Bonito - Bo liczą się dobre chwile
Bonito - Bo liczą się dobre chwile
Google PlayHuawei AppGallery
Aplikację zainstalowało już 166 798 osób!
Pobierz aplikację Bonito!
Google PlayHuawei AppGallery
Aplikację zainstalowało już 166 798 osób!
Nowości wydawnictwa Czarne!
Facebook Twitter

Filip, lis i magia słów

Miniaturka
Nasza cena:
22,16 zł (zawiera rabat 11 %)
Cena rynkowa: 24,90 zł (oszczędzasz 2,74 zł)
Autor: Elżbieta Zubrzycka
Wydawnictwo: GWP Gdańskie Wydawnictwo Psychologiczne - Naukowe
Rok wydania:2018
Oprawa:twarda
Liczba stron:128
Format:21.0 x 21.0 cm
Numer ISBN:978-83-64565-24-3
Kod paskowy (EAN):9788364565243
Waga:440 g
Dostępność: nie (ostatnio dostępna: 17.01.2022 04:16)

Jeśli chcesz dostać powiadomienie, gdy pozycja będzie dostępna, podaj swój e-mail:

E-Mail:

Filip, lis i magia słów – opis wydawcy

Filip wraz z przyjaciółmi przeżywa wiele przygód i staje się coraz bardziej samodzielny. Zapuszcza się w odległe rejony Wielkiego Lasu i tam dowiaduje się rzeczy, których lepiej, żeby jeszcze nie wiedział. Zaniepokojeni rodzice postanawiają nauczyć swoje zajączki dobrych słów licząc, że uchronią one ich dzieci przed złym wpływem.

Pewnego dnia Filip znika z oczu rodziny i przyjaciół. Nikt nie wie, że zajączek wpadł w pułapkę i stanął oko w oko ze swoim prześladowcą, rudym lisem. Czy sobie poradzi? Kto lub co mu w tym pomoże? Przyjaciele, którzy ofiarnie go poszukują? Szczęśliwy zbieg okoliczności? A może wiara we własne możliwości wynikająca z magii dobrych słów?

To już czwarty tom z serii przygód zajączka Filipa, napisany na prośbę dzieci, wśród których trzy poprzednie cieszyły się wielką popularnością. Poniższa seria to pełne ciepła opowieści o przyjaźni, poświęceniu i wierności, przepełnione szacunkiem do świata i miłością do przyrody.

W dodatku „Słowo do rodziców, wychowawców i nauczycieli” autorka podpowiada, w jaki sposób, wykorzystując przygody bohaterów, przekazać dzieciom ważne zasady i wartości. Zamieszczony na końcu pomysł na teatrzyk i wycinanki zwierzaków pomogą czytelnikom rozwijać wyobraźnię i wymyślać własne przygody małym przyjaciołom.

Każdy może uwierzyć w siebie dzięki dobrym słowom.

Nie wierzysz? Posłuchaj, czym są dobre słowa i jak potężną mają moc.

Opinie czytelników o „Filip, lis i magia słów”
Średnia ocena: 4,8 na bazie 10 ocen z 10 opiniiOcenaOcenaOcenaOcenaOcena
Autor:
Data: 14.02.2019 09:29
Ocena: 5,0 OcenaOcenaOcenaOcenaOcena

W lesie nie jest bezpiecznie

W lesie nie jest bezpiecznie...

Urocza historyjka o zajączku, który gubi się w lesie i spotyka swojego największego wroga, lisa - czy jest coś, co może go przed nim uratować? A jeśli tak - co? Bardzo mądra bajka podkreślająca, że słowa mają swoją dobrą moc. Warto uczyć o tym dzieci.

Zacznę może od tego, że książka jest przepięknie wydana. Twarda, trwała okładka, dobrej jakości papier, fantastyczne ilustracje autorstwa Klary Wicenty - wszystko razem cieszy oczy i aż chce się brać książkę do ręki :) Oby jak najwięcej tak ładnych wydań dla dzieci :)

Sama historyjka jest nie tylko zajmująca, ale i ma ważne walory edukacyjne. Tym razem (jest to bowiem czwarta część cyklu, a każda poprzednia uczy o czymś trochę innym) nauka dla małego czytelnika ma się sprowadzać do tego, jak ważne są w życiu dobre słowa i nie uleganie złym wpływom. A także jak ważne jest nauczenie się używania słów o dobrym, pozytywnym zabarwieniu i co dzięki nim można osiągnąć, również w kontakcie z innymi. Efekt? Nawet największy wróg zajączka, lis, wcale nie wydaje się później ani taki zły, ani taki straszny ;) I wcale nie jest tak do końca wrogiem - to, że ktoś tak powiedział i tak relacje zajączka z lisem dawno temu zdefiniował nie oznacza, że w "złym lisie" nie tkwi żadne dobro ;) Trzeba je tylko wydobyć na powierzchnię ;)

Lektura jest świetna z jeszcze jednego powodu - na końcu znajdziemy mini teatrzyk do wycięcia i zabawy ;) Wraz z całą instrukcją jak go przygotować i zainscenizować :) Znajdziemy też strony dedykowane rodzicom, które pomogą uświadomić wagę edukacyjną lektury i być może sprawią, że opiekun - już po lekturze - będzie powielał w rozmowach z dzieckiem pozytywne wzorce z przeczytanych stron.

Książka kolorowa, urocza i ciekawa. Przyznam, że to moje pierwsze tak dokładne spotkanie z tą serią, ale po tej części mam wielką ochotę nadrobić z córeczką pozostałe ;) Myślę, że warto. Wam też całą serię gorąco polecam :)


https://cosnapolce.blogspot.com/2019/02/filip-lis-i-magia-sow-elzbieta.html
Autor:
Data: 08.02.2019 18:28
Ocena: 5,0 OcenaOcenaOcenaOcenaOcena

Nie tylko dla dzieci

"Opowieści o waszej przyjaźni rozeszły się bardzo daleko, hen, hen poza znane ci tereny i jeziora. Niektórzy myślą, że to bajki, tak wydają się nieprawdopodobne."
"Filip, lis i magia słów" to ciepła opowieść o przyjaźni zajączka, lisa i łabędzia oraz innych zwierząt leśnych i gospodarskich a nawet ludzi.
Mam wątpliwości, jak ją ocenić. Historia sama w sobie jest niezwykle dobra i pouczająca. Mam jednak wrażenie, że niektóre fragmenty zostały do niej wplecione jakby na siłę (np. opowieść o delfinach, o rzece) a inne się ze sobą nie łączą. W moim odczuciu autorka stworzyła książkę zbyt pouczającą zatracając się w jej wychowawczym charakterze, przez co książka straciła na lekkości i łatwości przekazu.
Autor:
Data: 05.02.2019 22:19
Ocena: 5,0 OcenaOcenaOcenaOcenaOcena

„Uczucia mają niezwykłą moc” a „odkryć swoją wartość to podstawa”

Książkę, o której chciałabym Wam dzisiaj opowiedzieć pochłonęłam w jeden wieczór. W prawdzie nie jest to pozycja obszerna jeśli chodzi o ilość stron, ale bardzo bogata jeśli weźmiemy pod uwagę treść i przekaz.
Filip, lis i magia słów to propozycja dla młodszego czytelnika i jego rodziców. Autorka poprzez przygody zajączka Filipa, jego rodziny, sąsiadów oraz przyjaciół ukazuje nam siłę i magię słów, niezwykłą moc uczuć, pozytywnego nastawienia i wspierania siebie nawzajem. Pokazuje nam, że wszyscy jesteśmy do siebie bardzo podobni. Każdy z nas posiada jakieś zalety i dobre cechy, i choć czasem możemy mieć trudność z ich dostrzeżeniem, to musimy pamiętać, że „każdy jest w jakiś sposób niezwykły i interesujący”. Czasami po prostu potrzebujemy odrobiny pomocy w odkryciu tej naszej wyjątkowości. I uwaga oto zadanie dla nas - rodziców. To my musimy nauczyć nasze dzieci wiary w siebie, dostrzegania własnych plusów, patrzenia na to co nas łączy, nie to co różni. To my musimy je wyposażyć w te wszystkie dobre cechy, które mają za zadanie pomóc im w życiu i uczynić te życie dobrym. Omawiana pozycja ma na celu pomóc nam w tej niezwykle ważnej roli. Na końcu książki autorka zamieściła kilka słów do nas ze wskazówkami jak wykorzystać przygody bohaterów w przekazaniu dziecku ważnych zasad i wartości, jak dodać mu siły i wiary w siebie. Dodatkowo w książce znajdziemy również propozycję przygotowania teatrzyku, a nasze pociechy i my będziemy mieli szansę dać ponieść się wyobraźni.
Podsumowując Filip, lis i magia słów to pozycja bardzo piękna i niezwykle mądra. Mająca za zadanie pomóc nie tylko naszym dzieciom, ale również nam.
Ja jako mama i zapalona czytelniczka jestem nią po prostu zachwycona i na pewno uzupełnię biblioteczkę synka o poprzednie przygody Filipa.

„Niełatwo jest nauczyć się myśleć o sobie dobrze. Jednak tylko dzięki temu dziecko zaczyna wierzyć w siebie i stawiać sobie odpowiednio wysokie wymagania.”
Autor:
Data: 22.01.2019 18:23
Ocena: 5,0 OcenaOcenaOcenaOcenaOcena

Mądre książki dla najmłodszych

Jeśli ktoś chce mądrze rozpocząć rok, powinien sięgnąć po kolejną książkę o zajączku Filipie. Tym razem Filip mierzy się z Lisem, swoim prześladowcą. "Filip, lis i magia słów" opowiada o kolejnych losach małego zajączka. Filip zapuszczając się w nieznane części Wielkiego Lasu przeżywa nowe przygody, czasem niebezpieczne. Wpadając w pułapkę i stając oko w oko z lisem musi sobie poradzić. Ale czy sam? Czy może liczyć na kogoś jeszcze? Książeczki dr Elżbiety Zubrzyckiej to niezwykle mądre opowieści, które mają w sobie mnóstwo fachowej wiedzy, ale podanej w niezwykle przystępny sposób. Po popularności poprzednich części serii ("Filip, lis i magia słów" to czwarta część) wiadomo, że dzieci pokochały Filipa, więc jeśli jeszcze nie znasz jego przygód, sięgnij po tą serię, drogi Rodzicu. Do książki dołączony jest dodatek "Słowo do rodziców, nauczycieli i wychowawców", w którym dr Zubrzycka podpowiada dorosłym jak rozmawiać z dziećmi. Skuteczna rozmowa jest niezwykle ważna, aby przekazać dzieciom ważne dla nas wartości i zasady. A dla tych, którzy od książki edukacyjnej chcą jeszcze czegoś, autorka przygotowała coś specjalnego. Na ostatnich kartach książeczki znajdziemy pomysł na teatrzyk podczas którego możemy wykorzystać wiedzę zawartą w opowieści o zajączku Filipie.
Autor:
Data: 13.12.2018 19:02
Ocena: 4,0 OcenaOcenaOcenaOcenaOcena

zherbatawsrodksiazek.pl

Ze względu na to, że w tym roku zostałam mamą, zaczęłam ostatnio bardziej interesować się literaturą dla dzieci, żeby znaleźć wartościowe książki, które w przyszłości będę mogła czytać razem ze swoim synkiem. Kiedy na portalu czytampierwszy.pl pojawiła się książka “Filip, lis i magia słów”, zainteresowała mnie jej fabuła oraz edukacyjny charakter, więc nie zastanawiałam się długo, czy wykorzystać na nią zebrane punkty.

Jest to już czwarty tom opowieści o zajączku Filipie i jego przyjaciołach, ale wydaje mi się, że spokojnie można czytać tę część bez znajomości poprzednich. Autorka w skrócie przywołuje najważniejsze wydarzenia, całość jest więc jak najbardziej zrozumiała. W tym tomie zajączek uczy się gry w JA JESTEM, która ma pomóc mu uwierzyć w siebie, a także staje oko w oko z lisem - niebezpiecznym drapieżnikiem. W takiej sytuacji pomóc mu może tylko wiara we własne możliwości oraz wsparcie wiernych przyjaciół.

Nie od dziś wiadomo, że dzieci lubią czytać historie o zwierzętach, czego przykładem jest chociażby niesłabnąca popularność Kubusia Puchatka, Misia Paddingtona, czy powieści “O czym szumią wierzby” Kennetha Grahame’a. Takie książki nie tylko wspaniale rozwijają dziecięcą wyobraźnię, ale też pozwalają sprytnie przemycić treści dydaktyczne, przedstawiając różne ludzkie cechy i zachowania u zwierzęcych bohaterów. Elżbieta Zubrzycka stworzyła ciekawą gamę postaci: sympatycznego, towarzyskiego zajączka Filipa i jego rodzinę, młodą łabędzicę Pusię - przyjaciółkę Filipa, skorego do pomocy psa Burka, oraz inne leśne i domowe zwierzątka. Poprzez ich przygody książeczka uczy dzieci właściwego zachowania, szacunku do innych, współpracy, życzliwości i pozytywnego myślenia. W tej części autorka położyła duży nacisk na uczenie małych czytelników wiary w siebie i swoje możliwości, bez równoczesnego budowania w nich poczucia wyższości.

Książka napisana jest leciutkim, ale ładnym językiem, zrozumiałym także dla najmłodszych. Na końcu autorka zamieściła też słowo dla rodziców i nauczycieli, mogące pomóc im w pełni wykorzystać dydaktyczny charakter historii Filipa, wychowując swoich podopiecznych. Klara Wicenty pięknie zilustrowała opowieść w swoim charakterystycznym, ciekawym stylu, widocznym już na okładce. Całość jest naprawdę ładnie wydana, w twardej oprawie, więc cała seria jak najbardziej nadaje się na prezent dla najmłodszych.

Myślę, że jest to książka przeznaczona typowo do czytania z dzieckiem, bo - w przeciwieństwie do klasyków literatury dziecięcej, które można czytać w każdym wieku, historia Filipa jest trochę zbyt nachalnie dydaktyczna. Wolę książki, które pozwalają wyciągać własne wnioski, zmuszają do myślenia, a nie podają wszystko czarno na białym. Wydaje mi się też, że ta wszechogarniająca atmosfera życzliwości i szczęśliwości, panująca w książkowym lesie, może zwyczajnie zmęczyć dorosłego czytelnika. Przyznam, że ja pod koniec miałam już dość. Dziecko nie powinno jednak mieć takich problemów i z pewnością polubi zajączka Filipa i jego przyjaciół.

Czy polecam? I tak, i nie. Jeżeli macie dziecko, z którym wspólnie chcecie poznawać nowe przygody sympatycznego zajączka, to jak najbardziej warto kupić tę książkę, zwłaszcza, że cena okładkowa jest bardzo przystępna. Jeśli jednak macie już swoje lata, ale ciągle lubicie czytać książki dla dzieci (jak ja!), to nie jestem pewna, czy seria o Filipie przypadnie wam do gustu. Ja na pewno zaopatrzę się w poprzednie części, ale poczekam z lekturą, aż mój synek do nich dorośnie.
Autor:
Data: 23.11.2018 20:30
Ocena: 5,0 OcenaOcenaOcenaOcenaOcena

Filip, lis i magia słów

„Filip, lis i magia słów” to książka autorstwa psychologa dr Elżbiety Zubrzyckiej, która opowiada o przygodach małego zajączka Filipa, jego rodziny, przyjaciół i postaci, z którymi Filip nie powinien rozmawiać.

Na skraju Wysokiego Lasu Filip poznaje Żółtego zająca, który uczy go złych, negatywnych rzeczy, których nie powinien wiedzieć. Po powrocie do domu Filip opowiada rodzicom o spotkaniu z Żółtym zającem i opowiada im jedną z jego mądrości „żeby nie dzielić się jedzeniem i nie przejmować innymi”. Zmartwieni rodzice postanawiają zagrać wraz z dziećmi w grę JA JESTEM, która polega na tym, że każdy z zajączków wymienia jakąś swoją dobrą cechę, po czym częstuje się smakołykiem, natomiast rodzina przytakuje i potwierdza wypowiedzianą cechę przykładami z życia. Po kilku rundach, kiedy brakuje pomysłów członkowie rodzinny, podrzucają je i również częstują się smakołykiem. Czy gra w JA JESTEM może pomóc Filipowi wyjść z opresji będąc zamkniętym w pułapce z lisem?

„Słowa są jak jagody. Jedne smaczne i pożywne, a inne trujące. Od trujących boli brzuch i głowa, życie staje się gorzkie i krótkie".

Bajka bardzo mi się podobała, ponieważ nie tylko bawi, ale także uczy. Pokazuje, jak ważne są słowa, którymi się posługujemy (dotyczy zarówno dzieci, jak i dorosłych). Książka zachęca, aby częściej używać pięknych słów, ponieważ te wpływają także na budowanie pozytywnych przekonań na temat własnej osoby. Książka porusza też inne ważne kwestie takie jak np. przyjaźń czy współpraca. Wielki plus za „Słowo do rodziców, wychowawców i nauczycieli”, które znajduje się na końcu książki. Znajdziemy tam wskazówki wychowawcze, które pokazują, jak można wykorzystać historie zawarte w książce do rozmów z dziećmi. Książka może pomóc także rozwinąć jeszcze bardziej dziecięcą wyobraźnię, ponieważ z końca książki można wyciąć bohaterów i stworzyć z nich teatrzyk!

„Trzeba napełnić nasze dzieci pięknymi słowami, żeby zabrakło im miejsca na brzydkie”.

Podsumowując, fenomenalna bajka! Polecam wszystkim serdecznie nie tylko dzieciom, ale także dorosłym.
Autor:
Data: 09.11.2018 08:50
Ocena: 4,0 OcenaOcenaOcenaOcenaOcena

Filip dorasta!

W czwartym tomie opowieści o Filipie i jego leśnych przyjaciołach, zajączek nie jest już bezbronnym dzieckiem. Coraz dalej oddala się od domu i zagłębia w lesie, a także poznaje słowa, zachowania i emocje, które jego rodzice niekoniecznie chcieliby, by znał.


Ogromnym plusem są ilustracje. Klara Wicenty zrobiła w tej książce coś absolutnie cudnego. Nie jestem specjalistką od grafiki, ale połączenie prawdziwych zdjęć (bo chyba takie są?) ze rysunkowymi postaciami wyglądają według mnie pięknie.
Następnie, na końcu książki znajduje się coś, co bardzo mnie ucieszyło: teatrzyk kukiełkowy! Pamiętam, jak w dzieciństwie razem z siostrą uwielbiałyśmy wystawiać przedstawienia papierkowych postaci. Dlatego uważam, że te wycinane zwierzątka to fantastyczny pomysł.
Zdecydowaną zaletą książki pani Elżbiety Zubrzyckiej jest przybliżenie czytelnikom zabawy w "Ja jestem". To gra, dzięki której Filip i jego zajęcze rodzeństwo lepiej poznało siebie. Dzięki temu, że w bajce zasady zabawy są wyjaśnione, każdy rodzic wspólnie z dzieckiem może odkryć swoje zalety i wady.

Minusem książki było dla mnie to, że lis i koń nie dostali imion, a nawet byli pisani małymi literami. Odniosłam wrażenie, jakby byli traktowani jako "ci gorsi". Bo dlaczego zając, pies i łabędź mają imiona, a oni nie? Może się czepiam, ale kłuło mnie to w oczy.
Mam również wrażenie, że Autorka chciała zawrzeć w tej jednej bajce wszystkie zasady dobrego wychowania. Przez to książka zrobiła się dość "ciężka", straciła jakby łatwość i przejrzystość przekazu. Wiem, że bajki dla dzieci muszą mieć morał i być mądre, w "Filipie..." jednak tej mądrości było – moim zdaniem! – troszkę za dużo.

Ale!, mimo tych minusów, wiem, że książka pani Elżbiety Zubrzyckiej jest bardzo dobrą bajką dla dzieci, która z pewnością przyczyni się do większej pewności siebie wielu dzieci. I w dużej mierze ułatwi rodzicom wytłumaczenie pociechom kilku spraw ;)

Więcej: https://acojatamwiem.blogspot.com/2018/11/filip-lis-i-magia-sow.html
Autor:
Data: 03.11.2018 21:50
Ocena: 5,0 OcenaOcenaOcenaOcenaOcena

Zakochalam się


Filip jest ciekawskim i ufnym zajączkiem, co przysparza mu często wielu niebezpiecznych przygód. Pewnego dnia spotyka żółtego zająca, który nie należy do społeczności Wysokiego Lasu. Towarzyski zajączek próbuje się zaprzyjaźnić; wymyśla zabawy, pokazuje miejsca idealne na żer. Nowy kompan jednak nie jest chętny do zabawy, a jeśli już to ma ona jeden cel- zwycięstwo nowego.
Filip czuje się nieswojo w nowym towarzystwie, więc wraca do domu by opowiedzieć o ciekawym spotkaniu rodzicom. Ci jednak nie są zachwyceni; boją się, że zajączek podda się złemu wpływowi.
'-Wypuścisz dziecko między obcych, a ono zaraz nauczy się czegoś, czego nie chcesz, by umiało- westchnęła mama.
-Zarazi się tą najgorszą, ze wszystkich chorób umysłu. Jak o się nazywa? Aha, negatywizm. Wynajdywanie czegoś złego we wszystkim.'
Zajączkowi rodzice chcą zrobić wszystko by ich dzieci nauczyły się czerpać radość z każdej chwili. Nie chcą, by były ponure, złośliwe i samolubne jak ich krewniacy, z którymi właśnie przez te cechy przestali utrzymywać kontakty.
'Trzeba napełnić nasze dzieci pięknymi słowami, żeby zabrakło im miejsca na brzydkie.'
Tak oto rodzina rozpoczyna grę w JA JESTEM. Wieczorami spotykają się i mówią o sobie tylko w samych superlatywach, a pozostali rozwijają te myśli i pomagają, jeśli ktoś nie wie co może dobrego o sobie powiedzieć. Nagrodą są smakołyki ze suto zastawionego stołu. Każde takie spotkanie pozwala na coraz odważniejsze wnioski i uczy zajączki polubić siebie.
Dzięki tej grze nie tylko postrzeganie siebie się zmienia na lepsze, ale także zachowanie- każdy zajączek, próbuje wyeliminować swoje negatywne cechy.
Pewnego jednak dnia odważny Filip nie wraca na noc do domu, bo podczas ucieczki przed rudym lisem wpada razem z oprawcą do głębokiego wykopu. Czy dobre słowa i pozytywne myślenie mu pomogą? Czy jest jeszcze szansa dla Zajączka?

Jestem zachwycona! Ta książka jest bardzo pozytywna i niesie ze sobą wiele pięknych i mądrych słów. Do tego świetne ilustracje, które są kolarzem zdjęć i grafik. Wszystko w takiej jesienno zimowej tonacji, całość jednak nie jest ponura.
Uważam, że świetne narzędzie do pracy z dziećmi w kwestii odczuwania i nazywania emocji. W łatwy sposób możemy wytłumaczyć im co to jest zazdrość, dlaczego nasze przechwałki nie będą podobać się innym. Zubrycka pomoże nam odnaleźć pozytywne nastawienie.
'Świat naszych dzieci będzie taki, jaki sobie opowiedzą. Będzie dobry, jeśli użyją dobrych słów, i zły, jeśli użyją złych. Słowa są jak jagody. Jedne smaczne i pożywne, a inne trujące. Od trujących boli brzuch i głowa, życie staje się gorzkie i krótkie.'
Piękna historia zajączka i jego przyjaciół, ukazuje, że przyjaźń nie zna granic, ale zna za to poświęcenie. Każda postać jest studium zachowań ludzkich, a ich wielobarwność alegorią społeczeństwa.
To nie tylko książka dla dzieci, ale także, a może przede wszystkim dla rodziców. Praca, pośpiech i chroniczny brak czasu, pomagają zapomnieć nam o tym co ważne.
Walczymy ze sobą, ze współpracownikami, a w końcu z własnymi dziećmi wszędzie widząc rywali. Nie bądźmy jak żółty zając.
'-Czemu tak wiele zajęcy używa tylu negatywnych słów?
-Bo innych nie znają - wtrąciła mama.'
Na końcu książki mamy mini poradnik- jak używać jej w trakcie pracy z dziećmi. Dla samych najmłodszych jest teatrzyk do pokolorowania i własnoręcznego stworzenia; pozwala puścić wodze fantazji i jeszcze raz przeżyć przygody, które spotkały naszych bohaterów.
Autor:
Data: 02.11.2018 12:51
Ocena: 5,0 OcenaOcenaOcenaOcenaOcena

Małe kroczki w dorosłość.

Bajki psychologiczne mają to do siebie, że uczą i zapewniają rozrywkę. „Filip, lis i magia słów” to 4 część z serii o dzielnym króliczku, którego przygody zaskakują i wciągają zarazem małych, jak i dużych czytelników.
Pewnego dnia Filip dowiaduje się, że nie może bawić się razem z Pusią, gdyż tą czekają obowiązki domowe, postanawia zatem samodzielnie się pobawić i wyrusza w poszukiwanie zabawy. Jego wędrówka doprowadza go na skraj Wysokiego Lasu, gdzie żyją inne zające…
Czy można uchronić dziecko przed całym złem świata? Otóż nie. Jednakże można pomóc dziecku przejść przez z życie wpajając mu pozytywne wartości, które pozwolą na pozytywne rozwiązywanie problemów.
I tak zaczyna się podróż Filipka w naukę dorosłości. Książka niesie w sobie wiele morałów, które uczą dziecko indywidualności, wpoją dobre przekonanie o samym sobie, pokażą jak ważne jest dostrzeganie własnych zalet, umiejętności, a także dostrzeganie własnych wad.
Przygody Filipka pokazują piękno przyjaźni i życzliwości do drugiego człowieka. Uczą asertywności, akceptacji własnych potrzeb, a także potrzeb drugiego człowieka. Dodatkowo poruszają bardzo ważną kwestię miłości do bliskiego, a także pokazują negatywną stronę poniżania i „bycia niemiłym” wobec drugiego człowieka.
Książka Elżbiety Zburzyckiej to nie tylko bajka dla dzieci, to także poradnik dla rodziców, jak wspierać rozwój dziecko i wkraczanie przez niego w dorosłość. Cała bajka jest przepleciona prostymi, lecz wspaniałymi obrazkami rysunkowi. Na końcu znajdujemy słowo do rodziców, wychowawców i nauczycieli, w którym znajdziemy wiele przydatnych informacji mówiących o tym jak wykorzystać bajkę do nauki. Miły dodatek stanowi również propozycja wykonania teatrzyku, który jeszcze bardziej pobudzi wyobraźnię dziecka.
Autor:
Data: 11.10.2018 12:33
Ocena: 5,0 OcenaOcenaOcenaOcenaOcena

Magiczna książka

Książeczka o zajączku Filipie urzekła moje dziecko. Byłam w szoku. W dobie wszechobecnej pstrokacizny i tandety "Filip, lis i magia słów" stanowi wspaniałą przeciwwagę. Moje dziecko od chwili, gdy zobaczyło okładkę książki, nie mogło oderwać od niej oczu. Pożyczyliśmy ją od sąsiadów, przeczytaliśmy w domu kilka razy a później i tak musiałam kupić nasz własny egzemplarz. Piękne, delikatne ilustracje to jedno, ale naprawdę wartościowy jest środek. Właśnie tak chcę mówić do mojego dziecka i tak je wychowywać. Dziękuję autorce za wspaniałe podejście do dzieci i czekamy na więcej!
Elżbieta Zubrzycka - pozostałe pozycje w naszej księgarni:
Pobierz naszą aplikację!
Aplikacja Bonito w Google Play Aplikacja Bonito w App Store Aplikacja Bonito w AppGallery
Jesteśmy tanią księgarnią internetową. Oferujemy tanie książki i komiksy, muzykę na płytach CD, filmy DVD i Blu-ray, zabawki dla dzieci, puzzle i gry planszowe. Koniecznie sprawdź nasze Bestsellery!