Księgarnia internetowa Bonito.pl - Radość z czytania
Książka Dogoterapia w pigułce
Marta Paszkiewicz
Skorzystaj z 35% rabatu na całą ofertę Wydawnictwa Wilga!
Księgarnia » Poradniki » Pozostałe » Dogoterapia w pigułce

Dogoterapia w pigułce

Nasza cena:
16,03 zł (zawiera rabat 30 %) (pozycja niedostępna)
Cena rynkowa: 22,90 zł (oszczędzasz 6,87 zł)
Autor: 

Marta Paszkiewicz

Wydawnictwo: Psychoskok
Rok wydania:2017
Oprawa:miękka
Liczba stron:80
Format:15.0x21.0 cm
Numer ISBN:978-83-7900-792-9
Kod paskowy (EAN):9788379007929
Dostępność: pozycja niedostępna (ostatnio dostępna: 31.01.2020 15:21)
Jeśli chcesz dostać powiadomienie, gdy pozycja będzie dostępna, podaj swój e-mail:
E-Mail:

Dogoterapia w pigułce – opis wydawcy

Doskonała podstawa merytoryczna dla każdego początkującego dogoterapeuty lub osoby chcącej zaznajomić się z omawianym tematem. W przystępny i jasny sposób przybliża tematykę, jaką jest animaloterapia, czyli terapia z udziałem zwierząt.

Mówi się, że pies to najlepszy przyjaciel człowieka. Zawsze można liczyć na jego obecność, przytulić, pobawić się z nim. A gdyby tak jeszcze leczył? Autorka przybliża i czytelnie opisuje kynoterapię, pokazując jej zalety oraz docelowe grupy chorych i niepełnosprawnych. W przystępnej formie przedstawia dobroczynny wpływ psich terapeutów na dzieci z zespołem Downa, porażeniem mózgowym, nadpobudliwością, czy autyzmem. Dogoterapia może również służyć pokonywaniu kynofobii, czyli lęku przed psami. Może również pomagać osobom dotkniętym chorobami nowotworowymi, ponieważ nawiązywanie więzi z psem daje motywację do walki i niweluje poczucie osamotnienia.

Dzięki temu poradnikowi metoda wspomagająca leczenie i rehabilitację z udziałem zwierząt ma szansę dotrzeć do większej liczby osób, dla których może stać się ona bezcenna.

FacebookTwitter
Dogoterapia w pigułce - Dodaj do schowka
Dodawanie do schowka jest możliwe tylko po zalogowaniu na swoje konto.
Data ukazania się w księgarni: 2017.09.25
Recenzja
Opinie czytelników o „Dogoterapia w pigułce”
Średnia ocena: 3,5 na bazie 4 ocen z 4 opiniiOcenaOcenaOcenaOcenaOcena
Autor: Zakładka do książek, data: 16.02.2018 08:59, ocena: 5,0  OcenaOcenaOcenaOcenaOcena

Świetnie skonstruowany poradnik

Jako psycholog i przyszły logopeda z zaciekawieniem śledzę nowe formy terapii. Miałam okazję zapoznać się z książką Marty Paszkiewicz, która stanowi świetne wprowadzenie do tematyki dogoterapii. Autorka od 12 lat naucza języków obcych, pracując z uczniami szkół podstawowych i gimnazjów. W swojej praktyce zawodowej z powodzeniem wykorzystuje elementy kynoterapii.

Zaletą książki jest jej przejrzystość. Autorka zadbała odpowiednie rozplanowanie prezentowanej treści, po kolei wprowadzając nowe zagadnienia. Marta Paszkiewicz w swojej książce posługuje się prostym językiem, co jest niekwestionowanym atutem tej pozycji. Już na wstępie mogłam dowiedzieć się czym dokładnie dogoterapia jest, poznać jej historię oraz współczesne zastosowanie.W dalszej części książki autorka pokrótce scharakteryzowała grupę docelowych odbiorców tej metody.

“Najważniejsze, aby pamiętać, że pies nie ocenia, nie wymaga, nie krytykuje. Pragnie on jedynie uczestniczyć w życiu człowieka i być obdarzany miłością oraz szacunkiem. (…)”

Nie zdawałam sobie sprawy w ilu sytuacjach korzystne jest wykorzystanie psa jako terapeuty. W trakcie lektury mogłam poznać dokładny cel dogoterapii i korzyści, jakie płyną z jej zastosowania. Marta Paszkiewicz zwięźle przedstawiła wskazania oraz przeciwwskazania do zastosowania kynoterapii. W książce autorka opisała ścieżkę kariery kynoterapeuty. Mnie osobiście najbardziej zainteresował podrozdział dotyczący wykorzystania dogoterapii w praktyce logopedycznej.

W mojej ocenie autorka wykonała kawał dobrej roboty oddając w ręce czytelnika świetnie skonstruowaną książkę. Wyszczególnione pozytywne rezultaty zastosowania metody kynoterapii były dla mnie nad wyraz zaskakujące. Dogoterapia w pigułce to cenne źródło wiedzy przydatnej dla pedagogów, terapeutów oraz osób zainteresowanych zagadnieniem rehabilitacji z wykorzystaniem psa. Polecam!
Autor: BOOKPARADISE, data: 11.12.2017 09:36, ocena: 5,0  OcenaOcenaOcenaOcenaOcena

Polecam gorąco!

Przyznaję się bez bicia – obok tego, że jestem kompletnie sfiksowana na punkcie książek, że mogłabym je dniami i nocami wiecznie wąchać, miziać, macać, no i oczywiście, że czytać, mogę bez cienia wątpliwości postawić swoją miłość do zwierząt, a w szczególności do psów. Jeżeli kiedyś na ulicy byliście świadkami takiej oto sytuacji: że idzie niziutka blondyneczka i na widok słodkiego psiaka (a dla niej każdy psiak jest słodki) dostaje kompletnego szału i ogromnej radości, to z pewnością tą osóbką byłam ja. Tak, nie potrafię przejść obojętnie obok żadnego zwierzaka, zwłaszcza, kiedy ten biegnie w moją stronę i łasi się do moich nóg. Wtedy 30 minut wyjęte z życia właściciela! Nie dziwi więc chyba fakt, iż kiedy mam tylko okazję lubię zgłębiać tematy związane właśnie z psami i równie mocno miłuję się w czytaniu o nich. Między innymi dlatego sięgnęłam po Dogoterapię w pigułce. Nie od dziś raczej wiadomo, że psy mogą pomóc człowiekowi na wiele sposobów. Nie mam tu tylko na myśli tych, które pracują w służbach porządkowych, czyli odnajdują ludzi w gruzach, czy pod śniegiem, pracują w policji, odnajdując ładunki wybuchowe, czy też narkotyki. Mam także na myśli psy, dzięki którym, człowiek może powrócić do zdrowia, może nie w 100%, ale jednak do znacznie lepszego stanu niż miałoby to miejsce bez naszych czworonożnych pupili. Właśnie z tym dość trudnym i specyficznym tematem postanowiła zmierzyć się autorka tej króciutkiej książeczki. Marta Paszkiewicz z zawodu jest psychologiem zwierzęcym, należy także do Stowarzyszenia takich psychologów. Dodatkowo od 12 lat prowadzi zajęcia indywidualne z języka obcego dla dzieci szkół podstawowych i gimnazjalnych. To wszystko pokazuje, że zdecydowanie zna się ona na tym, o czym pisze.
„Psy widniejące na liście psów ras niebezpiecznych:
1. Amerykański pit bull terier
2. Dog argetyński
3. Buldog amerykański
4. Tosa inu
5. Rottweiler
6. Akbash dog
7. Owczarek kaukaski
8. Moskiewski stróżujący
9. Perro de Presa Canario
10. Anatolian karabash
11. Perro de Presa Mallorquin”

Żródło

Choć króciutka (bo składa się jedynie z 73 stron) to zawiera naprawdę sporo wiedzy na temat dogoterapii. Może stąd dowiedzieć się m.in. jakie są klasy psa terapeutycznego i czym się one od siebie różnią, kim jest specjalista-kynoterapeuta, co może, a czego nie może robić, a także na czym konkretnie polega dogoterapia, kiedy mamy do czynienia z konkretnym schorzeniem u dziecka. Niektórzy mogą uważać, że to jest zwyczajnie męczenie zwierzęcia, ale ja uważam, że jeśli wszystko ma odpowiedni przebieg i zajęcia takie są w prawidłowy sposób przeprowadzane to jednak psu nic złego się nie dzieje. Książeczka ta może się wydawać być nawet pracą licencjacką czy też magisterską, bowiem ma podobny układ. Zawiera wiele ciekawych informacji, których nawet taki miłośnik czworonożnych przyjaciół jak ja mógł nie znać, ba, nawet mógł o nich nie słyszeć. Całość napisana jest zrozumiałym językiem, bez żadnych specjalistycznych pojęć czy wyrażeń, tak aby każdy w łatwy sposób mógł przyswoić przedstawioną tutaj wiedzę.


„Szkolenie specjalistyczne
(…) polega na ciągłym utrwalaniu wyuczonych komend i nawyków. Zwiększa się wtedy stopień trudności podczas wykonywania powierzonych psu zadań oraz dodaje nowe elementy do ćwiczeń. Należy zwiększać odległość psa od przewodnika. (...)”

Myślę, że każdy kto jest miłośnikiem psów, albo zwyczajnie interesuje go tematyka związana z dogoterapią powinien sięgnąć po tę pozycję. Pozna tutaj wiele ciekawych pojęć i pogłębi swoją dotychczasową wiedzę na ten temat. Ta książeczka rozwiewa wszelkie wątpliwości na temat tego, czy dogoterapia jest dobra tylko dla jednej ze stron w niej uczestniczących, czyli chorych dzieci. Polecam.
Autor: Marta Korycka, data: 13.11.2017 10:47, ocena: 4,0  OcenaOcenaOcenaOcenaOcena

Pies terapeuta

Pamiętacie słowa piosenki śpiewanej przez Natalię Kukulską: Bo ona ma małego psa i jest dla niego duża? Psy, bo o nich będzie mowa w tej recenzji, od wieków żyją blisko ludzi, z ludźmi. Ale dopiero całkiem od niedawna wykorzystywane są jako terapeuci. I o tym jest książeczka Marty Paszkiewicz zatytułowana Dogoterapia w pigułce. Pies od zawsze był pomocnikiem oraz towarzyszem. (s. 16) Dogoterapia lub kynoterapia – tak nazywa się terapia z udziałem psa. Głównym jej celem jest poprawa zdrowia osoby chorej – zarówno dziecka, jak i dorosłego. Dostosowuje się ją do indywidualnych potrzeb i możliwości chorego. Dogoterapia jest wykorzystywana także do resocjalizacji. W końcu nie bez kozery mówi się, że pies to największy przyjaciel człowieka i chętny do pomagania na różne sposoby. Pies-terapeuta posiada trzy podstawowe cechy. Powinien być psem społecznym, przewidywalnym oraz istotą reprezentującą posłuszeństwo rozumne. (s. 34) Dwie pierwsze cechy wydają się być oczywiste, trzecia znacznie mniej. Bo psy są jak ludzie – mają różne charaktery, osobowości i różny poziom inteligencji. Byłam zdumiona, jakie cechy psa wpływają na to, że ludzie im bardziej ufają! Powiem tak, kocham psy, jestem psiarą, ale wbrew temu, co pisze autorka, małym psom nie do końca ufam z powodu doświadczeń życiowych. Jest też mowa o różnego rodzaju korzyściach płynących z kynoterapii. Dlatego też dobór psa odpowiedniego do terapii nie jest takim prostym zadaniem. Marta Paszkiewicz w swoim mini przewodniku w jasny i przejrzysty sposób opisuje cechy psa-terapeuty, jego wybór i szkolenie. Ważne informacje dotyczą celów terapii z udziałem zwierząt oraz korzyści, jakie przynosi dogoterapia. Autorka wymienia również rasy, które nie są wykorzystywane w dogoterapii z powodu niebezpieczeństwa. Nawet szkolenie psa nie jest w stanie zmienić jego genotypu. (s. 38) Stąd też mnogość psich ras i ich predyspozycji genetycznych wykorzystywana w różny sposób przez człowieka. W trzeciej części Dogoterapii w pigułce moja jest o praktycznych aspektach dogoterapii – w zależności od choroby, deficytów rozwojowych, różnych typów niepełnosprawności autorka wymienia odpowiednie ćwiczenia i pokrótce je opisuje. Szkoda tylko, że nie ma zdjęć. NIE WOLNO BIĆ PSA!!! (s. 42) To jest podstawowa zasada związana z nauką posłuszeństwa czworonoga, którą powtarzam za autorką. Lecz i kynoterapeuta – czy to wolontariusz, czy amator, czy specjalista – musi przestrzegać pewnych zasad zawartych w Kodeksie Kynoterapeutycznym. Kynoterapeuta utożsamia malarza, pies – pędzel, dziecko zaś obraz. Malarz chwyta pędzel i prowadzi go w różne strony, dysponuje nim według swego uznania w taki sposób, aby obraz wyglądał lepiej. (s. 72) Dogoterapia w pigułce to mini poradnik, mini podręcznik zawierający najważniejsze informacje na temat dogoterapii dla przyszłego kynoterapeuty. Terapia z udziałem psa cieszy się w naszym kraju coraz większym zainteresowaniem i popularnością. Informacje podane są w jasny i przystępny sposób, zaś najważniejsze z nich zostały wypunktowane. Zaproponowane ćwiczenia można w zabawie wykorzystać ze swoim pupilem, a osoby bardziej zainteresowane tematyką znajdą wiele propozycji w bibliografii. Pamiętajcie, samo przebywanie z psem wpływa na Wasze zdrowie!
Autor: Katarzyna, data: 17.10.2017 11:47, ocena: 0,0  OcenaOcenaOcenaOcenaOcena

Gniot nad gnioty

Dogoterapią zajmuję się od ponad 25 lat. Czytałam różne książki na jej temat, ale to co mam przed sobą czyli "książkę" pani Paszkiewicz, nie można w ogóle określić nawet mianem gniota.
Język grafomański, nie stylistyczny. Wiedza z zakresu zwierząt jak i samej dziedziny, dogoterapii, zerowa. Autorka chyba nawet w internecie nie przeczytała w Wikipedii czym jest dogoterapia.
Dla mnie kuriozalne, że wydaje się książki bez jakiejkolwiek korekty językowej, o recenzjach merytorycznych nie wspomnę. A liczba pozycji w bibliografii- żenujące.
Nie polecam nikomu tej pozycji. Szkoda pieniędzy i czasu na to coś.
Klienci, którzy kupili Dogoterapia w pigułce, wybrali również:
Dogoterapia Kasper Sipowicz, Edyta Najbert, Tadeusz Pietras
Dogoterapia
Kasper Sipowicz, Edyta Najbert, Tadeusz Pietras, 23,78
Zooterapia z elementami etologii Agata Maria Kokocińska, Tadeusz Kaleta, Dorota Lewczuk
Zooterapia z elementami etologii
Agata Maria Kokocińska, Tadeusz Kaleta, Dorota Lewczuk, 21,90
Opowieści na dobranoc dla młodych buntowniczek. 100 historii niezwykłych kobiet Elena Favilli, Francesca Cavallo
Opowieści na dobranoc dla młodych buntowniczek. 100 historii niezwykły...
Elena Favilli, Francesca Cavallo, 41,93
Metoda Montessori na cztery pory roku Brigitte Ekert
Metoda Montessori na cztery pory roku
Brigitte Ekert, 24,49
W domu Harlan Coben
W domu
Harlan Coben, 26,18
Wspomaganie rozwoju dziecka z autyzmem i zespołem Aspergera. Poradnik dla rodziców i terapeutów Małgorzata Mikołajczak
Wspomaganie rozwoju dziecka z autyzmem i zespołem Aspergera. Poradnik ...
Małgorzata Mikołajczak, 28,80
Kłopoty Tymona. Historyjki społeczne o tym, jak się zachować w różnych sytuacjach życia codziennego Magdalena Gut
Kłopoty Tymona. Historyjki społeczne o tym, jak się zachować w różnych...
Magdalena Gut, 11,68
Pies do pracy w dogoterapii Anja Carmen Muller, Gabriele Lehari
Pies do pracy w dogoterapii
Anja Carmen Muller, Gabriele Lehari, 49,30
Wprowadzenie do neurologopedii, wydanie 2 Andrzej Obrębowski (red.)
Wprowadzenie do neurologopedii, wydanie 2
Andrzej Obrębowski (red.), 56,25
Kotka-Psotka Joanna Rzehak
Kotka-Psotka
Joanna Rzehak, 2,73
Balladyna (wydanie z opracowaniem i streszczeniem) Juliusz Słowacki
Balladyna (wydanie z opracowaniem i streszczeniem)
Juliusz Słowacki, 7,63
Jak tata pokazał mi wszechświat Ulf Stark
Jak tata pokazał mi wszechświat
Ulf Stark, 19,53
Ubranka Eli Catarina Kruusval
Ubranka Eli
Catarina Kruusval, 13,93
Gadające zwierzątka. Zabawy logopedyczne dla najmłodszych. Szkoła poprawnej wymowy Izabela Spychał
Gadające zwierzątka. Zabawy logopedyczne dla najmłodszych. Szkoła popr...
Izabela Spychał, 8,76
Mały Książę Antoine de Saint-Exupéry
Mały Książę
Antoine de Saint-Exupéry, 15,33
Best Of Lisa Gerrard
Best Of
Lisa Gerrard, 47,61
Wyszukiwarka
Wpisz tytuł, autora lub wydawcę
tylko w dostępnych
tylko z wyprzedaży
Skorzystaj z 40% rabatu na całą ofertę Wydawnictwa Esprit!
Ostatnio oglądane
KDogoterapia w pigułce
KTestamenty
KPucio. Gdzie to położyć?
KNiesamowite przygody dziesię...
KJak nie spieprzyć życia swoj...
KPołożna z Auschwitz
KDrań
Pokaż ofertę tytułów z wyprzedaży
Pokaż ofertę tytułów z wyprzedaży
Awangarda - 401
Blues - 488
Country - 173
Dubstep - 238
Etniczna - 196
Filmowa - 732
Hardcore - 161
Hip-hop - 1215
Jazz - 2473
Kabaret - 26
Klasyczna - 3648
Metal - 7170
Pakiety - 127
Pop - 9450
Punk - 355
Religijna - 204
Retro - 33
Rock - 6179
Soul - 116
Swing - 19
Gry - 72
© 2006-2020 Bonito.pl – Radość z czytania Polityka prywatności i plików cookies Obowiązek informacyjny o przetwarzaniu danych osobowych
Jesteśmy tanią księgarnią internetową. Oferujemy tanie książki i komiksy, muzykę na płytach CD, filmy DVD i Blu-ray, zabawki dla dzieci, puzzle i gry planszowe. Koniecznie sprawdź nasze Bestsellery!