Bonito - Bo liczą się dobre chwile
Bonito - Bo liczą się dobre chwile
Google PlayHuawei AppGallery
Aplikację zainstalowało już 123 383 osób!
Pobierz aplikację Bonito!
Google PlayHuawei AppGallery
Aplikację zainstalowało już 123 383 osób!
Tniemy ceny! Wybrane książki wydawnictwa Muza za 19,99!
Księgarnia » Książki » Pozostałe » Pan Przypadek i fioletowoskórzy
Facebook Twitter

Pan Przypadek i fioletowoskórzy

Miniaturka
Nasza cena:
18,90 zł (zawiera rabat 30 %)
Cena rynkowa: 27,00 zł (oszczędzasz 8,10 zł)
Autor: Jacek Getner
Wydawnictwo: Zakładka
Rok wydania:2015
Oprawa:miękka
Liczba stron:248
Numer ISBN:9788364459092
Kod paskowy (EAN):9788364459092
Dostępność: nie (ostatnio dostępna: 22.02.2021 14:15)

Jeśli chcesz dostać powiadomienie, gdy pozycja będzie dostępna, podaj swój e-mail:

E-Mail:

Pan Przypadek i fioletowoskórzy – opis wydawcy

?Pan Przypadek i fioletowoskórzy? to czwarty tom przygód rodzimego detektywa geniusza.

Tytułowy bohater, Jacek Przypadek, trochę romantyk, bardziej cynik, ponownie musi rozwiązać trzy niecodzienne zagadki, tym razem z bezdomnymi zbieraczami surowców wtórnych w rolach głównych. W pierwszej ze spraw, o kryptonimie ?Winetu i Old Spejs?, Jacek stara się odnaleźć zaginioną w dziwnych okolicznościach partnerkę swojego przyjaciela. W drugim ze śledztw, ?Wszyscy jesteśmy winni?, detektyw musi oczyścić z zarzutów wszystkich przyznających się ochoczo do pewnego napadu i znaleźć prawdziwego sprawcę. W ostatniej zagadce, ?Świentoszku?, Jacek bada komu tak naprawdę zależało na zabójstwie podfruwajki brązowonosej, .

Przy rozwiązywaniu tych spraw Przypadek wykaże się swoją powszechnie znaną umiejętnością przysparzania sobie wrogów wśród możnych tego świata. Najpotężniejszy z nich, złowrogi Klempuch, przystąpi do ataku. Jacek będzie się zmagał z kryzysem wiary w swoje słynne motto, że ?ludzie są banalnie przewidywalni?.

Więcej o bohaterze można dowiedzieć się z jego bloga znajdującego się pod adresem www.panprzypadek.blogspot.com

Jacek Getner ? pisarz, scenarzysta, dramaturg. Laureat licznych konkursów pisarskich i dramaturgicznych. Autor scenariuszy do kilkuset odcinków różnych seriali telewizyjnych i dialogów do fabularnych gier komputerowych.?

Opinie czytelników o „Pan Przypadek i fioletowoskórzy”
Średnia ocena: 4,3 na bazie 3 ocen z 3 opiniiOcenaOcenaOcenaOcenaOcena
Autor:
Data: 07.12.2016 11:19
Ocena: 5,0 OcenaOcenaOcenaOcenaOcena

Polecam!

"Pan Przypadek i fioletowoskórzy" Jacka Getnera jest bardzo ciekawą propozycją na rynku czytelniczym. Pan Przypadek to cykl powieści. Każda składa się z trzech części, w których tytułowy bohater Pan Przypadek ma do rozwiązania jakąś sprawę.

"Pan Przypadek i fioletowoskórzy" jest opowieścią bardzo dobrze osadzoną w dzisiejszych realiach. Autor doskonale opisuje sytuację panującą w Polsce. Jacek Przypadek detektyw z doskonałym zmysłem analitycznym, intuicją i znajomością ludzkich zachowań („Ludzie są banalnie przewidywalni”) biega po warszawskich ulicach, aby znaleźć prawdę i sprawiedliwość. Traktuje wszystkich tak samo czy to bezdomnych, czy możnych tego świata. W książce poruszane są bardzo istotne i aktualne tematy. Pierwsza część mówi o bezdomności, Jacek poszukuje w niej partnerki swojego przyjaciela. Dowiadujemy się tutaj o zwyczajach bezdomnych, ich życiu. Spotykamy się tutaj także z tematem eutanazji za społecznym pozwoleniem. Dr Tomaszym pozbawiał bezdomnych życia twierdząc, że robił to dla ich dobra. Książka skłoniła mnie do refleksji czy i my zbyt łatwo i powierzchownie nie oceniamy innych osób, nie biorąc pod uwagę wszystkich aspektów. Pojawia się wątek poszukiwań zaginionej Gwiazdeczki, jej śmierci ze strony dr Tomaszyma.

W książce poruszane są też problemy malwersacji finansowych, szantaży , wzajemnych układów. Książkę szczerze polecam, bo trudne tematy i sprawy są przemycone w sposób humorystyczno - ironiczny. Czyta się ją naprawdę dobrze. Mamy całą plejadę bohaterów wartych uwagi Saganek, Makbetka, Komisarz Łoś, to tylko niektórzy. Zdecydowanie polecam.
Sandra, lat 17
źródło: osemkowyklubrecenzenta.blogspot.com
Autor:
Data: 24.11.2015 09:14
Ocena: 4,0 OcenaOcenaOcenaOcenaOcena

Pan Przypadek i ...

Poznałam dwanaście spraw (jest to recenzja 4 tomów), które rozwiązywał Jacek Przypadek i cóż mogę napisać. Starałam się dotrzymywać mu kroku... No może nie podczas biegania po mieście w ramach treningu, ale umysłowo. Wraz z nim główkowałam i czuję się jak po lekturze kryminałów Agathy Christie (to komplement dla autora), bowiem rozwiązania poszczególnych zagadek, tajemnic czy spraw zwykle wywoływały u mnie zaskoczenie, niedowierzanie i pacnięcie w czoło, bo nijak nie mogłam uprzedzić faktów. Jeśli nawet udało mi się dobrze obstawić winnego to już motywy czy pobudki nim kierujące były dla mnie zbyt trudne do odgadnięcia. Wielki szacun!

Postacie są dobrze nakreślone, każdy ma inny, choć niezwykle ciekawy charakter. Autor udowodnił tym samym dobrą znajomość różnych warstw społecznych i grup zawodowych. Poprzez młodego detektywa pokazał, że w każdym problemie powinniśmy szukać drugiego dna i analizując to co znajdziemy, odkryjemy prawdę lub rozwiążemy zagadkę. Należy przy tym uważać, by jak Jacek, nie wpaść po uszy w kłopoty, bo przecież każdy może mieć w rodzinie czy wśród znajomych kogoś wysoko postawionego. A wtedy każdy nasz krok będzie uważnie śledzony, skrzywdzeni ludzie mogą pragnąć zemsty i zawsze znajdzie się ktoś, kto powoli będzie dążył do ataku na cel. Kto to będzie w naszej opowieści?

Jacek Getner pisze w bardzo przystępny sposób - luźny język nie skrępowany żadnymi normami czy wytycznymi. Używa słów potocznych jak "duperele", "zagaił", "pierdoła" czy "paplanie", ale również trudniejszych, których nie spotykamy codziennie "konstatacja" lub "cecha immamentna". Książki zostały napisane z ironią i humorem, jak do zwykłego człowieka, jak Ty czy ja. Czyta się je przyjemnie, ale czy szybko? Dla mnie nie były to zbyt szybkie lektury, ponieważ zbyt wnikliwie wczytywałam się w treść, zapamiętując szczegóły. Chciałam być panią detektyw i móc rozwiązywać zagadki a tylko dzięki tak uważnej lekturze mogłam się zmierzyć z myślą autora.

Przypadkowe przygody są mocno realistyczne, bowiem mogą się zdarzyć każdego dnia w naszym kraju. Dotyczą kradzieży pomysłów czy dzieł sztuki, narkotyków, zatrudniania na czarno, lewych rachunków, seksu z nieletnimi, homoseksualizmu, bezdomności, przepychanek ekologów, morderstw czy porwań. Nic nadzwyczajnego, prawda? Autor nie zapomniał też o uczuciach: miłości, przyjaźni, zazdrości, ale i pojawia się wątek zdrady, rozwodu czy nieszczęśliwego ulokowania uczuć.

Recenzja całościowa 4 tomów: http://czytelnicza-dusza.blogspot.com/2015/11/jacek-getner-pan-przypadek-i-hurtowo-o.html
Autor:
Data: 23.11.2015 22:07
Ocena: 4,0 OcenaOcenaOcenaOcenaOcena

Ludzie w końcu przestają być "banalnie przewidywalni"?

To już czwarty tom przygód Jacka Przypadka - detektywa amatora, który za każdym razem zaskakuje nas, rozwiązując coraz to bardziej zawiłe zagadki. Nawet gdy sam nie chce brać udziału w kolejnych sprawach - one jakby same go znajdowały, nawet w osobach najbliższych mu przyjaciół. Takim sposobem Jacek ląduje w środowiskach dalekich od tego, w którym wciąż żyje. Po rozwiązywaniu sąsiedzkich problemów czy wyjaśnianiu korporacyjnych oszustw, często z tragedią w tle, przyszedł czas na coś, czego żaden z czytelników z pewnością by się nie spodziewał. Bo co można pomyśleć, widząc tytuł "....i fioletowoskórzy"? Sama długo zastanawiałam się nad tym tytułem i oczyma wyobraźni widziałam coraz dziwniejsze scenariusze kolejnej książki Pana Jacka Getnera. Bo przecież Autor nie wrzuci swojego bohatera nagle w jakiś świat rodem z fantasy i nie postawi ich naprzeciwko jakiejś bandy fioletowych potworków? A rozwiązanie zagadki jest dużo bardziej zaskakujące, niż myślałam. Otóż tym razem, Jacek zagłębi się w świat bezdomnych. Bo i wśród nich zdarzają się dziwne kradzieże, zniknięcia czy morderstwa. I mimo ciągłego picia alkoholu, który pozwalał pogodzić się ze swoim losem i nawet przerodzić go w rodzaj codziennej, zwykłej rutyny, problemów jest co nie miara i tylko pomoc Jacka może rozwiązać choć część z nich.
Autor rzuca swojego bohatera w wir coraz bardziej skomplikowanych spraw i mimo wielu sukcesów, jego grono wrogów regularnie się powiększa. Podczas swojej pracy niezmiennie ma on styczność z ludźmi znanymi i szanowanymi, nie zwracając uwagi na to, czy jego działania nie zmienią powszechnego zdania o tych osobach. A nie wszystkim taka kolej rzeczy się podoba.
Po raz kolejny możemy spotkać także najlepszego przyjaciela Jacka, Błażeja, który podczas chwilowego spadku formy w dziedzinie uwodzenia, musi stawić czoła zgoła innym problemom, które wprawiają w osłupienie wszystkich jego najbliższych. Jednakże on sam przez długi czas pozostawał w błogiej nieświadomości, nie wiedząc właściwie, z kim lub czym ma do czynienia.
Jednak nie będę rozpisywała się wiele na temat fabuły książki, bo to nie o to tutaj chodzi. Najważniejsze jest to, że im dalej, tym lepiej. Czytając którąś już z kolei książkę Pana Jacka Getnera, ma się idealny wgląd w rozwój zarówno głównej postaci, jak i całej koncepcji przygód Jacka Przypadka. Sprawy, w których bierze udział młody detektyw są coraz bardziej ciekawe i zaskakujące. Z każdą kolejną przeczytaną stroną masz ochotę na więcej, myśląc o kolejnych wątkach związanych z ulubionymi bohaterami. Nie brakuje także miłych odskoczni od detektywistycznego światka - na przykład większe skupienie na relacjach Przypadka z ojcem, które nie raz wywołują uśmiech na twarzy czytelnika. Dlaczego? O tym trzeba przeczytać.
Serdecznie polecam książkę "Pan Przypadek i fioletowoskórzy", a tym, którzy dopiero o niej usłyszeli, rozpoczęcie serii od samego początku. Zdecydowanie warto po nią sięgnąć, szczególnie w długie jesienne wieczory. A ze względu na to, że nie są to książki pokaźnych rozmiarów, nawet się nie obejrzycie, a już będziecie zadawać sobie pytanie: "co będzie dalej?". Ja zadaję je sobie już od dłuższego czasu, z niecierpliwością oczekując kolejnej części.
Jacek Getner - pozostałe pozycje w naszej księgarni:
Pobierz naszą aplikację!
Aplikacja Bonito w Google Play Aplikacja Bonito w App Store Aplikacja Bonito w AppGallery
Jesteśmy tanią księgarnią internetową. Oferujemy tanie książki i komiksy, muzykę na płytach CD, filmy DVD i Blu-ray, zabawki dla dzieci, puzzle i gry planszowe. Koniecznie sprawdź nasze Bestsellery!