|
Bądź. Holistyczne ścieżki zdrowiaBądź. Holistyczne ścieżki zdrowia – opis wydawcy Co roku w Polsce około stu pięćdziesięciu tysięcy osób dowiaduje się, że ma chorobę nowotworową. Nowotwory złośliwe, choroby przewlekłe czy autoimmunologiczne znamy coraz częściej z najbliższego otoczenia. Pacjenci i ich bliscy są zwykle zagubieni i nierzadko pozostawieni samym sobie. W aktach desperacji krążą po omacku między medycyną konwencjonalną i alternatywną, nie wiedząc, komu ufać. Tymczasem idealna ścieżka zarówno zapobiegania, jak i leczenia to medycyna integralna – spojrzenie na pacjenta w sposób holistyczny, uwzględniający indywidualne potrzeby chorego i jego preferencje, z poszanowaniem jedności ciała, psychiki i ducha. Książka jest zbiorem kilkunastu rozmów przeprowadzonych przez Orinę Krajewską z wybitnymi specjalistami reprezentującymi różne dziedziny związane ze zdrowiem człowieka – od medycyny konwencjonalnej, przez wschodnią, ziołolecznictwo, leczenie dietą i ruchem, po psychologię i duchowość. |
Dodawanie do schowka jest możliwe tylko po zalogowaniu na swoje konto.
|
| | Data ukazania się w księgarni: 2018.08.07 |
| Opinie czytelników o „Bądź. Holistyczne ścieżki zdrowia”
Średnia ocena: 4,8 na bazie 9 ocen z 9 opinii |      |
Autor: werka_@onet.pl | , data: 02.01.2019 20:29 | , ocena: 5,0 |      |
Holistyczne ścieżki zdrowiaKtóż z nas nie chciałby być silny i zdrowy? Wiele ludzi ćwiczy, zdrowo się odżywia i wspomaga innymi metodami.. ale czy to wszystko wystarczy?
"Jedzenie jest bardzo ważne i to bezcenne, że świadomość tego faktu tak szybko ostatnio wzrasta."
Książka ta przedstawiam nam nie tylko definicje zdrowia, ale również pokazuje sposoby na lepszą odporność, pokazuje jaki wpływ na nas ma nasza kondycja fizyczna i psychiczna. Czytając "Bądź. Holistyczne ścieżki zdrowia" wręcz płyniemy przez kolejne rozdziały, poznajemy wiele zagadnień i tajemnic. Z tej książki na przykład dowiemy się, jak wygląda i służy tradycyjna chińska medytacja, jaką moc mają wewnętrzne komunikaty, czy jaką potęgę ma aktywność fizyczna. Dostaniemy tutaj odpowiedzi na wiele interesujących pytań. Czy geny mają wpływ na nasze zdrowie? Czy zielarstwo ma sens?
Każdy rozdział ma inną tematykę i jest pisany przez specjalistę, więc wiedza zawarta w książce jest wiarygodna i porywająca. Dodatkowym atutem tej książki jest fakt, że nie musimy czytać ją od początku do końca, a zacząć od interesujących nas tematów. To dzięki tej książce zdobyłam dodatkową wiedzę o konserwatywnym systemie ochrony zdrowia.
Podoba mi się również wydanie tej książki i pomysł na jej przedstawienie. Po każdym wywiadzie dostajemy zbiór wskazówek oraz listę książek, do których możemy sięgnąć w celu pogłębienia tematyki.
"Zagalopowaliśmy się w uśrednianiu podejścia do leczenia, zamiast skupić się na leczeniu kompleksowym i spersonalizowanym, czyli w indywidualnym podejściu w prowadzeniu pacjenta."
Moja opinia:
Książka jest warta przeczytania, pokazuje wiele aspektów, które łączą się ze sobą. Można wynieść z niej wiele dobrego dla siebie i swoich bliskich. Dowiedziałam się wielu ciekawych rzeczy i kilka z nich wprowadzę w życie.
Opinia mojej mamy:
Wizualnie książka prezentuje się bardzo ładnie i przyciąga oko. Gdybym nie dostała tej książki prosto w ręce i tak zwróciłabym na nią uwagę. Ciekawy pomysł i wykonanie. Powinien ją przeczytać każdy, kto interesuje się zdrowym stylem życia.
Opinia mojej babci:
Po przeczytaniu książki O. Krajewskiej zrozumiałam, że nie wystarczy tylko zdrowo się odżywiać i ruszać. Musimy zadbać o każdy aspekt naszego życia, aby cieszyć się dobrym samopoczuciem i zdrowiem.
Autor: Coś Na Półce | , data: 31.12.2018 12:16 | , ocena: 5,0 |      |
Temat główny = zdrowieTemat główny = zdrowie.
Seria rozmów autorki (Orina Krajewska to córka Małgorzaty Braunek) z lekarzami, profesorami i wszelkiej maści autorytetami w dziedzinach medycznych, ale nie tylko. Cel książki to próba pokazania i uświadomienia szeroko pojętej publice, że zdrowie to pewna suma składowych, których nie można traktować osobno, lecz właśnie holistycznie - jako pewną całość.
Orina Krajewska książkę zadedykowała Mamie. W trakcie lektury dedykacja ta staje się całkowicie zrozumiała. Choroba to zawsze wyzwanie, także dla bliskich. Próba napisania książki traktującej o zdrowiu w szerokim ujęciu i w wielu jego aspektach, przy uwzględnieniu zarówno potrzeb ducha jak i ciała to próba chwalebna, dobra... i udana. Przynajmniej w tym przypadku.
W aspektach dotyczących zdrowia i choroby ważne są kwestie dotyczące sposobu odżywania, genów i płynących zeń predyspozycji, ale także wybór środków i narzędzi walki z zakresu medycyny tradycyjnej, lecz również alternatywnej, a do tego wszystkiego szalenie istotna jest aktywność fizyczna i sfera mentalna. Żaden z tych elementów układanki nie może zostać pominięty. Każda z zamieszczonych w książce rozmów na każdym kroku o tym przekonuje.
Niniejsza lektura ma wiele wydźwięków. Są tu akcenty w sposób oczywisty smutne, przypominają bowiem o nieuchronności pewnego końca, ale także znajdziemy tu słowa podnoszące na duchu, tchnące optymizmem, pozwalające zachować w chorobie godność i dobre samopoczucie. A zatem... to lektura bardzo pozytywna. Przy całym, pełnym smutku, tle zamieszczonych tutaj treści. Warto jednak po tę lekturę sięgnąć.
Recenzja także na:
https://cosnapolce.blogspot.com/2018/12/badz-holistyczne-sciezki-zdrowia-orina.html Autor: Martucha180 | , data: 17.12.2018 16:44 | , ocena: 5,0 |      |
Ku zdrowiuZdolność organizmu do samoregulacji i samoleczenia jest przeogromna. (s. 43)
Gdy idziemy do kardiologa, bada on tylko serce; gdy odwiedzamy gastrologa, bada on żołądek; gdy zaś do dermatologa, to skórę itd. Lekarze badają nas fragmentarycznie i wybiórczo, widzą narządy, a nie widzą całego człowieka, całego organizmu jako złożonego systemu wielu układów połączonych ze sobą i współpracujących ze sobą. To domena lekarzy zachodu.
Medycyna holistyczna ma inne podejście do chorego. To kompleksowa opieka. Szuka przyczyn i usuwa je, a nie tylko tłumi objawy – chorobę. Lekarz wysłuchuje pacjenta, indywidualnie podchodzi do niego, korzystając z medycyny Wschodu, psychologii, ziołolecznictwa, diety, ruchu, duchowości. Pacjent to dla niego partner, który w trakcie leczenia poznaje siebie i uczy się dbać o siebie. Przy chorobie ciała trzeba zadbać o umysł i duszę człowieka. Wielu rozmówców Oriny Krajewskiej twierdzi, iż obie te medycyny powinny się uzupełniać dla dobra chorego, każdego z nas, a z drugiej strony zaznaczają, że jest to bardzo trudne z różnych względów.
Wiedza o konserwatywnym systemie ochrony zdrowia, wielkiej machinie ekonomii, farmacji uwikłanej w materialistyczno-molekularny paradygmat pokazuje, jak na poziomie systemowym medycyna konwencjonalna nie chce korzystać z medycyny holistycznej. Wnioski wysnuwane przez rozmówców przerażają. To oni otwierają czytelnikowi oczy i uświadamiają wiele rzeczy na temat jego stanu zdrowia. Dają wskazówki, omawiając różne aspekty życia człowieka.
Rozmowy były przeprowadzane w duchu holistycznym MIND – BODY – SPIRIT i natura, a interlokutorzy to eksperci i specjaliści światowej sławy, związani z medycyną konwencjonalną, medycyną Wschodu, psychologią. Każdy z nich dowodził, że dialog między różnymi gałęziami medycyny jest możliwy, przedstawiając własne zdanie i własną terapię związaną ze zdrowiem. Każda rozmowa to oddzielny rozdział, który ma swoją kolorystykę. Po zdjęciu rozmówcy, jest jego biogram, potem wywiad z mottem, rozmowa, praktyka i polecane lektury. Książka jest bardzo estetycznie wydana, piękna i utwardzona okładka, dobrej jakości papier i kolorowa paginacja kuszą do sięgnięcia po nią.
Czytelnik pozna nowe pojęcia, choćby: smog informacyjny, slow jogging, bi-guan, radiowitalność, cancer coaching, wywiad motywujący. Znajdzie odpowiedzi m.in. na pytania: co jest najlepszym wsparciem dla człowieka, jak zapobiec znęcaniu się nad sobą, co zakwasza organizm, co zrobić, by organizm był w stanie homeostazy, czym żywi się rak, co to jest ośmioraka ścieżka. Pozna także założenia medycyny integralnej, kluczowe wymiary medycyny integralnej czy wskazówki do uprawiania slow joggingu.
Bądź. Holistyczne ścieżki zdrowia to książka wywiad, poradnik i przewodnik po holistycznym podejściu do zdrowia. Polecana jest chorym onkologicznie i osobom zainteresowanym zdrowym stylem życia. To pozycja dla każdego. Polecam! Autor: karolina | , data: 07.12.2018 21:01 | , ocena: 5,0 |      |
MedycynaKsiążka w momencie kiedy ją dostałam do rąk bardzo mnie zaciekawiła. Od lat interesuje sie medycyną naturalną i holistyczne spoglądanie w stronę zdrowia człowieka. Warto sięgnąć po tą publikację. Autorka to córka Małgorzaty Braunek, która walczyła z chorobą nowotworową.
Kiedy zaczęłam czytać dzieło myślałam, że mam przed sobą poradnik z odpowiedziami na pytania. Zastanawiałam się, czy tutaj znajdę instrukcje postępowania wobec mojego zdrowia, długowiecznością. Jednakże treść książki zaskoczył mnie to zbiór rozmów autorki z osobami ze świata medycyny. To nie tylko lekarze, również specjaliści z zakresu zielarstwa, coachingu lub medytacji. Możemy dzięki temu patrzeć w inny sposób na tematykę medycyny i leczenia. Dzięki czemu zaczynamy bardziej rozumieć siebie i samoakceptacji, nie szukamy tylko doraźnej pomocy, pomocy na nie które tylko objawy. Możemy zacząć pracować nad własną duchowością, co wpływa bardzo korzystnie na zdrowie fizyczne. W końcu dochodzimy do pracy nad własnymi emocjami. Powinniśmy mieć zaufanie do współczesnej medycyny i do jej rozwiązań. Istotne są również tradycje, które są przekazywane z pokolenia na pokolenie. Właśnie stosowanie ziół w przeróżnych terapiach, a także profilaktyka zdrowotna to metody z dawnych czasów.
Autorka bardzo dokładnie wchodzi w głąb danego tematu z rozmówcą. Dzięki temu mamy możliwość poznania i rozwiązania wszelakich wątpliwości czy niuansów. Tematyka w każdej z wywiadów jest bardzo szeroka nie zawsze o wszystkim dało się porozmawiać w tych kilku pytaniach i odpowiedziach. Jednakże przeczytać książkę będziemy posiadać ogromną wiedzę na dany temat, na pewno nie którzy będą chcieli rozszerzyć swoją wiedzę i sięgną po inne dzieła. Autorka nie narzuca czytelnikom swoich poglądów. Czytelnik sam ma wyrobić sobie zdanie na wybrane zagadnienia, przedstawione w książce. Wszystkie tematy zaprezentowane w dziele, są traktowane na równi czytelnik sam ma zdecydować, który jest dla niego ważny i chcę pogłębić swoją wiedzę na jego temat.
Książka „Holistyczne ścieżki zdrowia. Bądź” to ważne dzieło, który powinien przeczytać każdy. Publikacja pomoże nam cieszyć się długim i zdrowym życiem przez wiele lat. Autor: Dominika Stryszowska | , data: 08.11.2018 21:30 | , ocena: 4,0 |      |
CiekawaTak normalnie, to nie czytam takich książek. Nawet nie przez to, że nie lubię czy nie odpowiada mi forma takich poradników, ale przez to, że z każdą stroną czuję się bardziej chora. Taka hipochondria naszych czasów, gdzie każdy objaw wpisany w google to rak, albo ciąża. Na szczęście jest to raczej nietypowy poradnik o zdrowiu.
Holistyczne ścieżki zdrowia to zbiór rozmów przeprowadzonych przez Orinę Krajewską. Autorka zadaje pytania autorytetom z różnych dziedzin, od żywienia, przez medycynę chińską aż po ziołolecznictwo. Wszystko sprowadza się do tego, by medycyna konwencjonalna zaczęła grać w jednej drużynie z tą alternatywną. By leczenie było skuteczniejsze, dobrze aby obie odnogi połączyły siły.
"Jedzenie jest bardzo ważne i to bezcenne, że świadomość tego faktu tak szybko ostatnio wzrasta."
Fakt, że w jednym poradniku znajdziemy nawiązania do różnych dziedzin, sprawia że staje się on uniwersalny i każdy może indywidualnie do niego podejść. Może nie zainteresujesz się molekularnym jedzeniem, ale przemówi do ciebie slow - jogging? A może to joga i medytacja jest kluczem do zdrowia? Mnie osobiście najbardziej przypadł do gustu tekst właśnie o ziołolecznictwie. Bo czy wiedzieliście, że kuleczki ziela angielskiego, po rozgryzieniu działają jak rozkurczowa No-spa? A to tylko jedna z ciekawostek.
"W naszym życiu najważniejszą osobą jesteśmy my - jeżeli nie pomożemy sobie, nie będziemy mogli pomagać innym."
Wszystko jest napisane przystępnym językiem, trudniejsze określenia są wytłumaczone. Przejrzyście i ładnie wydana książka, może się z powodzeniem być prezentem. Myślę, że warto ją przeczytać, a po czasie do niej wrócić. Autor: Patrycja C. | , data: 18.10.2018 09:40 | , ocena: 4,0 |      |
Holistyczne podejście do człowieka.„Bądź. Holistyczne ścieżki zdrowia” to zbiór trzynastu wywiadów przeprowadzonych przez autorkę, Orinę Krajewską, z przedstawicielami medycyny konwencjonalnej i alternatywnej. Tytułową ścieżką zdrowia autorka przeprowadza nas przez problematykę zdrowia człowieka, ujmując go holistycznie, czyli całościowo.
Trzeba przyznać, że ujęcie holistyczne człowieka jest bardzo ważną kwestią, która powinna być sygnalizowana na każdym kroku. Człowiek jest całością, człowiek jest zintegrowany, dlatego ważne, aby lecząc go specjaliści powinny dochodzić do pacjenta całościowo – holistycznie.
Muszę przyznać, że nie jestem fanem lektur składających się z wywiadów – dla mnie książka powinna być albo naukowa, albo powinna stanowić przyjemną prozę. Jednakże, jest to moja własna preferencja, tak samo jak opinia książki jest moja.
Kim w ogóle jest Orina Krajewska? Orina, jest córką znanej aktorki filmowej i teatralnej, przedstawicielki Związku Buddyjskiego – Małgorzaty Brunek. Orina poszła w ślady córki, obecnie jest aktorką i również pisarką. „Bądź. Holistyczne ścieżki zdrowia” to jej debiut literacki. Dlaczego poruszam kwestie biograficzne w recenzji książki? Moim zdaniem książka Oriny, stanowi swego rodzaju hołd dla matki, która w ostatnich chwilach zmagała się z chorobą nowotworową i ostatecznie na nią zmarła.
Autorka w książce łączy swoje doświadczenia choroby z matką z widzą, którą zyskuje w trakcie wywiadów ze specjalistami. To połączenie powoduje, że książka Oriny Krajewskiej stanowi swego rodzaju poradnik jak zadbać prawidłowo o siebie, o bliskich, a zarazem jak zmagać się z chorobą i nie tracić własnego szczęścia.
Jaka jest moja ostateczna opinia? Cóż nie jest to książka naukowa, nie jest to też typowa proza, jest to poradnik. Osobiście oceniam ją na 7/10 – moja opinia wynika z moim własnych preferencji czytelniczych więc jeżeli lubicie formy poradnikowe to sięgnijcie po „Bądź. Holistyczne ścieżki zdrowia”. A jej największe plusy to właśnie poruszenie ważnych kwestii zdrowotnych, holistycznego podejścia do życia i chorób cywilizacyjnych. Autor: Blanka94 | , data: 05.10.2018 23:22 | , ocena: 5,0 |      |
Bądź. Książka jest zbiorem trzynastu rozmów Oriny Krajewskiej (córki Małgorzaty Braunek) na temat chorób cywilizacyjnych z przedstawicielami medycyny konwencjonalnej i alternatywnej oraz pokazuje, jak ważna jest ich integracja.
„Sądzę, że ból, fizyczny czy tzw. mentalny, zawsze pojawia się, aby nam coś zakomunikować, czegoś nas nauczyć. Mówi się, że każde źdźbło trawy, które przebija się przez glebę, doświadcza bólu. Inaczej nie będzie w stanie urosnąć, lecz zniszczeje od środka”. (s.131).
Książka bardzo mi się podobała, ponieważ podkreśla, że na człowieka należy spojrzeć w sposób holistyczny bowiem, składa się nie tylko z ciała, ale także z ducha, o którym tak wiele ludzi (pacjenci, ich bliscy, lekarze) zapomina. Pokazuje także, jak ważne jest żywienie, aktywność fizyczna, sen. Niby banały, ale rozmówcy często popierają swoje tezy bardzo ciekawymi badaniami. Bardzo podobała mi się rozmowa z genetykiem onkologii prof. dr hab. Janem Lubińskim. Porusza on zagadnienia, które naprawdę dają do myślenia np. wpływ doustnej antykoncepcji na nowotwory piersi czy jajników. Co więcej, pozycja ta zawiera ćwiczenia, które można stosować w domu np. oddechowe ćwiczenie relaksujące czy też przepis na mieszankę ziół na wątrobę i stres. Koniecznie muszę wspomnieć, że książka jest pięknie wydana!
Książkę polecam wszystkim, ponieważ choroby cywilizacyjne mogą dotknąć każdego z nas, a możliwe, że informacje zawarte w książce pozwolą nam się przed nimi uchronić. Planuję jeszcze powrócić do tej lektury, ponieważ naprawdę warto! |
Klienci, którzy kupili Bądź. Holistyczne ścieżki zdrowia, wybrali również: |
|
| |