Bonito - Bo liczą się dobre chwile
Bonito - Bo liczą się dobre chwile
Google PlayHuawei AppGallery
Aplikację zainstalowało już 128 500 osób!
Pobierz aplikację Bonito!
Google PlayHuawei AppGallery
Aplikację zainstalowało już 128 500 osób!
Skorzystaj z rabatu do 50% na całą ofertę wydawnictwa Wilga!

Zajmę się tobą

Miniaturka
Nasza cena:
22,20 zł (zawiera rabat 40 %)
Cena rynkowa: 37,00 zł (oszczędzasz 14,80 zł)
Autor: Mary Kubica
Wydawnictwo: HarperCollins Polska
Rok wydania:2015
Oprawa:miękka
Liczba stron:352
Format:14.5 x 21.5 cm
Numer ISBN:9788327616326
Kod paskowy (EAN):9788327616326
Waga:350 g
Dostępność: nie (ostatnio dostępna: 16.08.2020 15:16)

Jeśli chcesz dostać powiadomienie, gdy pozycja będzie dostępna, podaj swój e-mail:

E-Mail:

Zajmę się tobą – opis wydawcy

Tego dnia Chicago tonęło w deszczu, a ta dziewczyna stała bez ruchu na peronie. W rękach trzymała zawiniątko. Heidi od razu zwróciła na nią uwagę. Zauważyła podarte dżinsy, zniszczony płaszcz i niemowlę, które nastolatka próbowała chronić przed ulewą. Heidi nie byłaby sobą, gdyby nie zareagowała – zawsze miała ambicję, by naprawiać świat.

Mimo protestów rodziny, zaprosiła Willow pod swój dach. Powinna dokładnie wypytać ją o przeszłość, powinna ustalić, przed kim i dlaczego ucieka, kto jest ojcem jej dziecka. Ale Heidi woli nie wiedzieć. Zapłaci za to wysoką cenę.

Opinie czytelników o „Zajmę się tobą”
Średnia ocena: 4,2 na bazie 5 ocen z 5 opiniiOcenaOcenaOcenaOcenaOcena
Autor:
Data: 05.01.2016 16:10
Ocena: 5,0 OcenaOcenaOcenaOcenaOcena

Zajmę się Tobą

Lubicie pomagać innym? Ja przyznam, że szczególnie przed świętami (ale nie tylko) lubię ponieść starszej osobie zakupy, otworzyć drzwi matce z wózkiem czy ustąpić miejsca w kolejce ciężarnej. Wszystko jednak ma swoje granice, bo przez takie drobne uczynki nie przekraczamy barier bliższego poznania. Co się jednak dzieje, gdy pomoc wymaga zaproszenia do naszego prywatnego życia? Heidi, bohaterka dzisiejszego thrillera, przekona się, jak można łatwo wpaść w pułapkę i jak trzeba być ostrożnym, zanim zaprosi się kogoś obcego do domu.

To był zwyczajny, deszczowy dzień. Heidi stała na peronie, jak co dzień i na początku nic nie wzbudzało jej podejrzeń. Jednak po chwili dostrzegła niepokojący obraz dziewczyny z niemowlęciem na rękach. Dziewczyna była bardzo młoda, zaniedbana i sprawiała wrażenie jakby przed czymś uciekała. Usilnie próbowała uchronić przed ulewą małe dziecko, które trzymała w ramionach. Heidi nie mogła przejść koło tej sytuacji obojętnie, bo to tak jakby nie była sobą. Ona zawsze starała się pomagać komu tylko mogła, nawet bezdomne koty zawsze znalazły schronienie u niej w domu. Kolejnego dnia sytuacja powtórzyła się i dziewczyna z dzieckiem znów czekała na stacji kolejowej, dokąd chciała jechać i dlaczego narażała swoje dziecko?
Sprawy potoczyły się bardzo szybko i Heidi zaproponowała nastoletniej matce aby przenocowała u niej w domu, co wzbudziło niechęć jej męża i córki. Bliscy Heidi nie byli chętni na przyjmowanie obcej, cuchnącej dziewczyny z niemowlakiem. Willow, bo tak miała na imię nastolatka od razu wzbudziła odrazę Chrisa, męża Heidi. Próbował przemówić żonie do rozumu, że nie powinna tak ufać nowo poznanej osobie a tym bardziej przyjmować jej pod swój dach. Tymczasem Heidi jak zawsze postawiła na swoim tłumacząc się, że pomocy potrzebuje przede wszystkim malutka córeczka Willow. Dziecko było w krytycznym stanie, głodne, zaniedbane i odparzone na całym ciele. Dlaczego Willow doprowadziła małą do takiego stanu? Przed czym próbowała uciec? Czy Heidi pożałuje tego, że przyjęła je do swojego domu?

"Zajmę się tobą" to książka o której można pisać długo i bardzo wiele rozmyślać. Doprowadza ona bowiem czytelnika do emocjonalnej karuzeli i natłoku myśli. Wspomnę trochę o bohaterach. Najbardziej do serca przypadł mi Chris, mąż głównej bohaterki. Rozsądny, trzymający się zasad mężczyzna nie dał się omamić historii Willow i starał się przede wszystkim chronić swoją rodzinę na pierwszym miejscu. Niestety nie miał zbyt wiele do powiedzenia w domu i dlatego to decyzje jakie podejmowała Heidi były najważniejsze, niestety nie zawsze przemyślane.
Heidi z początku wydawała mi się kobietą o wielkim sercu i chęci pomocy potrzebującemu.Jednak podświadomie wyczuwałam, że bohaterka skrywa w sobie jakiś problem i nie myliłam się. Trauma straty własnego dziecka nie pozwoliła jej obiektywnie patrzeć na Willow i jej dziecko. Podczas, gdy sytuacja pomału wyjaśniała kim jest Willow zastanawiałam się, kto jest tu naprawdę ofiarą, kogo trzeba się bać?

Kochani, czytając "Zajmę się tobą" nic nie jest proste i oczywiste. To doskonale skonstruowany thriller psychologiczny przy którym będziecie mieć gęsią skórkę i mocno się zastanowicie zanim wpuścicie obcego do domu. Czytając moje recenzje pewnie wiecie, że lubię ten gatunek ale trudno mi dogodzić. Muszę przyznać, że Mary Kubica spełniła moje oczekiwania względem dobrego thrillera.Było mocno, zaskakująco i ciekawie. I było czasem mroczno, aż włosy stawały dęba.

Autorka odkrywała karty stopniowo, tak by czytelnik nie miał najmniejszej szansy na nudę. Intryga bardzo dobrze przemyślana pozwalała na zastanawianie się jak cała historia się skończy. Niby wydaje się, że wszystko wiemy, że nic nas już nie zaskoczy ale wcale nie jesteśmy tego tacy pewni. Czytałam z wypiekami na twarzy i z czystym sumieniem mogę polecać na prawo i lewo. Wielokrotnie próbowałam rozgryźć tajemnicę bohaterów, ale byłam wodzona za nos. Zakończenie zaskoczyło mnie totalnie i sprawiło, że miałam burzę myśli i wątpliwości. W głowie ciągle siedziały mi pytania, na ile trzeba kogoś poznać by móc mu całkiem zaufać?
Autor:
Data: 21.12.2015 12:10
Ocena: 5,0 OcenaOcenaOcenaOcenaOcena

Zajmę się tobą

Dla Heidi od zawsze liczyło się dobro innych ludzi. Ich potrzeby przedkładała nad własne i robiła wszystko by pomóc tym którzy najbardziej tego potrzebowali. Gdy ujrzała na dworcu kolejowym młodą dziewczynę z zawiniątkiem w ręce, wiedziała, że nie będzie w stanie przejść obojętnie.

Tego dnia całe Chicago tonęło w strugach deszczu. Każdy się spieszył by jak najszybciej uciec przed szalejącą ulewą. Nikt nie zwracał uwagi na dziewczynę w podartych dżinsach i zniszczonej kurtce, która starała się ochronić niemowlę przed szalejącą ulewą. Heidi choć na początku zignorowała dziewczynę, to jednak w głębi serca, wciąż nie mogła przestać o niej myśleć. Gdy następnego dnia, znowu pojawiła się na dworcu i dostrzegła nastolatkę z dzieckiem, wiedziała że musi jej pomóc. Nie byłaby sobą gdyby odwróciła się i odeszła. Zaoferowała dziewczynie tymczasowe schronienie w swoim domu, co niestety nie spotkało się z aprobatą ze strony męża i córki Heidi. Jednak kobieta popełniła jeden wielki błąd. Nim zaoferowała dziewczynie pomoc, powinna wypytać ją o przeszłość, dowiedzieć się przed kim i dlaczego ucieka. Ale Heidi woli żyć w nieświadomości. Woli nie wiedzieć.

„Zajmę się tobą” to wielowątkowa powieść, w której teraźniejszość i przeszłość splatają się ze sobą. To genialnie skonstruowany thriller psychologiczny, który do samego końca trzyma w napięciu. Przebieg wydarzeń możemy śledzić z punktu widzenia trzech osób – Heidi, jej męża Chrisa, oraz Willow, nastoletniej uciekinierki. Chris od samego początku nie żywi zaufania do dziewczyny i za wszelką cenę próbuje się dowiedzieć czegoś na temat jej przeszłości. Widać wyraźnie, że nastolatka coś ukrywa i przed kimś ucieka. Chris z obawy o swoją rodzinę, zaczyna prywatne śledztwo, by odkryć kim tak naprawdę jest Willow i jaką tajemnicę skrywa. Heidi zaś nie dostrzega problemu. Uważa, że postąpiła słusznie biorąc dziewczynę pod swój dach. Nie liczy się z konsekwencjami swoich decyzji i tak naprawdę woli nie wnikać kim jest Willow. Ważne jest tylko niemowlę i jego dobro. Dziecko całkowicie przysłania jej świat i odbiera zdolność racjonalnego myślenia. Kobieta coraz bardziej się zatraca, co ewidentnie nie wróży nic dobrego.

Z biegiem książki, dowiadujemy się kim jest dziewczyna i skąd wzięła się na dworcu w Chicago razem z niemowlakiem. Lawirujemy między jej przeszłością, a teraźniejszością i odkrywamy, co tak naprawdę wydarzyło się w jej życiu i jakie tajemnice skrywa. Informacje które udaje się pozyskać Chrisowi powoli przybliżają go do rozwiązania zagadki. Rozpoczyna się prawdziwy wyścig z czasem. Ale jedno jest pewne, ktoś zapłaci bardzo wysoką cenę.

„Zajmę się tobą” to książka niesamowicie poruszająca. Akcja od samego początku pędzi do przodu, gwarantując niezliczoną ilość emocji i wrażeń. Do samego końca tak naprawdę nie wiemy jak potoczą się losy bohaterów i jaki będzie finał tej historii. Napięcie jest ogromne, a z każdą kolejną stronę staje się coraz bardziej odczuwalne. Choć powoli odkrywamy kim jest Willow i jaką zagadkę skrywa jej przeszłość, to jednak nie wiemy, do czego to doprowadzi. Fabuła została przemyślana i dopracowana, a bohaterowie świetnie przedstawieni. Widzimy do czego może doprowadzić obłęd i obsesja. Jak wiele człowiek może stracić gdy podda się swojemu cierpieniu i pozwoli by demony przeszłości przejęły nad nim kontrolę. Bohaterowie będą musieli ponieść konsekwencje swoich czynów i decyzji i tak naprawdę zmierzyć się z tym co nieuniknione. Koniec książki jest druzgocący i wstrząsający. Głęboko roztkliwia, rozczula i zostawia czytelnika w stanie absolutnego szoku i niedowierzania. Mogę śmiało powiedzieć, że jest to najmocniejszy punkt w całej książce, bo choćbym nie wiem jak kombinowała, nie byłam w stanie przewidzieć jak zakończy się książka.

Książka Mary Kubicy to fenomenalny thriller z mocnym tłem psychologicznym, z niebanalną grą bohaterów i świetnie poprowadzoną fabułą, aż do finału który mocno zaskakuje i zapiera dech w piersi. „Zajmę się tobą” skłania do refleksji i głębszych przemyśleń. Uzmysławia nam, że nigdy nie należy bezgranicznie ufać ludziom. Tak naprawdę każdy z nas skrywa jakieś sekrety, jedni większe drudzy mniejsze. Ale nim zdecydujemy się kogoś obdarzyć zaufaniem i wpuścić go do swojego życia, lepiej spróbować najpierw czegoś się o nim dowiedzieć, bo później może być za późno, a niektórych rzeczy nie da się zmienić i cofnąć.

Jeśli macie ochotę na książkę, która swoim niepowtarzalnym klimatem wzbudzi w was niepokój, wywoła dreszcz na plecach, a potem poruszy serce i duszę, to „Zajmę się tobą” będzie lekturą idealną. Gorąco polecam!
Autor:
Data: 11.12.2015 07:13
Ocena: 5,0 OcenaOcenaOcenaOcenaOcena

"Co tak naprawdę można wiedzieć o drugiej osobie?"

Książkę czyta się fantastycznie, szybko, przyjemnie, mocno wciąga i jednocześnie dostarcza wielu powodów do refleksji. Rewelacyjnie poprowadzony thriller, oparty na psychologicznych wątkach. Rozpoczyna się bardzo powoli, autorka świadomie usypia naszą czujność, otrzymujemy zarys głównych bohaterów, nie ma spektakularnych zwrotów. Stopniowo fabuła nabiera tempa, zostajemy wplątani w mnogość wydarzeń, niejasne motywy postępowania bohaterów, przerażające fakty. Pod koniec książki, klimat zagęszcza się z niezwykłą siłą, wpadamy już w szaleńczy wir akcji, pojawiają się kolejne wątki, zaskakujące psychologiczne aspekty. Zamykając książkę towarzyszy nam uczucie dużej satysfakcji czytelniczej.

Świetna konstrukcja postaci, ich ciekawych osobowości, bogaty bagaż doświadczeń, różnorodny sposób radzenia sobie z niecodzienną sytuacją. Bardzo dobrze śledziło mi się wydarzenia z życia bohaterów, odmienne sposoby postrzegania tej samej rzeczywistości, zmieniające się oblicza prawdy, ukryte znaczenia i niedomówienia. A wszystko osadzone w kontekście niesamowitych splotów ludzkich losów, ogromnych konsekwencji tragicznych doświadczeń z przeszłości, potrafiących nadać zupełnie inny kierunek życiu, diametralnie zmienić przeznaczenie. Im głębiej sięgamy w fabułę, tym więcej czeka nas tajemnic, niepokoju, grozy, przerażenia, automatycznie uruchamia się mechanizm niedowierzania, nieufności, emocjonalnych rozterek.

Heidi, jedna z głównych postaci powieści, pracuje z osobami dotkniętymi ubóstwem, wtórnym analfabetyzmem. Ma w sobie ogromne pokłady empatii, wykazuje się wyjątkowym współczuciem wobec pokrzywdzonych przez los, jest wyczulona na potrzebę niesienia pomocy innym. Nic dziwnego, że pewnego dnia postanawia zaopiekować się samotną nastolatką i jej zaniedbanym dzieckiem. Ale czy była to słuszna decyzja? Jak to wpłynie na jej rodzinę, relacje z mężem i córką? Kim tak naprawdę jest dziewczyna i jej dziecko? Co kryje się w przeszłości bohaterów i będzie miało ogromne znaczenie dla rozwoju akcji i jej finału? Czy zawsze powinniśmy wyciągać do nieznajomych pomocną dłoń? Willow, nastolatka otoczona opieką przez Heidi, to bardzo tajemnicza postać, pełna sekretów i niewiadomych. Jak bardzo przeszłe zdarzenia mogą rzutować na nasz los? Jakie demony przeszłości zostaną obudzone? Kim dla młodej dziewczyny staje się jej opiekunka? I czego tak naprawdę boi się Willow?

Książka, aż prosi się o kontynuację, choć niemal wszystkie wątki i aspekty zostały w niej wyjaśnione, to jednak stanowi ona wielki potencjał do rozwinięcia dalszych losów postaci. Przyznam, że bardziej odpowiada mi polski tytuł niż oryginalny, zdecydowanie lepiej oddaje ducha powieści. Nie jest to thriller w czystej postaci, jednak niesamowicie trzyma w napięciu, elektryzuje swoim przebiegiem fabuły, dostrzegamy złożoność jego przekazu. Powieść z jednej strony mocno działająca na naszą ludzką wrażliwość, a z drugiej wywołująca mnóstwo niepokoju i strachu. Zdecydowanie polecam na udane czytelnicze popołudnie.

bookendorfina.blogspot.com
Autor:
Data: 10.12.2015 20:05
Ocena: 4,0 OcenaOcenaOcenaOcenaOcena

Nigdy nie możemy być do końca pewni co kryję wnętrze drugiej osoby i jakie tajemnice skrywa ludzki umysł

Kilka słów o fabule:
Heidi dostrzegła dziewczynę w wielką ulewę na dworcu trzymającą na rękach dziecko. Natychmiast przykuła jej uwagę. Heidi to urodzona altruistką, więc nie byłaby sobą, gdyby nie pomogła nieznajomej. Mimo protestów najbliższych zaprosiła dziewczynę do domu, nie wiedząc jakie poniesie konsekwencje swoich czynów i co ukrywa nieznajoma.


Moja opinia:
Zaintrygował mnie opis powieści, oraz ciekawa oprawa graficzna. Choć z początek szczególnie mnie nie zachwycił i już myślałam, że nic ciekawego się niestanie, ale zostałam mile zaskoczona. Historia została podzielona na rozdziały, które są opowiedziane z różnych perspektyw, co jest ogromnym plusem, wprowadza to unikalny klimat, oraz urozmaica przebieg akcji. Bohaterowie byli rożni, pochodzą z zupełnie skrajnych środowisk tworząc ciekawą mieszankę. Podobało mi się w jaki sposób książka ukazywała psychikę osób po przejściach i do czego mogą doprowadzić niektóre przeżycia. Nigdy nie możemy być do końca pewni co kryję wnętrze drugiej osoby i jakie tajemnice skrywa ludzki umysł. Powieść ukazała jak jedno wydarzenie kompletnie może zmienić nasze życie. Koniec zaskoczył mnie, był intrygujący i nieprzewidywalny. Naprawdę zostałam wprawiona w nie mały szok poznając zakończenie losów głównych bohaterów. Książka dostarcza różnych skrajnych emocji, nie będzie to powieść dla każdego gdyż poruszała cięższe tematy.
Komu może się spodobać ?

Powieść przeznaczona dla osób, które chcą dogłębnie poznać psychikę i wczuć się w postacie ukazane na kartach książki, oraz pragną przeczytać dobry thriller.
Cytaty:
''Uderza mnie, że siedząca w moim mieszkaniu dziewczyna z niemowlęciem na rękach, z pozoru twarda, osłonięta skorupą jak mięczak, która chroni wszystko co w niej wrażliwe i cenne, sama jest jeszcze dzieckiem.''

Ocena:

7/10

Podsumowanie:
Ciekawa opowieść kumulująca w sobie skrajne emocję. Choć początek nie zachwyca nie należy się zrażać, gdyż im dalej czytamy tym lepsza treść.

http://fluff-my-life-my-amazing-story.blogspot.com/2015/12/44-zajme-sie-toba-mary-kubica.html
Autor:
Data: 05.12.2015 22:19
Ocena: 2,0 OcenaOcenaOcenaOcenaOcena

Niestety nie w moim guście...

"Zajmę się tobą" wydawała się lekturą idealną. Spodziewałam się obiecanego "zawrotnego roller-coastera" i miałam nadzieję, że zaspokoję swój głód na coś bardziej poruszającego. Niestety mocno się zawiodłam.

Opis zapowiadał coś naprawdę ciekawego. Myślałam, że książka będzie trzymać w napięciu. Tymczasem zdarzyło mi się dwa razy usnąć podczas czytania (i to po południu, po przespanej nocy). Lektura po prostu bardzo wolno się rozkręca. I chociaż uważam, że początkowe nudy trochę wynagradza dość ciekawy i trzymający w napięciu koniec, to i tak wydaje mi się, że tę książkę można spokojnie ująć na 100 stronach. Nie przekonuje mnie fakt, że dodatkowe rozdziały mogły być pisane dla lepszego wyobrażenia sobie portretów psychologicznych bohaterów - dla mnie było to średnio potrzebne. Od początku nie potrafiłam się postawić na miejscu bohaterów. Moje potrzeby i wizja świata były tak kompletnie różne, że nie "weszłam" w ich życie i nie rozumiałam ich wyborów. Im dokładniej wczytywałam się w przemyślenia Heidi, Chrisa i Willow, tym bardziej mnie oni irytowali.

Jak patrzę na "Zajmę się tobą", to na myśl momentalnie przychodzi mi opis smrodu bezdomnej Willow i grzybicy wokół odbytu jej niemowlaka. Widać, że Mary Kubica chciała zachować maksymalny realizm opisywanej historii, ale czułam, że jest to dla mnie zbyt wiele. Spodziewałam się thrillera, ale nie spodziewałam się, że jedyne, przez co będę się wzdrygać podczas czytania, to niesmaczne opisy...

Poziom zła i niesprawiedliwości przedstawiony w tej książce jest wysoki i mnie osobiście przytłoczył. Kiedy skończyłam tę pozycję, to poczułam ulgę. Zrozumiałam wtedy, że zdecydowanie wyszłam poza grupę docelową, do której ta lektura jest kierowana. Bo ona naprawdę nie jest tragiczna. Język powieści jest całkiem w porządku, "tajemnica" zawarta w historii jest odkrywana powoli, ale konsekwentnie. Mam wiele powodów, dla których ktoś mógłby ocenić tę książkę lepiej: realizm opowieści, poprowadzenie wątku bezdomnej Willow, punkt kulminacyjny, portrety psychologiczne bohaterów (może ktoś lepiej ich zrozumie?). Okazało się jednak, że ja osobiście liczyłam na coś innego, a całokształt powieści zupełnie minął się z moim gustem.

Jeśli lubicie książki opisujące trudne i czasem nawet okrutne wydarzenia, to jest to lektura dla Was. Nie będzie to może jakiś wybitnie trzymający w napięciu thriller, ale na pewno spodoba się wszystkim, którzy szukają w książce dużej dawki realizmu. Ja niestety w tym wypadku jestem zdecydowanie na "nie".
Mary Kubica - pozostałe pozycje w naszej księgarni:
Pobierz naszą aplikację!
Aplikacja Bonito w Google Play Aplikacja Bonito w App Store Aplikacja Bonito w AppGallery
Jesteśmy tanią księgarnią internetową. Oferujemy tanie książki i komiksy, muzykę na płytach CD, filmy DVD i Blu-ray, zabawki dla dzieci, puzzle i gry planszowe. Koniecznie sprawdź nasze Bestsellery!