Księgarnia internetowa Bonito.pl - Radość z czytania
Książka Język polski. Myśli i słowa. Podręcznik dla klasy 7 szkoły po...
Ewa Nowak, Joanna Gaweł
Zapoznaj się z nowymi tytułami wydawnictwa Czarne!
Księgarnia » Podręczniki » Szkoła podstawowa » Klasa 7 » Język polski. Myśli i słowa. Podręcznik dla klasy 7 szkoły podstawowej

Język polski. Myśli i słowa. Podręcznik dla klasy 7 szkoły podstawowej

Nasza cena:
28,30 zł (zawiera rabat 17 %) (pozycja niedostępna)
Cena rynkowa: 34,10 zł (oszczędzasz 5,80 zł)
Autor: 

Ewa Nowak, Joanna Gaweł

Wydawnictwo: WSiP
Rok wydania:2019
Oprawa:miękka
Liczba stron:364
Format:20.5 x 26.0 cm
Numer ISBN:978-83-0216-691-4
Kod paskowy (EAN):978830216691451
Waga:796 g
Dostępność: pozycja niedostępna (ostatnio dostępna: 22.08.2019 12:41)
Jeśli chcesz dostać powiadomienie, gdy pozycja będzie dostępna, podaj swój e-mail:
E-Mail:

Język polski. Myśli i słowa. Podręcznik dla klasy 7 szkoły podstawowej – opis wydawcy

Publikacja łączy kształcenie literacko-kulturowe z językowym. Układ treści literacko-kulturowych jest inspirowany zasadą chronologii – zachowane zostało następstwo czasowe tekstów z kanonu literackiego, co pozwala uzmysłowić uczniom istnienie ciągłości kulturowej i wpływu dzieł wcześniejszych na późniejsze.

Lekturom z kanonu – traktowanym jako głos klasyka (m.in. poezja Jana Kochanowskiego i Adama Mickiewicza czy utwory Henryka Sienkiewicza) – towarzyszą współczesne konteksty literackie (atrakcyjna literatura młodzieżowa, literatura popularna, np. „Zła dziewczyna” Beaty Ostrowickiej czy „Pan Lodowego Ogrodu” Jarosława Grzędowicza, a także współczesne utwory z kultury wysokiej, np. wiersze Jana Twardowskiego) oraz konteksty kulturowe (m.in. dzieła malarskie, muzyczne, filmowe, komiks, plakat, np. rysunki satyryczne Andrzeja Mleczki, „Katedra” Tomasza Bagińskiego, komiks „Pan Blaki” Karola Konwerskiego i Mateusza Skutnika, spektakl „Dziady” w inscenizacji Konrada Swinarskiego czy street art).

Dzięki temu można pokazać, że problemy, o których mówili klasycy, są wciąż ważne i dotyczą także współczesnej młodzieży. Ten trójkowy układ zamykają „Wirtualne spacery”, przygotowujące uczniów do rozsądnego i odpowiedzialnego poruszania się w świecie nowych technologii, a tym samym do funkcjonowania w dzisiejszej społeczności.

Oddzielną część podręcznika stanowi gramatyka. Uczniowie otrzymują pigułkę wiedzy („Poznajemy język”), potem uczą się, jak tę wiedzę zastosować w praktyce („Trening czyni mistrza”), a następnie wykorzystują wiedzę i umiejętności w porozumiewaniu się z ludźmi („Komunikujemy się”).

Materiał kształcenia językowego w klasie 7 zawiera zagadnienia z zakresu fleksji (np. imiesłowy przymiotnikowe i przysłówkowe), składni zdania złożonego (np. imiesłowowy równoważnik zdania czy zdania wielokrotnie złożone), słowotwórstwa (np. wyraz podstawowy i pochodny) oraz komunikacji (np. elementy komunikacji językowej czy intencja i cel wypowiedzi).

Podręcznik jest zgodny z podstawą programową, która obowiazuje od września 2017 r. Zgodnie z nową podstawą programową podręcznik do klasy 7 przeznaczony jest na 4 godziny lekcyjne w tygodniu.

Nr aprobaty: 895/1/2017

FacebookTwitter
Język polski. Myśli i słowa. Podręcznik dla klasy 7 szkoły podstawowej - Dodaj do schowka
Dodawanie do schowka jest możliwe tylko po zalogowaniu na swoje konto.
Data ukazania się w księgarni: 2019.08.02
Recenzja
Wyszukiwarka
Wpisz tytuł, autora lub wydawcę
tylko w dostępnych
tylko z wyprzedaży
Skorzystaj z 40% rabatu na cała ofertę M Wydawnictwa!
Ostatnio oglądane
KJęzyk polski. Myśli i słowa....
KPowrót z Bambuko
KKicia Kocia u dentysty
KProsta sprawa
KBaśń o wężowym sercu, albo w...
KZdarzyło się w Watykanie. Ni...
KDziki łubin
Pokaż ofertę tytułów z wyprzedaży
Pokaż ofertę tytułów z wyprzedaży
Gry - 70
© 2006-2020 Bonito.pl – Radość z czytania Polityka prywatności i plików cookies Obowiązek informacyjny o przetwarzaniu danych osobowych
Jesteśmy tanią księgarnią internetową. Oferujemy tanie książki i komiksy, muzykę na płytach CD, filmy DVD i Blu-ray, zabawki dla dzieci, puzzle i gry planszowe. Koniecznie sprawdź nasze Bestsellery!