Bonito - Bo liczą się dobre chwile
Bonito - Bo liczą się dobre chwile
Google PlayHuawei AppGallery
Aplikację zainstalowało już 167 853 osób!
Pobierz aplikację Bonito!
Google PlayHuawei AppGallery
Aplikację zainstalowało już 167 853 osób!
Bestsellery w najlepszych cenach!
Księgarnia » Książki » Literatura naukowa » Popularnonaukowa » Życie. Fascynująca podróż przez 4 miliardy lat
Facebook Twitter

Życie. Fascynująca podróż przez 4 miliardy lat

Miniaturka
Nasza cena:
41,25 zł (zawiera rabat 25 %)
Cena rynkowa: 55,00 zł (oszczędzasz 13,75 zł)
Autor: Juan Luis Arsuaga
Wydawnictwo: Znak
Rok wydania:2020
Oprawa:twarda
Liczba stron:496
Format:16.5 x 23.5 cm
Numer ISBN:978-83-240-6021-4
Kod paskowy (EAN):9788324060214
Waga:744 g
Dostępność: nie (ostatnio dostępna: 05.01.2022 06:40)

Jeśli chcesz dostać powiadomienie, gdy pozycja będzie dostępna, podaj swój e-mail:

E-Mail:

Życie. Fascynująca podróż przez 4 miliardy lat – opis wydawcy

Bestseller w Hiszpanii! Wielka historia życia.

Juan Luis Arsuaga zabierze cię w porywającą podróż po ścieżkach ewolucji w poszukiwaniu odpowiedzi na pytanie: dlaczego człowiek pojawił się na Ziemi? Razem z nim będziesz mógł zastanowić się, czy nasze miejsce mogły zająć jakieś inne inteligentne istoty. Czy altruizm to naturalny instynkt, czy jest nim raczej agresja i walka o przetrwanie?

Arsuaga w ciągu trwającej 15 dni podróży, rozdział po rozdziale, pokazuje świat, jakiego dotąd nie znaliśmy. Opowiada, jak to się dzieje, że jedne organizmy pojawiają się na Ziemi, a inne znikają. Wyjaśnia, jak te mechanizmy działają w królestwach roślin i zwierząt. Zdradza, co było potrzebne, by wykształciła się kreatywność i inteligencja. Wreszcie zastanawia się, czy historia ewolucji dobiegła już końca, czy człowiek, jakiego znamy, to dopiero początek nowego jej rozdziału.

Juan Luis Arsuaga jest biologiem i paleontologiem, który czterdzieści lat swojego życia poświęcił badaniu ewolucji i historii życia na Ziemi. Na stałe wykłada na Uniwersytecie w Madrycie, gościł też na najbardziej prestiżowych uniwersytetach świata: w Londynie, Cambridge, Zurychu, Rzymie, Arizonie, Filadelfii, Berkeley, Nowym Jorku, Tel Awiwie. Publikuje w prestiżowych czasopismach naukowych, takich jak „Nature” i „Science”. Jego najnowsza książka Życie. Fascynująca podróż przez 4 miliardy lat stała się megabestsellerem w Hiszpanii – przez kilka miesięcy utrzymywała się w czołówce list bestsellerów. Jego książki ukazały się w 11 krajach.

Opinie czytelników o „Życie. Fascynująca podróż przez 4 miliardy lat”
Średnia ocena: 5,0 na bazie 4 ocen z 4 opiniiOcenaOcenaOcenaOcenaOcena
Autor:
Data: 25.05.2020 16:36
Ocena: 5,0 OcenaOcenaOcenaOcenaOcena

Arsuaga rządzi

Rewelacja, bardzo polecam. Mądra, pełna ciekawych informacji, solidnie przygotowana, obiektywna, wnikliwa. Mega
Autor:
Data: 22.05.2020 16:38
Ocena: 5,0 OcenaOcenaOcenaOcenaOcena

Znakomita

Myślę, że jest to najbardziej ambitna odpowiedź na bestsellerowe książki Harariego, u którego często brakowało mi właśnie… obiektywności i wiedzy. Arsuaga jest w swoich dociekaniach na temat powstawania i ewoluowania życia na ziemi niezwykle wnikliwy, a do tego ma lekkie choć nadal naukowe pióro. Trzeba też mu przyznać pełną obiektywność i całkowite powierzenie czytelnikowi wyciągnięcie wniosków na podstawie przekazanych mu najpierw wiadomości. W tej wspaniałej książce Juan Luis Arsuaga wprowadza nas w naukowy rygor, syntetyzuje historię życia na Ziemi, a zatem ewolucji. Książka składa się z rozdziałów - dni jak podróż, w której prowadzi nas przez różne etapy ewolucji, zawsze przedstawiając pozycję różnych naukowców. Ponadto każdego ,,dnia” autor uruchamia z czytelnikiem myślowe eksperymenty na tematy takie jak nieuchronność pojawienia się Homo Sapiens lub domniemana kierunkowość ewolucji. To prawda - książka jest FASCYNUJĄCA.
Autor:
Data: 20.05.2020 18:48
Ocena: 5,0 OcenaOcenaOcenaOcenaOcena

Życie. Fascynująca podróż przez 4 miliardy lat

Tytuł zdecydowanie godny polecenia. Świetnie się czyta i analizuje kolejne przedstawiane teorie. Ta książka to taka wielka, złożona z idei i wielu lat pracy naukowców księga historii różnych gatunków, w tym ludzi. A do tego podręcznik rozumienia teorii ewolucji w ogóle. Mam wrażenie, że po lekturze jestem mądrzejszy.
Autor:
Data: 14.05.2020 15:12
Ocena: 5,0 OcenaOcenaOcenaOcenaOcena

Wyróżnia się podejściem do tematu

Arsuaga pokazał mi świat zupełnie z innej perspektywy. Potraktowałam tę książkę jako czas tylko dla mnie, czas na uzupełnienie wiedzy o ewolucji, o tym jak człowiek i inne gatunki pojawiły się na Ziemi itp. i uważam, że dokonałam dobrego wyboru, choć nie był wcale łatwy. Przekonało mnie to, że autor nie skupia się na jednym aspekcie naukowym w kontekście ewolucji, a opiera swoje rozważania o wiele gałęzi, bo przecież świat ze swoją złożonością nigdy nie jest jednolity. Życie. Fascynująca podróż przez 4 miliardy lat to bardzo wartościowa, naukowa literatura, która wymaga od nas wiele, ale wiele daje w zamian. Warto
Pobierz naszą aplikację!
Aplikacja Bonito w Google Play Aplikacja Bonito w App Store Aplikacja Bonito w AppGallery
Jesteśmy tanią księgarnią internetową. Oferujemy tanie książki i komiksy, muzykę na płytach CD, filmy DVD i Blu-ray, zabawki dla dzieci, puzzle i gry planszowe. Koniecznie sprawdź nasze Bestsellery!