Księgarnia internetowa Bonito.pl - Radość z czytania
Mamy dla Ciebie apkę! Pobierz z:
Książka Kod Himmlera
Przemysław Piotrowski
Noworoczna wyprzedaż z Wydawnictwem Literackim!
Księgarnia » Pozostałe » Kod Himmlera

Kod Himmlera

Nasza cena:
26,87 zł (zawiera rabat 23 %) (pozycja niedostępna)
Cena rynkowa: 34,90 zł (oszczędzasz 8,03 zł)
Autor: 

Przemysław Piotrowski

Wydawnictwo: Wydawnictwa Videograf SA
Rok wydania:2015
Oprawa:miękka ze skrzydełkami
Liczba stron:344
Format:13.5x20.8cm
Numer ISBN:9788378353973
Kod paskowy (EAN):9788378353973
Waga:410 g
Dostępność: pozycja niedostępna (ostatnio dostępna: 03.01.2020 00:41)
Jeśli chcesz dostać powiadomienie, gdy pozycja będzie dostępna, podaj swój e-mail:
E-Mail:

Kod Himmlera – opis wydawcy

W 1943 roku dochodzi do przerażającego wydarzenia w nazistowskich bunkrach Olbrzyma w Górach Sowich. Dwa lata po wojnie stary brytyjski marines zostaje z grupą najlepszych komandosów wysłany na Antarktydę, gdzie cudem udaje mu się przeżyć?Kilkadziesiąt lat po wojnie w ręce młodego dziennikarza sportowego trafiają nazistowskie dokumenty, odkryte przez jego dziadka na dzień przed śmiercią w kompleksie Olbrzyma. Wnuk postanawia rozwiązać zagadkę, która prowadzi go przez całą Europę aż na koniec świata. Wplątuje się w walkę bezwzględnych wywiadów, a każdy kolejny krok prowadzi do rozwiązania mrocznej tajemnicy, która może doprowadzić świat na skraj zagłady i zmienić go w prawdziwe piekło na ziemi...

FacebookTwitter
Kod Himmlera - Dodaj do schowka
Dodawanie do schowka jest możliwe tylko po zalogowaniu na swoje konto.
Data ukazania się w księgarni: 2015.07.07
Recenzja
Opinie czytelników o „Kod Himmlera”
Średnia ocena: 5,0 na bazie 5 ocen z 5 opiniiOcenaOcenaOcenaOcenaOcena
Autor: dobrerecenzje.pl, data: 24.04.2016 14:08, ocena: 5,0  OcenaOcenaOcenaOcenaOcena

Kod Himmlera

II wojna światowa, pełna okrucieństwa i przemocy.

Gdzieś daleko pod ziemią znajduje się tajny bunkier samego Hitlera, który przetrzymuje tam więźniów, którzy zmuszeni torturami i biciem drążą w skale tajemne korytarze. Pewnego razu, kiedy na Antarktydę do owego bunkru przychodzi wielka skrzynia zapieczętowana i z napisem ściśle tajne, więźniowie zaczynają tkać plotki. Niedługo po tym słychać tylko wielki huk, a skrzynia zostaje całkowicie rozbita na kwaki, oczywiście przez przypadek. Nagle wszyscy, i więźniowie i żołnierze giną w niewyjaśnionych okolicznościach.
Przechodząc już do roku po wojnie, na Antarktydzie stacjonuje angielska stacja, na której brytyjscy Marines mają do wykonania ważne zadanie. Znajdują tam skute lodem tunele bunkrów niemieckich, które jak najszybciej mają zostać wysadzone i zakopane pod górą śniegu. Jednak z całej wyprawy przeżywa jeden mężczyzna, a drugi już umierający twierdzi, że „One” ich wszystkich zabiły. Z jedną ręką pozostałą przy ciele umiera.

Autor nagle przenosi nas do teraźniejszości, do życia pewnego mężczyzny, który ma dobrą pracę i ustatkowany status materialny. Nagle Tomasz dowiaduje się, że jego dziadek, jeden z prawnych opiekunów nie żyje. Szybko wraca do domu, w którym przez te wszystkie lata się wychowywał, aby wesprzeć i pocieszyć swoją babcię. Po pogrzebie i uśmierzeniu bólu, kobieta, która jako jedyna mu już pozostała, przekazuje mężczyźnie pewną metalową skrzynkę. A ponieważ jego dziadek uwielbiał przeszukiwać stare niemieckie bunkry, był jednym z więźniów, w skrzynce znajdowały się dokumenty odnalezione przez niego i dziwny list pisany szyfrem do samego Himmlera. Tomasz postanawia bardziej zagłębić się w temat i niedługo nie tylko będzie się obawiał o własne życie, ale i odkryje to co ani rosyjski wywiad, ani brytyjski długo nie mogli rozwiązać.

Co takiego chciwy Hitler chciał sprowadzić na świat?

Książka jest nie tylko thrillerem, ale i jest także połączeniem historii mrożącej krew w żyłach, dosłownie zagadki. Widać, że autor mocno wczuł się w pisanie i stworzenie tej fabuły. Na moje oko, to książka dobrze napisana, zdziwieniem było dla mnie, że w ogóle spodobała mi się, bo jak wiadomo nie lubię czytać wojennych książek. Jednak w tej historii było coś takiego, co bardzo mnie zainteresowało i zachęciło do skończenia jej.

Każdy z rozdziałów osobno jest przedstawiony, jako dziennik, co uzyskało u mnie dużego plusa.
Zapraszam do zagłębienia się w tajemnice II wojny światowej, które nawet dziś, w czasie współczesnym, nie zastały wytłumaczone i odkryte.

Ocena: 9/10
Polecamy, zespół dobrerecenzje.pl
Autor: Justyna Gul (Qulturasłowa), data: 17.04.2016 19:42, ocena: 5,0  OcenaOcenaOcenaOcenaOcena

Mroki przeszłości

Złota Wrocławia, Bursztynowej Komnaty czy też innych kosztowności zrabowanych przez Niemców podczas drugiej wojny światowej poszukiwało już wielu. W przeszłości, w weryfikacje informacji o znaleziskach zaangażowany był nawet Urząd Ochrony Państwa, a choć nigdy (przynajmniej oficjalnie nic na ten temat nie wiadomo) nie udało się odnaleźć owych skarbów, to jednak wiąż wiele osób wierzy w ich istnienie. W tym przekonaniu utrwalać ich też może tajemniczy złoty pociąg, który już od ubiegłego roku jest gorącym tematem w Wałbrzychu. I choć Piotr Koper i Andreas Richter skutecznie zwrócili na Dolny Śląsk uwagę świata, to wciąż jeszcze nie wiemy, czy ich odkrycie to rzeczywiście wypełnione cennymi dziełami sztuki lub depozytami Centralnego Banku Rzeszy wagony.
O tym, że polskie ziemie kryją jeszcze niejedną tajemnicę i ukryte w niej skarby III Rzeszy przekonany był pewien starzec, były więzień, zmuszony podczas II wojny światowej do pracy w podziemiach bunkra Olbrzym w Górach Sowich. Było on wówczas świadkiem, a nawet uczestnikiem niewytłumaczalnych zdarzeń, słyszał również plotki o przeprowadzanych w sieci bunkrów eksperymentach czy przechowywaniu skarbów. Dlatego też spędził całe swoje życie starając się zgłębić zasypane przez Rosjan tunele, odnaleźć ślady dawnej działalności Niemców, a może i ukryte przez nich przedmioty. Swoją pasją zaraził wnuka, Tomasza, który już jako dziecko wyruszał z dziadkiem na wyprawy poszukiwawcze. Teraz Tomasz, już dorosły mężczyzna, poświęca swoją energię na pracę w redakcji działu sportowego „Gazety Lubuskiej”, ale zainteresowanie historią i tajemnicami dalej w nim zostało, podobnie jak niebywała więź łącząca go ze staruszkiem.
Wiadomość o śmierci dziadka wstrząsa Tomaszem, ale jeszcze bardziej informacja przekazana przez babcię, wraz z tajemniczym pudełkiem, znalezionym przez dziadka na terenie bunkra. Prawdopodobnie to zawartość starej skrzynki była przyczyną śmierci mężczyzny, a zleciwszy przekazanie znaleziska wnukowi, tym samym zobowiązuje go do odkrycia tajemnicy… To tylko jeden z wątków brawurowo napisanej powieści autorstwa Przemysława Piotrowskiego „Kod Himmlera”, która zabiera nas na wyprawę w przeszłość, odkrywa przed nami niezwykłe zainteresowania Hitlera, a także kulisy prac prowadzonych na Antarktydzie. Sięgnąć po powieść powinny szczególnie te osoby, które pasjonują się tajemnicami oraz historią, które cenią trzymające w napięciu i dobrze napisane opowieści.
Losy Tomka, który starając się podążać tropem tajemnicy naraził się na śmiertelne niebezpieczeństwo, przeplatają się tu z niezwykłymi wydarzeniami z 1943 r., kiedy to do bunkrów zlokalizowanych w Górach Sowich przetransportowano tajemniczy ładunek, a także z tajemniczym zaginięciem w 1947 r. na Antarktydzie żołnierzy brytyjskiej marynarki wojennej, z których tylko jednemu udaje się ujść z życiem. W czasach współczesnych autor stawia przed nami wyzwanie, jakim jest zmierzenie się z agentem rosyjskiego wywiadu, którego działania są w pewien sposób powiązane z odkryciem dziadka Tomka. To nie jedyne tajemnicze znalezisko – pracownicy stacji badawczej na Antarktydzie odkrywają w lodowej pokrywie pewne anomalie, zaś próba ich analizy prowadzi do kolejnych niewyjaśnionych tajemnic, jakie kryje ten kontynent. Podczas wykonywania odwiertu natrafiają oni na … ciało brytyjskiego oficera, w mundurze z okresu drugiej wojny światowej, a także niewiadomego pochodzenia tunele, w których zdaje się czaić zło.
W jaki sposób te historie są ze sobą powiązane? Czy Tomaszowi, za którym ciągnie się szlak trupów, uda się wymknąć ambitnemu agentowi i ujść z życiem? Czym jest tajemnicze R2212 Ka-goi-teh o którym mowa w starym raporcie? Jakiego pochodzenia są próbki znalezione na zmarłym brytyjskim żołnierzu i co wspólnego z tym wszystkim ma doktor Mengele i poszukiwanie dowodów na istnienie starożytnych Ariów? Te wszystkie pytania towarzysza lekturze, a próba odpowiedzi na nie bez dalszego zgłębiania tekstu jest niemożliwa. Piotrowski, wykorzystując swoją bogatą wiedzę historyczną, usnuł makabryczną opowieść podszytą strachem i świadomością, że nigdy tak naprawdę świat nie poznał szczegółów okultystycznych praktyk Hitlera. Powieść czyta się tym samym z zapartym tchem, szczególnie że lawinowo toczącej się akcji towarzyszą charakterystyczni bohaterowie, zaś kolejne wydarzenia intrygują, wzbudzają naszą ciekawość, ale i lęk przed poznaniem prawdy.
Wszystko to sprawia, że przenikające się wątki tworzą mroczną i fascynującą kompilację prawdy oraz fantazji autora, w którą angażujemy wszystkie swoje zmysły, będąc wyczulonym na niezwykłą atmosferę grozy i wszechobecne zło. Śmiało mogę tym samym uznać thriller „Kod Himmlera” za jedną z najlepszych książek tego gatunku, jakie czytałam w tym roku, a nawet w ciągu kilkunastu ostatnich miesięcy. Piotrowskiemu, który wysoko postawił sobie tym debiutem poprzeczkę, będzie trudno udowodnić swoje mistrzostwo po raz wtóry, ale … z niecierpliwością na to oczekuję!
Autor: Kasia P., data: 12.09.2015 19:27, ocena: 5,0  OcenaOcenaOcenaOcenaOcena

Zagadka Olbrzyma

Czasem lepiej by pewne pytania pozostały bez odpowiedzi, podobnie rzecz ma się z tajemnicami - poznanie prawdy o nich nie zawsze przynosi upragniony spokój. Zamiast zakończenia początek nowych poszukiwań, w jakich nie brak kolejnych znaków zapytania, a wszystko co wcześniej odkryte bywa kwestionowane. Jaka będzie przyszłość kiedy już zostaną odkryte wszystkie sekrety? A może nigdy człowiek do końca nie będzie w stanie je zgłębić?

Przez lata Tomasz Turczyński obserwował swojego dziadka, jak ten próbował odnaleźć drogę do zagadek kompleksu Riese. Niekiedy brał czynny udział w tropieniu czegoś co miało związek z przeszłością, ale nigdy nie traktował tego aż tak poważnie jak starszy pan, upływ czasu nie zniechęcił tego drugiego, wprost przeciwnie. Niespodziewany "spadek" jest zaskoczeniem dla Turczyńskiego, są nimi dokumenty odnalezione tuż przed śmiercią staruszka. Czy w nich dopatrzył się rozwiązania wojennej zagadki, której tropieniem zajmował się przez kilkadziesiąt lat? Tomasz po pobieżnym ich przejrzeniu chce poznać dokładnie co zawierają i dlaczego tak zainteresowały się jego dziadka. Już na początku swoich badań zauważa w nich nazwiska nazistowskich oprawców, a im bardziej zagłębia się w nie tym mocniej przekonuje się, iż zmarły był blisko czegoś co wiązało się z tym co przeżył podczas wojny. Informacje jakie udaje mu się rozszyfrować coraz bardziej intrygują go i skłaniają do podjęcia bardziej zdecydowanych kroków. Do tej pory traktował poszukiwania jako nieszkodliwe hobby starszego Turczyńskiego, teraz zaczyna rozumieć na ślad czego trafił, lecz wciąż większość zapisów stanowi zagadkę. Zaintrygowany całą sprawą postanawia podążyć drogą, którą wyznaczył i przede wszystkim tak długo oraz wytrwale podążał dziadek. Nie spodziewa się jak niebezpieczne okażą się stare dokumenty i co oznaczają dla niego.

Kilkadziesiąt lat od zakończenia wojny wydaje się, iż jej tajemnice już na zawsze pozostaną nieodkryte. Świadkowie zostali zamordowani, zginęli albo nie chcą lub boją się mówić w czym uczestniczyli. Zresztą upływ czasu skutecznie zaciera te ślady, jakie nie zostały zniszczone przez nazistów. To co jeszcze pozostało interesuje wielu, nawet dziesiątki lat później niektórzy zrobią dosłownie wszystko by odkryć sekret kompleksu Riese. W samym centrum wywiadowczych rozgrywek znalazł się Tomasz Turczyński, jego poszukiwania niebezpiecznie zbliżają się do przerażającej prawdy, zapoczątkowanej przez ludzi mających tylko jeden cel ...

Wojenny sekret, wydający się pogrzebanym na zawsze, wieloletnie tropienie tajemnicy i odnalezienie odpowiedzi na pytanie, którś chcą poznać najpotężniejsze współczesne państwa. "Kod Himmlera" to intrygujący thriller, w jakim podstawą wciąż nierozwiązana zagadka nazistowskiego projektu. Przemysław Piotrowski wykorzystał potencjał faktów i rozwinął je w intrygującą opowieść, gdzie prawda i fikcja są trudne do odróżnienia, obie na równie zaskakują i zastanawiają. Pomiędzy jedna i drugą jest obszar domniemań, niepewnych dowodów i mylących tropów. "Kod Himmlera" to historia w jakiej czytelnik odnajduje sensację, przygodę i political fiction, w której granica pomiędzy tym co realne i będące wytworem wyobraźni może być bardzo cienka.
Autor: riana, data: 09.09.2015 10:59, ocena: 5,0  OcenaOcenaOcenaOcenaOcena

Bunkry i tajemnice II wojny światowej

Nie każdy lubi czytać książki, w których zakorzeniona jest historia. Zakorzenione to idealne stwierdzenie na temat tej lektury, bo to przeszłość odgrywa tutaj bardzo ważną rolę. Sama okładka zaprasza nas w jakieś niezbadane rejony, ponieważ zbyt wielu szczegółów to ona nie zdradza. Bardzo lubię odkrywać takie tajemnice i ogromnie się cieszę, że trafiła ona w moje ręce.

Sieć bunkrów Olbrzym w Górach Sowich jest naszym pierwszym przystankiem w Kodzie Himmlera, a następnie przenosimy się na Antarktydę, by ostatecznie wylądować w Polsce. Właśnie w Polsce wraz z Tomaszem Turczyńskim zaczynamy demaskować tajemnice, które po śmierci jego dziadka nie dają o sobie zapomnieć, a wręcz wpychają nas w wir wydarzeń, które mogą zmienić bieg historii.

Kod Himmlera to istna skarbnica wiedzy, domysłów, jak i wyobraźni Autora, która niejednemu czytelnikowi zagra na nosie. Nie sądziłam, że tak bardzo spodoba mi się pozycja, która ma w sobie zalążek wiadomości o II wojnie światowej. Coraz chętniej przekonuję się do takich historii, a co ważniejsze, odczuwam niemała przyjemność w poznawaniu tajemnic z tamtego okresu. Wiele bym dała, by przeczytać tę książkę jeszcze raz po raz pierwszy. To chyba moja najlepsza rekomendacja, jaką mogłabym wam przedstawić.

Gdy przeczytasz tę pozycję, będziesz siedział z rozdziawioną buzią. Zaczniesz się głowić, bo przecież nie ma możliwości by powstał tak dobry debiut. Tak moi drodzy, to pierwsza książka Przemysława Piotrowskiego i jest tak dobra, że zajmie ona jedno z najwyższych miejsc na waszej półce. Wszystko za sprawą tego czegoś, czego tak naprawdę nie da się opisać, ale jednocześnie sprawia, że tak ochoczo przewracamy kartki.

Zawsze gdy zabieram się za daną lekturę, to oglądam dokładnie okładkę, która mogłaby mi coś podpowiedzieć. W tym przypadku nie zdradza ona zbyt wiele. Później, w kilkanaście sekund wertuję książkę, by sprawdzić czy przeważają tu dialogi, czy może opisy. W tym przypadku, miałam odrobinę zawahania, ponieważ dialogów jest tutaj jak na lekarstwo. Ale jakże wielkie było moje zdziwienie, gdy chłonęłam każde słowo bez żadnych przeszkód i ciągle chciałam więcej.

Autor sprawnie łączy przeszłość z teraźniejszością. Jest to thriller, a może i odrobina fantastyki w jak najlepszym wydaniu. Myślę, że Autor musiał się nieźle napracować, by połączyć wszystkie fakty w jedną spójną całość, a w dodatku dołączyć coś od siebie. W końcu bunkry odgrywają tu ważną rolę, a raczej to, co się w nich znajduje od 83 lat. Nie mogę wam nawet w najmniejszym stopniu zdradzić, co to jest, ale uwierzcie mi, że to was zaciekawi i jednocześnie zszokuje. Ta historia mogłaby się znaleźć na ekranach kin, bądź w grze komputerowej. O! To jest dobry pomysł!

Detale dotyczące odwiedzanych miast i wspomnień z historii potrafią przyprawić czytelnika o zawrót głowy. W tej książce tak wiele się dzieje, że nie ma tu miejsca na nudę. Jednak muszę wspomnieć, że czasem musicie ją czytać o pustym żołądku. Gdyż te detale dotyczące wielu okropności, które miały miejsce na przestrzeni wielu lat, są wręcz niepokojące i przyprawiające o rozstrój żołądka. Możliwe, że źle to zabrzmi: ale więcej proszę!

Niebywała intryga łącząca w sobie cechy powieści istnie szpiegowskiej i pomysł na tę powieść to wręcz majstersztyk. Do tej pory nie mogę wyjść z podziwu, że Autor zmieścił tak wiele treści, w tak niewielu stronach - w końcu pozycja liczy sobie tylko 341 stron. Piszę tylko, bo wiem, że historię obfitującą w tak wiele wydarzeń na przestrzeni wielu lat i miejsc na świecie, można by spokojnie rozwlec na trylogię. Kod Himmlera to skondensowana i niezwykle precyzyjnie spakowana sensacja o korzeniach historycznych, z perturbacjami politycznymi, jak i dawką horroru i grozy, która nie pozwoli wam zmrużyć oka choćby na chwilę. Ale nie martwcie się, dopóki nie pojawicie się w bunkrach, to nic wam nie grozi… No chyba, że traficie na… Nieważne, sami się przekonajcie.
Autor: werka777, data: 03.08.2015 12:43, ocena: 5,0  OcenaOcenaOcenaOcenaOcena

ktoczytaksiazki-zyjepodwojnie.blogspot.com

„Otwórz i czytaj. I oby cię to nie zaprowadziło do samego diabła.”

Czasy II wojny światowej całkowicie zmieniły bieg historii całej ludzkości. Takowa została napisana na nowo. Odtąd już nic nie było takie samo. Ginący ludzie – ci, którzy stracili życie, ale i tacy, którzy zagubieni w emocjach zginęli, chociaż ich ciało funkcjonowało jeszcze przez następne, długie lata. Brutalna walka pozostawiła po sobie wiele zniszczeń – zmiatając z powierzchni ziemi człowieka i cały jego dorobek. Hitler, zmierzając w kierunku zagłady, miał z pewnością sprytnie opracowany plan. Jednak temat bestii, która niewątpliwie siedziała na dnie jego duszy, po prostu nieraz lepiej zostawić. Aczkolwiek wojna, której pamiątkami były często zbombardowane budynki czy widoczne na murach ślady po kulach, zostawiła coś jeszcze. Tajemnice i zagadki, które wciąż próbują znaleźć światło dzienne. Nieraz słyszymy o znalezionych czy też nadal poszukiwanych skarbach Hitlera, które skrywane w bunkrach, tunelach czy jaskiniach, mają wartość przekraczającą ludzkie wyobrażenie. Sekretne schrony, dobrze zabezpieczone i uważnie strzeżone, moją jednak kryć zawartość o wiele bardziej zaskakującą, aniżeli może się nam wydawać. Jak potężna może być spuścizna Trzeciej Rzeszy i jak straszne tajemnice kryją ciemne, podziemne miejsca? Jeżeli macie ochotę na bardzo mroczny thriller z najpilniej strzeżonym transportem nazistowskich władz, zapraszam do zapoznania się z moją recenzją niesamowitego debiutu Przemysława Piotrowskiego – „Kod Himmlera”.

W zarządzanych przez nazistowskie władze bunkrach, dochodzi do strasznego wydarzenia. Na wskutek jednego ze zleconych transportów giną ludzie. Cztery lata później, żołnierz brytyjskiej armii wysłany na Antarktydę przeżywa szok, kiedy jego kompan umierający mu na rękach ostatnim tchnieniem wspomina o zagadkowych „nich”.

W czasach teraźniejszych z życiem żegna się Włodek, dziadek Tomka, człowiek, który przechodząc przez piekło wojny aż do ostatnich swoich dni interesował się kompleksem Olbrzyma. To właśnie tam, według niego, rozgrywały się wydarzenia tak przerażające, że nie w sposób o nich mówić. Tomek jednak, często bagatelizujący opowieści dziadka, nie zdaje sobie sprawy z tego, że czeka go wyzwanie prowadzące do samego serca poważnej tajemnicy. Bowiem Włodek, tuż przed śmiercią, pozostawia mu w spadku małe zawiniątko kryjące stare, tajne, niemieckie dokumenty. Dziwnie brzmiący kod, który widnieje w treści skrywanych raportów oraz zaangażowanie zmarłego dziadka skłaniają Tomka do rozwiązania zagadki. Jednakże jak się okazuje, nie jest to tylko zwykła, jedna z wielu błahostka. Młody mężczyzna dociera do odkrycia, o którym do dziś zakazane jest mówić. Odtąd, u boku pięknej bibliotekarki Kasi, wyruszy w podróż tropem zakodowanego sekretu, a grozić mu będzie nie tylko niepowodzenie, ale także i sama śmierć.

„R2212 Ka-goi-teh” to krótki i dla niewtajemniczonych w temacie, mało znaczący kod. A jednak jak się okazuje, owa nazwa kryje w sobie tak potężny sekret, że jej ujawnienie mogłoby wstrząsnąć całym światem. To właśnie ona staje się początkiem wielkiego śledztwa prowadzonego przez Tomka, w którym przyjdzie stracić życie niejednemu człowiekowi. Bohater książki, inspirowany poszukiwaniami dziadka, trafia do grona ludzi, którzy na własne oczy widzieli i uczestniczyli w okrutnych planach Himmlera. Katorżnicza praca, skrywane, cenne skarby, ale i eksperymenty prowadzone na ludziach – wykonywane w podziemiach, bez znieczulenia, bez jakiegokolwiek szacunku, z dala od świata, by nikt nie usłyszał krzyków prawdziwego cierpienia. To właśnie one, nieludzkie badania nad człowiekiem, doprowadzają do wielkiej tragedii, która przetrwała wojnę i pokazuje swoje okrutne i przerażające oblicze zła nawet teraz. Ale jak się okazuje, trud podjętego przez Tomka śledztwa nie polega tylko na żmudnych poszukiwaniach. Niedługo okazuje się bowiem, że ludzie, którzy mają z nietypowym kodem coś wspólnego– giną. Zaczyna się więc niebezpieczny wyścig z czasem, a nagrodą jest nie tylko rozwikłanie sekretu, ale także przetrwanie.

Czytelnik sięgający po „Kod Himmlera” trafia w mroczne zaułki przerażających miejsc, w których ci, nazywani przez nas mordercami historii, knuli złowieszcze plany nie tylko przeciwko wrogowi, ale przede wszystkim przeciwko całej rasie ludzkiej. Tunele, w których słychać jęk ludzkiego bólu, ciemność – ogarniająca nie tylko ciało, ale i duszę i czające się po kątach zło – nieznane, nieodkryte, o sile tak potężnej, że nie w sposób ją przewidzieć. To właśnie będą musieli pokonać bohaterowie książki „Kod Himmlera”, stawiając stopę na lodowatej ziemi samej Antarktydy. Czy uda się im przetrwać? Jak wiele ludzi będzie musiało jeszcze zginąć, cierpiąc z powodu spadku, który pozostawił po sobie sam „Anioł Śmierci” - Josef Mengele?

„Kod Himmlera” to debiut Przemysława Piotrowskiego, przy czym naprawdę wahałam się, czy o tym wspominać. Wielu nie do końca doświadczonych czytelników nie daje szansy początkującym pisarzom uznając, że nie warto tracić czasu na ich „raczkujące” dopiero talenty. Owszem, w niektórych przypadkach się z tym zgadzam, ale znam wiele wyjątków, a ten jest jednym z nich i to w dodatku wybitnym. Ów thriller to pełna klasy, wyobraźni, doprecyzowana i poruszająca ciekawy temat powieść, która rozpali wyobraźnię niejednego wymagającego wielbiciela tego gatunku. Autor, wykorzystując autentyczne postaci i nadając książce prawdziwe tło historyczne, z pewnością zyskał na wiarygodności, którą wchłania się wszystkimi zmysłami. Wyruszając w niebezpieczną podróż u boku bohaterów powieści, czytelnik trafia w sam środek szalejącego cyklonu i nie osiadając w jednym miejscu, pędzi poprzez strony powieści w poszukiwaniu wyczekiwanego rozwiązania. Fabuła książki nie skupia się wyłącznie na analizie starych dokumentów. Nie spodziewajcie się więc monotonnego dialogu opartego wyłącznie na domysłach. Tomek, zmotywowany i pełen samozaparcia, nie cofnie się przed niczym, dając tym samym odbiorcy jego historii szansę na pełną wrażeń przygodę.

Przemysław Piotrowski wykreował thriller na medal i to z pewnością nie brązowy. W jego debiutanckiej powieści jest wszystko to, czego oczekuje się od dobrej książki tego gatunku. Jest genialny pomysł, minimalna, ale niezbędna ilość nierzeczywistych wydarzeń oraz ciekawi bohaterowie – także ci drugoplanowi. Jeżeli kochacie mrożące krew w żyłach opowieści, jeśli macie już dość bajkowych horrorów z ufoludkami w tle, jeśli nie obawiacie się naprawdę wartych uwagi debiutów – polecam „Kod Himmlera”. Kroczcie w świat zagadkowych run, strasznej spuścizny okrutnych przodków oraz odbądźcie podróż po najbardziej przerażających tunelach. Tylko miejcie świadomość tego, że ta podróż może zmienić Wasze życie.

„…pamiętaj, że walczysz z samym diabłem. A diabła może pokonać tylko on sam…”
Klienci, którzy kupili Kod Himmlera, wybrali również:
Chata nad jeziorem Roma J. Fiszer
Chata nad jeziorem
Roma J. Fiszer, 29,93
Sekrety pułkownikowej Dorota Ponińska
Sekrety pułkownikowej
Dorota Ponińska, 29,93
Ostatnia bitwa templariusza Arturo Pérez-Reverte
Ostatnia bitwa templariusza
Arturo Pérez-Reverte, 27,93
Uwięziony krzyk Anna Naskręt
Uwięziony krzyk
Anna Naskręt, 27,93
Rozwód po polsku. Strach i nadzieje Iza Komendołowicz
Rozwód po polsku. Strach i nadzieje
Iza Komendołowicz, 35,00
Pokrzyk Katarzyna Puzyńska
Pokrzyk
Katarzyna Puzyńska, 29,40
Dwieście wiosen. Tom 3. Spóźnione powroty Grażyna Jeromin-Gałuszka
Dwieście wiosen. Tom 3. Spóźnione powroty
Grażyna Jeromin-Gałuszka, 20,99
Lęki podskórne Marta Zaborowska
Lęki podskórne
Marta Zaborowska, 29,99
Mock. Golem Marek Krajewski
Mock. Golem
Marek Krajewski, 30,79
Prawdy i tajemnice Sylwia Trojanowska
Prawdy i tajemnice
Sylwia Trojanowska, 24,43
Tajemnice Los Angeles James Ellroy
Tajemnice Los Angeles
James Ellroy, 27,93
Eva Arturo Pérez-Reverte
Eva
Arturo Pérez-Reverte, 34,57
PS. Kocham cię na zawsze Cecelia Ahern
PS. Kocham cię na zawsze
Cecelia Ahern, 27,93
Skrzynia z uśpionym przeznaczeniem Weronika Ceynowa
Skrzynia z uśpionym przeznaczeniem
Weronika Ceynowa, 16,03
Szeptacz Alex North
Szeptacz
Alex North, 27,93
Okupacja od kuchni Aleksandra Zaprutko-Janicka
Okupacja od kuchni
Aleksandra Zaprutko-Janicka, 30,72
Wyszukiwarka
Wpisz tytuł, autora lub wydawcę
tylko w dostępnych
tylko z wyprzedaży
Rozpocznij nowy rok z Dragonem!
Ostatnio oglądane
KKod Himmlera
KPięć Stawów. Dom bez adresu
KCzuły narrator
KJesteś ważny, Pinku! Książka...
KKicia Kocia u dentysty
KGorzko, gorzko
KRysowanie krok po kroku. Kot...
Pokaż ofertę tytułów z wyprzedaży
Pokaż ofertę tytułów z wyprzedaży
Gry - 56
© 2006-2021 Bonito.pl – Radość z czytania Polityka prywatności i plików cookies Obowiązek informacyjny o przetwarzaniu danych osobowych
Jesteśmy tanią księgarnią internetową. Oferujemy tanie książki i komiksy, muzykę na płytach CD, filmy DVD i Blu-ray, zabawki dla dzieci, puzzle i gry planszowe. Koniecznie sprawdź nasze Bestsellery!