Bonito - Bo liczą się dobre chwile
Bonito - Bo liczą się dobre chwile
Google PlayHuawei AppGallery
Aplikację zainstalowało już 167 723 osób!
Pobierz aplikację Bonito!
Google PlayHuawei AppGallery
Aplikację zainstalowało już 167 723 osób!
Bestsellery w najlepszych cenach!
Księgarnia » Książki » Dla dzieci i młodzieży » Dla dzieci » Edukacja » Potęga liczb. Jak liczby kształtują świat w którym żyjemy
Facebook Twitter

Potęga liczb. Jak liczby kształtują świat w którym żyjemy

Miniaturka
Nasza cena:
32,33 zł (zawiera rabat 28 %)
Cena rynkowa: 44,90 zł (oszczędzasz 12,57 zł)
Autor: praca zbiorowa
Wydawnictwo: KROPKA
Rok wydania:2021
Oprawa:twarda
Liczba stron:64
Format:24.0x28.0 cm
Numer ISBN:978-83-66671-37-9
Kod paskowy (EAN):9788366671379
Materiały dodatkowe: Zajrzyj do środka / przeczytaj fragment
Dostępność: nie (ostatnio dostępna: 17.01.2022 07:13)

Jeśli chcesz dostać powiadomienie, gdy pozycja będzie dostępna, podaj swój e-mail:

E-Mail:

Potęga liczb. Jak liczby kształtują świat w którym żyjemy – opis wydawcy

Liczby są wszędzie! Potęga liczb wprowadzi dzieci w fascynujący świat liczb i wyjaśni, jak pomagają nam w codziennym życiu.

Jak bez liczb moglibyśmy prosić o trzy gałki lodów? Skąd wiedzielibyśmy, że zostało nam 60 minut na zabawę z naszymi przyjaciółmi, a nie 60 sekund? Dlaczego w ogóle minuta ma 60 sekund, a nie 100? Potęga liczb opowiada historię tego przełomowego wynalazku.

Opinie czytelników o „Potęga liczb. Jak liczby kształtują świat w którym żyjemy”
Średnia ocena: 5,0 na bazie 2 ocen z 2 opiniiOcenaOcenaOcenaOcenaOcena
Autor:
Data: 11.03.2021 00:10
Ocena: 5,0 OcenaOcenaOcenaOcenaOcena

Potęga liczb

Nie ukrywam, że bliżej mi do humanisty niż ścisłowca. A ściślej mówiąc matematyka zawsze była moją piętą achillesową. Zawsze πeniłem się na myśl o kolejnych matematycznych zadaniach. Bliżej było mi do opisywania otaczającej rzeczywistości, niż ujmowania jej w liczby.
A przecież to właśnie liczby są fundamentem wszystkiego, co nas otacza, podwaliną świata. Liczby mają ogromną wartość. O ich niezwykłości w książce „Potęga liczb. Jak liczby kształtują świat, w którym żyjemy” w bardzo ciekawy i przystępny sposób opowiadają Isabel Thomas, Robert Klanten, Maria-Elisabeth Niebius i Raphael Honigstein. A wszystko okraszone doskonałymi ilustracjami Danieli Olejnikovej.
Publikacja ta jest doskonałą formą uzmysłowienia nam, że liczby mają nieograniczone możliwości. I to one właśnie porządkują nasz świat. Świat, który bez liczb byłby nie do pomyślenia. Autorzy z pomysłem ukazują nam uniwersalny język liczb, którego poznanie pomaga nam pojąć otaczającą nas rzeczywistość.
Jeśli chcecie dowiedzieć się czym jest stała Kaprekara, czy też ciąg Fibonacciego, książka ta w prosty sposób wyjaśni Wam istotę tych zagadnień. Autorzy uświadamiają nam, że nie tylko ludzie posługują się liczbami. Tę umiejętność doskonale wypracowały zwierzęta. W jaki sposób radzą sobie pająki krzyżakowate, czy też hieny cętkowane? Z pomocą na uzyskanie odpowiedzi na te pytania przychodzi nam „Potęga liczb”.
Publikacja ta przybliża nam historię dotyczącą używania liczb przez różne cywilizacje. Sumerowie, Babilończycy, starożytni Chińczycy oraz starożytni Rzymianie – każda z tych cywilizacji miała swój uniwersalny sposób. Dzięki tej książce możemy dowiedzieć się również jak bardzo Euklides, Archimedes, Hypatia z Aleksandrii oraz Brahmagupta studiując wzorce liczbowe przyczynili się do rozwoju matematyki. A jeśli również Wy chcecie rozwinąć swoją wiedzę i świadomość dotyczącą nieograniczonej potęgi liczb, to koniecznie sięgnijcie po tę publikację.
Książka uświadamia nam w jaki sposób w historii naszej cywilizacji kształtowały się sposoby stosowania jednostki miary i masy czy też systemy metryczne. Autorzy w bardzo ciekawy sposób ilustrują historię kalendarza stosowanego przez naszych przodków.
„Potęga liczb. Jak liczby kształtują świat, w którym żyjemy” to książka, którą polecam każdemu czytelnikowi, niezależnie od liczby określającej jego wiek.
http://www.czyt-nik.pl/recenzje/potega-liczb/
Autor:
Data: 09.02.2021 18:47
Ocena: 5,0 OcenaOcenaOcenaOcenaOcena

Czytelnicze Podwórko

Isabel Thomas, Robert Klanten, Maria-Elisabeth Niebus oraz Raphael Honigstein postanowili pokazać młodym czytelnikom, że liczby są… wszędzie! Od tysiącleci ludzkość próbowała za ich pomocą opisać otaczającą rzeczywistość. Daty, godziny, temperatura i inne zjawiska fizyczne byłyby niemożliwe to zdefiniowania bez liczb. Mało tego, „Potęga liczb” pokaże nam, że bez tych prostych znaków nie moglibyśmy korzystać z komputerów, podróżować na Księżyc czy choćby zrobić zakupów! W tej książce znajdziecie najciekawsze, najbardziej zadziwiające i najmniej oczywiste fakty o liczbach, ich historii i… potędze.
„Potęga liczb” to mnóstwo ciekawostek, dotykających każdej dziedziny naszego życia. To właśnie z tej książki dowiecie się, że nie tylko ludzie mają coś, co nazywamy zmysłem liczbowym. Czy wiedzieliście, że pewne pająki doskonale wiedzą, ile much złapało się w ich sieć? Gdy usuniemy kilka ofiar z ich pułapki, pająki będą zdezorientowane i będą szukać swych zdobyczy (w końcu muszą gdzieś tam być!). Nie są to jednak jedyne zwierzęta, które instynktownie wiedzą, że czegoś jest więcej lub mniej…
A kiedy ludzie zaczęli używać liczb? Kiedy powstały pierwsze wagi? Kto zbudował pierwsze liczydło? I jak powstały cyfry, które znamy z dzisiejszych lekcji matematyki? Na to pytanie także odpowie Wam właśnie „Potęga liczb”! To jednak wcale nie koniec. Z książki dowiecie się także od jakiego owocu wywodzi się słowo „karat”, jak mierzono odległość w krokach i co ma wspólnego rewolucja francuska z wprowadzeniem systemu metrycznego.
Skoro jesteśmy przy metrach, czy wiecie kto i dlaczego zdecydował, że metr to będzie dokładnie 100 centymetrów? I dlaczego 1 cm to właśnie tyle, a nie więcej ani mniej? Otóż uczeni z Francuskiej Akademii Nauk stwierdzili, że metr powinien mieć związek z wielkością ziemi. Wymyślili, że zmierzą odległość od bieguna północnego do południowego wzdłuż południka, biegnącego przez Paryż, podzielą tę odległość przez 10 000 000 i to właśnie będzie metr. Proste prawda?
Równie zaskakującym faktem, dotyczącym liczb było to, że dawniej woda zamarzała w temperaturze 100°C, a wrzała przy 0°C. Dopiero później ktoś doszedł do wniosku, że warto byłoby tę skalę odwrócić, i teraz tak, jak jest… Takich zaskakujących zmian w przeróżnych systemach liczbowych było bardzo dużo, a najwięcej z nich dotyczyło kalendarza. Gdzie rok trwał 360 dni? Dlaczego co kilka stuleci pomijany jest rok przestępny? Zajrzyjcie do „Potęgi liczb” – tam znajdziecie wszystkie odpowiedzi!
„Potęga liczb” to książka absolutnie niesamowita. Fakty, które zebrali w niej autorzy są niewiarygodnie wręcz ciekawe! I choć każdy z nas wie, jak korzystać z kalendarza czy zegarka, to ewolucja systemu zapisu dat i czasu jest tak fascynująca, że nie sposób oderwać się od lektury. Mało tego, zestawienie liczbowych ciekawostek jest tak świetnie przemyślane, że choć wszystkie strony ściśle wiąże się z cyframi, to każda z nich jest inna. Czas, miary, wagi, pieniądze, kody, szyfry – o tym wszystkim przeczytacie właśnie tu! I gwarantuję, że każda rozkładówka zaskoczy Was czymś ciekawym. Wiedzieliście na przykład, że podróżujący pociągiem w XIX w. nawet w czasie krótkich dystansów musieli kilka razy przestawiać zegarek?
Co ważne, by umilić młodym czytelnikom lekturę, każda ze stron została ubrana w proste, choć bardzo przyjemne dla oka ilustracje. Ułatwią one zrozumienie niektórych zagadnień, przede wszystkim jednak sprawiają, że „Potęga liczb” to nie tylko książka ciekawa, ale także zabawna i atrakcyjna. Jestem przekonana, że przygoda w świecie, zdefiniowanym za pomocą dziesięciu znaków będzie fascynująca i zaskakująca. My polecamy tę książkę każdemu czytelnikowi od 6. roku życia.
Pobierz naszą aplikację!
Aplikacja Bonito w Google Play Aplikacja Bonito w App Store Aplikacja Bonito w AppGallery
Jesteśmy tanią księgarnią internetową. Oferujemy tanie książki i komiksy, muzykę na płytach CD, filmy DVD i Blu-ray, zabawki dla dzieci, puzzle i gry planszowe. Koniecznie sprawdź nasze Bestsellery!