Księgarnia internetowa Bonito.pl - Radość z czytania
Książka Cykl Sigma Force. Tom 8. Linia krwi
James Rollins
W okresie stanu epidemii punkty odbioru zamówień są czynne tylko od poniedziałku do piątku w godzinach 10.00 - 18.00
Skorzystaj z rabatu do 45% na tytuły Wydawnictwa Literackiego!
Księgarnia » Literatura piękna » Powieść » Thriller » Cykl Sigma Force. Tom 8. Linia krwi

Cykl Sigma Force. Tom 8. Linia krwi

Nasza cena:
31,52 zł (zawiera rabat 21 %) (pozycja niedostępna)
Cena rynkowa: 39,90 zł (oszczędzasz 8,38 zł)
Autor: 

James Rollins

Wydawnictwo: Albatros
Seria wydawnicza:Cykl Sigma Force
Rok wydania:2015
Oprawa:miękka ze skrzydełkami
Liczba stron:512
Format:14.0 x 20.5 cm
Numer ISBN:9788378855651
Kod paskowy (EAN):9788378855651
Waga:476 g
Dostępność: pozycja niedostępna (ostatnio dostępna: 02.04.2020 16:26)
Jeśli chcesz dostać powiadomienie, gdy pozycja będzie dostępna, podaj swój e-mail:
E-Mail:

Cykl Sigma Force. Tom 8. Linia krwi – opis wydawcy

Linia krwi to doskonała literatura przygodowa, która łączy szalone tempo Indiana Jonesa z klimatem znanym z Kodu Leonarda Da Vinci

Czy można żyć wiecznie? Marzenie o nieśmiertelności towarzyszy ludziom od zarania dziejów. Istnieje grupa ludzi, która postanowiła przekuć je w rzeczywistość. Potrzebny jest im jednak święty skarb, Bachal Isu, kostur należący do Jezusa, przedmiot obdarzony przerażającą mocą. Komandor Gray Pierce musi stawić czoła wydarzeniom, które dzieli 1000 lat, a które stanowią kolejne ogniwa spisku mającego na celu zmianę losów ludzkości.

FacebookTwitter
Cykl Sigma Force. Tom 8. Linia krwi - Dodaj do schowka
Dodawanie do schowka jest możliwe tylko po zalogowaniu na swoje konto.
Data ukazania się w księgarni: 2015.01.20
Recenzja
Opinie czytelników o „Cykl Sigma Force. Tom 8. Linia krwi”
Średnia ocena: 4,5 na bazie 2 ocen z 2 opiniiOcenaOcenaOcenaOcenaOcena
Autor: Bookendorfina, data: 19.09.2018 09:23, ocena: 4,0  OcenaOcenaOcenaOcenaOcena

"Często dostarczamy wrogom środków, by nas zniszczyli."

Ósmy tom przygód terenowych agentów Sigmy, tajnej organizacji strzegącej, zdobywającej i neutralizującej technologie istotne dla bezpieczeństwa Stanów Zjednoczonych, potwierdza wyjątkową zdolność Jamesa Rollinsa do zajmującego łączenia fikcji i faktów. Odpowiada mi wplatanie we współcześnie dziejącą się opowieść elementów dawnej historii, legend i mitów, oraz przewidywań niedalekiej przyszłości opartej na cybergenetyce i neurorobotyce. Doskonale zdajemy sobie sprawę z małej realności scenariusza zdarzeń, a jednak wiele jego aspektów brzmi nader prawdopodobnie. Wkraczamy w świat tajemniczych stowarzyszeń, bractw i loży dysponującymi mocami mogącymi przemienić dzieje ludzkości. Potężne i pozostające w ukryciu siły gromadzą wiedzę, władzę i majątek, podporządkowują sobie sferę polityczną, biznesową i naukową, skłaniają podstępem i naciskami do działań na korzyść pociągających za sznurki. Powieść czyta się lekko i płynnie, frapująco śledzi losy głównych bohaterów biorących udział w niebezpiecznych wyzwaniach, wyprawach, misjach i przygodach. To dynamiczna, intrygująca i zaskakująca sensacja, po którą warto sięgnąć, tym bardziej, że w dowolnym momencie wkroczyć można do serii bez poczucia utraty wątku z tytułu nieznajomości wcześniejszych tomów.

Agenci Sigmy starają się rozszyfrować spisek starego i wpływowego amerykańskiego rodu, którego członkowie zajmują wysokie stanowiska państwowe. Jego wielowiekowa przeszłość wydaje się wskazywać na powiązania z terrorystyczną organizacją o charakterze gildii. Co więcej, wydarzenia sprzed tysiąca lat, które rozegrały się na Ziemi Świętej, opowieści o rycerzach zakonu templariuszy, dają świadectwo istnienia tajemniczego skarbu o niezwykłej mocy. Porwanie córki prezydenta Stanów Zjednoczonych rozpoczyna pasmo zatrważających incydentów i ryzykownej pogoni, rośnie presja czasu, gdyż szybko wiadomo, że nie chodzi tylko o zwykły okup. Wraz z powieściowymi postaciami odwiedzamy Szeszele, Tanzanię, Somalię i Zjednoczone Emiraty Arabskie.

bookendorfina.pl
Autor: Kasia P., data: 18.04.2015 21:14, ocena: 5,0  OcenaOcenaOcenaOcenaOcena

Krwawa linia

Mawia się, że historia kołem się toczy. Czasem jednak jej droga jest ściśle wyznaczona, chociaż dla większości wydaje się, iż to wypadkowa różnorodnych wydarzeń. Jedynie nieliczni są świadomi kulisów dziejów i wiedzą kto za nimi stoi, ale i oni nie do końca zdają sobie sprawy z potęgi, ludzi pozostającymi od wieków w cieniu i będących ich rzeczywistym autorami ...

Uciec jak najdalej, pozostać anonimowym, ukryć się przed zagrożeniem. Amanda nigdy dotąd nie była tak zdeterminowana by nikt nie dowiedział się kim jest i przede wszystkim gdzie przebywa. Każdy dzień gdy przebywa z daleka od domu daje kobiecie nadzieję, iż uda się jej uciec przed niebezpieczeństwem. Jednak pewnego ranka koszmar, który wydawał się już daleki, nagle okazuje się bliższy niż kiedykolwiek wcześniej. Pozostaje wiara, że ktoś pomoże jej, a sytuacja jest więcej niż dramatyczna. Z daleka od bliskich jest na łasce kogoś kto chyba pragnie nie tylko ją. Dlaczego własna ona stała się celem? Na razie odpowiedź na to pytanie jest niewiadomą, a mogłaby pomóc w odnalezieniu porwanej, dodatkowym ryzykiem jest to, że kobieta jest córką prezydenta i spodziewa się dziecka. Gray Pierce nieraz brał udział w niebezpiecznych akcjach, ale obecna kładzie na jego barki ogromną odpowiedzialność, jest w niej także wątek osobisty. Przeciwnik jest nie tylko niebezpieczny, lecz przede wszystkim bardzo skutecznie zaciera po sobie ślady, a każdy kto stanie mu na drodze jest bezwzględnie usuwany. Pierce nie zamierza się łatwo poddać, szczególnie gdy wie kim jest wróg. Gildia w końcu musi popełnić błąd i być może właśnie teraz naszedł ten moment. Zespół Graya jest zbyt doświadczony by nie doceniać przeciwnika, lecz również zdaje sobie sprawę, że jedynie oni są ostatnią szansą dla Amandy i jej dziecka. Motywy jakimi kierowała się Gildia wciąż pozostają tajemnicą, lecz dowódca Pierce`a zamierza ją odkryć. Jego ludzie działają na kilku frontach jednocześnie i tak samo uderzają w tych, którzy jak do tej pory umieli pozostawać w cieniu i zza kulis sterować innymi.

Podobno historię piszą zwycięzcy, czasem jednak są oni jedynie marionetkami, za nimi bowiem skrywają się ich mocodawcy, jacy wolą nie ujawniać swej tożsamości. Gildia przez wieki stosowała tę zasadę, inni w jej imieniu toczyli wojny i stali na widoku, natomiast organizacja wytyczała ścieżki i wskazywała ludzi mających nimi podążać by wypełniać kolejne misje niezbędne do osiągnięcia ostatecznego celu. Człowiek w tym wszystkim liczy się najmniej ... Gray Pierce już wszedł w drogę Gildii, zapłacił wysoką cenę za to i teraz ma szansę by odpłacić tym, którzy zranili jego bliskich.
Amanda jest kluczem do wyjaśnienia dawnych i obecnych sekretów, a każdy z nich jest w stanie zachwiać światem i to dosłownie. Waszyngton, Dubaj Charleston, co łączy te miejsca? Odpowiedź sięga swymi korzeniami aż do starożytności, wielu chciało ją poznać, nieliczni podporządkowali jej wszystko i teraz są o krok by spełnić odwieczne pragnienie człowieka ...

Schemat książek Jamesa Rollinsa wydaje się znany - sensacja, tło historyczne, political fiction oraz fakty. Nie inaczej jest i tym razem, przepis jaki sprawdził się wiele razy i w "Linii krwi" potwierdził swoją skuteczność. Fabuła opiera się na dużej szybkości oraz sekrecie, który łączy w sobie odkrycia naukowe, historię i fikcję. Na takiej osnowie James Rollins tworzy wątki, w jakich łączy się rzeczywistość z autorską fantazją, w efekcie czego czytelnik dostaje historię o wartkim przebiegu i zaskakujących zwrotach akcji. Jednak by to wszystko "zagrało" bez fałszywych nut potrzebni są jeszcze bohaterowie, autor zadbał by mieli swoje sekrety, czasem byli niejednoznaczni, a ich charaktery oscylują pomiędzy czernią, bielą i szarością.

Powielanie schematu bywa ryzykowne, ale "Linia krwi" wychodzi z tej sytuacji zwycięsko. James Rollins po raz kolejny daje czytelnikom do rąk książkę, w której na nudę trudno narzekać, z sensacyjnym motywem, w jakim fikcja i prawda stapiają się w pasjonującą opowieść o odwiecznym ludzkim pragnieniu ...
James Rollins
- pozostałe pozycje w naszej księgarni:
Oko Boga (wydanie kieszonkowe) James Rollins
Oko Boga (wydanie kieszonkowe)
James Rollins, 9,48
Diabelska korona James Rollins
Diabelska korona
James Rollins, 30,42
Sigma Force. Tom 6. Klucz zagłady James Rollins
Sigma Force. Tom 6. Klucz zagłady
James Rollins, 30,02
Amazonia James Rollins
Amazonia
James Rollins, 30,02
Sigma Force. Tom 5. Ostatnia wyrocznia James Rollins
Sigma Force. Tom 5. Ostatnia wyrocznia
James Rollins, 30,02
Sigma Force. Tom 12. Siódma Plaga James Rollins
Sigma Force. Tom 12. Siódma Plaga
James Rollins, 30,02
Wyłącznik awaryjny. Tom 1 James Rollins
Wyłącznik awaryjny. Tom 1
James Rollins, 30,02
Wirus Judasza James Rollins
Wirus Judasza
James Rollins, 30,02
Diabelska krew James Rollins, Rebecca Cantrell
Diabelska krew
James Rollins, Rebecca Cantrell, 31,52
Czarny Zakon James Rollins
Czarny Zakon
James Rollins, 31,52
Labirynt kości James Rollins
Labirynt kości
James Rollins, 32,31
Zakon Sangwinistów. Tom 2. Niewinna krew James Rollins, Rebecca Cantrell
Zakon Sangwinistów. Tom 2. Niewinna krew
James Rollins, Rebecca Cantrell, 32,31
Kolonia diabła. Cykl Sigma Force. Tom 7 James Rollins
Kolonia diabła. Cykl Sigma Force. Tom 7
James Rollins, 31,21
Mapa trzech mędrców James Rollins
Mapa trzech mędrców
James Rollins, 32,31
Szósta apokalipsa, Cykl Sigma Force. Tom 10 James Rollins
Szósta apokalipsa, Cykl Sigma Force. Tom 10
James Rollins, 30,02
Oko Boga. Cykl Sigma Force. Tom 9 James Rollins
Oko Boga. Cykl Sigma Force. Tom 9
James Rollins, 30,02
Klienci, którzy kupili Cykl Sigma Force. Tom 8. Linia krwi, wybrali również:
Kolonia diabła. Cykl Sigma Force. Tom 7 James Rollins
Kolonia diabła. Cykl Sigma Force. Tom 7
James Rollins, 31,21
Oko Boga. Cykl Sigma Force. Tom 9 James Rollins
Oko Boga. Cykl Sigma Force. Tom 9
James Rollins, 30,02
Sigma Force. Tom 12. Siódma Plaga James Rollins
Sigma Force. Tom 12. Siódma Plaga
James Rollins, 30,02
Sigma Force. Tom 6. Klucz zagłady James Rollins
Sigma Force. Tom 6. Klucz zagłady
James Rollins, 30,02
Szósta apokalipsa, Cykl Sigma Force. Tom 10 James Rollins
Szósta apokalipsa, Cykl Sigma Force. Tom 10
James Rollins, 30,02
Labirynt kości James Rollins
Labirynt kości
James Rollins, 32,31
Mapa trzech mędrców James Rollins
Mapa trzech mędrców
James Rollins, 32,31
Czarny Zakon James Rollins
Czarny Zakon
James Rollins, 31,52
Wirus Judasza James Rollins
Wirus Judasza
James Rollins, 30,02
Sigma Force. Tom 5. Ostatnia wyrocznia James Rollins
Sigma Force. Tom 5. Ostatnia wyrocznia
James Rollins, 30,02
Wyłącznik awaryjny. Tom 1 James Rollins
Wyłącznik awaryjny. Tom 1
James Rollins, 30,02
Diabelska krew James Rollins, Rebecca Cantrell
Diabelska krew
James Rollins, Rebecca Cantrell, 31,52
Podziemny labirynt James Rollins
Podziemny labirynt
James Rollins, 30,02
Ekspedycja James Rollins
Ekspedycja
James Rollins, 30,02
Umorzenie Remigiusz Mróz
Umorzenie
Remigiusz Mróz, 27,93
Diabelska korona James Rollins
Diabelska korona
James Rollins, 30,42
Wyszukiwarka
Wpisz tytuł, autora lub wydawcę
tylko w dostępnych
tylko z wyprzedaży
Skorzystaj z 40% rabatu na całą ofertę Wydawnictwa Biały Kruk!
Ostatnio oglądane
KCykl Sigma Force. Tom 8. Lin...
KMoje szlaczki
KPisanie literek 4-6 lat
KMoje cyferki
KEkstradycja
K100 zabaw - nauka przez zaba...
KMoje literki
Pokaż ofertę tytułów z wyprzedaży
Pokaż ofertę tytułów z wyprzedaży
Awangarda - 396
Blues - 480
Country - 178
Dubstep - 237
Etniczna - 204
Filmowa - 711
Hardcore - 159
Hip-hop - 1172
Jazz - 2486
Kabaret - 26
Klasyczna - 3636
Metal - 7282
Pakiety - 122
Pop - 9474
Punk - 353
Religijna - 200
Retro - 31
Rock - 6223
Soul - 116
Swing - 20
Gry - 75
© 2006-2020 Bonito.pl – Radość z czytania Polityka prywatności i plików cookies Obowiązek informacyjny o przetwarzaniu danych osobowych
Jesteśmy tanią księgarnią internetową. Oferujemy tanie książki i komiksy, muzykę na płytach CD, filmy DVD i Blu-ray, zabawki dla dzieci, puzzle i gry planszowe. Koniecznie sprawdź nasze Bestsellery!