Bonito - Bo liczą się dobre chwile
Bonito - Bo liczą się dobre chwile
Google PlayHuawei AppGallery
Aplikację zainstalowało już 144 319 osób!
Pobierz aplikację Bonito!
Google PlayHuawei AppGallery
Aplikację zainstalowało już 144 319 osób!
Black Weekend + cyber week
Księgarnia » Książki » Języki obce » Język angielski » Pathways to Literature SB + CD + DVD
Facebook Twitter

Pathways to Literature SB + CD + DVD

Miniaturka
Nasza cena:
77,40 zł (zawiera rabat 14 %)
Cena rynkowa: 90,00 zł (oszczędzasz 12,60 zł)
Autor: Virginia Evans, Jenny Dooley
Wydawnictwo: Express Publishing
Rok wydania:2021
Format:294 x 210 x 11 mm
Kod paskowy (EAN):9781471535147
Dostępność: nie (ostatnio dostępna: 30.11.2021 12:17)

Jeśli chcesz dostać powiadomienie, gdy pozycja będzie dostępna, podaj swój e-mail:

E-Mail:

Pathways to Literature SB + CD + DVD – opis wydawcy

Pathways to Literature to nowy, innowacyjny tytuł, który daje możliwość jednoczesnego poznawania literatury anglojęzycznej i doskonalenia znajomość języka. Publikacja jest przeznaczona dla osób uczących się na poziomie B2 lub wyższym

Kurs przywołuje wybitne dzieła poetyckie, prozatorskie i dramatyczne powstałe w okresie od XVI do XX wieku i uczy sztuki analizy oraz interpretacji tekstu. Wśród omawianych dzieł znajdują się m.in.: Sonet 18 Szekspira, Wichrowe Wzgórza, Portret Doriana Greya, Hamlet i Jak wam się podoba.

 

Nauka odbywa się głównie poprzez ćwiczenia rozwijające umiejętność krytycznej analizy utworu i pomagające zrozumieć kontekst historyczno-literacki. Wszystkie ćwiczenia służą jednocześnie rozwijaniu ogólnych umiejętności językowych: mówienia (dyskusja w parach lub grupach), pisania (esej), rozumienia ze słuchu (na dołączonych do książki płytach zamieszczono ścieżki dźwiękowe oraz filmy dokumentalne) i czytania (zadania rozwijające znajomość struktur leksykalnych).

Podręcznik otwiera obszerny wstęp, w którym znalazło się omówienie rodzajów literackich i środków stylistycznych oraz zestaw ćwiczeń. W głównej części podręcznika zamieszczono 19 rozdziałów poświęconych utworom literackim oraz ich twórcom. Każdy rozdział zawiera:

  • informacje o autorze
  • kulisy powstania utworu
  • fragment omawianego tekstu
  • ćwiczenia pomagające lepiej zrozumieć kontekst historyczno-literacki
  • ćwiczenia rozwijające umiejętność analizy oraz interpretacji tekstu
  • ćwiczenia z zakresu poetyki (dotyczące rozpoznawania i określania funkcji zastosowanych środków literackich).   

Na końcu podręcznika znajduje się dział z ćwiczeniami do filmów zamieszczonych na płytach DVD oraz tematami wypracowań (Video Activities & Essay Writing) a także angielsko-angielski słowniczek (Glossary). 

Publikację polecamy uczniom szkół średnich zainteresowanym literaturą anglojęzyczną - szczególnie osobom przygotowującym się do olimpiady z języka angielskiego - oraz studentom anglistyki i innych kierunków humanistycznych.

Komponenty kursu:

  • Podręcznik (Student's Book) + 3 płyty audio CD (Class Audio CDs) + 2 płyty DVD (Videos). Na płytach CD zamieszczono nagrania do zamieszczonych w podręczniku fragmentów tekstów literackich oraz miniwykłady na temat danego tekstu, a na płytach DVD - filmy dokumentalne.
  • Książka nauczyciela (Teacher's Book). W książce nauczyciela znajdują się odpowiedzi do zadań zamkniętych, sugerowane odpowiedzi do zadań otwartych, czyli przykładowe wypowiedzi ustne i pisemne, oraz zapis nagrań.

Virginia Evans, Jenny Dooley - pozostałe pozycje w naszej księgarni:
Pobierz naszą aplikację!
Aplikacja Bonito w Google Play Aplikacja Bonito w App Store Aplikacja Bonito w AppGallery
Jesteśmy tanią księgarnią internetową. Oferujemy tanie książki i komiksy, muzykę na płytach CD, filmy DVD i Blu-ray, zabawki dla dzieci, puzzle i gry planszowe. Koniecznie sprawdź nasze Bestsellery!