz Czeszumski, 40,41
Krew wojowników. Tom 1. Uciekinier Łukasz Czeszumski
Krew wojowników. Tom 1. Uciekinier
Łukasz Czeszumski, 40,41
Legionista Czeszumski Łukasz
Legionista
Czeszumski Łukasz, 26,91
Klienci, którzy kupili Zasady wojny, wybrali również:
Zmuś mnie Lee Child
Zmuś mnie
Lee Child, 28,00
Długa chwila ciszy Paul Colize
Długa chwila ciszy
Paul Colize, 28,50
Modlitwy zawierzenia ks. Dolindo Ruotolo praca zbiorowa
Modlitwy zawierzenia ks. Dolindo Ruotolo
praca zbiorowa, 2,21
Moje córki krowy Kinga Dębska
Moje córki krowy
Kinga Dębska, 27,92
Żniwa zła Robert Galbraith (pseud. J.K. Rowling)
Żniwa zła
Robert Galbraith (pseud. J.K. Rowling), 29,94
Polska odwraca oczy. Reportaże Justyny Kopińskiej Justyna Kopińska
Polska odwraca oczy. Reportaże Justyny Kopińskiej
Justyna Kopińska, 26,32
Królowie przeklęci. Tom 3 Maurice Druon
Królowie przeklęci. Tom 3
Maurice Druon, 31,94
Złodziejka marzeń Anna Sakowicz
Złodziejka marzeń
Anna Sakowicz, 22,43
Szeptucha Katarzyna Berenika Miszczuk
Szeptucha
Katarzyna Berenika Miszczuk, 26,24
Dziewczyna z pociągu Paula Hawkins
Dziewczyna z pociągu
Paula Hawkins, 26,32
Polska Adam Zamoyski
Polska
Adam Zamoyski, 43,50
Powiedz, panno, gdzie ty śpisz M.J. Arlidge
Powiedz, panno, gdzie ty śpisz
M.J. Arlidge, 22,14
Uległość Michel Houellebecq
Uległość
Michel Houellebecq, 29,99
Wenanty Katarzyniec. Polski Szarbel Tomasz P. Terlikowski
Wenanty Katarzyniec. Polski Szarbel
Tomasz P. Terlikowski, 22,43
4 3 2 1 Paul Auster
4 3 2 1
Paul Auster, 44,93
Skazy na pancerzach. Czarne karty epopei Żołnierzy Wyklętych Piotr Zychowicz
Skazy na pancerzach. Czarne karty epopei Żołnierzy Wyklętych
Piotr Zychowicz, 33,68
Wyszukiwarka
Wpisz tytuł, autora lub wydawcę
tylko w dostępnych
tylko z wyprzedaży
Skorzystaj z rabatu 40% na wszystkie pozycje Wydawnictwa Dolnośląskiego!
Ostatnio oglądane
KZasady wojny
KUmorzenie
KKicia Kocia gra w piłkę
KPuzzle Pucio. Czego brakuje?
KPacjentka
KMądre bajki
KPuzzle 3 w 1. Pucio
Pokaż ofertę tytułów z wyprzedaży
Pokaż ofertę tytułów z wyprzedaży
Awangarda - 508
Blues - 498
Country - 187
Dubstep - 285
Etniczna - 247
Filmowa - 623
Hardcore - 186
Hip-hop - 1135
Jazz - 2397
Kabaret - 44
Klasyczna - 3182
Pakiety - 79
Pop - 8391
Punk - 436
Religijna - 219
Retro - 39
Rock - 6297
Soul - 133
Swing - 17
Gry - 108
© 2006-2019 Bonito.pl – Radość z czytania Polityka prywatności i plików cookies Obowiązek informacyjny o przetwarzaniu danych osobowych
Jesteśmy tanią księgarnią internetową. Oferujemy tanie książki i komiksy, muzykę na płytach CD, filmy DVD i Blu-ray, zabawki dla dzieci, puzzle i gry planszowe. Koniecznie sprawdź nasze Bestsellery!