Bonito - Bo liczą się dobre chwile
Bonito - Bo liczą się dobre chwile
Google PlayHuawei AppGallery
Aplikację zainstalowało już 144 060 osób!
Pobierz aplikację Bonito!
Google PlayHuawei AppGallery
Aplikację zainstalowało już 144 060 osób!
Black Weekend + cyber week
Księgarnia » Książki » Pozostałe » Rejs na krzywy ryj czyli Jan Himilsbach i jego czasy
Facebook Twitter

Rejs na krzywy ryj czyli Jan Himilsbach i jego czasy

Miniaturka
Nasza cena:
10,50 zł (zawiera rabat 30 %)
Cena rynkowa: 15,00 zł (oszczędzasz 4,50 zł)
Autor: Anna Poppek
Wydawnictwo: A.Liber
Rok wydania:2013
Oprawa:twarda
Liczba stron:264
Format:14x21 cm
Numer ISBN:978-83-916554-4-3
Kod paskowy (EAN):9788391655443
Waga:358 g
Dostępność: nie (ostatnio dostępna: 11.12.2019 15:43)

Jeśli chcesz dostać powiadomienie, gdy pozycja będzie dostępna, podaj swój e-mail:

E-Mail:

Rejs na krzywy ryj czyli Jan Himilsbach i jego czasy – opis wydawcy

Anna Poppek podjęła się zadania niezwykłego, no bo jak napisać biografię Himilsbacha, który za każdym razem gdy rozmawiał z dziennikarzami podawał inną wersję swego życiorysu. I tych meandrujących życiorysów zrobiło się ponad 400. A wszystko niejasne i niepewne. Ot choćby: Kiedy urodził się Himilsbach? Nawet odpowiedź na to najprostsze przecież pytanie obarczona jest wariactwem. No bo Himilsbach urodził się 31 listopada, a przecież jak wiadomo listopad ma tylko 30 dni. A ten 31 jest nawet wpisany na jego świadectwie chrztu. No chyba wszyscy byli pijani, chyba łącznie z księdzem dobrodziejem.

Jan Himilsbach - postać kultowa, pisarz, poeta, aktor, a z zawodu kamieniarz. I to kamieniarz, który na pytanie egzaltowanej dziennikarki, który rodzaj swojej twórczości ceni najbardziej - odpowiedział:` Oczywiście, kamieniarską! - A z jakiego powodu - pyta dociekliwa dziennikarka `Bo moją twórczością kamieniarską nikt sobie przynajmniej dupy nie podetrze ` - odpowiada Jan.

Zagrał w kilkudziesięciu filmach, w tym tak istotne role jak ta w `Rejsie` Marka Piwowskiego, jak te w filmach `Jak to się robi` czy `Wniebowzięci`. Sam pisał scenariusze filmowe i teksty do radiowych słuchowisk. Już za życia był legendą. Legendą pozostał do dziś. Zagadki biografii tej legendy stara się - ze świetnym rezultatem - rozwiązać znakomita dziennikarka Anna Poppek.

Książkę uzupełnia niezwykły zbiór - 32 strony - zdjęć Jana Himilsbacha, zarówno z planów filmowych jak i zupełnie prywatnych. A dodatkowo jeszcze przedstawiamy także jak appendix kilka opowiadań Jana Himilsbacha.

Anna Poppek - pozostałe pozycje w naszej księgarni:
Pobierz naszą aplikację!
Aplikacja Bonito w Google Play Aplikacja Bonito w App Store Aplikacja Bonito w AppGallery
Jesteśmy tanią księgarnią internetową. Oferujemy tanie książki i komiksy, muzykę na płytach CD, filmy DVD i Blu-ray, zabawki dla dzieci, puzzle i gry planszowe. Koniecznie sprawdź nasze Bestsellery!