Księgarnia internetowa Bonito.pl - Radość z czytania
Książka Dzikie łabędzie. Trzy córki Chin
Jung Chang
Skorzystaj z 35% rabatu na całą ofertę Wydawnictw Mt Biznes, Laurum i Poltext!!
Księgarnia » Literatura piękna » Biografie » Autobiografie » Dzikie łabędzie. Trzy córki Chin

Dzikie łabędzie. Trzy córki Chin

Nasza cena:
38,42 zł (zawiera rabat 23 %) (pozycja niedostępna)
Cena rynkowa: 49,90 zł (oszczędzasz 11,48 zł)
Autor: 

Jung Chang

Wydawnictwo: Znak
Rok wydania:2017
Oprawa:twarda
Liczba stron:640
Format:13.5x20.5 cm
Numer ISBN:978-83-240-3643-1
Kod paskowy (EAN):9788324036431
Waga:690 g
Dostępność: pozycja niedostępna (ostatnio dostępna: 08.05.2020 00:26)
Jeśli chcesz dostać powiadomienie, gdy pozycja będzie dostępna, podaj swój e-mail:
E-Mail:

Dzikie łabędzie. Trzy córki Chin – opis wydawcy

Książka, która poruszyła czytelników na całym świecie. Nie można jej przeczytać tylko w Chinach, gdzie wciąż jest zakazana przez władze. Przejmująca opowieść o trzech pokoleniach jednej rodziny, której doświadczenia tworzą niezwykły obraz przemian, jakie dokonały się w Chinach.

Babka autorki zgodnie ze starą tradycją miała zabandażowane stopy, a rodzice przeznaczyli ją na konkubinę generała.

Matka stała się zaangażowaną komunistką walczącą o nowe Chiny. Jednak gdy razem z mężem zaczęli dostrzegać okrucieństwo Mao, oboje doświadczyli bezwzględnych prześladowań podczas Rewolucji Kulturalnej, byli torturowani i zostali zesłani do obozów pracy.

Mała Jung dorastała jako Pionierka z Czerwoną Książeczką pod pachą, ale jako młoda kobieta zdecydowała się skorzystać z cudem nadarzającej się okazji i opuścić swój kraj na zawsze. Mieszkając w Londynie, napisała książkę, która pozwoliła zrozumieć światu, czym tak naprawdę są współczesne Chiny.

Od czasu pierwszego wydania Dzikie łabędzie zostały przetłumaczone na 37 języków. Na całym świecie sprzedano ponad 13 milionów egzemplarzy

FacebookTwitter
Dzikie łabędzie. Trzy córki Chin - Dodaj do schowka
Dodawanie do schowka jest możliwe tylko po zalogowaniu na swoje konto.
Data ukazania się w księgarni: 2017.06.27
Recenzja
Opinie czytelników o „Dzikie łabędzie. Trzy córki Chin”
Średnia ocena: 4,6 na bazie 8 ocen z 8 opiniiOcenaOcenaOcenaOcenaOcena
Autor: Malina Zo, data: 12.09.2017 23:03, ocena: 5,0  OcenaOcenaOcenaOcenaOcena

Co właściwie wiemy o Chinach?

„Dzikie łabędzie” to ponad 600 stron gęstej, treściwej historii. Choć bardzo ciekawa i wciągająca, nie jest to lektura, którą szybko się czyta. Autorka pisze bardzo konkretnie, bez rozwlekłych opisów czy zbędnych dygresji. Przytacza po prostu fakty z życia swych bliskich, nakreślając wydarzenia polityczne, które kształtowały ich losy. Osobiście bardzo sobie cenię właśnie tego rodzaju gatunek, gdzie pokazane jest, jak tło historyczne i przemiany polityczne przekładają się na życie konkretnych ludzi, rodzin, społeczności.
Jung Chang zebrała rodzinne historie w przejmującą sagę, która pomaga poznać i zrozumieć współczesne Chiny. Poszerza horyzonty - zdecydowanie polecam.
Autor: JoAnna, data: 03.09.2017 16:36, ocena: 5,0  OcenaOcenaOcenaOcenaOcena

Nowe spojrzenie na Chiny

Ile wiemy o Chinach, ich historii, losie zwykłych ludzi? Saga „Dzikie łabędzie. Trzy córki Chin” pokazuje, że naprawdę niewiele To piękna, acz bolesna historia trzech kobiet pokoleń – babki, matki i córki, którym przyszło żyć w przeobrażających się Chinach. Babka należała do pokolenia kobiet, które nie miały żadnego wpływu na swój los, matka zaangażowała się w działalność komunistyczną, a córka należy już do wyzwolonych, dziewczyn. Jung Chang wyjechała do Londynu i tam właśnie opisała niewyobrażalną dla przeciętnego Europejczyka historię swojej rodziny. Warto sięgnąć po lekturę, która diametralnie zmienia spojrzenie na Wschód.
Autor: werka777, data: 31.08.2017 13:01, ocena: 5,0  OcenaOcenaOcenaOcenaOcena

https://ktoczytaksiazki-zyjepodwojnie.blogspot.com/

O ABSURDACH HISTORII
Czy słyszeliście kiedyś o okrutnym zwyczaju krępowania kobiecych stóp, na wskutek którego dochodziło do nieodwracalnych deformacji i kalectwa? A wszystko dlatego, że nieporadny chód okaleczonej dziewczyny podniecał mężczyzn i często właśnie to było wyznacznikiem jej wartości. Czy uwierzycie w to, że za rządów Mao trzeba było usuwać trawniki, bo taki był kaprys głowy państwa? Dla przesiąkniętego jego kultem społeczeństwa był jak bóg, organizujący pełne przemocy spotkania oskarżycielskie, hołdujący publicznym upokorzeniom, donosom, prowokujący do walki z wrogami klasowymi.

JAK CZYTAĆ?
Momentami wstrząsająca, bo prawdziwa, unaoczniająca ludzkie tragedie, ale także potęgę ich wytrwałości książka. Wiele faktów zawartych na jej łamach mnie zdziwiło, liczne wywołały emocje, gorycz czy poczucie niesprawiedliwości. „Dzikie łabędzie. Trzy córki Chin” to jednak nie jest publikacja, którą śledzi się z zapartym tchem gorączkowo przewracając kolejne kartki. Ze względu sporą liczbę stron, niemałe pokłady wzmianek politycznych i historycznych czy też przywiązywanie autorki uwagi do szczegółów, lepiej dawkować ją sobie etapowo. W innym wypadku jej treść może przytłoczyć, a szkoda by było, bo to ostatecznie wartościowa lektura, z którą naprawdę dobrze jest się zmierzyć.

PODSUMOWANIE
Tytuł sugeruję wielbicielom literatury faktu, osobom zainteresowanym historią Chin, którą teraz można poznać od tej najprawdziwszej strony – dzięki relacji z pierwszej ręki. Wstrząsająca, momentami bulwersująca żywym obrazem losów tysięcy ludzi na czele z trzema odważnymi bohaterkami, bez których poświęcenia i cierpienia ta książka tak naprawdę by nie powstała. Jeżeli jesteście gotowi poznać tradycje przeszłości oraz bezkompromisowy i detaliczny portret niełatwych do przełknięcia wydarzeń, wiecie gdzie możecie szukać.
Autor: Margaretkaw, data: 29.08.2017 19:48, ocena: 5,0  OcenaOcenaOcenaOcenaOcena

Przejmująca historia trzypokoleniowej rodziny

Książka, której ponad miliard ludzi nigdy nie przeczyta...
Opowieść o skomplikowanych losach chińskiej rodziny w trudnych czasach przemian politycznych i systemowych.

Historia trzypokoleniowej rodziny ukazana poprzez losy Jung, jej matki i babki.

Seniorka rodu była konkubiną generała Zhiheng, została nią w wieku 15 lat. Babcia była piękną dziewczyną o delikatnej urodzie, ale jej największym skarbem były siedmiocentymetrowe stopy zwane w Chinach złotymi liliami. Zaczęto je bandażować, gdy miała dwa latka, więc stopień zniekształcenia był duży. Połamano w tym celu kości stóp, aby nadać im odpowiedni kształt
Kalectwo uniemożliwiało normalne chodzenie i powodowało nieustanny ból.
Dziewczyna nie miała wpływu na decyzję rodziców o oddaniu jej obcemu mężczyźnie, tym bardziej, że uważano to za duże wyróżnienie i zaszczyt, a dziewczęta z dużymi, czyli normalnymi stopami, nie miały powodzenia i były odrzucane przez rodzinę wybranka.
Dopiero po śmierci generała wyszła za mąż za doktora Xia i urodziła pięcioro dzieci, w tym matkę autorki książki.

Matka razem z ojcem byli komunistami i walczyli o nowy obraz Chin. Niestety, stali się ofiarami systemu i nie udało im się uniknąć prześladowań i tortur.

Życie w Chinach nie było łatwe, naród miał ograniczony dostęp do informacji, ludzie z każdej strony byli bombardowani wszechobecną propagandą zakłamującą rzeczywistość. Od najmłodszych lat wpajano dzieciom, że mają co jeść i mogą się uczyć, podczas gdy ich rówieśnicy z krajów kapitalistycznych głodują. Z tego powodu powinni być wdzięczni władzom Chin.

Osobą, która odnosiła się z dystansem do podawanych przez rząd informacjom, był młodszy brat Young- Jinming. Interesował się zdobyczami techniki i podejrzewał, że świat Zachodu nie może być aż tak zły jak przedstawiają go władze.

Obrazy ukazane w książce "Dzikie łabędzie" szokują. Ukazane są losy jednej z wielu rodzin, które musiały przechodzić przez piekło, jakie zgotowała im partia. Bohaterki wspomnień żyją w trudnym okresie, ale nie jest on przecież aż tak dawny, bo wszystkie wydarzenia rozegrały się w XX wieku.

Autorka książki miała dużo szczęścia. Udało jej się wyjechać z Chin i zacząć nowe życie na Zachodzie. Pamiętając jednak o tym, co musiały przechodzić miliony Chińczyków, postanowiła dać świadectwo prawdzie. Dzięki temu możemy dowiedzieć się jak naprawdę wyglądało życie w tym kraju.

W Chinach książka nie przeszła cenzury i jest zakazana przez władze, dlatego ponad miliard osób nigdy jej nie przeczyta...
Autor: Kasia Głowacka, data: 28.08.2017 21:46, ocena: 5,0  OcenaOcenaOcenaOcenaOcena

Poruszająca historia trzech pokoleń

Kiedy przeczytałam krótki opis z okładki, wiedziałam, że nie pożałuję czasu spędzonego z książką. Po pierwsze ciekawa historia, po drugie oparta na faktach, a po trzecie umiejscowiona jakże mało przeze mnie poznanych Chinach, kulturze tyleż poplątanej, co fascynującej.

"Dzikie łabędzie. Trzy córki Chin" to opowieść o trzech pokoleniach, babce, matce oraz córce (autorce Jung Chang). A wszystko rozpoczyna się w 1909 roku w mieście Yixian, w południowo-zachodniej Mandżurii, gdzie babcia autorki w wieku piętnastu lat zostaje konkubiną generała, bez własnej woli, z wyboru ojca, który to dzięki córce chciał poprawić swoją pozycję społeczną.
Nie sposób w krótkiej opinii streścić powieść, zresztą nie o to chyba chodzi.
Losy tych trzech kobiet nierozerwalnie łączą się z przemianami w Chinach. Dla mnie laika to pięknie spisana lekcja historii. To fakty o których, jak mniemam większość z nas nie wie lub wie niewiele.
W tych czasach w Chinach działo się tak dużo i tak szybko, że każda z naszych bohaterek żyje tak naprawdę w innej epoce. Babcia nękana przez własną matkę, która łamała jej kości stóp, by jej chód był ponętny i pełen powabu. Matka urodzona komunistka i Jung Chung dziecko dorastające z Czerwoną książeczką, które przy pierwszej nadarzającej się okazji opuszcza Chiny, by zamieszkać w Londynie. Dzięki czemu udaje się jej napisać tę poruszającą biografię.
To co dotychczas odbierałam jako chińską tradycję, jakże uznawaną na całym świecie, po przeczytaniu tej książki okazało się być "barbarzyństwem pradawnych obyczajów". Szczególnie w odniesieniu do kobiet. Nie umniejsza to chęci odwiedzenia przeze mnie w przyszłości Chin. Spojrzę na nie już jednak zupełnie innym okiem.

"Dzikie łabędzie. Trzy córki Chin" przetłumaczono na 37 języków i sprzedano ponad 13 milionów egzemplarzy. W Chinach książka jest zakazana, jak i wszelkie komentarze na jej temat, czy recenzje. No cóż, trudno się dziwić. Jung Chang zrywa kotarę, za której widok nie każdemu jest w smak.

Poruszona opowieścią autorki, gorąco polecam "Dzikie łabędzie. Trzy córki Chin".
Dodam, że książka pięknie wydana, w twardej oprawie, ze zdjęciami bohaterek, które dzięki temu stają się nam bliższe.
Autor: Justyna, data: 22.08.2017 21:10, ocena: 2,0  OcenaOcenaOcenaOcenaOcena

Dzikie łabędzie

„Chiny to jednak dziwny kraj”. Może prosta refleksja, ale od razu nasuwa się po lekturze książki „Dzikie łabędzie. Trzy córki Chin” Jung Chang.

Zachęcona rekomendacją oraz zaintrygowana faktem, że ponad miliard ludzi nigdy nie przeczyta tej książki (tak, książka jest ciągle zakazana w Chinach), z wielką nadzieją sięgnęłam po lekturę. Jest to autobiograficzna opowieść przez trzy pokolenia. Swoim zasięgiem historycznym obejmuje czasy od narodzin babki w 1909 roku, po wyjazd Łabędzia do Londynu w latach 70. XX w.

Babka czyli życie zgodnie z tradycją, krępowanie stóp, aranżowane konkubinaty, pałacowe życie. Domowa podpora, próbująca wprowadzić normalność.
Matka – zaangażowana komunistka, przekładające partyjne życie nad rodzinę. Bardziej urzędnik, niż kobieta. Później torturowana, trafia do obozu pracy.
I sama Jung Chang, urodzona w 1952 roku. Dorastająca w komunistycznym domu, napełniana wartościami Mao, jako młoda studentka za wszelką cenę stara się opuścić Chiny. Trafia do Londynu, gdzie pisze „Dzikie łabędzie”.

Codzienne życie chińskiej rodziny w zamkniętym osiedlu dla nomenklatury. Walka o władzę Chińskiej Partii Narodowej (Koumintang) z Komunistyczną Partią Chin. Dylematy i rozterki. Zbierający żniwa głód. Mało miejsca na uczucia. Niekończące się czystki, przymusowa reedukacja. Obozowa proza życia. Działanie zgodnie z głośnikowym komunikatem. Nie można być odmieńcem! W tle kult Mao, teoretyczna rewolucja kulturalna, barwne plakaty i propagandowe ulotki. Na koniec nagłe i niespodziewane otwarcie Chin na Zachód.

Oj, nie porwała mnie ta historia, czegoś zabrakło. Przez te 600 stron nie zżyłam się z żadnym z bohaterów. Owszem współczułam czy trzymałam kciuki, ale było to powierzchowne. Mało „życia” w treści. Pisana w formie pamiętnika jako całość zdumiewa i przestrasza. Monotonna narracja na pewno spowalnia czytanie. Na uwagę zasługują tytuły poszczególnych rozdziałów, które nie tylko są krótkim wstępniakiem ale obrazowo opisują chińską rzeczywistość. Czytanie ułatwia umieszczone na wstępie drzewo genealogiczne rodziny a także oś czasu (rodzina Chang / historia Chin).

Nie dziwi mnie światowy sukces książki. Łakniemy inności, chcemy współczuć. Garniemy się do świadkowania w trakcie rozliczania z przeszłością.
Fanom Chin – polecam. Miłośnikom sagi rodzinnej – mniej.
Autor: Zofia, data: 16.08.2017 21:01, ocena: 5,0  OcenaOcenaOcenaOcenaOcena

„Dzikie łabędzie” Jung Chang przeczytałam z zapartym tchem

„Dzikie łabędzie” Jung Chang przeczytałam z zapartym tchem. To bez wątpienia jedna z najlepszych książek, jakie ostatnio wpadły w moje ręce. Chang maluje historię współczesnych Chin poprzez losy trzech bohaterek – swojej babki, swojej matki i swoje własne. Poznajemy życie konkubiny (wydaje się, że są to bardzo odległe dzieje, ale nic bardziej mylnego), komunistki zafascynowanej rewolucyjnymi ideami oraz jej córki, która nie daje się zwieść zbrodniczej ideologii. Historia jest poruszająca, opis codziennej egzystencji w komunistycznych Chinach mrozi krew w żyłach. Książka jest w Chinach zakazana przez władze państwowe, ponieważ obnaża wiele wad systemu, który ciągle żyje w pamięci Chińczyków. Szczerze polecam lekturę!
Autor: Agnieszka, data: 11.08.2017 12:38, ocena: 5,0  OcenaOcenaOcenaOcenaOcena

Niesamowita historia!

Dzikie łabędzie. Trzy córki Chin nie jest książką nową, a jednak nadal potrzeba takich pozycji by świat zobaczył i uczył się na cudzych błędach. Jung Chang zdecydowała się spisać historię kobiet ze swojej rodziny dopiero wtedy kiedy wyjechała na studia (co wiele mówi o swobodzie i wolności w tym kraju). Tłem trzech pokoleń kobiet są XX wieczne Chiny i komunistyczny ustrój. Historia mimo, że pokazuje wiele różnic pokoleniowych dzielących babkę, matkę i autorkę, skupia się głównie na sile kobiet, a także na wyborach, których dokonują. Rzetelność historyczna, zabarwiona obyczajowym wątkiem rodziny Chang sprawia, że jest to lektura obowiązkowa, dla każdego kto jest ciekawy jak żyło się w Chinach.
Klienci, którzy kupili Dzikie łabędzie. Trzy córki Chin, wybrali również:
Podróż ludzi Księgi, dodruk Olga Tokarczuk
Podróż ludzi Księgi, dodruk
Olga Tokarczuk, 27,36
Bieguni, dodruk Olga Tokarczuk
Bieguni, dodruk
Olga Tokarczuk, 28,73
Becoming. Moja historia Michelle Obama
Becoming. Moja historia
Michelle Obama, 33,74
A ja żem jej powiedziała... Katarzyna Nosowska
A ja żem jej powiedziała...
Katarzyna Nosowska, 27,93
Kolej podziemna Colson Whitehead
Kolej podziemna
Colson Whitehead, 25,99
Nóż Jo Nesbo
Nóż
Jo Nesbo, 31,75
Mądre bajki Agnieszka Antosiewicz
Mądre bajki
Agnieszka Antosiewicz, 9,07
Czerń i purpura Wojciech Dutka
Czerń i purpura
Wojciech Dutka, 29,94
Cesarzowa wdowa Cixi Jung Chang
Cesarzowa wdowa Cixi
Jung Chang, 38,42
Pakistańska córka Maria Toorpakai
Pakistańska córka
Maria Toorpakai, 27,68
Zagubiona Katarzyna Michalak
Zagubiona
Katarzyna Michalak, 31,12
Niedziela, która zdarzyła się w środę Mariusz Szczygieł
Niedziela, która zdarzyła się w środę
Mariusz Szczygieł, 27,93
7 nawyków skutecznego działania Stephen R. Covey
7 nawyków skutecznego działania
Stephen R. Covey, 28,73
Dom dzienny, dom nocny, dodruk Olga Tokarczuk
Dom dzienny, dom nocny, dodruk
Olga Tokarczuk, 30,89
Rozdroża William Paul Young
Rozdroża
William Paul Young, 29,15
Kamerdyner Michał Pruski, Mirosław Piepka, Marek Klat, Paweł Paliński
Kamerdyner
Michał Pruski, Mirosław Piepka, Marek Klat, Paweł Paliński, 29,99
Wyszukiwarka
Wpisz tytuł, autora lub wydawcę
tylko w dostępnych
tylko z wyprzedaży
Skorzystaj z 40% rabatu na całą ofertę HarperCollins Polska!
Ostatnio oglądane
KDzikie łabędzie. Trzy córki ...
KPucio mówi dobranoc
KPucio mówi dzień dobry
KLot 202
KWyrwa
KUnorthodox. Jak porzuciłam ś...
KSmocza Straż. Tom 3. Pan Wid...
Pokaż ofertę tytułów z wyprzedaży
Pokaż ofertę tytułów z wyprzedaży
Awangarda - 385
Blues - 476
Country - 215
Dubstep - 232
Etniczna - 216
Folk - 165
Hardcore - 151
Hip-hop - 1152
Jazz - 2418
Kabaret - 24
Klasyczna - 3610
Metal - 7287
Pakiety - 130
Pop - 9361
Punk - 346
Religijna - 202
Retro - 31
Rock - 6374
Soul - 115
Swing - 18
Gry - 53
© 2006-2020 Bonito.pl – Radość z czytania Polityka prywatności i plików cookies Obowiązek informacyjny o przetwarzaniu danych osobowych
Jesteśmy tanią księgarnią internetową. Oferujemy tanie książki i komiksy, muzykę na płytach CD, filmy DVD i Blu-ray, zabawki dla dzieci, puzzle i gry planszowe. Koniecznie sprawdź nasze Bestsellery!