Bonito - Bo liczą się dobre chwile
Bonito - Bo liczą się dobre chwile
Google PlayHuawei AppGallery
Aplikację zainstalowało już 128 983 osób!
Pobierz aplikację Bonito!
Google PlayHuawei AppGallery
Aplikację zainstalowało już 128 983 osób!
Razem z Rebisem tniemy ceny!
Księgarnia » Książki » Literatura piękna » Powieść » Science fiction » Wojna cieni. Oszukać niebo, aby przekroczyć morze
Facebook Twitter

Wojna cieni. Oszukać niebo, aby przekroczyć morze

Miniaturka
Nasza cena:
20,39 zł (zawiera rabat 32 %)
Cena rynkowa: 29,99 zł (oszczędzasz 9,60 zł)
Autor: Moonkey
Wydawnictwo: Bibliotekarium
Rok wydania:2019
Oprawa:miękka
Liczba stron:416
Format:12.5 x 19.5 cm
Numer ISBN:978-83-953530-0-0
Kod paskowy (EAN):9788395353000
Dostępność: nie (ostatnio dostępna: 27.07.2021 16:17)

Jeśli chcesz dostać powiadomienie, gdy pozycja będzie dostępna, podaj swój e-mail:

E-Mail:

Wojna cieni. Oszukać niebo, aby przekroczyć morze – opis wydawcy

Galaktyka podzielona jest pomiędzy ludzi (tworzą dwa brutalnie konkurujące ze sobą podmioty polityczne: Wspólnotę i Republikę Weneghazi) oraz Lorokańczyków (zwanych jaszczurami). Rasa z planety Lorok przed wieloma tysiącami lat stoczyła zwycięską wojnę z Ghrithami. Sukces odniosła dzięki niemal mitycznej broni Kha.

Rozwój w kierunku nietechnologicznym sprawił, że Lorokanie dysponują rozwiązaniami, do których ludzkość nie ma dostępu. Chronią je jednak bardzo zazdrośnie. Ich planeta jest zamknięta dla obcych. Wyjątek stanowią ludzie, którzy zdecydowali się przyjąć lorokański sposób postrzegania rzeczywistości oraz miejscową religię.

Na planecie peryferyjnego układu gwiezdnego spotykają się przedstawiciele Wspólnoty i Lorok. Powodem nieoficjalnych rozmów jest ponowna agresja przybyłych spoza galaktyki Grithów. Ta stosunkowo prymitywna, wędrowna cywilizacja okazuje się trudna do zatrzymania i wypiera ludzi z kolejnych rejonów znanego Wszechświata. Dyplomatyczne spotkanie kończy się fiaskiem, ale przedstawiciele Wspólnoty nie zamierzają się poddawać. Co więcej, dowódca sił specjalnych zaczyna wdrażać perfidny plan, dzięki któremu możliwe będzie nie tylko zdobycie Kha i pokonanie Grithów, ale również rozwiązanie problemu wrogiej Republiki Weneghazi.

„Podzielona ludzkość i artefakt Obcych, który może odwrócić losy wojny na galaktyczną skalę. Starcia w mikro- i makroskali, spiski i zdrady. Wszystko to możecie znaleźć w najnowszej space-operze polskiego autora, tym razem wydanej pod dźwięcznym anglosaskim pseudonimem”.

– Robert Szmidt, autor cyklu „Pola dawno zapomnianych bitew”

„Dobro i zło to ścieżki jednostek. Ale w skali społecznej oraz ewolucyjnej dobro lub zło to marny argument. Hominidzi są przecież piątym żywiołem Ziemi. Pożary lasów i erupcje wulkanów budzą grozę, ale paradoksalnie również zachwyt. Żywioł bywa przewrotny! Naziści chcieli całe narody wymazać z ludzkiej pamięci, a jednak holokaust utrwalił je na zawsze – jak popiół Pompeje.

Moonkey swoją kamerę ustawia tak, aby czytelnikowi nie odbierać pola do interpretacji. Przyjaciel nie zawsze jest przyjacielem, wróg wrogiem, a neutralny obserwator bywa największą kanalią”.

– Wiktor Żwikiewicz, autor Delirium w Tharsys

Opinie czytelników o „Wojna cieni. Oszukać niebo, aby przekroczyć morze”
Średnia ocena: 5,0 na bazie 3 ocen z 3 opiniiOcenaOcenaOcenaOcenaOcena
Autor:
Data: 27.01.2020 11:44
Ocena: 5,0 OcenaOcenaOcenaOcenaOcena

Czyta się z dużą przyjemnością

Początkowo sądziłem, że to będzie zwyczajna strzelanka kosmiczna (i sporo tego w książce jest), ale to coś więcej. Człowiek może przekonać się jakim trybikiem jest w machinie historii. Końcówka wymiata zarówno dynamiką jak i wymową. Dopiero wówczas można zrozumieć podtytuł powieści. Świetna lektura! Polecam!!!!
Autor:
Data: 17.06.2019 21:35
Ocena: 5,0 OcenaOcenaOcenaOcenaOcena

Przeczytajcie, bo każdy dzień bez tej książki jest stracony!!!

Ale się wkręciłem w tę książkę!!! Ludzie!!! Dawno nie czytałem tak świeżej, dobrej prozy przygodowej w kosmicznych klimatach! Number one! - na długi czas! Ciekawe kim jest ten MOONKEY. Jak dla mnie , to jakiś stary wyjadacz S, który z obawy przed "zadziobaniem" przez zawistnych i ambitnych kolegów postanowił sprzedać ludziom fajną, a przy okazji całkiem mądrą opowieść! Szkoda, że nie mogę dać szóstki!!!
Autor:
Data: 20.05.2019 08:39
Ocena: 5,0 OcenaOcenaOcenaOcenaOcena

Space opera - SUPER

Polscy autorzy nie przepadają za space operami.
Na szczęście nie wszyscy!!!
Nie wiem kim jest MOONKEY, ale chyba jakimś znanym autorem, bo książka jest świetnie napisana!!! Czyta się jednym tchem, chociaż to 400 stron!!!
Polecający WOJNĘ CIENI spec od space oper, czyli Robert Szmidt nie ryzykował chwaląc tę książkę.
Czyta się doskonale!!!. .
Pobierz naszą aplikację!
Aplikacja Bonito w Google Play Aplikacja Bonito w App Store Aplikacja Bonito w AppGallery
Jesteśmy tanią księgarnią internetową. Oferujemy tanie książki i komiksy, muzykę na płytach CD, filmy DVD i Blu-ray, zabawki dla dzieci, puzzle i gry planszowe. Koniecznie sprawdź nasze Bestsellery!