Bonito - Bo liczą się dobre chwile
Bonito - Bo liczą się dobre chwile
Google PlayHuawei AppGallery
Aplikację zainstalowało już 167 207 osób!
Pobierz aplikację Bonito!
Google PlayHuawei AppGallery
Aplikację zainstalowało już 167 207 osób!
Nowości wydawnictwa Czarne!
Księgarnia » Książki » Literatura piękna » Biografie » Politycy » Benjamin Franklin
Facebook Twitter

Benjamin Franklin

Miniaturka
Nasza cena:
35,93 zł (zawiera rabat 28 %)
Cena rynkowa: 49,90 zł (oszczędzasz 13,97 zł)
Autor: Walter Isaacson
Wydawnictwo: Zysk i S-ka
Rok wydania:2020
Oprawa:miękka ze skrzydełkami
Liczba stron:650
Format:15.0 x 22.5 cm
Numer ISBN:978-83-8116-963-9
Kod paskowy (EAN):9788381169639
Dostępność: nie (ostatnio dostępna: 25.08.2021 09:17)

Jeśli chcesz dostać powiadomienie, gdy pozycja będzie dostępna, podaj swój e-mail:

E-Mail:

Benjamin Franklin – opis wydawcy

Wciągająca biografia jednego z najwybitniejszych polityków i najbardziej wszechstronnych myślicieli w historii.

Benjamin Franklin był nie tylko jednym z ojców założycieli Stanów Zjednoczonych, lecz również prawdziwym człowiekiem renesansu, który pod wieloma względami wyprzedził swój czas. Był genialnym naukowcem, wynalazcą, przedsiębiorcą, dyplomatą, pisarzem, strategiem i jednym z najwybitniejszych myślicieli politycznych w historii.

Osobowość tego skutecznego polityka i ciekawego świata twórcy inspiruje dzisiaj tak samo, jak dwa wieki temu. Jego historia uczy, jak prowadzić życie praktyczne, a jednocześnie uduchowione, jak osiągnąć osobisty sukces i służyć społeczeństwu.

Walter Isaacson, autor bestsellerowych biografii Leonarda da Vinci i Steve’a Jobsa, kreśli fascynujący portret Benjamina Franklina – myśliciela i polityka, który stworzył podwaliny tożsamości narodowej Amerykanów i został wzorem dla przyszłych pokoleń.

Opinie czytelników o „Benjamin Franklin”
Średnia ocena: 4,5 na bazie 2 ocen z 2 opiniiOcenaOcenaOcenaOcenaOcena
Autor:
Data: 17.09.2020 00:06
Ocena: 5,0 OcenaOcenaOcenaOcenaOcena

Benjamin Franklin

Książka "Benjamin Franklin", o której dziś Wam opowiem, to, jak się pewnie domyślacie, książka biograficzna. Jej autor, Walter Isaacson, na ponad 600 stronach opisał życie jednego z Ojców Założycieli Stanów Zjednoczonych. I powiem Wam szczerze, że zrobił to idealnie i z dużym rozmachem. Książka dokładnie opisuje całe życie Franklina - od narodzin aż do śmierci. Czytając tę, nie ukrywajmy, dość obszerną pozycję, dowiadujemy się gdzie się uczył, gdzie pracował, poznajemy jego całą rodzinę, jego dzieci oraz wnuki. Dowiadujemy się również, że tworzył teksty do gazety, autor nie pomija także wynalazków, które stworzył. I w tej kwestii trzeba przyznać, że jego pomysły znacznie wyprzedzały epokę, w której żył. Czytając tę pozycję mamy wrażenie, że autor czuje wielki podziw dla Franklina oraz że włożył mnóstwo pracy w to, aby nie pominąć nawet najmniejszego szczegółu z jego życia. I takim sposobem powstała bardzo obszerna lektura o wielkim polityku, geniuszu naukowym, dziennikarzu i świetnym mówcy, jakim był Benjamin Franklin. Nie da się zaprzeczyć, że był również niezłym manipulatorem, co tylko dowodzi jego niebywałej inteligencji. Trzeba też przyznać, że Franklin był człowiekiem sukcesu, którego dziś podziwiają i starają się naśladować inni. Ogólnie książkę czytało mi się dobrze. Nie jest w żadnym stopniu nudna, ponieważ autor zawarł w niej przeróżne opowieści, ciekawostki, a nawet trochę humoru. Na uwagę zasługuje też piękne wydanie lektury - okładka jest hipnotyzująca i elegancka, a w środku znajdują się dodatki w postaci ilustracji przestawiających samego Franklina, jego rodzinę czy dom. Zdaję sobie sprawę, że nie jest to książka dla każdego, ale jeśli ktoś lubi biografie, to zdecydowanie tę pozycję powinien przeczytać.
Autor:
Data: 13.08.2020 18:58
Ocena: 4,0 OcenaOcenaOcenaOcenaOcena

Benjamin Franklin

Książka została podzielona na kilkanaście rozdziałów, z czego każdy opisuje inny okres z życia Franklina, co pozwala lepiej przedstawić historię tego sławnego polityka. Ogrom pracy, jaki Walter Isaacson wykonał, aby zebrać wszystkie zawarte tutaj informacje robi duże wrażenie. Książka nie ma bynajmniej charakteru encyklopedycznego - autor bardzo przystępnie, jasno i ciekawie opisuje życia Franklina i przedstawia wiele ciekawostek na jego temat. Bardzo podobało mi się to, że Walter Isaacson pokazuje, jaka to była naprawdę osoba, ze wszystkimi zaletami i wadami. Nie ocenia, jedynie przedstawia fakty i próbuje pokazać wpływ Franklina na otaczających go ludzi, jak i samo kształtowanie się Stanów Zjednoczonych.

Walter Isaacson często cytuje bardzo wiele różnych tekstów Franklina, począwszy od jego pierwszych prób pisarskich do gazety, przez listy, a kończąc na autobiografii. Ta ostatnia na pewno szczególnie była przydatna przy pisaniu tej biografii. Te wszystkie cytowane teksty pozwalają jeszcze lepiej poznać jakim człowiekiem był Franklin, jak zmieniały się jego poglądy, jak angażował się w politykę, ale również jakim był mężem, ojcem, czy dziadkiem. Książka Waltera Isaacsona daje niesamowitą możliwość poznania tego sławnego polityka, ale również jest po części opowieścią o narodzinach Stanów Zjednoczonych i burzliwej historii, jaka do tego doprowadziła.

Poprzednie trzy książki Waltera Isaacsona wydało w Polsce Wydawnictwo Insignis i to w dwóch wersjach - w miękkiej oprawie i twardej z obwolutą. Dlatego byłem ciekawy jak wydawnictwo Zysk wyda Benjamina Franklina i niecierpliwością wyczekiwałem na książkę. Niestety, książki różnią się formatem, ale nie liczyłem, że będą wydane tak samo. Jednak samo wydanie Benjamina Franklina, pomimo miękkiej oprawy, bardzo przypadło mi do gustu - zdecydowanie lepiej leży w ręce niż np. Leonardo da Vinci w miękkiej oprawie, a sam grzbiet podczas czytania nie zniszczył prawie wcale.

Biografia Benjamina Franklina to druga książka Waltera Isaacsona, którą miałem okazję przeczytać i kolejny raz jestem pod wrażeniem. Autor bardzo ciekawym językiem i z wieloma szczegółami opisuje życie jednego z ojców założycieli Stanów Zjednoczonych.
Walter Isaacson - pozostałe pozycje w naszej księgarni:
Pobierz naszą aplikację!
Aplikacja Bonito w Google Play Aplikacja Bonito w App Store Aplikacja Bonito w AppGallery
Jesteśmy tanią księgarnią internetową. Oferujemy tanie książki i komiksy, muzykę na płytach CD, filmy DVD i Blu-ray, zabawki dla dzieci, puzzle i gry planszowe. Koniecznie sprawdź nasze Bestsellery!