Bonito - Bo liczą się dobre chwile
Bonito - Bo liczą się dobre chwile
Google PlayHuawei AppGallery
Aplikację pobrało już 111 105 osób!
Pobierz aplikację Bonito!
Google PlayHuawei AppGallery
Aplikację zainstalowało już 111 105 osób!
Skorzystaj z rabatu 30% na gry z oferty FoxGames!
Księgarnia » Książki » Literatura naukowa » Psychologia » Nie podejmujcie pochopnej adopcji. Przewodnik po drogach i bezdrożach wiodących ku własnemu dziecku
Facebook Twitter

Nie podejmujcie pochopnej adopcji. Przewodnik po drogach i bezdrożach wiodących ku własnemu dziecku

Miniaturka
Nasza cena:
14,62 zł (zawiera rabat 13 %)
Cena rynkowa: 16,80 zł (oszczędzasz 2,18 zł)
Autor: Kazimierz Flak
Wydawnictwo: Lygian
Rok wydania:2013
Oprawa:twarda
Liczba stron:144
Format:14.0 x 20.0 cm
Numer ISBN:9788393599523
Kod paskowy (EAN):9788393599523
Dostępność: nie (ostatnio dostępna: 27.09.2020 22:16)

Jeśli chcesz dostać powiadomienie, gdy pozycja będzie dostępna, podaj swój e-mail:

E-Mail:

Nie podejmujcie pochopnej adopcji. Przewodnik po drogach i bezdrożach wiodących ku własnemu dziecku – opis wydawcy

Nie podejmujcie pochopnej adopcji! to książka o charakterze przewodnika przeznaczona dla potencjalnych rodziców zmagających się z problemem niepłodności i bezpłodności, ale również dla tych którzy rozważają podjęcie adopcji, są już rodzicami adopcyjnymi lub planują założyć rodzinny dom dziecka.

W opracowaniu omówione zostały dwa najczęstsze zespoły chorobowe występujące u dzieci adoptowanych, do których należą: Płodowy Zespół Alkoholowy (FASD) oraz Zespół Zaburzeń Przywiązania (RAD), a także zbliżone objawowo, pokrewne zaburzenia psychorozwojowe dzieci.

Autor sam będąc ojcem adopcyjnym, dzieli się własnymi doświadczeniami i spostrzeżeniami oraz historią adopcji własnych dzieci, udziela wskazówek wychowawczych i przestrzega przed pochopną adopcją bez uprzedniej gruntownej analizy własnych możliwości, w tym ofiarowania wytrwałości, wiary i bezwarunkowej miłości mimo wszystko przed podjęciem tej życiowej decyzji. W końcowej części przewodnika zamieszczono słownik ważniejszych pojęć oraz adresy wybranych placówek diagnozujących schorzenia FASD i RAD, udzielających porad, oferujących terapię i szkolenia z tego zakresu.

Opinie czytelników o „Nie podejmujcie pochopnej adopcji. Przewodnik po drogach i bezdrożach wiodących ku własnemu dziecku”
Średnia ocena: 5,0 na bazie 7 ocen z 7 opiniiOcenaOcenaOcenaOcenaOcena
Autor:
Data: 26.11.2015 18:20
Ocena: 5,0 OcenaOcenaOcenaOcenaOcena

wiedza ułatwia decyzje

O patologicznych zaburzeniach dzieci, o właściwych postawach rodziców i opiekunów, o systemie prawnym i jego konsekwencjach. Książka odpowiada moim wymaganiom. Merytoryczna i wciągająca publikacja.
Autor:
Data: 25.11.2015 14:45
Ocena: 5,0 OcenaOcenaOcenaOcenaOcena

POLECAM

Informacje o niestandardowych zachowaniach dzieci uczą rodziców alternatywnych podejść do dziecka, a każda metoda pozwalająca lepiej zrozumieć młodych jest warta studiowania. Przemyślany zakup, uradowany użytkownik- to o mnie.
Autor:
Data: 23.11.2015 10:06
Ocena: 5,0 OcenaOcenaOcenaOcenaOcena

pozycja o jaką trudno na rynku

Autor może zmienić czyjeś życie na lepsze, książka ofiaruje odpowiednią pomoc i wsparcie w pokonywaniu specyficznych trudności związanych z wychowaniem i adopcją dziecka. Na serio można się wiele nauczyć.
Autor:
Data: 18.11.2015 12:21
Ocena: 5,0 OcenaOcenaOcenaOcenaOcena

Bardzo dobra

Po przeczytaniu książki szanse na zapewnienie opieki w atmosferze zaufania, bezpieczeństwa i miłości oraz stworzenie warunków do indywidualnego rozwoju dzieciom wzrastają. Jest to publikacja dla samotnych pragnących to zmienić.
Autor:
Data: 16.11.2015 16:14
Ocena: 5,0 OcenaOcenaOcenaOcenaOcena

Bardzo przydatna

Ostatnio coraz częściej widać rodziców z dziećmi, np. skośnookimi albo innego koloru skóry, jeśli interesuje was adopcja dziecka z innego kraju, to tu opisano cały przebieg takiego procesu. Ważne informacje dla rodziców takiego dziecka.
Autor:
Data: 13.11.2015 11:24
Ocena: 5,0 OcenaOcenaOcenaOcenaOcena

Polecam

Moim zdaniem warto oprzeć swoją decyzję o adopcji odnosząc się do przeżyć innych, już doświadczonych rodziców zastępczych. Kazimierz Flak to osoba racjonalna i odpowiedzialna- fajnie, że dzieli się swoją wiedzą, w tym także na blogu, którego adres można znaleźć w książce. Zachęcam!
Autor:
Data: 10.11.2015 10:57
Ocena: 5,0 OcenaOcenaOcenaOcenaOcena

Praktyczna książka

Sukcesy i porażki ojca pisarza, który wraz z żoną adoptował i wychowuje dzieci. W książce opisuje swoją historię oraz przygotowuje gruntowną analizę możliwości decyzyjnych przyszłego rodzica. Nie zapomina o schorzeniach FASD i RAD. Fantastyczny przewodnik.
Pobierz naszą aplikację!
Aplikacja Bonito w Google Play Aplikacja Bonito w App Store Aplikacja Bonito w AppGallery
Jesteśmy tanią księgarnią internetową. Oferujemy tanie książki i komiksy, muzykę na płytach CD, filmy DVD i Blu-ray, zabawki dla dzieci, puzzle i gry planszowe. Koniecznie sprawdź nasze Bestsellery!