Księgarnia internetowa Bonito.pl - Radość z czytania
Książka Czarne kamienie. Tom 1. Córka Krwawych
Anne Bishop
Zapoznaj się z nowymi tytułami wydawnictwa Czarne!
Księgarnia » Literatura piękna » Powieść » Fantastyka » Czarne kamienie. Tom 1. Córka Krwawych

Czarne kamienie. Tom 1. Córka Krwawych

Nasza cena:
13,99 zł (zawiera rabat 30 %) (pozycja niedostępna)
Cena rynkowa: 19,99 zł (oszczędzasz 6,00 zł)
Autor: 

Anne Bishop

Wydawnictwo: Initium
Seria wydawnicza:Czarne kamienie
Rok wydania:2015
Oprawa:miękka
Liczba stron:448
Format:14.5 x 21.0 cm
Numer ISBN:9788362577446
Kod paskowy (EAN):9788362577446
Waga:502 g
Dostępność: pozycja niedostępna (ostatnio dostępna: 01.09.2020 09:14)
Jeśli chcesz dostać powiadomienie, gdy pozycja będzie dostępna, podaj swój e-mail:
E-Mail:

Czarne kamienie. Tom 1. Córka Krwawych – opis wydawcy

Siedemset lat temu Czarna Wdowa dostrzegła w sieci marzeń i wizji, jak spełnia się starożytna przepowiednia.

Dziś Mroczne Królestwo szykuje się na przybycie swojej Królowej, Czarownicy, która posiadać będzie moc większą nawet niż sam Wielki Lord Piekła. Ale Królowa jest jeszcze bardzo młoda i podatna na wpływy. Łatwo ją zdemoralizować. Ten, kto zyska kontrolę nad Królową, władać będzie Ciemnością. Wie o tym dobrze trzech mężczyzn, zaprzysięgłych wrogów. Wszyscy trzej zdają sobie sprawę, jak wielka moc kryje się za błękitnymi oczami niewinnej młodej dziewczyny.

I tak rozpoczyna się bezwzględna rozgrywka, pełna intryg, magii i zdrady, walka toczona za pomocą miłości i nienawiści, wygrana w której może się okazać straszliwsza niż klęska.

FacebookTwitter
Czarne kamienie. Tom 1. Córka Krwawych - Dodaj do schowka
Dodawanie do schowka jest możliwe tylko po zalogowaniu na swoje konto.
Data ukazania się w księgarni: 2015.09.10
Recenzja
Opinie czytelników o „Czarne kamienie. Tom 1. Córka Krwawych”
Średnia ocena: 4,5 na bazie 4 ocen z 4 opiniiOcenaOcenaOcenaOcenaOcena
Autor: Anna Rydzewska, data: 04.08.2018 14:02, ocena: 5,0  OcenaOcenaOcenaOcenaOcena

Niesamowita wizja autorki!

"Córka Krwawych" to nieszablonowa, niesłychanie mroczna i brutalna powieść fantastyczna, nasycona erotyką, która trzyma w ogromnym napięciu i wywołuje lawinę skrajnych emocji. Jej fundamentem jest bogaty, nietypowy, misternie skonstruowany świat, przepełniony magią, nienawiścią, perwersją, ale i miłością. Wykreowani bohaterowie zachwycą Was swą wielowymiarowością, gwarantuję, że takich postaci jeszcze nikt z was nie miał okazji wcześniej spotkać. Nie jest to lektura, którą pochłania się jednego wieczoru, jednak warto poświęcić trochę więcej czasu, by docenić zawikłaną, dopracowaną w każdym szczególe rzeczywistość, naszkicowaną przez autorkę o niesamowitej wyobraźni. Gorąco polecam!
Autor: wysnilamsen, data: 02.07.2018 18:17, ocena: 3,0  OcenaOcenaOcenaOcenaOcena

Kontrowersyjna

W powieści dotykamy bardzo delikatnych tematów takich jak kazirodztwo i pedofilia, sposób w jaki jest to zrobione nie należy do najlepszych, ale trzeba docenić próbę. Jeśli chodzi o bohaterów - posiadają dobrze dopracowany charakter podparty wydarzeniami z przeszłości, co więcej nie są czarno-biali. Intrygujące jest działanie magii w świecie przedstawionym, a przede wszystkim idea kamieni. Książka okazała się dla mnie trudnym orzechem do zgryzienia pod względem oceny.
Autor: Zaczytana w książkach, data: 16.06.2018 16:24, ocena: 5,0  OcenaOcenaOcenaOcenaOcena

Legenda ma w sobie skrawek prawdy...

Legendy o niej pojawiły się setki lat temu. Królowa. Czarownica. Kobieta będąca czystą wiązką magii. Oczekiwano jej z zapartym tchem. Rozglądano się na każdym rogu, mając nadzieję na odnalezienie tej potężnej istoty. Nikt nie wiedział, kim ona jest. Sprawdzano każdą czarownicę, mając nadzieję, że w końcu odnajdą tą, na którą tak długo czekali. Krwawi nie mogli doczekać się jej przybycie, ale każdy z innych powodów. Niektórzy mieli nadzieję, że Królowa przywróci ich królestwu dawną chwałę. Inni pragnęli posiąść jej niezniszczalną, zdumiewającą moc. Pozostali chcieli ją zniszczyć, ponieważ potęga Prawdziwej Czarownicy zagrażała ich władzy. Czekali. Czekali. Czekali. Aż w końcu zaczęli powoli zapominać o dawnej wizji. Oczekiwanie na jej przybycie okazało się zbyt wyczerpujące. Przestano o niej mówić i zastanawiać się, kim jest. Wizję obłąkanej czarownicy uznano za coś, co nigdy się nie spełni. Królowa Krwawych została zapomniana. Stała się tylko legendą, ale pewne dnia dawna opowieść przekazywana z ust do ust postanowiła się obudzić. Ona powróciła, ale nie jest taka, jaką miała być...


,,Córka krwawych" to zapierająca dech w piersiach, niezwykle kontrowersyjna i brutalna opowieść o losach trzech mężczyzn połączonych przez pewną dziewczynkę, posiadającą moc zniszczenia całego świata. Fantastyczna, tajemnicza, mroczna - Anne Bishop stworzyła historię pełną niewyobrażalnie szokujących i wzruszających momentów. Księga I ,,Czarnych Kamieni" skradła doszczętnie moje serce, zmusiła do konfrontacji z własnymi obawami, ukazała piękno tkwiące w najgorszych odmętach piekła i pozwoliła zagłębić się w baśniowy, ale zarazem przerażający świat rządzony przez kobiety nieznające żadnych ograniczeń i tak bardzo wykorzystujących swoją władzę, że wielokrotnie wywoływało to u mnie dreszcz gniewu. Co takiego jeszcze skrywa ta powieść? Zapraszam do zapoznania się z recenzją!

,,Ona jest tak mądra w swej niewinności, tak niewinna w swej mądrości."

Siedemset lat temu Czarna Wdowa dostrzegła w sieci marzeń i wizji, jak spełnia się starożytna przepowiednia.

Dziś Mroczne Królestwo szykuje się na przybycie swojej Królowej, Czarownicy, która posiadać będzie moc większą nawet niż sam Wielki Lord Piekła. Ale Królowa jest jeszcze bardzo młoda i podatna na wpływy. Łatwo ją zdemoralizować.

Ten, kto zyska kontrolę nad Królową, władać będzie Ciemnością. Wie o tym dobrze trzech mężczyzn, zaprzysięgłych wrogów. Wszyscy trzej zdają sobie sprawę, jak wielka moc kryje się za błękitnymi oczami niewinnej młodej dziewczyny.

I tak rozpoczyna się bezwzględna rozgrywka, pełna intryg, magii i zdrady, walka toczona za pomocą miłości i nienawiści, wygrana w której może się okazać straszliwsza niż klęska.

,,Życzenie wypowiedziane w obecności krwi jest modlitwą do Ciemności."

Najprawdziwsza potęga

Czekali na nią od kilku wieków. Pragnęli poznać jej tożsamość. Mieli nadzieję, że coś zmieni. Zacierali ręce, mając ochotę na jej moc. Królowa Czarownica. Najpotężniejsza istota na świecie. Prawdziwa władczyni. Gdy pewna czarownica poczuła jej moc w sieci, Krwawi wiedzieli, że spełnia się starożytna przepowiednia.

Nieposkromiona moc

Czekali na nią tak długo, że w końcu zaczęli o niej zapominać. Stała się legendą. Opowiastką przekazywaną szeptem w strachu przed Królowymi - potężnymi Czarownicami sprawującymi całkowitą władzę nad swymi królestwami i zamieszkującymi je mężczyznami. Świat Krwawych to miejsce, w którym wszyscy przedstawiciele płci męskiej poddawani są nieustannej kontroli. Nie mają prawa głosu, a ich jedynym zadaniem jest służba kobietom.

Tajemnicza wizja

Tylko najwytrwalsi pamiętali o Królowej mającej przejąć władzę nad wszystkimi krwawymi. Mówiona, że jej moc będzie nawet większa niż potęga Wielkiego Lorda Piekła. Oczekiwano przybycia dorosłej kobiety pełnej nieposkromionej esencji duchowej, ale oczekiwania nie zawsze się spełniają.

Najczystsze serce

Nikt nie pomyślałby, że pewna mała dziewczynka niepotrafiąca wykonać najłatwiejszych czarów może być żywą legendą. Gdy wkracza ona w świat trzech nienawidzących się mężczyzn, musi zachować zimną krew, ponieważ niektórzy pragną ją wykorzystać. Każdy pragnie czegoś innego, a mała, niepotrafiąca posługiwać się swą magią, dziewczynka jest łatwym celem, prawda?

Najstraszniejszy koszmar

Boją się o nią. Pragną schować przed złem świata. Nie chcą, aby została zdemoralizowana i żeby kiedykolwiek stała się jej krzywda. Uważają ją za słabą. Traktują niczym porcelanową laleczkę, mogącą rozbić się po jednym uderzeniu, ale Ona skrywa mrożące krew w żyłach sekrety. Została zniszczona. Rozbita. Nie jest zwykłym dzieckiem. Nie bez powodu mówi się o niej szeptem. Jej serce ciągle walczy na granicy dobra i zła. Kim się stanie?

,,Jesteśmy, czym jesteśmy (...). Nikim więcej i nikim mniej. W każdym dobro miesza się ze złem."

,,Córka krwawych" to pełna kontrowersji, zdemoralizowana i brutalna historia, którą pochłania się z zapartym tchem. Opowieść o młodej czarownicy - dziecku zbyt szybko wkraczającym w dorosłość, okrutnym świecie Krwawych, niewolnikach i zabójcach, mężczyznach pragnących zemsty i kobietach niemających skrupułów - ta książka zabierze was do magicznego, ale równie przerażającego świata, gdzie wszystko ma swoją cenę, a dobro tępi się na każdym kroku. Przemoc, pasja, ciągła walka. Anne Bishop stworzyła historię, która rozbudza wszelkie zmysły, atakuje myśli czytelnika nawet po zakończeniu, pochłania całą uwagę i zatraca w swoim wizyjnym kręgu. Zapierająca dech w piersiach, trzymająca w na pięciu, pełna iskry i niewypowiedzianych uczuć, budząca zgrozę i nienawiść - nic tak dawno nie wstrząsnęło mną, jak ta książka. Nic nie wywołało tak wielu emocji!

,,Nigdy nie pozwól, żeby drapieżnik poczuł zapach strachu."

,,Córka krwawych" to wyśmienita pozycja dla wszystkich fanów mrocznej fantastyki, którzy nie boją się zagłębiać się w tematy tabu, pragną czegoś więcej od literatury i oczekują emocjonalnego kopniaka, który zapewni im pełną adrenaliny przejażdżkę po stronicach zapisanej historii małej dziewczynki i trzech dorosłych mężczyzn, którzy pragną jej za wszelką cenę. Nie polecam tej powieści osobom o słabych nerwach i tych, których odpycha okrucieństwo, spryt i najprawdziwsze zło w literaturze. Ta pozycja to gratka dla tych, którzy nie boją się wyzwań i są gotowi wyjść poza utarte szlaki, aby poznać piękno kryjące się pod brzydotą ludzkich twarzy. Polecam!
Autor: Książki Moni, data: 22.04.2018 10:55, ocena: 5,0  OcenaOcenaOcenaOcenaOcena

Córka krwawych

Córkę Krwawych próbowałam przeczytać kilka lat temu i szczerze powiem, że mi nie podeszła. Jednak… kilka tygodni temu poznałam serie „Inni” i całkowicie się w niej zakocham. Skoro jedna seria tej autorki mnie oczarowała, to postanowiłam zrobić jeszcze jedno podejście. Wiedziałam, czego mogę się spodziewać, a narracja i ciągłe przeskoki między bohaterami nie nastręczały mi takiego problemu jak za pierwszym razem. Przyznaję, że początek jest trudny i ciężko się połapać, do tego nowe słownictwo i hierarchia kamieni. „Córka Krwawych” to historia intrygująca i fascynująca. Coś czuje, że kolejne tomy będą jeszcze lepsze. Pomimo małych trudności, to świat wykreowany intryguję. W tej książce nie można jednoznacznie powiedzieć, że coś jest złe, a bohaterowie wielokrotnie zaskakują. Co bardziej wrażliwych, zniesmaczą niektóre uczucia, które jednak nie powinny zaistnieć. Książka z pewnością dla fanów fantastyki, i co najważniejsze, to nie jest kolejna sztampowa powieść!
Dajecie szanse powieścią, których nie byliście w stanie przeczytać? Czy jednak na zawsze skreślacie je ze swojej listy? Mi czasami zdarza się robić „drugie podejście” i dzięki temu odkryłam kilka niepozornych perełek!
Anne Bishop
- pozostałe pozycje w naszej księgarni:
Srebrzyste Wizje Inni Tom 3 Anne Bishop
Srebrzyste Wizje Inni Tom 3
Anne Bishop, 27,99
Inni T.2 Morderstwo Wron w.2020 Anne Bishop
Inni T.2 Morderstwo Wron w.2020
Anne Bishop, 27,99
Pisane szkarłatem Tom 1 Inni Bishop Anne
Pisane szkarłatem Tom 1 Inni
Bishop Anne, 27,99
Zapisane w kartach Tom 5 Inni Bishop Anne
Zapisane w kartach Tom 5 Inni
Bishop Anne, 27,99
Królowa Ciemności Tom 3 Czarnych kamieni Bishop Anne
Królowa Ciemności Tom 3 Czarnych kamieni
Bishop Anne, 20,93
Sebastian t. 1 Efemera Bishop Anne
Sebastian t. 1 Efemera
Bishop Anne, 20,93
Przymierze Ciemności t.7 Czarne Kamienie Bishop Anne
Przymierze Ciemności t.7 Czarne Kamienie
Bishop Anne, 20,93
Belladonna t. 2 Efemera Bishop Anne
Belladonna t. 2 Efemera
Bishop Anne, 20,93
Most Marzeń t. 3 Efemera Bishop Anne
Most Marzeń t. 3 Efemera
Bishop Anne, 20,93
Naznaczona Tom 4 Inni Bishop Anne
Naznaczona Tom 4 Inni
Bishop Anne, 27,99
Tir Alainn. Tom 2. Światło i Cienie Anne Bishop
Tir Alainn. Tom 2. Światło i Cienie
Anne Bishop, 27,99
Czarne Kamienie. Księga 8. Pani shaladoru Anne Bishop
Czarne Kamienie. Księga 8. Pani shaladoru
Anne Bishop, 20,93
SERCE KAELEER CZARNE KAMIENIE KSIĘGA 4 Anne Bishop
SERCE KAELEER CZARNE KAMIENIE KSIĘGA 4
Anne Bishop, 20,93
DZIEDZICZKA CIENI CZARNE KAMIENIE KSIĘGA 2 WYD. 2 Anne Bishop
DZIEDZICZKA CIENI CZARNE KAMIENIE KSIĘGA 2 WYD. 2
Anne Bishop, 14,95
Inni. Jezioro Ciszy Anne Bishop
Inni. Jezioro Ciszy
Anne Bishop, 31,43
Filary świata. Tom 1. Tir Alainn Anne Bishop
Filary świata. Tom 1. Tir Alainn
Anne Bishop, 20,39
Zapisane w kartach Anne Bishop
Zapisane w kartach
Anne Bishop, 20,99
Córka krwawych.Trylogia czarnych kamieni ksiega 1 Anne Bishop
Córka krwawych.Trylogia czarnych kamieni ksiega 1
Anne Bishop, 20,93
Czarne kamienie. Tom 3. Królowa Ciemności Anne Bishop
Czarne kamienie. Tom 3. Królowa Ciemności
Anne Bishop, 13,99
Inni. Tom 2. Morderstwo wron Anne Bishop
Inni. Tom 2. Morderstwo wron
Anne Bishop, 20,99
Głos Anne Bishop
Głos
Anne Bishop, 9,95
Inni. Tom 1. Pisane szkarłatem Anne Bishop
Inni. Tom 1. Pisane szkarłatem
Anne Bishop, 20,99
Efemera. Tom 4. Głos Anne Bishop
Efemera. Tom 4. Głos
Anne Bishop, 6,87
Most marzeń. Tom III Anne Bishop
Most marzeń. Tom III
Anne Bishop, 13,99
Czarne Kamienie Księga 9. Świt Zmierzchu Anne Bishop
Czarne Kamienie Księga 9. Świt Zmierzchu
Anne Bishop, 20,93
Efemera. Tom 2. Belladonna Anne Bishop
Efemera. Tom 2. Belladonna
Anne Bishop, 13,99
Świt Zmierzchu. Czarne Kamienie. Księga IX Anne Bishop
Świt Zmierzchu. Czarne Kamienie. Księga IX
Anne Bishop, 20,93
Czarne Kamienie. Księga VI. Niewidzialny Pierścień Anne Bishop
Czarne Kamienie. Księga VI. Niewidzialny Pierścień
Anne Bishop, 20,93
Pani Shaladoru. Czarne kamienie. Księga VIII Anne Bishop
Pani Shaladoru. Czarne kamienie. Księga VIII
Anne Bishop, 29,33
Czarne Kamienie. Przymierze Ciemności. Księga VII Anne Bishop
Czarne Kamienie. Przymierze Ciemności. Księga VII
Anne Bishop, 13,99
Czarne Kamienie. Księga VI. Niewidzialny Pierścień Anne Bishop
Czarne Kamienie. Księga VI. Niewidzialny Pierścień
Anne Bishop, 9,80
Czarne Kamienie Księga 5. Splątane sieci (dodruk 2020) Anne Bishop
Czarne Kamienie Księga 5. Splątane sieci (dodruk 2020)
Anne Bishop, 14,95
Czarne Kamienie. Serce Kaeleer. Księga IV Anne Bishop
Czarne Kamienie. Serce Kaeleer. Księga IV
Anne Bishop, 20,93
Czarne kamienie. Splątane sieci. Księga V Anne Bishop
Czarne kamienie. Splątane sieci. Księga V
Anne Bishop, 20,93
Czarne kamienie. Serce Kaeleer. Księga IV Anne Bishop
Czarne kamienie. Serce Kaeleer. Księga IV
Anne Bishop, 13,99
Klienci, którzy kupili Czarne kamienie. Tom 1. Córka Krwawych, wybrali również:
Czarne kamienie. Tom 2. Dziedziczka Cieni Anne Bishop
Czarne kamienie. Tom 2. Dziedziczka Cieni
Anne Bishop, 13,99
Czarne kamienie. Tom 3. Królowa Ciemności Anne Bishop
Czarne kamienie. Tom 3. Królowa Ciemności
Anne Bishop, 13,99
Czarne kamienie. Serce Kaeleer. Księga IV Anne Bishop
Czarne kamienie. Serce Kaeleer. Księga IV
Anne Bishop, 13,99
Czarne kamienie. Splątane sieci. Księga V Anne Bishop
Czarne kamienie. Splątane sieci. Księga V
Anne Bishop, 20,93
Świt Zmierzchu. Czarne Kamienie. Księga IX Anne Bishop
Świt Zmierzchu. Czarne Kamienie. Księga IX
Anne Bishop, 20,93
Czarne Kamienie. Księga VI. Niewidzialny Pierścień Anne Bishop
Czarne Kamienie. Księga VI. Niewidzialny Pierścień
Anne Bishop, 9,80
Pani Shaladoru. Czarne kamienie. Księga VIII Anne Bishop
Pani Shaladoru. Czarne kamienie. Księga VIII
Anne Bishop, 29,33
Czarne Kamienie. Przymierze Ciemności. Księga VII Anne Bishop
Czarne Kamienie. Przymierze Ciemności. Księga VII
Anne Bishop, 13,99
Inni. Tom 1. Pisane szkarłatem Anne Bishop
Inni. Tom 1. Pisane szkarłatem
Anne Bishop, 20,99
Efemera. Tom 2. Belladonna Anne Bishop
Efemera. Tom 2. Belladonna
Anne Bishop, 13,99
Most marzeń. Tom III Anne Bishop
Most marzeń. Tom III
Anne Bishop, 13,99
Inni. Tom 3. Srebrzyste wizje Anne Bishop
Inni. Tom 3. Srebrzyste wizje
Anne Bishop, 20,93
Inni. Tom 2. Morderstwo wron Anne Bishop
Inni. Tom 2. Morderstwo wron
Anne Bishop, 20,99
Sebastian Anne Bishop
Sebastian
Anne Bishop, 13,99
Moje przyjaciółki z Ravensbrück Magda Knedler
Moje przyjaciółki z Ravensbrück
Magda Knedler, 27,93
Inni. Jezioro Ciszy Anne Bishop
Inni. Jezioro Ciszy
Anne Bishop, 31,43
Wyszukiwarka
Wpisz tytuł, autora lub wydawcę
tylko w dostępnych
tylko z wyprzedaży
Nowy rok akademicki za pasem? Zacznij go z wydawnictwem PWN!
Ostatnio oglądane
KCzarne kamienie. Tom 1. Córk...
KPowrót z Bambuko
KPokora
KKicia Kocia u dentysty
KSrebrne skrzydła
KPrecedens
KFelix, Net i Nika oraz Gang ...
Pokaż ofertę tytułów z wyprzedaży
Pokaż ofertę tytułów z wyprzedaży
Gry - 53
© 2006-2020 Bonito.pl – Radość z czytania Polityka prywatności i plików cookies Obowiązek informacyjny o przetwarzaniu danych osobowych
Jesteśmy tanią księgarnią internetową. Oferujemy tanie książki i komiksy, muzykę na płytach CD, filmy DVD i Blu-ray, zabawki dla dzieci, puzzle i gry planszowe. Koniecznie sprawdź nasze Bestsellery!