Bonito - Bo liczą się dobre chwile
Bonito - Bo liczą się dobre chwile
Google PlayHuawei AppGallery
Aplikację zainstalowało już 143 920 osób!
Pobierz aplikację Bonito!
Google PlayHuawei AppGallery
Aplikację zainstalowało już 143 920 osób!
Black Weekend + cyber week
Księgarnia » Książki » Literatura naukowa » Pedagogika » Pomoce dydaktyczne dla nauczycieli » Rodzinne przeboje. Wychowanie do życia w rodzinie - 10 filmów. Szkoła podstawowa, książka + DVD
Facebook Twitter

Rodzinne przeboje. Wychowanie do życia w rodzinie - 10 filmów. Szkoła podstawowa, książka + DVD

Miniaturka
Nasza cena:
233,20 zł (zawiera rabat 12 %)
Cena rynkowa: 265,00 zł (oszczędzasz 31,80 zł)
Autor: Wiktor Kammer
Wydawnictwo: Rubikon
Rok wydania:2014
Liczba stron:44
Format:13.5 x 19.0 cm
Numer ISBN:9788389947826
Kod paskowy (EAN):9788389947826
Dostępność: nie (ostatnio dostępna: 02.10.2020 15:15)

Jeśli chcesz dostać powiadomienie, gdy pozycja będzie dostępna, podaj swój e-mail:

E-Mail:

Rodzinne przeboje. Wychowanie do życia w rodzinie - 10 filmów. Szkoła podstawowa, książka + DVD – opis wydawcy

Przedstawiamy publikację przeznaczoną do nauki WDŻ dla uczniów szkoły podstawowej. Zestaw w przystępny sposób wprowadzi uczniów w temat funkcjonowania w rodzinie.

Książka zrobiona jest na kształt konspektu

Jeden film trwa od 4 do 8 minut

Łączny czas: 55 minut

Klasa V

Film 1

Witaj w domu. O funkcji opiekuńczej. Film wprowadza w atmosferę życia rodziny, w której pojawia się maluszek – trzecie dziecko. Starsze dzieci, obserwując rodziców, poznają trud macierzyństwa i ojcostwa. Już wiedzą, że miłość to dawanie siebie drugiemu, co przynosi radość i spełnienie.

Film 2

Babcia to babcia. O rodzinie wielopokoleniowej. Jak pomagać sobie nawzajem? Jak uczyć się empatii? Dlaczego życie rodzinne czasami wymaga wyrzeczeń, zmiany planów? Fabuła filmu zmusza do refleksji i podyskutowania na temat powyższych zagadnień. Film pomaga zrozumieć, na czym polega funkcja wychowawcza i psychiczno-uczuciowa rodziny.

Film 3

Tak, zaoszczędziłem! O zarządzaniu rodzinnymi finansami. Film jest obrazem realizacji funkcji ekonomicznej rodziny. Wtajemnicza dzieci w planowanie domowego budżetu, pokazuje, że to wcale nie jest takie łatwe. Porusza problem racjonalnego gospodarowania pieniędzmi i potrzebę oszczędności.

Film 4

Przecież jesteś dziewczyną! O stereotypach płci. W okresie dojrzewania nie zawsze łatwo o porozumienie i dobrą komunikację między dziewczętami i chłopcami. Obserwowane preferowanie kontaktów z osobami własnej płci czasem przybiera formę antagonizmu i stereotypizacji płci. Jak łagodzić tego typu zachowania? – o tym opowiadają filmowe scenki.

Film 5

Nie wiem co myśleć? O huśtawce nastrojów. Przeplatające się emocje pozytywne i negatywne (euforia i smutek) to typowe stany uczuciowe charakteryzujące adolescentów. W tym okresie bywają one szczególnie nasilone. Rodzice i najbliższe otoczenie muszą wykazać się empatią, altruizmem i cierpliwością – filmowi rodzice również.

Film 6

To ze mną też tak będzie? Kilka słów o dojrzewaniu. Przychodzi czas, kiedy rodzice winni podjąć się niełatwego dla nich zadania, czyli rozmowy z dzieckiem o zmianach związanych z okresem dojrzewania. Filmowa mama i filmowy tata radzą sobie całkiem dobrze, ale liczą również na wsparcie szkoły. A więc dalszy ciąg rozmów na lekcjach WDŻ.

Klasa VI

Film 7

Co to za zapach? O higienie nastolatków. Jak właściwie się odżywiać? Dlaczego nastolatkom potrzebny jest ruch fizyczny? Jak się wdrożyć do higienicznego trybu życia? Na podstawowe pytania z zakresu higieny odpowiada film. W tym względzie jest dużo więcej zasad postępowania, które młody człowiek powinien poznać także w nauczaniu szkolnym.

Film 8

Wstęp tylko w strojach wieczorowych! O ubiorze nastolatek. Nadmierna erotyzacja młodych ludzi poprzez modę, media czy presję rówieśników może być przyczyną lekkomyślnego stosunku do spraw płci i zagrożeń ze strony otoczenia. Starsi to rozumieją, dlatego chcąc ochronić swoje dzieci przed niebezpieczeństwami, przyjmują postawę zdecydowaną, a zarazem wspierającą.

Film 9

Co kolega może? Co kolega powinien? Kilka słów o koleżeństwie. Rodzice wskazują swoim dzieciom wzory postępowania, również w sprawie ich kontaktów z rówieśnikami. Tłumaczą, na czym polega dobre koleżeństwo i na co możemy liczyć w przyjaźni; jakimi powinniśmy być kolegami i przyjaciółmi; jak rozwijać te więzi społeczne.

Film 10

Spotkamy się w realu? O uzależnieniu od nowych technologii. Czy zachowanie pieska na ekranie tableta jest ciekawsze niż w rzeczywistości? Dlaczego kontakty międzyludzkie są coraz krótsze, zdawkowe, ograniczone? Filmowe scenki mogą stać się pretekstem do klasowej dyskusji na temat uzależnienia od nowych technologii.

Pobierz naszą aplikację!
Aplikacja Bonito w Google Play Aplikacja Bonito w App Store Aplikacja Bonito w AppGallery
Jesteśmy tanią księgarnią internetową. Oferujemy tanie książki i komiksy, muzykę na płytach CD, filmy DVD i Blu-ray, zabawki dla dzieci, puzzle i gry planszowe. Koniecznie sprawdź nasze Bestsellery!