Księgarnia internetowa Bonito.pl - Radość z czytania
Książka Niewierna
Reyes Monforte
Jesień z tanimi książkami

Niewierna

Nasza cena:
29,19 zł (zawiera rabat 35 %) (pozycja niedostępna)
Cena rynkowa: 44,90 zł (oszczędzasz 15,71 zł)
Autor: 

Reyes Monforte

Wydawnictwo: WAM
Rok wydania:2013
Oprawa:miękka
Liczba stron:580
Format:13.6x21.0 cm
Numer ISBN:9788377678312
Kod paskowy (EAN):9788377678312
Dostępność: pozycja niedostępna (ostatnio dostępna: 27.07.2017 14:40)
Jeśli chcesz dostać powiadomienie, gdy pozycja będzie dostępna, podaj swój e-mail:
E-Mail:

Niewierna – opis wydawcy

Wcześniej myśleliśmy, że zdarza się to tylko w państwach arabskich, bardzo daleko, ale teraz wiemy, że dzieje się to tutaj, może nawet w naszym bloku, na naszej klatce, obok za ścianą.

– Autorka

Życie nie rozpieszczało Sary. Najpierw śmierć matki, potem ciąża w wieku 16 lat. Być może jednak teraz, kiedy Sara ma 24 lata, uda się jej posmakować szczęścia i spokoju. Niezależna kobieta uczy w szkole językowej, gdzie poznaje i zakochuje się w jednym ze swoich uczniów. Młody Muzułmanin powoli, acz bardzo metodycznie wprowadza ją w swoją kulturę i religię. Nigdy jednak nie zdradza prawdziwych motywów. A te okażą się przerażające. Ale gdy prawda wyjdzie na jaw, będzie już za późno…

Oparta na autentycznych wydarzeniach książka dotyka jednego z najbardziej niebezpiecznych tematów – relacji między nowoczesnym światem Zachodu ufundowanym na kulturze chrześcijańskiej a kulturą muzułmańską.

Jakie motywy kierują ludzkimi wyborami? Kiedy miłość usprawiedliwia zbrodnie? Reyes Monforte, autorka znana w Polsce m.in. z Burki miłości, podsuwa wiele pytań, na które odpowiedzi wcale nie są takie proste.

FacebookTwitter
Niewierna - Dodaj do schowka
Dodawanie do schowka jest możliwe tylko po zalogowaniu na swoje konto.
Data ukazania się w księgarni: 2013.03.13
Recenzja
Opinie czytelników o „Niewierna”
Średnia ocena: 4,0 na bazie 3 ocen z 3 opiniiOcenaOcenaOcenaOcenaOcena
Autor: Caroline Livre, data: 28.03.2016 16:06, ocena: 4,0  OcenaOcenaOcenaOcenaOcena

Bolesne przebudzenie

Wydawałoby się, że Sara po okresie trudnej i pełnej problemów młodości, wreszcie wyszła na prostą. Ma ukochanego syna Ivana, którego wychowuje wraz ze swoim ojcem. Uczy w jednej z lepszych madryckich szkół językowych, gdzie spełnia się zawodowo.

Pewnego dnia, przypadkowo napotyka w kawiarni na swojego byłego ucznia - muzułmanina o imieniu Nahib. Spotkania stają się coraz częstsze, a ich relacje zmieniają się do tego stopnia, że Sara nie widzi świata poza ukochanym. Marzy o jak najgłębszym poznaniu świata Araba; nie tylko jego tradycji, ale i obyczajów oraz religii.

"Kiedy wyobrażała sobie, że jest przy niej Nahib - albo kiedy rzeczywiście przy niej był - czuła, że jej mózg ulega hipnotycznemu , chorobliwemu zniewoleniu, że działa na nią jakaś magnetyczna siła, popychająca ją w kierunku tego mężczyzny."

Nawet nie zdaje sobie sprawy z tego, kim tak naprawdę jest muzułmanin ani tym bardziej, jakie ma plany wobec niej. Gdy odkryje druzgocącą prawdę, spróbuje uwolnić się z jego sideł. Ale czy jednak nie będzie już na to zbyt późno?

"Niewierna" to już kolejna po "Pocałunkach piasku" książka hiszpańskiej dziennikarski, którą mam szansę poznać. Nie ukrywam, że poprzednia powieść zrobiła na mnie ogromne wrażenie, więc i tym razem oczekiwałam czegoś na podobnym poziomie.

Sara to młoda i niezależna matka mieszkająca wraz z synem i własnym ojcem w centrum Madrytu. Pracuje jako lektorka w szkole językowej, co sprawia jej wiele przyjemności. Nigdy nie przypuszcza, że przypadkowe spotkanie z byłym uczniem tak bardzo odmieni jej życie. Z czasem zagłębia się w tą relację z takim oddaniem, że wręcz zapomina o rodzinie i przyjaciołach. Gdy pewnego razu odgaduje prawdziwe intencje ukochanego, próbuje uwolnić się od jego sideł. Ale czy to jeszcze możliwe?

I tym razem Reyes Monforte postawiła przed sobą niełatwe zadanie. Autorka nie tworzy swoich historii na wzór innych, jednak opisuje wydarzenia, które miały miejsce naprawdę. Być może z tego powodu wszyscy bohaterowie sprawiają wrażenie żywych osób, których zachowaniem rządzą uczucia i emocje.

Trzeba przyznać, że Hiszpanka po raz kolejny sięga po temat niezwykle trudny i kontrowersyjny, aczkolwiek bardzo współczesny. Opowiada o islamie i ich wyznawcach odnosząc się do prawdziwych tradycji i obyczajów oraz wierzeń. Muszę przyznać, że nigdy w pełni nie zdawałam sobie sprawy z zagrożenia, jakie muzułmanie stanowią dla naszego świata. Oczywiście, słyszałam o atakach bombowych we Francji, Belgii i innych miejscach, jednak utożsamiałam je z fanatycznymi wyznawcami tej religii. Jak jednak pokazuje Reyes Monforte, takie przypadki nie są odosobnione, a wysadzanie siebie oraz niewiernych w powietrze jest dla tego typu ludzi czynem bohaterskim i godnym naśladowania. Obraz islamu i jego planów zdobycia władzy nad światem przeraził mnie do głębi.

"Jestem matką, dobrą matką. Miłość to poświęcenie. Jaki może być większy dowód miłości, niż zachęcić dziecko, by poszło w ramiona Allaha? Moje dzieci poświęciły życie w zamian za śmierć dwudziestki niewiernych."

Jeśli chodzi o język autorki, to jest on prosty i łatwy w odbiorze, chociaż rozdziały są dosyć długie i chwilami brakuje podzielonych akapitów. Troszkę zirytował mnie również fakt, że wyjaśnienia do przypisów zostały umieszczone na końcu książki, a nie bezpośrednio pod tekstem. Ale mniejsza z tym, nie to jest najważniejsze w tej książce.

"Niewierna" to kolejna po "Pocałunkach piasku", oparta na faktach opowieść Reyes Monforte, która wywołała u mnie tak duże emocje. To przede wszystkim mądra i poruszająca do łez opowieść, która zwraca uwagę na sprawy, o których nieczęsto się wspomina. Jej zakończenie zaskoczy najbardziej przewidującego czytelnika, a cała fabuła z pewnością zostanie w pamięci na długo. Polecam każdemu!

Recenzja pochodzi z bloga www.przygody-mola-ksiazkowego.blogspot.com
Autor: Agnieszka Kaniuk, data: 21.01.2016 20:44, ocena: 3,0  OcenaOcenaOcenaOcenaOcena

Niewierna

Kochani biorąc pod uwagę bardzo dobre opinie jakie otrzymuje ta książka nie wiem co i w jaki sposób napisać byście mnie źle nie zrozumieli.Dlatego dziś nie będzie długiej, rozbudowanej recenzji,a jedynie moje skromne subiektywne odczucia.Jako,że o samej fabule możecie przeczytać już bardzo wiele z innych opinii ja nie będę się powtarzać i powiem krótko,że na mnie ta książka nie wywarła wielkiego wrażenia choć sama się sobie dziwię ponieważ zazwyczaj historie oparte na autentycznych wydarzeniach bardzo mnie poruszają.Jednakże czytałam już bardzo wiele książek tego typu i wydają mi się one tak przewidywalne i schematyczne,że za każdym razem kiedy sięgam po kolejną mam wrażenie,że czytam tę samą pozycję po raz kolejny.Nie chcę nikogo zniechęcać do sięgnięcia po "Niewierną" gdyż jest to bezsprzecznie bardzo poruszająca i wstrząsająca książka i ktoś,kto sięga po taką tematykę po raz pierwszy bądź nie czyta ich zbyt często nie będzie mógł się od niej oderwać. Ja jednak koniecznie muszę zrobić sobie dłuższą przerwę gdyż w przeciwnym razie istnieje ryzyko,że zniechęcę się zupełnie.

Na dzień dzisiejszy moja ocena to:6/10

Pozdrawiam,
Agnieszka Kaniuk
Autor: jeke5, data: 13.08.2015 02:33, ocena: 5,0  OcenaOcenaOcenaOcenaOcena

Niewierna

W ostatnich latach można zaobserwować znaczny wzrost samobójczych ataków terrorystycznych dokonywanych na całym świecie. Terroryści arabscy są rekrutowani także w całej Europie, a później wykorzystywani w akcjach np. w Iraku, Czeczenii,Afganistanie. Proces rekrutacji zachodzi w dowolnym miejscu i może to być kafejka internetowa, sklep, szkoła czy ośrodek kultury. Odbywa się to w miejscach i czasie, gdy nawet sobie nie zdajemy z tego sprawy.

Hiszpańska pisarka i dziennikarka Reyes Monforte napisała książkę pt. ,,Niewierna", w której przedstawiła prawdziwą historię kobiety- Hiszpanki-wciągniętej w świat terrorystów.

Sara ma 24 lata, siedmioletniego synka Ivana i mieszka z ojcem w uroczym domku w Madrycie. Oprócz hiszpańskiego zna język angielski, włoski, francuski i niemiecki. Pracuje w szkole językowej, w której na zajęcia przychodzą głównie mężczyźni różnych narodowości w wieku od 20 do 45 lat. Lubi swoją pracę. Często prowadzi dyskusje z uczniami i pomaga im rozwiązywać problemy administracyjne, w których barierą jest język. Jest otwarta i ciekawa świata, a do tego młoda i ładna. Dyrektorka szkoły upomina ją, by zdystansowała się do uczniów, bo mogą wyniknąć z tego kłopoty. Sara jednak nie widzi problemu. Wkrótce poznaje w szkole Nahiba Almallaha-35-letniego Marokańczyka, który pracuje w agencji nieruchomości, a do tego roztacza wokół siebie ,,nieodparty wdzięk uwodziciela."
Nahib jest sympatyczny, pracowity, dobrze wykształcony, romantyczny i lubi robić niespodzianki. Spotykają się coraz częściej i Sara ,,czuła, że jej mózg ulega hipnotycznemu, chorobliwemu zniewoleniu, że działa na nią jakaś magnetyczna siła, popychająca ją w kierunku tego mężczyzny." Coraz bardziej wchodzi w świat tego muzułmanina. Poznaje jego zwyczaje, okoliczności śmierci ojca, kulturę, kuchnię i religię-nasiąka nowymi doznaniami.

Jest coraz bardziej zakochana w Nahibie i nie zwraca uwagi na ostrzeżenia ojca i przyjaciółki, którzy starają się jej uświadomić zagrożenia wypływające z różnic między chrześcijanami, a muzułmanami. Terroryzm islamski opiera się na przekonaniu, iż tylko muzułmanie znają prawdę, a pozostali-chrześcijanie, żydzi, prawosławni, mylą się i zasługują na potępienie.
,,Nie oszukuj się, Saro, dla nich pozostaniesz niewierna i tyle. To jest ich prawdziwy duch. To jest nowy faszyzm naszego wieku."

W końcu Sara zaczyna mieć wątpliwości, gdy zauważa w komputerze Nahiba otwarte strony i fora internetowe związane z obrazami wojny i zamachów; rysunkami i schematami, jak zrobić bombę w domu; mapami Afganistanu, Pakistanu, Somalii, Czeczenii, a także Europy i Stanów Zjednoczonych z zaznaczonym sprzętem wojskowym. Znajduje przez przypadek kilka jego paszportów wystawionych na różne nazwiska, ale z tym samym zdjęciem.

Na wyjście z tego układu jest już jednak za późno. Jej życie zaczyna zmierzać ,,ku krainie ciemności i przerażenia", a egzystencja jej i synka zostaje zagrożona.

Przykład Sary pokazuje ze szczegółami jak fundamentaliści prowadzą proces werbunku. Jak rozkochują w sobie kobiety, aby wykorzystać je później do realizacji swoich celów. Sara nie jest wyjątkiem, takich przypadków jest bardzo dużo. Wszystko odbywa się w tak naturalny sposób, że może dziać się za ścianą u sąsiada w bloku czy na ulicy. Nahib nie chodził w turbanie na głowie, ani nie miał długiej brody. Jadł mięso, choć wolał wybierać ryby, lubił grać w karty i oglądać piłkę nożną. Kochając się z Sarą już realizował da`wah-w cichy sposób dążył do pozyskania nowej adeptki islamu.

Przerażające były dla mnie ,,obrazy'' dzieci od pięciu lat do szesnastu uzbrojonych w karabiny, lub przewiązane w pasie materiałami wybuchowymi, które miały zostać poświęcone Allahowi.
Nie trudno zauważyć, że muzułmanie dokonują inwazji na kraje chrześcijańskie i wykorzystują demokrację do pozyskiwania coraz większych praw. Dzięki petrodolarom wpływającym na konta rządów islamskich możliwa jest budowa meczetów dla imigrantów muzułmańskich w państwach chrześcijańskich. Przenoszą swoje zwyczaje do szkół, firm, szpitali i sklepów w Europie.

Książka Reyes Monforte otwiera oczy na relacje świata Zachodu z kulturą muzułmańską i pokazuje jak one wyglądają na co dzień dla zwykłych ludzi. Wciąga już od pierwszych stron, a wraz z kolejnymi napięcie rośnie, gdy Sara musi dokonywać trudnych wyborów. Emocje zapewnione:)
Wkrótce ma się ukazać nowa powieść autorki pt.,,Pocałunki piasku" i przyznam, że już się nie mogę doczekać:)
http://magiawkazdymdniu.blogspot.com/
Klienci, którzy kupili Niewierna, wybrali również:
Okrutna miłość Reyes Monforte
Okrutna miłość
Reyes Monforte, 23,99
Pocałunki piasku Reyes Monforte
Pocałunki piasku
Reyes Monforte, 27,89
Ukryta róża Reyes Monforte
Ukryta róża
Reyes Monforte, 25,94
Byłam służącą w arabskich pałacach Laila Shukri
Byłam służącą w arabskich pałacach
Laila Shukri, 22,75
Perska miłość Laila Shukri
Perska miłość
Laila Shukri, 22,75
Szczęście w cichą noc Anna Ficner-Ogonowska
Szczęście w cichą noc
Anna Ficner-Ogonowska, 19,44
Życie na pełnej petardzie Jan Kaczkowski, Piotr Żyłka
Życie na pełnej petardzie
Jan Kaczkowski, Piotr Żyłka, 22,69
Pochłaniacz Katarzyna Bonda
Pochłaniacz
Katarzyna Bonda, 25,99
Kiedy odszedłeś Jojo Moyes
Kiedy odszedłeś
Jojo Moyes, 25,94
Arabska księżniczka Tanya Valko
Arabska księżniczka
Tanya Valko, 24,70
Arabska żona Tanya Valko
Arabska żona
Tanya Valko, 22,10
Dowód. Prawdziwa historia neurochirurga, który przekroczył granicę śmierci i odkrył niebo Eben Alexander
Dowód. Prawdziwa historia neurochirurga, który przekroczył granicę śmi...
Eben Alexander, 19,44
Burka miłości Reyes Monforte
Burka miłości
Reyes Monforte, 22,69
Wybór Jasminy Jean Sasson
Wybór Jasminy
Jean Sasson, 23,99
Spójrz na mnie Nicholas Sparks
Spójrz na mnie
Nicholas Sparks, 25,83
Jestem żoną szejka Laila Shukri
Jestem żoną szejka
Laila Shukri, 22,75
Wyszukiwarka
Wpisz tytuł, autora lub wydawcę
tylko w dostępnych
tylko z wyprzedaży
Skorzystaj z 40% rabatu na całą ofertę Wydawnictwa Zysk i S-ka!
Ostatnio oglądane
KNiewierna
KPoczątek
KLabirynt duchów
KOpowieści na dobranoc dla mł...
KCórki Wawelu. Opowieść o jag...
KHashimoto. Jak w 90 dni pozb...
KAnia. Biografia Anny Przybyl...
Pokaż ofertę tytułów z wyprzedaży
Gry - 63
Sprawdź szczegółowe koszty dostawy...
Bonito.pl Instagram
PayU
Sprawdź szczegółowe koszty dostawy...
© 2006-2017 Bonito.pl  Polityka prywatności i plików cookies Tania książka, tania księgarnia, książki dla dzieci i dla dorosłych Bestsellery