Bonito - Bo liczą się dobre chwile
Bonito - Bo liczą się dobre chwile
Google PlayHuawei AppGallery
Aplikację zainstalowało już 144 438 osób!
Pobierz aplikację Bonito!
Google PlayHuawei AppGallery
Aplikację zainstalowało już 144 438 osób!
Black Weekend + cyber week
Księgarnia » Książki » Literatura naukowa » Biznes i ekonomia » Zarządzanie » Mentalność założyciela jako podstawa sukcesu firmy
Facebook Twitter

Mentalność założyciela jako podstawa sukcesu firmy

Miniaturka
Nasza cena:
33,92 zł (zawiera rabat 15 %)
Cena rynkowa: 39,90 zł (oszczędzasz 5,98 zł)
Autor: Chris Zook, James Allen
Wydawnictwo: MT Biznes
Rok wydania:2017
Oprawa:broszurowa
Liczba stron:230
Format:14.1x21.8 cm
Numer ISBN:978-83-8087-248-6
Kod paskowy (EAN):9788380872486
Dostępność: nie (ostatnio dostępna: 02.04.2020 21:38)

Jeśli chcesz dostać powiadomienie, gdy pozycja będzie dostępna, podaj swój e-mail:

E-Mail:

Mentalność założyciela jako podstawa sukcesu firmy – opis wydawcy

Pokonaj bariery hamujące wzrost!

Dlaczego tak trudno jest osiągnąć i utrzymać opłacalny wzrost? Większość menedżerów zarządza swoimi firmami tak, jak gdyby rozwiązanie tego problemu leżało w środowisku zewnętrznym: znajdź atrakcyjny rynek, zbuduj odpowiednią strategię, zdobądź nowych klientów.

Jednak gdy Chris Zook i James Alen z Bain & Company bliżej przeanalizowali tę kwestię, okazało się, że za niezrealizowanie celów wzrostowych w 90 procentach odpowiedzialne są czynniki wewnętrzne, a nie zewnętrze - takie jak oddalenie się od pracowników pierwszej linii, problemy z odpowiedzialnością, mnożenie procesów i biurokracji, by wymienić choć kilka. Co więcej, niemal wszystkie firmy przechodzą przez takie same przewidywalne kryzysy w takich samych, ściśle określonych fazach wzrostu. Nawet w przypadku zdrowych organizacji te kryzysy, jeśli nie zostaną właściwie potraktowane, tłumią zdolność firmy do dalszego wzrostu i mogą stać się przyczyną spadków. Najważniejszym wnioskiem z badań Zooka i Allena jest konieczność zarządzania tymi punktami zapalnymi w rozwoju firmy poprzez przyjęcie "mentalności założyciela" - zachowań i sposobów myślenia, jakimi zazwyczaj wykazuje się odważny i ambitny założyciel.

Aby móc przywrócić firmie odpowiednie tempo, koncentrację i na nowo powiązać ją z klientami, należy mieć:

- typową dla buntownika jasną wizję i poczucie celu,

- zdecydowany sposób myślenia właściciela,

- nieustającą obsesję na temat pierwszej linii.

Oparta na dziesięcioletnich badaniach autorów nad firmami z ponad czterdziestu krajów Mentalność założyciela jako podstawa sukcesu firmy poprzez szczegółowe analizy i inspirujące przykłady pokazuje, w jaki sposób każdy lider - nie tylko założyciel - może wdrożyć i zastosować sposób myślenia założyciela w swojej organizacji, aby skierować ją na ścieżkę trwałego wzrostu.

Jako założyciel mojej firmy doskonale rozumiem i czuję tematy podnoszone w książce "Mentalność założyciela jako podstawa sukcesu firmy", szczególnie te dotykające znaczenia wysokiego tempa działania, koncentracji oraz zdolności inwestowania w dłuższej perspektywie.

Michael Dell, założyciel i dyrektor generalny Dell Inc.

Zook i Allen dzielą się z nami swoimi bezcennymi spostrzeżeniami na temat ochrony założycielskiego celu, perspektyw i energii firmy poprzez zapobieganie negatywnym wpływom procesu instytucjonalizacji. Ich książka stała się dla mnie i mojego zespołu instrumentem, który pomógł kształtować sposób naszego myślenia o naszej kulturze, strukturze i modelu biznesowym.

Adrian Gore, założyciel i dyrektor generalny Discovery Group

Koncepcja "mentalności założyciela" jest bliska właścicielom firm rodzinnych. Firma rodzinna zarządzana i rozwijana od początku przez jedną osobę oparta jest na solidnych fundamentach: wartościach założyciela, jego osobistych przekonaniach i dążeniach do sukcesu. Te cechy przejmują kolejne pokolenia oraz pracownicy - mimo rozrastania się firmy rodzinne nie tracą więc wyjątkowości związanej z mentalnością założyciela. Prowadząc procesy sukcesji, obserwuję często, jak ważne jest, by przekazać również to, co wydaje się nieuchwytne, a wynika właśnie z mentalności założyciela. Wszystkim właścicielom przedsiębiorstw, którzy chcą, aby firma na lata zachowała ich rewolucyjny sposób myślenia i wyjątkową troskę o organizację i klientów, polecam wskazówki zawarte w tej książce.

Dr Adrianna Lewandowska, MBA, Prezes Instytutu Biznesu Rodzinnego

Mentalność założyciela jako podstawa sukcesu firmy to lektura obowiązkowa dla każdego, kto chce prowadzić własny biznes - mały i duży. Porady i analizy Chrisa Zooka pokazują, jak budować firmę, która przetrwa dekady, i jak pokonać największe trudności, które napotka w tym czasie przedsiębiorca. Przede wszystkim jednak to książka o tym, dlaczego dążenie do zysku i wzrostu za wszelką cenę może być zabójcze dla biznesu, jego założyciela i pracowników.

Michał Wsowski, redaktor serwisu "Business Insider Polska"

Pobierz naszą aplikację!
Aplikacja Bonito w Google Play Aplikacja Bonito w App Store Aplikacja Bonito w AppGallery
Jesteśmy tanią księgarnią internetową. Oferujemy tanie książki i komiksy, muzykę na płytach CD, filmy DVD i Blu-ray, zabawki dla dzieci, puzzle i gry planszowe. Koniecznie sprawdź nasze Bestsellery!