Księgarnia internetowa Bonito.pl - Radość z czytania
Książka Dziewczyna z Ajutthai
Agnieszka Walczak-Chojecka
Skorzystaj z rabatu do 25% na wybraną ofertę wydawnictwa Uniwersytetu Jagiellońskiego!

Dziewczyna z Ajutthai

Nasza cena:
27,31 zł (zawiera rabat 26 %) (pozycja niedostępna)
Cena rynkowa: 36,90 zł (oszczędzasz 9,59 zł)
Autor: 

Agnieszka Walczak-Chojecka

Wydawnictwo: Filia
Rok wydania:2015
Oprawa:miękka
Liczba stron:336
Format:13.0 x 19.7 cm
Numer ISBN:978-83-8075-029-6
Kod paskowy (EAN):9788380750296
Waga:324 g
Dostępność: pozycja niedostępna (ostatnio dostępna: 15.09.2020 18:19)
Jeśli chcesz dostać powiadomienie, gdy pozycja będzie dostępna, podaj swój e-mail:
E-Mail:

Dziewczyna z Ajutthai – opis wydawcy

Joanna traci ukochaną pracę w korporacji, która była sensem jej życia. Iza wiarę w swojego mężczyznę. A Krzysztof? Całkiem odlatuje i zostaje...stewardem. Czy uda im się odbić od dna i odnaleźć szczęście? Całą trójkę połączy egzotyczna podróż do dalekiej Tajlandii, choć nie wszyscy w nią wyruszą.

Wśród wspaniałych pejzaży Bangkoku, Krabi i Koh Samui dziewczyny szukają przeznaczenia. Z odległej perspektywy zaczynają wszystko lepiej widzieć. Zwłaszcza, że w odpowiedzi na najważniejsze pytania pomaga Joannie pewna tajemnicza rzeźba i dwóch przystojnych mężczyzn. Odnalezienie właściwej drogi, a może i miłości, są już na wyciągnięcie ręki. Czy jednak można wierzyć pozorom?

Podobno niektóre opowieści zaczynają się dopiero tam, gdzie się kończą. I tak właśnie jest z tą książką.

FacebookTwitter
Dziewczyna z Ajutthai - Dodaj do schowka
Dodawanie do schowka jest możliwe tylko po zalogowaniu na swoje konto.
Data ukazania się w księgarni: 2015.08.26
Recenzja
Opinie czytelników o „Dziewczyna z Ajutthai”
Średnia ocena: 4,4 na bazie 5 ocen z 5 opiniiOcenaOcenaOcenaOcenaOcena
Autor: Anna, data: 06.08.2019 21:58, ocena: 5,0  OcenaOcenaOcenaOcenaOcena

Okładka książki Dziewczyna z Ajutthai. Niezbyt grzeczna historia Powiększ Dziewczyna z Ajutthai. Niezbyt grzeczna historia

Twórczość autorstwa Pani Agnieszki Walczak-Chojeckiej miło wspominam, gdyż to była pierwsza podarowana książka pt. '' Dziewczyna z Ajutthai. Niezbyt grzeczna historia'' z autografem od debiutującej wówczas pisarki.

Główną bohaterką w tej oto opisywanej powieści jest Joanna, która to poświęciła 10 lat pracy w międzynarodowej korporacji farmaceutycznej. Utraciła pracę, ale mimo wszystko potrafiła udowodnić, że nie ma dla niej rzeczy niemożliwej w dobie, gdy ciężko jest zdobyć pracę i walczyć o nią każdego dnia. To typ kobiety walczącej, odważnej, analizującej sytuacje, które ją dotyczą i mają dla niej obecnie znaczenie. Od Joanny wypływa ciepło, serdeczność, szacunek do rodziny, którą tak bardzo mocno kocha i liczy się z ich zdaniem. Joanna stanowiła dla mnie zagadkę. To trudny przeciwnik do odgadnięcia i rozszyfrowania pod względem zawodowym.

Możemy, przyglądnąć się z bliska jak wygląda praca w wielkich korporacjach, a w tym pogoń za pieniędzmi, sukcesem, który tak do końca nie daje poczucia spełnienia.

Odkryjemy w tej oto powieści dostrzegania wśród wielu problemów występujących u młodych i zagubionych ludzi, którzy sami nie wiedzą, czego chcą od życia.

Ujęła mnie osobiście tutaj doskonale przeprowadzona przez autorkę obserwacja ludzi pracujących w tego oto firmach, którzy ciężko pracują na sukces kosztem własnych prywatnych marzeń o założeniu rodziny.

Cieszę się, że mogłam uczestniczyć w życiu Joanny na czele z jej znajomymi i sympatyczną rodziną.

Książka ta składa się z ośmiu rozdziałów, które zostały skonstruowane pomysłowo.

Nie zabraknie również w tej oto powieści poczucia humoru oraz odpowiednio zastosowanej w tekstach kultury słowa.

Walorem szczególnym, który utkwił mi szczególnie w pamięci to uchwycenie opisów związanych z opisem spotkania Joasi w Zakopanem z rodzicami, sympatyczne przeprowadzane rozmowy z bratem, gdyż są to tereny sercu bliskie mi osobiście.

W tej niezwykle napisanej powieści każdy z Czytelników znajdzie coś dla siebie.

Polecam przeczytać tę książkę.
Autor: taka-jest-agata.blogspot.com, data: 08.10.2018 11:02, ocena: 2,0  OcenaOcenaOcenaOcenaOcena

zawiodłam się

Joanna jest świetnym marketingowcem, pracującym w jednej z warszawskich korporacji. To pracoholiczka, praktycznie nie mająca życia poza firmą. Lubi to co robi i lubi swoją pensję, którą ma dzięki ukochanej posadzie.
Pewnego dnia szefostwo firmy postanawia dać jej wypowiedzenie. Świat Asi się wali…Cóż ona będzie teraz robić?
Po początkowym okresie apatii, postanawia związać się z bardzo przystojnym kolegą z byłej pracy. Joanna nie zostaje jednak jego partnerką. Mateusz bowiem jest już zajęty, pozostaje jej rola kochanki. Z niej jednak dziewczyna rezygnuje, gdy jej kochany ma zostać ojcem…
Jak odreagować te wszystkie problemy?
Wyrusza w podróż do Tajlandii, ma towarzyszyć koledze, który jest fotografem. Prosi on dziewczynę by pomogła mu napisać artykuł.
By nie czuć się samotnie Asia zabiera na wakacje Izę, swoją dobrą koleżankę. Ta również potrzebuje dystansu, gdyż właśnie sypie się jej małżeństwo.
W pięknej scenerii kobiety jeżdżą na słoniach, imprezują i zaczynają analizować własne życie.
Pewnego dnia Iza nagle znika. Dlaczego?
Joanna po raz kolejny ma nadzieję na związek, tym razem z fotografem, z którym podróżuje. Ten jednak wydaje się mieć inne plany. Jakie?
Podczas wyjazdu Asia odnajduje kamienną rzeźbę „Dziewczyny z Ajuttahai”. Jest to dla niej inspiracja do napisania miłosnej historii(bardzo słabej, moim zdaniem). Co naprawdę przedstawia rzeźba?
W drodze powrotnej, Joanna gubi zeszyt ze swoim opowiadaniem. Gdy parę dni później, szczęśliwy znalazca, oddaje dziewczynie jej własność, przekazuje jej również dobrą wiadomość. Jaką?
Jak „Dziewczyna z Ajuttahai” zmieni życie Asi?
Przekonajcie się same…
Moje pierwsze spotkanie z prozą Agnieszki Walczak-Chojeckiej, wypadło dość blado. Książka napisana przystępnym językiem, szybko się czyta, lecz sama historia…
Dosyć banalna… Podobała mi się do momentu, gdy akcja rozgrywała się w Warszawie, po wyjeździe do Tajlandii, jakby zwolniła tempo…
Dodatkowo, główna bohaterka wydała mi się desperatką, ganiającą za facetami…Czasami podczas czytania miałam ochotę krzyknąć „Trochę godności, kobieto!”
Autorce zapewne dam jeszcze szansę. Nigdy nikogo nie skreślam po jednym nieudanym utworze…
https://taka-jest-agata.blogspot.com/2018/10/agnieszka-walczak-chojecka-dziewczyna-z.html
Autor: kobiecerecenzje365@gmail.com, data: 14.04.2016 22:09, ocena: 5,0  OcenaOcenaOcenaOcenaOcena

Dziewczyna z...

O "Dziewczynie z Ajutthai" Agnieszki Walczak-Chojeckiej, dowiedziałam się poprzez jeden z portali książkowych. Postanowiłam sięgnąć po nią aby przekonać się czy na pewno jest tak dobra, jak pokazują oceny na portalach książkowych :)

"Joanna traci ukochaną pracę w korporacji, która była sensem jej życia. Iza wiarę w swojego mężczyznę. A Krzysztof? Całkiem odlatuje i zostaje...stewardem. Czy uda im się odbić od dna i odnaleźć szczęście? Całą trójkę połączy egzotyczna podróż do dalekiej Tajlandii, choć nie wszyscy w nią wyruszą.
Wśród wspaniałych pejzaży Bangkoku, Krabi i Koh Samui dziewczyny szukają przeznaczenia. Z odległej perspektywy zaczynają wszystko lepiej widzieć. Zwłaszcza, że w odpowiedzi na najważniejsze pytania pomaga Joannie pewna tajemnicza rzeźba i dwóch przystojnych mężczyzn. Odnalezienie właściwej drogi, a może i miłości, są już na wyciągnięcie ręki. Czy jednak można wierzyć pozorom?"

Zacznijmy od pierwszego wrażenia czyli okładki, która jest bardzo wyrazista i od razu przykuwa wzrok. Jednak z wnętrzem jest już niestety troszkę gorzej. Niektóre wątki zostały zbyt obszernie opisane mimo, że nie wnosiły wiele do całej historii. Natomiast wątki które szczególnie przyciągały moją uwagę, zostały przez autorkę omówione dość oszczędnie.
Podobały mi się za to bardzo malowniczo przedstawione krajobrazy, które momentami przenosiły mnie do barwnej Tajlandii. Ogromnym plusem tej historii jest jasne odzwierciedlenie prawdy o życiu. Prawdy, która nie do każdego z nas dociera w odpowiednim momencie. Uświadamia nam, że nie możemy całe swoje życie skazywać się na tkwienie w czymś co nas wyniszcza i nie daje satysfakcji. Pokazuje nam, że musimy czasem wyłamać się ze "schematów" i czerpać z życia garściami.

W moim odczuciu książka zaczyna się w momencie kiedy Joanna i Iza wyleciały do Tajlandii. Wtedy powieść ta ewidentnie zyskuje na wartości.
Najbardziej podobały mi się perypetie Izy oraz wątek Krzysztofa. Joanna natomiast była jak dla mnie nudną i chyba najgorszą postacią, której niestety nie mogłam polubić.

Przeczytajcie i oceńcie tę powieść sami. Ja pozostałam z mieszanymi uczuciami. Książki na pewno nie można nazwać złą, ale niestety mnie nie pochłonęła.

Za możliwość przeczytania książki dziękuję autorce.
Autor: PaniKa, data: 29.03.2016 11:35, ocena: 5,0  OcenaOcenaOcenaOcenaOcena

Tajemnicza dziewczyna

Czy praca jest najważniejsza? Czy ciągła pogoń za sukcesem, to gwarancja szczęścia? A gdzie w tym wszystkim miejsce dla samego siebie, dla swoich marzeń i pragnień? Może w końcu nadszedł czas aby coś zmienić? Przecież każda zmiana, nawet ta najmniejsza, może być początkiem czegoś wielkiego i niezwykłego...

Joanna jest kobietą sukcesu, praca w wielkiej korporacji zapewnia jej życie na wysokim poziomie. W pracy wszyscy ją szanują i podziwiają. Nic nie zapowiada, aby coś miało pójść nie po jej myśli. Niespodziewanie jednak zostaje zwolniona z pracy, czego powodem miały być ponoć cięcia w kosztach. Kobieta jest zdruzgotana i ciężko jej poradzić sobie z utratą pracy. Jak się okazuje, ma też dużo wolnego czasu, z którym nie wie co zrobić. Pewnego dnia spotyka kolegę z dawnych lat, który proponuje jej pracę która będzie się wiązać z wyjazdem do Tajlandii. Razem ze znajomymi wyrusza w niezwykłą podróż, która będzie nie tylko spełnieniem jej marzeń, ale również ucieczką od wszystkiego co do tej pory ją ograniczało. W międzyczasie jej przyjaciółka Iza musi uporać się ze swoimi problemami. Straciła wiarę w swojego mężczyznę, a podróż do Tajlandii ma jej pomóc w uporaniu się z wątpliwościami i rozterkami. Obie kobiety będą musiały poszukać właściwej drogi i wyruszyć w głąb samych siebie. Czy przyjaciółki odnajdą szczęście i posłuchają swoich wewnętrznych głosów? Czy w końcu poczują się wolne?

Agnieszka Walczak-Chojecka to polska autorka którą bardzo sobie cenię. Pierwszą książką pisarki która trafiła w moje ręce była „Włoska symfonia”, która całkowicie mnie pochłonęła i oczarowała. Sięgając po „Dziewczynę z Ajutthai” liczyłam na podobne emocje i wrażenia z lektury. Okazało się jednak, że obie książki znacznie się od siebie różnią, a każda z nich jest na swój sposób wyjątkowa. „Dziewczyna z Ajutthai” to debiutancka książka autorki, która doczekała się swojego wznowienia. Cieszę się, że mogłam ją przeczytać, bo było to dla mnie niezwykłe i bardzo nietypowe doświadczenie.

Autorka zabiera czytelnika w niezwykłą i odkrywczą podróż. Na początek, wraz z bohaterką wyruszamy w góry, by później zagłębić się w egzotyczny i zniewalający klimat pięknej Tajlandii. Agnieszka Walczak-Chojecka w bardzo obrazowy sposób przedstawia nam ten magiczny zakątek świata. Wędrówka Joanny i jej przyjaciółki, to nie tylko egzotyczna podróż w której bohaterki mogą odpocząć od codzienności i problemów. To również mistyczna wędrówka w głąb samych siebie, która ma na celu obnażyć ich słabości i próbować się z nimi uporać. Jest tutaj również tajemnicza dziewczyna z Ajutthai, która jest atrybutem i symbolem całej historii, jak i Joanny. Jaką tajemnicę skrywa? Kobieta musi odnaleźć spokój ducha i spróbować uwolnić się od tego, co do tej pory ją zniewalało. Utrata pracy jest katalizatorem do zmian i choć kobiecie nie jest łatwo się z tym uporać, podróż do dalekiej Tajlandii pomaga jej zrozumieć co w życiu jest najważniejsze. Będzie to dla niej początek czegoś nowego. Joanna, jak i jej przyjaciółka Iza wrócą z tej podróży całkowicie odmienione i szczęśliwsze.

Po przeczytaniu „Włoskiej symfonii” spodziewałam się, że „Dziewczyna z Ajutthai” będzie równie zniewalającą i namiętną historią. Zwróciłam uwagę, że na poprzednim wydaniu książki znajduje się podtytuł „Niezbyt grzeczna historia”. Próbowałam doszukać się tej niegrzeczności w książce, ale jakoś mi się nie udało. Nie ma tu ani wulgarności, ani tym bardziej zdrożnych treści. Jak dla mnie to niezwykle klimatyczna i intrygująca lektura, która owszem zniewala, ale nie scenami namiętności, a niesamowitymi opisami egzotycznych miejsc i wewnętrznej wędrówki Joanny.

Książkę czytało mi się niezwykle lekko i szybko, a historia Joanny bardzo mnie zaintrygowała. Choć niestety można zauważyć pewne niedociągnięcia, które spycham na karb tego, iż był to debiut autorki. Najbardziej przeszkadzały mi przeskoki między poszczególnymi wydarzeniami i zbyt powierzchowne potraktowanie tematu. Zabrakło mi pewnego rozwinięcia i płynności akcji. Wydaje mi się, że książkę można było jeszcze trochę rozwinąć, dzięki czemu czytelnik miałby okazję zżyć się z bohaterami i dużo bardziej wczuć w całą historię.

„Dziewczyna z Ajutthai” to klimatyczna i ekscytująca lektura, która zabiera czytelnika w niecodzienną podróż na drugi koniec świata. Autorka ma niezwykły talent do opisywania otoczenia i w świetny sposób wplata to w swoje historie. Dzięki temu zyskują zupełnie innego wydźwięki i charakteru. „Dziewczyna z Ajutthai” to książka która zachwyca niezwykłymi barwami, plastycznymi bohaterami i intrygującą fabułą. To lekka, ale również bardzo refleksyjna lektura. Polecam i zachęcam do zapoznania się z twórczością Agnieszki Walczak-Chojeckiej.
Autor: ejotek, data: 15.11.2015 20:53, ocena: 5,0  OcenaOcenaOcenaOcenaOcena

Kim jest tajemnicza dziewczyna?

Powieść czyta się bardzo szybko, ponieważ jest napisana pięknym, choć zarazem prostym językiem i z ogromną lekkością oraz humorem (między innymi korespondencja Joanny z bratem). Naturalistyczne i żywiołowe dialogi, życiowe problemy, temat homoseksualizmu, choroby bliskich, utraty pracy czy drugiej połówki to taka idealna powieść dla kobiet. Autorka nie skupia się tylko na pracoholikach czy irracjonalnych naiwniaczkach, ale zwraca uwagę na różne problemy, poglądy, pragnienia i Wszystko co zostało opisane w książce może przytrafić się każdej z nas lub nawet już się przytrafiło... Chociaż może tą Tajlandię zaliczyłabym do cudów, bo nie każdemu i nie codziennie spada z nieba taka propozycja. Po przeczytaniu "Dziewczyny z Ajutthai" zrozumiałam dedykację o króliczku otrzymaną od autorki oraz nabrałam jeszcze większej ochoty na podróż do tego kraju i ujrzenie na własne oczy tego, co podczas lektury widziałam oczyma wyobraźni na fotografiach Roberta, słyszałam w zachwytach podróżników lub czytałam w opisach autorki.

To świetna powieść z klimatem, tajemnicami, egzotycznymi miejscami oraz króliczkiem... wraz z którym gonimy nasze szczęście. Oby zawsze skutecznie! A książkę polecam.


całość recenzji: http://czytelnicza-dusza.blogspot.com/2015/11/agnieszka-walczak-chojecka-dziewczyna-z.html
Klienci, którzy kupili Dziewczyna z Ajutthai, wybrali również:
Aleja starych topoli. Tom 2 Agnieszka Janiszewska
Aleja starych topoli. Tom 2
Agnieszka Janiszewska, 23,80
Srebrna zatoka Jojo Moyes
Srebrna zatoka
Jojo Moyes, 30,72
Najmilszy prezent Agnieszka Krawczyk
Najmilszy prezent
Agnieszka Krawczyk, 29,53
Wypadek na ulicy Starowiślnej Lucyna Olejniczak
Wypadek na ulicy Starowiślnej
Lucyna Olejniczak, 24,43
Matki i córki Ałbena Grabowska
Matki i córki
Ałbena Grabowska, 26,54
Chodzi lisek koło drogi Hanna Greń
Chodzi lisek koło drogi
Hanna Greń, 27,93
Telefon o północy Tess Gerritsen
Telefon o północy
Tess Gerritsen, 25,89
Cenny motyw Małgorzata Rogala
Cenny motyw
Małgorzata Rogala, 25,83
Pisarka Katarzyna Michalak
Pisarka
Katarzyna Michalak, 31,12
Nie czas na miłość Agnieszka Walczak-Chojecka
Nie czas na miłość
Agnieszka Walczak-Chojecka, 27,31
Zagubiona Katarzyna Michalak
Zagubiona
Katarzyna Michalak, 31,12
Kobiety z odzysku Izabella Frączyk
Kobiety z odzysku
Izabella Frączyk, 27,99
Miniaturzystka Jessie Burton
Miniaturzystka
Jessie Burton, 34,56
Aleja starych topoli. Tom 1 Agnieszka Janiszewska
Aleja starych topoli. Tom 1
Agnieszka Janiszewska, 23,80
Białe róże z Petersburga Joanna Jax
Białe róże z Petersburga
Joanna Jax, 30,72
Medalion z bursztynem Anna Klejzerowicz
Medalion z bursztynem
Anna Klejzerowicz, 27,31
Wyszukiwarka
Wpisz tytuł, autora lub wydawcę
tylko w dostępnych
tylko z wyprzedaży
Skorzystaj z rabatu do 22% na całą ofertę wydawnictw: W.A.B, Uroboros i Lipstick Books
Ostatnio oglądane
KDziewczyna z Ajutthai
KBaśń o wężowym sercu, albo w...
KKicia Kocia u dentysty
KPowrót z Bambuko
KProsta sprawa
KZdarzyło się w Watykanie. Ni...
KDziki łubin
Pokaż ofertę tytułów z wyprzedaży
Pokaż ofertę tytułów z wyprzedaży
Gry - 68
© 2006-2020 Bonito.pl – Radość z czytania Polityka prywatności i plików cookies Obowiązek informacyjny o przetwarzaniu danych osobowych
Jesteśmy tanią księgarnią internetową. Oferujemy tanie książki i komiksy, muzykę na płytach CD, filmy DVD i Blu-ray, zabawki dla dzieci, puzzle i gry planszowe. Koniecznie sprawdź nasze Bestsellery!