Bonito - Bo liczą się dobre chwile
Bonito - Bo liczą się dobre chwile
Google PlayHuawei AppGallery
Aplikację zainstalowało już 147 314 osób!
Pobierz aplikację Bonito!
Google PlayHuawei AppGallery
Aplikację zainstalowało już 147 314 osób!
Skorzystaj z rabatu do 35% na całą ofertę wydawnictwa Wilga!
Księgarnia » Książki » Literatura naukowa » Prawo » Podstawy prawa dla licencjackich studiów ekonomicznych
Facebook Twitter

Podstawy prawa dla licencjackich studiów ekonomicznych

Miniaturka
Nasza cena:
33,92 zł (zawiera rabat 15 %)
Cena rynkowa: 39,90 zł (oszczędzasz 5,98 zł)
Autor: Bronisław Sitek, Piotr Kubiński
Wydawnictwo: Poltext
Rok wydania:2014
Oprawa:miękka ze skrzydełkami
Liczba stron:344
Format:15.7x22.7cm
Numer ISBN:9788375613735
Kod paskowy (EAN):9788375613735
Waga:522 g
Dostępność: nie (ostatnio dostępna: 03.06.2020 16:28)

Jeśli chcesz dostać powiadomienie, gdy pozycja będzie dostępna, podaj swój e-mail:

E-Mail:

Podstawy prawa dla licencjackich studiów ekonomicznych – opis wydawcy

Podręcznik przedstawia w zwięzły sposób podstawowe zagadnienia prawa, które są objęte programem nauczania na licencjackich studiach ekonomicznych.

Znajomość podstawowych instytucji prawa przez studentów ekonomii jest niezbędna w procesie zdobywania specjalistycznej wiedzy ekonomicznej.

Podręcznik omawia istotę podstawowych instytucji prawnych z zakresu wstępu do:

prawoznawstwa, prawa konstytucyjnego, prawa cywilnego, prawa gospodarczego, prawa pracy, prawa administracyjnego oraz prawa karnego. Zawartość książki może także stanowić źródło wiedzy dla studentów kierunków zarządzania przygotowujących się do wykonywania różnych zadań w gospodarce i administracji.

Podręcznik jest dziełem zbiorowym pracowników Wydziału Prawa i Administracji Uniwersytetu Warmińsko-Mazurskiego w Olsztynie.

Podręcznik uwzględnia zmiany dla programu studiów z zakresu ekonomii i zarządzania. Poprzez swój nie tylko poznawczy, ale również aplikacyjny charakter, jest przeznaczony dla wszystkich kierunków i specjalności studiów ekonomicznych i zarządzania oraz osób pragnących zdobyć elementarną wiedzę z zakresu prawa. (…) Niewątpliwą zaletą podręcznika jest spójne i logiczne przedstawienie poszczególnych zagadnień oraz wyjaśnienie nawet najbardziej skomplikowanych przepisów prawnych w klarowny i przystępny sposób. (…) Autorzy poszczególnych rozdziałów słusznie przywiązują bardzo dużą wagę do prezentacji głównych zagadnień, zaczynając od podstawowych norm prawnych bez których nie może istnieć prawo, aż po konstytucję oraz zespół przepisów prawnych regulujących stosunki społeczne zachodzące pomiędzy osobami fizycznymi lub prawnymi, czyli prawo cywilne. Ponadto autorzy prezentują problematykę związaną z przedmiotem prawa gospodarczego oraz szeroko rozumianego prawa pracy. Autorzy podręcznika odnoszą się również do zagadnień związanych z działaniem szeroko rozumianej administracji oraz niezwykle istotnego prawa karnego.

z recenzji prof. zw. dra hab. Janusza Sobo

Pobierz naszą aplikację!
Aplikacja Bonito w Google Play Aplikacja Bonito w App Store Aplikacja Bonito w AppGallery
Jesteśmy tanią księgarnią internetową. Oferujemy tanie książki i komiksy, muzykę na płytach CD, filmy DVD i Blu-ray, zabawki dla dzieci, puzzle i gry planszowe. Koniecznie sprawdź nasze Bestsellery!