Księgarnia internetowa Bonito.pl - Radość z czytania
Książka Ender
Price Lissa
Skorzystaj z 40% rabatu na całą ofertę Rebisu!

Ender

Nasza cena:
26,18 zł (zawiera rabat 25 %) (pozycja niedostępna)
Cena rynkowa: 34,90 zł (oszczędzasz 8,72 zł)
Autor: 

Price Lissa

Wydawnictwo: Albatros
Rok wydania:2015
Oprawa:miękka
Liczba stron:400
Format:12.5 x 19.5 cm
Numer ISBN:9788378854555
Kod paskowy (EAN):9788378854555
Waga:304 g
Dostępność: pozycja niedostępna (ostatnio dostępna: 16.04.2019 16:39)
Jeśli chcesz dostać powiadomienie, gdy pozycja będzie dostępna, podaj swój e-mail:
E-Mail:

Ender – opis wydawcy

Kontynuacja powieści Starter.

Los Angeles po wojnie bakteriologicznej, którą przeżyli dzięki szczepieniom jedynie Enderzy, ludzie w wieku od kilkudziesięciu do nawet dwustu lat, oraz Starterzy, czyli dzieci i młodzież. Dla Midlerów, czyli średniej generacji, bardziej odpornej, zabrakło szczepionki.

Callie, dawniej bezdomna, mieszka teraz z Tylerem i Michaelem w okazałej rezydencji zapisanej jej przez bogatą renterkę Helenę. Pomimo zburzenia i zdelegalizowania przez rząd banku ciał, nosiciele chipów, w tym Callie, są tropieni i porywani przez nieznanych prześladowców, zainteresowanych dokonywaniem na nich eksperymentów. Callie długo unika uprowadzenia, w końcu jednak i ona zostaje uwięziona przez rządowego agenta, który poddaje ją i jej przyjaciela brutalnym testom. Po wydostaniu się z więzienia jadą na pustynię, do nowej siedziby Brockmana. Callie ma nadzieję odnaleźć tam swojego ojca i uwięzionych przyjaciół. Zdemaskowanie Brockmana okazuje się trudniejsze niż się spodziewała?

FacebookTwitter
Ender - Dodaj do schowka
Dodawanie do schowka jest możliwe tylko po zalogowaniu na swoje konto.
Data ukazania się w księgarni: 2015.07.14
Recenzja
Opinie czytelników o „Ender”
Średnia ocena: 4,3 na bazie 7 ocen z 7 opiniiOcenaOcenaOcenaOcenaOcena
Autor: Marta - ksiazeczki-synka-i-coreczki, data: 10.10.2015 01:28, ocena: 5,0  OcenaOcenaOcenaOcenaOcena

Ender

Powiem Wam, że z ogromną przyjemnością zobaczyłabym ekranizację tej serii, wydaje mi się, że byłby to naprawdę ciekawy film. Mam nadzieję, że ktoś wpadnie na taki pomysł. Tymczasem trochę mi smutno, bo chyba nie będzie szans na kontynuacje. Choć może... Warto mieć nadzieję :) Powieść ta jest ciekawa, zresztą zarówno pierwsza jak i druga część są równie ciekawe, są wciągające, wiele się tutaj dzieje, jest akcja, jest dreszczyk emocji, jest napięcie, są lepsze i gorsze chwile, zwycięstwa i porażki. Czyta się je szybko, z zainteresowaniem. Bardzo podobało mi się to, że ta książka tak działa na wyobraźnię. Wiadomo, że każda książka działa, ale ta (opisująca przyszłość, nowoczesne technologie i sprzęty, których w aktualnych czasach nie znamy) chyba w szczególności. Jest to udana kontynuacja i ja mam nadzieję na kolejną część (mimo tego, że zakończenie wydaje się naprawdę zakończeniem ostatecznym) ;)
Autor: Karolinaa15, data: 25.09.2015 22:32, ocena: 3,0  OcenaOcenaOcenaOcenaOcena

Zaskakujące zakończenie

Wojna bakteriologiczna już dawno się skończyła. Dobiegł już czas Prime destinations - wypożyczalni ciał dla Enderów, którzy znów pragną się poczuć młodzi.

Jednak koszmar jaki przeżywa Callie i inne osoby z wszczepionym neurochipem trwa nadal. Wprawdzie dziewczyna odziedziczyła po swojej opiekunce Helenie dużą posiadłość, nadal nie może czuć się bezpieczna. Ma świadomość tego, że Stary Człowiek nadal ma nad nią kontrolę i w dowolnym czasie może zawładnąć nad jej ciałem. Coraz częściej zdarzają się również porwania nosicieli chipów przez nieznanych sprawców.

"Jestem tutaj przy tobie, Callie. Dobrze wiesz. Nigdy nie odejdę."

W życiu bohaterki pojawia się również tajemniczy Hyden - syn Starego Człowieka, który rzekomo pragnie jej pomóc. Czy Callie może mu zaufać, a może jest to kolejny podstęp?

"Nikomu nie ufaj, tylko sobie. A i sobie też nie zawsze."

Pamiętacie "Starter", prawda? Kolejną dystopijną wizję przyszłości po Wojnie Bakteriologicznej, która zgładziła większą część społeczeństwa zostawiając jedynie Starterów (osoby młode) i Enderów (starsze)? Pamiętacie książkę, którą zachwycali się blogerzy? A kojarzycie moją recenzję? Pewnie nie za bardzo.

Od razu powiem, że "Starter" mnie nie zachwycił. Nie oczarował i nie sprawił, że zapomniałam o rzeczywistości. Nie wciągnął do innego świata, ale zaciekawił. Męczyły mnie jego niedociągnięcia i braki istotnych informacji. Muszę jednak przyznać, że ta książka miała coś w sobie. To coś, co sprawiło, że sięgnęłam po kontynuację i teraz mogę się wypowiedzieć na temat kolejnej części tej duologii.

Od "Endera" nie oczekiwałam wiele. Liczyłam na coś podobnego do poprzedniej części, z tym, że tym razem dane mi będzie poznać zakończenie. Książka zaczyna się bardzo ciekawie. Autorka pokazuje nam życie głównej bohaterki, które uległo istotnej zmianie. Jednak dziewczyna nadal nie może czuć się bezpieczna, ponieważ Stary Człowiek pragnie jej ciała. Coraz częściej zdarzają się porwania Metali - osób z wszczepionym chipem. Nasza bohaterka pragnie ich uratować razem z Hydem. I tu pojawia się istotne pytanie, które jest motywem przewodnim utworu: czy jej się uda? czy podoła zadaniu?

Muszę przyznać, że powieść czyta się bardzo dobrze. Wprawdzie nie pokochałam głównej bohaterki, to jednak postać Callie budzi moja sympatię. Gorzej było jednak z Michaelem i Hyde`m, którzy zabiegali o względy dziewczyny. Nie wiem, czy zamierzeniem autorki było stworzenie dziwnego i poplątanego wątku miłosnego, który nie został w ogóle rozwinięty...
I tym razem fabuła jest moim zdaniem nieco zbyt poplątana, brakuje mi uzupełniających informacji i wyjaśnienia zachowania głównej postaci, a także większej ilości opisów świata po wojnie. W tym tomie miałam nadzieję na kilka informacji na temat wcześniejszej bomby bakteriologicznej od strony chemicznej, między innymi jakie bakterie zawierała, a także jakie objawy wywoływała u ludzi zakażonych. Tego naprawdę mi zabrakło. Na plus zasługuje jednak koniec duologii, który bardzo mnie zaskoczył i którego w żadnym razie się nie spodziewałam.

"Ender" to interesujące i nieco zaskakujące zakończenie osławionego "Startera". Mimo, że ta seria mnie nie zachwyciła, a jej braki zirytowały, to niewątpliwie ma w sobie to coś, co sprawia, że czas spędzony z nią uważam za udany. Polecam przede wszystkim fanom dystopii i antyutopii, bo oni z pewnością łatwo odnajdą się w świecie wykreowanym przez autorkę.

"Przeżyła piekło. Pokonała Enderów. Może wreszcie godnie żyć... ale są ludzie, którzy nie zamierzają jej na to pozwolić."

Za możliwość śledzenia zmagań Callie dziękuję Wydawnictwu Albatros!
Recenzja pochodzi z bloga przygody-mola-ksiazkowego.blogspot.com
Autor: booksofmeworld, data: 22.09.2015 20:27, ocena: 4,0  OcenaOcenaOcenaOcenaOcena

Ender

Bardzo nie mogłam się doczekać kontynuacji powieści Starter, ponieważ książka ta wywarła na mnie bardzo duże wrażenie. W końcu była powiewem świeżości wśród wielu bardzo podobnych do siebie książek dystopijnych. Co prawda Ender nie wywarł na mnie tak dużego wrażenia, jak jego poprzedniczka, jednak czytałam z bardzo dużym zaciekawieniem, gdyż chciałam się dowiedzieć, co działo się u bohaterów, których już poznałam.

Po zniszczeniu Prime Destinations, Callie miała nadzieję, że wreszcie rozpocznie nowe, normalne życie ze swoim młodszym bratem i przyjacielem Michaelem. Niestety po raz kolejny dziewczyna się rozczarowała, ktoś wciąż siedział w jej głowie i zagrażał nie tylko jej, ale i wszystkim Starterom. Z pomocą przychodzi jej Hyden, o którym nic nie wie, a dotyk innego człowieka sprawia mu ogromny ból. Z dnia na dzień na jaw wychodzi wiele tajemnic, a Callie słyszy w głowie głos ojca i nie jest pewna czy to przypadkiem Stary Człowiek nie próbuje mącić jej w głowie. Tylko kim tak naprawdę jest Stary Człowiek?

Główna bohaterka niewiele się zmieniła i właściwie nie wiem czy to dobrze, ponieważ po wszystkim, co przeżyła można pomyśleć, że powinna być bardziej rozważna, a miałam wrażenie, że stała się wręcz bardziej bezmyślna i naiwna. W końcu zdawała sobie sprawę, że Stary Człowiek namierza jej chipa i zastawia na nią wiele pułapek tylko po to żeby dorwać ją w swoje ręce. Mimo to wciąż powielała swoje błędy i pakowała się przez to w tarapaty. Choć z drugiej strony, gdyby nie to nie wiem czy fabuła miałaby jakikolwiek sens.

Od samego początku za to zainteresowała mnie postać Hydena. Pojawił się nie wiadomo skąd i skrywał wiele tajemnic. Zastanawiało mnie dlaczego nikt nie mógł go dotknąć i skąd tyle wiedział o chipach, całej procedurze wstępowania Enderów w ciała Starterów. Wszystko powoli zaczynało się wyjaśniać i muszę przyznać, że niektóre tajemnice przez niego skrywane były dla mnie zaskoczeniem.

Muszę przyznać, że trochę raziło to, iż fabuła tak, jak w Starterze nie była w jakiś sposób poukładana. Momentami było bardzo chaotycznie, a autorka przeskakiwała z jednego wątku do drugiego. Może nie było to jakimś wielkim uchybieniem, jednak dawało do myślenia z jakiej przyczyny autorka postanowiła wpleść dany wątek i czym to będzie skutkowało.

Zazwyczaj wątki miłosne nie są w tego typu książkach czymś, czego wyczekuję z utęsknieniem, jednak tym razem żałowałam, że autorka tego wątku nie rozwinęła bardziej. Relacja między Callie i Hydenem mogłaby być ciekawym przypadkiem biorąc pod uwagę przypadłość chłopaka.

Może Ender nie dorównuje pierwszej części, która mnie od samego początku zaciekawiła i zachwyciła, ale przyjemnie było powrócić do świata wykreowanego przez autorkę, gdzie nic nie było tak do końca pewne.
Autor: Monika Szulc, data: 21.09.2015 18:40, ocena: 5,0  OcenaOcenaOcenaOcenaOcena

Ender

„Ender” to druga część dystopijnej serii zapoczątkowanej pochłaniającą powieścią „Starter”. Wojna bakteriologiczna zakłóciła całkowity porządek społeczeństwa i prawie całkowicie wyeliminowała jedno, środkowe pokolenie. Pozostali najmłodsi, ci, co nie ukończyli dwudziestego roku życia, zwani starterami oraz najstarsi, po sześćdziesiątce- enderzy. Jeśli ktoś wyobraża sobie starszych, uroczych dziadków, którzy dbają o swoje pociechy, to grubo się myli. Większość to chciwi i niemoralni egoiści, którzy nie lubią starterów. Dla młodości są wstanie zrobić wszystko. Nawet zawładnąć ciałami starterów.

Bank Ciał przestał istnieć, jednak wynajęcia nadal się odbywają a czarny rynek kwitnie. Licytacje już nie w celach rekreacyjnych są możliwe, lecz spiskowych i terrorystycznych. Callie pragnęła spokoju i normalności z bratem, lecz jako posiadaczką unikatowego chipa, sprawia, że jest najbardziej pożądanym „towarem”. W związku z łapanką na starterów doznałam pozytywnego zaskoczenia. W pierwszej części akcja była wyważona, skupiona na śledztwie oraz rozgryzieniu Banku Ciał a tutaj nabrała tępa, co przyjęłam z wielkim entuzjazmem. „Ender” było jedną wielką walką o przetrwanie i prawo do samego siebie. Może wydawać się to oczywiste, jednak młodym bohaterom zostało to zabrane. W książce znalazły się widowiskowe pościgi i walki. Książka lepsza od poprzedniczki, już od pierwszych stron zagłębiłam się w ten lekko mroczny, nowoczesny świat.

Jestem zwolenniczką dystonii z wątkiem romantycznym a w tej książce on występuję, jednak w znikomym stopniu. Czytelnik czuję napięcie wiszące w powietrzu między bohaterami, jednak bardzo bym chciała, aby niektóre sceny zostały rozwinięte, co niestety nie zostało zrobione. Moja wyobraźnia pracowała na wyższych obrotach, by choć w znikomym stopniu poczuć zadowolenie. To, co po części mnie rozczarowało, niekoniecznie rozczaruje innych, mam tu na myśli głównie męskie grono czytelników, ponieważ tę serie mogą czytać wszyscy, bez względu na płeć. Autorka skupia się głównie na wątku wynajmu ciał oraz zmianie dotychczasowego porządku rzeczy, więc ci, co lubią takie klimaty, bez wzmożonego wątku miłosnego, poczują zadowolenie.

Początkowo zdziwiłam się, że niektórzy bohaterowie zostali tak bezceremonialnie pominięci, tym bardziej, że odegrali znaczące role w „Starterze”, lecz śledząc losy Callie i jej przyjaciół zrozumiałam, że autorka powoli realizowała skrzętnie przemyślany plan i ostatecznie zaskoczyła mnie swoim pomysłem. Zrozumiałam wiele, lecz jeszcze sporo pozostało do odkrycia i mam wrażenie, że nowy, znaczący bohater jeszcze nie raz wywoła w czytelniku emocje, których się nie spodziewa.

„Ender” to błyskotliwa kontynuacja, którą jak najbardziej polecam. Callie nie może ufać sobie, a co dopiero innym, co z tego wyniknie? Przekonajcie się sami!
5/6
Autor: aaniaa1912, data: 18.09.2015 18:25, ocena: 4,0  OcenaOcenaOcenaOcenaOcena

Ender

Bardzo pozytywnie wspominam książkę ,,Starter". Polubiłam w niej absolutnie wszystko. Od pięknej okładki aż po ostatnie słowo, jakim autorka zakończyła tę książkę. Gdy tylko w moje ręce dostała się jej kontynuacja, czyli ,,Ender", nie mogłam się doczekać lektury. Po raz kolejny książka pani Price zachwyciła mnie oprawą, która na żywo wygląda naprawdę niesamowicie. Jednak długo na nią nie patrzałam, gdyż nie mogłam się doczekać, kiedy znowu wkroczę do tego świata, który tak bardzo polubiłam w poprzedniej części.

No i znowu znalazłam się wśród Enderów oraz Starterów, którzy przeżyli wojnę bakteriologiczną. Pojawiły się nowe wątki, nowe postacie, które interesują, jak i też szokują. W tej książce naprawdę sporo się dzieje. Autorka nie pozwala nam odetchnąć. Gdy już czujemy ulgę, że bohaterom, mniej lub bardziej, coś się udało, to za chwilę pojawiają się nowe problemy, które próbujemy, jako czytelnicy, rozwiązać, lecz bywa, że bohaterowie nas zaskakują i wybierają inną ścieżkę. Nowe postacie także potrafią namieszać nam w głowach.

Muszę przyznać, że książka ,,Ender" mniej mnie wciągnęła niż jej poprzedniczka, czyli ,,Starter". Jednak nadal czytanie jej to przyjemność, potrafi zaskoczyć, nie trzeba poświęcać jej wiele czasu, gdyż pochłania się ją w tempie ekspresowym. Myślę, że na mniejsze moje przywiązanie wpłynęło to, iż znałam już świat, w którym żyją bohaterowie. Odkrywanie go podczas czytania poprzedniego tomu przysporzyło mi wiele frajdy. Jednakże przy książce ,,Ender" nie da się nudzić. Niesie ze sobą wiele ciekawych i zaskakujących wątków dla czytelnika, a nowi bohaterowi potrafili wywołać niedowierzanie na mojej twarzy. Zdecydowanie polecam tę książkę!
Autor: Książkomania, data: 17.09.2015 20:27, ocena: 4,0  OcenaOcenaOcenaOcenaOcena

Ciąg dalszy Startera.

W powieściach postapokaliptycznych jest coś, co przyciąga czytelnika. Może to przez gatunek, może przez formę, może przez styl – jedno jest pewne – Lissa Price zyskała całą rzeszę fanów, kiedy ukazał się „Starter”. Teraz, gdy znamy zakończenie, gdy przeczytaliśmy już „Endera”, możemy stwierdzić, że autorka stworzyła niesamowitą historię i dzięki temu zyskała jeszcze większe grono czytelników.

„Każdy wygląda dużo lepiej, jeśli promieniuje zadowoleniem. Jeżeli wykorzystuje swoją inteligencję i talenty, zamiast przejmować się tym, czy aby w oczach innych jest „śliczny”.”

Po zburzeniu Banku Ciał Callie myśli, że to już koniec wojny pomiędzy Starterami a Enderami. Ma nadzieję, że zapanuje spokój, a ona i jej młodszy brat w końcu będą żyć szczęśliwie. Jednak to nie koniec ucieczek. Callie ponownie musi zmierzyć się ze Starym Człowiekiem. Ma nowego sprzymierzeńca – tajemniczego Hydena, jednak czy może mu zaufać? Czy uda jej się rozwiązać wszystkie zagadki i wyjść z tego cało?

„Ender” jest kontynuacją bardzo dobrej powieści „Starter”. I jest to równie imponująca książka, co jej poprzedniczka. Nie brakuje nagłych zwrotów akcji, tajemnic czy zagadek. Autorka stworzyła historię, która mimo, że jest fantastyczna, uczy bardzo wiele. Pokazuje jak ważne jest zaufanie, jak ważni są przyjaciele, na których można polegać, jak ważna jest rodzina. Pokazuje determinację i siłę woli. Niejeden czytelnik pozazdrościłby bohaterom ich siły i wytrwania.

Bohaterowie to postacie bardzo wyraziste, posiadające te szlachetne cechy charakteru, które są dla człowieka bardzo ważne. Nie mamy tu zbędnego romansu i złamanych serc. Autorka skupiła się na rozwiązywaniu tajemnic, dążeniu do prawdy i do wyznaczonych celów. Przez to powieść wydaje się dojrzalsza, niż typowe powieści dla młodzieży. Dlatego każdy czytelnik, bez zastanowienia, powinien sięgnąć i po „Startera”, i po „Endera”, gdyż te dwie powieści znakomicie się uzupełniają.

Akcja w „Enderze” wydaje się nieco wolniejsza niż w poprzedniej części. Mimo, że spowalnia to nie brakuje nagłych zwrotów akcji, które w pewnym momentach przyprawiają o zawrót głowy. No bo kto by się spodziewał kim jest tak naprawdę Stary Człowiek? Takiego rozwiązania nie przewidywałam nawet w snach. I właśnie to jest kolejny plus – nieprzewidywalność. To bardzo ważne, by utrzymać czytelnika w napięciu, by wzbudzić w nim ciekawość. I autorce udało się to doskonale.

Nie powiem, że zakończenie „Endera” jest końcówką losów Callie i jej przyjaciół. Może się wydawać, że autorka zostawiła otwartą furtkę do następnej powieści, jednak ja myślę, że to otwarta furtka do naszej wyobraźni. Nie pozostaje nam nic innego jak samemu wymyślić dalsze losy bohaterów tej niezwykłej serii. A może będzie 3 część? Kto wie.

Zachęcam każdego do przeczytania książek pani Lissy Price. Każdy znajdzie w nich coś dla siebie i na moment przeniesie się w prawdziwy postapokaliptyczny świat.
http://ksiazkomania-recenzje.blogspot.com/
Autor: Dobra.ksiazka, data: 10.09.2015 18:22, ocena: 5,0  OcenaOcenaOcenaOcenaOcena

Cudowna kontynuacja

Po zburzeniu Prime Destinations Callie wraz z braciszkiem oraz przyjacielem mieszka w ogromnym domu i wiodą wymarzone życie. Jednak sielanka nie trwa długo, gdyż dziewczyna w swojej głowie zaczyna słyszeć głos Starego Człowieka, który bezustannie grozi jej samej i najbliższym osobom. Tajemniczy mężczyzna pożąda jej unikatowego chipu i zrobi wszystko, by naszą bohaterkę dostać w swoje ręce. Ponadto okazuje się, że mimo zniszczenia firmy wynajmującej ciała Starterów młodym ludziom nadal grozi ogromne niebezpieczeństwo, a Callie wraz z przyjaciółmi stara się temu zaradzić. Poznaje również przystojnego Hydena, który stara się ją chronić na wszystkie sposoby przed jego okrutnym i podstępnym ojcem.

Niesamowite zakończenie "Startera" nie pozwalało mi przestać myśleć o tej książce, dlatego od razu chwyciłam po kontynuację. Ta część podobała mi się odrobinę więcej, ponieważ autorka w logiczny dla niej, a całkowicie zaskakujący dla mnie sposób rozwiązała wiele kwestii i dodała sporo nowych. Chyba największym szokiem było odkrycie prawdziwej tożsamości Starego Człowieka. Nigdy bym na to nie wpadła, dlatego jest to niewątpliwie ogromnym plusem dla powieści. Jak to bywa u Lissy Price akcja ani na moment nie zwalnia i tylko podsyca zainteresowanie czytelnika. Choć początkowo gubiłam się w tych wszystkich zawirowaniach, to potem otrzymywałam jak najbardziej sensowne wytłumaczenie danej kwestii.

Tak jak wspominałam we wcześniejszej recenzji Callie nie da się nie lubić. Jest pełna energii, pasji i odważna jak rzadko która bohaterka w jej wieku. Zrobi wszystko, by móc już na zawsze mieszkać z małym Tylerem i rozwiązać zagadkę głosu jej głowie, który należy do od roku nieżyjącego ojca. Kolejną postacią, która przypadła mi do gustu jest oczywiście Hyden. Geniusz w ciele nastolatka, który ma za sobą bolesną przeszłość i dąży do pokrzyżowania planów swojego rodzica.

Podsumowując, "Ender" to wspaniała kontynuacja, pełna niespodzianek i zawrotnego tempa. Gorąco ją Wam polecam! Jeśli podobał się Wam "Starter", to ta część Was zachwyci. A jeśli nie czytaliście żadnej z pozycji Lissy Price, to radzę zabrać się szybko za tą porywającą duologię
Klienci, którzy kupili Ender, wybrali również:
Kod gorączki. Więzień labiryntu. Tom 5 James Dashner
Kod gorączki. Więzień labiryntu. Tom 5
James Dashner, 27,93
Slash Natalia Osińska
Slash
Natalia Osińska, 29,99
Mleko i miód. Milk and Honey, wydanie dwujęzyczne Rupi Kaur
Mleko i miód. Milk and Honey, wydanie dwujęzyczne
Rupi Kaur, 29,93
Fatalna lista Siobhan Vivian
Fatalna lista
Siobhan Vivian, 26,53
13 powodów Jay Asher
13 powodów
Jay Asher, 21,54
Osobliwe i cudowne przypadki Avy Lavender Leslye Walton
Osobliwe i cudowne przypadki Avy Lavender
Leslye Walton, 25,13
Gra Endera Orson Scott Card
Gra Endera
Orson Scott Card, 22,40
Elon Musk. Biografia twórcy PayPal, Tesla, SpaceX Ashlee Vance
Elon Musk. Biografia twórcy PayPal, Tesla, SpaceX
Ashlee Vance, 37,43
Magnus Chase i bogowie Asgardu. Tom 3. Statek umarłych Rick Riordan
Magnus Chase i bogowie Asgardu. Tom 3. Statek umarłych
Rick Riordan, 27,93
A ja żem jej powiedziała... Katarzyna Nosowska
A ja żem jej powiedziała...
Katarzyna Nosowska, 27,93
Próby ognia. Więzień labiryntu. Tom 2 James Dashner
Próby ognia. Więzień labiryntu. Tom 2
James Dashner, 26,53
Chłopi (wydanie z opracowaniem i streszczeniem) Władysław Stanisław Reymont
Chłopi (wydanie z opracowaniem i streszczeniem)
Władysław Stanisław Reymont, 17,47
Gra o tron George R.R. Martin
Gra o tron
George R.R. Martin, 41,30
Lśnienie Stephen King
Lśnienie
Stephen King, 25,20
Metro 2033 Dmitry Glukhovsky
Metro 2033
Dmitry Glukhovsky, 29,99
Metro 2035 Dmitry Glukhovsky
Metro 2035
Dmitry Glukhovsky, 29,99
Wyszukiwarka
Wpisz tytuł, autora lub wydawcę
tylko w dostępnych
tylko z wyprzedaży
Skorzystaj z 35% rabatu na całą ofertę Copernicus Center Press!
Ostatnio oglądane
KEnder
KPołożna z Auschwitz
KGłosy z zaświatów
KPodróż Cilki
KJack Reacher. Zgodnie z plan...
KDrań
KJak nie spieprzyć życia swoj...
Pokaż ofertę tytułów z wyprzedaży
Pokaż ofertę tytułów z wyprzedaży
Awangarda - 402
Blues - 490
Country - 175
Dubstep - 238
Etniczna - 196
Filmowa - 745
Hardcore - 161
Hip-hop - 1219
Jazz - 2539
Kabaret - 27
Klasyczna - 3714
Metal - 7196
Pakiety - 130
Pop - 9688
Punk - 354
Religijna - 203
Retro - 33
Rock - 6244
Soul - 118
Swing - 20
Gry - 73
© 2006-2020 Bonito.pl – Radość z czytania Polityka prywatności i plików cookies Obowiązek informacyjny o przetwarzaniu danych osobowych
Jesteśmy tanią księgarnią internetową. Oferujemy tanie książki i komiksy, muzykę na płytach CD, filmy DVD i Blu-ray, zabawki dla dzieci, puzzle i gry planszowe. Koniecznie sprawdź nasze Bestsellery!