Księgarnia internetowa Bonito.pl - Radość z czytania
Książka Cienie tożsamości
Brandon Sanderson
Księgarnia » Literatura piękna » Powieść » Fantastyka » Cienie tożsamości

Cienie tożsamości

Nasza cena:
23,62 zł (zawiera rabat 21 %) (pozycja niedostępna)
Cena rynkowa: 29,90 zł (oszczędzasz 6,28 zł)
Autor: 

Brandon Sanderson

Wydawnictwo: MAG
Rok wydania:2016
Oprawa:twarda
Liczba stron:362
Format:14.0 x 22.0 cm
Numer ISBN:978-83-7480-637-4
Kod paskowy (EAN):9788374806374
Waga:484 g
Dostępność: pozycja niedostępna (ostatnio dostępna: 07.04.2020 11:28)
Jeśli chcesz dostać powiadomienie, gdy pozycja będzie dostępna, podaj swój e-mail:
E-Mail:

Cienie tożsamości – opis wydawcy

Brandon Sanderson powraca do świata Z mgły zrodzonego w pierwszej powieści od czasu Stopu prawa

Elendel przeżywa rewolucję przemysłową – miasto spowijają dymy z kominów elektrowni, automobile wypierają powozy, a wśród robotników i najbiedniejszych mieszkańców slumsów zaczynają się niepokoje. A kiedy na przyjęciu urządzonym przez brata gubernatora ginie on sam i wszyscy jego goście – arystokraci, ale również osławieni kryminaliści – miastu zaczyna grozić chaos.

Znani ze Stopu prawa stróż prawa Waxillium Ladrian, jego przyjaciel Wayne i błyskotliwa Marasi podejmują śledztwo, nie wiedzą jednak, że przyjdzie im stawić czoło potężnemu przeciwnikowi wykorzystującemu starożytną sztukę Hemalurgii – oraz skonfrontować się z własną przeszłością. Całe szczęście, nie są osamotnieni, gdyż w walce mogą liczyć na pomoc samego Harmonii.

FacebookTwitter
Cienie tożsamości - Dodaj do schowka
Dodawanie do schowka jest możliwe tylko po zalogowaniu na swoje konto.
Data ukazania się w księgarni: 2016.03.01
Recenzja
Opinie czytelników o „Cienie tożsamości”
Średnia ocena: 4,0 na bazie 3 ocen z 3 opiniiOcenaOcenaOcenaOcenaOcena
Autor: Katrina, data: 24.03.2017 01:14, ocena: 2,0  OcenaOcenaOcenaOcenaOcena

Uniwersum się stacza

Elendel zdaje się rozwijać z dnia na dzień. I razem z jego rozwojem przychodzi czas także na zmianę nastrojów w mieście. Gdy ktoś próbuje zabić gubernatora do akcji wkracza Wax, Wayne i Marsai, próbując złapać winnego.

„Stop prawa” był dla mnie nie małym rozczarowaniem. Liczyłam, że będzie trzymał jakiś poziom, że – tak po prostu – będę umiała cieszyć się lekturą. Niestety, tak się nie stało: poprzednia część była dla mnie niczym kubeł zimnej wody wylany wprost na głowę. Dlatego choć „Cienie tożsamości” nie są wcale lepsze to tym razem wiedziałam już co mam w rękach i aż tak bardzo się nie rozczarowała. Cóż, przynajmniej tyle, prawda?
W porównaniu do poprzedniej części, „Cienie tożsamości” są i lepsze, i gorsze zarazem. Lepsze: bo Sandrson nie próbuje nam na siłę przedstawić świata i bohaterów, co właściwie było jednym z moich głównych zarzutów do „Stopu prawa”. Zrobił to w tomie poprzednim – i wystarczy. Dzięki temu, zwłaszcza w końcowych sekwencjach dzięki jednej z postaci poczułam delikatny powrót do klimatu poprzedniej trylogii, choć muszę także przyznać, że było to zaledwie kilka stron.
Co zaś w tej części wypadło zdecydowanie gorzej? Kluczowa sprawa – fabuła. O ile w poprzednim tomie mieliśmy w miarę sensownie poprowadzony wątek kryminalny, tak ten jest po prostu cholernie nudny i przewidywalny. Domyślenie się zakończenia naprawdę nie jest tu wielkim wyczynem, a akcja polega przede wszystkim na ganianiu się w kółko niekoniecznie ciekawych bohaterów. I tak, bohaterowie to kolejny aspekt, na którym „Cienie tożsamości” się wykładają.
Jak najbardziej rozumiem skąd wśród wielu czytelników bierze się sympatia do Waxa i Wayne’a, mimo, że dla mnie są bardzo sztampowymi, zwykłymi postaciami. Jednak to nie oni sami w sobie są problemem tej części (a może i całej drugiej trylogii?). W „Stopie prawa” miałam problem z rozróżnieniem wieku bohaterów: dwudziestoparoletnia Marsai i czterdziestoletni Wax mówili i zachowywali się w zbliżony sposób, mimo, że świat wokół nich przeżywa rozkwit przemysłowy. W „Cieniach tożsamości” problem pogłębia się jeszcze bardziej. Wax i Wayne są do siebie bardzo podobni, podobnie jak Marsai, kilkusetletnie kandry, czy po prostu – wszyscy drugoplanowi bohaterowie. Naprawdę, chyba poza jedną postacią (o której więcej pisać nie będę i która pojawia się tylko na chwil) kompletnie nikt się tu jakoś szczególnie nie wyróżnia, mimo, że sama narracja jest poprowadzona na tyle płynnie, że nie ma problemu z rozróżnieniem kto jest kim.
To nie koniec moich zarzutów względem tej części. Kolejnym jest... rozwój technologiczny świata przestawionego. Czemu? Bo jest po prostu cholernie nudny. Świat Waxa i Wayne’a rozwija się dokładnie w takiej samej kolejności jak nasz. „Główne” wynalazki pojawiają się w niemal identycznej kolejności i działają w dokładnie ten sam sposób. Nie pasuje mi to zupełnie do uniwersum, w którym moce dotyczące metali są tak rozwinięte: wynalazki, w mojej skromnej opinii, powinny w jakiś sposób bardziej dostosować się do istniejących warunków, jednak zdecydowanie innych, niż nasze.
Nie tylko wynalazki Sanderson kopiuje żywcem z naszego świata. Zachowanie ludzi w czasie rozwoju przemysłowego także. Albo inaczej: kopiuje STREOTYP zachowania ludzi w XVIII-wieku: biednych, spracowanych, bez praw i nieszczęśliwych. Autor chyba nie dokopał się do informacji, że to właśnie wtedy ludzie bardzo mocno widzieli poprawę warunków swojego życia, a jakieś ruchy i protesty, jeśli się pojawiały, rzadko miały jakąś większą skalę.
By nie było, że tylko narzekam i narzekam muszę książce oddać to, na co zasłużyła. Sanderson, jak zawsze, pisze w bardzo lekki, niewymagający sposób i to sprawia, że książkę ta się bardzo szybko pochłonąć. Przy okazji wiem, że moje czepialstwo wynika z ilości przeczytanych książek tego pokroju i sporych wymagań: dobrze wiem, że większość czytelników jednak nie chce od książki fantasy aż tyle. Dlatego jak najbardziej rozumiem falę uwielbienia co do kolejnych części „Ostatniego imperium”. Jedynie ja ich po prostu nie podzielam.
Znam wiele gorszych książek z tego gatunku, ale również poznałam ogrom lepszych; jeśli poprzednie części się Wam podobały, możecie sięgać i po „Cienie tożsamości, ale ja osobiście żałuję, że ta historia potoczyła się w tak marnym kierunku.
Autor: Ruczek, data: 02.06.2016 15:35, ocena: 5,0  OcenaOcenaOcenaOcenaOcena

Kiedy przeszłość nie daje o sobie zapomnieć...

Mieszkańcy Elenedel od dawna mają na co narzekać: długi czas pracy, niskie zarobki, poczucie, że władza ich wykorzystuje, dbając tylko o własne profity. Wszystko to powoduje, że nastroje w mieście są dość burzliwe, a ludzie skorzy do buntu. Dlatego też, kiedy brat gubernatora zostaje zamordowany wraz z grupą znanych ze skorumpowania ludzi, którą gościł u siebie w domu, a w związku z tym na jaw wychodzą jego machlojki, w ruch zostaje wprawiona maszyna, mogąca zrównać Elenedel z ziemią. Wax wraz z przyjaciółmi po raz kolejny będą musieli dać z siebie wszystko, aby uratować miasto i jego mieszkańców przed całkowitym chaosem. Kto tym razem będzie ich wrogiem? Czy sam Harmonia udzieli im wsparcia? Jakie sekrety ujrzą światło dzienne i jak wpłyną one na bohaterów?

"- W porównaniu z tobą robię złe wrażenie i tyle. - Wayne spojrzał ponad ramieniem Waxa. - Porządne wałkonienie się wymaga towarzystwa. Jeden człowiek, który się obija, jest próżniakiem. Dwaj ludzie, którzy się obijają, to fajrant."[s. 74]

Brandon Sanderson nadal potrafi zaskoczyć. "Cienie tożsamości" już od pierwszych stron udowadniają, że będzie to kolejna świetna lektura, a sam autor skrywa jeszcze niejednego asa w rękawie. Dlatego też, nawet jeśli kolejna historia rozgrywa się już w tak dobrze znanym czytelnikom świecie, bohaterowie po raz kolejny stają do walki z tajemniczym wrogiem chcącym zniszczyć ich świat, to i tak jest to przejmująca powieść, pełna niesamowitych zwrotów akcji, niespodziewanych odkryć i postaci, które w dalszym ciągu fascynują. Nie można mu zarzucić powtarzalności, ponieważ ta, nawet jeśli występuje nawet w minimalnym stopniu, to nie nuży czy denerwuje czytelnika, co z pewnością dobrze świadczy o umiejętnościach twórczych pisarza.

Autor bardzo sprytnie powraca do wydarzeń z pierwszej trylogii serii, których uczestników czytelnicy uważają za swoich dobrych przyjaciół, a obecne postaci za bogów i wielkich bohaterów z przeszłości. Bardzo miłym akcentem są wplecione elementy dotyczące Vin i jej przyjaciół, które również ukazują nieco inne spojrzenie na znane już czytelnikom wydarzenia i postaci. Zachwyca również, z jaką lekkością autor potrafi porwać w wir wydarzeń, serwując opowieść pełną emocji, akcji i pełnych pasji bohaterów, wśród których nietrudno znaleźć ulubieńców. Wayne po raz kolejny potrafi rozbawiać do łez, ale również zaskakuje swoją bystrością, podejściem do niektórych spraw i przeszłością, która nadal nie daje mu spokoju. Także i Wax w tej części jawi się jako bardziej ludzki i uczuciowy, choć niekoniecznie z przyjemnych powodów.

"- Nie obiecałeś, że mnie zastrzelisz - stwierdził Wayne, naciągając skarpetki. - Obiecałeś, że byś mnie zastrzelił. Toż to tryb przypuszczający.
- Twoje pojmowanie języka jest zdumiewające - stwierdził Wax - zwłaszcza biorąc pod uwagę, jak często go maltretujesz.
- Nikt nie zna krowy lepiej od rzeźnika, Wax."[s. 103]

Pozycja ta, to porywająca historia, która od początku do końca potrafi trzymać w napięciu. Jest lekko napisana, łatwo wciąga, a trudno się od niej oderwać. Choć można przyznać, że niektóre postaci miały role tylko pokazujące, że autor nie do końca o nich zapomniał, przez co wątek ślubu Waxa ze Steris pojawia się tylko na chwile, a sama kobieta ma zaledwie epizodyczne sceny, co może wydawać się niewystarczające, jak na narzeczoną głównego bohatera, to poza tym powieść ta była nader zadowalająca i utwierdzająca dodatkowo w przekonaniu, że Brandon Sanderson potrafi pisać, i robi to dobrze.

Książkę tę oczywiście warto polecić wszystkim miłośnikom tegoż pisarza, jak i wiernym czytelnikom serii "Ostatnie Imperium". Kolejne warte poznania przygody przybliżą czytelnikom nie tylko samych bohaterów i ich przeszłość, ale również będą stanowić idealną odskocznię od rzeczywistości, w świetnie dopracowany świat fantasy, gdzie niczego nie można być pewnym - co część ta dodatkowo podkreśla. Pozostaje żywić nadzieję, że "Żałobne opaski" będą równie dobre, jak poprzednie części cyklu oraz że autor nie wykorzystał jeszcze wszystkich swoich pomysłów, dzięki czemu jeszcze nie raz będzie potrafił wprawić swoich czytelników w zdumienie.

"Prawo nie jest święte synu. Jest odzwierciedleniem ideałów tych, którzy mają szczęście być u władzy."[s. 261]
__
ruczek.blogspot.com
Autor: Hrosskar, data: 11.03.2016 21:23, ocena: 5,0  OcenaOcenaOcenaOcenaOcena

Cienie tożsamości

Podczas nie tak znowu zwykłego przyjęcia urządzonego przez brata gubernatora ma miejsce wydarzenie, które nie może pozostać niezauważone. Wszyscy goście wraz z gospodarzem zostali zamordowani... To rzuca głęboki cień na gubernatora, bowiem jego brat zaprosił na przyjęcie dość szczególne osoby - łatwo kojarzone z lokalnym półświatkiem, korupcją i przemytem. Jakby tego było mało, robotnicy w fabrykach są coraz bardziej wyzyskiwani, pracują całymi dniami a i tak coraz więcej z nich traci pracę... Bogaci się arystokracja a zwykli ludzie popadają w coraz większą biedę. W Elendel czuć rosnące rozgoryczenie, niezadowolenie a przede wszystkim nienawiść do rodów szlacheckich... Wax, Wayne oraz Marasi będą musieli się na dodatek zmierzyć z niezwykle przebiegłym i nadzwyczaj inteligentnym przeciwnikiem, który nie waha się użyć nawet zapomnianej i budzącej odrazę Hemalurgii. Jednakże nie będą osamotnieni - mogą liczyć na pomoc samej Harmonii! Kto wymordował gości na przyjęciu? Czy te morderstwa są jakoś połączone z rosnącymi niepokojami w Elendel? Kim jest ten tajemniczy przeciwnik?

Sanderson powraca w rewelacyjnym stylu w Cieniach Tożsamości! Z przytupem udowadnia, że jego nowa trylogia ma potencjał dorównujący tej pierwszej a w zanadrzu wciąż posiada wiele tajemnic i zagadek dotyczących tego świata. Choć z początku akcja może nie ma zawrotnego tempa, to nie sposób się nudzić - zapewniam! W tym tomie szczególnie urzekły mnie fragmenty w których trójka bohaterów musiała się skonfrontować z własną przeszłością jak i teraźniejszością. Wax myśli, że pogodził się ze stratą Lessie - jednak nadchodzące wydarzenia boleśnie to zweryfikują. Wayne stara się odpłacić za dawną krzywdę, natomiast Marasi musi zmagać się na każdym kroku z niezadowoleniem wśród współpracowników po awansie na asystentkę konstabla-generała Aradela. W tych fragmentach bohaterowie odsłaniają przed czytelnikiem swoje największe sekrety i uczucia, które na co dzień skrzętnie ukrywają przed światem jak i przed sobą. Dlatego też czyta się je w sposób szczególny i można poczuć jeszcze większa sympatię do całej trójki.

Przez całą książkę przewija się temat rosnącego niezadowolenia, wyzysku i rozgoryczenia - można je poczuć na każdym kroku, co się bardzo udało autorowi. Nie sposób nie współczuć prostym ludziom i aż samemu chciałoby się powiedzieć co nieco skorumpowanej arystokracji co robi źle. Jest to także wątek wokół którego w dużej mierze opiera się konstrukcja całej fabuły. Sanderson na swój własny sposób pokazuje jak wyglądała rewolucja przemysłowa, gdzie ludzie z dnia na dzień tracili pracę pozostając bez środków do życia. Dobitnie pokazuje coraz bardziej rosnącą przepaść pomiędzy prostymi robotnikami a arystokracją z ich wykwintnymi balami i strojami. A to nie doprowadzi do niczego dobrego... Przy tej okazji można poznać przemyślenia samej Harmonii nad światem jaki stworzył. Czy rzeczywiście bogata i żyzna kotlina Elendel to było dobre posunięcie, czy może wręcz przeciwnie?

Myśleliście, że autor wyczerpał limit tajemnic na temat Allomancji, Ferruchemii, czy Hemalurgii? To się mocno mylicie! Sanderson w Cieniach Tożsamości udowadnia czytelnikowi, że ma niejednego asa w rękawie. Gdy już poznamy odpowiedź na nurtujące pytanie, to zaraz autor pozostawia czytelnika z pięcioma nowymi pytaniami. Szczególnie daje się to odczuć podczas niezwykle dynamicznego i interesującego zakończenia! Jedynym minusem jaki wynotowałem to dwa różne imiona tej samej postaci. Tak jakby na etapie tłumaczenia były dwie wersje: Milan i MeLaan. To pierwsze zostało użyte raptem może dwa razy a później już konsekwentnie stosowano to drugie. Niemniej jednak nie jest to szczegół, który w sposób znaczący psuje radość z czytania.

Cienie Tożsamości to niesamowicie udany początek kolejnej, nowej trylogii w cyklu Ostatnie Imperium. Sanderson pokazuje, że czuję się w tym świeci bardzo dobrze i wciąż pozostawił wiele tajemnic bez rozwiązania. Znów poczułem niesamowitą magię czytania z zapartym tchem, która towarzyszyła mi podczas czytania Z mgły zrodzonego oraz dwóch kolejnych tomów. Polecam wszystkim fanom Brandona Sandersona! Jeśli nie znacie tego autora, to czas najwyższy to zmienić!
Brandon Sanderson
- pozostałe pozycje w naszej księgarni:
Wśród gwiazd Brandon Sanderson
Wśród gwiazd
Brandon Sanderson, 34,20
Słowa światłości. Seria Archiwum Burzowego światła. Tom 2 Brandon Sanderson
Słowa światłości. Seria Archiwum Burzowego światła. Tom 2
Brandon Sanderson, 46,61
Archiwum Burzowego światła. Tom 1. Droga królów Brandon Sanderson
Archiwum Burzowego światła. Tom 1. Droga królów
Brandon Sanderson, 46,61
Legion. Kłamstwa patrzącego Brandon Sanderson
Legion. Kłamstwa patrzącego
Brandon Sanderson, 15,02
Dawca przysięgi. Księga II. Audiobook Brandon Sanderson
Dawca przysięgi. Księga II. Audiobook
Brandon Sanderson, 28,33
Legion. Wiele żywotów Stephena Leedsa Brandon Sanderson
Legion. Wiele żywotów Stephena Leedsa
Brandon Sanderson, 16,53
Do gwiazd Brandon Sanderson
Do gwiazd
Brandon Sanderson, 30,32
Biały piasek. Tom 2 Brandon Sanderson
Biały piasek. Tom 2
Brandon Sanderson, 46,61
Alcatraz kontra Bibliotekarze. Tom 5. Mroczny talent Brandon Sanderson
Alcatraz kontra Bibliotekarze. Tom 5. Mroczny talent
Brandon Sanderson, 25,42
Alcatraz kontra Bibliotekarze. Tom 4. Zakon Rozbitej Soczewki Brandon Sanderson
Alcatraz kontra Bibliotekarze. Tom 4. Zakon Rozbitej Soczewki
Brandon Sanderson, 25,42
Dawca przysięgi. Tom 2 Brandon Sanderson
Dawca przysięgi. Tom 2
Brandon Sanderson, 38,71
Dawca przysięgi. Księga 1. Audiobook Brandon Sanderson
Dawca przysięgi. Księga 1. Audiobook
Brandon Sanderson, 28,33
Archiwum Burzowego Światła. Tom 3. Dawca Przysięgi, część 1 Brandon Sanderson
Archiwum Burzowego Światła. Tom 3. Dawca Przysięgi, część 1
Brandon Sanderson, 30,81
Alcatraz kontra Bibliotekarze. Tom 3. Rycerze Krystalii Brandon Sanderson
Alcatraz kontra Bibliotekarze. Tom 3. Rycerze Krystalii
Brandon Sanderson, 25,42
Słowa światłości - audiobook Sanderson Brandon
Słowa światłości - audiobook
Sanderson Brandon, 35,43
Droga królów - audiobook Sanderson Brandon
Droga królów - audiobook
Sanderson Brandon, 35,43
Cienie tożsamości. Audiobook Brandon Sanderson
Cienie tożsamości. Audiobook
Brandon Sanderson, 28,73
Żałobne Opaski Brandon Sanderson
Żałobne Opaski
Brandon Sanderson, 27,65
Alcatraz kontra Bibliotekarze. Tom 2. Kości skryby Brandon Sanderson
Alcatraz kontra Bibliotekarze. Tom 2. Kości skryby
Brandon Sanderson, 25,42
Trylogia Mściciele. Tom 3. Calamity Brandon Sanderson
Trylogia Mściciele. Tom 3. Calamity
Brandon Sanderson, 27,28
Biały Piasek Brandon Sanderson
Biały Piasek
Brandon Sanderson, 46,61
Alcatraz kontra Bibliotekarze. Tom 1. Piasek Raszida Brandon Sanderson
Alcatraz kontra Bibliotekarze. Tom 1. Piasek Raszida
Brandon Sanderson, 25,42
Bezkres magii Brandon Sanderson
Bezkres magii
Brandon Sanderson, 38,71
Bezkres magii. Audiobook Brandon Sanderson
Bezkres magii. Audiobook
Brandon Sanderson, 35,93
Legion. Audiobook Brandon Sanderson
Legion. Audiobook
Brandon Sanderson, 25,13
Rozjemca. Audiobook Brandon Sanderson
Rozjemca. Audiobook
Brandon Sanderson, 35,93
Z mgły zrodzony. Audiobook Brandon Sanderson
Z mgły zrodzony. Audiobook
Brandon Sanderson, 35,93
Rozjemca Brandon Sanderson
Rozjemca
Brandon Sanderson, 38,71
Koło Czasu. Tom 14. Pamięć Światłości Robert Jordan, Brandon Sanderson
Koło Czasu. Tom 14. Pamięć Światłości
Robert Jordan, Brandon Sanderson, 33,04
Żałobne opaski Brandon Sanderson
Żałobne opaski
Brandon Sanderson, 27,65
Pożar Brandon Sanderson
Pożar
Brandon Sanderson, 26,52
Bohater wieków Brandon Sanderson
Bohater wieków
Brandon Sanderson, 38,71
Stalowe Serce Brandon Sanderson
Stalowe Serce
Brandon Sanderson, 26,52
Studnia wstąpienia Brandon Sanderson
Studnia wstąpienia
Brandon Sanderson, 38,71
Klienci, którzy kupili Cienie tożsamości, wybrali również:
Stop prawa Brandon Sanderson
Stop prawa
Brandon Sanderson, 23,62
Żałobne opaski Brandon Sanderson
Żałobne opaski
Brandon Sanderson, 27,65
Bohater wieków Brandon Sanderson
Bohater wieków
Brandon Sanderson, 38,71
Studnia wstąpienia Brandon Sanderson
Studnia wstąpienia
Brandon Sanderson, 38,71
Bezkres magii Brandon Sanderson
Bezkres magii
Brandon Sanderson, 38,71
Z mgły zrodzony Brandon Sanderson
Z mgły zrodzony
Brandon Sanderson, 38,71
Elantris Brandon Sanderson
Elantris
Brandon Sanderson, 38,71
Rozjemca Brandon Sanderson
Rozjemca
Brandon Sanderson, 38,71
Dawca przysięgi. Tom 2 Brandon Sanderson
Dawca przysięgi. Tom 2
Brandon Sanderson, 38,71
Żałobne Opaski Brandon Sanderson
Żałobne Opaski
Brandon Sanderson, 27,65
Archiwum Burzowego Światła. Tom 3. Dawca Przysięgi, część 1 Brandon Sanderson
Archiwum Burzowego Światła. Tom 3. Dawca Przysięgi, część 1
Brandon Sanderson, 30,81
Rytmatysta Brandon Sanderson
Rytmatysta
Brandon Sanderson, 22,91
Dusza cesarza Brandon Sanderson
Dusza cesarza
Brandon Sanderson, 15,01
Słowa światłości, wydanie 3 Brandon Sanderson
Słowa światłości, wydanie 3
Brandon Sanderson, 46,61
Biały piasek. Tom 2 Brandon Sanderson
Biały piasek. Tom 2
Brandon Sanderson, 46,61
Stalowe Serce Brandon Sanderson
Stalowe Serce
Brandon Sanderson, 26,52
Wyszukiwarka
Wpisz tytuł, autora lub wydawcę
tylko w dostępnych
tylko z wyprzedaży
Skorzystaj z rabatu 35% na całą ofertę wydawnictwa Publicat!
Ostatnio oglądane
KCienie tożsamości
KOblicza geografii 2. Podręcz...
KPoznać przeszłość 2. Podręcz...
KW centrum uwagi. Podręcznik ...
KKrok w przedsiębiorczość. Po...
KKwestia ceny
KJadłonomia po polsku
Pokaż ofertę tytułów z wyprzedaży
Pokaż ofertę tytułów z wyprzedaży
Gry - 54
© 2006-2020 Bonito.pl – Radość z czytania Polityka prywatności i plików cookies Obowiązek informacyjny o przetwarzaniu danych osobowych
Jesteśmy tanią księgarnią internetową. Oferujemy tanie książki i komiksy, muzykę na płytach CD, filmy DVD i Blu-ray, zabawki dla dzieci, puzzle i gry planszowe. Koniecznie sprawdź nasze Bestsellery!