Księgarnia internetowa Bonito.pl - Radość z czytania
Mamy dla Ciebie apkę! Pobierz z:
Książka W odbiciu
Jakub Małecki
Skorzystaj z 35% rabatu na całą ofertę wydawnictwa Marginesy!

W odbiciu

Nasza cena:
26,86 zł (zawiera rabat 21 %) (pozycja niedostępna)
Cena rynkowa: 34,00 zł (oszczędzasz 7,14 zł)
Autor: 

Jakub Małecki

Wydawnictwo: Powergraph
Rok wydania:2011
Oprawa:twarda
Liczba stron:300
Format:14.0x21.0 cm
Numer ISBN:978-83-61187-17-2
Kod paskowy (EAN):9788361187172
Waga:495 g
Dostępność: pozycja niedostępna (ostatnio dostępna: 06.04.2020 15:40)
Jeśli chcesz dostać powiadomienie, gdy pozycja będzie dostępna, podaj swój e-mail:
E-Mail:

W odbiciu – opis wydawcy

Jakub Małecki, jeden z najzdolniejszych młodych pisarzy, mistrzowsko łączy gatunki literackie, oferując brawurową mieszankę powieści obyczajowej, groteski i magicznego realizmu. Młode małżeństwo przeżywające kryzys, kobieta pogodzona ze śmiercią i pijak topiący w butelce swoją straszną przeszłość - niespodziewanie tracą życia, które znali. Na tle ludzkich losów czają się potwory: my sami, w odbiciu, widziani oczyma innych.

Jakub Małecki (ur. 1982). Debiutował w 2007 roku, jest autorem kilkunastu opowiadań drukowanych w prasie i antologiach. Opublikował cztery książki: Błędy (2008), Przemytnik cudu (2008), Zaksięgowani (2009) i Dżozef (2011). Był nominowany do Nagrody im. Janusza A. Zajdla za rok 2009.

FacebookTwitter
W odbiciu - Dodaj do schowka
Dodawanie do schowka jest możliwe tylko po zalogowaniu na swoje konto.
Data ukazania się w księgarni: 2011.10.17
Recenzja
Opinie czytelników o „W odbiciu”
Średnia ocena: 5,0 na bazie 3 ocen z 3 opiniiOcenaOcenaOcenaOcenaOcena
Autor: , data: 03.03.2017 22:42, ocena: 5,0  OcenaOcenaOcenaOcenaOcena

W odbiciu

Natalia i Karol Brylowie, młode małżeństwo przeżywające kryzys. On bezrobotny budowlaniec, który chodzi na kolejne rozmowy w sprawie pracy, zajmuje się domem, łapie dorywcze prace związane z malowaniem mieszkań, jeździ na ulubionym motorze i spotyka się z przyjaciółmi na piwie. Ona pracuje w biurze podróży, dba o kochającego męża, ale w pracy podrywa ją ciągle Jacek-singiel, egoista, cynik gardzący związkami dłuższymi niż dwa tygodnie. Nie przeszkadza mu obrączka na palcu Natalii.
Pani Gienia dowiaduje się, że ma nieoperacyjnego guza mózgu, ale pomimo dramatu jaki przeżywa stara się być pogodna i godzi się na to co nieuchronne. Bardziej martwi się o męża Romka, gdyż po jej śmierci może już nie znaleźć sobie sposobu na życie i też umrzeć ze zgryzoty. A jak powiedzieć dzieciom o śmiertelnej chorobie?
Mariusz-Pielgrzym alkoholik, który przez nałóg stracił żonę i córkę snuje się po ulicach z pijaczką Gurlagą. Siedzą w piwnicach i zastanawiają się skąd wziąć pieniądze na wódkę. Męczy ich ciągłe kombinowanie i zamierzają zdobyć większą sumę pieniędzy, by im na dłużej starczyło na flaszkę. Gurlaga zna samotnego dziadka, kompozytora, który może mieć trochę pieniędzy. Idą do starej kamienicy...

Drogi bohaterów krzyżują się ze sobą, a ich losy i dokonywane wybory oddziałują na siebie wzajemnie. Wspólnym momentem w ich życiu jest nagły przełom, który niszczy wszystko i zmienia dotychczasowe, znane życie. Każdy z bohaterów reaguje na kłopoty inaczej. Koszmary senne i wewnętrzny strach prowadzą do bezsenności. ,,Dopóki się tego nie doświadczy, trudno wyobrazić sobie, jakie myśli przychodzą człowiekowi do głowy nocą, kiedy sen złośliwie go omija, a pościel zmienia się w drut kolczasty." Jak w krzywym zwierciadle odbijają się wydarzenia z przeszłości, które dręczą duszę i każą analizować, planować i zastanawiać się nad przyszłością.

Autor zaprezentował trzy rodziny, których losy potoczyły się zupełnie odmiennie. Młode małżeństwo Natalii i Karola niepotrafiące się porozumieć. Małżeństwo Mariusza i Kasi, które w wyniku alkoholizmu rozpadło się oraz wieloletnie małżeństwo Gieni i Romka, które musi zmierzyć się z chorobą. Natalia zwróciła uwagę na Karola dlatego, że pośród innych chłopaków, jakich widywała, wydawał się prawdziwy. Karol był mężczyzną zmiennym, humorzastym, porywczym, miał wiele wad, ale jednocześnie potrafił być opiekuńczy, kochający i szanował uczucia innych. Był przeciwieństwem Jacka, który wykorzystywał każdy moment, by ,,tylko zaliczyć" dziewczynę. Jeden nierozważny krok, nieporozumienie i Natalia straciła kontrolę. Mariusz nie stoczył się od razu. Pracował, utrzymywał żonę i córkę, które bardzo kochał. Jedno piwo przed telewizorem pomagało mu się odprężyć po całym dniu pracy. Po kilku latach tych piw było coraz więcej i nie był w stanie dotrzeć na czas do pracy. Kasia dawała mu wiele szans, ale w końcu nie wytrzymała i odeszła. Gienia dla Romka była całym światem i codziennością. Wspólnie wychowali dzieci, które już dorosły, przeszli na emeryturę i mieli czas tylko dla siebie. Mieli dobre życie, ale ciepła i opiekuńcza Gienia martwi się, czy mąż poradzi sobie bez niej, nigdy się przecież nie rozstawali.

,,W odbiciu" autor umiejętnie łączy powieść obyczajową, groteskę i realizm magiczny. Wielowarstwowa powieść zmusza do przemyśleń nad życiem i dokonywanymi wyborami. To co widzimy na zewnątrz to tylko odbicie, bo w każdym człowieku mieszkają demony dochodzące do głosu tylko nocą. Jakub Małecki swoimi spostrzeżeniami celnie charakteryzuje stosunki ludzi we współczesnym świecie, a poprzez balansowanie na granicy jawy i snu prowadzi czytelnika na drugą stronę lustra. Czy sięgnę po kolejne książki autora? Oczywiście:)
http://magiawkazdymdniu.blogspot.com/
Autor: , data: 25.10.2016 11:47, ocena: 5,0  OcenaOcenaOcenaOcenaOcena

Opinia o "W odbiciu"

Ostatnimi czasy w moją czytelnicza rutynę wkradł się niejako maraton.Od jakiegoś czasu czytam powieści, zbiory opowiadań Jakuba Małeckiego.Od "Ślady" po "Zaksięgowani".Żadna nie pozostawiła mnie obojętnym.Tym chętniej sięgnąłem po kolejny tytuł w jego dorobku.Tym razem, jest to"W odbiciu".

Losy kilkorga ludzi, których życie, poczynania, mają bezpośredni wpływ na kolejne osoby.Każda z tych postaci, zmaga się z własnymi demonami, które są niejako odbiciem czynów innych osób.Kilkoro przyjaciół, wśród których niektórzy zbłądzili tak bardzo, że nie istnieje cień szansy, na to aby się odnaleźli.Oraz tacy którzy swoim życiem, uczynkami potrafią skłonić inną osobę do całkowitej zmiany postępowania.

Tajemnicze morderstwa, dziwne zachowania zwierząt i pewno mieszkanie, które być może ma wpływ na takie, a nie inne wypadki.Ale czy to aby na pewno realne zdarzenia?Być może to tylko majaki, jednej, bądź więcej osób.Nic tu nie jest pewne, a atmosfera zagrożenia, niepewności gęstnieje z kartki na kartkę...

No i co ja mam napisać "mądrego" o tej publikacji, aby było z sensem, a w dodatku odpowiadało prawdzie?Niesamowicie smutna i przygnębiająca lektura, to na pewno.Przynajmniej ja ją tak odebrałem.Pozornie oderwane od siebie wydarzenia, splatają się w całość.Poznajemy sytuacje, z perspektywy kilku osób, a to zawsze wygląda ciekawie.Jak różne osoby widzą, praktycznie to samo, w zupełnie odmienny sposób.W odbiciu wszystko wydaje się odmienne, ale co jest prawdą?
Autor: , data: 23.06.2016 12:55, ocena: 5,0  OcenaOcenaOcenaOcenaOcena

W odbiciu

W odbiciu to opowieść o zwyczajnych z pozoru ludziach – jest tu młode małżeństwo, kobieta chora na guza mózgu, osiedlowy alkoholik zmagający się ze swoją przeszłością, grupa przyjaciół i niewyjaśniona, wstrząsająca zbrodnia w tle… Ich życie toczy się na jednym z polskich osiedli, ale czy na pewno jest tak zwyczajnie i szaro?

.....

Jakub Małecki tym razem łączy problemy dnia codziennego, takie jak chociażby alkoholizm, kryzysy małżeńskie czy ciężkie choroby, z motywami paranormalnymi i groteską. Miejscami można też odczuć odrobinę dreszczyku, charakterystycznego dla bardziej mrocznych gatunków literackich. Autor stosuje także zamienną narrację, co pozwala lepiej poznać stanowisko i myśli poszczególnych bohaterów. Takie łączenie gatunków i zabawa konwencją są charakterystyczne dla całej serii „Kontrapunkty”. Pisałam o tym w szczególności przy recenzji Czarnego Anny Kańtoch.


http://www.czytajac.pl/2016/06/odbiciu-jakub-malecki/
Klienci, którzy kupili W odbiciu, wybrali również:
Zaksięgowani Jakub Małecki
Zaksięgowani
Jakub Małecki, 22,91
Horyzont Jakub Małecki
Horyzont
Jakub Małecki, 31,99
Nikt nie idzie Jakub Małecki
Nikt nie idzie
Jakub Małecki, 29,59
Ślady Jakub Małecki
Ślady
Jakub Małecki, 29,52
Dżozef Jakub Małecki
Dżozef
Jakub Małecki, 29,52
Wyrok Remigiusz Mróz
Wyrok
Remigiusz Mróz, 27,93
Prawiek i inne czasy, dodruk Olga Tokarczuk
Prawiek i inne czasy, dodruk
Olga Tokarczuk, 27,36
Horyzont. Z autografem Jakub Małecki
Horyzont. Z autografem
Jakub Małecki, 31,99
Grzechy młodości. Tom 1. Rzeka kłamstw Edyta Świętek
Grzechy młodości. Tom 1. Rzeka kłamstw
Edyta Świętek, 25,83
Dygot Jakub Małecki
Dygot
Jakub Małecki, 29,52
Tak smakuje miłość Agata Przybyłek
Tak smakuje miłość
Agata Przybyłek, 27,93
Kobiety z ulicy Grodzkiej. Aleksandra Lucyna Olejniczak
Kobiety z ulicy Grodzkiej. Aleksandra
Lucyna Olejniczak, 26,60
Jagodowa miłość. Tom 3. Zacznijmy jeszcze raz Natalia Sońska
Jagodowa miłość. Tom 3. Zacznijmy jeszcze raz
Natalia Sońska, 25,83
Rdza Jakub Małecki
Rdza
Jakub Małecki, 29,52
Spełniony sen Izabella Frączyk
Spełniony sen
Izabella Frączyk, 26,60
Dziewczyny sprawiedliwe. Polki, które ratowały Żydów. Historie prawdziwe Anna Herbich
Dziewczyny sprawiedliwe. Polki, które ratowały Żydów. Historie prawdzi...
Anna Herbich, 36,11
Wyszukiwarka
Wpisz tytuł, autora lub wydawcę
tylko w dostępnych
tylko z wyprzedaży
Rozbudź wyobraźnię z LEGO!
Ostatnio oglądane
KW odbiciu
KCzuła przewodniczka. Kobieca...
KPush Bubble Pop - zabawka se...
KRydzyk i przyjaciele. Kręte ...
KAfekt
KDziennik cwaniaczka. Tom 15....
KRowerem przez II RP. Niezwyk...
Pokaż ofertę tytułów z wyprzedaży
Pokaż ofertę tytułów z wyprzedaży
Gry - 52
© 2006-2021 Bonito.pl – Radość z czytania Polityka prywatności i plików cookies Obowiązek informacyjny o przetwarzaniu danych osobowych
Jesteśmy tanią księgarnią internetową. Oferujemy tanie książki i komiksy, muzykę na płytach CD, filmy DVD i Blu-ray, zabawki dla dzieci, puzzle i gry planszowe. Koniecznie sprawdź nasze Bestsellery!