Księgarnia internetowa Bonito.pl - Radość z czytania
Książka Walki stulecia. Bohaterowie wielkiego boksu
Andrzej Kostyra
Skorzystaj z 35% rabatu na całą ofertę Wydawnictw Mt Biznes, Laurum i Poltext!!
Księgarnia » Rozrywka, hobby » Sport » Walki stulecia. Bohaterowie wielkiego boksu

Walki stulecia. Bohaterowie wielkiego boksu

Nasza cena:
29,93 zł (zawiera rabat 25 %) (pozycja niedostępna)
Cena rynkowa: 39,90 zł (oszczędzasz 9,97 zł)
Autor: 

Andrzej Kostyra

Wydawnictwo: Sine Qua Non
Rok wydania:2017
Oprawa:miękka
Liczba stron:352
Format:14.0x20.5 cm
Numer ISBN:9788381290623
Kod paskowy (EAN):9788381290623
Waga:382 g
Dostępność: pozycja niedostępna (ostatnio dostępna: 10.05.2020 00:25)
Jeśli chcesz dostać powiadomienie, gdy pozycja będzie dostępna, podaj swój e-mail:
E-Mail:

Walki stulecia. Bohaterowie wielkiego boksu – opis wydawcy

Legendarne pojedynki, najsłynniejsi pięściarze, niezwykłe historie.

Rewolwer wycelowany w Muhammada Alego. Pięściarz, który w czasie jednego pojedynku przyjął blisko 1200 ciosów. Niesamowita runda, podczas której bokser siedem razy podnosił się z desek, po czym jednym ciosem wyrzucił poza liny samego Jacka Dempseya.

Nikt nie potrafi oddać ringowej atmosfery lepiej niż Andrzej Kostyra. W tej książce najsłynniejszy komentator boksu w Polsce w swoim charakterystycznym stylu przedstawia najlepsze, najbarwniejsze i najdziwniejsze walki w historii: od pojedynków Stanleya Ketchela, polskiego „Zabójcy z Michigan”, po rekordowe finansowo starcie Mayweathera z Pacquiao.

Przenieś się w fascynujący świat wielkiego boksu. Zajrzyj za kulisy legendarnych pojedynków i poznaj mnóstwo anegdot także na temat polskich mistrzów: Andrzeja Gołoty, Tomasza Adamka i Dariusza Michalczewskiego. „Walki stulecia” to książka, jakiej jeszcze nie było. To po prostu trzeba przeczytać!

***

Andrzej Kostyra był na moich walkach od początku kariery. Komentował je i opisywał. Przy boksie jest już 40 lat. Barwnie przedstawia walki stulecia. Cieszę się, że w książce znalazły się też rozdziały o moich wojnach.
Andrzej Gołota

Kostyra jest tak barwny, że przy jego bokserskich relacjach można spędzić całą noc i nie przysypiać. Zawsze Was obudzi. Kocha boks i potrafi mówić o nim tak barwnie, że jego bohaterowie rosną w naszych oczach. Potrafi wydobyć z nich sens walki i okrasić to ciekawymi historiami.
Włodzimierz Szaranowicz, słynny komentator sportowy TVP

„Walki stulecia” to lektura obowiązkowa dla każdego, kto interesuje się boksem. Przeczytałem z przyjemnością: historie dawnych mistrzów są fascynujące, a te dotyczące Gołoty, Michalczewskiego i Adamka przywołują wciąż świeże wspomnienia wydarzeń, w których uczestniczyłem jako komentator i dziennikarz.
Janusz Pindera, publicysta, komentator boksu

Znam Andrzeja Kostyrę od początku mojej kariery bokserskiej. Encyklopedia boksu, fantastyczny człowiek i dziennikarz. Nikt inny nie potrafi tak opisywać bokserskich walk, wydobywać z nich tego co najpiękniejsze i tworzyć emocji. Gdy mówi czy pisze, nie można się od tego oderwać. Tak samo jest z „Walkami stulecia”. Musicie to przeczytać!
Grzegorz Skrzecz

Andrzej Kostyra – polski dziennikarz i komentator sportowy, głównie zajmujący się boksem, którym pasjonuje się od dziecka. Pracował dla TVP, Wizji Sport i TVN-u, obecnie jest kierownikiem działu sportowego w „Super Expressie”, felietonistą portalu polsatsport.pl, a także komentatorem Polsatu. Do tej pory skomentował na żywo kilkaset słynnych pojedynków. Autor powiedzonek, które przeszły do historii polskiego komentarza sportowego: „Jest wolny jak ketchup”, „Jeśli podniesie się po tym ciosie, będzie to największy cud od zmartwychwstania Łazarza”, „Ma wzrok mętny jak trzydniowe otwarte piwo”, „Macha rękoma jak pijak goniący ostatni pociąg na peronie”, „Zmęczył się w tej walce jak aktorzy filmów porno podczas dialogów”, „Stoi jedną nogą w grobie, a drugą na skórce od banana” czy „Sosnowski jest solidny jak kościelne drzwi”.

FacebookTwitter
Walki stulecia. Bohaterowie wielkiego boksu - Dodaj do schowka
Dodawanie do schowka jest możliwe tylko po zalogowaniu na swoje konto.
Data ukazania się w księgarni: 2017.11.15
Recenzja
Opinie czytelników o „Walki stulecia. Bohaterowie wielkiego boksu”
Średnia ocena: 5,0 na bazie 3 ocen z 3 opiniiOcenaOcenaOcenaOcenaOcena
Autor: Mateusz, data: 16.07.2018 18:00, ocena: 5,0  OcenaOcenaOcenaOcenaOcena

Boks, boks, boks!

Któż z nas choć raz w życiu nie emocjonował się bokserskim pojedynkiem, w którym naprzeciwko siebie stanęło dwóch znakomitych pięściarzy? Któż z nas nie podziwiał efektownych nokautów, po których jeden z zawodników przez wiele minut nie podnosił się z maty? Jedni mówią, że boks to sport dla prymitywnych ludzi, którzy radość czerpią ze zwykłej bójki dwóch facetów, którzy robią to tylko dla pieniędzy. Inni zaś twierdzą, że boks to sport, w którym jak żadnym innym liczą się siła charakteru, wola wygranej i ambicja.

Pod koniec listopada ubiegłego roku do księgarń w całej Polsce trafiła książka "Walki stulecia. Bohaterowie wielkiego boksu" autorstwa niezastąpionego komentatora Andrzeja Kostyry. Książka ta to nic innego jak syntetyczne opisy najważniejszy i najbardziej emocjonujących walk bokserskich XX wieku. Znajdziemy w niej także opisy wielu bokserskich bohaterów i drogi, które zaprowadziły ich na ring.

Boks jest dyscypliną, w której chyba największą rolę odgrywa charakter. Bo niby co może osiągnąć zawodnik, który co prawda posiada wspaniałą technikę i piorunujący cios, ale brak mu woli walki? Czytając życiorysy niektórych pięściarzy, możemy dojść do wniosku, że ich sportowe sukcesy są ściśle związane ze środowiskiem, w jakim się wychowali. Nierzadko zdarzało się, że chłopcy wychowujący się w trudnych warunkach, od najmłodszych lat zmuszani do walki o samego siebie, a czasami także o byt swojej rodziny, stawali się wielkimi bokserami właśnie dzięki tym trudnym doświadczeniom. Pragnienie poprawy swojego losu i udowodnienia całemu światu swojej wartości stawały się swego rodzaju obsesją, która pozwalała przetrzymać na ringu najpotężniejsze ciosy.

Boks to sport, który, wbrew coraz częściej pojawiającym się opiniom, wciąż ma się dobrze, a największe walki przyciągają przed telewizory miliony widzów na całym świecie i generują olbrzymie zyski. Prawdziwe piękno tej dyscypliny nie potrzebuje reklamy, gdyż ludzie wciąż ekscytują się walką dwóch potężnych facetów, przy czym każdego z nich stać na zadanie ciosu kończącego walkę. Nie jest to zwykłe okładanie się pięściami, jak niektórzy zdają się sugerować, tylko pokaz umiejętności, woli walki i metod na pokonanie przeciwnika.

Pikanterii tym pojedynkom dodają oczywiście znakomici komentatorzy, a jednym z nich jest Andrzej Kostyra. Autor "Walk stulecia" zajmuje się boksem od 40 lat i stanowi on treść jego zawodowego życia. Wyjątkowy komentator to ten, który jest największym pasjonatem dyscypliny, którą się zajmuje. I właśnie kimś takim jest Pan Andrzej. Jego niebywała umiejętność stosowania barwnych porównań sprawia, że komentowane przez niego walki stają się jeszcze ciekawsze. W książce również znajdziemy wiele ciekawych, niecodziennych porównań. Czytając "Walki stulecia" szybko dojdziemy do konkluzji, że ich autor "czuje temat" i potrafi przekazać prezentowane treści w sposób, który zainteresuje nawet ludzi niezbyt gustujących w bokserskich pojedynkach.

Z ręką na sercu przyznać muszę, że nie jestem zapalonym fanem boksu. Zawsze pierwsze miejsce na mojej liście ulubionych dyscyplin zajmowała piłka nożna, ale nie raz zdarzało się, że włączałem na YT najciekawsze bokserskie walki w historii czy też po prostu śledziłem poczynania naszych rodaków, w tym Tomasza Adamka czy Andrzeja Gołoty. Sądzę, że każdy sportowiec w każdej dyscyplinie powinien wykazywać się pewnym kanonem cech, które w boksie liczą się najbardziej. Są to przede wszystkim wola walki, umiejętność przyjmowania ciosów i zdolność zachowania logicznego myślenia w sytuacjach kryzysowych.

Wszystkim tym, którzy pragną spędzić kilka wieczorów z najciekawszymi walkami bokserskimi ostatniego stulecia, bez konieczności wyszukiwania ich w internecie, polecam książkę "Walki stulecia". Styl prezentowany przez autora tejże książki sprawia, że przemierzając kolejne strony poczujemy się tak, jakbyśmy siedzieli w pierwszym rzędzie, tuż obok ringu – tak więc emocje gwarantowane!
Autor: Rafał, data: 10.03.2018 21:24, ocena: 5,0  OcenaOcenaOcenaOcenaOcena

Wielkie walki opisane w świetnej książce

Fani boksu od dłuższego czasu pytali się Andrzeja Kostyry kiedy będą mogli przeczytać wszystkie jego anegdoty i historie w książce. Nic więc dziwnego, że gdy wyszła informacja o planowaniu wydania "Walk Stulecia" wielu entuzjastów szermierki na pięści szczerze się ucieszyło. I po lekturze raczej nikt się nie zawiódł. Andrzej Kostyra zawarł w swojej książce ten sam styl, co ten używany w komentarzu. Nic więc dziwnego, że czytając niektóre fragmenty trudno przez nie przejść, nie słysząc w głowie głosu komentatora Polsatu.
"Walki Stulecia" to kompleksowy i subiektywny zbiór tytułowych walk stulecia. Walk najlepszych, najciekawszych, najbardziej skandalicznych czy też przynoszących największe dochody. Jest to oczywiście ranking subiektywny, bo gdyby autor chciał opisać wszystkie walki, które w historii sportu miały być najlepsze w danym 100-leciu, musiałby stworzyć dzieło o objętości encyklopedii... Nie wspominając już o pojedynkach, które być może nie były sztucznie dmuchane przez promotorów, za to okazywały się niezapomniane. Nikt więc nie powinien się oburzać, że którejś z walk zabrakło. Te, które są opisane, są opisane bardzo obrazowo, z wieloma wesołymi porównaniami, z których znany jest pan Andrzej. Dodatkowo książkę ubarwiają zdjęcia z każdej walki, które pozwalają jeszcze bardziej wczuć się w klimat każdego starcia.
Autor zabiera nas na wędrówkę przez historię boksu zaczynając od samego początku. Jak sam podkreślił, zdecydował się opisywać walki, które nie są bardzo znane współczesnemu kibicowi. Stąd wiele pojedynków z dawnych sportowo epok. Nie zmienia to faktu, że te pojedynki są warte opisania i warte poświęcenia czasu na lekturę o nich. "Walki Stulecia" pozwalają zrozumieć jak bardzo boks się zmienił, a jak bardzo pozostał taki sam. Gdyż tak jak 100 lat temu, wciąż celem jest udowodnienie wyższości nad rywalem. Książka powinna zadowolić swoją treścią zarówno wytrawnego kibica boksu, jak i laików, którzy chcą dowiedzieć się czegoś więcej o tej dyscyplinie. Warto zdecydować się na spędzenie czasu z "Walkami Stulecia" zwłaszcza, że kolejne strony połyka się bardzo szybko i przyjemnie.
Autor: RealAnia, data: 16.12.2017 21:34, ocena: 5,0  OcenaOcenaOcenaOcenaOcena

Świat boksu oczami Andrzeja Kostyry

To będzie ‘walka stulecia’! Ile razy fani boksu słyszeli w ciągu swojego życia powyższe określenie? Zapewne nie raz i nie dwa. Media często podsycają atmosferę promując w ten sposób wiele pojedynków. Każdy miłośnik boksu mógłby z pewnością wymienić przynajmniej jedną walkę, która dla niego była właśnie ‘walką stulecia’. A jakie pojedynki zaliczył do tego grona wieloletni komentator bokserski Andrzej Kostyra? Odpowiedź znajdziecie w książce „Walki stulecia. Bohaterowie wielkiego boksu”.

„W zachowaniu pretendenta nie dało się dostrzec ani strachu, ani zwątpienia.”

Pierwszą kwestią, którą chciałabym poruszyć przybliżając Wam tę książkę, jest jej okładka. Wiele osób zachwycało się nią w sieci zanim jeszcze książkę można było znaleźć na półkach w księgarniach. I trudno się temu dziwić. Okładka „Walk stulecia” jest przecież genialna. Tylko spójrzcie na nią! Tak wiem, znane powiedzenie brzmi: nie oceniaj książki po okładce, ale czasem można zrobić wyjątek i pochwalić szatę graficzną lektury. Tym bardziej, że to, co najważniejsze, czyli treść, jest na równie wysokim poziomie.

„W jego pięściach nie było już chyba żadnego dynamitu.”

„Walki stulecia” to książka o największych ringowych pojedynkach wszech czasów. Andrzej Kostyra nie poprzestał jednak jedynie na opisie wybranych walk, ale poszedł o krok dalej. Otóż do każdej wspominanej historii dodał wiele informacji pobocznych oraz przedstawił losy życiowe głównych bohaterów. Dzięki temu wszystkie opowieści są kompletne, a książkę czyta się z niekłamaną przyjemnością.

„To była masakra, od pierwszej sekundy.”

Każdy rozdział to praktycznie inna intrygująca historia, walka, bądź kolejna ciekawa bokserska postać. Nie ma tutaj ani chwili nudy. Książkę cechuje świetna narracja, niezwykłe opowieści, a wszystko uzupełnione zostało ciekawymi zdjęciami. Od razu widać, że boks jest wielką pasją autora. Sposób, w jaki o nim opowiada sprawia, że nawet osoby nieprzepadające zbytnio za tym sportem będą czytać tę lekturę z dużym zainteresowaniem. Tak było w moim przypadku.

„Zarobił tyle, że mógłby sfinansować klimatyzację w piekle.”

Sięgając po tę książkę przeczytacie o bokserze, który znokautował rywala tak ciężko, że ten odzyskał przytomność dopiero po 40(!) minutach. Przekonacie się ile trwało „długie liczenie” w Chicago, które nadal budzi emocje w pięściarskim świecie. Dowiecie się również jak tragicznie zakończyła się historia „Zabójcy z Michigan”, kto boksował w stylu „chwała lub śmierć” oraz kto w ringu głosił ewangelię.

Odkryjecie ile trwała najkrótsza „walka stulecia”, czy też, do czego używano stolarskiego wosku, substancji bardzo niebezpiecznej dla zdrowia. Dowiecie się, podczas której walki Muhammada Alego obecne było FBI, uzbrojeni policjanci a dziennikarze siedzieli za kuloodpornymi szybami. Poznacie także historię „jedynego na świecie czempiona wagi ciężkiej, który zakończył karierę niepokonany”.

„Owacja życzliwej Alemu publiczności przypominała wybuch wulkanu.”

Przejażdżka jednym samochodem z bratankiem legendarnego Ala Capone’a (tak, tego gangstera), czy też zakład z Przemysławem Saletą podczas jednej z walk Gołoty, którego stawką było czyszczenie butów przegranemu to tylko dwie z wielu ciekawych historii, które ma w zanadrzu Andrzej Kostyra. W książce jest ich mnóstwo. Dzięki tej lekturze odbędziecie niezapomnianą bokserską podróż, podczas której towarzyszył Wam będzie doskonały przewodnik. Sympatycy pięściarstwa nie mogą zaprzepaścić takiej okazji!

„Zanim zgłosił się po czek, musiał dwukrotnie odbyć wycieczkę na twardą matę ringu.”

Floatem na bramkę
Klienci, którzy kupili Walki stulecia. Bohaterowie wielkiego boksu, wybrali również:
Lou Duva. Moje siedem dekad w boksie Lou Duva, Tim Smith
Lou Duva. Moje siedem dekad w boksie
Lou Duva, Tim Smith, 29,93
Jerzy Kulej w cieniu podium Szarama Piotr, Kulej Waldemar
Jerzy Kulej w cieniu podium
Szarama Piotr, Kulej Waldemar, 44,99
The Jordan rules. Zakulisowe historie pierwszego mistrzowskiego sezonu Chicago Bulls Sam Smith
The Jordan rules. Zakulisowe historie pierwszego mistrzowskiego sezonu...
Sam Smith, 27,93
Pilot ci tego nie powie Patrick Smith
Pilot ci tego nie powie
Patrick Smith, 34,93
Ksiądz. Historia zawierzenia silniejszego niż nienawiść i śmierć Wojciech Sumliński
Ksiądz. Historia zawierzenia silniejszego niż nienawiść i śmierć
Wojciech Sumliński, 27,93
Cukiernia Pod Amorem. Tom 1. Ciastko z wróżbą Małgorzata Gutowska-Adamczyk
Cukiernia Pod Amorem. Tom 1. Ciastko z wróżbą
Małgorzata Gutowska-Adamczyk, 27,93
Królestwo Szczepan Twardoch
Królestwo
Szczepan Twardoch, 32,33
FC Barcelona. Więcej niż futbol Dariusz Tuzimek, Ewa Olejnik, Marzenna Dobrowolska
FC Barcelona. Więcej niż futbol
Dariusz Tuzimek, Ewa Olejnik, Marzenna Dobrowolska, 27,37
Cukiernia Pod Amorem. Tom 2. Dziedzictwo Hryciów Małgorzata Gutowska-Adamczyk
Cukiernia Pod Amorem. Tom 2. Dziedzictwo Hryciów
Małgorzata Gutowska-Adamczyk, 27,93
Zimna wojna, booklet + DVD Paweł Pawlikowski
Zimna wojna, booklet + DVD
Paweł Pawlikowski, 38,00
Floyd Mayweather. Najdroższe pięści świata Tris Dixon
Floyd Mayweather. Najdroższe pięści świata
Tris Dixon, 29,93
Mike Tyson. Moja prawda Mike Tyson i Larry Sloman
Mike Tyson. Moja prawda
Mike Tyson i Larry Sloman, 37,43
Rzeczy, których nie wyrzuciłem Marcin Wicha
Rzeczy, których nie wyrzuciłem
Marcin Wicha, 25,90
TOPR. Żeby inni mogli przeżyć Beata Sabała-Zielińska
TOPR. Żeby inni mogli przeżyć
Beata Sabała-Zielińska, 27,93
Ślepnąc od świateł, wydanie serialowe Jakub Żulczyk
Ślepnąc od świateł, wydanie serialowe
Jakub Żulczyk, 29,15
Bokser z Auschwitz. Losy Tadeusza Pietrzykowskiego Marta Bogacka
Bokser z Auschwitz. Losy Tadeusza Pietrzykowskiego
Marta Bogacka, 24,43
Wyszukiwarka
Wpisz tytuł, autora lub wydawcę
tylko w dostępnych
tylko z wyprzedaży
Skorzystaj z 40% rabatu na całą ofertę HarperCollins Polska!
Ostatnio oglądane
KWalki stulecia. Bohaterowie ...
KLot 202
KPucio mówi dobranoc
KPucio mówi dzień dobry
KWyrwa
KOsobisty przewodnik po Pradz...
KPomocnik kata
Pokaż ofertę tytułów z wyprzedaży
Pokaż ofertę tytułów z wyprzedaży
Awangarda - 385
Blues - 462
Country - 211
Dubstep - 232
Etniczna - 216
Folk - 164
Hardcore - 150
Hip-hop - 1140
Jazz - 2409
Kabaret - 24
Klasyczna - 3563
Metal - 7188
Pakiety - 129
Pop - 9251
Punk - 343
Religijna - 203
Retro - 31
Rock - 6221
Soul - 115
Swing - 18
Gry - 53
© 2006-2020 Bonito.pl – Radość z czytania Polityka prywatności i plików cookies Obowiązek informacyjny o przetwarzaniu danych osobowych
Jesteśmy tanią księgarnią internetową. Oferujemy tanie książki i komiksy, muzykę na płytach CD, filmy DVD i Blu-ray, zabawki dla dzieci, puzzle i gry planszowe. Koniecznie sprawdź nasze Bestsellery!