Bonito - Bo liczą się dobre chwile
Bonito - Bo liczą się dobre chwile
Google PlayHuawei AppGallery
Aplikację zainstalowało już 130 170 osób!
Pobierz aplikację Bonito!
Google PlayHuawei AppGallery
Aplikację zainstalowało już 130 170 osób!
Skorzystaj z 35% rabatu na całą ofertę wydawnictw Kobiece i Mova!
Księgarnia » Książki » Religie i religioznawstwo » Literatura religijna » Bonhoeffer. Prawy człowiek i chrześcijanin przeciwko trzeciej rzeszy
Facebook Twitter

Bonhoeffer. Prawy człowiek i chrześcijanin przeciwko trzeciej rzeszy

Miniaturka
Nasza cena:
38,50 zł (zawiera rabat 30 %)
Cena rynkowa: 55,00 zł (oszczędzasz 16,50 zł)
Autor: Eric Metaxas
Wydawnictwo: Salwator
Rok wydania:2012
Oprawa:twarda
Liczba stron:608
Format:15.5x22.5 cm
Numer ISBN:978-83-7580-300-6
Kod paskowy (EAN):9788375803006
Waga:861 g
Dostępność: nie (ostatnio dostępna: 29.10.2020 20:16)

Jeśli chcesz dostać powiadomienie, gdy pozycja będzie dostępna, podaj swój e-mail:

E-Mail:

Bonhoeffer. Prawy człowiek i chrześcijanin przeciwko trzeciej rzeszy – opis wydawcy

Eric Metaxas, amerykański autor i publicysta, ukazuje historię życia i osobowość Dietricha Bonhoeffera (1906-1945), protestanckiego teologa i pastora, który podczas drugiej wojny światowej zaangażował się w działalność opozycyjną wobec reżimu Hitlera, a następnie został aresztowany i stracony w ostatnich tygodniach wojny. Dla polskiego czytelnika książka Metaxasa będzie ciekawą przygodą intelektualną, biografia Bonhoeffera jest w niej bowiem wpisana w historię Niemiec dwudziestego wieku, prezentowaną od rzadko podejmowanej strony, z uwzględnieniem punktu widzenia Niemców, i ukazującą społeczne i kulturowe tło, na którym doszło w tym kraju do narodzenia się nazizmu. Postać Dietricha Bonhoeffera, która wyłania się z tych tekstów, to przede wszystkim postać człowieka autentycznego, który nie ukrywa, że lubi swoje życie i że jest mu ono drogie, człowieka, który jest zarazem nieśmiały i pewny siebie, poważny i emanujący poczuciem humoru, który uwielbia hymny protestanckie, ale fascynują go Negro spirituals, który pragnie żyć, lecz nie za cenę przyjęcia "łaski taniej". Takiego Dietricha Bonhoeffera warto jest poznać. Warto też jego postać ukazywać - przede wszystkim młodzieży - jako przykład człowieka prawego, który lubił komfort swojego życia, ale nie zawahał się go odrzucić w imię głosu sumienia.

Pobierz naszą aplikację!
Aplikacja Bonito w Google Play Aplikacja Bonito w App Store Aplikacja Bonito w AppGallery
Jesteśmy tanią księgarnią internetową. Oferujemy tanie książki i komiksy, muzykę na płytach CD, filmy DVD i Blu-ray, zabawki dla dzieci, puzzle i gry planszowe. Koniecznie sprawdź nasze Bestsellery!