Bonito - Bo liczą się dobre chwile
Bonito - Bo liczą się dobre chwile
Google PlayHuawei AppGallery
Aplikację zainstalowało już 169 147 osób!
Pobierz aplikację Bonito!
Google PlayHuawei AppGallery
Aplikację zainstalowało już 169 147 osób!
Bestsellery w najlepszych cenach!
Księgarnia » Książki » Literatura naukowa » Krystian Burda Droga do Żelazowej Woli
Facebook Twitter

Krystian Burda Droga do Żelazowej Woli

Miniaturka
Nasza cena:
49,80 zł (zawiera rabat 17 %)
Cena rynkowa: 60,00 zł (oszczędzasz 10,20 zł)
Wydawnictwo: Narodowy Instytut Fryderyka Chopina
Rok wydania:2014
Oprawa:twarda
Liczba stron:238
Format:17.3x23.0
Numer ISBN:9788393763740
Kod paskowy (EAN):9788393763740
Waga:780 g
Dostępność: nie (ostatnio dostępna: 18.01.2022 10:15)

Jeśli chcesz dostać powiadomienie, gdy pozycja będzie dostępna, podaj swój e-mail:

E-Mail:

Krystian Burda Droga do Żelazowej Woli – opis wydawcy

Książka jest podsumowaniem wystawy i konferencji naukowej zorganizowanych w 2014 roku w Domu Urodzenia Fryderyka Chopina i Parku w Żelazowej Woli poświęconych najciekawszej i najoryginalniejszej koncepcji XX-wiecznego pomnika zadedykowanego Fryderykowi Chopinowi, którego autorem jest Krystian Burda. Książka jednocześnie jest szczegółowym studium niezrealizowanego projektu, jest też hołdem złożonym Krystianowi Burdzie, artyście, projektantowi, którego twórczość powinna znaleźć swoje należne miejsce w historii sztuki.

Projekt Droga do Żelazowej Woli - studium czasoprzestrzeni zwieńczył kilkuletnie studia Krystiana Burdy nad zagadnieniem rytmów w czasie i przestrzeni, prowadzone w pracowni Oskara Hansena i Janusza Jarnuszkiewicza na Wydziale Rzeźby Akademii Sztuk Pięknych w Warszawie. Burda zaprezentował koncepcję pomnika-drogi w 1961 roku podczas obrony swej pracy dyplomowej. Pokazał wtedy film, makietę z fragmentem pomnika, okrągły relief ukazujący ideę percepcji form w ruchu, plansze ilustrujące ideę pomnika w przestrzeni i zdjęcia pejzażu mazowieckiego. Awangardowy pomysł zakładał umieszczenie abstrakcyjnych form rzeźbiarskich wzdłuż drogi do Żelazowej Woli na odcinku 10 kilometrów, które widz miał oglądać z okien samochodu jadącego z prędkością 60 kilometrów na godzinę.

Dzieło nigdy nie zostało zrealizowane, jednak jego założenia są wciąż aktualne. Pomimo upływu czasu zadziwia rewolucyjnym podejściem do kwestii pomnika, rzeźby, przestrzeni publicznej, odczuwania i odnajdywania rytmu, zwraca uwagę na udział i rolę przestrzeni w dziele sztuki. I nieustannie inspiruje kolejne pokolenia.

Pobierz naszą aplikację!
Aplikacja Bonito w Google Play Aplikacja Bonito w App Store Aplikacja Bonito w AppGallery
Jesteśmy tanią księgarnią internetową. Oferujemy tanie książki i komiksy, muzykę na płytach CD, filmy DVD i Blu-ray, zabawki dla dzieci, puzzle i gry planszowe. Koniecznie sprawdź nasze Bestsellery!