Bonito - Bo liczą się dobre chwile
Bonito - Bo liczą się dobre chwile
Google PlayHuawei AppGallery
Aplikację zainstalowało już 169 880 osób!
Pobierz aplikację Bonito!
Google PlayHuawei AppGallery
Aplikację zainstalowało już 169 880 osób!
Bestsellery w najlepszych cenach!
Księgarnia » Książki » Literatura piękna » Biografie » Masa o porachunkach polskiej mafii
Facebook Twitter

Masa o porachunkach polskiej mafii

Miniaturka
Nasza cena:
25,20 zł (zawiera rabat 28 %)
Cena rynkowa: 35,00 zł (oszczędzasz 9,80 zł)
Autor: Jarosław Sokołowski
Wydawnictwo: Prószyński
Rok wydania:2015
Oprawa:Miękka
Liczba stron:256
Format:20.5 x 14.5 cm
Numer ISBN:978-83-7961-214-7
Kod paskowy (EAN):9788379612147
Waga:296 g
Dostępność: nie (ostatnio dostępna: 23.04.2021 13:17)

Jeśli chcesz dostać powiadomienie, gdy pozycja będzie dostępna, podaj swój e-mail:

E-Mail:

Masa o porachunkach polskiej mafii – opis wydawcy

Masa o porachunkach polskiej mafii

Szokująca opowieść o porachunkach mafijnych, egzekucjach i uprowadzeniach. Jak wyglądała brutalna machina gangsterskiej sprawiedliwości?

Prawdziwe oblicze wojny pruszkowsko-wołomińskiej. Strzelanina w Alejach Jerozolimskich w 1996 roku, w najgorętszym okresie walki "pruszkowskich" z Wariatem. Porachunki z Cebrem, którego ładunek wybuchowy rozerwał na strzępy. Zagadkowa egzekucja Nikosia, po dziś dzień owiana tajemnicą. Historia wojny, której lista ofiar jest o wiele dłuższa. Imiona zostały zapomniane, ciał nie odnaleziono nigdy.

Czy istniała granica okrucieństwa szefów grupy? Jak pracowali płatni zabójcy? I czy gangsterski kodeks przewidywał wybaczenie?

Artur Górski - dziennikarz, pisarz, autor bestsellerowej rozmowy z Jarosławem Sokołowskim "Masa o kobietach polskiej mafii", nagrodzonej "Bestsellerem Empiku 2014" w kategorii literatura faktu, oraz książki "Masa o pieniądzach polskiej mafii". Poza nimi napisał wiele powieści sensacyjnych, m.in. "Gucci Boys", "Al Capone w Warszawie", "Zdrada Kopernika", oraz pozycji z gatunku non-fiction: "Świat tajnych służb" i "Gang". Specjalizuje się w problematyce międzynarodowej przestępczości zorganizowanej. Do niedawna redaktor naczelny "Focusa Śledczego", obecnie redaktor "Focusa Historia".

Jarosław Sokołowski - pseudonim Masa, były przestępca, jeden z najbardziej wpływowych gangsterów tzw. grupy pruszkowskiej, od 2000 r. świadek koronny. W latach 90. blisko związany z jednym z pruszkowskich bossów -Andrzejem K., Pershingiem. Skłócony z większością szefów mafii. Dzięki jego zeznaniom udało się pogrążyć "Pruszków". Do niedawna felietonista "Focusa Śledczego". Bohater bestsellerów: "Masa o kobietach polskiej mafii" oraz "Masa o pieniądzach polskiej mafii".

Opinie czytelników o „Masa o porachunkach polskiej mafii”
Średnia ocena: 4,0 na bazie 1 ocen z 1 opiniiOcenaOcenaOcenaOcenaOcena
Autor:
Data: 14.08.2016 14:07
Ocena: 4,0 OcenaOcenaOcenaOcenaOcena

"MASA O PORACHUNKACH POLSKIEJ MAFII" ARTUR GÓRSKI

Na wstępie autorzy przybliżyli przykłady dwóch historii mafijnej zemsty za zdradę swoich kolegów oraz przywłaszczenie pieniędzy. Te dwie historie budują niesamowite napięcie, które potem jest potęgowane dalszymi opowieściami. Książka składa się z 23 rozdziałów, w których autorzy wprowadzają czytelnika do przestępczego półświatka. Opowiadania Masy ujawniają świat, o którym przeciętny człowiek nie ma pojęcia. Jest to świat mafiosów, wielkich pieniędzy, band "koksów" gotowych na wszystko. Często, aby kogoś poturbować lub nawet zabić nie trzeba było mieć specjalnego motywu.

W opowieściach Masy spotkamy sceny rozgrywające się na dyskotekach czy parkingach supermarketów. Ze spokojem opowiada o zabawach pełnych alkoholu, seksu i bijatyk. Obraz jaki wyłania się z tych opowieści to Polska pełna bezprawia, skorumpowanej policji. Walki między bandami walczącymi o wpływy były na porządku dziennym, strach było wyjść na ulicę w biały dzień. To czas, gdzie ludzie giną w tajemniczych okolicznościach lub trafiają do szpitala z poważnymi obrażeniami ciała.

Książka "Masa o porachunkach polskiej mafii" pokazuje od kulis funkcjonowanie najsłynniejszych grup przestępczych. Obnaża zasady, którymi się kierowały oraz po co zostały w ogóle powołane do życia. Głównym narratorem tej książki jest Jarosław Sokołowski "Masa", który prowadzi także rozmowy ze swoimi dawnymi kompanami.

W niektóre informacje naprawdę ciężko uwierzyć ze względu na brutalność i bezczelność niektórych zachowań. Ciężko jest także uwierzyć w nawrócenie jednego z czołowych gangsterów, a teraz najsłynniejszego świadka koronnego w Polsce. Książka ta przedstawia chyba najbrutalniejsze historie mafii pruszkowskiej, których nie powinno się czytać przed snem. Ukazuje ona bowiem mechanizm napędzany przemocą, w którym nie raz trzeba zabić, aby samemu nie zostać zabitym.
Jarosław Sokołowski - pozostałe pozycje w naszej księgarni:
Pobierz naszą aplikację!
Aplikacja Bonito w Google Play Aplikacja Bonito w App Store Aplikacja Bonito w AppGallery
Jesteśmy tanią księgarnią internetową. Oferujemy tanie książki i komiksy, muzykę na płytach CD, filmy DVD i Blu-ray, zabawki dla dzieci, puzzle i gry planszowe. Koniecznie sprawdź nasze Bestsellery!