Księgarnia internetowa Bonito.pl - Radość z czytania
Książka Kolekcja Hankego
Jolanta Maria Kaleta
Skorzystaj z 35% rabatu na całą ofertę Wydawnictwa Wilga!

Kolekcja Hankego

Nasza cena:
27,93 zł (zawiera rabat 30 %) (pozycja niedostępna)
Cena rynkowa: 39,90 zł (oszczędzasz 11,97 zł)
Autor: 

Jolanta Maria Kaleta

Wydawnictwo: Psychoskok
Rok wydania:2015
Oprawa:miękka
Liczba stron:499
Format:14.0 x 20.0 cm
Numer ISBN:9788379003495
Kod paskowy (EAN):9788379003495
Dostępność: pozycja niedostępna (ostatnio dostępna: 28.02.2020 14:25)
Jeśli chcesz dostać powiadomienie, gdy pozycja będzie dostępna, podaj swój e-mail:
E-Mail:

Kolekcja Hankego – opis wydawcy

Powieść sensacyjna z mocno zarysowanym wątkiem miłosnym. Tym razem Jolanta Maria Kaleta przenosi nas w czasie do roku 1976, abyśmy spróbowali odnaleźć obrazy skradzione w czasie II wojny światowej przez nazistowskich dygnitarzy.

Na trop obrazów ukrytych gdzieś na terenie Dolnego Śląska natrafia pracownica muzeum Matylda, która próbując odnaleźć dzieła sztuki, natrafia na ślad złodziei. Porucznik milicji prowadzący śledztwo mógłby pomóc Matyldzie, niestety zauroczenie nie przeszkadza mu traktować jej jako inspiratorki wielu złodziejskich wybryków. Życie prywatne Matyldy legło w gruzach, ale teraz nie będzie miała czasu się nad tym zastanawiać, ponieważ poszukiwania wartych fortunę obrazów okupione są śmiertelnym ryzykiem.

FacebookTwitter
Kolekcja Hankego - Dodaj do schowka
Dodawanie do schowka jest możliwe tylko po zalogowaniu na swoje konto.
Data ukazania się w księgarni: 2015.04.24
Recenzja
Opinie czytelników o „Kolekcja Hankego”
Średnia ocena: 5,0 na bazie 5 ocen z 5 opiniiOcenaOcenaOcenaOcenaOcena
Autor: Karolina 78, data: 27.06.2017 12:50, ocena: 5,0  OcenaOcenaOcenaOcenaOcena

Książka godna polecenia

Autorka zgrabnie wplotła fakty historyczne pomiędzy fikcję literacką.

Choć to powieść sensacyjna, ze zgrabnie skonstruowaną intrygą i wartką akcją, to ważną role odgrywają w niej także perypetie miłosne głównej bohaterki.
Polecam fanom zagadek, intrygi płomiennych uczuć :)
Autor: Reksio, data: 23.05.2017 18:45, ocena: 5,0  OcenaOcenaOcenaOcenaOcena

Kolekcja dzieł sztuki

Kolekcja Hankego to zgrabna powieść w oparciu o fakty z okresu schyłku II Wojny Światowej. Człowiek zaczyna się zastanawiać, ile dzieł sztuki zrabowali i ukryli Niemcy jeszcze do dzisiaj w czasie wojny w Polsce i na terenie całej Europy. Hanke to wielka postać w nazistowskiej drabinie władzy, on to zrabował dzieła sztuki z Wrocławia i okolic i do dziś nie wiadomo co nimi się stało. Autorka prowadzi nas domysłami i fabularnymi rozwiązaniami tej zagadki. Powieść bardzo dobra dla tych, którzy interesują się tajemnicami wojny i Dolnego Śląska.
Autor: Amarisa, data: 20.05.2017 16:16, ocena: 5,0  OcenaOcenaOcenaOcenaOcena

ciekawe zagadki do rozwiązania

Dość zgrabnie poprowadzona akcja, ciekawe zagadki do rozwiązania, różnorodni bohaterowie - to z pewnością atuty powieści pani Kalety. Wszystko to sprawia, że książkę czyta się dobrze i szybko. Niewielkie potknięcia w postaci braku znaków interpunkcyjnych, czy zwykłych literówek, nie wpływają znacząco na odbiór całości. Jeśli macie ochotę na podróż poprzez muzea, piwnicami zamków, wędrówki górskimi szlakami, czując gdzieś na karku oddech prześladowców, to sięgnijcie po "Kolekcję Hankego". Na dobrą powieść sensacyjną warto poświęcić swój czas.
Autor: Justyna Gul (Qulturasłowa), data: 27.06.2016 20:46, ocena: 5,0  OcenaOcenaOcenaOcenaOcena

Tropem ukrytych skarbów

Czasy II wojny światowej to okres intensywnych grabieży dóbr kultury. Okupant przyczynił się do zniszczenia prawie trzydziestu muzeów, niemożliwe do precyzyjnego oszacowania są straty zbiorów muzealnych, archiwalnych i bibliotecznych. Wiadomo jednak, że ponad pięćset tysięcy dzieł sztuki trafiło w ręce niemieckich oprawców, a w wyniku powojennej rewindykacji udało się odzyskać zaledwie nikły procent utraconych obrazów i eksponatów.
Wśród dzieł zrabowanych podczas wojny znalazły się również obrazy siedemnastowiecznego śląskiego malarza, Michaela Willmanna, zwanego „śląskim Rafaelem” albo „Apellesem”. Przed zakończeniem okupacji, na polecenie Karla Hankego, gauleitera Dolnego Śląska, ostatniego Reichsführera SS zbiory zostały ewakuowane ze Śląskiego Muzeum Sztuk Pięknych i … słuch po nich zaginął. Pragnienie odnalezienia zawłaszczonych dzieł rozpala wyobraźnię niejednego poszukiwacza czy kolekcjonera dzieł sztuki, ale nie tylko.. Jedną z poszukiwaczek tych obrazów jest Matylda Harycka, historyk sztuki i muzealnik, młoda i ambitna kobieta, bohaterka wciągającej powieści autorstwa Jolanty Marii Kalety. Opublikowana nakładem wydawnictwa Psychoskok książka „Kolekcja Hankego” przenosi nas do epoki PRL-u, przypominając nam nie tylko absurdy ówczesnej rzeczywistości, ale przede wszystkim zapewniając emocjonującą przygodę i solidną dawkę informacji na temat wydarzeń rozgrywających się na terenach Dolnego Śląska. Nie zabraknie również wątków miłosnych, choć romanse są tylko przydatnym akcentem, nie zaś sednem tej fenomenalnej pozycji, która zachwyci nie tylko mieszkańców Wrocławia i okolic, ale wszystkich czytelników kochających zagadki (szczególnie zagadki historyczne) i niebezpieczne przygody.
Kiedy Matylda z okien swojego domu ogląda płonący garnizonowy kościół wraz z wyposażeniem i zgromadzonymi w nim dziełami, nie zdaje sobie sprawy z tego, że już wkrótce nie będzie tylko widzem, ale uczestnikiem zatrważających wydarzeń. Kilka dni po tym pożarze, do muzeum w którym Matylda jest zatrudniona przychodzi list z pogróżkami, zapowiadający taki sam los budynku i kolekcji. Dyrektorka usiłuje wdrożyć środki prewencyjne, do pomocy przy pilnowaniu muzeum w nocy wyznaczając kolejno pracowników umysłowych. Właśnie podczas jednego z takich dyżurów Matylda przez przypadek odnajduje w skrytce ukrytej w ścianie listę obrazów z wrocławskich muzeów, skradzionych przez nazistowskich dygnitarzy pod koniec II wojny.
Do rozwiązania tej sprawy zostaje oddelegowany funkcjonariusz Komendy Wojewódzkiej Milicji, Jacek Małecki. Niestety Matylda oraz dyrektorka muzeum mają poważne wątpliwości co do kompetencji oraz rzeczywistych zamiarów porucznika. Uwagę zwraca chociażby jego dziwne zachowanie podczas wspólnej z Matyldą wyprawy do Gryfowa, mężczyzna ma też wyraźny apetyt na noc spędzoną w towarzystwie młodej pracownicy muzeum, zaś jej uniki tylko prowokują go do dalszych podbojów. Wobec braku wsparcia ze strony władz, Matylda postanawia sama odnaleźć zrabowane dzieła sztuki, choć do końca nie jest świadoma, że wplątuje się tym samym w międzynarodową aferę. Na Dolnym Śląsku grasuje bowiem tajemnicza szajka handlarzy cennymi dziełami, zaś aktywność kobiety zaczyna utrudniać im pracę.
W poznaniu prawdy Matyldzie pomaga Łukasz Sitarski, sam dyrektor KW, a także pewien przystojny i młody historyk sztuki, Marek Koszycki, dla którego odkrycie miejsca przechowywania zrabowanych obrazów jest kwestią honoru. Przed laty nieoficjalne śledztwo prowadził w tej sprawie jego ojciec, a pozostałe po sprawie dokumenty zobowiązują do rozwiązania zagadki bardziej, niż jakiekolwiek przyrzeczenie. Czy Matyldzie i Markowi uda się odnaleźć zaginione dzieła sztuki? Czy grasująca szajka nie zagrozi jej bezpieczeństwu? Kto próbuje wrobić ją w kradzież i czy będzie to udana próba? Te wszystkie pytania pojawiają się podczas lektury „Kolekcji Hankego” sprawiając, że od powieści trudno jest się oderwać. Doskonale prowadzona akcja, wciągająca fabuła, interesujący bohaterowie – to podstawowe zalety książki Kalety. Jeśli dodamy do tego wartość merytoryczną powieści i wstrząsające historie z czasów wojennych, barwne opisy dzieł oraz odwiedzanych miejsc, otrzymujemy wspaniałą lekturę, a także … przewodnik po atrakcjach Dolnego Śląska. Nie wiem jak Wy, ale ja mam ochotę już dziś spakować się i odwiedzić Wrocław oraz Wambierzyce. O sięgnięciu po kolejną książkę autorki już nawet nie wspomnę!
Autor: Felix DZierżyński, data: 04.12.2015 12:27, ocena: 5,0  OcenaOcenaOcenaOcenaOcena

Hitlerowcy na Śląsku

Całkiem fajna powieść sensacyjno - historyczna. Porusza bardzo popularny temat Drugiej Wojny Światowej a konkretnie tajemnice związane z ukrywaniem skarbów po ich rabunku przez nazistowskich notabli. Tytułowy Hanke to postać historyczna, gaulajter Dolnego Śląska z czasów wojny.W powieści tej wątki historyczne przeplatają się z beletrystyczną wyobraźnią autorki. Wilece porywająca mieszanka, szczególnie dla wielbicieli tajemnic okresu wojny. Szczerze polecam.
Klienci, którzy kupili Kolekcja Hankego, wybrali również:
Riese. Tam, gdzie śmierć ma sowie oczy Jolanta Maria Kaleta
Riese. Tam, gdzie śmierć ma sowie oczy
Jolanta Maria Kaleta, 30,03
Złoto Wrocławia Jolanta Maria Kaleta
Złoto Wrocławia
Jolanta Maria Kaleta, 27,93
Duchy Inków Jolanta Maria Kaleta
Duchy Inków
Jolanta Maria Kaleta, 27,93
Wrocławska Madonna Jolanta Maria Kaleta
Wrocławska Madonna
Jolanta Maria Kaleta, 20,93
Strażnik Bursztynowej Komnaty Jolanta Maria Kaleta
Strażnik Bursztynowej Komnaty
Jolanta Maria Kaleta, 27,93
Testament Templariusza Jolanta Maria Kaleta
Testament Templariusza
Jolanta Maria Kaleta, 27,93
W cieniu Olbrzyma Jolanta Maria Kaleta
W cieniu Olbrzyma
Jolanta Maria Kaleta, 20,93
Lawina Jolanta Maria Kaleta
Lawina
Jolanta Maria Kaleta, 24,43
Obcy w antykwariacie Jolanta Maria Kaleta
Obcy w antykwariacie
Jolanta Maria Kaleta, 24,43
Pułapka Jolanta Maria Kaleta
Pułapka
Jolanta Maria Kaleta, 31,43
Wojna i miłość. Katarzyna i Igor Jolanta Maria Kaleta
Wojna i miłość. Katarzyna i Igor
Jolanta Maria Kaleta, 37,43
Narzeczona z getta Sabina Waszut
Narzeczona z getta
Sabina Waszut, 24,43
Tak cię straciłam Jenny Blackhurst
Tak cię straciłam
Jenny Blackhurst, 28,43
Wojna i miłość. Andrzej i Halina Jolanta Maria Kaleta
Wojna i miłość. Andrzej i Halina
Jolanta Maria Kaleta, 41,18
Mroczna strona Danielle Steel
Mroczna strona
Danielle Steel, 29,93
Umorzenie Remigiusz Mróz
Umorzenie
Remigiusz Mróz, 27,93
Wyszukiwarka
Wpisz tytuł, autora lub wydawcę
tylko w dostępnych
tylko z wyprzedaży
Skorzystaj z 40% rabatu na całą ofertę Wydawnictwa Esprit!
Ostatnio oglądane
KKolekcja Hankego
KTestamenty
KPucio. Gdzie to położyć?
KNiesamowite przygody dziesię...
KNormalni ludzie
KPołożna z Auschwitz
KJak nie spieprzyć życia swoj...
Pokaż ofertę tytułów z wyprzedaży
Pokaż ofertę tytułów z wyprzedaży
Awangarda - 401
Blues - 488
Country - 173
Dubstep - 238
Etniczna - 198
Filmowa - 736
Hardcore - 161
Hip-hop - 1215
Jazz - 2474
Kabaret - 25
Klasyczna - 3647
Metal - 7166
Pakiety - 127
Pop - 9473
Punk - 356
Religijna - 205
Retro - 33
Rock - 6191
Soul - 117
Swing - 19
Gry - 71
© 2006-2020 Bonito.pl – Radość z czytania Polityka prywatności i plików cookies Obowiązek informacyjny o przetwarzaniu danych osobowych
Jesteśmy tanią księgarnią internetową. Oferujemy tanie książki i komiksy, muzykę na płytach CD, filmy DVD i Blu-ray, zabawki dla dzieci, puzzle i gry planszowe. Koniecznie sprawdź nasze Bestsellery!