Bonito - Bo liczą się dobre chwile
Bonito - Bo liczą się dobre chwile
Google PlayHuawei AppGallery
Aplikację zainstalowało już 168 229 osób!
Pobierz aplikację Bonito!
Google PlayHuawei AppGallery
Aplikację zainstalowało już 168 229 osób!
Bestsellery w najlepszych cenach!
Księgarnia » Książki » Dla dzieci i młodzieży » Dla dzieci » Książeczki edukacyjne » Poczytam ci, mamo. Elementarz matematyczny
Facebook Twitter

Poczytam ci, mamo. Elementarz matematyczny

Miniaturka
Nasza cena:
26,57 zł (zawiera rabat 28 %)
Cena rynkowa: 36,90 zł (oszczędzasz 10,33 zł)
Autor: Beata Ostrowicka
Wydawnictwo: Nasza Księgarnia
Rok wydania:2016
Oprawa:twarda
Liczba stron:176
Format:22.0 x 20.0 cm
Numer ISBN:978-83-10-12980-2
Kod paskowy (EAN):9788310129802
Waga:553 g
Dostępność: nie (ostatnio dostępna: 14.08.2021 11:17)

Jeśli chcesz dostać powiadomienie, gdy pozycja będzie dostępna, podaj swój e-mail:

E-Mail:

Poczytam ci, mamo. Elementarz matematyczny – opis wydawcy

Antek, Lenka, Ada, Julek i Krzyś to piątka przyjaciół. Poznajcie bliżej ich świat. Dużo w nim zabaw, podróżowania, marzeń, szalonych pomysłów, a także wielu innych ważnych dla wszystkich dzieci spraw. No i matematyki, bo ona jest naprawdę wszędzie!

„Poczytam ci, mamo. Elementarz matematyczny” to wspaniała pomoc dla dzieci rozpoczynających naukę matematyki. Pozycja nie tylko wprowadza w świat zagadnień matematycznych, lecz także wspiera naukę czytania.

Zalety książki to:

• duża, czytelna czcionka,

• ponad 30 zabawnych opowiadań o tematyce bliskiej współczesnym dzieciom,

• zakres merytoryczny materiału zgodny z podstawą programową klas 1–3,

• wiedza matematyczna wprowadzana na pełnych humoru ilustracjach,

• stopniowanie trudności,

• ponad 20 matematycznych zagadnień, takich jak: cyfry, klasyfikowanie obiektów, tworzenie zbiorów, dodawanie i odejmowanie, pomiary długości, ciężaru, pojemności, czasu, temperatury, obliczenia pieniężne, liczby rzymskie, odczytywanie godziny, daty, znajomość kalendarza, rozpoznawanie figur, tabliczka mnożenia,

• wygodne podsumowanie na wyklejce książki,

• doskonałe uzupełnienie szkolnego podręcznika i zeszytu ćwiczeń.

Nauka matematyki może stać się naprawdę dobrą zabawą!

Beata Ostrowicka – autorka książek dla dzieci i młodzieży. Ukończyła Wydział Filozofii Uniwersytetu Jagiellońskiego. Debiutowała w 1995 roku powieścią Niezwykłe wakacje. Od razu zdobyła uznanie krytyki i czytelników. Współpracowała z pismami dla dzieci – „Miś” i „Świerszczyk”. Wydała ponad dwadzieścia książek. Była doceniana licznymi nagrodami i wyróżnieniami (m.in. „Ale ja tak chcę!” zdobyła tytuł Książki Roku 2006 Polskiej Sekcji IBBY; Świat do góry nogami otrzymał w 2004 roku wyróżnienie Międzynarodowej Sekcji IBBY i został wpisany na Honorową Listę Andersena). Wiele jej książek poleca Fundacja ABC, prowadząca akcję „Cała Polska czyta dzieciom”. W 2000 odbyła się premiera jej sztuki, napisanej na podstawie Strychowych opowieści. Niektóre książki zostały przetłumaczone na języki obce.

Utwory Beaty Ostrowickiej zwracają uwagę żywą akcją, ciekawą intrygą i humorem. Zawierają elementy powieści historycznej, baśni i powieści fantastycznej, wzbogacone są także o wątek sensacyjny i przygodowy. Pisze zarówno dla starszej młodzieży, jak i dzieci młodszych. Bez względu na wiek swoich odbiorców porusza problem tolerancji i umiejętności odnalezienia się w grupie, akcentuje znaczenie prawdziwej przyjaźni. Mieszka w Krakowie z mężem i dwoma synami.

Katarzyna Kołodziej – wrocławska ilustratorka, kucharka, mama, posiadaczka pręgowanego kota oraz królewna, która (jak każda królewna) musi być czasem porwana. Ponieważ najczęściej porywa ją rysowanie, rysuje bez przerwy. W swoich ilustracjach stara się pokazywać dziecięce emocje. Skończyła wrocławską ASP, miewa czasem wystawy, pracuje z wieloma wydawnictwami dla dzieci i jak wielka kula śniegowa nabiera rozpędu… w tworzeniu. Jej prace można obejrzeć na stronie www. krolewnakasia.pl.

Opinie czytelników o „Poczytam ci, mamo. Elementarz matematyczny”
Średnia ocena: 5,0 na bazie 7 ocen z 7 opiniiOcenaOcenaOcenaOcenaOcena
Autor:
Data: 07.06.2016 19:15
Ocena: 5,0 OcenaOcenaOcenaOcenaOcena

Elementarz matematyczny

Całość jest naprawdę ciekawa, naprawdę bardzo pomysłowa i naprawdę ogromnie mi się podoba. Choć tekstu jest tutaj sporo to książkę tą czyta się szybko. Jej treść jest bez wątpienia niezwykle pomocna w zrozumieniu wielu matematycznym zagadnień. Znajdziemy nawet trochę przykładów na to jak najłatwiej zrozumieć te wszystkie matematyczne cuda, które na pierwszy rzut oka wydawać by się mogły nie do ogarnięcia przez małą dziecięcą główkę. A jednak po przeczytaniu tych opowiadań okazuje się, że to wcale nie jest tak straszne i skomplikowane jak na pierwszy rzut oka mogłoby się wydawać ;) Na koniec napiszę Wam tylko jeszcze, że zarówno treść jak i wygląd tej książki niesamowicie mi się podoba i z czystym sumieniem polecam ją i dla młodszych i dla starszych dzieciaków, bo znajdziemy w niej wszystko, od nauki podstawowych cyfr do mnożenia i ułamków ;)
Autor:
Data: 02.06.2016 20:42
Ocena: 5,0 OcenaOcenaOcenaOcenaOcena

Matematyka dla kilkulatków

Książeczka ma dużą czcionkę i dlatego nie jest konieczna pomoc w postaci czytającego rodzica, dziecko doskonale poradzi sobie samo z czytaniem wybranych opowiadań. Na końcu znajdują się ćwiczenia z pisania cyfr, rysowania figur po śladzie, sprawdzenie umiejętności dokończenia rysunków z osią symetrii. Jednak najdoskonalsza ściągawka znajduje się na okładkach wewnętrznych. Całości dopełniają cudowne ilustracje, nie dość że kolorowe i zabawne to przede wszystkim na poziomie właściwym dla kilkulatków. Nawet młodsze dzieci, niż z założenia sześciolatki, będą świetnie się bawiły przy tej lekturze.

A teraz obiecany wpływ tej pozycji na moją pięciolatkę. Od chwili, gdy elementarz znalazł się w naszym domu jej życie znacząco się zmieniło, choć tak naprawdę to nikt nie wie, jaki jest tego powód! Są to niedostrzegalne dla obcych momenty, kiedy moja córa prezentuje swoją wiedzę albo dopomina się o jej wyjaśnianie. Teraz wiele rzeczy mierzy linijką (choćby tą na okładce elementarza), tworzy zbiory i podzbiory, podczas pobytu poza domem poszukuje wtopionych w krajobraz czy przedmioty kształtów oraz rzymskich cyfr (pytając co oznaczają, bo jeszcze nie zapamiętała), po wyjściu z przedszkola sama kupuje chleb ucząc się ile trzeba zapłacić i czy będzie reszta w zależności od otrzymanej ode mnie kwoty i czy ma kupić cały czy pół chleba. Zaczęła też nosić zegarek, który wprawdzie jest elektroniczny, ale też wymaga umiejętności odczytania poprawnie godziny, zaś w domu ma zegar ze wskazówkami i naklejkami z czynnościami (mycie zębów, spanie, posiłki) i to na nim uczymy się tego drugiego sposobu odczytywania czasu.
Największym hitem dla mnie była jednak ostatnia sobota, kiedy córa nagle krzyknęła "umiem mnożyć!" i z elementarzem w ręku przyszła do mnie udowodnić swoje słowa. Okazało się, że w chwili gdy ja gotowałam obiad ona czytała rozdział o tabliczce mnożenia... Przepytałam ją z kilkunastu przykładów i wprawdzie nie były tak trudne jak 8 razy 9, ale wszystkie odpowiedzi były udzielone poprawnie! Oby to faktycznie zostało jej w głowie i przydało się już w szkole :)

całość recenzji: http://czytelnicza-dusza.blogspot.com/2016/05/beata-ostrowicka-poczytam-ci-mamo.html
Autor:
Data: 23.05.2016 11:34
Ocena: 5,0 OcenaOcenaOcenaOcenaOcena

Nauka matematyki

Czy nauka matematyki może stać się dobrą zabawą? Oczywiście, że tak! Czy to ułamki, czy figury geometryczne, czy nawet dodawanie, odejmowanie lub mnożenie wcale nie muszą okazać się takie straszne. Wystarczy dobry pomysł i kreatywne podejście do tematu, wtedy nawet najtrudniejsze działania matematyczne staną się błahostką.

Bohaterowie książeczki to piątka przyjaciół: Antek, Lenka, Ada, Julek i Krzyś. Dzieci spędzają wiele czasu na wspólnej zabawie i na odkrywaniu świata. Ale poza przyjemnościami mają też czas na naukę. W końcu matematyka tak naprawdę jest wszędzie, tylko nie zawsze zdajemy sobie z tego sprawę.

„Elementarz matematyczny” to książeczka która ma na celu wprowadzić dzieci w świat liczb i działań matematycznych. Wszystko napisane jest w formie krótkich opowiadań, dzięki czemu dzieci nie będą się nudzić, a nauka matematyki tak naprawdę stanie się dla nich prawdziwą przyjemnością i niezapomnianą przygodą. Książka zaczyna się od zadania polegającego na odnalezieniu różnic na obrazkach. To proste ćwiczenie pozwoli poćwiczyć koncentrację, skupienie, a przede wszystkim spostrzegawczość. Następnie dzieci będą miału okazję zapoznać się z liczbami od 0 do 9. Poprzez zabawne opowiadania przyswoją wiedzę i powoli zaczną odkrywać na czym polega mierzenie, ważenie, czas, pieniądze czy orientacja przestrzenna. Autorka postarała się aby te na pozór trudne zagadnienia przekazać w jak najbardziej przystępny i prosty sposób, tak by dzieci nie miały trudności z rozumieniem tekstu i zadań matematycznych.

Książka Beaty Ostrowickiej poza nauką matematyki, ma za zadanie wspierać u dzieci również naukę czytania. Jej zalety to przede wszystkim duża i czytelna czcionka, stopniowanie trudności oraz zabawne opowiadania o tematyce bliskiej współczesnym dzieciom. Kolejnym ważnym elementem w książce są ilustracje, które wykonała Katarzyna Kołodziej. Jak wiadomo, dzieci są przede wszystkim wzrokowcami, a jeśli książka zawiera dużo kolorowych i ładnych obrazków, dziecko z dużo większą ciekawością i zainteresowaniem będzie śledzić tekst. W tym przypadku ilustracje są bardzo barwne i wyraziste, wykonane z dużą starannością i dokładnością. Ogólnie cała książeczka jest bardzo kolorowa, dlatego jestem pewna, że każde dziecko z przyjemnością zagłębi się w świat matematyki.

„Elementarz matematyczny” to idealna propozycja dla dzieci w wieku wczesnoszkolnym. Będzie to doskonałe wprowadzenie do nauki w szkole, jak również uzupełnienie podstawowej wiedzy z zakresu matematyki. Zakres merytoryczny materiału zawartego w książce jest zgodny z podstawą programową klas szkolnych od 1 do 3, co jest kolejną zaletą książki. Znajdziemy tutaj ponad 20 zagadnień matematycznych, takich jak chociażby: klasyfikowanie obiektów, tworzenie zbiorów, pomiary długości, ciężaru, czasu i temperatury, obliczanie pieniężne, liczby rzymskie lub odczytywanie godziny i daty. Nie można zapomnieć o podstawach takich jak tabliczka mnożenia, rozpoznawanie figur oraz dodawanie i odejmowanie.

Poza wartościami dydaktycznymi książka ma na celu dostarczyć dzieciom dużo zabawy i radości z nauki, która wcale nie musi być przykrym obowiązkiem, a okazją do miłego spędzenia czasu i odkrycia czegoś nowego, co na pewno przyda się dziecku w przyszłości. Gorąco polecam Wam „Elementarz matematyczny” i zachęcam do zapoznania się z tą wyjątkową publikacją.
Autor:
Data: 11.05.2016 08:30
Ocena: 5,0 OcenaOcenaOcenaOcenaOcena

Elementarz matematyczny

W „Elementarzu matematycznym” wszystko jest bardzo niepozorne, bo ani żadnego skakania po stronach, ani zadań do uzupełnienia (poza kilkoma drobnymi aktywnościami pod koniec), ani wreszcie typowej matematyki – nic nie trzeba liczyć ani kalkulować. „Elementarz matematyczny” to zbiór opowiadań o grupie przyjaciół i ich całkowicie zwyczajnych perypetiach. W tym właśnie tkwi siła opowiadań – okazuje się, że nasza codzienność to właśnie matematyka; otacza nas w każdym niemal aspekcie i nie da się bez niej żyć. Każde kolejne opowiadanie pokazuje, że wszystko, co robimy ma jakiś związek z liczeniem albo logicznym myśleniem. Matematyka nie jest tu pokazana jako odrębna dziedzina nauki i co ciekawe – nie jest też wychwalana pod niebiosa jako coś nadzwyczaj interesującego lub godnego uwagi. Ona po prostu jest, wszędzie, i choć z tym oczywistym spostrzeżeniem nie sposób się nie zgodzić, to w jakiś sposób jednak zaskakuje.

Zakres tematów, z którymi zetkniemy się w „Elementarzu” jest naprawdę duży. Obejmuje między innymi liczby arabskie i rzymskie, zbiory, działania arytmetyczne, ułamki, jednostki miary, orientację w przestrzeni, zegar, kalendarz, pieniądze, odczytywanie danych, nieco geometrii. O wszystkim coś sensownego i zapadającego w pamięć. Bez zadęcia, bez krzykliwych ramek „Zapamiętaj!”; po prostu wplecione w tekst, w historyjkę o tym Antku, co zapomniał listy zakupów. Do tego ilustracje Katarzyny Kołodziej, które są nie tylko dodatkiem do tekstu, ale często przekazują zupełnie nowe treści i pojęcia. Na samej lekturze „Elementarza” spotkanie z matematyką się jednak nie kończy. Ta książka to kopalnia pomysłów na zabawy, które pozwolą nam tę matematykę wokół siebie dostrzec.

„Elementarz matematyczny” dostaje ode mnie najwyższą notę. Książki dla dzieci nagradzam zazwyczaj za nowatorską formę lub inny ciekawy pomysł; słowem: za bycie wyjątkowym. Tu doceniam tę zwykłość i pozorną przeciętność. Ot, opowiadania. Ale jakie opowiadania! Miejcie je na uwadze.
Autor:
Data: 06.05.2016 18:40
Ocena: 5,0 OcenaOcenaOcenaOcenaOcena

Przyjemna matematyka

Wybierając książki dla mojej córki, szukam takich, które nie tylko sprawiają przyjemność z czytania/słuchania, ale również przemycają wiedzę. W przypadku książki "Elementarz matematyczny" obawiałam się, że będzie to zbyt dużo wiedzy, a za mało przyjemności. Bałam się, że to już trochę taki podręcznik - na szczęście myliłam się :)

"Elementarz matematyczny" to zbiór opowiadań, których bohaterami są Antek i jego młodszy brat Leonek, Lenka i jej kotek Itek, Julek i mały Maciuś, Ada i jej pies oraz Krzysiu. Dzieci przyjaźnią się i spędzają ze sobą dużo czasu. Z kolejnych opowiadań dowiadujemy się jak toczy się ich życie i zupełnie przy okazji zapoznajemy się również z zagadnieniami matematycznymi i takimi, które z matematyką nie koniecznie się kojarzą, ale z nauką owszem (nazwy palców, planety układu słonecznego).

"Elementarz matematyczny" w swej treści porusza takie zagadnienia jak: cyfry, liczby, zbiory, dodawanie i odejmowanie, mnożenie, ułamki, miary, wagi, figury geometryczne, orientacja przestrzenna, temperatura, kalendarz, czas, pieniądze. Tak jak już wcześniej wspomniałam, zagadnienia te nie są głównym tematem opowiadań, ale pojawiają się w nich przy okazji zabaw i przygód w jakich uczestniczą główni bohaterowie. W książce bardzo ważne są ilustracje, bowiem często jest na nich to, czego nie ma w treści. Pierwsze dwie strony książki to dosłownie ściągawka ;) Jest na niej wszystko wyrysowane :) Te strony świetnie się sprawdzą jako przypomnienie materiału, czy też sprawdzenie ile dziecko zapamiętało.

Zaczęłam z moją Wiki czytać elementarz, jesteśmy na razie na początku, ale już widzę, że Małej się podoba. Zresztą, nie jest to książka, którą czyta się od razu całą. Po przeczytaniu opowiadania, dobrze jest poznany materiał "przerobić w praktyce". Przykładowo dać dziecku miarę i pozwolić zmierzyć świat ;)
Osobiście przeczytałam całą książkę. Najbardziej spodobały mi się opowiadania o zbiorach i o orientacji przestrzennej. Przykłady zabaw z książki, w niedługim czasie wykorzystam. Już nie mogę się doczekać kiedy przemienię Wiki i być może również jej koleżankę i kolegę w roboty ;)

"Elementarz matematyczny" to bardzo fajna książka, łącząca w sobie ciekawe opowiadania z wiedzą matematyczną. Nadaje się ona do samodzielnego czytania, ale również i do czytania z rodzicami. Będzie świetnym wstępem do nauki, albo jej uzupełnieniem. Wszystko w zależności od wieku i poziomu wiedzy dziecka.

Zapraszam na mojego bloga, tam możecie zobaczyć ilustracje
http://yllla-cowgowiepiszczy.blogspot.com/2016/05/elementarz-matematyczny-b-ostrowicka.html
Autor:
Data: 03.05.2016 21:19
Ocena: 5,0 OcenaOcenaOcenaOcenaOcena

Przygody z cyferkami

Elementarz matematyczny ma formę ciekawych opowiadań dla dzieci, w których głównymi bohaterami jest grupa maluchów uczęszczających do przedszkola i szkoły. Dzieci rozmawiają o tym, czego dowiedziały się w szkole i próbują uczyć tego młodsze rodzeństwo. Jest też przedstawionych wiele innych sytuacji, które spotykają każdego z nas, np. stanie w korku, robienie zakupów itp. Oprócz zagadnień typowo matematycznych takich jak poznawanie cyfr, figur i podstawowych działań, w książce zostały też poruszone kwestie związane z czasem, miarami czy pieniędzmi.

Elementarz matematyczny jest bogato ilustrowany, co na pewno spodoba się każdemu dziecku, które będzie razem z rodzicami oglądało i czytało tę książkę. Na końcu znajdują się specjalne strony, na których dzieci mogą ćwiczyć pisanie cyferek i rysowanie różnych kształtów. A w środku czeka na nie wiele ciekawych zadań. Co istotne treść książki pokrywa się z programem nauczania matematyki w klasach 1-3 szkoły podstawowej, dlatego znajdują się tu tematy o różnorodnej trudności – od podstaw takich jak nauka cyferek, aż po mnożenie i ułamki. Elementarz matematyczny jest zatem doskonałym uzupełnieniem dla podręcznika szkolnego i książką, z którą można już dzieciom w wieku przedszkolnym przekazać tajniki trudnej matematyki.
http://www.czytajac.pl/2016/04/elementarz-matematyczny-beata-ostrowicka/
Autor:
Data: 27.04.2016 18:19
Ocena: 5,0 OcenaOcenaOcenaOcenaOcena

Przydatna matematyka

Matematyka to chyba najbardziej znienawidzony przedmiot szkolny. Już w podstawówce dzieci skarżą się na trudne zadania i skomplikowane obliczenia, z którymi nie potrafią sobie poradzić. Im gorzej sobie radzą i im bardziej się męczą podczas rozwiązywania matematycznych zagadek, tym większa jest ich niechęć do kolejnych wyzwań związanych z liczeniem. Im więcej zaległości, tym trudniej je nadrobić, a matematykę trudniej pokochać. Na szczęście jest na to prosta rada - pokazanie dzieciom, że "matka wszystkich nauk" jest nam po prostu niezbędna! Pomoże w tym Elementarz matematyczny.

Książka ta jest zbiorem opowiadań, które prowokują do docenienia matematyki i pokazują, że umiejętność liczenia jest przydatna w codziennym życiu. Dzieci najpierw poznają liczby (od 1 do 9), a później przekonują się, że matematyka jest niezbędna do liczenia czasu, mierzenia, ważenia czy kontrolowania pieniędzy. Bardzo przystępnie jest tutaj zaprezentowane również zagadnienie ułamków.

Cudowne jest tutaj to, że matematyka jest sprytnie wpleciona w treść opowiadań. Sympatyczni bohaterowie książki również mają z nią problemy! Dziecko może przekonać się, że matematyka jest naszą codziennością, tylko nie zawsze zdajemy sobie z tego sprawę.

Atutem książki jest piękne wydanie w twardej oprawie i śliczne obrazki. Duża czcionka sprzyja dodatkowo nauce czytania. Każde z opowiadań jest krótkie i zawiera w sobie jakąś liczbę lub opowiada związaną z matematyką historię.

Polecam tę książkę dzieciom od 4 do 10 roku życia. Bardzo się cieszę, że powstała taka pozycja, która pokazuje, że matematyka nas dosłownie otacza i jest niezbędna do normalnego funkcjonowania. Bez niej bowiem nie będziemy w stanie nawet podzielić tortu między członkami rodziny, zapłacić w sklepie, upiec ciasto czy chociażby sprawdzić, która jest godzina. Szkoda tylko, że nauczyciele matematyki w szkołach nie potrafią o niej tak ciekawie i mądrze opowiadać jak Beata Ostrowicka…
Beata Ostrowicka - pozostałe pozycje w naszej księgarni:
Pobierz naszą aplikację!
Aplikacja Bonito w Google Play Aplikacja Bonito w App Store Aplikacja Bonito w AppGallery
Jesteśmy tanią księgarnią internetową. Oferujemy tanie książki i komiksy, muzykę na płytach CD, filmy DVD i Blu-ray, zabawki dla dzieci, puzzle i gry planszowe. Koniecznie sprawdź nasze Bestsellery!