Bonito - Bo liczą się dobre chwile
Bonito - Bo liczą się dobre chwile
Google PlayHuawei AppGallery
Aplikację zainstalowało już 143 889 osób!
Pobierz aplikację Bonito!
Google PlayHuawei AppGallery
Aplikację zainstalowało już 143 889 osób!
Black Weekend + cyber week
Księgarnia » Książki » Literatura piękna » Powieść » Sensacja i groza » Dziewczyna z gór. Tom 1. Tropy
Facebook Twitter

Dziewczyna z gór. Tom 1. Tropy

Miniaturka
Nasza cena:
28,00 zł (zawiera rabat 30 %)
Cena rynkowa: 40,00 zł (oszczędzasz 12,00 zł)
Autor: Małgorzata Warda
Wydawnictwo: Prószyński
Seria wydawnicza:Dziewczyna z gór
Rok wydania:2021
Oprawa:miękka
Liczba stron:440
Format:12.5 x 19.5 cm
Numer ISBN:978-83-8234-236-9
Kod paskowy (EAN):9788382342369
Dostępność: nie (ostatnio dostępna: 22.11.2021 11:17)

Jeśli chcesz dostać powiadomienie, gdy pozycja będzie dostępna, podaj swój e-mail:

E-Mail:

Dziewczyna z gór. Tom 1. Tropy – opis wydawcy

Nadia była tylko jedenastoletnim dzieckiem, kiedy młody mężczyzna porwał ją z przyczepy kempingowej, stojącej na tyłach domu rodziców, i wywiózł na pustkowie w górach, do chaty położonej w rozległych lasach, gdzie nie docierały dźwięki cywilizacji, żadna droga nie prowadziła do innych zabudowań, a nocami pojawiały się wilki. Sama ze swoim porywaczem dziewczynka musiała nauczyć się nie tylko życia w lesie, ale też zrozumieć, kim jest ten mężczyzna i dlaczego to właśnie ją skazał na taki los. Odkrycie tajemnicy zmieniło wszystko. Po latach porwanie Nadii pozostaje nierozwiązaną sprawą w policyjnych kartotekach. Tymczasem młoda kobieta w górach prosi przypadkowego kierowcę o pomoc. Sprawa Nadii może zyskać nowe oblicze. Dlaczego dopiero po tylu latach?

Małgorzata Warda – pisarka z Gdyni. Dwukrotnie nominowana do nagrody głównej Festiwalu Literatury Kobiecej; w roku 2013 otrzymała nagrodę za powieść o tematyce wykluczenia, a trzy lata później odebrała grand prix Festiwalu. Laureatka nagrody IBBY 2015 dla najlepszej książki młodzieżowej za powieść 5 sekund do Io. Wydała m.in.: Nikt nie widział, nikt nie słyszał, Dziewczynkę, która widziała zbyt wiele, Dziewczynę z gór. Jest także autorką tekstów piosenek. Z wykształcenia rzeźbiarka.

Opinie czytelników o „Dziewczyna z gór. Tom 1. Tropy”
Średnia ocena: 4,6 na bazie 5 ocen z 5 opiniiOcenaOcenaOcenaOcenaOcena
Autor:
Data: 23.11.2021 12:03
Ocena: 5,0 OcenaOcenaOcenaOcenaOcena

Dziewczyna z gór. Tropy

W bajkowej zimowej scenerii, w ukrytej wśród lasów i gór chacie mieszkają mężczyzna i dużo od niego młodsza kobieta. Porywacz i jego ofiara. Łączy ich specyficzna więź, która trzyma ich razem i każe skrywać ich prawdziwą tożsamość przed całym światem. Światem, w którym zawsze będą czuć się osamotnieni, bo „nie da się niczego zbudować na kłamstwie”.
„Dziewczyna z gór. Tropy” to moja pierwsza styczność z twórczością autorki i bardzo pozytywne zaskoczenie. Bo jeśli po tym wstępie myślicie, że chodzi o syndrom sztokholmski, to wierzcie mi, że prawda jest dużo bardziej skomplikowana. Autorka kreśli historię pełną traum dzieciństwa, które na zawsze pozostawiają blizny na ciele i duszy. Historię bolesnej samotności, mającej ogromny wpływ na podejmowane przez bohaterów wybory, od których nie ma odwrotu. Czyni to bez emfazy i upiększeń trafiając wprost w serce czytelnika, budząc silne i nierzadko sprzeczne emocje.
Możemy spojrzeć w przeszłość, do chwili porwania, ale i tragicznej młodości Jakuba. Zapewniam, że trudno jest czytać o tym spokojnie. Pięści same się zaciskają, podobnie jak gardło. Czy cokolwiek jednak może usprawiedliwić uprowadzenie jedenastoletniej dziewczynki i skazanie jej na życie w osamotnieniu wśród surowych gór? Dlaczego też nie jesteśmy w stanie napiętnować postępowania Jakuba, a wręcz obdarzamy go sympatią?
To powieść, która porusza wiele aspektów życia z całą jego złożonością i nieprzewidywalnością, ukazująca odmienność ludzkiej natury zdolnej do najgorszego bestialstwa, ale i do bezgranicznej miłości.
Drugi tom cyklu „Dziewczyna z gór. Śniegi” już czeka na półce i jestem niesamowicie ciekawa dalszych losów bohaterów, szczególnie po zakończeniu, które kończy pewien etap, jednak wiele pozostawia domysłom.
Autor:
Data: 12.11.2021 17:31
Ocena: 4,0 OcenaOcenaOcenaOcenaOcena

Nie wszystko jest takie jakim się wydaje

Nie za bardzo lubię czytać kolejną książkę gdy nie czytałam poprzedniej, trzeba było nadrobić.
Kolejna książka w ostatnim czasie, która wywołała we mnie takie emocje. Kim jest dziewczyna z gór? To dziecko, Nadia, teraz Marta, która pewnej nocy została wyrwana ze snu i zabrana ze swojego domu. Tęskni za rodzicami, boi się porywacza, spodziewa się po nim najgorszego, ale on jej nie gwałci, nie zabija, pomiędzy atakami bólu dba o nią. Kim jest porywacz? Jaki ma plan? Czemu nie daje znać matce Nadii, że dziecko żyje? Kiedy w domu dziewczynki wszyscy szaleją z niepokoju, ona ze swoim porywaczem przemieszcza się z miejscami na miejsce, żyją w górskich chatach, odcięci od świata, bazując na fałszywych dokumentach.
Małgorzata Warda stworzyła historię nieprawdopodobną a jednak możliwą. Powieść w dwóch czasach, kiedyś i dziś, dzięki temu możemy poznać motywy porywacza, a w czasach teraźniejszych odczucia i emocje Nadii. Książka genialna, pokazująca jak wydarzeniach z dzieciństwa mogą rzutować na dorosłe życie.
Serdecznie Wam polecam w ją właśnie sięgam po drugą część.
Autor:
Data: 24.10.2021 11:26
Ocena: 5,0 OcenaOcenaOcenaOcenaOcena

Dziewczyna z gór

Historia tak niebywała, iż chciałoby się ją wykrzyczeć światu.
"Tropy" to pierwsza z serii książek "Dziewczyna z gór". Druga pt. „Śniegi" również jest już w zasięgu czytelniczych możliwości. Na tom trzeci musimy niestety jeszcze poczekać. Dlaczego o tym wspominam? Po to, by dać wam tym samym świadomość, że na pierwszej raczej się nie skończy. "Tropy" są bowiem powieścią tyle samo wciągająca w wir swojej fabuły, co wywołująca niepochamowany niedosyt i potrzebę zmierzenia się z kolejnymi emocjami. Doświadczenia nowych wrażeń i refleksji. A przede wszystkim poznanie dalszych losów Nadii - bohaterki, która jest w stanie wywrzeć wrażenie i na długo zapaść w pamięci czytelnika.
Nadia w wieku jedenastu lat została porwana przez człowieka, który z łatwością nią manipulował. Wzbudzał zaufanie, kiedy było mu to potrzebne i skrupulatnie realizował swój cel. Porwał ją niemal sprzed domu. Wywiózł daleko w las. Z dala od ludzi i cywilizacji. Nie trzymał jej na uwięzi. Tyle tylko, że w otoczeniu drzew i wilków nie każdy miałby odwagę samotnie uciekać. Dziewczynka zdała się więc na młodego mężczyznę, Odtąd żyła w małym i mrocznym świecie pozbawionym normalnych kryteriów. Próbując zrozumieć po co i dlaczego porwała właśnie ją. Dlaczego nie chciał okupu? Czemu nie był załamany zaistniałą sytuacją? Czy to był właśnie jego plan? Jej dziecięcy rozum, radził sobie z tymi pytaniami jak umiała. Intuicyjnie dopasowywał odpowiedzi do sytuacji. Z czasem poznawał też swego oprawce coraz lepiej. Dostrzegał nawet jego słabości. A potem... Poczuła. "Jakie to dziwne, gdy czyjś los znajduje się w naszych rękach! Mogła uciec i poczekać z powiadomieniem policji, dając Jakubowi czas. Mogła go oddać w ich ręce. Mogła..." Tymczasem wciąż żyła sama z porywaczem. Mijały lata, a tajemnica jej porwania wciąż była wielką zagadką.
Wszystko zmieniło jedno zdarzenie. Jeden niefortunny wypadek i kobieta potwornie spanikowana tym co widziała w lesie. To chwila, w której sprawa porwanego dziecka sprzed lat może nabrać rozpędu.
"Tropy" nie są jednak kryminałem, jak może wydawać się to na pierwszy rzut oka. To bogata psychologicznie powieść obyczajowa. Książka zdolna zmieniać nasze postrzeganie świata. Powieść dotykająca wielu aspektów życia człowieka. Zarówno tego w najgorszym jak i najlepszym wydaniu. Jednym z głównych motywów, który pojawia się na kartach tej historii jest sieroctwo i wszystko to co może mu towarzyszyć. Od tęsknoty, po brak poczucia własnej wartości i brutalną przemoc. Brak swojego miejsca na ziemi i zrozumienia, a co za tym idzie odtrącenie. Samotność. Opowieść ta ma jednak i swoją drugą stronę. Tą lepszą. Obrazująca zarówno ludzi godnych zaufania jak zwykłe człowieczeństwo, które z nich wypływa. Naturę ludzką. Nadzieję. Nie istnieje bowiem tylko dobro i zło, a ofiarą nie jest tylko Nadia.
Ofiar w tej historii jest znacznie więcej. Tyle tylko, że każda z nich inaczej poturbowana przez los. A co z miłością? Zapytacie. Jest jej więcej w tej historii niż przypuszczałam. Nie jest to jednak miłość romantyczna. To miłość matki, dziecka, człowieka i zwierzęcia. Miłość, która udowadnia światu, że kochać można każdego. Nawet kogoś, kto bardzo nas skrzywdził. To jednocześnie opowieść o relacji rodzicielskiej. Więzi człowieka z naturą i marzeniach.
Autor:
Data: 15.10.2021 20:36
Ocena: 5,0 OcenaOcenaOcenaOcenaOcena

Dziewczyna z gór

Minęło trochę czasu, odkąd przeczytałam książkę, która mnie tak głęboko poruszyła. Naprawdę nie wiem, jak się teraz czuć. Jest mi bardzo smutno, ale to nie jest odpowiednie słowo, które opisuje „Dziewczynę z gór. Tropy”. To jest bardzo skomplikowane. Nienawidziłam niektórych momentów, nie mogłam nawet zacząć wyobrażać sobie, że czuję choćby odrobinę empatii dla niektórych postaci. Jednak coś w tej książce wciąga i niszczy. Zanim się zorientowałam, patrzyłam na nią w zupełnie innym świetle niż wtedy, gdy ją zaczynałam. Nagle zrozumiałam jej prawdziwe przesłanie. To mylące, jak ta książka sprawia, że czujesz tyle współczucia dla czegoś tak strasznie złego. O to jednak chodzi w całej tej historii. Bo zanim to wszystko pojmiesz, jest już za późno. Historia się kończy i podobnie jak Nadia czujesz, że twoje serce pęka.
Powieść jest piękna. Zła, ale piękna. Zła, bo dotyczy syndromu sztokholmskiego, czyli rozwoju uczuć do porywacza. Piękna, bo nie zdawałam sobie sprawy, że to się dzieje. Pisanie było subtelne, ale wciągające i prawdziwe, poruszyło każdą cząstkę mojego serca. Ilekroć myślę o tej książce, czuję lekkie napięcie. Czuję się emocjonalnie wyczerpana. Byłam wciągnięta w tę historię od samego początku i pomimo tego, że wiedziałam, że nic dobrego z tego nie wyjdzie, zderzyłam się z konkluzją i zostałam ze szczątkami niepokoju i smutku. Naprawdę jest to oszałamiająca i prowokująca do myślenia lektura. Nie była to łatwa do przeczytania historia. Od momentu, gdy zaczęłam czytać, czułam, że wznoszą się ciemne chmury i lada chwila wydarzy się coś złego.

Małgorzata Warda jest genialną pisarką. Ona naprawdę sprawia, że myślałam o tym, co jest dobre, a co złe i o miejscu pomiędzy. Fabuła jest intensywna i wciągająca, podobnie jak bohaterowie. „Dziewczyna z gór” to historia, w którą zainwestowałam emocjonalnie całą sobą. Powieść wydobyła na powierzchnię usprawiedliwienia, których nigdy nie myślałam, że rozważę, i głębokie uczucia do Jakuba, pomimo tego, co zrobił. Pani Małgorzata sprytnie potrafi majstrować przy moim kompasie moralnym i stworzyć historię, w której chciałam, aby porywacz dostał zakończenie, na które tak naprawdę nie zasługiwał. Tak, wiem, że to, co zrobił, było złe, ale sposób, w jaki autorka wykreowała jego postać, sprawia, że mu współczułam. Praktycznie nie zwracałam uwagi na fakt, że porwał żywą, oddychającą istotę ludzką i trzymał ją wbrew jej woli. Zamiast tego współczujemy mu za to, przez co przeszedł. Początkowo Nadia była zdeterminowana, żeby mu uciec, lecz z czasem jej uczucia się zmieniły.
„Dziewczyna z gór. Tropy”, to niezapomniana i zapierająca dech w piersiach historia. To nie tylko opowieść o porwaniu i rozpaczy. To także opowieść o nadziei, miłości i przebaczeniu. To opowieść o byciu zmuszonym do ponownej adaptacji, do rozpoczęcia nowego życia, by móc sprawić, by wszystko wyszło jak najlepiej. Pozostało mi tylko powiedzieć, że ta historia z absolutną pewnością zostanie ze mną na bardzo długi czas. Drugi tom tej serii czeka już na półce, ale boję się ją przeczytać. Boję się, że moje serce ponownie zostanie złamane.
Autor:
Data: 10.10.2021 13:22
Ocena: 4,0 OcenaOcenaOcenaOcenaOcena

Dziewczyna z gór

“Jak to możliwe, że można kochać kogoś kto nas tak bardzo skrzywdził?”
Nadia miała jedenaście lat, kiedy młody mężczyzna porwał ją z przyczepy kempingowej stojącej niedaleko jego domu. Wywiózł ją na pustkowie w górach, do chaty, która była położona w rozległych lasach. Nie docierała tam cywilizacja, a nocami pod domem pojawiały się wilki.
Dziewczyna musiała nauczyć się żyć w lesie, a za wszelką cenę chciała zrozumieć kim jest mężczyzna, który ją porwał. Odkrycie tego zmieniło jej całe życie.
Po latach porwanie Nadii wciąż jest jedną z nierozwiązanych spraw. Pewnego dnia młoda kobieta w górach prosi znajomego o pomoc. W tym momencie sprawa Nadii zyskuje nowe oblicze.
“Dziewczyna z gór” wciągnęła mnie od pierwszej strony. Historia opisana jest z perspektywy Nadii obecnie oraz kiedy zaginęła, autorka zawarła tu też rozdziały opisujące poszukiwania dziewczynki. Już dawno nie czytałam historii opisanej z perspektywy porwanej Była to baardzo miła odmiana. Niestety zdecydowanie zbyt szybko domyśliłam się kim jest porywacz. Nie mogę się doczekać dalszych losów Nadii.
Małgorzata Warda - pozostałe pozycje w naszej księgarni:
Pobierz naszą aplikację!
Aplikacja Bonito w Google Play Aplikacja Bonito w App Store Aplikacja Bonito w AppGallery
Jesteśmy tanią księgarnią internetową. Oferujemy tanie książki i komiksy, muzykę na płytach CD, filmy DVD i Blu-ray, zabawki dla dzieci, puzzle i gry planszowe. Koniecznie sprawdź nasze Bestsellery!