Bonito - Bo liczą się dobre chwile
Bonito - Bo liczą się dobre chwile
Google PlayHuawei AppGallery
Aplikację zainstalowało już 130 625 osób!
Pobierz aplikację Bonito!
Google PlayHuawei AppGallery
Aplikację zainstalowało już 130 625 osób!
Skorzystaj z 35% rabatu na całą ofertę wydawnictw Kobiece i Mova!
Księgarnia » Książki » Dla dzieci i młodzieży » Dla młodzieży » Dziewczynka z atramentu i gwiazd
Facebook Twitter

Dziewczynka z atramentu i gwiazd

Miniaturka
Nasza cena:
26,60 zł (zawiera rabat 30 %)
Cena rynkowa: 38,00 zł (oszczędzasz 11,40 zł)
Autor: Kiran Millwood Hargrave
Wydawnictwo: Wydawnictwo Literackie
Rok wydania:2019
Oprawa:twarda
Liczba stron:260
Format:14.5 x 20.5 cm
Numer ISBN:978-83-08-06843-4
Kod paskowy (EAN):9788308068434
Waga:438 g
Dostępność: nie (ostatnio dostępna: 02.12.2020 10:15)

Jeśli chcesz dostać powiadomienie, gdy pozycja będzie dostępna, podaj swój e-mail:

E-Mail:

Dziewczynka z atramentu i gwiazd – opis wydawcy

„Arinta była bardzo odważną dziewczyną. Mieszkała w samym środku wyspy Moya tysiąc lat temu, kiedy wyspa unosiła się na powierzchni oceanu niczym żywy statek. Nie było lasu, nie było granic, nie było Zapomnianych Ziem, a na każdym drzewie śpiewały ptaki. Pewnego dnia jednak ognisty demon, który zamieszkiwał niespokojne dno morza, zauważył przepiękną pływającą wyspę i zapragnął jej dla siebie. Demon nazywał się Yote…”

Isabella ma trzynaście lat. Jest równie odważna co Arinta. Uwielbia słuchać legend opowiadanych przez Ta i studiować jego mapy, na których na pergaminie wyczarowuje dalekie kraje. Isa nie marzy jednak o podróży do egzotycznego Afrik, chce zwiedzić wzdłuż i wszerz rodzimą wyspę i narysować mapę Moya.

Płonne nadzieje. Przyszło jej bowiem żyć w czasach terroru Gubernatora Adori, który odgrodził Gromerę od reszty wyspy, wygnał część mieszkańców, a reszcie broni dostępu do pobliskiego lasu i rozciągających się za nim Zapomnianych Ziem. Wszystko zmienia się, kiedy w tajemniczych okolicznościach znika córka Gubernatora i szkolna przyjaciółka Isabelli, Lupe. Adori szuka śmiałków do wyprawy poszukiwawczej. Przebrana za chłopca, uzbrojona w tusz, pergamin, wiedzę przekazaną przez Ta i mapę gwiazd, Isa zgłasza się do tej niecodziennej drużyny jako kartograf i przewodnik.

Kierując się mapą, sercem i starożytnym mitem, Isabella odkryje w końcu prawdziwy cel swej podróży – musi ocalić wyspę Moya.

Dziewczynka z atramentu i gwiazd uwodzi czytelnika pełnym kartograficznych znaków wnętrzem, przygodą i magią. Prawa do tego błyskotliwego debiutu literackiego niespełna trzydziestoletniej, a już uznanej i nagradzanej Kiran Millwood Hargrave sprzedano dotychczas do 20 krajów!

Opinie czytelników o „Dziewczynka z atramentu i gwiazd”
Średnia ocena: 4,9 na bazie 8 ocen z 8 opiniiOcenaOcenaOcenaOcenaOcena
Autor:
Data: 15.07.2020 19:27
Ocena: 5,0 OcenaOcenaOcenaOcenaOcena

Dziewczynka z atramentu i gwiazd

"Dziewczynkę z atramentu i gwiazd" Kiran Millwood Hargrave na swojej liście do przeczytania miałam już od dawna. W końcu przyszedł na nią czas, dlatego mogę podzielić się z Wami moją opinią o tej lekturze. Książka wydana przez @wydawnictwoliterackie ma przepiękną okładkę oraz wnętrze ozdobione mapkami i przeróżnymi kartograficznymi symbolami. Prawdziwa uczta dla oka! Czy treść jest również godna uwagi? Lektura opowiada o trzynastoletniej Isabeli, córce kartografa. To od niego przejęła pasję tworzenia i czytania map, w czym stała się bardzo biegła. Pewnego dnia dziewczynka dowiaduje się o zaginięciu Caty - córki Gubernatora. Później wychodzi na jaw, że ciało dziewczyny zostało znalezione w sadzie na terenie posiadłości Gubernatora. Ten jednak nie stara się wyjaśnić okoliczności śmierci swojej córki. Nie dąży również do odnalezienia sprawcy, a wręcz zakazuje wstępu do lasu, w którym morderca prawdopodobnie znalazł kryjówkę. Kolejnym wydarzeniem jest zniknięcie Lupe - drugiej córki Gubernatora. Isabela postanawia odszukać swoją przyjaciółkę i przebrana za chłopca, wraz z ekipą poszukiwawczą, wyrusza do Zapomnianych Ziem, aby uratować Lupe. Powiem Wam, że powieść jest piękna i urzekająca, a jej baśniowy klimat przenosi nas do świata pełnego tajemnic, dziwacznych stworzeń i niebezpieczeństw czających się na każdym kroku. Główna bohaterka jest odważna i zdeterminowana, dlatego przez całą książkę kibicujemy jej, aby osiągnęła wyznaczony przez siebie cel. Książka jest magiczna, mega wzruszająca i wciągająca. I choć może wydawać się pozycją przeznaczoną dla nieco młodszego czytelnika, to ja polecam ją również tym starszym. Warto po nią sięgnąć!
Autor:
Data: 12.07.2020 12:56
Ocena: 5,0 OcenaOcenaOcenaOcenaOcena

Dziewczynka z atramentu i gwiazd

~ W drodze do szkoły Isabella zostaje zaczepiona przez matkę Caty, kobieta martwi się o córkę, gdyż nie ma z nią kontaktu. Niestety Isa nie widziała nigdzie koleżanki i nie wie gdzie może się podziewać. W umówionym miejscu spotyka się ze swoją przyjaciółką Lupe. Podczas rozmowy wychodzi na jaw, że Cata pracowała latem w kuchni Gubernatora, a dzień wcześniej Lupe poprosiła ją, żeby przyniosła jej owoce z sadu, do którego nie wolno wchodzić. Tuż przed szkołą czeka pani Feliz i informuje uczennice, że zajęcia zostały zawieszone i muszą udać się do domu. Córka kartografa przez przypadek dowiaduje się, że w sadzie Gubernatora znaleziono ciało zaginionej dziewczyny. Po pewnym czasie Isa spotykając się z Lupe daje upust emocjom i oskarża ją o egoizm oraz śmierć dziewczyny. Twierdzi, że jest tak samo zepsuta jak jej ojciec, który nie robi nic, żeby znaleźć winnego śmierci Caty i na dodatek zakazuje wejścia do lasu, w którym prawdopodobnie ukrywa się morderca. Od tego czasu rusza lawina dziwnych zdarzeń. Zwierzęta zaczynają być pobudzone i próbują uciec. Statek Gubernatora zostaje spalony, jej ojciec oraz  przyjaciel Pablo razem ze swoją matką zostają aresztowani. Przerażona dziewczyna w towarzystwie kota Pepe i kury Pani La próbuje zebrać myśli, wtedy dostrzega karteczkę wciśniętą w drzwi. Wiadomość od Lupe jest jednoznaczna, podąża do lasu, żeby schwytać mordercę i udowodnić, że nie wszyscy z rodziny Adori są tchórzami. Isa targana wyrzutami sumienia szybko obmyśla plan uratowania przyjaciółki. Upodabniając się do swojego nieżyjącego brata pakuje sprzęt przydatny kartografom i kieruje się do domu Gubernatora. Od najmłodszych lat otaczała się mapami, które rysowali jej rodzice, potrafi je czytać, a z położenia gwiazd dokładnie określić miejsce, w którym się znajduje. Dzięki tym umiejętnościom staje się członkiem ekipy poszukiwawczej i rusza w kierunku Zapomnianych Ziem.
~Zacznę od tego, że książka jest cudownie wydana, ma piękną twardą okładkę. W środku znajdziemy kilka map, a każda kartka dodatkowo ozdobiona jest kartograficznymi symbolami co przyciąga wzrok. Uwielbiam ten baśniowy świat, oparty na wierzeniach i legendach, gdzie dobro i zło musi stoczyć kolejny raz walkę. Główna bohaterka jest odważna i zdeterminowana, mimo strachu decyduje się ruszyć na ratunek przyjaciółce. W mrocznym świecie dziwnych stworzeń kroczy dzielnie do przodu, a otaczające ją okrucieństwo nie zatrzymuje jej ani na chwilę. Jej przygoda pełna jest wzruszeń, smutku i nadziei, która przecież umiera ostatnia. Polecam tę książkę dużym i małym, którzy będą mogli czerpać z niej garściami wartości godne naśladowania.
Autor:
Data: 14.12.2019 16:16
Ocena: 5,0 OcenaOcenaOcenaOcenaOcena

oksiazkachinietylko.pl

Trzynastoletnia Isabella jest równie odważna co legendarna Arinta. Uwielbia słuchać opowieści opowiadanych przez jej Ta oraz studiować jego mapy, które za każdym razem fascynują ją coraz mocniej. Marzy o podróży na odległe kontynenty oraz o własnoręcznym sporządzeniu mapy wyspy Moya.
Niestety przyszło jej żyć w czasach terroru Gubernatora Adori, który twardą ręką pełni władzę nad częścią wyspy. Wygnał połowę mieszkańców, odgrodził Gromerę od reszty wyspy, a także zabronił reszcie mieszkającym odwiedzin w pobliskim lesie i rozciągających się za nim Zapomnianych Ziem.
Wszystko zmienia się, gdy jego ukochana córka ginie w tajemniczych okolicznościach. Gubernator szuka chętnych do wzięcia udziału w poszukiwaniach, a zgłasza się Isabella przebrana za chłopca, uzbrojona w kawałek drewna, pióro i pergamin. Aby pozwolono jej na udział w wyprawie, twierdzi, że jest kartografem. Dziewczynka, kierując się swoimi umiejętnościami i sercem odkrywa prawdziwy cel swojej podróży - musi ocalić ukochaną wyspę Moya.

Isabella, czyli główna bohaterka powieści jest bez wątpienia okazem odwagi. Ma tylko trzynaście lat, ale godzi się podjąć każde ryzyko, by odnaleźć swoją przyjaciółkę, a także ocalić rodzinną wyspę. Dorośli mogliby się od niej uczyć takiej zaciętości w drodze do spełnienia swoich celi. Sama poczułam ogromny podziw w stosunku do tej dziewczynki.
W jej postawie można odnaleźć sporo dobrych cech, jednak bywały momenty, gdy wykazywała się okropną lekkomyślnością oraz zbyt wysoką pewnością siebie. Często kończyło się to kiepsko dla niej samej.

Fabuła powieści opiera się przede wszystkim na marzeniu Isabelli, która chciałaby zostać kartografem, jak jej ojciec. Podejrzewam, że nie do końca taki był cel autorki, jednak ja odniosłam wrażenie, że to główna bohaterka tak naprawdę jest podstawą dla całej historii. To w końcu ona wyrusza na poszukiwania Lupe, to ona decyduje się na przebranie w chłopięce ubrania i to ona ma uratować wyspę.

Książka Kiran Millwood Hargrave jest napisana prostym językiem, który wpływa zdecydowanie pozytywnie na komfort czytania oraz odbiór historii przez czytelnika. Dodatkowym plusem jest to, że czyta się ją szybko.

Nie ulega wątpliwości, że Dziewczynka z atramentu i gwiazd jest bardziej skierowana do młodszych czytelników. Przekazuje istotne wartości, które mogą pozytywnie wpłynąć na młodych odbiorców. Mówię tu o zdolności do poświęcenia w imię przyjaźni, szanowaniu drugiego człowieka, a także tej zdolności do przyznania się do winy.

Na początku nastawiłam się na coś naprawdę dobrego, pełnego magii i okrutnie wciągającego. Naprawdę myślałam, że nie będę w stanie spać w nocy przez tę książkę, ponieważ będę chciała ją skończyć. Oczywiście, w pewnej części tak było. Jednak gdzieś tam zabrakło mi jeszcze takiego efektu WOW, który byłby taką wisienką na torcie.

Powieść ta zdecydowanie jest godna polecenia i wszelkiej uwagi. Nie polecałabym jej jednak osobom, które oczekiwałyby od niej czegoś totalnie zaskakującego i wciągającego. Dobrym pomysłem mogłoby być również wręczenie tej książki pod choinkę młodszym członkom rodziny.
Autor:
Data: 08.04.2019 09:26
Ocena: 4,0 OcenaOcenaOcenaOcenaOcena

Piękna, ujmująca i bardzo uniwersalna opowieść o przyjaźni i odwadze

„Marzycielki” Jessie Burton, sprawiły, że od czasu do czasu muszę sięgnąć po coś z pogranicza baśni i legendy, po coś magicznego, nieuchwytnego, kojącego duszę, ale i prawdziwego. „Dziewczynka z atramentu i gwiazd” Kiran Millwood Hargrave utuliła mnie prostą historią o przyjaźni i odwadze.

ZARYS FABUŁY
Trzynastoletnia Isabella wraz z ojcem kartografem mieszka na wyspie Moya. Wyspie niegdyś przepięknej, fascynującej, kolorowej i oddychającej. Obecnie wyspa zarządzana przez gubernatora podupada na duchu. Ograniczenia, zakazy i bezwzględność wysysają z niej ostatnie soki. Biedni mieszkańcy trudno wiążą koniec z końcem i nie mają już sił na odmianę swojego losu.

Dopiero śmierć coś zmienia. Tragiczne wydarzenia dają początek czemuś nowemu, trudnemu, ale i oczyszczającemu.

ISABELLA
Trzynastoletnia dziewczynka, która żyjąc opowiadaną przez ojca legendą o dzielnej Arincie pragnie by i jej życie było tak pasjonujące i tak potrzebne. Znajduje swój cel i misję. Pragnie zbadać wyspę Moya i stworzyć jej dokładną mapę, eksplorować i przeżywać przygody. Wie, że za światem, który doskonale zna jest coś więcej co zasługuje na uwagę i przyjrzenie się temu z bliska.

Prócz ogromnej ciekawości świata charakterystycznej dla młodego człowieka Isabellę pcha do przodu coś więcej. Poczucie odpowiedzialności i odwaga. Poznając konsekwencje swoich słów dziewczynka postanawia wziąć sprawy w swoje ręce. Nie waha się, a swą dzielnością zawstydza niejednego dorosłego.

COŚ PIĘKNEGO DUCHEM
Kiran Millwood Hargrave pięknie snuje opowieść o młodzieńczej odwadze i odpowiedzialności. Ujmuje językiem i bajecznie oprowadza czytelnika po świecie, który nęci tajemnicą, magią i przygodą. Lekki sposób opowiadania pozwala na zatopienie się w tej historii, wyprawę po wyspie i dotknięcie odrobiny magii.

PODSUMOWANIE
Magiczna i ujmująca historia Isabelli, która swoją niezłomnością i niepohamowaną odwagą dąży do własnych jest wielce pokrzepiająca. Magia i przygoda, dobro i zło, natchnione serca i nadzieja to przepis na świetną opowieść. Autorka w pełni to wykorzystała, co więcej dając czytelnikowi chwilę uniesienia i uczucie błogości. Baśń czy legenda, a może i jedno i drugie, które porywa czytelnika na kilka godzin od przyziemnej codzienności.

Choć jest to historia dosyć uniwersalna i wielu odnajdzie się na jej kartach, to szczególnie polecam ją czytelnikom w wieku od 9 do 14-15 lat.

Przeczytaj jeśli: lubisz baśniowe historie, w których rzeczywistość miesza się z magią.

„Dziewczynka z atramentu i gwiazd” w trzech słowach: piękna, ujmująca i bardzo uniwersalna.
Autor:
Data: 06.04.2019 15:57
Ocena: 5,0 OcenaOcenaOcenaOcenaOcena

Recenzja

Opowieść „Dziewczynka z atramentu i gwiazd” to książka pełna przygód. Przeplatają się w niej losy Isabelli, Lupe i Pepa. Książka zawiera zawiłe tajemnice pełne magii i zapomnianych mitów.
Akcja dzieję się na wyspie Moya.
Isabella, trzynastolatka posiada mapę, którą odziedziczyła po mamie. Przedstawia ona zakazane ziemie. Ale czy mapa jest kompletna? Co kryję się za zakazanym lasem? Czy legendy przekazywane przez ojca są prawdziwe, czy to kolejny mit, który się nie wydarzył?
Jak potoczą się jej losy i jej przyjaciół?

Książka godna polecenia. Uwierzcie nie mogłam się oderwać od czytania.
Pochłonęła mnie bez reszty. Czyta się bez tchu rozdział za rozdziałem.
Lubie takie książki pełne tajemnic, które czytelnik rozwiązuje wraz z ubywającymi stronnicami.
Dla każdego od nastolatka do dorosłego. Musicie ją mieć w swojej biblioteczce.
Książka pięknie wydana. Strona tytułowa przejrzysta i rzuca się w oczy kolorystycznie.
Polecam serdecznie. :)
Autor:
Data: 01.04.2019 20:41
Ocena: 5,0 OcenaOcenaOcenaOcenaOcena

Błyskotliwy debiut

"Dziewczynka z atramentu i gwiazd" to znakomita, niezwykle dojrzała historia o pasji i ciekawości poznawania świata, o poświęceniu, przyjaźni i odważnym stawaniu czoła wszelkim przeciwnościom losu. Jest to bardzo błyskotliwy i ożywczy debiut literacki, zważywszy przede wszystkim na gatunek, w którym smutek i nostalgia zwykle są usilnie równoważone szczęśliwym zakończeniem. Powieść Hargrave ma w sobie coś nienamacalnego, pewną iskrę, która sprawia, że książka staje się wyjątkowa. Ta z pewnością taka jest.
Autor:
Data: 25.03.2019 14:52
Ocena: 5,0 OcenaOcenaOcenaOcenaOcena

Podróż przez las

ZNIEWOLONA WYSPA
Cudowna pływająca wyspa, zmierzająca tam, gdzie poniesie ją morze. Nagle zatrzymuje się, zamknięta w okowach niewoli. Wygasa śpiew ptaków, wymiera ludzka radość. Wszystko dzieje się pod dyktando Gubernatora, który nagle uczynił siebie władcą Moya. Niebezpiecznym i bezwzględnym. Czy jednak wyłącznie człowiek stanowi zagrożenie? Wśród mieszkańców mówi się o demonicznym Yote, który zamieszkuje dno morza. W lesie przecież widać krwiożercze bestie, które stają się dowodem na to, że we wszystkich legendach istnieje jakieś źdźbło prawdy.

PRZYJACIÓŁKI Z DWÓCH ŚWIATÓW
Główną bohaterką powieści została trzynastoletnia Isabella, córka kartografa. Bezgranicznie zakochana w mapach, próbująca czerpać radość z chwili, pomimo tego, że przecież jakiś czas temu straciła ukochaną Ma. Dziewczynka jest bardzo odważna, w końcu to ona staje się iskrą zapalną rewolucji, do których na przestrzeni historii dojdzie. Drugą z bardzo ważnych postaci okazuje się Lupe, córka Gubernatora, która staje się postacią mogącą stanowić bardzo intrygujący temat do dyskusji. Z jednej strony zapatrzona w ojca, w końcu dostaje od niego to, czego pragnie. Niepotrafiąca dostrzec cierpienia innych, bo raczej tak jest wygodniej. Z drugiej strony jest to dziewczyna o wielkim sercu, potrzebująca motywacji, by móc dokonać gigantycznych zmian. Dzielna, uczciwa, gotowa do wielkich poświęceń i nade wszystko ceniąca przyjaźń. Młode bohaterki powieści, które odbiera się z pewnym dystansem zarezerwowanym dla baśni, nieraz przysporzyły mi gęsiej skóry. Takie zrobiły na mnie wrażenie. Niesamowite!

PRZYJAŹŃ, PODRÓŻ I GWIEZDNE MAPY
„Dziewczynka z atramentu i gwiazd” to powieść, którą czyta się jak legendę, jak opowieść mędrca – z której na pewno da się wyciągnąć niejeden wniosek. Z jednej strony magiczna, z drugiej stanowiąca obraz człowieczeństwa. Ludzie zachłanni, zaślepieni władzą, ci tchórzliwi i ci gotowi na rewolucje. Egoizm, okrucieństwo, ale też nadzieja, oddanie i miłość. Książka o ogromnej mocy przyjaźni, o metamorfozie, o drzemiącym na dnie serca potencjale, którego nie jest w stanie zniszczyć ani pochodzenie, ani otoczenie. Podszyta niezwykłym klimatem gwiezdnych map, rozmazanego atramentu, wierzeń i mrocznego lasu, do którego wszyscy boją się wejść.

DLA KOGO?
Już na samym wstępie miałam wrażenie, że przyjdzie mi się zmierzyć z lekturą niebanalną i nietuzinkową. I nie chodzi tutaj wyłącznie o piękną szatę graficzną i dekorowane rysunkami strony (które również zasługują na uznanie), ale o samą treść. Uwielbiam od czasu do czasu sięgnąć po takie historie, magiczne, a jednak prawdziwe. Ukryte pod postacią baśni. Polecam, w szczególności wielbicielkom takich lektur jak „Marzycielki” Jessie Burton czy „Dziewczynka, która wypiła księżyc” Kelly Barnhill.

https://ktoczytaksiazki-zyjepodwojnie.blogspot.com/2019/03/dziewczynka-z-atramentu-i-gwiazd-k-m.html
Autor:
Data: 13.03.2019 12:54
Ocena: 5,0 OcenaOcenaOcenaOcenaOcena

Mapa życia

„Dziewczynka z atramentu i gwiazd” jest piękną, mądrą, ale też posępną opowieścią o miłości i odwadze, która spodoba się miłośnikom przygody i magii. To mroczna baśń o walce dobra ze złem, które pokonać można bezgraniczną miłością, bezwarunkowym poświęceniem. Znajdziemy tu magiczne mapy, wodę o nadprzyrodzonych właściwościach, podróż w głąb ziemi, gdzie czyhają niebezpieczeństwa, gdzie mieści się świat piekielnych istot potrafiących nie tylko zabijać, ale roztaczać aurę szaleństwa i panicznego strachu, magiczne znaki. Znajdziemy tu też potwierdzenie, że nie warto być okrutnym i chciwym, bo prowadzą one nie tylko do klęski, ale też utraty szacunku osób, na których najbardziej zależy. Skłania do dążenia do realizacji celów, podążania za marzeniami, kierowania się w życiu przyjaźnią, dobrocią, troską o innych.
Kiran Millwood Hargrave - pozostałe pozycje w naszej księgarni:
Pobierz naszą aplikację!
Aplikacja Bonito w Google Play Aplikacja Bonito w App Store Aplikacja Bonito w AppGallery
Jesteśmy tanią księgarnią internetową. Oferujemy tanie książki i komiksy, muzykę na płytach CD, filmy DVD i Blu-ray, zabawki dla dzieci, puzzle i gry planszowe. Koniecznie sprawdź nasze Bestsellery!